Békés Megyei Hírlap, 1992. augusztus (47. évfolyam, 181-205. szám)

1992-08-17 / 194. szám

© 1992. augusztus 17., hétfő s?0^ Su*»* FRERES MEGYEI HÍRLAP Jól kezdtek a Békés megyeiek Jól rajtoltak az újoncok Sarkadi, Pigler, Séllei, Bálint, Gál, Do­mokos, dr. Nagy. Edző: Csorba János. Jamina SE: Lakatos — Schneider (Potyi), Pusztai, Hankó, Kovács, Saj- ben (Futaki), Kulcsár, Szűcs M., Bó- csik, Uhrin (Keller), Bognár. Edző: Ogrincs Pál. Alacsony színvonalú mérkőzésen az elekiek fölényét a ven­dégek rengeteg szabálytalansággal próbálták fékezni. A két pont sorsát Gál a 8. percben szerzett góllal eldön­tötte. Jó: Sarkadi, Pigler, Gál. A ven­dégek közül senki sem nyújtott átlagon felüli teljesítményt. (Hotya Mihály) Mezőhegyes—Battonya 1-2 (1-0) Mezőhegyes, 400 néző. V.: Hrabovsz- ki. Mezóltegyes: Szántó — Szemeré- di, Boros, Lovász, Csordás, Harango­zó (Adler), Antal, Zsóri, Hanga, Posz­tós (Márta I.), Pálhidai. Edző: Pepó Gábor. Battonya: Kunos — Fekete, Turbucz, Talpai, Simon T., Hidegh, Számfira, Daróezi, Mákos A. (Argye- lán). Mákos A.. Kovács (Simon A.) Edző: Juhász Zoltán. A szép számú közönség előtt a hazai csapat a maga által diktált iramot egy félideig bírta, a második félidei játék alapján a vfendé- gek még tíz emberrel is megérdemel­ten vitték haza a két pontot. Kiállítva: Turbucz (akasztásért a 60. percben). G.: Pálhidai a 28., ill. Mákos Á. az 55. (1 l-esből), Daróezi a 62. percben. Jó: Boros, ill. Simon, Talpai, Daróezi, Fe­kete, Hidegh. (Perlaki János) Gyulavári—Medgyesegyháza 4-2 (3-2) Gyulavári, 300 néző. V.: Dajka. Gyu­lavári: Szőke — Harangozó, Bálint, Bolos, Horváth (Jónás), Földi, Gortka (Szilágyi), Tapasztó, Szénási, Lau- renczi, Papp (Herdelló). Edző: Jónás -Ferenc. Medgyesegyháza: Monc — Kuzma (Oláh), Kovács, Juhász (Zsur- zsuc), Holecz, Hegyi, Jakab, Zámbori, Mocsári, Vágási, Oláh. Edző: Mala- tyinszki János. Vendégvezetés (0—2) után a hazaiak fokozatosan átvették az irányítást, s fordítottak. Fordulás után a gyulaváriak akarata érvényesült, de a sok helyzetből csak egyet sikerült ki­használniuk. G.: Szénási 35. és a 42., Gortka 36. és az 55., ill. Jakab a 15., Mocsári (1 l-esből) a 20. percben. Jó: Szőke, Gortka, Tapasztó, Szénási, ill. Kovács, Holecz, Hegyi, Mocsári. (J. F.) Kamut—Kétegyháza 0-3 (0—2) Kamut, 150 néző. V.: Majoros. Ka­mut: Pribojszki (Szikora) — Nyári, Kukely, Szakáll, Pitner, Ramos (Bora), Antmann, Sziráczki (Hegedűs), Szász, Balogh, Komáromi. Edző: Borgula Já­nos. Kétegyháza: Rotár Gy. (Szele- zsán) — Popa, Sípos L, Málik L, dr. Szurovecz, Szekeres, Abrudán (Ble- dea), Sípos II., Negye, Kaszap, Málik II. Edző: Papp József. Alacsony szín­vonalú mérkőzésen a hazaiak gyenge teljesítménye nagyban hozzájárult győzelméhez, amely teljesen megér­demelt. Kiállítva: Kukely (szándékos kezezésért). G.: Kaszap a 39. és a 44. (1 l-esből), Popa az 57. percben. Jó: A hazaiak közül senki sem lehet kiemel­ni, ill. Popa, Sípos I., Szekeres, Kaszap. (Szlancsik János) IFJÚSÁGIAK: Szeghalom— Mezőberény 1—5, Békésszentand- rás—Tótkomlós 1—0, Elek-Dual- flex—Békéscsabai Előre-Jamina SE 0—3, Mezőhegyes—Battonya 4—3, Kamut—Kétegyháza 1—1, Gyulavá­ri—Medgyesegyháza 5—3, Békési SE—Sarkad 1—1. Mezókovácsháza— Nagyszénás 2-1 (1-0) Mezókovácsháza, 1000 néző. V.: Kiss. Mezókovácsháza: Nicu — Szabó, Kovács, Papp, Dumitriu — Szekeres, Schmidt, Bakai, Koval- csik (Török) — Mocsári (Engel­hardt), Kolozsi. Edző: Sári Ferenc. Nagyszénás: Molnár — Gyimesi, Hankó, Zábrák, Vinetter — Fekete, Csáki, Basiu, Florescu — Nicula (Bíró), Sebestyén. Edző: Boér Ernő. 29. perc: Szekeres jobb oldalról elvégzett szögletrúgására Schmidt érkezett jó ütemben és a rövid sa­rokról, 5 méterről a hálóba fejelte csapata vezető gólját, 1—0. 49. perc: A 16-os vonalnál Feke­téhez pattant a labda, aki gyorsan elhúzott Kovács mellett és 9 méter­ről kissé kisodródva éles szögből bombázott a kapuba, 1—1. 80. perc: Papp kitűnő labdával indította Kolozsit, aki védője dísz­kíséretében rávezette a labdát a ka­pusra és mintegy 8 méterről a tehe­tetlen Molnár mellett a kapu jobb oldalába helyezett, 2—1. Szép számú, focira éhes közön­ség és fojtó meleg mellett kezdődött a mérkőzés. A hazaiak újonchoz méltó akarással és hosszú indítá­sokkal próbálták a vendégek rövid passzos, kontrákra építő játékát el­lensúlyozni. A mezőkovácsháziak­nak sikerült is gólhelyzeteikből egyet értékesíteni, amit a vendégek a második félidő elején védői ft­A csíkos mezes kamutiak nem bírtak a nyitányon ellenfelükkel: Kamut—Kétegyháza 0—3 FOTÓ: LEHOCZKY PÉTER A megyei bajnokság állása: 1. Békési SE 1 1­7— 3 2 2. Szeghalom SC 1 1­4— 1 2 3. Kétegyháza 1 1­3— 0 2 4. Gyulavári 1 1­4— 2 2 5. Battonya 1 1­2— 1 2 6. Elek-Dualflex 1 1­1— 0 2 Békésszentandrás 1 1­1— 0 2 Füzesgyarmat­­­­­Békéscsabai MÁV­­­­lO.Tótkomlós 1- 1 0— 1 Bcs. Előre-Jamina 1- 1 0— 1 12. Mezőhegyes 1- 1 1— 2 13. Medgyesegyháza 1- 1 2— 4 14. Mezőberény i FC 1- 1 1— 4 15. Kamut 1- 1 0— 3­16. Sarkad 1­- 1 3— 7­A 33. heti eredmények: 1. Csepel SC—Ferencváros .............................0—2 2 2 . Békéscsabai Előre FC—Kispest-Honvéd FC2—2 x 3. Nyíregyházi VSC—Újpesti TE.....................1—1 x 4. Videoton-Waltham FC—Pécsi MSC..............2—1 1 5. Vác-FC Samsung—Siófoki Bányász..............2—1 1 6. Frankfurt—Dresden.......................................1—1 x 7 . Bochum—Dortmund.......................................2—2 x 8. Hamburg—VfB Stuttgart...............................1—1 x 9 . Karlsruhe—Mönchengladbach.....................4—2 1 1 0. Schalke 04—Wattenscheid..............................3—4 2 11. Uerdingen—Bayern München............0—3 2 1 2. Chemnitz—Jena............................................1—0 1 13. Wolfsburg—Mannheim................................2—1 1 +1 mérkőzés: 14. Düsseldorf—St. Pauli............„.....................2—0 1 T otóeredmények Az Alföld csoport állása: 1. Orosházi MTK 1 1 3— 0 2 2. Makó 1 1 2— 0 2 Szegedi VSE 1 1 2— 0 2 4. Kecskeméti TE 1 1 3— 2 2 5. Mezőkovácsházi TE 1 1 2— 1 2 6. Tiszakécske 1 1 1— 0 2 Gyulai FC 1 1 1— 0 2 8. Gyomaendrődi FC 1- 1 ­1— 1 1 Kecskeméti SC 1­­l— 1 1 10. Kiskundorozsma 1­1 2— 3­ll.Nagyszénási TSZSK 1­1 1— 2­12. Szegedi Dózsa 1­1 0— 1­Dabas 1­1 0— 1­14. Cegléd 1­1 0— 2­Miske 1­1 0— 2­16. Hódmezővásárhely 1­1 0— 3­Az NB III Alföld csoportjában az első fordulóban rangadót nyert a Hódmezővásárhely ellen második félidei jó játékával az Orosházi MTK, s máris a tabella élére került. Az újonc mezőkovácsháziak nagy küzdelemben győzték le a becsület­tel helytálló nagyszénásiakat. A gyulaiak Dabason arattak minimális különbségű győzelmet a hazaiak ellen. A gyoma- endrődiek a tavaly még NB Il-es Kecskeméti SC ellen értékes döntetlent értek el. NB III Alföld cs. Gyomaendrőd— Kecskeméti SC 1-1 (1-0) Gyomaendrőd, 800 néző. V.: Kor­mányos. Gyomaendrőd: Szakács — Bukva, Mázán, Plástyik (Gon- da), Pataki — Janis, Somogyi, Tóth, Stef (Kiss) — Durucskó, Demjén. Edző: Koltai Lajos. Kecskemét: Békési — Árva, Barna, Mag, Már­ton — Torbavecz (Gogolák), Gaz­dag, Mádi (Florin), Bende — Ko­vács (Csorba), Kátai. Edző: Bende József. 5. perc: Somogyi a bal oldalról remekül lőtte be a labdát, a tisztán maradt Janis 14 méterről a jobb felső sarokba fejelt, 1—0. 85. perc: Pataki szabálytalanko­dott a 16-os oldalvonalánál. A be­lőtt labdát a befutó Bende az 5-ösről a hálóba pörgette, 1—1. A számos gólhelyzetet kidolgozó és kihagyó gyomaendrődi csapat rendkívül magas színvonalú mérkő­zésen, kitűnő játékvezetés mellett vesztett az utolsó percekben egy pontot a tavaly még NB Il-es kecs­kemétiek ellen. Jó: Mázán, Gonda, Janis, Somogyi, Demjén, ill. Barna, Márton, Bende. (V. I.) Ifjúságiak: Gyoamendrőd— Kecskeméti SC 0—6. gyelmetlenség miatt kiegyenlítettek „a mezőkovácsházi mumus” révén. Ezután, ha nagy erőfeszítések árán is, de a hazaiak csak bepréselték a győztes gólt az egyébként jó csapat benyomását keltő nagyszénásiak hálójába. Sportszerű mérkőzésen, magas szintű játékvezetői közremű­ködés mellett a kovácsháziak mini­mális arányú győzelme reálisnak mondható. Jó: Papp, Schmidt, Ko­lozsi, ill. Molnár, Vinetter, Flores­cu. Ifjúsági eredmény: Mezőko­vácsháza—Nagyszénás 6—2 (3— 1). (ifj. Hovorka György) Orosházi MTK— Hódmezővásárhely 3-0 (0-0) Orosháza, 1000 néző. V.: Berger. OMTK: Ölei — Sitkéi (Lipováczi), Popol, Pásztor, Kálmán — Braksza- tórisz (Székely), Szegedi, Bíró, Képíró (Kenyeres), Kvasznovszky, Nagy A. Edző: Papp Imre. Hódme- zó'vásárhely: Bán — Földvári, Márta, Lévai, Kiss — Kemenes, Talmácsi, Bottlik (Bucholc) — Maczkó (Kovács), Szécsényi, Kéri (Tóth). Edző: Propity Sándor. 54. perc: Szegedi erőszakosan megszerezte a labdát Földváritól a bal oldalon, beadását Kvasz­novszky a felső lécre fejelte. A ki­pattanó labdát Bíró közelről a kapu közepébe lőtte, 1—0. « 78. perc: Gyorsan elvégzett sza­badrúgás nyomán Képíró remekül kitört középen, a kifutó Bán 20 mé­terre a kaputól szabálytalanul sze­relte. A játékvezető a piros kártyát mutatta fel a vendégkapusnak. Kvasznovszky szabadrúgása lepat­tant a sorfalról, Szegedi ügyes csel után a jobb oldalról éles szögből a hosszú sarokba lőtt, 2—0. 87. perc: Kvasznovszky közé­pen megiramodott és a kapujából messzire kifutó Kovács fölött a ka­puba emelt, 3—0. A mérkőzés kezdete előtt elbú­csúztatták az aktív játéktól vissza­vonult Csilek Andrást, aki 10 évig volt az OMTK játékosa. Mindkét csapat nagy lendülettel vetette ma­gát a küzdelembe a közönség nagy tetszésére. Helyenként igen kemény összecsapásokkal vétették magukat észre a játékosok, amit a 6 sárga lap is bizonyít. Igazi gólhelyzetet azon­ban egyik csapat sem tudott kialakí­tani. A második félidőben sem csökkent az iram. A két jól felkészí­tett csapat közül a lelkesebb, a győ­zelmet jobban akaró OMTK megér­demelten győzött. Jó: Sitkéi, Popol, Kvasznovszky, Képíró, ill. Márta, Kemenes, Kiss. (Selmeczi László) Ifjúságiak: OMTK—Hódmező­vásárhely 2—1. Dabas—Gyulai FC 0-1 (0-0) Dabas, 400 néző. V.: Kovács. Rész­letes tudósítást nem kaptunk a mér­kőzésről. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Tiszakécske—Szegedi Dózsa 1—0 (0—0), Szegedi VSE—Miske 2—0 (0—0), Kecskeméti TE— Kiskundorozsma 3—2 (1—0), Ma­kó—Cegléd 2—0 (1—0). A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság első fordulója csonka volt, ugyanis a Füzesgyarmat—Békéscsabai MÁV találkozót augusztus 20-án játsszák. Jól rajtoltak az újonc csapatok, a szeghalmiak a Mezőberényt 4—1-re, a békésiek a sarkadiakat 7—3-ra lelépték. Meglepetés a tavalyi idényben gyengélkedő kétegyháziak kamuti sikere. Battonya ott foly­tatja, ahol az elmúlt idényben abbahagyta. A Juhász-legény­ség ezúttal Mezőhegyesről vitte el mindkét bajnoki pontot. A csonka fordulóban 29 gól esett, ez 4,142 mérkőzésenkénti gólátlagnak felel meg. Megyei I. osztály Szeghalom—Mezőberény 4-1 (1-0) Szeghalom, 300 néző. V.: Varsányi. Szeghalom: Dávid — Macskin, Ko­vács, Lakatos, Bondár, Tóth (Macsári), Zsadányi, Baranya (Kobella), Zsom- bok, Hajdú, Barna. Edző: Zolnai Pál. Mezőberény: Stúber — Rácz Zs., Bu­rai, Harmati L., Jakab (Törő), Gézárt, Maiét (Illés), Hegedűs, Magosi, Kreisz, Rácz A. Edző: Kajlik Péter. Egy évi szünet után újra a megyei I. osztályban lépett pályára a megfiatalított sárréti csapat, amely végig irányította a játékot és jobb helyzetkihasználás révén meg­érdemelt győzelmet arattak, amely még nagyobb különbségű is lehetett volna. Kitűnő játékvezetés, végig sportszerű mérkőzés. G.: Kovács a 34., Macsári a 48., Zsombok a 60., Hajdú a 85, ill. Törő a 88. percben. Jó: az egész hazai csapat, ill. Harmati L. Békésszentandrás—T ótkomlós 1-0 (1-0) Békésszentandrás, 250 néző. V.: Koka- vecz. Békésszentandrás: Petrás — Bencsik, Bordács, Sztancsik, Raj P., Gazsó (Egri), Medveczki, Zahorecz, Varga, Kovács, Raj T. (Oláh). Edző: Paulik János. Tótkomlós: Bordás — Pásztor, Krecsméri, Imre, Szpisjak I., Szpisjak II. (Poljak), Kölcze, Szatmári, Elek, Ugró, Fülöp. Edző: Matajsz Pál. A várva várt mérkőzésen a hazaiak lero­hanták az első játékrészben a komlósia- kat. Szünet után feljöttek a vendégek, de a 16-osnál elfogyott a tudományuk. G.: Raj T. a 16. percben. Jó: Bordács, Sztancsik, Raj P., Medveczki, ill. Pász­tor, Kölcze, Elek. (Varga László) Békési SE—Sarkad 7—3 (1—2) Békés, 550 néző. V.: Kurucz. Békés: Gazsó — Nagy (Kátai), Lenkefi, Kon- dacs, Lipták, Czinanó, Farkas, Boldi­zsár (Bognár), Fehér, Horváth, Somvári (Ravasz). Edző: Zsíros György. Sar­kad: Veress — Polcsek, Boldog, Ger­mán, Petrusán (Józsa), Vass, Papp, Kesztyűs, Szabó, Gurzó, Gajdács (Ba­logh Cs.). Edző: Balogh István. Az összeszokottabb vendégek meglepték a hazaiakat az első félidőben és vezetést szereztek. Fordulás után rendeződtek a hazai sorok és korszerű akciók után megérdemelt különbségű hazai győze­lem született. G.: Horváth a 32., az 54., az 58., Boldizsár a 46., Czinanó a 65., Ravasz a 74., Lipták a 87., ill. Gurzó a 20., a44., Boldog (1 l-esből) a 84. perc­ben. Jó: Kondacs, Lipták. Farkas. Hor­váth, ill. Veress, Boldog, Gurzó. (Nagy Mihály) Elek-Dualflex—Békéscsabai Előre-Jamina SE 1—0 (1—0) Elek, 600 néző. V.: Gulyás. Elek: Bo­tás — Csorba, Dávid, Puskás (Kohut),