Békés Megyei Hírlap, 1992. november (47. évfolyam, 258-282. szám)

1992-11-02 / 258. szám

1992. november 2., hétfő àRÉKÉS MEGYEI HÍRLAP­© Ismét élen a Mezokovácsháza Vendégsikerek a megyei Az NB III Alföld csoportjában rangadót nyert hazai pályán — a KTE ellen az elmúlt héten súlyos vereséget szenvedett — a Mezokovácsháza, és mivel az OMTK hazai pályán nem bírt a Szegedi Dózsával, átvette a vezetést az Alföld csoportban. A nagyszénásiak veszőfutása tovább tart, ezúttal a Szegedi VSE otthonában szenvedtek kiütéses vereséget. A tartalékos gyo- maendrődiek kritikán aluli játékvezetés mellett szenvedtek vereséget a tavaly még NB Il-es hódmezővásárhelyiektől. A gyulaiak 1—O-ra kikaptak az egykor szebb napokat látott Kecskeméti SC otthonában. NB III Alföld cs. Mezokovácsháza— Kecskeméti TE 2_1 (1-0) Mezokovácsháza, 400 néző. V.: Tóth S. Mezokovácsháza: Tóth — Bakai, Kovács Z., Dumitriu, Radu — Szeke­res, Schmidt, Kovalcsik (Mocsári), Török — Bányik, Kolozsi (Bartyik). Edző: Sári Ferenc. Kecskemét: Fekete — Kovács, Endre, Bálint. Pataki — Újfalusi, Virágh, Boronkai, Fórizs — Fütyii (Korom), Lázár (Forgó). Edző: Adám István. 21. perc: Kovalcsikot buktatták a kecskeméti kaputól 20 méterre. A megítélt szabadrúgást Schmidt Kolo­zsi elé gurította, akinek bal lábas, lapos lövése a bal oldali kapufáról pattant a kapu túlsó sarkába, 1—0. 75. perc: Boronkai 18 méteres erőt­len lövése Kovács Z.-ről Fórizs elé'*' pattant, aki Tóth kapujától 6 méterre üresen állva vette át a labdát, majd higgadtan a hálóba lőtt, 1—1. 88. perc: Formás kovácsházi táma­dás során a kecskeméti védők nem tudtak felszabadítani, a kapu felé guru­ló labdára Kolozsi rajtolt leghama­rabb, de ketten is fellökték. A jogosan megítélt 11-est Radu nagy nyugalom­mal a jobbra vetődő kapus mellett a bal alsó sarokba helyezte, 2—1. Még*eb- ben a percben Endrét a bíró szövegelé­sért kiállította. A hazaiak nagyon fogadkoztak a mérkőzés előtt, hogy otthoni környe­zetben próbálják kijavítani múlt heti, gyengébb teljesítményüket. Ennek ér­dekében az első félidőben a mély tala­jú, csúszós pályán sorra dolgozták ki helyzeteiket, de vagy Fekete védett, vagy a csatárok ügyetlenkedték el a lehetőséget. Ennek ellenére pontrú­gásból mégis vezetéshez jutottak. A második félidőben is adódtak ziccrek a vendégek kapuja előtt, de azok ismét csak kimaradtak. És erre jött a hideg zuhany, ugyanis egyenlítettek a ven­dégek egy talált góllal. Ezután a ko­vácsháziak mindent megpróbáltak a győztes gól elérése érdekében, ami a mérkőzés utolsó pillanataiban, ha csak büntetőből is, de sikerült. A kecskemé­tiek nagyon nehezen viselték el a fájó vereséget, pedig a hazaiak győzelme megérdemelt, ami a helyzetek alapján igen hízelgő a KTE-s fiatalokra. A két csapat jó játékát a játékvezetői hármas hibátlan közreműködése múlta felül. Jó: Bakai, Radu, Kovalcsik, Kolozsi, ill. Fekete, Pataki, Fórizs. (ifj. Hovor- ka György) Ifjúságiak: Mezokovácsháza— Kecskeméti TE 0— 1. Kecskeméti SC— Gyulai FC1-0 (1-0) Kecskemét, 300 néző. V.: Kubatovics. Kecskemét: Molnár — Árva, Barna Zs., Bende, Csima (Zsögön) — Torba- vecz. Florin, Máté, Kátai — Barna Cs., Kovács (Gazdag). Edző: Bende Jó­zsef. Gyula: Szabó Resetár, Burai, Kiss, Pápa — Mező, Steigerwald, Ta­mási, Oláh — Borúzs, Bagyinka (Bo- tyánszki). Edző: Cserháti István. 26. perc: Barna Cs. húzott el a bal oldalon, éles szögből a jobb kapufát találta el, onnan a labda középre pat­tant, és az 5-ösön érkező Florin a háló­ba helyezett, 1—0. Alig negyed órányi játék után ki­derült, hogy a vendégek csak az egyik pontért jöttek. Ezt szigorú, zárt véde­kezéssel próbálták megszerezni. A kecskemétiek lendületét sok apró sza­bálytalansággal igyekeztek megtömi a fürdővárosiak. Jó: Bende, Kátai. Má­té, Barna Cs., ill. Szabó, Tamási, Stei­gerwald. Ifjúságiak: Kecskeméti SC— Gyulai FC 3—1. Gyomaendrődi FC— Hódmezővásárhelyi LC 0-2 (0-1) Gyomacndrőd, 400 néző. V.: Holló. Gyomaendrőd: Szakács — Kéki, Má­zán, Plástyik, Gonda — Somogyi, Pa­taki, Stcf (Hunya), Bukva (Tímár) — Durucskó, Varjú. Edző: Koltai Lajos. Hódmezővásárhely: Kospshitz — Hurguly, Tóth I., Lévai, Kiss I.—1 Ke- mencs, Bucholcz, Botlik (Kovács), Maczkó (Tóth II.) — Szécsényi. Kéri (Kiss II.). Edző: Propity Sándor. 43. perc: Bucholcz egy előrevágott labdával elfutott a jobb oldalon, beadá­sára Kéki és Kéri együtt ugrott fel az ötösön és a labda utóbbi fejéről a kapu­ba pattant,!)—1. 65. perc: Kéri egy lepattanó labdá­val a kaputól húsz méterre kilépett a védők között és a kifutó Hunya felett a hálóba emelt, 0—2. A hét folyamán öt kezdőjátékosát elvesztő hazai csapat óriási lelkesedé­se is kevés volt a pontszerzéshez az irreális talajon. A játékvezető súlyos tévedése következtében a 60. percben kiállított Szakács és Pataki révén el­döntötte a mérkőzést az egyébként jó erőkből álló vásárhelyiek javára. Egy órával a mérkőzés után a játékvezetők csak rendőri segédlettel tudták elhagy­ni a várost. Jó: Gonda, Pataki, Durucs­kó, Varjú, ill. Hurguly, Kiss I., Bu­cholcz, Kéri. (V. I.) Ifjúságiak: A találkozó a vendégek késése miátt elmaradt. Orosházi MTK— Szegedi Dózsa 1-1 (1-0) Orosháza, 700 néző. V.: Ignácz. Oros­háza: Such — Laurentin, Popol, Pász­tor, Kálmán — Sitkéi, Papp Zs. (Ke­nyeres), Brakszatórisz, Dézsi — Kvasznovszky, Képíró (Székely). Edző: Papp Imre. Szeged: Szu- lyovszky — Vándor, Bóka, Nagy (Márton), Sahin — Rácz (Kubáth B.), Horváth, Gréczi, Várszegi R. — Mik­lós, Várszegi N. Edző: Lóczi István. 38. perc: Brakszatórisz bal oldali szöglete után óriási kavarodás támadt a vendégek kapuja előtt, az ide-oda pattogó labdát Képíró közelről a háló­ba pörgette, 1—0. 87. perc: Kubáth B. elhúzott a jobb oldalon, beadását a magasra felugró Bóka a jobb felső sarokba fejelte, 1—1. A vendégek kezdtek jobban, 20 per­cig lényegesen többet birtokolták a labdát, de igazi helyzet egyik kapu előtt sem adódott. Ezután kiegyenlítő­dött a játék, az OMTK nagyobb erőfe­szítései góllá értek. A második félidő­ben a szegediek hatalmas lendülettel támadtak, a hazaiak ritkán jutottak el a kapuig. A nagy akarással jobb me­zőnyjátékot nyújtó, fiatal erőkből álló dózsások megérdemelten szerezték meg az egy pontot. A végig iramos mérkőzésen az OMTK ezúttal csupán a védekezésben jeleskedett, nem tudta megismételni elmúlt heti, kitűnő játé­kát. Jó: Laurentin, Popol, Kálmán, ill. Bóka, Gréczi, Várszegi N. (Selmeczi László) Ifjúságiak: Orosházi MTK— Szegedi Dózsa 0—1. Szegedi VSE- Nagyszénás 5-0 (2-0) Szeged, 300 néző. V.: Tumó. Szeged: Demeter — Paksi, dr. Tóth, Csányi, Takács J. — Krajczár (Süli), Pikó, Sza­bó, Kun — Simon, Puskás. Edző: dr. Tóth János. Nagyszénás: Molnár — Kugyela. Hankó, Tóth. Hóbei — Nagy A., Florescu, Basiu, Lipováczi — Fe­kete, Csáki. Edző: Boér Ernő. 17. perc: Dr. Tóth szögletét Puskás közelről a kapu jobb oldalába fejelte, 1—0. 19. perc: Krajczár 17 méteres bombája az ügyetlenkedő Molnár mel­lett a hálóba jutott, 2—0. 50. perc: Simon kapura húzott, de Molnár szabálytalanul akasztotta, 11- es. A büntetőt Puskás biztosan lőtte a hálóba, 3—0. 77. perc: Dr. Tóth lövése a kapusról kipattant, az érkező Puskás öt méterről a léc alá lőtt. 4—0. 83. perc: A lesgyanús helyzetben álló Simon elfutott a jobb oldalon, bea­dását Takács J. 12 méterről a jobb sarokba helyezte, 5—0. A mély talajú pályán nem alakulha­tott ki folyamatos játék. Az első félidő­ben két perc alatt esett két gól hamar eldöntötte a hazaiak javára a mérkő­zést. A játék képe alapján a szegedi győzelem megérdemelt, de a gólarány túlzott. Ä nagyszénásiak hiába erősí­tettek a héten az orosházi Lipováczival és korábban a két szarvasi fiatallal, Kugyelával és Hóbellel, továbbra is hullámvölgyben vannak. Jó: Puskás (a mezőny legjobbja), dr. Tóth, Takács J., Krajczár, ill. Nagy A., Tóth. Ifjúságiak: Szegedi VSE— Nagyszénás 2—0. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Ma kó—Tiszakécske 0—2 (0—1), Da: bas—Kiskundorozsma 7—0 (6—0), Miske—Cegléd 1—1 (1—0). bajnokságban A fehéf mezes Durucskó csatározik a labdáért a sáros talajon Kemenessel. A gyomaendrődiek hazai környezetben nem bírtak a tavaly még NB Il-es Hódmezővésérhellyel FOTÓ: LEHOCZKY PÉTER A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 12. fordulójában öt vendéggyó'zelem született. Meglepetés is akadt bőven. Békésszentandráson nyert a Medgyesegyháza. A battonyai- ak is két ponttal utaztak haza Elekről. A sárréti rangadót a szeghalmiak nyerték, mindkét pontot megszerezték Füzes­gyarmaton. Gólokban gazdag találkozón a békésiek győztes­ként hagyták el a gyulavári pályát. A békéscsabai rangadót a vasutasok nyerték, mindkét pontot elvitték a Bessenyei utcá­ból. Kiss, Galovicz P., Lonovics. Edző: Braun Attila. A végig többet támadó vendégcsapat megérdemelt győzel­met aratott. G.: Magyari a 85., ill. Marik a 25., Galovicz P. a 60. perc­ben. Jó: Bócsik, Keller, Potyi, ill. Galovicz P., Lonovics, Braun. (Ra­vasz Pál) Kamut—Mezőberény 3-1 (2-0) Kamut, 300 néző. V.: Kurucz. Ka­mut: Szikora — Nyári, Kukely, Szakái, Pittner, Bognár, Antmann, Sziráczki (Ramos), Szász (Szeren­csi), Bora (Fábián), Komáromi. Edző: Borgula János. Mezőbe­rény: Karács — Ilyés (Balogh), Burai, Harmati, Maléth, Gézárt, ' Törő, Adamik, Jakab, Kreisz (Tí­már), Rácz. Edző: Kajlik Péter. Közepes színvonalú, sportszerű mérkőzésen a minden csapatrész­ben jobb teljesítményt nyújtó ka- mutiak biztos győzelmet arattak a „szomszédok” ellen. G.: Antmann a 7., 76., Komáromi a 23., ill. Törő a 47. percben. Jó: Antmann, Ku­kely, Komáromi, ill. Maléth, Törő. (Szlancsik János) Mezőhegyes—Sarkad 1—0 (1-0) Mezőhegyes, 200 néző. V.: Deme. Mezőhegyes: Szántó — Szemeré- di. Molnár, Kindel (Zsófi), Márta, Harangozó, Belicza, Sümegi (Posztós), Csordás, Hanga (Antal), Pálhidai. Edző: Pepó Gábor. Sar­kad: Veres — Józsa (Papp), Ba­logh, Petrusán, Szabó, Polcsck, Balogh (Varga), Vass, Gurzó, Kesztyűs, Kocsis. Edző: Balogh István. Küzdelmes, jó iramú mér­kőzésen megérdemelt hazai győ­zelem. G.: Pálhidai a 12. percben. Jó: az egész hazai csapat, ill. Ve­res, Balogh, Kesztyűs. (Perlaki János) Gyulavári—Békési SE 2—1 (0—1) Gyulvarái, 500 néző. V.: Pintér. Gyulavári: Szőke — Harangozó, Kiss, Fábián, Szénási. Szilágyi, Tapasztó, Szekulics, Cziczeri, Gortka, Földi (Jónás). Edző: Jónás Ferenc. Békés: Vidovenyecz — Farkas, Lenkefi, Kondacs, Lipták, Fehér, Czinanó, Bognár (Gajdács), Ravasz, Horváth, Somvári (Szarvas). Edző: Zsíros György. Tapogatózó mezőnyjáték után a békési gólgyáros, Horváth egyéni játék után vezetéshez juttatta a vendégeket. A gyulavári csapat nagy elánnal küzdött az egyenlíté­sért, ami gólt is eredményezett: a játékvezető gólt is ítélt, majd Fábi­án partjelző intésére érthetetlenül visszavonta azt. Ráadásul a rekla­máló Gortkát ki is állította, ami rányomta bélyegét a találkozóra. A második játékrészben a gyulavári fölény ellenére a Békés növelte előnyét, igaz leshelyzetből, amit a Békésszentandrás— Medgyesegyháza 1-2 (1^0) Békésszentandrás, 150 néző. V.: Megyebíró. Békésszentandrás: Petrás — Bencsik, Bordács, Szabó, Varga, Truczka, Izsák, Raj T., Sztancsik, Kovács, Zahorecz. (Medveczki). Edző: Paulik János. Medgyesegyháza: Juhász J. — Szabó, Balázs, Vágási, Oláh T. (Ju­hász T.), Zámbori, Kovács, Mocsá­ri, Jakab (Zsurzsucz), Hegyi, Kiss. Edző: Kovács Zoltán. Irreális tala­jon megérdemelt vendéggyőzelem. G.: Kovács a 44., ill. Mocsári az 55. és a 75. percben. Jó: Bordács, Pet­rás, ill. az egész vendégcsapat. (Varga László) Békéscsabai Elóre- Jamina SE—Békéscsabai MÁV 1—2 (0—1) Békéscsaba, 150 néző. V.: Bogyó. Előre-Jamina: Tóth T.— Bócsik, Keller, Hankó, Magyari, Tóth, Po­tyi, Mihály (Sajben), Schneider, Ábrahám, Nagy. Edző: Ogrincs Pál. MÁV: Szobek — Frankó, Fábián, Galovicz. Z., Prekop, Braun, Gaj­dács (Lipták), Marik (Lőrinczi), játékvezető megadott, a főszereplő ismét Fábián partjelző volt. A ha­zaiak óriási lelkesedéssel a 0—2- es vendégvezetést kiegyenlítették, de a tíz emberrel játszó hazaiak túlzottan kitámadtak, és ez meg is bosszulta magát a hathatós segítsé­get élvező békésiekkel szemben. G.: Horváth a 10., a 68., Fehér az 50., Kondacs a 72., ill. Cziczeri a 60., Kiss a 65. percben. Jó: Széná­si, Szilágyi, Cziczeri, ill. Lenkefi, Farkas, Kondacs, Horváth. Elek-Dualflex—Battonya 0-1 (0-0) Elek. 800 néző. V.: Dajka. Elek: Botás — Sarkadi, Kohut, Elekes, Görög (Puskás),, Radu, Démusz (Séllei), Csorba (Dávid), Gál, Bá­nyai, Szása. ' Edző: Csorba János. Battonya: Kunos — Fekete, Tur- buez. Talpai, Simon I., Kovács, En­gelhardt, Mákos I., Mákos IL, Hi- degh, Daróczi (Simon IL, Árgye- lán). Edző: Juhász Zoltán. Igazi fut- ballcsemegét láthatott a szép számú közönség, szinte felborult a pálya, annyit támadtak a hazaiak, de a gól­lövéssel hadilábon álltak. A vendé­gek óriási potyagóllal nyertek. A játékvezetők ténykedése kritikán aluli volt. G.: Mákos I. a 76. perc­ben. Jó: Sarkadi, Kohut, Gál, ill. az egész vendégcsapat dicsérhető. (Hotya Mihály) Füzesgyarmat— Szeghalom 2—3 (1—2) Füzesgyarmat, 600 néző. V: Haj­dú. Füzesgyarmat: Nagy —Tóth, Csák I., Csák IL, Vad, Balogh, Bartha, Petri (Huszár), Vámos, Lá­zár (Oláh, Saja), Zsombok. Edző: Tőkés Miklós. Szeghalom: Dávid — Macskin, Tar, Tóth, Bondár, Macsári, Baranya (Szabó), Hajdú (Zsadányi), Kozák, Zsombok. Edző: Zolnai Pál. Színvonalas, nagy iramú mérkőzésen a lelkesen játszó vendégek sikere megérde­melt. G.: Vámos a 34., Huszár a 90., ill. Tar a 35. (1 l esből), Ma­csári a 43. és a 85. percben. Jó: Tóth, Csák I., Vad, ill. az egész vendégcsapat dicséretet érdemel teljesítményéért. (Szabó László) T ótkomlós—Kétegy háza 2-0 (1-0) Tótkomlós, 250 néző. V: Egeresi. Tótkomlós: Bordás — Pásztor, Krecsméri, Poljak, Szpisják J., Szpisják I. (Tóth-Abonyi), Kölcze, Kovács, Szatmári, Ugró, Elek. Edző: Matajsz Pál. Kétegyháza: Szelezsán — Isztin 1., lsztin IL, Sí­pos I., dr. Szurovecz, Popa, Petrisor (Juhász), Sípos II., Málik, F'i.,zap. Ónodi. Edző: Papp József. Jó játék­vezetői hármas mellett a hazaiak biztosan tartották otthon a két pon­tot. G.: Kölcze a 40. (11-esből), Szatmári a 69. percben. Jó: az egész hazai csapat, ill. dr. Szurovecz (a mezőny legjobbja), Sípos I., Málik. (Hovorka György) IFJÚSÁGIAK: Békésszentandrás— Medgyesegyháza 1—2, Békéscsabai Előre-Jamina SE—Békéscsabai MÁV 0—2, Kamut—Mezőberény 0—5, Mezőhegyes—Sarkad 3—0, Elek-Dualflex—Battonya 3—4, Füzesgyarmat—Szeghalom 3—0, Tótkomlós—Kétegyháza 1—0, Gyu­lavári—Békés 0—1. Az Alföld csoport állása: 1. Mezőkovácsházi TE 12 8 2 2 21—15 18 2. Tiszakécske 11 8 1 2 22—11 17 3. Hód mezővásárhelyi LC 12 8 1 3 19— 8 17 4. Orosházi MTK 12 7 3 2 21—11 17 5.Miske 12 5 4 3 17—12 14 6. Kecskeméti TE 12 6 2 4 21—17 14 7. Kecskeméti SC 12 6 1 5 17—11 13 8. Szegedi Dózsa 12 5 3 4 16—13 13 9.MakóiFC 12 3 6 3 20—21 12 lO.GyulaiFC 12 4 3 5 10—15 11 il.Szegedi VSE 11 5­6 17—14 10 12. Gyomaendrődi FC 12 2 5 5 16—20 9 13.Dabas 12 3 2 7 14—12 8 14. Ceglédi Honvéd 12 2 3 7 11—22 7 15. Nagyszénás 12 1 3 8 10—27 5 16. Kiskundorozsma 12 1 3 8 10—34 5 A táblázatban nem szerepel az elmaradt Tiszakécske—SZVSE mérkőzés eredménye. A Totó 44. heti eredményei 1. MTK—Újpesti TE...........................................1—0 1 2. B VSC-Novép—Pécsi MSC..............................2—1 1 3. Diósgyőri FC—Siófoki Bányász ..................1—0 1 4 . Bochum—Kaiserslautern............................1—3 2 5 . Mönchengladbach—Hamburg....................0—0 x 6 . Nürnberg—1. FC Köln....................................2—1 1 7 . Saarbrücken—Dortmund......................... 3—1 1 8 . VfB Stuttgart—Bayern München.................2—3 2 9 . Atalanta—Napoli.............................................3—2 1 10. Foggia—Parma................................................1—0 1 1 1. AC Milan—Torino.............................0—0 x 1 2. Pescara—Internazionale.................................1—4 2 13.Sam pdoria—Genoa.........................................4—1 1 + 1. mérkőzés: 14. Nyíregyházi VSC—Kispest-Honvéd FC----0—2 2 A megyei bajnokság állása: 1. Békési SE 12 9 2 1 42—17 20 2. Battonya 12 8 2 2 23—12 18 3. Szeghalom 12 7 2 3 31—19 16 4. Békéscsabai MÁV 12 6 4 2 23—16 16 5. Kamut 12 6 3 3 Í9—15 15 6. Tótkomlós 12 5 4 3 20—11 14 7. Elek-Dualflex 12 5 4 3 13—13 4 8. Medgyesegyháza 12 4 5 3 25—25 13 9. Füzesgyarmat 12 5 2 5 22—21 12 lO.Gyulavári 12 5" 1 6 23—23 11 11. Békésszentandrás 12 4 3 5 19—22 11 12. Mezőhegyes 12 4­8 19—29 8 13.Sarkad 12 2 3 7 17—28 7 14.Mezőberényi FC 12 3 1 8 12—24 7 15. Kétegyháza 12 1 3 8 13—26 5 16.Bcs. Előre-Jamina 12 1 3 8 7—27 ' 5