Békés Megyei Hírlap, 1992. augusztus (47. évfolyam, 181-205. szám)

1992-08-17 / 194. szám

1992. augusztus 17., hétfő Srékés megyei hírlap­SpOKi © Bronzérem a rangos tornán Vastaps a házigazdáknak Szarvasi Vasas—III. kér. TVE 3—0 (1—0) Noha kitűnően játszott Belvon Attila, itt a földre került—nem úgy csapata, a Szarvasi Vasas, amely az NB Il-es bajnoki nyitányon 3—O-ra legyőzte a III. kér. TVE csapatát FOTÓ: LEHOCZKY PÉTER NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Szarvas, 1000 néző. V.: dr. Bozóky (Vida, Mészáros Gy.). Szarvas: Hanyecz 7 — Hirmler 7 — Zahorán 7, Gebri 7, Holp 7, Cziglédszky 6 — Pisont 6, Molnár 7, Belvon 7 — Rácz 7, Major L. 8. Edző: loan Patrascu. III. kér. TVE: Zay 4 — Földvári 4, György 5, Melzger 4 — Cseraák 4, Tóth I. L. 6, Jankov 4, Árky 4, Tóth II. L. 4 — Kiss 5, Kovács 4. Edző: Rákosi Gyula. Csere: Metzger helyett Lilik (5) a 6., Tóth II. L. h. Diamant a 63., Belvon h. Botba a 86., Molnár h. Hóbei a 88. percben. Gólszerző: Rácz a 42., Bel von a 69., Rácz a 80. percben. Sárga lap: Zahorán a 35., Csernák a 4L, Tóth IL L. az 50. percben. Szögletarány: 5:5 (2:2). j Harminckettedik al- I kálómmal rendezték meg Szegeden az Ün­nepi Hetek kézilabdakupát, nyolc női és négy férfi csapat részvételével. A Békéscsabai Előre KSE mindkét nemben indította csapatát. A férfiaknál a viharsarkiakon kívül a PMSC, a Tisza Volán és a Sze­gedi Old Boys válogatott in­dult. A négy csapat körmérkő­zéses formában játszott a he­lyezésekért. A csabaiak a baj­noki felkészülés korai szaka­sza ellenére is kiválóan helyt­álltak. A jövő idényben kupa­színtéren induló Tisza Volánt hatalmas küzdelemben és nagy meglepetésre egy góllal legyőzték. Végül a 4. helyet szerezték meg. A békéscsabai lányok két héttel a bajnokság rajtja előtt óriási lelkesedéssel küzdöttek. Ez a toma kiváló alkalom volt arra, hogy mégis bebizonyít­sák nemzetközi kupaszerep­lésre való alkalmasságukat. A nagy vetélytárs DVSC-vel, az Alföldi Porcelánnal és a Duná- ferrel sorsolták őket egy csoportba. A másik ágon a Szegedi ESK, a PMSC, a Győ­Szombaton négy mérkőzéssel a keresztbe játszással folytató­dott az Európai Olimpiai Re­ménységek Versenye. ri Sportközpont és a Magyar Ifjúsági Válogatott játszott. Lányaink jó formáról tettek ta­núbizonyságot. A rivális Deb­recen ellen hatalmas küzde­lemben döntetlent értek el, így a bronzéremért a PMSC csapa­tával játszhattak. Ezen a mér­kőzésen javuló védekezéssel, jobb kapusteljesítménnyel és jó helyzetkihasználással meg­érdemelten szerezték meg a 3. helyet. CsuUk Pálné edzőnő szerint ez a toma játéko­sok csapatba építését is szol­gálta, ami sikerült is, Csenki Csilla, Petri Szilvia és Megyes Ildikó jó teljesítményt nyúj­tott, s most már, mint igazi békéscsabai játékosok várhat­ják a bajnoki rajtot. Eredmények. Csoportmérkőzé­sek. Nők. Békéscsabai Előre KSE— Alföldi Porcelán 36—24 (17—11). V.: Kiss, Papp. Ld.: Gherendi 9, Hoch- rajter 6, Mezőségi 5, ill. Bartucz 6, Prok 6, Zemjanova 6. Dunaferr—Békéscsabai Előre KSE 30—28 (15—13). V.: Kiss, Papp. Ld.: Kocsis 18, Siti 5, ill. Bohus 7, Salamon 5,Kovács J. 4, Hochrajter4. Békéscsabai Előre KSE—DVSC 24—24 (11—9). V.: Kiss, Kliment. Ld.: Kovács J. 5, Csenki 4, Hochrajter 4, Mezőségi 4, ill. Szántó 6, Bocsiné 4, Dömémé 4. A 3. helyért: Szlovákia— Horvátország 21—29 (7—11). V.: Kékes Cs., Kékes P. A találkozón érvé­Helyosztók. Az 1. helyért. Szeged ESK—DVSC 27—25 (15—12). V.: Kliment, Kiss. Ld.: Gát 6, ill. Dömémé 7, Pálfy 6. A 3. helyért. Békéscsabai Előre KSE—PMSC 30—27 (13—9). V.: Kékes, Papp. Ld.: Bohus 7, Kovács J. 4, Mezőségi 4, Hochrajter 4, ill. Mé­száros 8, Gergely 4, Csendes 4. 5. helyért. Dunaferr—Győri Sportközpont SE 24—22 (16—10). 7. helyért. Alföldi Porcelán— Magyar Ifjúsági Válogatott 19—18 (10-9). Különdíjak. Legjobb góllövő: Ko­csis Erzsébet (Dunaferr) 43 góllal. Legjobb kapus: Szamozvanova (Sze­gedi ESK). Legjobb mezőnyjátékos: Hochrajter Rita (Békéscsabai Előre KSE). Legsportszerűbb csapat: Al­földi Porcelán. Férfiak. Szegedi Old Boys Váloga­tott—Békéscsabai Előre KSE 31— 24 (15—11). Ld.: Mohácsi 11, Pocsai 5, Szabó 4. Békéscsabai Előre KSE—Tisza Volán 25—24 (9—13). Ld.: Mohácsi 9, Kiss 7, Dögé 6. Pécsi MSC—Békéscsabai Előre KSE 36—33 (17—18). Ld.: Mohácsi 17, Dögé 7. A torna végeredménye: I. Tisza Volán, 2. PMSC, 3. Szegedi Old Boys Válogatott, 4. Békéscsabai Előre KSE. Különdíjak. Legjobb góllövő: Mo­hácsi Árpád (Békéscsabai Előre KSE) 38 góllal. Legjobb kapus: Fekete Ró­bert (Tisza Volán). Legjobb mezőny- játékos: Szabó László (Szegedi Jóid Boys Válogatott). Legsportszerűbb csapat: Szegedi Old Boys válogatott. M.I. Berényi és Gilan — vezérletével győ­zött a magyar válogatott. A toma zárásaként adták át a csapa­toknak a díjakat és a különdíjakat. Először találkozott bajnoki mérkőzésen a két csapat. En­nek ellenére bátran támadtak a csatárok és néha-néha gól­helyzet is adódott az első fél­időben. Az 5. percben például Ciglédszky beadása után Mol­nár elől csípte el a labdát Zay. A „kerület” percekig kereste a labdát. A 10. percben Major szép cselek után 18 méterről lőtt, de Zay ezúttal is védett. A 12. percben aztán Kovács 28 méteres szabadrúgása okozott gondot Hanyecznak, aki szög­letre hárított. Egy perc múlva ismét Kovács veszélyeztetett, lefutotta Gebrit és Hanyecz fö­lött átívelt labdája a felső lécre pattant. A 16. percben Gebri— Major—Rácz összjáték után az utóbbi kapásból a kapu fölé bombázót. A 26. percben Mol­nár egy szarvasi ellentámadás után az ellenfélről lepattant labdát gólba rúgta, de a játék­vezető les miatt nem adta meg. A 31. percben ismét Kovács gyakorolhatta a szabadrúgás tudományát, labdája túljutott a sorfalon, de végül Hanyeczről a felső lécet érintve szögletre pattant. A 34. percben Kovács futott el a bal szélen, pontos beadását azoban Kiss a kapu torkában kapu fölé emelte. 38. percben a felfutó Ciglédszky mintegy 8 méterről lőtt, de labdáját Zay elvetődve védte. A 42. percben Major két szép csel után a közben kapu­jából kifutó Zay fölött Rácz elé ívelt, aki a gólvonalról továbbított a hálóba, 1—0. Szünet után megélénkült a játék és ez elsősorban a szarvasiak érdeme. A vendé­gek egyre jobban elfáradtak. Az 53. percben Molnár hozta abszolút gólhelyzetbe Bel­vont, aki azonban a kapust ta­lálta el. Két perc múlva Belvon másodszor is hibázott, ezúttal kapásból kapu fölé rúgta a lab­dát. 56. percben az 5-ösön álló Major Zay kezébe emelt. Egy perc múlva ugyanő szoronga­tott helyzetben kapu mellé lőtt. A 69. percben Zahorán szerzett meg egy labdát a fe­lezővonal tájékán, remekül indította a jobb oldalon meg­iramodó Belvont, aki most már biztosan lőtt a jobb sa­rokba, 2—0. A 79. percben egy veszélyes fővárosi támadás után Ha­nyecz mentett. A gyors kontratámadás­ból Rácz közelről beállította a végeredményt, 3—0. A 83. percben Rácz meg­szerezhette volna harmadik gólját, amikor egyedül törhe­tett kapura, de a kifutó Zayba lőtte a labdát, ahelyett, hogy a mellette tisztán futó Majornak adta volna át. A 86. percben ezúttal Molnár tört ki a főváro­siak kapujára, de,a változatos­ság kedvéért ezúttal ő kapu mellé lőtt. Jól kezdett mindkét csapat és változatos, gyors támadá­sokat láthattunk. Igaz a „kerület” inkább Kovács szabadrúgásaival veszélyez­tetett. Szarvas a második fél­időben egyre nagyobb fö­lénybe került. A három gó­lon kívül még legalább 4-5 abszolút helyzet maradt ki Zay kapuja előtt. Az ered­mény így a fővárosiakra néz­ve hízelgő. A gyors iramú mérkőzésen jól szórakozott a közönség és megtapsolta a nem várt biztos győzelmet aratott szarvasi fiúkat. Nyilatkozatok. loan Pat­rascu: — A várakozásnak megfelelően egy jó III. kér. TVE ellen csapatom dicsére­tesen harcolt és maximálisan betartotta a taktikai utasításo­kat. Ezt a jó játék és az ered­mény is bizonyítja. Rákosi Gyula: — Gratulálok a kitűnő játékvezetésnek és a remekül játszó ellenfélnek. Sajnos ke­vés helyzeteinket kihagytuk és meg kell tanulnunk, hogy a tili-toli játékkal nem lehet eredményt elérni. Csabai Pál IFJÚSÁGIAK: III. kér. TVE— Szarvasi Vasas 3—0 (1—0). Buda­pest, 100 néző. V.: Gőgös. Szarvas: Zana — Kapy (Klimaj), Rohony, Kör­mendi, Nagy — Kondacs, Zahorecz, Bány (Makai), Juhász — Bencze (Gyulai), Szilágyi. Edző: Oravecz Jó­zsef. Zahorecz korai kiállítása után azonnal egy vitatható 11-est kaptak a hazaiak. A szarvasi fiatalok 10 ember­rel is becsületesen küzdöttek. Jó: Ro­hony, a mezőny legjobbja, Körmendi, Kondacs, Szilágyi. SERDÜLŐK: III. kér. TVE— Szarvasi Vasas 8—1 (5—1). Buda­pest, 80 néző. V.: Pető. A jó képességű hazaiak ellen már az első félidőben eldőlt a mérkőzés. A szarvasiak gólját Paraizs lőtte. Jó: Árvái, Paraizs. A KELETI CSOPORT TOVÁBBI EREDMÉNYEI: Kazincbarcika—Eger 3—0 (2—0) Bag—Hatvan 0—0 Budafok—Baja 0—3 (0—2) Tiszavasvári—Kaba 0—0 Kiskőrös—Hajdúnánás 1—0 (0—0) Salgótarján—Debrecen 0—1 (0—0) Szeged—Gödöllő 1—1 (1—1) A NYUGATI CSOPORT ERED­MÉNYEI: Haladás—Dunaújváros 4—1 (1—1) Tatabánya—Dorog 2—3 (1—1) Pénzügyőr—Szekszárd 2—0 (1—0) Kaposvár—Sopron 2—0 (2—0) Ajka—BKV Előre 1—0 (0—0) Mohács—Sabaria 1—0 (0—0) Paks—Erzsébeti MTK 2—0 ( 1—0) Nagykanizsa—Zalaegerszeg 1—1 (0—1) Szarvason. A magyar A váloga­tott nagy küzdelemben szerezte meg a lefújás előtt 11 másod­perccel emberhátrányból a győztes gólt és így bejutott a vasárnapi döntőbe. A szarvasi kézilabdás fiatalokra épülő ma­gyar B válogatott legyőzte a belgákat. Szombati eredmények: Belgium— Magyarország B 15—17 (5—9). V.: Kbar, Ritter. Ld.: Dakó 7, Tóth 4. A második félidőre megtanulták a góllö­vést a belgák. Litvánia—Törökország 25—26 (22—22, 10—12). V.: Horváth Á., Horváth Zs. A rendes játékidőben 22— 22 re végződött az összecsapás, majd a kétszer ötperces hosszabbításban a tö­rökök bizonyultak jobbnak. Horvátország—Szlovénia 16—21 (6—11). V.: Kbar.Ritter. Meglepetésa szlovénok győzelme az eddig veretlen horvátok ellen. Magyarország A—Szlovákia 25—24 (11—15). V.: Fegír, Stegura. Ld.: Molnár8,Triz6. Az első félidőben enervált magyarok a második játék­részre feljavultak, s jó játékkal fordítot­tak. Vasárnapi eredmények. A 7. he­lyért: Litvánia—Belgium 27—16 (9—4). V.: Kékes P., Kékes Cs. Meg­győzőjátékkal nyertek a litván fiatalok. Az 5. helyért: Törökország— Magyarország B 20—18 (7—10). V.: Horváth Á„ Horváth Zs. Ld.: Harsányi 11. A második játékrészre elfáradó szarvasi fiatalok nem tudtak lépést tar­tani a feljavult törökökkel. Harsányi 11 gólja is kevés volt az agresszíven véde­kező vendégek ellen. nyesült a papírforma, biztosan győztek a horvát fiatalok. Az 1. helyért: Magyarország A— Szlovákia 29—28 (21—21, 9—10). V.: Fegir, Stegura. Ld.: Berényi 10, Molnár 6. A döntőre zsúfolásig megtelt a sportcsarnok. Nagyon izgalmasan alakult a találkozó, s a rendes játékidő letelte után 21—21 volt az állás. A hosszabbításban a szarvasi fiatalok — Különdíjasok. Gólkirály: Dülent Ay- din (Törökország). Legjobb kapus: Lozert Benino (Horvátország). Leg­jobb játékos: Halkics Enes (Horvátor­szág). Legsportszerffbb csapat: Bel­gium. Az edzők véleménye alapján a legjobb játékos a magyar A válogatott­ból Triz Ferenc, a magyar B válogatott­ból Harsányi Dezső. A sötét mezes magyar válogatott hosszabításban győzött a döntőben a szlovák válogatott ellen fotó: lehoczky péter Jól sikerült főpróba A hét végén Miskolcon a 8. Kamarás István nemzetközi női emléktomán Jr lépett pályára a BSC Szarvas NB 1-es kosárlabdacsapata. A szarvasiak jól játszottak a tornán, s mindez azt jelenti, az augusztus 20- án kezdődő Arany Szarvas Kupát, amelyet a Körös-parti városban rendeznek, jó formában várja az együttes. Eredmények: BSC Szarvas—Casovia Kassa 78:59 (36:30). Ld.: Berkó (15/9), Sza- vercsenkó (14), Frankó K. (9/3). A csehszlovák bajnokság A ligájában szereplő második számú kassai csapat csak egy félidőn át volt ellenfele a szarvasiaknak. BSC Szarvas—VSS Kassa 95:73 (52:37). Ld.: Veres (17), Berkó (16/3), Lévai (16), Balogh G. (13/6). Meglepetésre a Ronchetti Kupán részt vevő Kassa kevés ellenállást tanú­sított. BSC Szarvas—DKSK-SeM 78:82 (38:47). Ld.: Szavercsenkó (22), Frankó K. (21/3), Ber­kó (12/3). A bajnoki ezüstérmes otthon játszó diósgyőriek ellen szoros küzdelemben maradt alul a szerencsével hadilábon álló Körös-parti csapat. BSC Szarvas—Universitatea Kolozsvár 94:60 (47:27). Ld.: Parascsenkó (24), Szaver­csenkó (17), Berkó (12/3). A román bajnok kiütése meglepetés. BSC Szarvas—Szekszárd 96:84 (50:55). Ld.: Frankó K. (19/3), Veres (17/3), Balogh G. ( 16/6), Parascsenkó ( 15). A toma utolsó mérkő­zésén a B csoportos Szekszárd ellen jobb máso­dik félidejével nyert a jobb játékerőt képviselő Szarvas. A Keleti csoport állása: 1. Bajai FC 1 1­­3— 0 2 Szarvasi Vasas 1 1­­3— 0 2 Kazincbarcika 1 1­­3— 0 2 4. Debreceni VSC 1 1­­1— 0 2 Kiskőrös 1 1­­1— 0 2 6. Gödöllő I­1­1— 1 1 Szeged SC 1­1­1— 1 1 S.Bagi FC 1­1­0— 0 1 Hatvan 1­1­0— 0 1 Tiszavasvári 1­1­0— 0 1 Kábái Egyetértés 1­1­0— 0 1 12. Salgótarján 1­­1 0— 1­Hajdúnánás 1­­1 0— 1­14.EgerSE 1­­1 0— 3­III. kér. TVE 1­­1 0— 3­Budafok 1­1 0— 3­A magyarok nyerték az ORV-t