Békés Megyei Hírlap, 1992. május (47. évfolyam, 103-127. szám)

1992-05-04 / 104. szám

1992. május 4., hétfő ÉRÉKÉS MEfíYEI HÍRLAP­SPOKT Döntetlen a gyulai rangadón A sötét mezes Krcsmárik egyenlítő gólja pontot jelentett a Mezőberénynek a listavezető ellen. Mezőberény—Mezőkovácsháza 1—1 Fotó: Fazekas Ferenc Az elmúlt héten befejeződött Univerzál Kupa kispályás teremlabdarúgó-torna győztese, a Hetes Kft. csapata, állnak balról: Sebestyén János, edző, Nagy A., Litauszki, Szobek, Lonovics, Fábián, Laurinyecz György csapatvezető. Elöl: Nagy T., Unyatyinszki, Galovicz P., Marik, Galovicz Z. Fotó: Fazekas Ferenc Gyengélkedtek az élen állók A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 24. fordulójában 5 döntetlen született, csak a Mezőhegyes és a Békéscsabai Előre- Favorit tudott hazai pályán nyerni. A Kétegyháza— Békésszentandrás találkozó 1—1-es állásnál, a 69. percben sportszerűtlen jelenetek miatt félbeszakadt. Meglepetés a batto- nyaiak eleki pontszerzése, éppúgy, mint a mezőkovácsháziak mezőberényi pontvesztése. A Mezőkovácsháza utcahosszal ve­zeti a bajnoki tabellát, az elekiek második helye is stabilnak látszik, viszont a 3., dobogós helyre most már három csapat is pályázik. Megyei I. osztály Kétegyháza— Békésszentandrás 1—1, a 69. percben félbeszakadt Kétegyháza, 250 néző. V.: Végvári. Kétegyháza: Rotár — Futaki, Isztin L, Sipos I., dr. Szurovecz, Juhász, Ónodi, Sipos 11., Negye, Kaszap, SzámFira. Edző: Grósz György. Békésszentand­rás: Nagy — Bencsik, Bordás, Gazsó, Izsák, Sáfár, Raj, Orovecz, Kondacs (Székely), Kovács, Szabó. Edző: Pau- lik János. A 69. percben tumultuózus jelenetek, illetve verekedés után a já­tékvezető lefújta a mérkőzést. Kiállít­va: Isztin I., Isztin II. (a kispadról) mindkettő Kétegyháza. (Bencze Lász­ló) Békéscsabai Eló're-Favorit— Füzesgyarmat 2—1 (0-B) Békéscsaba, 100 néző. V.: Koka- vecz. Előre-Favorit: Leel-Óssy — Szűcs M., Sitkéi, Kovács, Kulcsár, Bognár, Gyura, Schneider, Pusztai, Bélteki, Szűcs Zs. Edző: Fodor Sándor. Füzesgyarmat: Nagy — Tóth, Ko­vács, Csák, Huszár, Vígh, Petri, Saja, Földesi, Tőkés, Bartha. Edző: Zolnai Pál. A gólhelyzetek alapján a hazai csapat megérdemelt győzelmet aratott. G.: Petri a 67., ill. Szűcs Zs. a 75., a 84. percben. Jó: Szűcs M., Gyura, Szűcs Zs., ill. Tóth, Saja, Tőkés. (Ravasz Pál) Csorvás—Gyulavári 0—0 Csorvás, 300 néző. V.: Németh M. Csorvás: Baráth II. — Seres, Tóth, Fülöp, Béres (Eke), Salka, Támyik (Baráth I.), Gyimesi, Kiss, Kanyári, Ránkli (Dénes). Edző: Evanics Isvtán. Gyulavári: Búj — Boros, Horváth, Szénási, Tóth, Szilágyi, Földi (Bagi), Tapasztó, Mag, Gortka, Cziczeri (Jó­nás). Edző: Jónás Ferenc. Alacsony színvonal, reális eredmény. Jól műkö­dő játékvezetői trió. Jó: Baráth IL, Tóth, Kanyári, ill. Szénási, Szilágyi, Gortka. (IQ. Lestyán Mihály) Sarkad— Medgyesegyhá/.a 2—2 0—1) Sarkad, 200 néző. V.: Varga P. Sar­kad: Veres — Kapros, Boldog. Petni- zsán, Vass, Germán, Szabó A., Papp (Szabó F.), Gurzó S., Kesztyűs, Szabó M. (Gajdács). Edző: Balogh István. Medgyesegvháza: Knapcsik — Los, Kovács, Hegyi, Holecz, Cseh, Juhász (Zámbori), Mocsári, Végvári, Zsur- zsucz. Edző: Cseh György. A vendég­csapat két potyagóllal és némi játékve­zetői segédlettel vitte el az egyik pon­tot, az ennek ellenére sportszerű sarka- » di csapattól. G.: Gurzó S. a 30., a 70., ill. Holecz a 43.. a 65. percben. Jó: Kapros, Szabó A., Gurzó S., Kesztyűs, ill. Kovács, Holecz, Végvári. (Kiss Gábor) Flek-Dualflex— Battonya 2—2 (2—1) Elek, 900 néző. V.: Bogyó. Elek: Bikádi — Kohut, Dávid, Pigler (Tre- pák), Puskás, Elekes, Séllei, Resetár, Szabó (Sarkadi), Domokos, dr. Nagy (Petrisor). Edző: Csorba János. Batto­nya: Kunos — Fekete, Turbucz, Tal­pai, Simon T., Laurenczi, Tóth, Ko­vács, Mákos I., Mákos II., Simon A. (Daróczi). Edző: Juhász Zoltán. Küz­delmes, jó iramú mérkőzésen a hazai­ak hamar döntésre akarták vinni a dol­got, óriási iramot diktálva Resetár két góljával már a 25. percben 2—0-ra elhúztak. Utána sajnos ráültek az ered­ményre, és ez majdnem megbosszulta magát. A Battonya megérdemelten vitte el az egyik pontot. G.: Resetár a 17., a 25. (egyet 11-esből), ill. Mákos II. ( 11 -esból) a 37., T urbucz a 60. perc­ben. Jó: Puskás, dr. Nagy, ill. Tuibucz a mezőny legjobbja, de valamennyi battonyai játékos kitűnően játszott. (Hotya Mihály) Mezőhegyes—V észtő 2—0 (0—0) Mezőhegyes, 300 néző. V.: Hajdú. Mezőhegyes: Szántó — Szemercdi, Boros I., Lovász, Harangozó (Boros Z.. Adler), Csordás, Kovács, Zsóri, Hanga, Antal (Posztós), PáJhidai. Edző: Vígh József. Vésztő: Stoenescu — Háti. Rith, Lázár, Tóth, Kaszai. Rá­bai (Sándor), Papp. Kovács, Domo­kos, Varga. Edző: Kiss Péter. A hazai csapat fölénye a második félidőben végre gólokban is megmutatkozott. Jó játékvezetés. G.: Hanga 65.. Posztós 11-esből a 75. percben. Jó: Boros I., Lovász, Csordás, Posztós, Pálhidai, ilL Stoenescu, Rith, Varga. (Perlaki Já­nos) T ótkomlós—Kamut 1—1 (0—0) Tótkomlós, 350 néző. V.: Deme. Tótkomlós: Kiss — Pásztor L., Lila- uszki, Mitykó, Szpisjak J., Pásztor T. Rozsos, Papp. Elek, Szpisjak I. (Zsin- gor), Krecsmcri (Kovács). Edző: Ma- tajsz Pál. Kamat: Pribojszki — Nyári, Lenkefi, Ramos. Pittner, Kondacs, Antmann. Knap. Kukely. Balogh, Ko­máromi. Edző: Borgula János. Köze­pes színvonalú mérkőzés, reális ered­mény. G.: Papp 72., ill. Lenkefi 70. percben. Jó: Litauszki, Mitykó, Ro­zsos, ill. Pribojszki (a mezőny legjobb­ja), Lenkefi, Kondacs. (Hovorka György) Mezőberény— Mezőkovácsháza 1—1 (0-0) Mezőberény, 400 néző. V.: Kurucz. Mezőberény: Braun — Burai, Harma­ti J., Harmati L., Gézáit, Jakab, Törő, Hegedűs, Krcsmárik, Kreisz, Rácz. Edző: Litauszki Pál. Mezokováeshá­za: Nicu — Szabó, Balázs, Radu (En­gelhardt), Kovalcsik, Bányik, Szeke­res, Dimitriu, Szatmári (Köteles), Scmidt (Mocsári), Kolozsi. Edző: Sári Ferenc. Küzdelmes, szikrázó beleme- nésekkel tarkított mérkőzésen a hazai­ak helyzeteik alapján közelebb álltak a győzelemhez. A vendégek játéka nem tükrözte helyezésüket. Kiállítva: He­gedűs (a 80. percben rúgásért). G.: Krcsmárik a 65., ill. Kolozsi a 53. perc­ben. Jó: Harmati J., Gézárt, Krcsmá­rik, ill. Kovalcsik, Bányik, Dimitriu. (Kiss István) IFJÚSÁGIAK: Mezőberény— Mezőkovácsháza 2—1, Mezőhe­gyes—Vésztő 6—2, Elek—Battonya 0—0, Kétegyháza—Békésszentand­rás A—2, Békéscsabai Előre-Favorit— Füzesgyarmat 4—0, Sarkad— M ed gyesegyháza 7—1, Tótkomlós— Kamut 11—0, Csorvás—Gyulavári 2—6. Nagy érdeklődéssel várták Gyulán a két élbolyba tartozó együttes összecsapását. Nos, a találkozón a több volt NB I-es játékost felvonultató hódmezó'vásárhelyiek pontot raboltak, így ó'rzik nyolc hete tartó veretlenségüket. Az Orosházi MTK a végén csak nehezen nyert a tabella alsóházába tartozó Mezó'túr ellen. Az egyre eredményesebben játszó nagyszénásiak, ha a helyzeteiket értékesítik, akár győzhettek is volna Kiskundorozs- mán, így is értékes ponttal távoztak a csongrádi településről. A gyomaendró'diek a Dabas otthonában értek el 2—2 arányú döntetlent. Az élen a KTE további egy ponttal növelte előnyét a Kiskőrössel szemben. NB III Alföld cs. Gyulai FC— Hódmezővásárhely 0—0 Gyula, 600 néző. V.: Berger. Gyulai FC: Oláh — Pápa, Burai, Kiss M., Botyánszki — Mező (Lipták), Steiger­wald, Tamási, Bagyinka — Horváth. Boruzs (Papp). Edző: Silviu Iorgules- cu. Hódmezővásárhely: Leboniczky — Kiss, Márta, Talmácsi, Botlik — Földvári, Újvári, Kemenes, Maczkó— Csáki (Tóth), Barna, (Oltványi). Edző: Pataki Tamás. Mindkét csapat visszafogottan, óva­tosan kezdett. Az első félidő hazai fö­lényét két kihagyott helyzet jellemez­te. A második félidőben jelentősebb volt a gyulaiak fölénye és Mező, majd Horváth puskázott el egy-egy gólszer­zési alkalmat. A küzdelmet jellemezte az 5 kiosztott sárga lap, melyből zömé­ben a hazaiaknak jutott, s a legfurcsább a Kiss Miklósé volt, amit azért kapott, mert egy vitatott pontrúgásnál egy mé­terrel hátrébb (!) vitte a labdát. A ven­dégcsapat nyolchetes veretlenségét Gyulán is megőrizte. Jó: Tamási, Stei­gerwald, Kiss M., Boruzs, ill. Újvári, Kemenes, Márta. (Jenei Kálmán) Ifjúságiak: Gyulai FC— Hódmezővásárhely 0—0. Kiskundorozsma— Nagyszénás 0—0 Kiskundorozsma, 600 néző. V.: Hermann. Kiskundorozsma: Mi­hálffy B. (Márton) — Horváth, Szabó T., Gaál, Gárdián — Bischoff, Róka, Szabó Zs., Nagy S. — Katona, Mi- hálffy Zs. (Kiss). Edző: Kozma Zoltán. Nagyszénás: Bordás — Zábrák (Nicu- la, Bíró), Nagy A., Szlopóczki, Vinet- ter — Fekete, Horváth, Molnár, Bá­nyik — Lakatos, Juhász (Vad). Edző: Boér Ernő. Dorozsmai támadásokkal kezdő­dött a mérkőzés, de sem Katona, sem Szabó Zs. nem tudta kihasználni a kí­nálkozó lehetőséget. Feljöttek a ven­dégek, mezőnyfölényt harcoltak ki, azonban csatáraik hadilábon álltak a helyzetkihasználással. A második já­tékrész elején támadásban maradtak a nagyszénásiak, Márton kapus összes tudására szükség volt, hogy megőrizze hálóját a góltól. A 60. perctől változott a játék, a hazaiak fergeteges rohamo­kat indítottak, azonban az eredmény a fordulatokban bővelkedő mérkőzésen nem változott. Jó: Nagy S., ill. Nagy A., Vinetter, Lakatos. Orosházi MTK— Mezőtúr 2—1 (2—0) Orosháza, 1000 néző. V.: Francis- kovics. Orosháza: Ölei — Csilék, Po- pol, Rácz, Kálmán — Vándor, Mogyo­rósi, Tóth T. (Papp J.), Udvari — Kvasznovszky, Lipováczi (Képíró). Edző: Papp Imre. Mezőtúr: Tüskés — Liszkai, Szabó, Pál (Nagy), Vékony — Papp, Bodó, Juhász (Hegyi), Závoda — Bagossy (Sztancsik), Forgács. Edző: Dávid Tibor. 35. perc: Lipováczi remek csellel elhúzott a bal oldalon, éles beadását Kvasznovszky a kapu közepébe fejel­te, 1—0. 40. perc: Lipováczi jobb oldali szögletét Csilek megcsúsztatta, Papp fejéről a jobb kapufára, onnan a jobb alsó sarokba vágódott a labda (öngól), 2—0. 77. perc: Závoda kihasználta a jobb oldali védelem hibáját, elhúzott, s a kifutó Ölei mellett a kapu közepébe gurított, 2—1. Hetven percen át kétséget sem ha­gyott az OMTK, hogy jobb csapat. A vendégek szinte nem is kerültek a ha­zai kapu előterébe. A cseréket követő­en viszont feljöttek a mezőtúriak és kontratámadásaik gólveszélyesek vol­tak. A több helyzetet elpuskázó hazai­ak így a végére „szorossá” tették a találkozót, bár győzelmük aránya na­gyobb is lehetett volna. (Selmeczi László) Ifjúságiak: Orosházi MTK— Mezőtúr 2-—0. Dabas— Gyomaendrődi FC 2—2 (1—1) Dabas, 300 néző. V.: Kubatovics. Dabas: Halász — Podoba, Dabasi (Viczkó), Krász, Nagy — Tóth, Cze- róczki, Pintér (Bánfi), Dvorszki — Ba­latoni, Fekete. Edző: Somodi László. Gyomacndrőd: Szakács — Bukva, Plástyik, Dcmjén, Pataki — Janis, Bress, Somogyi, Zsombok — Tóth, Durucskó. Edző: Koltai Lajos. 7. perc: Bress a bal oldalon elfutott, beadását Tóth kapásból lőtte a hálóba, 0—1. 10. perc: A jobb oldalról Pintér adott középre. Fekete remek fejessel egyenlített, 1—1. 80. perc: Tóth kicselezte a bal oldali védelmet, beadását Zsom­bok helyezte a hálóba, 1—2. 88. perc: Balatoni 11-esből egyenlített, 2—2. Nagy iramú, változatos, jó mér­kőzésen a játékvezető jóvoltából tu­dott csak egyenlíteni a hazai csapat. Jó: Demjén, Janis, Tóth, ill. Pintér, Balatoni, Viczkó. (N. A.) Ifjúságiak: Dabas—Gyoma­endrődi FC 0—3. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Szi- getszentmiklós—Makó 0—0, Ceg­léd—Kiskőrös 1—1 (0—0), Csong- rád—Fájsz 2—1 (0—1), Szegedi Dó­zsa—Kecskeméti TE 1—2 (1—1). Az Alföld csoport állása: 1. Kecskeméti TE 24 18 4 2 50—17 40 2. Kiskőrös 24 16 6 2 49—17 38 3. Hódmezővásárhely 24 11 6 7 32—23 28 4-Orosházi MTK 24 10 7 7 19—18 27 5.Gyulai FC 24 10 7 7 30—31 27 6. Gyomaendrődi FC 24 9 7 8 29—28 25 7. Makói FC 24 10 5 9 31—38 25 8. Dabas 24 8 7 9 40—37 23 9.Nagyszénási TSZSK 24 6 11 7 26—27 23 10. Kiskundorozsma 24 5 11 8 27—30 21 11. Szegedi Dózsa 24 7 7 10 23—23 21 12.Szigetszentmiklós 24 6 8 10 33—38 20 13. Ceglédi Honvéd 24 5 10 9 25—36 20 14. Mezőtúri AC 24 7 4 13 14—28 18 15.Fajsz 24 5 5 14 19—43 15 16-Csongrád 24 3 7 14 16—29 13 a 18. hét szelvényeihez 1. Veszprém FC—-MTK __________________0—2 2 2 . Ferencváros—Újpesti TE_______________3—2 1 3 . Dresden—Schalke 04___________________2—1 1 4 .Stuttgarter Kickers—VfB Stuttgart______1—3 2 5 . Ascoli-Verona_________________________1—1 x 6. Cremonese—Cagliari__________________0—1 2 7 . Fiorentina—Torino____________________0—0 x 8 . Foggia—Napoli________________________1—0 1 9 . Genoa—Internazionale_________________1—2 2 10. Juventus—Sampdoria__________________0—0 x 1 1. Casertana—Modena___________________0—0 x 1 2. Lucchese—Cosenza____________________1—1 x 13. Pescara—Bologna______________________5—0 1 +1 mérkó'zés: 14. Vác FC-Samsubg—Kispest-Honvéd FC___3—1 1 T otóeredmények A megyei bajnokság állása: 1. Mezőkovácsházi TE 24 19 3 2 84—24 41 2. Flek-Dualflex 24 13 6 5 46—24 32 3. F ü zesgy a rmat 24 11 6 7 40—31 28 4. Battonya 24 9 10 5 28—26 28 5. Kamut 24 9 9 6 38—28 27 6. Med gyesegyháza 24 10 6 8 36—43 26 7. Békésszentandrás 23 10 5 8 36—29 25 8. Gyulavári 24 9 7 8 25—21 25 9.Bcs. Előre-Favorit 24 9 7 8 35—32 25 10. Tótkomlós 24 10 4 10 37—33 24 11.Sarkad 24 9 5 10 31—37 23 12. Mezőberény 24 7 7 10 34—40 21 13. Mezőhegyes 24 9 3 12 29—38 21 14. Csorvás 24 4 7 13 21—54 15 15. Kétegyháza 23 4 6 13 27—45 14 16. Vésztő 24 2 3 19 7—49 7 A tabellában nem szerepel a Kétegyháza—Békés­szentandrás találkozó, amely félbeszakadt.