Békés Megyei Hírlap, 1992. november (47. évfolyam, 258-282. szám)

1992-11-09 / 264. szám

»BÉKÉS MECTEIHÍRL4P­Fekete békési hétvége 1992. november 9., hétfő Az NB III Alföld csoportjában gyengén szerepeltek a Békés megyei csapatok. A két újonc eddig jól szereplő együttes rangadóját Tiszakécskén az egységesebb hazaiak nyerték a hétközi kupamérkőzéstől fáradt kovácsháziak ellen. Nagy küzdelemben szenvedett minimális különbségű vereséget az OMTK a Kecskeméti TE otthonában. Meglepetésre hazai pályán kapott ki a Gyulai FC az egyre inkább magára találó, tavaly még NB Il-es Miske gárdájától. A nagy érdeklődéssel várt megyei rangadón, alacsony színvonalú mérkőzésen egyik csapat sem érdemelt győzelmet, így: Nagyszénás— Gyomaendrőd 0—0. bért, Mazupa, Miskolczi — Paletta, Csög, Tóth — Hemer, Veres (Tyimo- senko), Pécsi. Edző: Czár Ignác. 34. perc: Burait egy félpályánál el­követett gáncsolásért a játékvezető ki­állította. 38. perc: Egy jobb oldali vendég­szöglet átszállt a védők felett és a túlol­dalon érkező Mazupa közelről fejelt a kapuba, 0—1. 40. perc: Veres jobb oldalról lapo­san a kapu elé lőtte a labdát, amelybe Csög beleszúrt, s a kapufa bal alsó sarkánál a hálóba pattant a pettyes, 0—2. 75. perc: Tóth egy szabálytalansá­gért már második sárga lapját kapta volna, de így pirosra váltott. A kiállításig a hazaiak fölényben játszottak a vendégek csak ritkán jutot­tak el a hazaiak térfelére. A kiállítás érezhetően megzavarta a hazai védel­met, ennek eredménye lett a két gól. Ezt követően a 10 emberre fogyatko­zott hazai csapat már nem tudta meg­fordítani az eredményt. Tóth II. játék­vezető ténykedésével kapcsolatosan többen emlegették az egy héttel ezelőt­ti vitatott mezőkovácsházi teljesítmé­nyét. Jó: a hazai csapatból senkit nem lehet kiemelni, ill. Csög, Pécsi, Mazu­pa. (Jenei Kálmán) Ifjúságiak: Gyula—Miske 15—0. Tiszakécske— Mezőkovácsháza 2-0 (1-0) Tiszakécske, 1100 néző. V.: Szilágyi. Tiszakécske: Tasnádi — Málik, So­mogyi, Helik, Mike — Safranyik, Do- monics, Tóth F. — Lovász (Balia L.), Balia M., Török. Edző: Bánhidi József. Mezőkovácsháza: Tóth I. — Bakai, Kovács, Dumitriu, Radu (Szabó) — Kovalcsik, Papp (Mocsári), Schmidt Kecskeméti TE— Orosházi MTK 1—0 (1-0) Kecskemét, 400 néző. V.: Szarka. KTE: Fekete — Kovács, Boronkai, Bálint, Pataki — Újfalusi, Radu, Forgó — Fórizs, Fütyii, Lázár. Edző: Adám István. Orosháza: Such — Lauren­tin, Popol, Kálmán, Pásztor — Papp Zs., Brakszatórisz, Sitkéi, Dézsi — Kvasznovszky, Képíró (Kenyeres). Edző: Papp Imre. 31. perc: Bal oldali hazai támadás után a beívelt labda tisztán találta Fó- rizst, aki a kimozduló Such kapus mel­lett a kapu közepébe helyezett, 1—0. Hazai fölénnyel indult a mérkőzés, aminek az volt a következménye, hogy a vendégek zárt védekezésből indultak ellentámadásba, igaz kevés sikerrel. A mérkőzés második félidejében kitá­madott az OMTK, egyre-másra vezet­ték veszélyes támadásukat, azonban gólt nem tudtak szerezni. A látottak alapján a döntetlen igazságosabb lett volna. Jó: Fórizs, Fütyii, ill. Laurentin, Popol. (D.S.) Ifjúságiak: KTE—OMTK 1—0. Gyulai FC­0-2 (0­-Miske-2) Gyula, 400 néző. V.: Tóth II. Gyula: Szabó — Botyánszki, Burai, Resetár, Pápa — Steigerwald (Bagyinka), Ta­mási, Kiss — Mező (Bíró), Boruzs, Mag (Oláh). Edző: Cserháti István. Miske: Jeszenovics — Jagicza, Hu­Szökik a listavezető — Török A., Bányik (Szekeres), Kolo- zsi. Edző: Sári Ferenc. 31. perc: Tóth bal oldalról belőtt szabadrúgását Balia M. hét méterről üresen állva a kapu közepébe lőtt, 1—0. 86. perc: a labda a védőkről Bállá M. elé pattant, aki 5 méterről nagy nyugalommal helyezett az üresen ma­radt kapuba, 2—0. A dobogóra esélyesek küzdelmét megérdemelten nyerték meg a hazaiak a fáradt, de lelkesen védekező mező­kovácsháziak ellen. A kécskeiek igen sokszor, a vendégek nagyon ritkán ju­tottak el a 16-osig. Két védelmi hiba és erőtlen kovácsházi támadójáték csakis pont nélküli távozást biztosíthatott a Bács megyei újonc otthonából. Össze­hangolt, jó játékvezetői hármas. Jó: Somogyi, Tóth F., Balia M., ill. Tóth I., Schmidt, (ifj. Hovorka György) Ifjúságiak: Tiszakécske— Mezőkovácsháza 3—5. Nagyszénás— Gyomaendrodi FC 0-0 Nagyszénás, 500 néző. V.: Bogyó. Nagyszénás: Molnár — Kugyéla, Zábrák, Tóth Z., Hóbei — Nagy A., Florescu, Basiu, Deák (Hankó), Feke­te, Csáki. Edző: Boér Ernő. Gyoma­endrőd: Szakács — Kéki, Gubucz (Stef), Plástyik, Gonda — Somogyi, Janis (Varjú), Csubró, Tóth Zs. — Du- rucskó, Demjén. Edző: Koltai Lajos. Alacsony színvonalú mérkőzésen csak a két csapat sportszerűsége di­csérhető. A két együttes megyei rang­adóján mindkét gárda hibát hibára hal­mozott, igaz, hogy gólhelyzetek vol­tak — a vendégeknek talán több is —, de azok rendre kimaradtak. Igazságos pontosztozkodás született. Jó: Mol­nár, Kugyela, Hóbei, Nagy A., ill. Gu­bucz, Plástyik, Somogyi, Demjén. (Benkő László) Ifjúságiak: Nagyszénás— Gyomaendrőd 1—1. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Hódmezővásárhely—Dabas 0—0, Kiskundorozsma—Makó 1—0 (1— 0), Szegedi Dózsa—Kecskeméti SC 0—2 (0—1), Ceglédi Honvéd— Szegedi VSE 3—4 (2—1). A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában eső áztatta, mély talajú pályák várták a csapatokat. A nyolc összecsapáson kevés, mindössze 15 gól esett, ez 1,875-ös gólátlagnak felel meg. Négy együttes labdarúgói gólképtele­nek voltak. A hét végén négy döntetlen, három hazai győze­lem és csupán egy vendégsiker született. Sarkadról a kamuti- ak elvitték mindkét bajnoki pontot. A kiesési rangadón a Kétegyháza—Békéscsabai Előre-Jamina összecsapáson döntetlen eredmény született. A békésiek második félidőbeli jobb játékukkal otthon tartották mindkét bajnoki pontot az Elek ellen. A második helyezett Battonya nem bírt a vendég tótkomlósiakkal, 0—0-ás döntetlen eredményt értek el, így a békésiek előnye már 3 pont. Megyei I. osztály A labdarúgó NB Ill-ban a gyulaiak nem bírtak ellenfelükkel. Ezt bizonyítja, hogy már a 38. percben Mazupa egy közeli fejesből megszerezte a vezetést a fehér nadrágos miskeieknek FOTÓ: FAZEKAS FERENC Békéscsabai MÁV— Békésszentandrás 2-1 (1-1) Békéscsaba, 250 néző. V.: Csonka. MÁV: Szobek—Litauszki, Braun Á., Frankó, Prekop, Kiss, Galovicz Z., Ga- lovicz P., Gajdács, Lipták (Imris), Lo- novics (Lőrinczi). Edző: Braun Attila. Békésszentandrás: Petrás — Bor- dács, Szabó, Pusztai (Zahorecz), Szé­kely (Medveczki), Truczka, Izsák, Bencsik, Sztancsik, Varga, Kovács. Edző: Paulik János. Közepes színvo­nalú mérkőzésen, a két jól felkészített csapat találkozóján elsősorban a küz­delem volt a jellemző. A második fél­időben erősítettek a hazaiak és végül, ha nehezen is, de győztek. A sportsze­rű mérkőzés kitűnő játékvezetéssel pá­rosult. G.: Lipták a 30., Gajdács az 59., ill. Izsák a 39. percben. Jó: Lipták, Gajdács, Kiss, Galovicz Z. Braun Á., ill. Truczka, Izsák. (G. Gy.) Szeghalom—Gyulavári 1-1 (0-1) Szeghalom, 300 néző. V.: Tóth. Szeg­halom: Dávid — Macskin, Tar, Tóth, Bondár, Macsári (Lakatos), Baranya, Kovács, Hajdú (Zsadányi), Kozák, Zsombok. Edző: Zolnai Pál. Gyulavá­ri: Szőke — Harangozó, Kiss, Szénási, Gortka, Szilágyi, Fábián, Tapasztó, Laurenczi, Szekulity, Cziczeri. Edzó: Jónás Ferenc. Közepes színvonal, ide­ges hangulat jellemezte a mérkőzést. Ezt igazolja a négy sárga és három piros lap. Á hazaiak nem tudták megis­mételni múlt heti jó játékukat, így a vendégek megérdemelten „pontosan” térhettek haza. G.: Hajdú a 70., ill. Kiss (11-esből) a 36. percben. Kiállítva: Baranya, ill. Kiss, Laurenczi. Jó: a ha­zaiak közül senki nem nyújtott átlagon felüli teljesítményt, ill. Gortka, Ta­pasztó. Battonya—Tótkomlós 0—0 Battonya, 600 néző. V.: Kokavecz. Battonya: Kunos — Fekete, Turbucz, Kovács, Simon T„ Engelhardt, Szám- fira, Hidegh, Mákos A. (Árgyelán), Mákos Á„ Daróczi (Simon A.), Edző: Juhász Zoltán. Tótkomlós: Bordás — Pásztor, Krecsméri, Imre, Szpisjak I., Szpisjak II.. Kölcze, Kovács (Ramos), Szatmári (Csikai), Ugró, Elek. Edző: Matajsz Pál. Nagy iramú, magas szín­vonalú mérkőzésen a több helyzetet kidolgozó hazai csapat győzelmet ér­demelt volna. Jó: Fekete, Turbucz, Si­mon T., Számfira, Mákos Á., ill. Bor­dás (a mezőny legjobbja), Pásztor, Krecsméri, Ugró. (Lukács István) Békési SE—Elek-Dualflex 2-0 (0-0) Békés, 600 néző. V.: Bán J. Békés: Gazsó — Nagy Gy., Lenkefi, Kon- dacs, Lipták, Szarvas, Bognár, Farkas, Ravasz, Horváth, Somvári (Czinanó E.). Edző: Zsíros György. Elek: Botás Az Alföld csoport állása 1. Tiszakécske 12 9 1 2 24—11 19 2. Hódmezővásárhelyi LC 13 8 2 3 19— 8 18 3. Mezőkovácsházi TE 13 8 2 3 21—17 18 4. Orosházi MTK 13 7 3 3 21—12 17 5.Miske 13 6 4 3 19—12 16 6. Kecskeméti TE 13 7 2 4 22—17 16 7. Kecskeméti SC 13 7 1 5 19—11 15 8. Szegedi Dózsa 13 5 3 5 16—15 13 9. Szegedi VSE 12 6­6 21—17 12 10. Makói FC 13 3 6 4 20—22 12 11. Gyulai FC 13 4 3 6 10—17 11 12. Gyomaendrodi FC 13 2 6 5 16—20 10 13. Dabas 13 3 3 7 14—12 9 14. Ceglédi Honvéd 13 2 3 8 14—26 7 15. Kiskundorozsma 13 2 3 8 11—34 7 16. Nagyszénás 13 1 4 8 10—27 6 A Tiszakécske—SZVSE mérkőzést későbbi időpontban játsszák. A 45. heti totóeredmények: 2. Atalanta—Foggia. 4.Genoa­7. Lazio—T orino. +1. mérkőzés: ... 5—1 1 ... 2—1 1 ... 2—1 1 ... 2—3 2 ... 0—0 X ... 5—1 í ... 1—2 2 ... 1—5 2 ... 1—0 1 ...0—0 X ... 0—0 X ... 0—0 X ... 1—1 X ... 1—0 ■ 1 D. — Sarkadi, Elekes, Démusz (Botás Gy.), Török, Dávid, Radu, Bányai, Sél- lei, Gál, Szása (Trepák). Edző: Csorba János. Az első 45 percben a hazai já­tékmesterek hiánya miatt csak a küz­dőjelleg domborodott ki. Fordulás után már szép hazai akciók és gólok is jelezték, hogy a rangadót a békésiek megérdemelten nyerték. Kiállítva: Görög (73. p.). G.: Horváth az 55., Ravasz a 71. percben (11-esből). Jó: Nagy Gy., Kondacs, Szarvas, Czinanó E. , ill. Botás D., Bányai, Gál. (Nagy Mihály) Tárnok, Szász (Fábián), Bora, Komá­romi. Edző: Borgulya János. Sáros, mély talajú pályán inkább küzdelem folyt, mint futball. A második félidei jó játékukkal megérdemelten vitték el a két pontot a vendégek, jó játékvezetés mellett. G.: Kesztyűs a 20., ill. Pittnera 70., Szász a 76. percben. Jó: Veress, Germán, Kesztyűs, ill. Kukely, Pittner, Antmann. Mezőberény—F üzesgyarmat 1-1 (1-1) Mezőberény, 200 néző. V.: Bíró. Me- zól>erény: Stúber—Illyés, Kátai, Har­mati L., Maiét, Gézárt (Kreisz), Törő (Jakab), Balogh, Adamik, Hegedűs, Rácz A. (Burai), Edző: Kajlik Péter. Füzesgyarmat: Nagy — Tóth (Petri), Csák, Balogh, Huszár, Vad, Barta, Saja (Lázár), Vámos, Tőkés, Zsombok. Edző: Tőkés Miklós. Változatos mér­kőzésen a hazaiak közelebb álltak a győzelemhez, a játékvezető elhamar­kodott kiállítással a hazai csapatot súj­totta. G.: Rácz A. a 4L, ill. Saja a 38. percben. Kiállítva: Hegedűs az 57. percben. Jó: Stúber, Maiét, Balogh, ill. Csák, Huszár, Tőkés. *' - " .. ’ ■’ *> La.-.., ....JáT’ * A megyebajnokságban nem bírt egymással a Battonya és a Tótkomlós. A sötét mezes vendégek így megérdemelten vitték el az egyik pontot Battonyáról Kétegyháza—Békéscsabai Előre-Jamina 1—1 (0—0) Kétegyháza, 200 néző. V.: Sztanojev. Kétegyháza: Szelezsán — Popa, Isz- tin L, Sípos L, Isztin II. (Szekeres), dr. Szurovecz, Sípos II., Ónodi, Kaszap, Málik (Negye). Petrisor. Edző: Papp József. Békéscsaba: Liker — Bócsik, Magyari, Ábrahám, Bélteki, Hankó, Kulcsár, Lévai, Keller, Pusztai (Schneider), Mihály. Edző: Ogrincs Pál. Gyenge színvonalú mérkőzésen, jó játékvezetés mellett igazságos dön­tetlen született. G.: Petrisor az 55., ill. Mihály a 75. percben. Jó: Szelezsán, Isztin, Petrisor, ill. Magyari, Bélteki, Mihály. (Bencze László) Sarkad—Kamut 1—2 (1—0) Sarkad, 100 néző. V.: Brusznyiczki. Sarkad: Veress — Germán, Boldog, Petruzsán, Szabó F„ Szabó A., Balogh (Varga), Vass, Gurzó S., Kesztyűs, Papp (Kocsis). Edző: Balogh Istán. Kamut: Pribojszki — Nyári, Kukely, Szakáll, Pittner, Bognár, Antmann, FOTO: FAZEKAS FERENC Medgyesegyháza— Mezőhegyes 1—0 (1—0) Medgyesegyháza, 200 néző. V.: Zsur- ka. Medgyesegyháza: Nika — Hegyi, Balázs, Juhász J., Kiss, Kovács, Jakab (Juhász T.), Zámbori (Bacsa), Mocsá­ri, Vágási, Oláh (Holecz). Edző: Ko­vács Zoltán. Mezőhegyes: Szántó — Szemerédi (Boross), Molnár, Márta (Lovász), Csordás, Harangozó, Süme­gi, Zsóri, Kindel, Hanga, Pálhidai. Edző: Pepó Gábor. Óriási küzdelem­ben a vendégek balszerencsés veresé­get szenvedtek az elmúlt hetekhez ké­pest gyengébb teljesítményt nyújtó ha­zaiaktól. G.: Kovács a 7. percben. Jó: Nika, Hegyi, Juhász J., ill. Szántó, Molnár, Csordás, Sümegi. (Orovecz Tamás) IFJÚSÁGIAK: Békéscsabai MÁV— Békésszentandrás 3—1, Battonya— Tótkomlós 2—1, Békés—Elek 3—1, Kétegyháza—Békéscsabai Előre-Ja- mina 0—4, Sarkad—Kamut 4—1, Szeghalom—Gyulavári 0—1, Mező­berény—Füzesgyarmat 0—2, Med­gyesegyháza—Mezőhegyes 5—2. A megyei I. o. bajnokság állása 1. Békési SE 13 10 2 1 44—17 22 2. Battonya 13 8 3 2 23—12 19 3. Békéscsabai MÁV 13 7 4 2 25—17 18 4. Szeghalom 13 7 3 3 32—20 17 5. Kamut 13 7 3 3 21—16 17 6. Tótkomlós 13 5 5 3 20—11 15 7. Medgyesegyháza 13 5 5 3 26—25 15 8. Elek-Dualflex 13 5 4 4 13—15 14 9. Füzesgyarmat 13 5 3 5 23—22 13 10. Gyulavári 13 5 2 6 24—24 12 11. Békésszentandrás 13 4 3 6 20—24 11 12.Mezőhegyes 13 4­9 19—30 8 13.Mezőberény 13 3 2 8 13—25 8 14. Sarkad 13 2 3 8 18—30 7 15.Kétegyháza 13 1 4 8 14—27 6 16.Bcs. Előre-Jamina 13 1 4 8 8—28 6