Békés Megyei Hírlap, 1992. szeptember (47. évfolyam, 206-231. szám)

1992-09-14 / 217. szám

1992. szeptember 14., hétfő l SPOÍ^V Kitűnő rajt Sabaría—Szarvas 93:104 (54:52) NB 1-es női kosárlabda-mérkőzés, Szombathely, 300 néző". V.: Varga, Bendly. Sabaría: Lestárné (-), Zolnai (15), Plugareva (14/6), Brand (12), BALOGH GY. (20/3). Cs.: VASZILIHINA (26/9), Viszket ( 8/6). Edző': Hollósy Tibor, Hajdinák Zoltán. Szarvas: Frankó A. (4), BALOGH G. (21/3), Szavercsenko (14), PARAS- CSENKO (28), Frankó K. (7/3). Cs.: VERES (20), Kiefer (6), Lévai (2). Edző': Novák Gábor. Kipontozódott: Plugareva a 29., ill. Szavercsenko a 19., Frankó A. a 22., Balogh G. a 38. percben. Az eredménv alakulása: 4. perc: 3:7,11. p.: 29:26,15. p.: 35:39,19: p.: 52:50,24. p.: 57:63,34. p.: 84:87,38. p.: 90:98... A bajnoki nyitányon mindkét csapat nagy iramban kezdett és elsősorban a támadásokban jeleskedett. A Szarvas vezetett, jól kihasználva Parascsenkót, míg a hazaiak távolról dobva tartották az ered­ményt. Az első félidő derekán öt ponttal meg­ugrott a vendég Szarvas, de a Sabaria hamar egyenlített; Annak ellenére, hogy mindkét csapat rosszul védekezett, rendkívül sok sze­mélyi hibát fújtak a játékvezetők, aminek következtében Szavercsenko már az első fél­időben kipontozódott. A hajrá a hazaiaknak sikerült jobban és ha minimális előnnyel is, de ők vezettek a félidőben. Fordulás után a Szarvas rátett egy lapáttal és gyors indításokból hamar fordított. Frankó A. kipontozódása után Veres vette át a kar­mesteri pálcát és ponterős játékával vezetett a Szarvas. A Sabaria idegenlégiósa, Vaszilihi- na azonban egy triplával tovább éltette a hazai reményeket. A második félidő hajrája szarvasi vezetéssel indult, mert gyors indítá­sokból Balogh és Veres kosarakat tudott sze­rezni, s már úgy tűnt, hogy eldőlt a mérkőzés, ekkor azonban a hazaiak Baloghja kapott el egy jó dobószériát és 87:87-re alakította az eredményt. Hallatlanul izgalmasan alakultak az utolsó percek. A hazaiak egy pontra meg­közelítették a Szarvast, ám ekkor Frankó K. előbb büntetőből, majd a lehető legjobb idő­ben dobott hárompontossal eldöntötte a mér­kőzést. A hallatlanul nagyiramú, kosarakban gazdag mérkőzésen megérdemelten nyert a Szarvas a rendkívül jó benyomást keltő Sabaria ellen. . . A. A. Remekül menetel a Kovácsháza Az NB III Alföld csoportjában az újonc Mezőkovácsháza remek játékkal győzte le a tavaly még NB ll-es Miskét. Az Orosházi MTK hazai pályán megérdemelten nyert a fiatalokból álló Kecskeméti SC ellen. Nem kísérte szerencse a gyulaiak kecskeméti kirándulását, ahol a KTE 2—1-re fordított a fürdó'városiakkal szemben. A nagyszénásiak az alsóházi rangadón értékes pontot szereztek Kiskundorozsmán. A gyomaendró'diek minimális különbsé­gű' vereséget szenvedtek Dabason, bár a döntetlenre rászolgáltak volna. NB III Alföld cs. Mezőkovácsháza— Miske 2—0 (1—0) Mezőkovácsháza, 850 néző. V.: Pördi. Mezőkovácsháza: Tóth I. — Bakai, Kovács, Dumitriu, Radu — Mocsári (Szekeres), Schmidt, Papp (Szabó), Kovalcsik — Bányik (Török), Kolo- zsi. Edző: Sári Ferenc. Miske: Jesze- novics — Jagicza, Hubert, Mazupa, Miskolci — Hemer (Tóth S.), Ridnik, Paletta, Pécsi — Veres, Tyimosenko. Edző: Czár Ignácz. 5. perc: a miskei védők röviden sza­badítottak fel, a labda Kovalcsik elé pattant, aki 25 méterről lövést eresztett meg Jeszenovics kapujára. A kapus sután nyúlt utána, kipattant a kezéből és bevánszorgott a labda a gólvonalon túlra, 1—0. 72. perc: Bányik észrevette, hogy Kolozsi három miskei védő között az üresre fut, mintaszerűen elé tálalt, aki egy átvétel után rávezette a kapusra, kicselezte őt és jobbal 9 méterről az üres kapuba lőtt, 2—0. A hazaiak győzelme teljesen megér­demelt, a három orosz vendégmunkás­sal kiálló sportszerű miskeiek ellen fő­leg odaadó, fegyelmezett játékuk ré­vén. Jó játékvezetés. Jó: Tóth, Kovács, Dumitriu, Radu, Schmidt, Kovalcsik, ill. Pécsi, Veres. (ifj. Hovorka György) Ifjúságiak: Mezőkovácsháza— Miske 15—2. Orosházi MTK— KSC 2-1 (0-0) Orosháza, 800 néző. V.: Köböl. Oros­háza: Ölei — Laurentin, Popol, Pász­tor (Nagy A.), Kálmán — Brakszató- risz, Bíró, Dézsi, Hurviala (Sitkéi) — Kvasznovszky, Lipováczi (Kenyeres). Edző: Papp Imre. Kecskemét: Békési — Iga, Bende, Mag (Zsögön), Márton — Torbavecz, Florin, Csorba, Kovács (Mádi) — Máté, Kátai. Edző: Bende József. 53. perc: Brakszatórisz hatalmas partdobásánál a kapus a labda alá sza­ladt, Nagy A. estében hét méterről a jobb sarokba bombázott, 1—0. 58. perc: Dézsi középen remek cse­lekkel csapott be három védőt, majd nyolc méterről a jobb sarokba lőtt, 2— 0. 64. perc: Florin Brakszatórisz kezé­re rúgta a 16-oson belül a labdát. A játékvezető büntetőt ítélt, a 11 -est Má­té a bal sarokba lőtte, 2—1. A hazaiak kezdettől többet támad­tak, jelentős mezőnyfölényre tettek szert, de csak két igazi jó helyzetet teremtettek az első félidőben a szerve­zetten védekező KSC kapuja előtt. Szünet után a két gyors gól túlságosan megnyugtatta az OMTK-t, a vendégek szépítettek, s a végén kis híján ki­egyenlítettek. A közepes színvonalú találkozón a lelkesen küzdő hazaiak megérdemelten nyertek. Jó: Popol, Brakszatórisz, Dézsi, ill. Bende, Csor­ba. Máté. (Selmeczi László) Ifjúságiak: Orosházi MTK—KSC 0—6. KTE—Gyulai FC 2-1 (0-1) Kecskemét, 1000 néző. V.: Kormá­nyos. KTE: Molnár—Kovács T., For­gó, Pataki, Bálint — Újfalusi, Lázár (Fekete), Boronkai, Farkas T. — Fütyü, Fórizs^ Edző: Ádám István. Gyula: Leel-Ossy — Resetár, Burai, Kiss, Pápa — Mező, Tamási, Steiger­wald, Bagyinka (Mag) — Boruzs, Papp (Debreczeni). Edző: Cserháti lst- ván. 42. perc: a védőkről kipattanó lab­dából Boruzs két csel után éles szög­ből kapura lőtt, s a labda a hálóban kötött ki, 0—1. 60. perc: Fütyü szögletét az előre törő Pataki a léc alá fejelte 1—1. 75. perc: gyors kecskeméti indítás közben az előrevágott labdát Steiger­wald kézzel ütötte el, ezért kiállítás járt volna, hiszen már volt sárga lapja a középpályásnak, de Kormányos csak szabadrúgást ítélt. Fütyü büntetett, s óriási erővel a bal felső sarokba lőtt, 2—1. A két csapat nagyiramú, változatos mérkőzést vívott. Az első félidőben a kecskemétiek több helyzetet kihagy­tak. Fordulás után Gyula elkövette azt a hibát, hogy tartani akarta az ered­ményt, s a hazaiak fordítani tudtak. Jó: Pataki, Bálint, Újfalusi, Farkas T., Fütyü, ill. Burai, Steigerwald, Boruzs. Ifjúságiak: KTE—Gyula 1—4. Dabas— Gyomaendródi FC 2_1 (2-1) Dabas, 400 néző. V.: Tumó. Dabas: Erdős — Pásztor, Dabasi, Jarábik, Nagy (Pacsirta), — Tóth S., Márton, Krász, Dvorszki — Balatoni, Fekete. Edző: dr. Pataki Miklós. Gyomaend- rőd: Szakács — Kéki, Mázán, Gonda, Pataki (Gubucz) — Janis, Somogyi (Bukva), Bress, Tóth — Durucskó, Demjén. Edző: Koltai Lajos. 27. perc: Pásztor egy legurított sza­badrúgást 20 méterről a bal felső sa­rokba vágott, 1—0. 30. perc: kényszerítővel Balatoni kilépett a védők között, s a kifutó ka­pus fölött a hálóba emelt, 2—0. 45. perc: a kitörő Janist a 16-oson belül buktatták. A megítélt 11-est Bress a bal sarokba lőtte, 2—1. Két ellentétes félidőt láthatott a kö­zönség. Az elsőben a hazaiak, szünet után a gyomaendrődiek játszottak job­ban. A döntetlen jobban megfelelt vol­na a játék alapján. Jó: Pásztor, Tóth S., Balatoni, ill. Szakács, Janis, Demjén. (V.I.) Ifjúságiak: Dabas—Gyomaendrőd 5—2. Kiskundorozsma— Nagyszénás 1-1 (1-0) Kiskundorozsma, 400 néző. V.: Kar­csú. Kiskundorozsma: Virág — Si­monies, Szabó T., Tóth G., Cziráki (Petrov) — Mihálffy Zs., Kothencz, Török, Katona — Szabó Zs., Nagy S. Edző: Kozma Zoltán. Nagyszénás: Molnár — Nagy A., Zábrák, Gyimesi, Hankó — Sebestyén, Florescu, Basiu, Deák — Fekete, Csáki. Edző: Boér Ernő. 31. perc: Nagy S. átadásából Szabó Zs. két védőt is kicselezett és a bal sarokba lőtt, 1—0. 56. perc: Fekete egy testcsellel be­csapta a védőket és 10 méterről a bal alsó sarokba bombázott, 1—1. Az első félidőben a hazaiak roha­moztak, de csak egy gólt lőttek. Szünet után feljött a Nagyszénás és megérde­melten egyenlített. A döntetlen igazsá­gos. Jó: Simonies, Török, Szabó Zs., ill. Hankó, Deák, Fekete. Ifjúságiak: Kiskundorozsma— Nagyszénás 4—1. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Ma­kó—Szegedi VSE 2—1 (0—1), Sze­gedi Dózsa—Hódmezővásárhely 0— 2 (0—2), Tiszakécske—Ceglédi Hon­véd 2—1 (2—1). Rangadót nyert a Békés Békés—Battonya 3-0 (2-0) ' Békés, 900 néző. V.: Majoros. Békés: Vidovenyecz — Farkas, Lenke fi. Gaj­dács (Nagy Gy.), Lipták, Czinanó, Fe­hér, Boldizsár (Ravasz), Szarvas, Hor­váth, Somvári. Edző: Zsíros György. Battonya: Kunos — Fekete, Turbucz, Simon T., Talpai. Hideg (Árgyelán), Mákos II., Daróczi (Simon A.), Szám- Fira, Mákos I., Kovács. Edző: Juhász Zoltán. A közönség vastapsa közepet­te levonuló hazai gárda nagyiramú, színvonalas mérkőzésen diadalmas­kodott megérdemelten a nagyon lelkes vendégek ellen. Kiállítva: Talpai, szándékos rúgásért az 56. percben. G.: Horváth 2, Fehér. Jó: az egész hazai csapat, ill. Kunos, Simon T., Mákos I. (Nagy Mihály) Sarkad—Medgyesegyháza 2-2 (2-0) ‘ győzelmet arattak. G.: Zsóri a 43., Gál (1 l-esből) a 62., 82. percben. Jó: Sze- merédi. Harangozó, ill. Bányai, Kohut, Görög, Gál. (Perlaki János) Mezőberény—Békéscsabai MÁV í—2 (0-0) Mezőberény, 300 néző. V.: Varga. Mezőberény: Stúber — Rácz Zs., Pe- cze, Burai, Maléth, Gézárt, Harmati J. (Rácz A.), Hegedűs, Ilyés (Jakab), Kreisz (Adamik), Hannati L. Edző: Kajlik Péter. Bcs. MÁV: Szobek — Fábián, Frankó, Galovicz Zs., Prekop, Braun, Gajdács, Marik, Lipták, Galo­vicz P., Lonovics. Edző: Braun Attila. Mezőnyben egyenrangú csapatok ta­lálkozóján a helyzeteiket jobban ki­használó vendégek nyertek. Kiállítva: Prekop a 80. p.. kezezésért. G.: Hege­dűs a 68., ill. Marik 50., Lonovics 54. percben. Jó: Stúber, Maléth, Hegedűs, ill. Braun, Marik, Galovicz P. (Kiss István) F üzesgy armat—Békéscsabai Előre-Jamina SE 0—0 Füzesgyarmat, 200 néző. V.: Szabari. Füzesgyarmat: Nagy — Tóth, Csák, Balogh (Vámos), Huszár, Bartha, Lá­zár, Saja, Vad (Petri), Tőkés, Zsom- bok. Edző: Tőkés Miklós. Jamina: Tóth I. — Bánszki, Magyar, Hankó, Potyi. Schneider, Kulcsár, Bócsik (Te­lek), Sajben, Tóth II., Ábrahám. Edző: Ogrincs Pál. Alacsony színvonalú mérkőzésen a lelkesen játszó vendé­gek megérdemelten vitték el az egyik pontot. A hazaiak az 55. percben bün­tetőt hibáztak. Jó: a hazaiak közül sen­ki sem nyújtott átlagon felülit, ill. Han­kó, Potyi, Bócsik. (Szabó László) IFJÚSÁGIAK: Szeghalom— Kétegyháza 2—4, Gyulavári— Tótkomlós 0—2, Békés—Battonya 0—6, Sarkad—Medgyesegyháza 7— 0, Kamut—Békésszentandrás 0—3, Mezőhegyes—Elek 4—1, Füzesgyar­mat—Bcs. Előre-Jamina SEI—1, Me­zőberény-—Békéscsabai MÁV 0—8. Sarkad, 150 néző. V.: Stitovics. Sar­kad: Veres—Germán, Boldog, Petru- zsán, Vass, Szabó F., Papp (Kocsis), Szabó A., Kesztyűs, Gajdács, Balogh. Edző: Balogh István. Medgyesegyhá­za: Knapcsik — Gellény, Balázs, Ju­hász J., Holecz, Kovács, Jakab, Zám- bori, Zsurzsucz (Juhász T.), Vágó, Oláh. Edző: Kovács Zoltán. Kemény, küzdelmes mérkőzésen igazságos eredmény született. A vendégek meg­Az újonc békésieket az addig ugyancsak veretlen, második helyen álló Battonya sem tudta megállítani. A Zsíros György irányította csapat 3—0-ra nyert hazai környezetben FOTÓ: LEHOCZKY PÉTER A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 5. fordulójában két hazai győzelem, négy döntetlen és két vendégsiker szüle­tett. A nyolc összecsapáson 19 gól született, ez 2,375 gólátlag­nak felel meg. Két csapat labdarúgói gólképtelenek voltak. Meglepetés, hogy mindhárom újonc csapat nyerni tudott. A Szeghalom kiütéses győzelmet aratott Zsombok négy góljá­val a vendég Kétegyháza ellen. A Békés—Battonya találko­zón Horváth két góljával 3—0-ás sima győzelmet arattak a hazaiak. A Békéscsabai MÁV Mezőberényben is nyerni tudott. érdemelten vitték el az egyik pontot a fáradtan játszó hazaiaktól. Kiállítva: Gajdács, dulakodásért. G.: Balogh a 17., Germán a 36., ill. Holecz a 65., Jakab a 77. percben. Jó: Germán, Pet- rusán, Kesztyűs, ill. Gellény, Balázs, Holecz, Kovács. (Kiss Gábor) Kamut—Békésszentandrás 0-0 Kamut, 200 néző. V.: Végvári. Ka­mut: Pribojszki — Nyári, Kukely, Szakái, Pittner, Ramos, Antmann, Szi- ráczki. Bognár, Balogh (Hegedűs), Komáromi. Edző: Borgula János. Bé­késszentandrás: Petrás — Bencsik, Bordás, Egri, Zahorecz (Izsák), Varga, Raj (Medvegy), Sztancsik, Trucka, Székely, Oláh (Nagy). Edző: Paulik János. Közepes színvonalú mérkőzé­sen a látottak alapján egyik csapat sem .érdemelt győzelmet. Jó: Pittner, Bog-- nár, ill. Petrás, Bordás. (Szlancsik Já­nos) Mezőhegyes—Elek-Dualflex 1-2 (1-0) Mezőhegyes, 350 néző. V.: Guti. Me­zőhegyes: Szántó — Szemerédi, Bo­ros (Molnár), Lovász, Márta, Harango­zó, Antal, Zsóri, Kindel, Belicza, Han­ga (Posztós). Edző: Pepó Gábor. Elek: Botás I. — Sarkadi, Kohut, Görög, Dá­vid (Mócz), Puskás, Botás II. (Séllei), dr. Nagy, Gál, Petrisor (Bereczki), Bá­nyai. Edző: Csorba János. Sportszerű mérkőzésen a második félidőben job­ban játszó vendégek megérdemelt Megyei I. osztály Szeghalom—Kétegyháza 5-1 (3-1). Szeghalom, 300 néző. V.: Dajka. Szeghalom: Dávid — Macskin, Tar, Tóth, Bondár, Lakatos, Hajdú (Barna), Kovács, Baranya (Zsadányi), Kozák (Schultz), Zsombok J. Edző: Zolnai Pál. Kétegyháza: Szelezsán (Rotár) — Popa, Isztin P. (dr. Szurovecz), Sí­pos I., Isztin J„ Szekeres, Juhász, Sípos II., Malik Z., Kaszap, Málik M. Edző: Papp József. Magas színvonalú játék- vezetés mellett a kitűnő napot kifogó hazaiak már a 20. percben 3—0-ra ve­zettek és a továbbiakban is végig irá­nyították a játékot. A lelkesen és sport­szerű eszközökkel küzdő vendégek nem tudták megállítani a hazai roha­mokat. Macskin a 7. percben 11-est hibázott. G.: Zsombok J. 4, Kozák, ill. Málik. Jó: az egész hazai csapat, ill. Popa, Málik P-. * Gyulavári—Tótkomlós 0—0 Gyulavári, 300 néző. V.: Varsányi. Gyulavári: Szőke (Búj) — Harango­zó, Bálint, Kiss, Fábián, Laurenczi, Földi (Jónás), Tapasztó, Szilágyi, Gortka, Cziczeri. Edző: Jónás Ferenc. T ótkomlós: Bordás — Pásztor, Krecs- méri, Imre, Szpisjak J., Szpisjak I., Kölcze, Szatmári, Elek, Ugró. Fülöp (Kovács). Edző: Matajsz Pál. Változa­tos, jóiramú első félidő, kimaradt hely­zetek. A második játékrész óriási hazai fölényt hozott, két vendégkiállítással, sok-sok elpuskázott gyulavári gól­helyzettel. A Tótkomlós pontszerzése szerencsésnek mondható. Kiállítva: Imre a 75. percben utánrúgásért, Elek a 80. percben a labda elrúgásáért. Jó: Kiss, Szilágyi, Laurenczi, ill. Bordás, Szpisjak I., Szpisjak J., Kölcze. (J. F.) Az Alföld csoport állása: 1.Tiszakécske 5 4­1 12— 6 8 2. Kecskeméti TE 5 4­1 12— 7 8 3. Mezőkovácsházi TE 5 4 . 1 8— 3 8 4. Hódmezővásárhelyi LC 5 4­1 8— 4 8 5. Orosházi MTK 5 3 1 1 8— 4 7 6. Makói FC 5 3 1 1 9— 7 7 7. Szegedi VSE 5 3­2 6— 5 6 8.Gyomaendrődi FC 5 2 1 2 7— 7 5 9. Gyulai FC 5 2 1 2 5— 7 5 10. Szegedi Dózsa 5 2­3 9— 7 4 11.Miske 5 1 1 3 6— 8 3 12. Dabas 5 1 1 3 3— 5 3 13. Kecskeméti SC 5 1 1 3 3— 6 3 14. Ceglédi Honvéd 5 1 1 3 6—11 3 15. Kiskundorozsma 5­1 4 5—13 1 ló.Nagyszénás 5­1 4 3—11 1 A 37. heti totóeredmények 1. Kispest Honvéd FC—Újpesti TE.....................1—1 x 2. Csepel SC—Győri Rába ETO..........................1—1 x 3. Ancona—Sampdoria ........................................2—3 2 4 . Brescia—Torino................................................0—0 x 5. Foggia—Napoli...............................................2—4 2 6. Genoa—Roma....................................................0—0 x 7.Internazionale—Cagliari.................................3—1 1 8. Juventus—Atalanta...........................................4—1 1 9. Lazio—Fiorentina.............................................2—2 x 10. Parma—Udinese................................................3—1 1 11. Pescara—Milan.................................................4—5 2 12. Pisa—Piacenza...................................................1—0 1 1 3.Spal—Ascoli........................................................1—1 x +1 mérkőzés: 14.Ferencváros—Pécsi MSC................................0—2 2 A megyei bajnokság állása: 1. Békési SE 5 5­. 21— 6 10 2. Szeghalom SC 5 4­1 18— 7 8 3. Battonya 5 4­1 12— 5 8 4. Békéscsabai MÁV 5 3 1 1 10— 8 7 5. Elek-Dualflex 5 3 1 1 6— 5 7 6. Békésszentandrás 5 2 2 1 4— 3 6 7. Tótkomlós 5 2 1 2 7— 5 5 8. Gyulavári 5 2 1 2 7— 9 5 9. Kamut 5 2 1 2 4— 8 5 lO.Mezőhegyes 5 2­3 9—10 4 11.Füzesgyarmat 5 1 2 2 7— 8 4 12. Mezőberény i FC 5 1 1 3 5— 9 3 13. Medgyesegyháza 5 1 1 3 9—16 3 14. Kétegyháza 5 1­4 7—13 2 15.Bcs. Előre-Jamina 5­2 3 2— 7 2 16. Sarkad 5­1 4 8—17 1