Békés Megyei Hírlap, 1993. március (48. évfolyam, 50-75. szám)

1993-03-29 / 73. szám

© 1993. március 29., hétfő ■££ .BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP Hamar bekapott góllal... Debreceni VSC—Szarvasi Vasas 1—0 (1—0) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Debrecen, 1000 néző. V.: Herbály (László Gy., Zvolenszky). Debrecen: Mező 5 — Balogh 5, Nagy L. 6, Pető 5 — Dombi 6, Sándor Cs. 7, Nagy Cs. 6, Sándor T. 5, Madar 5 — Georgiev 6, Rogyionov 5. Edző: Garamvölgyi Lajos. Szarvas: Hanyecz 5 — Zahorán 5, Hirmler 4, Cziglédszky 4—2=2 — Major 6, Holp 4, Pisont A. 5, Mihalache 4, Szlopóczki 4 — Rácz 6, Stancu 4. Edző: loan Patrascu. Csere: Stancu helyett Brakszatórisz (-) a 67., Rogyionov h. Veress (-) a 70., Szlopóczki h. Botba (-) a 82., Georgiev h. Tóth A (-) a 88. percben. Gólszerző: Georgiev a 6. percben. Sárga lap: Cziglédszky a 20., Sándor T. a 29., Pető a 32. percben. Kiállítva: Cziglédszky a 30. percben. Nem sokáig' kóstol- yR gatták egymást az el­lő lenfelek az esőtől áz­tatott, csúszós gyepszőnye­gen, amikor alig telt el hat perc és a DVSC vezetést szer­zett. Sándor Tamás 20 méter­ről lőhetett szabadrúgást, a labda a védőkön irányt változ­tatva Georgiev elé került, aki néhány lépésről kapásból be­vágta a háló bal oldalába, 1—0. Röviddel később a hazaiak fiatal ifjúsági válogatottja, Nagy Csaba már csak Hanyecz- cel állt szemben, de a találkozó egyik legnagyobb helyzetét nyolc méterről kihagyta. Soro­zatos partjelzői és játékvezetői tévedések borzolták a kedélye­ket a nézőtéren, a bírói hármas nem állt helyzetének magasla­tán, már az első félidőben sem. Cziglédszky Dombi elkaszálá- sáért kapott sárga lapot, majd Sándor Tamásnak is ugyanez kijutott, amiért feltartotta Ma­jort. A 30. percben a már sárga lappal korábban is büntetett Cziglédszky kézzel ütött egy jobbra ívelt labdába, amikért a kártyát ismét felmutatták neki, majd utána a pirosat is, vagyis kiállították. Meglepetésre ez­után sem diktáltak nagyobb ira­mot a házigazdák. A 32. perc­ben a bíró Petőt figyelmeztette sárga lappal Major lerántásáért. Persze a vendégeket sem kellett félteni, akik akár a szabálytalan eszközök bevetésétől sem riad­tak vissza, ennek következté­ben Dombi többet tartózkodott a földön, mint a saját talpán. Kemény, küzdelmes mezőny­játék folyt egészen az utolsó percig, amikor szünet előtt Za­horán beadását a szarvasiak egyik legveszélyesebb embere, Major 14 méterről Mezőbe lőtte és a kipattanó labdát felszabadí­tották. Nem kis meglepetéssel Herbály játékvezető különö­sebb ok nélkül is 4 percet hosszabbított az első félidőben. Szünet után alig telt el há­rom perc, amikor Nagy Csaba beadását Georgiev óriási hely­zetben hat méterről az oldalhá­lóba rúgta. Alig egy perc múlva Madar átadását Rogyionov ka­pásból, 18 méterről a kapu üre­sen tátongó jobb alsó sarka mellé pörgette. A két hatalmas hazai helyzet elpuskázása után a vendégek egyenrangú ellen­felek lettek sokáig. Sőt egyen­líthettek is volna! Major indí­totta Zahoránt a jobb szélen a 63. percben, s utóbbi 15 méte­res, szögből leadott lövése a rosszul vetődő Mező és a kapu előtt elsuhant, nem kis riadal­mat keltve. Ezt követően Sán­dor Tamás került többször helyzetbe, de mindannyiszor csúnyán fölé lőtt. A 66. percben szabadrúgás­hoz jutott a Debrecen a szarvasi kaputól 22 méterre. Sándor T a- más Pető elé sarkallt, akinek levágódó lövése a felső lécről pattant vissza! Egyáltalán nem volt meggyőző a helyzeteit el­puskázó Debrecen játéka, bár mezőnyfölénye vitathatatlan­ná vált. A mérkőzés végére is maradt két nagy lehetősége a hazaiaknak. Georgiev, majd egy perc múlva Sándor Tamás maradt őrizetlenül, mindkettő mindössze 6 méterre a szarvasi kaputól, de az egyik ismét az oldalhálót találta el, a másik pedig fölébombázott. Az oly­kor eléggé tisztátalan eszkö­zökkel védekező szarvasiak szabálytalanságainak megfé­kezésére a rendkívül indiszpo­nált játékvezetői hármas kép­telen volt. Például a legvégén Rácz rugdosásait is figyelmen kívül hagyták a bírók. Alacsony színvonalú, küz­delmes mérkőzésen féltucat­nyi óriási helyzetet dolgozott ki a Debrecen, amely vég­eredményben szerencsés kö­rülmények között nyert egy mandinergóllal. A két félidő elején egyértelműen jobb volt a házigazda, de utána az egy órán át emberhátrányban játszó vendégek dicséretükre, „nem tartották fel a kezüket”, hanem lelkesen küzdöttek az egyenlítésért. Erre volt is lehe­tőségük, de Zahorán és Major lövése egyaránt célt tévesztett Nyilatkozatok. Garamvöl­gyi Lajos: — Jó csapat ellen, gyengébb játékkal, nagyon ér­tékes két pontot szereztünk, de a magunk dolgát nehezítettük meg a számos helyzet kihagyá­sával. loan Patrascu: — Saj­nos az emberhátrány változta­tott az eredeti elképzelésünkön és a lelkes, hajtós játékunk nem volt elég a döntetlenre. Ettől függetlenül csapatomat nem ér­heti szemrehányás. Csubák Zoltán A KELETI CSOPORT TOVÁBBI EREDMÉNYEI: III. kér. TVE—Tiszavasvári 2—0 (0—0) Baja—Kazincbarcika 0—2 (0—1) Kaba—Bag 5—0 (1—0) Hajdúnánás—Budafok 1—0 (0—0) Salgótarján—Szeged (elmaradt) Gödöllő—Kiskőrös 2—0 (1—0) Hatvan—Eger 1—0 (0—0) A NYUGATI CSOPORT ERED­MÉNYEI: Sabaria—Ajka 1—0 (1—0) Szekszárd—Kaposvár 1—0 (1—0) Dunaújváros—Pénzügyőr 2—1 (0-1) ESMTK—Mohács 1—0 (0—0) BKV Előre—Sopron 2—1 (1—1) Tatabánya—Nagykanizsa (elmaradt) Dorog—Paks (elmaradt) Zalaegerszeg—Haladás 0—2 (0—1) IFJÚSÁGIAK: Debreceni VSC—Szarvasi Vasas 2—0 (1—0). Debrecen, 150 néző. V.: Petneházi. Szarvas: Zana — Mrena (Baráth). Rohony, Nagy, Csicsely, Körmendi (Lakos). Juhász (Adler), Zahorecz, Kondacs, Bány, Palotai (Klimaj). Edző: Orovecz József. A szarvasiak hiába játszottak nagy me­zőnyfölényben és jól, a debreceniek kontrákból kétszer betaláltak. A szarvasiak közül Rohony, Nagy és Kondacs teljesítménye emelkedett ki, de a többiek is dicséretet érdemelnek. SERDÜLŐK: Debreceni VSC— Szarvasi Vasas 3—0 (1—0). Debre­cen, 100 néző. V.: Nagy. A tavalyi bajnok nehezen győzött a lelkes ven­dégek ellen. Jó: Klimaj, Baráth, Sán­dor ésSindel. A Keleti i csoport állása 1. Debreceni VSC 18 9 5 4 24—11 23 2. Kábái Egyetértés 18 8 6 4 23—14 22 3. Haj dúnánási F C 18 8 6 4 21—15 22 4. Tiszavasvári 18 8 5 5 28—16 21 5. Kazincbarcika 18 8 5 5 22—14 21 6. Gödöllői LC 18 7 6 5 22—18 20 7. Hatvani FC 18 7 6 5 18—19 20 8. Kiskőrös 18 8 2 8 27—22 18 9. III. kér. TVE 18 7 4 7 25—22 18 10. Bajai FC 18 8 2 8 24—22 18 11.Szarvasi Vasas 18 6 6 6 19—26 18 12.Eger SE 18 5 4 9 16—21 14 13. Budafoki MTE 18 4 6 8 10—22 14 14. Salgótarján 17 5 3 9 23—35 13 15. Szeged SC 17 4 4 9 17—29 12 ló.Bagi FC 18 2 8 8 15—28 12 A Nyugati csoport állása 1. Haladás VSE 18 10 6 2 29—10 26 2. Dorogi Bányász 17 7 9 1 27—11 23 3. Szekszárd 18 10 3 5 22—17 23 4.Sabaria-Tipo 18 8 6 4 25—14 22 5. Zalaegerszegi TE 18 8 5 5 20—14 21 6. BKV Előre 18 8 4 6 28—20 20 7. Dunaújváros 18 8 3 7 16—20 19 8. Nagykanizsai Olajb. 17 7 4 6 19—18 18 9. Sopron 18 5 7 6 28—25 17 lO.Tatabánya 17 5 6 6 25—28 16 11. Erzsébeti SMTK 18 7 2 9 18—30 16 12. Paksi Atom 17 5 5 7 25—22 15 13. Pénzügyőr 18 4 6 8 20—29 14 14.Mohácsi FC 18 4 6 8 12—26 14 15. Kaposvár 18 5 2 11 20—32 12 16. Ajka Hungalu 18 3 2 13 18—36 8 Hiába, a földön minden véges A serdülőknek jobban ment Heteken, hónapokon keresztül megkülönböztetett figyelmet szenteltem az olasz labdarúgó-bajnokságnak, nemcsak az egyes szépségdíjas mérkőzések miatt, hanem a Milan meddig tudja megvédeni veretlenségét. És amikor hétről hétre a totótáblázat megszemlélése után a Milan neve mellett a veretlenséget igazoló számjegyet láttam, felsóhajtottam. Bravo! Valahogy úgy voltam az egésszel, mint a halál kórokozóját hordozó beteg, aki látszatra makkegészséges, de tudja, hogy órái meg vannak számlálva. Természetesen tisztában lehettünk azzal, hogy a Milan világ­raszóló sorozata egyszer megszakad, de szívből szerettük volna, ha mondjuk eléri a századik veretlenségét is, de aztán meg ki tudja... Tisztában voltunk azzal is, hogy ezen a földgolyóbison minden véges, tehát a végtelen dolgok sehogyan sem illenek, mint mondják, ha nem kap ki a Milan, ki kellett volna kapatni... Vége szakadt tehát az 58 találkozóból álló sorozatnak, végtére is így szép, ahogyan sikerült, 58 veretlen meccs után odahaza hajtani fejet egy pillanatnyilag jobb vagy szerencsésebb csapat előtt. Mindenképpen dicséret illeti a Milan gárdáját, bár a világ jelenlegi legjobb csapata, ők is sebezhetők, a bajnokság minden résztvevője erre a skalpra vágyott, és ez egy az olasz bajnokság­hoz mérten közepes játékerővel bíró Pannának sikerült. Gratulá­ció nekik is. Bízunk azonban abban, hogy ez a fiaskó nem szegi Bastenék kedvét és még számos szép mérkőzésükben gyönyörködhetünk mi, akik imádjuk a jó focit. —B— Diósgyőri FC—Békécsabai Előre FC 3—1 (2—0). NB I­es ifjúsági labdarúgó-mérkő­zés, Diósgyőr. V.: Kovács Zs. Békéscsaba: Nagy Zs. — Pál- fi, Lonovics, Laurinyecz (Gyura), Pecze (Varga) — Rau, Litauszki, Csepregi, Ko­vács P. — Fehér, Vári (Sze­les), Kiss. Edző: Marik László. Orkánszerű szélrohamok kö­zepette kezdődött a mérkőzés. A vendég békéscsabaiak lép­tek fel támadólag, mégis a ha­zaiak értek el gólt a 15. perc­ben. A 38. perc újabb diósgyő­ri találatot hozott, amelyet egyéni hiba előzött meg. Szünet után nem szegték tá­madó kedvét a vendégeknek, akik szépítettek, sőt Gyurát egyéni kitörése végén buktat­ták a 16-oson belül gólhelyzet­ben, de 11-es helyett továbbot intett a játékvezető. így elma­radt az egyenlítés lehetősége. Marik edző szerint annyiból tanulságos volt ez a találkozó is, hogy nem elég a jó játék, a helyzetek kidolgozása, azokat értékesíteni is illene. A békés­csabai gólszerző: Kovács. Jó: Kovács, Szeles. Diósgyőri FC—Békéscsa­bai Előre FC 0—1 (0—0). NB I-es serdülőmérkőzés, Diós­győr. Békéscsaba: Láza — Hajdú, Valentényi, Czipó, Ha­lász — Zsibrita (Futaki), Híd­végi, Kubik, Palyik — Vadas A., Balog (Belicza). Edző: Szokolai Sándor. A tavaszi szezonban eddig csupa győ­zelmet arató Diósgyőri FC-t az egységesebb, végig fölényben játszó békéscsabaiak még en­nél is nagyobb arányban ver­hették volna, ha a helyzeteiket mind berúgják. Ezzel fontos győzelmet arattak a lilák G.: Vadas A. Jó: Láza, Czipó, Va­das A., Balog. (G. G.) Idegenben visszavágtak, jöhet a harmadik mérkőzés BEAC-Mol Rt.—BSC Szarvas 61:68 (33:30) NB I-es női kosárlabda-mérkőzés, Budapest, 200 néző. V.: Görgényi, Bukta. BEAC: Eördög (8), BAGOLY (15/3), Hollósy (-), Bellovai (12), Haris (2). Cs.: Tasnádi (5/3), Czinege (8), Bujdosó (6), Veres (2), Kozlova (3). Edző: Buttás Pál, Górácz Árpád. Szarvas: FRANKO A. (9/3), Balogh G. (16), Szavercsenko (14), PARASCSENKO (17), Frankó K. (4). Cs.: Veres M. (8), Kurucz (-). Edző: Novák Gábor. Az eredmény alakulása: 2. perc: 2:7,5. p.: 9:7,11. p.: 23:19,19. p.: 33:28,22. p.: 33:34,26. p.: 39:42,32. p.: 44:54,38. p.: 51:64. * AzNB 17—8. helyéért # folyó rájátszás máso­dik mérkőzésére a BEAC készült jobb előjelek­kel, nemcsak azért, mert Szarvason az első találkozón győzni tudtak, de a Körös-par­tiaknál sérülés miatt Kiefer és Berkó is hiányzott a csapatból. Ennek ellenére a vendég szarvasiak kezdtek jobban és néhány formás támadás után a második percben már öt pont­tal vezettek. Ekkor úgy tűnt, hogy a magabiztosan játszó kék-sárgák biztosan nyerik a mérkőzést, ám elég volt né­hány eladott labda vagy gyor­san elszórt dobás és a hazaiak fordítottak. Nem volt magas színvonalú a játék, mindkét ol­dalon egymás hibáiból éltek a csapatok, a hazaiak annyival voltak előrébb, hogy ponto­sabban értékesítették helyze­teiket. Feltűnő volt, hogy mennyire idegesen játszott eb­ben az időszakban a Körös­parti gárda, sorra hibázták el helyzeteiket Frankó Katiék, s így a hazaiak jutottak vezetés­hez, noha előnyük két-három pontnál jobban nem tudott nő­ni. Fordulás után Balogh és Frankó K. kosaraival azonnal átvette a vezetést a Szarvas, Czinege ugyan még fordított a BEAC-nak, de ettől kezdve a szarvasiak uralták a mérkő­zést. Előbb Parascsenko volt eredményes büntetőből, majd Balogh és Frankó A. Fokoza­tosan nőtt a vendégek előnye, a hazaiak pedig egyre türelmet­lenebbül játszva hibáztak. A 32. percben Veres Móni szép kosarát követően már tíz pont­ra nőtt a vendégek előnye és eldőlni látszott a mérkőzés. Parascsenko 17 ponttal já­rult hozzá csapata győzelmé­hez FOTÓ: KOVÁCS Ekkor a fővárosiak egész­pályás eltámadásra tértek át és távoli dobásokkal kísérletez­tek. A mérkőzés hajrájára 13 pontra nőtt a vendégek előnye, de Tasnádi és Bagoly triplájá­val a hazaiak csökkenteni tud­ták a különbséget a mérkőzés végére. Összességében alacsony színvonalú mérkőzésen jobb második félidei játékával és nagyobb akarással megérde­melten nyert a nagyobb já­tékerőt képviselő Szarvas. Ezzel 1—1-re áll a két csapat között a rájátszás, a mindent eldöntő harmadik összecsa­pásra április 3-án, szomba­ton 17 órai kezdettel kerül sor Szarvason. A. A. Ön dönt, hogy hol vásárol, mi szívesen kiszolgáljuk és bő áruválasztékkal várjuk Önt, a Békési Kistüzépen. — Kedvezményes padlóburkolólap-vásár: a hódmezővásárhelyi fagyálló padlóburkoló lap 690 Ft/m2 — metlachi színes 690 Ft/m2 — metlachi fehér 750 Ft/m2 — fehér csempe I. osztályú 599 Ft/m2 — magyar cement 590 Ft/q. 30 q fölött ingyenes kiszállítás a megye területén Kedvezményes szénakció: — orosz diószén 760-ról — 690 Ft-ra — orosz darabos 690-ről — 660 Ft-ra — lyukói darabos 585-ről — 540 Ft-ra. Kedvezményes házhoz szállítás tüzelővásárlás esetén. 10 000 forint fölötti vásárlás esetén ingyenes kiszállítás. Várjuk megrendeléseiket személyesen vagy a (66) 341-739-es telefon/telefaxszámon, vagy a (66) 341-112-es telefonszámon. Szlogenünk továbbra is érvényes: Bő kínálat, olcsó ár, vásároljon Borbélynál! Nyitva tartás hétfőtől péntekig 7—17 óráig, szombaton 7—13 óráig. BORBÉLY LASZLO Békés, Kossuth u. 19. RF.KF.S MFf.YFJ HÍRLAP Közéleti napilap. Főszerkesztő': dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Martin Feldenkirchen ügyvezető igazgató és dr. Tóth Miklós kiadóvezető. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; főszerkesztő: (66) 446-242; telefax: (66) 441-020; kiadó: (66) 441-545. Telex: 83-312. Terjeszti a Magyar Posta és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hónapra 319 forint, egy évre 3388 forint. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross u. 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068