Békés Megyei Hírlap, 1992. november (47. évfolyam, 258-282. szám)

1992-11-16 / 270. szám

1992. november 16., hétfő © A Tiszakécske iskolajátéka A mezőhegy esi Sümegi hat gólja Az NB III Alföld csoportjában nagy érdeklődéssel várt oros­házi rangadóról csalódottan távozott a szép számú közönség. A hazaiak gyengén játszottak, a tervszerűbben, gólerősebbn futballozó vendégek megérdemelten nyertek 3—0-ra. A me­zőkovácsháziak jó játékkal győzték lea kieső helyen tanyázó kiskundorozsmaiakat. Bár kapujához szegezte a Ceglédet hazai pályán a Gyomaendrőd, mégsem sikerült a hálóba találni, így gól nélküli döntetlennel zárult az összecsapás. A tapasztaltabb játékosokat felvonultató szegedi vasutascsapat magabiztosan nyert a gyulaiak ellen. A Nagyszénás súlyos vereséget szenvedett Dabason. NB III Alföld cs. Gyomaendrődi FC— Ceglédi Honvéd 0—0 Gyomaendrőd, 300 néző. V.: Tóth II. S. Gyomaendrőd: Szakács — Kéki, Gubucz, Plástyik, Gonda — Somogyi (Stcf), Janis, Csubró, Tóth (Varjú) — Dumcskó, Demjén (Mázán). Edző: Koltai Lajos. Cegléd: Nagy — Deme­ter, Kecskeméti, Pintér (Herczcg), Kiss — Juhász, Bató, Karkusz, Janko- vics (Rimóczi) — Korpácsi, Báder. Edző: Szatmári János. A játékra szinte alig alkalmás sáros, vizes pályán a végig nagy mezőnyfö­lényben játszó hazai csatárok képtele­nek voltak a kapuba találni, helyzetek sokaságát hagyták ki. Ugyanakkor az óriási lelkesedéssel játszó honvédek az egykori NB I-es Báder révén életve­szélyesen kontráztak. Igazságos dön­tetlen. Kiállítva: Korpácsi az 58. perc­ben. Jó: Kéki, Gubucz, Gonda, Somo­gyi, ill. Nagy, Juhász, Báder. (V. I.) Ifjúságiak: Gyomaendrőd— Cegléd 1—3. Mezókovácsháza— Kiskundorozsma 4—0(3-0) Mezőkovácsháza, 450 néző. V.: Kiss. Mezókovácsháza: Tóth I. — Bakai (Szabó), Kovács, Dumitriu, Radu — Mocsári, Papp, Schmidt (Szekeres), Kovalcsik — Bányik (Török), Kolo- zsi. Edző: Sári Ferenc. Kiskundorozs­ma: Csehó — Gábor, Szabó T., Tóth G., Kothencz (Cziráki) — Farkas, Ró­ka, Szabó Zs., Nagy — Katona (Kiss), Mihálffy Zs. Edző: Kozma Zoltán. 5. perc: a dorozsmaiak fölszabadító rúgása Dumitriuhoz került, aki 16 mé­terről a kint álló Csehó fölött a kapuba ívelt, 1—0. 36. perc: Török jól ment el a bal szélen, laposan középre adott, a labdát Kolozsi még elvétette, de Kovalcsik már nem hibázott, 12 méterről a jobb sarokba lőtt, 2—0. 39. perc: formás hazai adogatás után Schmidt jó ütemben indította Ko- lozsit, akit a 16-oson belül buktattak. A büntetőt Radu a bal felső sarokba vág­ta, 3—0. 65. perc: jobb oldali hazai akció után Papp az alapvonal közeléből na­gyon éles szögből kapura lőtt, s a labda az elmélázó Csehó hasa alatt a hálóba gurult, 4—0. 82. perc: Kiss belerúgott Mocsári­ba, amiért névrokona kiállította a do­rozsmai játékost. A mezőkovácsháziak ilyen arányú győzelme is megérdemelt a helyen­ként durván játszó dorozsmaiak ellen. A hazaiak sikere még nagyobb lehetett volna, ha számos gólhelyzetüknél job­ban összpontosítanak. A közepes ira­mú mérkőzésen a játékvezető megfe­lelően bíráskodott. Jó: Dumitriu, Schmidt, Kovalcsik, Kolozsi, ill. Ró­ka, Tóth G. (ifj. Hovorka György) Ifjúságiak: Mezőkovácsháza— Kiskundorozsma 1—2. Orosházi MTK— Tiszakécske 0—3 (0-2) Orosháza, 1000 néző. V.: Pördi. Oros­háza: Such — Laurentin, Popot, Pász­tor (Brakszatórisz), Kálmán — Papp Zs., Usmajev, Diószegi, Dézsi — Kvasznovszky, Képíró. Edző: Papp Imre. Tiszakécske: Tasnádi — Somo­gyi, Domonics, Helik, Pálinkás — Saf- ranyik, Lovász (Balia L.), Tóth F.. Mi­ke — Balia M„ Török. Edző: Bánhidi József. 11. perc: Saffanyik 20 méteres sza­badrúgása megpattant az egyenetlen talajon. Such reflexszerűen beleütött a labdába, amely a kapufára pattant, s a befutó Mike nyolc méterről a jobb alsó sarokba talált, 0—1. 16. perc: Török jobb oldali szögle­tét Balia M. a kapust megelőzve a rövid sarokba fejelte, 0—2. 47. perc: Lovász elhúzott a jobb oldalon, lövését kiejtette a kapus, Bal­ia M. higgadtan két lövőcsel után tíz méterről a jobb felső sarokba emelt, 0—3. 68. perc: Safranyikot második sár­ga lapot érő alakításáért kiállította a játékvezető. 76. perc: Laurentinnek is felmutatta a piros lapot Pördi. Néhány perces erőfelmérő után a vendégek olyan sebeségfokozatba kapcsoltak, amelyet az OMTK képte­len volt követni. A két új játékossal — a Békéscsabáról érkezett Usmajev és a Fradiból érkező Diószegi — felálló ha­zaiak a mérkőzés folyamán végig in- diszponáltan, kevés elképzeléssel ját­szottak. Csupán a kiállítást követően tíz percig nyújtottak némileg elfogad­Usmajev Orosházán Pénteken délután került pecsét a békéscsabaiak ukrán idegenlégiósának, Jurij Usmajevnek az átigazolására. Eszerint a 27 esztendős védő az őszi szezon utolsó két mérkőzésére az NB III-as Orosházi MTK-ba igazolt. Sőt, vasárnap már be is mutatkozott a kék-fehéreknél az új szerzemény, nem sok sikerrel, hiszen az érettebben játszó újonc tiszakécskeiek megérdemelten nyertek a gyenge napot kifogó hazaiak ellen. A megállapodás értelmében, ha a csabaiaknak szükségük van — sérülés, kiállítás, sárga lap miatt — az idegenlégiósra, bármikor visszaigazolhat­ják. Az Alföld csoport állása 1. Tiszakécske 13 10 1 2 27—11 21 2. Mezőkovácsházi TE 14 9 2 3 25—17 20 3. Hódmezővásárhelyi LC 14 8 2 4 19—10 18 4. Miske 14 6 5 3 20—13 17 5. Orosházi MTK 14 7 3 4 21—15 17 6. Kecskeméti TE 14 7 3 4 22—17 17 7. Kecskeméti SC 14 7 2 5 20—12 16 8. Szegedi VSE 13 7­6 24—17 14 9. Szegedi Dózsa 14 5 4 5 16—15 14 lO.Makói FC 14 4 6 4 22—22 14 11.Dabas 14 4 3 7 18—12 11 12.Gyomaendrődi FC 14 2 7 5 16—20 11 13. Gyulai FC 14 4 3 7 10—20 11 14. Ceglédi Honvéd 14 2 4 8 14—26 8 15. Kiskundorozsma 14 2 3 9 11—38 7 lő.Nagy szénás 14 1 4 9 10—31 6 A tábázatban nem szerepel az elmaradt Tiszakécske—SZVSE mérkőzés eredménye. A megyei I. osztályú labdarugo-bajnoksag 14. fordulójában 37 gól született, ez 4,625-ös gólátlagnak felel meg. Az össze­csapásokon négy hazai, két döntetlen és két vendégsiker született, négy együttes labdarúgói gólképtelenek voltak. A forduló legnagyobb meglepetése a füzesgyarmatiak veresége az alsó régióban tanyázó vendég sarkadiak ellen. A békésiek gólzáporos győzelmet arattak a Szeghalom ellen. A mezőhe- gyesiek Sümegi gólerős játékával kiütötték a vendég vasuta­sokat. Ha nehezen is, de nyerni tudott a Battonya a Békéscsa­bai Előre-Jamina otthonában. Kiegyenlített első félidő után a gyulaváriak nagy gólkülönbségű győzelmet arattak a vendég Mezőberény ellen. Békési SE—Szeghalom 8—3 (2-1) Megyei I. osztály ható teljesítményt. Ekkor több helyze­tet kihagytak, egy kapufát lőttek. A minden tekintetben kitűnően felkészí­tett kécskeiek megérdemelten távoz­tak két ponttal a rangadóról. Az OMTK régen játszott ilyen alárendelt szerepet hazai bajnoki mérkőzésen, osztálynyi különbség látszott a két együttes kö­zött. Jó: az orosháziak közül senki sem dicsérhető, ill. az egész vendégcsapat kitűnő teljesítményt nyújtott. (Selmec- zi László) Ifjúságiak: Orosházi MTK— Tiszakécske 5—1. Szegedi VSE— Gyulai FC 3-0 (1-0) Szeged, 150 néző. V.: Berger. Sze­ged: Demeter — Kun — Paksi, Nagy, dr. Tóth, Takács J. — Krajcár (Raskó), Süli, Pikó, Szabó Gy. — Simon, Pus­kás. Edző: dr. Tóth János. Gyula: Sza­bó Cs. — Resetár, Burai, Kiss, Pápa— Tamási, Steigerwald, Botyánszki — Mező (Bíró), Boruzs, Oláh (Bagyin- ka). Edző: Cserháti István. 43. perc: Takács bal oldali szögletét Puskás középre fejelte. Szabó Gy. há­rom méterről a kapuba lőtt, 1—0. 54. perc: Puskást a 16-osnál elka­szálták, a megítélt szabadrúgást Ta­kács J. a rosszul felálló sorfal mellett a hálóba lőtte, 2—0. 83. perc: Takács J. egyéni játék után 10 méterről vette be a gyulai ka­put, 3—0. A rutinosabb, több volt NB I-es játé­kost fölvonultató Tisza-partiak átgon­doltabb játékuknak köszönhetően megérdemelten nyertek a gyulaiak el­len. Jó: Takács J., Szabó Gy., Puskás, ill. Resetár, Steigerwald. Ifjúságiak: Szegedi VSE—Gyula 1—4. Dabas—Nagyszénás 4-0 (1-0) Dabas, 200 néző. V.: Farkas. G.: Már­ton, Dvorszky, Krász, Jarábik. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Kecs­keméti TE—Szegedi Dózsa 0—0, Ma­kó—Hódmezővásárhely 2—0 (1—0), Miske—Kecskeméti SC 1—1 (0—-0). Megyei I. osztály Békésszentandrás— Kétegyháza 1—0 (0—0) Békésszentandrás, 100 néző. V.: György. Békésszentandrás: Petrás — Bencsik, Makai, Varga, Izsák, Pusztai (Mihalik), Raj, Trucka, Kovács, Szé­kely, Szabó. Edző: Paulik János. Ké­tegyháza: Szelezsán — Korcsok, Isz- tin P., Sípos J., dr. Szurovecz, Isztin J., Petrisor, Popa, Negye (Papp), Málik, Ónodi. Edző; Papp József. Sorsdöntő mérkőzésen a hazaiak megérdemelten tartották otthon a két pontot. A gól­arány is nagyobb lehetett volna, de a vendégek kapusa több gólnak látszó lövést hárított. G.: Bencsik a 49. perc­ben. Jó: az egész hazai csapat, ill. Sze­lezsán a mezőny legjobbja. (Varga László) Elek-Dualflex—T ótkomlós 2—1 (0—0) Elek, 500 néző. V.: Gulyás. Elek: Botás D. — Sarkadi (dr. Nagy), Elekes, Kohut, Puskás, Séllei, Radu (Trepák), Démusz (Botás I.), Gál, Szása, Bányai. Edző: Csorba János. Tótkomlós: Bor­dás — Pásztor, Krecsméri, Csikai, Szpisják, Poljak (Szabó), Kölcze, Ro­zsos, Szatmári, Ugró, Elek. Edző: Ma- tajsz Pál. Altató első félidő után a má­sodik játékrészben a komlósiak egy ártatlannak látszó támadásból meg- szerzeték a vezetést. Ezután rákapcsolt az Elek és Gál öt perc alatt megfordí­totta az eredményt. Végezetül a máso­dik félidei játékkal megérdemelt hazai győzelem született. G.: Gál a 70., a 79., ill. Ugró a 47. percben. Jó: Gál, Dé­musz, Kohut, Bányai, ill. Szatmári, Elek. (Hotya Mihály) Békés, 600 néző. V.: Scsitovics. Bé­kés: Gazsó — Nagy, Lenkefi, Kon- dacs, Lipták, Czinanó (Gajdács), Fe­hér, Bognár (Szarvas), Ravasz, Hor­váth, Somvári (Boldizsár). Edző: Zsí­ros György. Szeghalom: Dávid — La­katos, Bondár, Kovács, Tar, Macskán, Szabó, Tóth (Zsadányi), Macsári, Haj­dú (Schmidt), Zsombok. Edző: Zolnai Pál. Az első 45 percben a vendégek zárt védekezéssel és néhány kontraak­cióval próbálkoztak a bajnokjelölt ott­honában. A szoros eredmény felbáto­rította a sárrétieket, kitámadtak, így élvezetes játék alakult ki és a végén gólfesztivált rendezett a hazai gárda. G.: Horváth 3, Czinanó, Lenkefi, Som­vári, Ravasz, Szarvas, ill. Zsombok 2, Macskin. Jó: Horváth (a mezőny leg­jobbja), Ravasz, Czinanó, Kondacs, ill. Zsombok, Macskin. (Nagy Mi­hály) Kamut—Medgyesegyháza 2—2 (1—1) Kamut, 200 néző. V.: Fábián. Kamut: Pribojszki Nyári, Kukely, Szakái, Pittner, Bognár, Antmann, Bora, Szász, Tárnok, Komáromi (Ramos). Edző: Borgula János. Medgyesegyhá­za: Relu — Hegyi, Balázs, Zsurzsucz, Kiss, Kovács, Jakab, Zámbori (Ju­hász), Mocsári, Vágási, Holecz. Edző: Kovács Zoltán. Végig jó iramú, küz­delmes mérkőzésen két jól felkészített csapat küzdelméből igazságos ered­mény született. A kezdőrúgást ifj. Kristófi László végezte el. G.: Pittner a 43., Kukely a 87., ill. Zámbori a 26., Holecz a 71. percben. Jó: Szakái, Ant­mann, Kukely, ill. Relu, Balázs, Mo­csári. (Szlancsik János) Mezőhegyes—Békéscsabai MÁV 6-3 (3—1) Mezőhegyes, 150 néző. V.: Benyovsz- ki. MczóTiegyes: Szántó — Szemeré- di, Molnár, Lovász, Márta, Kindel, Sümegi, Zsóri (Belicza), Csordás (Bo­ros), Hanga, Pálhidai. Edző: Papó Gá­bor. MÁV: Szobek — Frankó, Prekop, Galovicz I., Litauszki, Braun, Gajdács, Marik, Lőrinczi (Rétlaki), Galovicz II., Lonovics. Edző: Braun Attila. A két nyílt sisakkal játszó csapat a kisszámú nézőnek is megmutatta a labdarúgás szépségét, amelyet „gólnak” nevez­nek. Kiállítva: Szántó a 85. percben kakaskodásért. G.: Sümegi a 10., a 31., a 44., az 52., a 73., a 79. percben, ill. Lonovics a 39., Frankó a 63., Marik a 66. percben. Jó: Kindel, Molnár, Már­ta, Pálhidai, Sümegi, Balázs (a mezőny legjobbja), ill. Frankó, Lonovics, Ma­rik, Braun. (Perlaki János) Békéscsabai Előre-Jamina— Battonya 0—1 (0—1) Békéscsaba, 100 néző. V.: Szeles. Ja- mina: Liker — Bócsik, Magyari, Han- kó, Keller, Bánszki, Sajben, Uhrin, ML hály, Tóth, Schneider. Edző: Ogrincs Pál. Battonya: Kunos — Fekete, Tur- buez, Talpai, Simon T., Kovács, Szám- fira, Hideg, Mákos A., Mákos Á., Da- róczi (Simon A.). Edző: Juhász Zoltán. A mérkőzésen nem látszott meg a két csapat tabellán elfoglalt helyezése. A rutinosabb vendégek megérdemelt győzelmet arattak a harcos hazaiak el­len. G.: Kovács a 43. percben. Jó: Bócsik, Magyari, Keller, Liker, ill. Fe­kete, Turbucz, Talpai, Mákos A. (Ra­vasz Pál) Füzesgyarmat—Sarkad 1—4 (1-1) Füzesgyarmat, 150 néző. V.: Kormos. Füzesgyarmat: Nagy — Tóth (Hu­szár), Csák, Salya, Oláh, Petri, Barta, Vad, Vámos (Lázár), Tőkés, Zsom­bok. Edző: Tőkés Miklós. Sarkad: Veres — Gurzó I., Boldog, Vass, Sza­bó F., Szabó A., Germán, Polcsek, Ba­logh, Gurzó II., Kesztyűs. Edző: Ba­logh István. Közepes színvonalú mér­kőzésen a vendégcsapat fegyelmezett játéka alapján megérdemelte a győzel­met. Kiáliítva: Szabó A. a játékvezető megsértéséért a 80. percben. G.: Vá­mos a 45., ill. Kesztyűs a 40., a 80., Polcsek a 70., Balogh a 84. percben. Jó: a hazaiak közül senkit sem lehet kiemelni, ill. Kesztyűs (a mezőny leg­jobbja), Vass, Balogh. (Szabó László) Gyulavári—Mezőberény 5—1 (2—1) Gyulavári, 350 néző. V.: Guti. Gyu­lavári: Szőke — Makra, Fábián, Czi— czeri, Szénási, Földi (Csipke), Szilá­gyi, Tapasztó, Szekurity, Boros B., Laurenci. Edző: Jónás Ferenc. Mező­berény: Stúber—Ilyés, Kátai, Harma­ti L., Maléth, Hegedűs, Törő, Balogh, Adamik, Kreisz, Rácz. Edző: Kajlik Péter. Mélytalajú pályán, küzdelmes mezőnyjáték után a gyulavári csapat előnnyel zárta a félidőt. A második játékrészben egyre jobban kidombo­rodott a hazaiak nagyobb tudása, ami gólokban is megmutatkozott. Jó játék- vezetés. Kiállítva: Rácz a 75. percben szándékos utánrúgásért. G.: Laurenczi 2, Boros B. 2, Szekurity, ill. Rácz. Jó: az egész hazai csapat, ill. Ilyés, Maléth, Balogh. IFJÚSÁGIAK: Békésszentand­rás—Kétegyháza 5—0, Elek— Tótkomlós 4—3, Békés—Szeghalom 4—1. Kamut—Medgyesegyháza 3— 2, Mezőhegyes—Békéscsabai MÁV 2—3, Békéscsabai Előre-Jamina— Battonya 4—0, Füzesgyarmat— Sarkad 1—1, Gyulavári— Mezőberény 0—3. A kapus verve, a védő a földön, a labda a hálóban. Mezőkovácsháza—Kiskundorozsma 4—0 FOTÓ: KOVÁCS ERZSÉBET A 46. heti totóeredmények: 1. Újpesti TE—Vasas.........................................2—2 x 2. Ferencváros—Vác FC-Samsung .................0—1 2 3 . Eintraht F rankfurt—Bochum.....................4—1 1 4 .1. FC Köln—Leverkusen...............................1—0 1 5. Mönchengladbach—Saarbrücken................2—5 2 6 . Bayern München—Nürnberg........................1—0 1 7 . Hamburg—Uerdingen........................3—0 1 8. Wattenscheid—VfB Stuttgart.......................0—0 x . 9 . Hannover—FC Homburg...............................1—1 x 1 0. Chemnitz—Fortuna Köln.............................1—0 1 11. Bari—Bologna.................................................2—0 1 12. Lecce—Cremonese................................2—1 1 13. Pisa—Verona...................................................1—1 x + 1. mérkőzés: 14. Oldenburg—Osnabrück..............................2—3 2 A megyei bajnokság állása 1. Békési SE 14 11 2 1 52—20 24 2. Battonya 14 9 3 2 24—12 21 3. Békéscsabai MÁV 14 7 4 3 28—23 18 4. Kamut 14 7 4 3 23—18 18 5. Szeghalom 14 7 3 4 35—28 17 6. Tótkomlós 14 5 6 3 20—11 16 7. Medgyesegyháza 14 5 6 3 28—27 16 8. Elek-Dualflex 14 5 5 4 13—15 15 9. Gyulavári 14 6 2 6 29—25 14 lO.Füzesgyarmat 14 5 3 6 24—26 13 11. Békésszentandrás 14 5 3 6 21—24 13 12. Mezőhegyes 14 5­4 25—33 10 13.Sarkad 14 3 3 8 22—31 9 14. Mezőberény 14 3 2 9 14—30 8 15. Kétegyháza 14 1 4 9 14—28 6 16.Bcs. Előre-Jamina 14 1 4 9 8—29 6