Békés Megyei Hírlap, 1992. november (47. évfolyam, 258-282. szám)

1992-11-16 / 270. szám

1992. november 16., hétfő àgÉKÉS MEGYEI HÍRLAP­SPOKV Rangadót nyertek a főiskolások Békéscsabai FDSE—Debreceni Biogal 3:0 (14, 8, 9) nak 15 perc kellett a játszma megnyeréséhez. Az utolsó szettben a vendé­gek visszahozták a csapat irá­nyítóját — aki az első játszmá­ban sérülésre hivatkozva cse­rét kért —, s ez lendített a debreceniek játékán. De mind­ez kevés volt a hazaiak lelke­sedésével szemben. A főiskolások nagy fegy­vertényt hajtottak végre a debreceni csapat legyőzésé­vel, s minden játékosuk di­cséretet érdemel teljesítmé­nyéért. Ifjúságiak: Békéscsabai FDSE—Debreceni Biogal 3:0 (2,0,8). A hazaiak tetszés Guj sáncol, Kazár biztosít. A békéscsabai röplabdás lányok rangadót nyertek a hét végén szerint érték el pontjaikat. fotó: kovács Erzsébet Szarvasi iskolajáték A csapatkapitány, Frankó Katalin (dobólendületben) meg- határozój a volt csapatának fotó: kovács Erzsébet Nyilatkozatok. Novák Gá­bor: — Fegyelmezett csapat­játékkal és nagyon jó egyéni teljesítményekkel biztosan nyertünk a jó játékosállo­mánnyal rendelkező Sabaria ellen. Nagyon örültem, hogy két kulcsjátékosunk hiánya nem okozott gondot. Úgy ér­zem, a csapat értük is játszott. Váradiné Szarka Ildikó: — A nagyobb tudás döntött. Hét­főtől új jugoszláv edző irányít­ja a Sabaria munkáját, remé­lem, nagyobb sikerrel. * A. A. BSC Szarvas—Sabaria-Mörk KC 92:65 (44:32) NB I-es női kosárlabda-mérkőzés, Szarvas, 400 néző. V.: Missura, Geréb. Szarvas: FRANKÓ A. (8/6), BALOGH (31/6), Kiefer (5), SZAVERCSENKO (15), FRANKÓ K. (19/3). Csere: Berkó (6), Kepenyes (-); Lévai (-), Huszárik (- ), Kurucz (8). Edző: Novák Gábor. Sabaria: KALMAR (17), Zsolnai (15), PLUGARJEVA (17/3), Jevtusenko (8), Balogh Gy. (8). Cs.: Joó (-), Hollósy (-), Viszket (-). Edző: Váradiné Szarka Ildikó. Az eredmény alakulása: 3. perc: 11:9,8. p.: 22:11.12. p.: 32:16,18. p.: 43:26, 21. p.: 44:35,26. p.: 55:41,32. p.: 74:51,38. p.: 92:59. Kipontozódott: Kiefer a 24., Kalmár a 34., Kurucz a 39. percben. ^ Novák Gábor a mér- kőzés előtt Paras- F ' csenko és Veres hiá­nyán kesergett, azt említette, hogy a Sabaria így kétségessé teheti a mérkőzést. A szombat- helyi vezetők viszont abban reménykedtek, hogy az elmúlt heti teljesítményt megismétel­ve győztesen távoznak Szarvasról. A találkozó meg­kezdése előtt egyperces gyász­szünettel emlékeztek a csapa­tok Veres Mónika héten el­hunyt édesanyjára. Kezdés után azonnal Zsolnai ijesztette meg a hazaiakat két gyors ko­sárral. Balogh G. zsinórban dobott hét pontja azonnal vá­laszt jelentett. Ekkor még úgy tűnt, hogy a vendégek lelkese­dése elég lesz egy szoros mér­kőzéshez, de a játékrész felére ellőtték puskaporukat. A kitű­nő ritmusban játszó Szarvas akarata érvényesült a pályán. Frankó A. remekül irányított, Balogh G. pedig szórta a pon­tokat. A lepattanó labdákat mindkét palánk alatt a hazaiak szerezték meg, kintről, bentről egyaránt eredményesek vol­tak. Néhány szép megoldást is láthattak a nézők. A hazaiak gyorsindításos játéka pedig élevezetessé tette a meccset. Kosárlabda 1170 forint. Sportáruház, Békéscsaba, Munkácsy u. 11. Telefon: 324-256. Szünet előtt csökkentette hát­rányát a Sabaria a kiengedő Körös-partiak ellen. Fordulás után is a vendé­gek kezdtek jobban és azonnal tíz pont alá csökkent a két csa­pat közötti különbség. Frankó K. triplája azonban „visszaál­lította a rendet”. Az óriási kedvvel játszó szarvasi csapat- kapitány finom megoldások­kal hozta helyzetbe társait, akik nem hibáztak. Szaver- csenko betöréseit csak sza­bálytalanságokkal tudták megakadályozni a vendégek. Büntetőit pedig mindig érté­kesítette a bjelorusz vendégjá­tékos. (Az MKOSZ legutóbb kiadott hivatalos listáján a büntetődobásokban Szavar- csenko vezeti a magyar me­zőnyt, míg Parascsenkoval együtt az öt legjobb külföldi játékos között is ott vannak.) Fokozatosan nőtt a hazaiak előnye, eldőlt a mérkőzés. A Szarvas szinte örömkosárlab­dát játszva tetszés szerint érte el kosarait. Az utolsó öt perc­ben csak az volt a kérdés, el­éri-e a bűvös száz pontot a hazai csapat? De Novak edző — helyesen — a fiataloknak szavazott bizalmat. így élete első NB I-es mérkőzésén pá­lyára lépett a saját nevelésű ifjúsági játékos, Huszárik Nó­ra is. A különbség a két csapat között nem változott. A Szarvas leiskolázta el­lenfelét, s még ilyen arány­ban is megérdemelten nyert a lelkes, de azon túl többet nem mutató Sabaria el­len. Szép hazai búcsú az osztói .Szarvasi Vasas—Kábái Egyetértés 2—1 (2—1) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, 800 néző. V.: Vida (dr. Bozóky, Kiss I.). Szarvas: Hanyecz 7 — Hirmler 7 — Gebri 6, Holp 7, Mihalache 7, Zahorán 7 — Major 7, Pisont 6, Stancu 6 — Bolba 6, Rácz 6. Edző: loan Patrascu. Kaba: Vadon 6 — Lajtos 6, Takács 5, Molnár 5, Szilágyi 5 — Dienes 5, Horváth 5, Karacsun 7, Quriko 6 — Plókai 7, Toderás 6. Edző: Garamvölgyi Lajos. Csere: Szilágyi helyett Forkavec (-) a 66.. Bolba h. Sárosi (-) a 66, Dienes h. Nagy (-), Stancu h. Cziglédszky (-) a 84. percben. Gólszerző: Bolba a 12., Major L. a 25., Plókai a 28. percben. Sárga lap: Takács a 31., Bolba az 55., Torbavecz a 69., Gebri a 73., Hirmler a 80., Major a 83., Vadon a 89. percben. Szögletarány: 8:3 (5:1) a Szarvas javára. a» A 8. percben Stancu gyenge lövését védte \o Vadon. A 12. percben szerzett ve­zetést a Szarvas. Rácz remek labdával indította Bolbát, aki a kiinduló Vadon mellett a bal alsó sarokba perdített, 1—0. A 22. percben Stancu ment el a bal oldalon, de beadását nem érték el a szarvasi csatá­rok. A 25. percben aztán Stan­cu ívelhetett a kapu elé, ezút­tal szabadrúgásból és Major remekül kiemelkedve fejelt a jobb alsó sarokba, 2—0. A 28. percben egy megis­mételt szabadrúgást Plókai nyeste a bal felsó' sarokba, 2—1. A 41. percben Horváth be­adását Plókai kapta, egyenlíté­si alkalom volt, az apró terme­tű csatár azonban kapásból fö­lé bombázott. Szünet után az 56. percben Rácz ment el ígéretesen a bal oldalon, beadását azonban az ötös sarkából Bolba a kapu fö­lé perdítette. A 62. percben Stancu szép beadását Pisont levette, senkitől sem zavartat­va azonban 16 méterről a kapu mellé lőtt. A 76. percben egy szépen megkomponált sza­badrúgás-kombináció végén Mihalecz bombáját Vadon Rácz elé öklözte, aki estében három méteről a kapu mellé gurított. A 79. percben Pisont beadás helyett távolról önzőén kapu mellé küdlte a labdát. A 87. percben ismét Mihalache rúghatott szabadot a korábbi „komponálás” szerint, ezúttal Vadon ismét a helyén volt. Az elsó' percekben nagy nyomás alá került a vendé­gek kapuja. A hazaiak gyor­san dűló're akarták vinni a dolgot, s a vezető' gól után egy szép fejessel növelték előnyüket. Egy figyelmetlen­séget követő szabadrúgás után Plókai mintaszerű sza­badrúgásból egyenlített. A gól után még volt esélye a Kábának az egyenlítésre, de Plókainak nem volt türelme az akció sikeres befejezésé­hez. Fordulás után a Kaba teljes erővel az egyenlítésre játszott. A szarvasiak játéka némi módosításra szorult, ugyanis a középpályások jobbára védekezésre kény­szerültek, de ennek ellenére a hazaiak kontrái így is ve­szélyesek voltak. Ezekből akár újabb gólok is szület­hettek volna. Végeredmény­ben a Szarvas számára lét- fontosságú győzelem szüle­tett, s ezért minden játékos dicséretet érdemel. Nyilatkozatok. loan Pat­rascu: — Nagy szükség volt a győzelemre és a játékosok ezt átérezték, ennek megfelelően játszottak. Garamvölgyi La­jos: — A játék alapján a dön­tetlent megérdemeltük volna. Csabai Pál A KELETI CSOPORT TOVÁBBI EREDMÉNYEI: Bag—Eger 1—1 (0—1) Budafok—Kazincbarcika 0—0 Tiszavasvári—Hatvan 2—0 (1—Ö) Kiskőrös—Baja 5—0 (2—0) Szeged—Hajdúnánás 2—2 (1—1) Salgótarján—III. kér. TTV 1—2 (1—I) Debrecen—Gödöllő 1—0 (1—O) A NYUGATI CSOPORT ERED­MÉNYEI: Tatabánya—ESMTK 1—2(1—1) Pénzügyőr—Kaposvár 4—0 (4—0) Ajka—Sopron 3—3 (2—2) Mohács—BKV Előre 1—0 1—0) Paks—Sabaria 2—4 (1—4) Nagykanizsa—Dunaújváros 0—2 (0—1) Dorog—Zalaegerszeg 1—0 (0—0) Haladás—Szekszárd 0—0 IFJÚSÁGIAK: Kaba—Szarvasi Vasas 1—2 (0—1). Kaba, 50 néző. V.: Soós. Szarvas: Zana — Mrena (Palo­tai), Rohony, Körmendi, Nagy — Pi­sont R. (Adler), Zahorecz, Bány (Za- horecz P.), Juhász — Kondacs, Kapy. Edző: Oravecz József. Irreális talajú pályán megérdemelt vendégsiker született. A vendégek 11 -est hibáztak. G.: Bány, Pisont R. Jó: az egész szarvasi csapat dicsérhető teljesítmé­nyéért. SERDÜLŐK: Kaba—Szarvasi Vasas 1—2 (0—1). Kaba, 50 néző. V.: Szabó F. Megérdemelt a vendégek győzelme. G.: Bencze T. 2. Jó: Para- izs, Klimaj, Sándor, Bencze T., Darida. Á Keleti csoport állása 1. Tiszavasvári 14 8 3 3 27—12 19 2. Debreceni VSC 14 7 4 3 19— 9 18 3. Hajdúnánási FC 14 6 5 3 19—13 17 4. Kiskó'rös 14 7 2 5 24—16 16 5. Kazincbarcika 14 6 3 5 18—14 15 6. Kábái Egyetértés 14 5 5 4 13—13 15 7. Szarvasi Vasas 14 6 3 5 17—23 15 8. Bajai FC 14 7­7 19—18 14 9. Hatvani FC 14 4 6 > 4 12—15 14 10. Budafoki MTE 14 4 6 4 10—14 14 11. III. kér. TVE 14 5 3 6 20—18 13 12. Gödöllői LC 14 4 5 5 14—16 13 13. Salgótarján 14 5 3 6 20—25 13 14. Bagi FC 14 2 6 6 12—19 10 15. Eger SE 14 3 3 8 13—20 9 16. Szeged SC 14 3 3 8 15—27 9 Arató és Mohácsi a B-válogatottban : Romániában rende­lj' zik meg november 18. és 22. között a ha­gyományos Kárpát Kupa nem­zetközi férfikézilabda-tornát. A viadalon ezúttal a tehetséges juniorokkal megerősített ma­gyar B-válogatott vesz részt. A mieink szakvezetője ezen a tornán Buday Ferenc, a ma­gyar válogatott másodedzője lesz. A napokban kijelölte a 17 tagú B-válogatott keretet Bu­day Ferenc, amelybe két bé­késcsabai, Arató Tamás és Mohácsi Árpád kapott meghí­vót. A magyar együttes Len­gyelországgal, Oroszország­gal, Dániával, Románia A és B csapatával mérkőzik a viada­lon. NB Il-es női röplabdamérkőzés, Békéscsaba, 100 néző. FDSE: Kolarovszki M., Kazár, Guj, Buzássy, Széplaki, Mező. Cs.: Ancsin, Nagy K., Somogyvári, Kiszely, Kocziha, Szabadi. Edző: Németh Pál. A mérkőzés előtt több szurkoló és csapattag is nagy küzdelmet jó­vendégek nemtitkolt szándéka az volt, hogy nyerni jöttek Békéscsabára. Két ve­retlen csapat találkozott, ezt a légkört a játékosok idegi álla­pota híven tükrözte. Az első játszma a hazaiaknak kezdő­dött jobban, ők nyugodtak meg hamarabb, 4:1-re elhúz­tak, amikor a vendégek lassan kezdték megszokni a környe­zetet. Percekig egyenlő erők küzdelmét láthatta a közön­ség. Ekkor a debreceniek két pontra megközelítették a főis­kolásokat. Ezután csabai per­cek következtek, s nagy küz­delemben 14:6-ra elhúztak a vendégektől. A folytatásban a főiskolások megtorpantak, és szinte semmi sem sikerült ne­kik. A vendégek lendületben voltak, de egy rossz nyitás mindent megfordított. A második játékrész fele annyi ideig tartott, mint az el­ső. A vendégek önbizalmukat vesztették. Többször nyitást rontottak és egyszerű megol- * dásokat hibáztak. A csabaiak­soit. A