Békés Megyei Hírlap, 1993. március (48. évfolyam, 50-75. szám)

1993-03-22 / 67. szám

àfiRKRS MEGYEI HÍRUP­Ezúttal epizódszerepben a csabaiak Pánczél és Schupkégel aranyérmes A hét végén a Feszt Malizia Kupáért zaj­lott a magyar nemzet­közi tomászbajnokság a buda­pesti Körcsarnokban. A ma­gyarok közül Fajkusz Csaba és Molnár Andrea volt a legel- foglaltabb, előbbinek négy, utóbbinak három lehetősége volt az éremszerzésre. A hat­fős finálék első gyakorlatát a fehérorosz Ivankov mutatta be talajon, és összetett bajnokhoz méltóan rögtön be is gyűjtött egy újabb aranyérmet. A férfi talajversenyben magyar érde­keltség híján csak a román Andrian Gál súlyosnak tűnő bokasérülése jelentett izgal­makat. Az egykori ifjúsági Eu- rópa-bajnok Ivankov ezután legerősebb szerén, a gyűrűn is kimagaslót nyújtott, így há­rom elsőséggel zárta a bajnok­ságot. A nőknél az ukrán Pod- kopajeva töltötte be Ivankov szerepét, a holtversenyes összetett aranyérem mellett mindkét vasárnapi fellépése elsőséget ért. Nem véletlenül kapták meg ők ketten a Feszt Malizia Kft. különdíját. Sze­renként! teljesítményeivel szintén a háromszoros arany­érmesek közé került a fehér­orosz Jelena Piszkun. Eléggé sokáig kellett várni az első magyar éremre, hiszen Fajkusz lólengésben, Molnár Andrea pedig ugrásban pac­kázta el a lehetőséget egy ko­moly rontással. Később azu­tán beindult a medáltermelés, felemáskorláton mindkét Molnár a dobogóra állhatott, majd ugrásban a dunaújváro­si szerspecialista, Pánczél Miklós, korláton pedig Schupkégel Károly aratta le a babért. Meglepetésre viszont a szombati ezüstérmes Faj­kusz egyszer sem tudott az első három közé kerülni. A sok magyar rontás láttán bi­zonyára mindenki sajnálta, hogy az olimpiai bajnoknő, Ónodi Flenrietta csak díját­adóként jelent meg az esemé­nyen. Társai közül még szombaton az összetett ver­senyben voltak érdekeltek ketten. A 36 tomásznő két csoportban mutatta be tudá­sát. A délutáni gyengébb cso­portban fellépő három békés­csabai, fiatal egyike sem tu­dott igazán kimagasló pro­dukcióval előrukkolni, mind­össze Balog Ildikó és Gibala Erika ugrása érdemel emlí­tést, de szerenkénti döntőre egyiküknek sem volt esélye. Eredményeik: 17. Gibala Eri­ka 35,787, 22. Balog Ildikó 35,362, 24. Nyeste Adrienn 34,487 ponttal. Különleges lovas-autós versenyek Kaposvárott Göttler: Rablóval és Volvóval az élen A Tavaszi Fesztivál műsorában díjugrató, díjlovagló, valamint lovas- és autóversenyt bonyolítottak le Kaposvárott. Lovasként jól szerepelt a vetélkedőn két Békés megyei sportoló, a mezőhegyesi Szász Attila és az orosházi Göttler Vilmos, mi több, utóbbi egy Volvo autón is remekül vezetett. A ride and drive versenyben először lovon teljesítették az akadálypályát a résztvevők, majd egy gépkocsiba szállva kellett végigszlalomozni ugyanazt a pályát. A Nyugat- Európában nagyon népszerű viadal Kaposvárott is nagy közönségsikert aratott. Eredmények. Díjlovaglás, nehézosztály, zenés kűr: 1. Komjáthy György (Kaposvár) Hatalom nevű lován, 2. Sebestyén József (Nagycenk) Romulusz n. 1., 3. Berényi Krisztián (BLK) Korzika n. 1. Díjugratás, döntő: 1. Szász Attila (Mezőhegyes) Randi n. 1., 2. Lengyel Róbert (Vámospércs) Hilda n. I.. 3. Stróbl Dorottya (BLK) Harpagon n. 1. Ride and drive Volvo verseny: 1. Göttler Vilmos (Orosháza) Rabló nevű lován 2. Szász Attila (Mezőhegyes) Szíves n. 1.. 3. Németh István (BLK) Legény n. I. Békét köt Reynolds és az IAAF? Butch Reynolds, a 400 m-es síkfutás amerikai világcsúcs­tartója és az IAAF közötti kapcsolat továbbra sem felhőt­len. A nemzetközi szervezet nem hajlandó tudomást venni Reynolds polgári perben meg­ítélt 27,3 millió dolláros kárté­rítési követeléséről, de a konf­liktushelyzetet megoldandó, két önmagát még megnevezni nem óhajtó cég szponzori szer­ződést kínált Reynoldsnak. Az együttműködés feltétele azon­ban az, hogy a sprinter felejtse el a 27,3 millió dolláros köve­telést. Cserkészek helyett — orgia-ígéret Ugyancsak meglepődtek azok a telefonálók, akik az Ohio állambeli Findlayben a női cserkészcsapatot keresték, s a vonal másik végén egy szexis hang ,,minden idők legva­dabb orgiáját” ígérte, arra kérve a telefonálót, adja meg a saját számát, hogy visszahívhassák őt. Az ok: a derék női cserkészcsapat (Girl Scouts) köz­pontja tavaly lemondta a telefonelőfizetést, és a számot egy telefonszex-szolgálat kapta. A legújabb kiadású helyi telefonkönyv azonban még nem tünteti fel a változást. Egyáltalán nem tartjuk mulatságosnak a dolgot” — nyilatkozta felháborodással Jane Crites, a cserkészcsapat szóvivője. Hozzátette: „A telefonüzenet egész biztosan nem a mi programunkat tükrözi”. SPOKM. MVA.G*1-' 1993. március 22., hétfő Tavaszköszöntd az Üllői úton Az ismét maratoni hosszúságúra kerekedett NB I-es labdarúgó-fordulóban az eddig több hiábavaló uta­zást tett Ferencváros legénysége igazi tavaszköszöntő­vel lepte meg híveit: a kispestiek elleni győzelem sokkal BVSC-Dreher— MTK 1-2 (0-0) Szőnyi út, 1500 néző. V.: Piller. Gól: Bognár (83.), ill. Balog (56., 63.). Jó: Cseh, ill. Balog, Talapa. BVSC-DREHER: Vezér — Kroner, Garaba, Csepregi, Cseh — Farkas- házy (Szekula, 46.), Bognár, Urbá- nyi, Nagy P. — Borgulya, Mundi (Farkas, 67.). MTK: Zsiborás — Hi­res — Talapa (Komódi, 79.), Sztano, Turbék — Horváth Cs., Vancsa, Ke­resztúri, Balog — Hámori, Zsi- vótzky. A tavaszi napsütésben mind­két együttes nyugodt tempó­ban kezdte a találkozót. Húsz percen keresztül még kapura- lövés sem volt egyik oldalon sem. Fordulás után, az 56. perc­ben váratlanul vezetést szer­zett a vendégegyüttes: Balog éles szögből a kapuba gurított, 0—1. BVSC-támadások után újabb MTK-gól következett: Balog ezúttal 8 m-ről, kapás­ból a kapu bal oldalába bom­bázott, 0—2. Hét perccel a be­fejezés előtt szépített a BVSC. Bognárt buktatták a 16-os vo­nalánál a jobb oldalon, és ma­ga a sértett állt a labda mögé, s nemes egyszerűséggel a hosszú felső sarokba ívelt, 1— 2. A mérkőzés egészét tekint­ve az MTK második félidei jobb játékával megérdemelten nyerte a mérkőzést a gyenge napot kifogó vasutasok ellen. Siófok—Nyíregyháza 0-0 Siófok, 2000 néző. V.: Vavika. Kiállítva: Meksz (75.). Jó: Bimbó, Zare, Olajos, Varsányi, ill. Bíró, Drobni, Kertész, Molnár. SIÓFOK: Bíró — Bimbó, Zare, Ola­jos — Elekes, Jenei, Varsányi, Meksz, Marozsán (Kovács, 55.) — Kámán, Kirchmayer (Czigány, 64.). NYÍREGYHÁZA: Bíró — Szatke, Cselószki, Drobni, Kertész — Nagy, Kovács, Ivanics (Téglási, 75.), Mol­nár — Burchel (Csehi, 78.), Kákocz- ki. A játék képe és a látottak alap­ján két igen gyenge csapat ta­lálkozóján egyik sem érdemelt volna győzelmet. PMSC-Fordan— Csepel-Kordax 2-1 (1-1) Pécs, 4000 néző. V.: Marosvári. Gól: Medgyes (31.), Azoitei (60.), ill. Tyukodi(40.). Jó: Csaban, Ulveczki, Túri, Med­gyes, Azoitei, ill. Váczi, Tyukodi, Bognár. PMSC-FORDAN: Csaban — Die­nes, Braun, Palaczkv — Ulveczki, Túri, Medgyes, Tolocskó (Kocsis, 72.), Vókó — Azoitei, Lengvel. CSE­PEL-KORDAX: dr. Szieben — Ács, Váczi, Nagy — Tyukodi, Szabó (Ja­kab, 68.), Stefanov, Bognár, Palaci- an (Mikler, 62.) — Süveges, Szeke­res. A 31. percben szerezte meg a vezetést a PMSC-Fordan, Medgyes 20 méteres kapáslö­vése talált utat a csepeli kapu­ba, 1—0. A 40. percben az első adódó gólhelyzetét kihasznál­ta a Csepel, Tolocskó hibájá­ból Tyukodi egyenlített, 1—1. Szünet után a 60. percben ismét vezetést szerzett a PMSC, Ulveczki partdobását Azoitei értékesítette, 2—1. A mérkőzés hajrájára ismét ki­egyenlítettebb lett a játék, ám az eredmény már nem válto­zott. A mérkőzés nagy részében fölényben játszó PMSC-For­dan győzélme megérdemelt. RábaETO FC— Videoton-Waltham 1—0 (1-0) Győr, 6000 néző. V.: Molnár L. Gól: Csikós (5.). Jó: Pintér, Virág, Lakos, ill. Molnár, Ló'rincz. RÁBA ETO FC : Végh—Lakos, Pin­tér, B. Szabó — Csikós, Miriuta, Bordás (Csertői, 46.), Szántó (Kiszi, 45.), Virág — Pena, Klausz. VIDEO- TON-WALTHAM: Mitring — Mol­nár, Németh, Ló'rincz — László, Kuttor (Pálit, 46.), Muzsnai (Földes, 58.), Vadász, Dubecz — Horváth, Takács. Jól indult a mérkőzés a felzár­kózni szándékozó győriek szá­mára, mivel már az 5. percben gólt szereztek. Pintér 40 méte­res indításával Pena viharzott el a jobb szélen, visszagurított, és az érkező Csikós 14 méter­ről a hálóba vágta a labdát, I— 0. A 73. percben Pálfi lábában volt az egyenlítés, a csatár lö­vése azonban elkerülte a ka­put. Az őszi teljesítményéhez képest szombat délután jóval többet nyújtott a Rába támadó­játékban és tervszerűségben is az ezúttal kissé halovány Vi­deotonnal szemben, és így a győri győzelem megérdemelt­nek mondható. Veszprém LC—Vác FC-Samsung 3—2 (1-2) \ Szemüvegkeret -javitAs Uj Órák el ad* va E garanciával Kvarcórák üvegcsiszoiása M Bcs., ^Kinizsi u 2. Veszprém, 4500 néző. V.: Kiss G. Gól: Bercczki (28. — öngól), Rugo- vics (61.), Vasziljcvity (72.), ill. Ré- pási (13.), Zsinka (39.). Jó: Gersics, Lantai, Perger, Rugo- vics, Vasziljevity, ill. Nagy T., Ara­nyos, Répási, Simon. VLC: Andorka — Gersics, Lantai, Csík, Perger — Csornai, Gazsó, Ke­lemen — Rugovics (Sülé, 80.), Va­sziljevity, Lehota (Horváth L., 76.). VÁC FC-SAMSUNG: Koszta — Be- reczki, Nagy T., Bánfi, Szalai (Hor­váth, 68.) — Nyilas, Kriska (Sallai, 74.), Simon, Aranyos — Zsinka, Ré­pási. Jól előkészített, viszonylag jó talajú pályán, kellemes időben játszott a két csapat. A 13. percben váratlanul szerzett ve­zetést a Vác, amikor Répási nem túlságosan erős, 25 m-es szabadrúgásánál Andorka a jobb alsó sarokba „benézte” a labdát, 0—1. Aztán viszont fordult a kocka... ha gólokkal csak később rukkolt is ki a hazai gárda. Végig jó iramú, izgalmas mérkőzést játszott a két csa­pat. Az első félidőben a váciak kezdtek jobban, viszont a má­sodik 45 percben egyértelmű­en a veszprémiek voltak az irányítók, s végül megérde­melten nyertek a volt listave­zető ellen. Ferencváros— Kispest-Honvéd FC 1—0 (0-0) Üllői út, 16 000 néző. V.: Puhl. Gól: Fodor (68.). Jó: Telek, Keller, Fodor, ill. Csábi, Plókai, Pisont, Duró. FTC: Horváth — Szekeres, Telek, Lipcsei — Páling (Deszatnik, 76.), Szenes (Szűcs, 74.), Albert, Fodor, Keller — Gregor, Cigan. KISPEST­HONVÉD FC: Brockhauser — Csá­bi, Plókai, Szabados — Pisont, Hal­több két pontnál — elég ha ehhez a riválisok eredmé­nyeit illeszjük hozzá. A másik „nagy győzelmet” a győriek könyvelhették el, ha csak 1—0-ra is nyertek a Videoton ellen. Itt sem pusztán két pontról van szó... Az NB I állása 1. Vác-Samsung 18 12 2 4 32—18 26 2. Kispest-Honvéd FC 18 11 3 4 28—16 25 3. Ferencváros 17 11 2 4 24—12 24 4. Videoton-Waltham 18 9­3 6 27—21 21 5.MTK 18 7 6 5 31—21 20 6. V asas-Smirnoff 18 6 7 5 21—19 19 7. Pécsi MSC-Fordan 18 8 2 8 22—21 18 8. Csepel-Kordax 18 7 4 7 21—21 18 9. Békéscsabai Eló're FC 17 5 7 5 21—20 17 10. Diósgyó'r FC 18 6 5 7 19—25 17 11. Rába ETO FC 18 4 7 7 17—23 15 12. BVSC-Dreher 18 6 3 9 16—22 15 13. Siófok 18 5 4 9 17—24 14 14. Veszprém LC 18 5 4 9 20—33 14 15. Újpesti TE 18 2 9 7 18—24 13 ló.Nyíregyházi FC 18 2 6 10 9—23 10 A góllövőlista élcsoportja. 10 gólos: Répási (Vác-Sam­sung); 8 gólos: Sallói (Videoton-Waltham); 7 gólos: Füle (Vác-Samsung), Balog I. (MTK); 6 gólos: Lipcsei (FTC), Horváth F., Takács (mindkettő'Videoton-Walt­ham); 5 gólos: Szabó T. (MTK), Fodor T. (Békéscsaba), Lehota (Veszprém LC), Szvisztum (Diósgyó'r FC), Ko­vács J. (Siófok). Sífel®ÍFÉíM! SZOLGÁLTATÓ ÉS IPARI KISSZÖVETKEZET GYULA 5701 Siórét 2., pf. 86. — lapostető szigetelés — víztoronyjavítás — víztároló szigetelés. Ügyintéző: PFEFF FERENC, telefon: (66) 362-611. mai, Márton (Orosz, 74.), Illés, Duró — Fischer, Negrau ( Vincze, 74.). Robogós tíz perccel kezdtek a szuperrangadó résztvevői, különösen a pálya középső harmadában alakultak ki lát­ványos, késhegyre menő egyé­ni párbajok. Amikor azok egyike túl keményre sikere­dett, Puhl sárga lappal elkezd­te a fegyelmezést. Érthetően inkább a hazaiak akciói voltak támadó szándékról tanúsko- dók, bár igazán komoly lehe­tőségig nem jutott el a zöld­fehér gárda. A percek múlásával egyre több hibát követtek el a ferenc­városiak, és ezzel egyenes arányban az addig viszonylag jó színvonal a közepes felé süllyedt vissza. Fordulás után, amikor a Honvéd már örülni kezdett, ébersége lankadt, a 68. perc­ben az előretörő Telek labdá­jával Fodor ügyesen forgoló­dott, majd 15 m-ről a kapu bal oldalába bombázott, 1—0. Nagyon úgy festett, hogy a — Mezőgazdasági gépek és pótalkatrészek, műszaki cikkek, gumiköpenyek, tömlők, gördülő csapágyak, akkumulátorok, csavarok és egyéb vasáruk forgalmazása nagykereskedelmi áron. — Simon kosaras emelőgépek összeszerelése, javítása. Agro-Stop Ipari, Kereskedelmi Kft., 5600 Békéscsaba, Szarvasi út 84. Telefon: (66) 328-588, (66) 328-232, (66) 327-964. Telefax: (66) 328-632. Kispest — tudatában annak, hogy az éllovas Vác megbot­lott Veszprémben — beéri egy nyugalmas idegenbeli pont­szerzéssel. Csaknem 70 per­cen keresztül kiviláglott, nem is lehet különös gondja a piros­fekete gárdának, mert a fe­rencvárosiak mind több alap­vető technikai hibát követtek el. Egy jól sikerült kombináció azonban gólt hozott, és ez dön­tött. A ferencvárosiak ebben a bajnokságban az ősz után má­sodszor is legyőzték a Kispes­tet, a zöld-fehérek „négypon­tos” rangadót nyertek ezúttal. Bár a játékosok egyéni kép­zettsége tekintetében minden­képpen a kispesti a jobb csa­pat, ezúttal az acélos akarat hazai diadalra vezetett. Diósgyőri FC—Vasas- Smirnoff 1—0 (0—0) Diósgyőr, 10 000 néző. V.: Vágncr. Gól: Tóth M. (79. p.). Jó: Farkas, Tóth M„ Dohot, ill. Pé­cha, Erős, Babócsy. DFC: Dohot — Budai, Csizi, Danes, Szabó — Farkas, Tóth M., Kiser (Szilágyi, 61.), Bordás (Vitelki, 46.) — Adzsojev, Szvisztun. VASAS- SMIRNOFF: Babócsy — Nahóczky, Juhár, Mészöly — Erős, Geress, Gu- buez, Galaschek, Pccha (Tuboly, 82.) — Zvara, Claude (Bácsi, 75.). Már a 2. percben gólt szerez­hetett volna a hazai gárda: Ju­hár a 16-oson belül fellökte a kitörő Kisert, Vágner habozás nélkül büntetőt ítélt. Szvisztun azonban a jobbra vetődő Ba­bócsy mellett „elegánsan” a kapu mellé helyezett... Szünet után, a 79. percben dőlt el a két pont sorsa. Adzso­jev bal oldali beadását Szvisz­tun mellel Tóth M. elé tette, aki jobbal, 12 m-ről nagy lö­vést eresztett meg, és a labda Babócsyt érintve „vánszor- gott” a gólvonalon túlra, 1—0. A látottak és a helyzetek alapján a Diósgyőr sikere na­gyobb különbségű is lehetett volna, a Vasas védelme gyak­ran megingott. Szerdán következik A labdarúgó NB 119. fordulóját szerdán rendezik. A program. Március 24.: Békéscsabai Eló're FC—Pécs, 15, jv: Stamler (Márton, Herbály), Kispest—MTK, 15, Vác—Diósgyó'r, 15, Nyíregyháza—Rába ETO, 15, Fe­rencváros—Újpest, 15, Vasas—BVSC, 16.30, Video­ton—Veszprém, 16.30, Csepel—Siófok, 17.