Békés Megyei Hírlap, 1992. augusztus (47. évfolyam, 181-205. szám)

1992-08-31 / 205. szám

1992. augusztus 31., hétfő a MS MEGYEI HÍRLAP Magabiztos kovácsházi siker a rangadón Csak a Battonya nyert idegenben Az NB III Alföld csoportjában a nagy érdeklődéssel várt megyei rangadót, az újonc Mezőkovácsháza nyerte magabiztos játékkal a Gyulai FC ellen. A gyomaendrődiek váratlan vereséget szenvedtek hazai pályán az újonc, több egykori NB l-es labdarúgót felvonultató Szegedi VSE-tól. A listavezető Oros­házi MTK megtorpant, s a lelkes ceglédi katonacsapat megérdemelten vitte el az egyik pontot Orosházáról. A nagyszénásiak kikaptak a Kecskeméti TE otthonában, 3—0-ra, s így továbbra is pont nélkül állnak a tabellán. egész közelről az üres kapuba bólintott, 2—0. 82. perc: Kolozsi váratlanul lövésre szánta el magát, 25 méterről, éles szög­ből. A gyulai portás kissé meglepődött, mert mellényúlt a labdának, így az be­csúszott a kapu hosszú sarkába, 3—0. Az afrikai melegben kezdődött mér­kőzésen mintegy 400 nézővel keveseb­ben foglaltak helyet a pálya környékén az NB I-es tévémérkőzés miatt. A gyu­laiak taktikus altató játékkal próbál­koztak és ennek érdekében hátsó csa­patrészük egy pont elérésére rendezke­dett be. Az első félidőt gyulai részről néhány távoli lövés, kovácsházi oldal­ról pedig szögletek sokasága jellemez­te. A második játékrészben érvényesült a hazaiak győzelemre törő játéka, gól­helyzeteiket maximálisan értékesítet­ték és talán a nagy forróságot is jobban bírták. Sikerük ezért teljesen megérde­melt, a tiszta ziccer nélkül futballozó vendégek ellen. A mérkőzés egyébként sportszerű keretek között és kitűnő já­tékvezetői közreműködés mellett zaj­lott. A kovácsháziak ezzel méltókép­pen visszavágtak a tavaly tavasszal el­szenvedett sorsdöntő vereségért. Jó: Kovács, Radu, Schmidt, Mocsári, Ko­lozsi, ill. Pápa, Kiss L. (ifj. Hovorka György) Ifjúságiak: Mezőkovácsháza— Gyula 2—5. Gyomaendrodi FC— Szegedi VSE 0-1 (0-1) Gyomaendrőd, 700 néző. V.: Berger. Gyomaendrőd: Szakács — Bukva (Szlopóczki), Mázán, Gonda, Pataki (Kéki) — Janis, Somogyi, Tóth, Stef (Gubucz) — Durucskó, Demjén. Edző: Koltai Lajos. Szegedi VSE: Demeter — Nagy, dr. Tóth, Szabó, Takács J. — Krajczár (Paksi), Süli, Pikó, Kun — Simon, Puskás. Edző: dr. Tóth János. 4. perc: Süli kilépett a lesrejátszó védők között és Szakácsot kicselezve a hálóba lőtt, 0—1. 57. perc: Janis felvágásáért 11-est ítélt a játékvezető. A büntetőt Durucskó gyengén lőtte, s Demeter hárítani tu­dott. Stef korai sérülése (3. perc) miatt irányító nélkül maradt hazai csapat kri­tikán aluli teljesítménye miatt kapott ki a lelkes, több egykori NB I-es játékost — Kun, Szabó Gy., dr. Tóth, Takács J. — felvonultató újonc, szegedi együt­testől. Jó játékvezetés. Jó: a hazaiak közül senki sem nyújtott átlagon felüli teljesítményt, ill. dr. Tóth, Takács J., Süli, Kun. (V.I.) Ifjúságiak: Gyomaendrodi FC— SZVSE 3—2. Mezőkovácsháza— Gyulai FC 3-0 (0-0) Mezőkovácsháza, 600 néző. V.: Szilá­gyi. Mezőkovácsháza: Nicu — Szabó, Kovács, Dumitriu (Török), Radu — Szekeres (Bányik), Papp, Schmidt, Ba­kai (Engelhardt) — Mocsári, Kolozsi. Edző: Sári Ferenc. Gyula: Leel-Osy — Botyánszki, Burai, Resetár, Pápa — Mező, Tamási (Kiss M.), Steigervald, Kiss L. — Boruzs, Bagyinka (Mag). Edző: Cserháti István. 62. perc: Radu egy jó átvétellel az alapvonalig vezette a labdát, majd bal­lal laposan beadta a támadást jó ütem­ben kísérő Schmidtnek, aki 5 méterről nem hibázott, 1—0. 70. perc: egy 30 méteres szabadrú­gást Kolozsi irtózatos erővel bombáz­ta Leel-Osy kapujára, a kapus még a kapufára tudta tolni a pettyest, de az onnan a fiatal Mocsári elé pattant, aki Orosházi MTK-Ceglédi Honvéd 2-2 (1-2) Orosháza, 1200 néző. V.: Tóth S. OMTK: Ölei — Sitkéi (Kenyeres), Po- pol, Pásztor, Kálmán—Bíró (Lipováczi), Brakszatórisz, Szegedi (Hurviala), Nagy A. — Kvasznovszky, Laurentiu. Edző: Papp Imre. Cegléd: Nagy — Bató, Kor- pácsi, Kiss, Rimóczi — Vágó, Báder, Simon (Juhász), Karkusz — Valter, Farkas. Edző: Szatmári János. 10. perc: Báder remekül cselezte ki Kálmánt a jobb oldalon, beadását Far­kas 8 méterről kapásból a jobb sarokba bombázta, 0—1. 22. perc: Kvasznovszky a jobb összekötő helyén előretört, beadását Hurviala csukafejessel küldte a jobb sarokba, 1—1. 41. perc: Sitkéi lábáról leperdült a labda, Farkas pedig élt a lehetőséggel, a kifutó Ölei mellett a kapu közepébe gurított, 1—2. 71. perce: Brakszatórisz szlalomo- zott a vendégek 16-osán belül, lövése Az Alföld csoport állása t • 1. Orosházi MTK 3 2 1­6— 2 5 Makó 3 2 1­6— 2 5 3. Szegedi Dózsa 3 2­1 7— 2 4 4.Tiszakécske 3 2­1 6— 4 4 5.Mezó1<ovácsházi TE 3 2­1 5— 3 4 6. Kecskeméti TE 3 2­1 6— 5 4 7. Hódmezó'vásárhely 3 2­1 5— 4 4 8. Szegedi VSE 3 2­1 4— 3 4 ' 9. Ceglédi Honvéd 3 1 1 1 4— 4 3 lO.Gyomaendrődi FC 3 1 1 1 3— 3 3 11. Kecskeméti SC 3 1 1 1 2— 3 3 12.Gyulai FC 3 1 1 1 3— 5 3 13.Dabas 3­1 2 1— 3 1 14. Miske 3­1 2 2— 5 1 15.Nagyszénás 3­­3 1— 6­16. Kiskundorozsma 3­­3 4—11­Kemál beteg lába döntött Több mint 3000 nézó' gyűlt össze a Komárom-Esztergom megyei kisközségben, Unyban az 5. Magyar Ugróderby re. Az egyik legrango­sabb magyarországi lovasviadal fő számába, a Budapest Bank Kupa döntőjébe 31 lovas jutott be az előversengések után. A rendezők — a hagyományoknak megfelelően — igen nehéz pályát építettek. Az 1070 méteres távolságot 23 akadály — köztük több hármas és egy ötös — nehezítette. A tavaly 32 hibaponttal végzett Szabó Ildikó (Orosházi Dózsa. Katód nyergében) most mindössze egy akadályt vert, így az összetettben a harmadik helyen végzett. Némi csalódást okoztak a vendég német lovasok, mert közülük csak a Guverneurt ugrató Hans Ulrich Grunownak sikerült bejutni a legjob­bak közé. A Barcelonát is megjárt Göttler Vilmos eddig valamennyi ugró- derbyt megnyerte. Idén a tavalyelőtt sikert aratott Kemállal indult, a paripának ez volt az utolsó versenye. Göttler és Kemál hibátlanul teljesítette a pályát, ám ugyanilyen teljesítményt ért el az utolsónak induló Szász Attila (Mezőhegyes), aki Kandit vitte végig verés nélkül minden akadály felett. Az összevetésben a sérült lábú Kemál leverte a második akadályt, és Göttler — hogy kímélje az állatot — feladta a versenyt. Szász Attila a közönség vastapsa közepette ment végig a pályán. Az 5. Magyar Ugróderby végeredménye: 1. Szász Attila (Mezőhe­gyes, Kandi nevű lován) 0 hibapont, 2. Göttler Vilmos (Orosházi Dózsa SE, Kemál) 0,3. Szabó Ildikó (Orosházi Dózsa SE, Katód) 4. mételt, a pörgő labda a megdermedt védők között a bal sarokba hullott. 2— 2. A trópusi hőségről egyik csapat sem vett tudomást, nagy lendülettel küzdöt­tek. Az első félóra igen jó színvonalú játékot hozott. A hazaiak rövid passzokkal próbálkoztak, jelentős me­zőnyfölényre tettek szert. A vendégek a kontrákra építettek, az első félidőben eredménnyel. Igaz, Kvasznovszky két óriási gólhelyzetet elhibázott. A máso­dik félidőt a vendégek kezdték jobban, többet birtokolták a labdát. Ezután ki­egyenlítődött a játék, az OMTK nagy akarása, a sok kihagyott helyzet mellett csak a döntetlenre volt elegendő a jó erőkből álló honvédek ellen. Jó: Brak­szatórisz, Nagy A., Laurentiu, ill. Bató, Vágó, Báder. (Selmeczi László) Ifjúságiak: Orosházi MTK— Ceglédi Honvéd 0—3. Kecskeméti TE— Nagyszénás 3—0 (3—0) Kecskemét, 500 néző. V.: Födi. Kecs­keméti TE: Molnár (Fekete) — Ko­vács, Endre, Bálint, Pataki (Fütyü) — Újfalusi, Safranyik (Forgó), Barna, Fó- rizs — Boronkai, Farkas. Edző: Ádám István. Nagyszénás: Molnár — Gyi- mesi, Zábrák, Nagy, Hankó, Bíró (Ni- cula), Florescu, Bosin, Sebestyén, Fe­kete, Csáki. Edző: Boér Ernő. 1. perc: Barna a bal oldalon kapott jó labdát és éles szögből a bal felső sarokba lőtt, 1—0. 15. perc: Hankótól elpattant a labda, Fórizs megszerezte, egy csel után nagy nyugalommal helyezett a bal alsó sa­rokba, 2—0. 38. perc: A szögletzászló közeléből Újfalusi végzett el szabadrúgást. A be­lőtt labdát Boronkai előre vetődve fe­jelte a kapu jobb oldalába, 3—0. A KTE a gyorsan szerzett vezetés után sorra vezette a gólveszélyes táma­dásokat, de ezeknek csak a töredékét használta ki. A szünetet követően alábbhagyott a hazaiak lendülete, de győzelmük így sem forgott veszély­ben. Jó: Bálint, Újfalusi, Safranyik, Farkas, ill. Florescu, Fekete. Ifjúságiak: Kecskeméti TE— Nagyszénás 5—2. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Ti- szakécske—Hódmezővásárhely 1—2 (0—0), Makó—Kecskeméti SC 2—0 (1—0), Szegedi Dózsa— Kiskundorozsma 4—0 (2—0), Da- bas—Miske 1—1 (1—0). A megy ei I. osztályú labdarúgó-bajnokság harmadik fordulója a hazai csapa­tok sikerét hozta, csak a battonyaiak tudtak nyerni Füzesgyarmaton. Az újoncok közül folytatja jó szereplését a Szeghalom és a Békés. À szeghalmiak J a Medgyesegyházát, a békésiek a szintén újonc Békéscsabai MÁV együttesét győzték le biztosan. A mezőhegyesiek biztos győzelmet arattak a gyengélkedő Bcs. Előre Jamina együttese ellen. Meglepetés a kamutiak biztos győzelme a vendég Tótkomlós ellen. A fordulóban 31 gól született, ez 3,875 mérkőzésen­kénti gólátlagnak felel meg. 61. percben. Jó: Raj P., Varga, ill. Bo­tás, Séllei. (Varga László) Békési SE— Békéscsabai MÁV 3-0 (2-0) Békés, 700 néző. V.: Zsurka. Békés: Vidovenyecz — Gajdács (Somvári), Lenkefi, Szarvas (Antóni), Lipták, Czinanó, Farkas, Boldizsár (Rózsavöl­gyi), Ravasz, Horváth, Fehér. Edző: Zsíros György. Bcs. MÁV: Szobek — Frankó, Fábián, Braun, Galovicz Z. (Gajdács), Litauszki (Prekop), Marik, Galovicz P„ Lőrinczi, Lipták, Lono- vics. Edző: Braun Attila. Óriási elánnal estek egymásnak a csapatok, a hazaiak akcióikat sikeresebben fejezték be az első félidőben. Fordulás után a meleg ugyan fékezte a nagy iramot, de :^két csapat küzdelme tovább is heves volt és a szurkolók számára is élvezhető. A hazaiak győzelme óriási kihagyott helyzetek után még nagyobb arányú is lehetett volna. G.: Fehér a 19. és a 22., Horváth a 70. percben. Jó: Vidove­nyecz, Farkas, Fehér, ill. Braun, Galo­vicz P. (Nagy Mihály) Mezőhegyes- Békéscsabai Előre-Jamina SE 4—1 (2—0) Mezőhegyes, 250 néző. V.: Brusz- nyiczki. Mezőhegyes: Fülöp — Sze- merédi, Boros, Lovász, Csordás, Ha­rangozó, Antal (Pálhidai), Zsóri, Han­ga, Kindel, Adler. Edző: Pepó Gábor. Jamina: Hajdú — Schneider, Pusztai, Hankó, Magyari (Iványi), Bognár, Kulcsár, Sájben (Diószegi), Potyi (Nagy), Futaki, Szabó. Edző: Ogrincs Pál. A nagy melegben a hazai csapat nagyobb arányú győzelmet is aratha­tott volna a békéscsabai fiatalok ellen. G.: Csordás a 12., Boros a 35., Hanga az 57., Pálhidai a 85., ill. Bognár a 63. percben. Jó: Fülöp, Szenierédi, Boros, Harangozó, Zsóri, ill. Hankó, Bognár, Kulcsár. (Perlaki János) Szeghalom— Medgyesegyháza 5-2 (2-2) Szeghalom, 300 néző. V.: Szeles. Szeghalom: Dávid — Macskin, Tar, Tóth, Bondár, Lakatos, Hajdú (Schultz), Kovács, Zsadányi (Kobel- la), Zsombok, Macsári (Barna). Edző: Zolnai Pál. Medgyesegyháza: Knap- csik — Kuzma, Kovács, Juhász (Gel- lényi), Holecz, Hegyi (Zsurzsucz), Ja­kab, Zámbori, Mocsári, Vágási, Oláh. Edző: Kovács Zoltán. Színvonalas, he­lyenként kemény, szikrázó mérkőzé­sen (5 sárga lap) a vendégek hamar megszerezték a vezetést, ami a hazaia­kat nem ijesztette meg és az utasításo­kat következetesen végrehajtva a má­sodik félidőben felőrölték a lelkesen játszó, de hamar elfáradó vendégek ellenállását. A vendégek egyébként több gólhelyzetet elhibáztak. G.: Oláh a 7., Zsombok a 19., a 35., Mocsári a 46. (1 l-esből), Hajdú az 52. p., Macs­kin az 55. p., Zsombok a 75. p. Jó: Bondár, Tóth, Hajdú, Zsombok, ill. Kovács, Mocsári, Holecz. Békésszentandrás— Elek-Dualflex 2-0(1-«) Békésszentandrás, 200 néző. V.: Bán. Békésszentandrás: Pctrás — Ben- csik, Bordács, Sztancsik, Raj P., Ga­zsó, Medveczki, Zahorecz (Sáfár), Varga, Székely (Oláh), Kovács (Raj T.). Edző: Paulik János. Elek: Petrisor — Sarkadi, Kohut, Dávid, Puskás, Mócz (Balogh Z.), Botás, Gál, Séllei, dr. Nagy, Bálint. Edző: Csorba János. A rekkenő hőségben lejátszott mérkő­zésen a 3. percben lőtt szép góllal a hazaiak vezetést szereztek, a további­akban nyugodt játékkal győztek a lel­kes elekiek ellen — megérdemelten. Jó játékvezetés. G.: Varga a 3., Sáfár a A labda elsuhan, a tánclépés folytatódik. Jóllehet a kétegyháziak lőtték az elsó' gólt, ám a házigazda, csíkos mezes Gyulavári megfordította a mérkőzés végkimenetelét FOTÓ: KOVÁCS ERZSÉBET Kamut—Tótkomlós 3—1 (2—0) Kamut, 150 néző. V.: Varga F. Ka­mut: Pribojszki — Nyári, Kukely, Szakái, Pittner, Ramos, Amman (He­gedűs), Sziráczki, Bognár (Bora), Ba­logh, Komáromi. Edző: Borgula Já­nos. Tótkomlós: Bordás — Pásztor, Krecsméri, Imre (Poljak), Szpisjak I. (Kovács), Szpisjak IL, Kölce, Hajdúk, Elek, Ugró, Fülöp. Edző: Matajsz Pál. Végig jó iramú mérkőzésen kitűnő já­tékvezetés mellett biztos hazai győze­lem született. G.: Komáromi a 33. és a 66., Sziráczki a 4L, ill. Kölce ill­ésből) a 85. percben. Jó: Ramos, Szi­ráczki, Komáromi, ill. Szpisjak L, Köl­ce, Elek. (Szlancsik János) F üzesgvarmat—Battonya 1- 3 (1-0) Füzesgyarmat, 200 néző. V.: Fábián. Füzesgyarmat: Nagy — Tóth, Csák, Balogh, Barhta, Boros, Zsombok, Oláh (Földesi), Vad (Lázár), Tőkés, Vámos. Edző: Békés Miklós. Batto­nya: Ármán (Kunos) — Fekete, Tur- buez, Talpai, Simon, Daróczi (Simon A.), Számfira, Hideg, Mákos I., Mákos 11., Kovács (Árgyelán). Edző: Juhász Zoltán. Küzdelmes jó iramú mérkőzé­sen a második félidőben nyújtott jó teljesítményével megérdemelt a ven­dégsiker. G.: Zsombok a 7., ill. Szám­fira a 76., Mákos I. a 78., Simon a 85. Jó: a hazaiak közül senki sem nyújtott átlagon felüli teljesítményt, ill. Kunos, Fekete, Turbucz. (Szabó László) Mezőberény—Sarkad 2- 1 (1-0) Mezőberény, 300 néző. V.: Varga P. Mezőberény: Stúber — RáczZs. Har­mati J., Harmati L., Maléth, Gézárt, Magosi, Burai, Ilyés (Tímár), Kreisz, Rácz A. Edző: Kajlik Péter. Sarkad: Veress — Polcsek, Boldog, Petrozsán, Szabó II., Vass, Szabó I., Kesztyűs, Germán, Gajdács, Gurzó, Balogh (Papp I.). Edző: Balogh István. Küz­delmes, változatos mérkőzésen a hely­zeteiket jobban kihasználó hazaiak megérdemelten győztek. G.: Magosi a 32., Tímár a 65., ill. Balogh az 52. percben. Jó: Stúber, Maléth, Magosi, Tímár, ill. Gurzó, Kesztyűs, Veress. (Kiss István) Gyulavári—Kétegyháza 2-1 (0-1) Gyulavári, 300 néző. V.: Klembucz. Gyulavári: Tőke (Búj) — Harangozó, Bálint, Szénási, Boros, Fábián, Földi (Jónás), Laurenczi, Tapasztó, Czicze- ri, Bagi (Szilágyi). Edző: Jónás Ferenc. Kétegyháza: Rotár — Popa, Isztin P., Sípos I. (Negye), Isztin J., Szekeres, Juhász, Sípos II., Málik Z., Kaszap, Málik N. Edző: Papp József. Igazi presztízsmérkőzést vívott a két szom­szédvár csapata. Az első játékrészben a kétegyháziak, a második félidőben a gyulaváriak játszottak fölényben. A játék alapján a hazaiak sikere megér­demelt. G.: Bálint a 47. és a 72., ill. Kaszap a 18. percben. Jó: Bálint, Szé­nási, Cziczeri, ill. Isztin P„ Sípos I., Szekeres. (J. F.) IFJÚSÁGIAK: Szeghalom— Medgyesegyháza 3—3, Békésszent­andrás—Elek 3—0, Mezőhegyes— Békéscsabai Előre-Jamina 3—2, Ka­mut—Tótkomlós 1—3, Füzesgyar­mat—Battonya 2—4, Gyulavári— Kétegyháza 6—1, Békés- Békéscsabai MÁV 3—0, Mezőbe­rény—Sarkad 3—1. A 35. heti totóeredmények 1. Kispest-Honvéd FC—Ferencváros............ ..0—1 2 2. Békéscsabai Eló're FC—Újpesti TE .......... . .2—0 1 3. Csepel SC—Pécsi MSC................................. . .4—1 1 4. Nyíregyházi VSC—Siófoki Bányász......... .. 3—2 1 5.FC Köín—Hamburg....................................... ..2—2 X 6. Bayern München—Drezden........................ . .3—1 1 7. Werder Bremen—Bochum.......................... . .3—1 1 8. Dortmund—Kaiserslautern........................ .. 1—0 1 9. Saarbrücken—Schalke 04............................. ..1—3 2 10. VfB Stuttgart—Karsruhe............................. ..2—1 i 11. Wattenscheid—Frankfurt............................ ..1—2 2 12. Mannheim—CZ Jena.................................... ..3—1 1 13.FC Homburg—Freiburg............................... .. 1—5 2 +1. mérkőzés: 14.Meppen—Wolfsburg...................................... ..1—0 1 A megyei bajnokság állása: 1. Békési SE 3 3­. 15— 5 6 2.Szeghalom SC 3 3­­13— 4 6 3. Battonya 3 3­­9— 2 6 4. Békésszentandrás 3 2 1­4— 1 5 5. Gyulavári 3 2­1 7— 6 4 6. Füzesgyarmat 3 1 1 1 7— 7 3 7. Békéscsabai MÁV 3 1 1 1 6— 7 3 8. Elek-Dualflex 3 1 1 1 2— 3 3 9. Mezőberény FC 3 1 1 1 4— 6 3 lO.Tótkomlósi TC 3 1­2 6— 5 2 11. Kétegyháza 3 1­2 5— 5 2 12.Mezőhegyesi SE 3 1­2 6— 8 2 13.Kamut 3 1­2 3— 8 2 14.Bcs. Előre-Jamina 3­1 2 2— 6 1 15.Medgyesegyháza 3­­3 6—14­ló.Sarkad 3­­3 5—13-