Békés Megyei Hírlap, 1992. október (47. évfolyam, 232-257. szám)

1992-10-05 / 235. szám

1992. október 5., hétfő & SPOR] mEutklET A jubileumi pontok fele a lila-fehéreké Diósgyőri F C—Békéscsabai Előre FC 1—1 (0—0) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Diósgyőr, 9 ezer néző. néző. V.: Nagy L. (Vágner, Lettrich). Diósgyőr: Dohot 6 — Béni 6, Leskó 6, Csizi 5, Budai 5 — Tóth M. 5, Szlifka 4, Farkas 0, Kiser 4 — Szvisztun 5, Adzsojev 7. Edző: Sándor István. Békéscsaba: Horváth 6 — Mracskó 5, Ionut 6, Szenti 6, Fabulya 5 — Fodor 5, Vancea 5, Csató 5, Árgyelán 5 — Kurucz 4, Kulcsár 4. Edző: Pásztor József. Csere: Farkas helyett Molnár (4) a 34.. Kiser h. Szabó (-) a 76., Kulcsár h. Gricajuk (-) a 85., Árgyelán h. Kasik (-) a 89. percben. Gólszerző: Vancea a 78., Adzsojev (11-esből) a 79. percben. Sárga lap: Szlifka a 17., Árgyelán a 22., Csató az 57., Kurucz a 72., Szenti a 83. percben. Szögletarány: 5:0 (1:0) a Diósgyőr javára. A Sörbár Vendéglátó Kft. (Irányi u. 2.) különleges, hűtött, import és hazai sörök nagy választékával áll a fogyasztók rendelkezésére. $ SCÖ(> A Kék fény kisvendéglő Békéscsabán (Bartók B. u. 21.) új színekben, olcsó árakkal, kitűnő zenével várja a kedves vendége­ket. Lakodalmak, rendezvények lebonyolítását vállaljuk! Ünnepi hangulatban kezdő­dött a találkozó, ugyanis ez volta diósgyőri labadrúgás ez­redik NB I-es összecsapása. Elbúcsúztatták Veréb Györ­gyöt, a korábbi nagyszerű ka­pust, aki elvégezte a kezdőrú­gást is. A 8. percben Szenti 28 mé­teres szabadrúgása után a bal felső sarok fölött süvített el a labda. A másik oldalon Adzso­jev került ígéretes helyzetbe, ám közeli lövését Horváth jó érzékkel fogta. Ezt követően sokáig mezőnyjátékkal telt az idő, a labda a pálya középső harmadában pattogott. A 40. percben Tóth M. 24 méterről célozta meg Horváth kapuját, de tévesztett és a labda a bal sarok mellé került. A félidő utolsó percében maradt ki a találkozó legnagyobb helyze­te. Három békéscsabai vezette a labdát két diósgyőri védőre, előbb Kurucz lőtt 12 méterről, ezt Dohot kiütötte, aztán Ar- gyelán ismételt, s ezúttal a visszavetődő kapus lábbal tisztázott. Szünet után a hazaiak igye­keztek felgyorsítani a tempót, s bátrabb támadójátékkal ruk­koltak elő. A 49. percben Kiser lecsapódó bombáját tette ár­talmatlanná a magabiztos Horváth. Nem sokkal ezután a jól játszó Adzsojev remek bea­dását Árgyelán kétségbeeset­ten csúsztatta fejjel szögletre a bevetődő Szvisztun elől. A 63. percben Molnár 19 méterről ígéretes helyzetben a kapu fölé lőtt. A másik oldalon Csató 26 méteres bombája a bal sarok fölött hagyta el a játékteret. A gólok a hajrára maradtak. A két találat két perc leforgása alatt jött össze. A 78. percben Vancea 17 méterről lövésre szánta el magát, a labda az egyik diós­győri védőn megperdült és a balra mozduló kapust be­csapva a jobb sarokba vágó­dott, 0—1. A középkezdés után Szvisztun lendült előre, beverekedte magát a 16-oson belülre, amikor két csabai védő fellökte, a játékvezető a büntető pontra mutatott. A megítélt 11-esből Adzsojev a kapu bal oldalába lőtt, 1—1. A hajrában Szvisztun sze­rezhetett volna újabb hazai gólt, ám az idegenlégiós köze­li fejese után a labda a kapu fölé került. Nem hozott nagyjátékot a diósgyőriek jubileumi mér­kőzése. Jobbára az történt a pályán, amit a vendég békés­csabaiak akartak. A DFC ve­hemenciája gyorsan lelo­hadt, támadásaiból hiány­zott az átütő erő. A magasan kapu elé ívelt labdákat könnyű szerrel hárította a vendégek védelme, máskor pedig Horváth magabiztos­sága erősítette a viharsarki együttest. A diósgyőriek a szünet után nagyobb sebes­ségre kapcsoltak, ám a gólve- szélyt ekkor is nélkülözte já­tékuk. Elmaradtak a távoli A Százas ABC jubileumi akciója! Naponta más-más árut 15%-kal olcsóbban árusítunk. Figyelje a Százas kirakatát, megéri! Következik A labdarúgó NB I kilence­dik fordulóját hétközben, szerdán rendezik, s az alábbi párosításban lép­nek pályára a csapatok. Október 7.: Békéscsabai Előre FC—BVSC-Novép, jv.: Vavika, 14.00 óra. Csepel SC—MTK, 16.00. Nyíregyházi VSC— Vasas, 14.00. Videoton- Waltham—Vác FC-Sam- sung, 18.00. Pécsi MSC— Győri Rába ETO, 14.00. Újpesti TE—Veszprémi LC, 18.00. Ferencváros— Diósgyőri FC, 18.00. Kis­pest-Honvéd FC—Siófoki Bányász, 14.00. Ez gombócból is sok! Szarvasi Vasas—Tiszavasvári 0—6 (0—2) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Szarvas, 800 néző. V.: Nagy I. (Szabó J., Hidasi). Szarvas: Hanyecz 3 — Hirmler 3 — Gebri 4, Holp 2, Zahorán 0, Cziglédszky 2 — Molnár 2, Pisont 0, Stancu 2 — Major 3, Rácz 3. Edző: loan Patrascu. Tiszavasvári: Szenderák 7 — Sinka 7, Széki 7, Riskó 7 — Kurilco 7, HavelanI 7, Zubanics 8, Boháes 8 — Pitács 5, Szurkos 7, Szkunc 7. Edző: Kiss Miklós. Csere: Zahorán helyett Csubró (2) a 23., Szurkos h. Fecsku (6) a 33., Stancu h. Bolba (2) a 60., Szkunc h. Kosztyu (-) a 90. percben. Gólszerző: Szurkos a 7., Zubanics a 20., Boháes az 51., Szkunc a 75., Zubanics a 80., Boháes a 83. percben. Sárga lap: Pisont a 16., Gebri a 43., Major az 59. percben. Kiállítva: Pisont a 33. percben. Szögletarány: 6:5 (6:3) a Tiszavasvári javára. lövések, jobbára görcsösen erőlködött a mindenáron nyerni akaró piros-fehér tár­saság. A látottak alapján reá­lis a pontok felezése és el­mondható, hogy a vendégek egységes, masszív, jól szerve­zett csapat benyomását kel­tették a diósgyőri oroszlán­barlangban. Nyilatkozatok. Sándor István: —A játék azt bizonyí­totta, hogy minden jubileumi mérkőzés roppant nehéz. A második félidőben jobbak vol­tunk, de a szerencsés Békés­csaba csaknem eldöntötte a mérkőzést. Pásztor József: — Igazságos döntetlen született ezen a vasárnapi találkozón. A Diósgyőr többet támadott, de a lehetőség 1—0-ás veze­tésünknél nálunk volt. Doros László AZ IFJÚSÁGI BAJNOK­SÁGÉRT: Békéscsabai Előre FC— Diósgyőri FC 2—2 (1—1). Békéscsa­ba, 100 néző. V.: Mátyás. Békéscsaba: Nagy Zs. — Rau, Laurinyecz, Balázs D., Varga (Pálfi), Csepregi, Balázs L., Litauszki, Kiss J., Kovács P. (Né- methy). Szeles. Edző: Marik László. Diósgyőr: Simon I. — Molnár, Simon A„ Ripszki, Birke, Sramkó (Balogh), Oleár, Brinszky, Koppány, Szakos (Vígh), Varga. Edző: Sárréti Géza. A békéscsabaiak hamar megszerezték a vezetést, amelyet nem sokkal az első játékrész lefújása után „honorált” a vendégcsapat. A második félidőben enyhe hazai fölényt láthattunk, egy szép góllal, de Brinszky szabadrúgás­ból kilőtte a jobb felső sarkot, így dön­tetlen született. G.. Balázs L„ Kiss J., ill. Simon A., Binszky. Jó: Pálfi, Kiss J.. ill. Birke, Binszky. A SERDÜLŐ BAJNOKSÁ­GÉRT: Békéscsabai Előre FC— Diósgyőri FC 5—3 (1—1). Békéscsa­ba,. V.: Scsitovics. Békéscsaba: Láza (Nagy R.) — Hajdú (Szalkay), Czipó, Futaki, Kubik, Kvasz (Borbola), Zsib- rita. Hídvégi, Halász (Vadas), Balog, Palyik. Edző: Szokolay Sándor. Diós­győr: Juhos — Sarlai, Gável, Kriston, Tokár, Pásztor (N. Varga), Gályász (Tóth G.), Harsányi, Tóth D„ Barva, Kőműves. Edző: Kompaszki Gyula. G.: Hídvégi 3, Balog, Vadas, ill. Bar­va, Kőműves, Tóth D. Jó: Hídvégi (a mezőny legjobbja), Kvasz, Zsibrita, Balog, ill. Kriston, Tokár, Harsányi, Barva. A második percben Szkunc lö­vése okozott már gondot Ha- nyecznak, amely a kapusról Kurilco elé került, de lövését a portás szögletre hárította. A 6. percben Rácz a tisztán álló Major elé ívelt, aki 100 száza­lékos helyzetben a jobb kapufa mellé lőtt. Jött a „büntetés” a 7. perc­ben, amikor Cziglédszky mellel akarta Hanyecz elé adni a labdát, a mögötte álló Szurkos azonban belepisz­kált a labdába, s az a hálóba került, 0—1. All. percben az előre törő Molnár lőtt kapu mellé. A so­rozatos szögletek jelezték a vendégek nagy támadókedvét. A 20. percben Holp körül- ményeskedett a labdával, Zubanics elvette tóle, kapu­ra húzott, majd a hálóba lőtt, 0—2. A 22. percben Pisont a 16-os sarkáról rúghatott szabadrú­gást, Szenderák azonban ve­tődve védte. A 33. percben is­mét Pisont rúghatott szabadot, de nem várta be a játékvezertői sípszót, elrúgta a labdát, s mi­vel volt már sárga lapja, a já­tékvezető kiállította. A 36. percben Szkunc beadott, de Pi­tács lövése Hanyeczban ela­kadt. A 42. percben Major ívelt Rácz elé, de baj volt az irány zékkal. Szünet után megismétlő­dött az előbbi eset és Rácz ezúttal is következetes volt ön­magához, a kapu fölé lőtt. A 48. percben Stancu szépen fu­tott el a bal oldalon, beadását Molnár hat méterről a vasvári kapusba lőtte. Az 51. percben Kovács vit­te fel a labdát, s mivel senki nem támadta meg, 17 méter­ről kilőtte a jobb felső sarkot, 0—3. A 62. percben Szkunc, a 69. percben Pitács vállalkozott kapuralövésre, de ezúttal si­kertelenül. A 75. percben Hanyecz hi­bájából a 16-oson belül köz­vetett szabadrúgás követke­zett: a legurított labdát Szkunc a léc alá bombázta, 0—4. A 80. percben Zubanics a lesre játszó szarvasi védők mellett kilépett és biztosan lőtt a hálóba, 0—5. A 83. percben ismét Bo- hács futott el a bal oldalon, senki nem támadta, s újra a hálóba lőtt, 0—6. Megszakadt a tiszavasvá- riak idegenbeli vereségsoro­zata. A Szarvas bánatára ép­pen a Körös-parti városban. Igaz, két óriási védelmi hibá­ból szereztek vezetést a ven­dégek, ami nem volt éppen idegnyugtató a hazaiak szá­mára. Fegyelmezetlenség miatt Pisont még tovább ne­hezítette csapata dolgát. A tetemes előny birtokában a Tiszavasvári könnyedén játszhatott. Hat emberrel tá­madták végig a mérkőzést és a teljesen szétesett Szarvas ellen szinte tetszés szerint rúgták a gólokat. Nyilatkozatok. loan Pat­rascu: — Az eddigi eredmé­nyek eltakarták a mély sebein­ket. Sajnos a mai mérkőzésen ezek fájdalmasan megmutat­koztak. Kiss Miklós: — Gra­tulálok a játékosoknak az első idegenbeli győzelemhez. A korrekt játékvezetés mellett ilyen arányban is megérde­melten nyertünk. Csabai Pál IFJÚSÁGIAK: Tiszavasvári— Szarvasi Vasas 1—2 (0—2). Tisza­vasvári, 100 néző. V.: Csákó. Szarvas: Zana — Mrena, Rohony, Nagy L., Za- horecz — Kugyela, Juhász (Klimaj), Kiss, Kondacs — Bány, Gyulai (Ad­ler). Edző: Oravecz József. Színvona­las, kemény mérkőzésne megérdemel­ten nyertek a szarvasi fiatalok. G.: Ku­gyela, Kondacs. Jó: Zana, Nagy L„ Rohony, Kondacs. SERDÜLŐK: Tiszavasvári— Szarvasi Vasas 2—0 (0—0). Tisza­vasvári, 50 néző. V.: Csíki. A hazai játékvezető szégyellheti magát ezért a mérkőzésért, a vendégek dicséretesen küzdöttek. A KELETI CSOPORT TOVÁBBI EREDMÉNYEI: Kiskőrös—Eger 3—0 (3—0) Szeged—Budafok Cf—1 (0—1) Salgótarján—Bag 2—3 (2—2) Debrecen—K.-barcika0—1 (0—1) Gödöllő—Hatvan 0—0 III. kér. TVE—Baja 1—2 (0—2) Hajdúnánás—Kaba 2—0 (1—0) A NYUGATI CSOPORT ERED­MÉNYEI: Haladás—Sopron 0—0 Paks—Mohács 5—1 (3—0) N.-kanizsa—Pénzügyőr 1—0 (0—0) Tatabánya—Ajka 2—1 (1—0) Dorog—Kaposvár 4—0 (0—0) ESMTK—SzekszárdO—1 (0—0) Dunaújváros—Sabaria 1—0 (0—0) ZTE—BKV Előre 2—0 (1—0) A Keleti csoport állása: 1. Kiskőrös 8 4 2 2 13— 7 10 2.Debreceni VSC 8 4 2 2 12— 6 10 3. Hajdúnánás 8 4 2 2 11— 6 10 4. Gödöllő 8 3 4 1 11— 9 10 5. Kábái Egyetértés 8 3 3 2 6— 6 9 6. Tiszavasvári 8 3 2 3 13— 9 8 7.Kazincbar. VEgyész 8 4­4 11— 9 8 8. Hatvan 8 2 4 2 7— 8 8 9. Salgótarján 8 4­4 12—15 8 lO.Szarvasi Vasas 8 3 2 3 10—13 8 11.III. kér. TVE 8 3 1 4 14—12 7 12.Eger SE 8 3 1 4 10—11 7 13.Bagi FC 8 2 3 3 8—12 7 14. Budafoki MTE 8 2 3 3 6—10 7 15. Bajai FC 8 3­5' 7— 8 6 16. Szeged SC 8 2 1 5 6—16 5 A fehér mezes Molnár még lerántani sem tudja a tiszavasvári játékost. A szarvasiak „övön aluli” teljesítménnyel „lepték meg” szurkolóikat: Szarvas—Tiszavasvári 0—6 FOTÓ: KOVÁCS ERZSÉBET RÉKFÜ MFÍ.YEI HÍRLAP Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Martin Feldenkirchen ügyvezető igazgató és dr. Tóth Miklós kiadóvezető. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 327-844; főszerkesztő: (66) 326-057; telefax: (66) 321-401; kiadó: (66) 326-395. Telex: 83-312. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethetőa hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hónapra 319 forint, egy évre 3388 forint. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross u. 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068