Békés Megyei Hírlap, 1992. május (47. évfolyam, 103-127. szám)

1992-05-18 / 116. szám

1992. május 18., hétfő <& tüÉKfoi MECTF.1 BÍKUP­SPOí^ Döntetlen Gyulán, a megyei rangadón A nagy érdeklődéssel várt Gyulai FC—Nagyszénás megyei rangadó nagy küzdelmet, kemény összecsapást hozott, ennek köszönhető, hogy két játékos is a kiállítás sorsára jutott. A találkozó 1—1 -es döntetlennel zárult. Csak az utolsó negyedórá­ban tudta biztosítani győzelmét az Orosházi MTK a kiesés ellen küzdő újonc Fájsz ellen. A gyomaendrődiek ceglédi kirándulása nem végződött pontszerzéssel, bár jól játszottak a Körös-parti­ak, 7 perccel a lefújás előtt a játékvezető egy vitatható büntetőt ítélt a hazaiak javára, s így 3—2-re nyertek a kiesés ellen küzdő katonák. Az élen változott a helyzet, kiütéses győzelmével a Kiskőrös vette át a vezetést a tabellán, mivel a KTE vereséget szenvedett Dabason. NB III Alföld cs. Ceglédi Honvéd— Gyomaendrődi FC 3—2 (2—1) Cegléd, 200 néző. V.: Serfőző. Ceg­léd: Szabó L. — Vágó, Korpácsi, Vá- nyi, Farkas — Kiss, Szabó, Krecsma- rik — Májcr, Lőrinczy, Paulik. Edző: Szatmári János. Gyomaendró'd: Sza­kács — Bukva, Plástyik, Demjén, Pa­taki — Janis, Somogyi, Bress, Zsom- bok — Tóth, Durucskó. Edző: Koltai Lajos. 33. perc: Farkas 18 méteres nagy erejű szabadrúgását Szakács csak kiüt­ni tudta, Krecsmarik 14 méterről a kapuba fejelt, 1—0. 35. perc: a rossz ütemben kilépő Pataki mellett Májer labdát szerzett és a kifutó Szakács mellett a kapuba lőtt, 2—0. 45. perc: Janist már másodszor rán­tották le a 16-oson belül. A büntetőt Durucskó értékesítette, 2—1. 61. perc: Bress szögletét Tóth a jobb sarokba csúsztatta, 2—2. 83. perc: Májer a 16-oson belül fel­dobta magát. A büntetőt Farkas lőtte a hálóba, 3—2. A mezőnyben végig jobban játszó gyomaendrődiek balszerencsés vere­séget szenvedtek a némi játékvezetői segédletet élvező, kiesés ellen küzdő hazaiaktól. A játék alapján a döntetlen reálisabb lett volna. Jó: Szabó L„ Far­kas, Krecsmarik, ill. Szakács, Plástyik, Janis, Tóth. (V. I.) Ifjúságiak: Cegléd—Gyomaend­rőd 3—0. Gyulai FC— Nagyszénási TSZSK 1-1 (1-1) Gyula, 600 néző. V.: Ilyés. Gyula: Oláh — Dávid, Burai, Kiss, Botyánsz- ki, Tamási, Lipták, Pápa, Steigerwald (Mező), Horváth, Bagyinka (Boruzs). Edző: Silviu Iorgulescu. Nagyszénás: Bordás 7— Bányik, Zábrák, Nicula, Molnár, Nagy, Horváth, Juhász (Bíró), Lakatos, Fekete, Szlopóczki. Edző: Boér Ernő. 17. perc: Fekete kapott egy jó lab­dát, a hazaiak térfelének bal oldalán a 16-os magasságában, s egy igazítás után laposan a hálóba lőtt, 0—1. 32. perc: Lipták kapu elé lőtt labdá­ja Nagyról a saját hálójába pattant, öngól, 1—1. A hazai csapat már a 9. percben 10 főre csökkent, Kiss Miklós kiállítása során. A vendégeknél is történt kiállí­tás: a 75. percben Fekete kezdhette meg a zuhanyozást a mérkőzés vége előtt. Az erős szélben porfelhőkkel tar­kított mérkőzésen a hazai csapat töb­bet támadott, de helyzeteiket nem tud­ták értékesíteni. Kiemelni egyik csa­patból sem lehetett senkit. (Jenéi Kál­mán) Ifjúságiak: Gyulai FC— Nagyszénás 9—0. Orosházi MTK—Fájsz 2-1 (1-1) Orosháza, 800 néző. V.: Papp S. Orosháza: Ölei — Csilek, Popol, Rácz, Kálmán — Udvari, Vándor, Nagy A. (Bíró), Mogyorósi — Kvasz- novszky, Lipováczi (Képíró). Edző: Papp Imre. Fájsz: Nagy E. — Budi­Munkácsy u-tl. ÁRUHÁZ Tel.: 24-256 Kondi gépek Evezó'pad 15 000,28 000 Ft, haspad 7 500, lépcsőjáró 18 000, szobakerékpár 15 500,16 500, 12 funkciós fogyasztógép 48 000, súlyzókészlet+haspad 30 000, futópad 21000 Ft, masszírozógép 17 000 Ft. Tenisz ütők 1000-től 7200 Ft-ig, labdák 90 Ft-tól, nadrág 1800 Ft, szoknya, ing mácz, Kemya, Szabadi, Sántha — He­gedűs, Nagy A., Jagicza, Tamási — Aranyos, Hangya. Edző: Rónai Sán­dor. 1. perc: Vándor beívelését Kvasz- novszky ügyes fejessel a bal alsó sa­rokba küldte, 1—0. 5. perc: Hangya remekül húzott el a jobb oldalon, lapos beadását Sántha közelről a kapu közepébe bombázta, 1—1. 72. perc: Képíró jobb oldali szögle­tét Kvasznovszky a kapus mellett a kapu közepébe bólintotta, 2—1. Az elmúlt heti bravúros kecskeméti pontszerzés után biztos OMTK győze­lemre számítottak a hazai szurkolók a kiesőjelölttel szemben. így is kezdő­dött a mérkőzés, ám a vendégek az orosháziak góljára hamar válaszoltak, sőt többször veszélyeztették gyors el­lentámadásaikkal a kék-fehérek kapu­ját. Ezután csapkodóvá vált a játék, kevés elképzeléssel játszottak a labda­rúgók. Az OMTK csak az utolsó ne­gyedórában tudta akaratát érvényesí­teni. Összességében nem látszott, hogy a csapatok között a tabellán je­lentős a helyezési különbség. Jó: Ölei, Popol, Udvari, ill. Sántha, Aranyos, Hangya. (Selmeczi László) Ifjúságiak: Orosházi MTK—Fájsz 4—1. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Kis­kőrös—Makó 6—0 (3—0), Csong- rád—Kiskundorozsma 2—2 (0—1), Szegedi Dózsa—Hódmezővásárhely 3—3 (1—2), Dabas—Kecskeméti TE 1—0 (0—0), Szigetszentmiklós— Mezőtúr 1—1 (1—0). Már bajnok a Mezőkovácsháza A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban eldőlt a bajno­ki cím sorsa. Habár a Mezőkovácsháza izzadságszagú győzel­met aratott Sarkadon, négy fordulóval a záróforduló előtt meg­nyerte a bajnokságot. A tavaszi idényben még veretlen Battonya folytatta sikersorozatát, 5—2-re lelépték a vendég Medgyesegy- házát. A Füzesgyarmat Mezőhegyesen aratott győzelmével fel­jött a tabella 4. helyére. A 26. fordulóban 29 gól született, ez 3,625 gólátlagnak felel meg. Megyei I. osztály Battonya— Medgyesegyháza 5—2 (3—2) Battonya, 500 néző. V.: Varsányi. Battonya: Kunos — Fekete, Turbucz, Talpai, Simon, Laurenczi, Tóth, Ko­vács, Mákos II. (Szabó), Mákos I., Da- róczi (Oláh). Edző: Juhász Zoltán. Medgyesegyháza: Knapcsik — Loss, Kovács, Hegyi (Zsurzsucz), Holecz, Fodor, Jakab, Bacsa, Mocsári, Vágási, Cseh. Edző: Cseh György. A nagysze­rűen játszó hazai csapat továbbra is őrzi tavaszi veretlenségét. Kiállítva: Loss (57. perc, lerántásért). G.: Mákos I. 2 (egyet 11-esből), Kovács 2, Lau­renczi, ill. Cseh (11-esből), Mocsári. Jó: Az egész hazai csapat, ill. Kovács, Holecz, Bacsa. (Lukács István) Kétegyháza— Gyulavári 3—1 (1—0) Kétegyháza, 300 néző. V.: Sticso- vics. Kétegyháza: Rotár — Popa, Isz­tin, Sípos I., dr. Szurovecz, Juhász (Zámbó, Krisán), Ónodi, Sípos II., Ne­gye, Kaszap, Futaki. Edző: Grósz György. Gyulavári: Búj — Boros (Harangozó), Tóth, Szénási, Démusz, Szilágyi, Földi, Tapasztó, Mag (Jó­nás), Gortka (Bálint), Cziczeri. Edző: Jónás Ferenc. Küzdelmes mérkőzésen a győzelmet jobban akaró hazai csapat megérdemelten tartotta otthon a két pontot. G.: Kaszap a 20., Negye a 70., Sípos a 80., ill. Gortka a 68., Cziczeri a 82. percben. Jó: az egész hazai csapat, ill. Cziczeri, Tapasztó, Szénási. (Ben- cze László) Mezőhegyes—F üzes- gyarmat 2—3 (1—2) Mezőhegyes, 300 néző. V.: Pintér. Mezőhegyes: Fülöp — Szemerédi, Boros I., Lovász, Boros II., Csordás (Sümeghy), Harangozó, Zsóri (Ko­vács), Hanga, Posztós, Pálhidai (An­tal). Edző: Vígh József. Füzesgyar- mat: Nagy — János (Vígh), Huszár, A Stuttgart a bajnok A 86. perc, amely vasárnap autókorzós népünnepély színhelyévé varázsolta Stutt­gartot, letargiába taszította Frankfurtot és Dortmundot. Szombaton a VfB Stuttgart nyerte meg a háború utáni első össznémet labdarúgó-bajnokságot úgy, hogy négy perccel a befejezés előtt még a Dortmund érezhette magát páholyban. A Bundesliga történetének legizgalma­sabb fináléjához három csapat érkezett el egyforma pontszámmal, közülük az Eint­racht Frankfurt mondhatta magáénak a legjobb gólkülönbséget, a legrosszabbat pe­dig a Borussia Dortmund. Mindhárom együttes idegenben játszott: a F rankfurt és a Dortmund a kiesőjelölt Rostock, illetve Du­isburg ellen, míg a Stuttgart Leverkusenbcn lépett pályára. A 86. percig a dortmundiak gondolhat­tak a behűtött bajnoki pezsgőre és a címhez dukáló tálra: 1—0-ra vezettek Duisburg- ban, míg a Frankfurt és a Stuttgart mérkő­zése 1—1-re állt. A VfB világbajnok játéko­sa, Guido Buchwald négy perccel a lefújás előtt lopta el fejesgóljával a bajnoki címet a Dortmundtól, úgy, hogy a stuttgartiak a Mi­lánóba szerződött Matthias Sommer kiállítá­sa miatt csak tíz emberrel játszottak. Mi­közben a szurkolók a játékosokat ölelgették Leverkuscnbeiij a Frankfurt gólt kapott Rostockban, bajnoki reményei végképp szertefoszlottak. A Stuttgart a klub fennállá­sának negyedik bajnoki címét ünnepli — 1950, 1952 és 1984 után —, a siker elsősor­ban a „Herr Hangosanbeszélő”-nek elke­resztelt, szájára lakatot nem tevő edző, Christoph Daum érdeme. Daum 1990 őszén vette át a csapatot, amikor már csak egy hajszál választotta el a Stuttgartot a kiesés­től. Az NSZK világbajnokságot nyert együt­tesének tagja, Karl-Heinz Rummenigge sze­rint a Stuttgarttal olyan csapat hódította el a bajnoki címet, „amelyből az edző a teljesítő- képesség minden maradékát kipréselte’'. A bajnoki címért a játékosok 55 ezer márka különjutalmat kaptak, Daum 150 ezer már­kát, s ezzel az idei szezonban több mint egy­milliót sepert be a házi kasszába. Az 1991—92-es Bundesliga-szezont a „leg”-ek jellemezték: még sohasem játszott ennyi csapat az első osztályban — húsz, köztük két keletnémet is. A Rostock volt kénytelen búcsúzni, holott a Drezda tanyá­zott a szezon legnagyobb részében kiesőhe- lyen. Először látogatott ki több mint kilenc­millió néző a stadionokba, s ez volt a legnyíl­tabb bajnokság is egyben. Négy csapat esett ki — a Rostockon kívül a másik stuttgarti együttes, a Kickers, valamint a Duisburg és a Düsseldorf. Csák, Rácz, Petri, Erdei, Saja, Kovács (Tóth), Tőkés, Barta. Edző: Tőkés Mi­hály. A rutinos vendégek megérde­melten vitték haza a két pontot, kitűnő játékvezetés. G.: Hanga a 8., a 89., ill. Barta a 36., Erdei a 42., Saja a 60. percben. Jó: Hanga, ill. Tőkés, Nagy, Barta. (Perlaki János) Elek-Dualflex—V észtő 5—0 (1—0) Elek, 550 néző. V.: Zsurka. Elek: Bikádi — Kohut, Dávid, Puskás, Ele­kes (Szabó), Séllei, dr. Nagy (Botás), Resetár (Bálint), Gál, Trepák, Domo­kos. Edző: Csorba János. Vésztő: Sztojanescu (Kovács) — Rábai, Hel- tai, Kaszai I., Tóth, Kaszai II., Papp, Varga, Lázár, Fekete, Rith. Edző: Kiss Péter. Kitűnő játékvezetés mellett a két csapat között nagy volt a tudásbeli különbség. G.: Resetár a 12., Séllei a 60., Domokos a 62., Gál a 78., a 79. percben. Jó: Gál (a mezőny legjobb­ja), Kohut, Puskás, Trepák, ill. Sztoja­nescu, Rábai. (Hotya Mihály) Sarkad— Mezőkovácsháza 0—2 (0—0) Sarkad, 200 néző. V.: Stir. Sarkad: Veres — Kapros, Boldog, Vass, Ger­mán, Polcsek, Szabó A., Petrusán (Tö­rök), Gurzó S. (Szabó F.), Kesztyűs, Szabó M. (Kocsis). Edző: Balogh Ist­ván. Mezőkovácsháza: Nicu — Sza­bó, Kovács, Iván, Köteles, Balázs, Du- mitriu (Szatmári), Bányik, Szekeres (Kakuszi), Schmidt, Kolozsi. Edző: Sári Ferenc. A sok gólszerzési alkal­mat kihagyó hazai csapattal szemben helyzet nélkül is két gólt ért el a Ko­vácsháza. A játék alapján nem látszott meg a két csapat tabellán elfoglalt he­lye. G.: Kolozsi az 51., a 67. percben. Jó: Boldog, Germán, Polcsek, Kesz­IFJÚSÁGIAK: Battonya— Medgyesegyháza 10—0, Sarkad— Mezőkovácsháza 2—2, Elek—Vésztő 1—0, Békéscsabai Előre Favorit— Békésszentandrás 7—0, Mezőhe­gyes—Füzesgyarmat 2—3, Tótkom­lós—Csorvás A—1, Mezőberény— Kamut 11—0, Kétegyháza— Gyulavári 2—1. tyűs, ill. Szabó, Schmidt, Kolozsi. (Kiss Gábor) Békéscsabai Előre- Favorit— Békésszentandrás 0—0 Békéscsaba, 100 néző. V.: Zábrák. Békéscsaba: Leel-Ossy — Szűcs M., Sitkéi, Kovács, Kulcsár, Bognár (Gyu- ra). Szegedi, Schneider (Balogh), Szűcs Zs., Béltcki, Belicza (Nagy). Edző: Fodor Sándor. Békésszentand­rás: Petrás — Bcncsik, Bordács, Ga­zsó, Izsák, Sáfár, Raj I., Orovecz, Ko­vács, Székely (Medveczki, Raj II.), Szabó (Nagy). Edző: Paulik János. Jó iramú, küzdelmes, sok hibával tarkí­tott mérkőzésen igazságos pontosz­tozkodás született. Jó: Sitkéi, Szegedi, Nagy, ill. Bordács, Gazsó, Raj I. (Ra­vasz Pál) Tót kom lós—Csorvás 3—1 (3—1) Tótkomlós, 600 néző. V.: Brusz- nyiczki. Tótkomlós: Kiss — Pásztor L., Litauszki, Mitykó (Poljak), Szpis- jak J., Pásztor T., Rozsos, Kovács, Elek, Szpisjak I., Krecsméri. Edző: MatajszPál. Csorvás: Baráth—Seres, Tóth, Fülöp, Gyimesi, Hegedűs, Tár­nyik, Evanics, Béres, Kanyári (Izsó), Dénes. Edző: Evanics István. Egy iga­zi jó mérkőzésen a hazai csapat már a második percben magához ragadta a mérkőzés irányítását, hogy nagyobb gólarányú hazai győzelem nem szüle­tett az azon is múlott, hogy a hazaiak a sok kihagyott helyzet mellett egy bün­tetőt is hibáztak. Jó játékvezetés. G.: Mitykó a 2., Kovács a 21., Szpisjak I. a 35., ill. Támyik a 9. percben. Jó: Az egész hazai csapat dicséretet érdemel, ill. Baráth, Fülöp, Hegedűs. (Hovorka György) Mezőberény FC— Kamut 1—1 (1—1) Mezőberény, 300 néző. V.: Rózsa. Mezőberény: Braun — Kncsmárik, Harmati J„ Harmati L., Jakab, Gézárt, Törő, Balogh (Krcisz), Burai, Hege­dűs, Rácz. Edző: Litauszki Pál. Ka­mut: Pribojszki — Nyári, Lenkefi, Ra­mos, Pillner, Kondacs, Antmann, Ku- kcly (Knapp), Szász, Balogh (Szakáll), Komáromi. Edző: Borgula János. Erős szélben, iramos mérkőzésen a hazaiak helyzeteiket rendre kihagyták, a ven­dégek kontráit viszont hárítani tudták. A hazaiak közelebb álltak a győzelem­hez. G.: Törő a 42., ill. Lenkefi a 34. percben. Jó: Gézárt, Jakab. Rácz, ill. Lenkefi, Pitlner, Antmann. (Kiss Ist­ván) Hét gól esett Battonyán, amelyből a hazaiak ötöt „helyeztek” Knapcsik kapujába. Battonya—Medgyesegyháza 5—2 Fotó: Lehoczky Péter Az Alföld csoport állása: 1. Kiskőrös 26 18 6 2 57—18 42 2. Kecskeméti TE 26 18 5 3 51—19 41 3. Hódmezővásárhely 26 12 7 7 39—27 31 4. Orosházi MTK 26 11 8 7 32—20 30 5.GyulaiFC 26 10 9 7 32—33 29 6. Makói FC 26 11 5 10 33—44 27 7. Dabas 26 9 8 9 41—37 26 8. Gyomaendrődi FC 26 9 7 10 32—36 25 9.Nagyszénási TSZSK 26 6 12 8 28—30 24 10. Szigetszentmiklós 26 7 9 10 39—40 23 11. Kiskundorozsma 26 5 13 8 30—33 23 12.Szegedi Dózsa 26 7 9 10 27—37 23 13. Ceglédi Honvéd 26 6 10 10 28—40 22 14.Mezőtúri AC 26 7 6 13 15—29 20 15.Fajsz 26 5 6 15 21—46 16 ló.Csongrád 26 3 8 15 19—35 14 a 20. hét szelvényeihez 1.Siófoki Bányász—MTK ________________0—1 2 2 . BVSC-Novép—Kispest-Honvéd FC______1—4 2 3 . Bremen—Nürnberg____________________1—3 2 4. Duisburg—Dortmund__________________0—1 2 5. Düsseldorf—Hamburg_________________1—0 1 6 . Dresden—l.FCKöln__________________0—0 x 7 . Leverkusen—V fB Stuttgart_____________1—2 2 8. Stuttgarter Kickers—Bochum__________2—0 1 9 . Rostock—F rankfurt___________________2—1 1 1 0. Ascoli—Parma________________________2—3 2 11 . Bari—Internazionale___________.....____0—2 2 12 . Pisa—Udinese_______...________________0—1 2 13 . Casertana—Brescia____________________0—0 x + 1 mérkőzés: 14. Diósgyőri FC—Újpesti TE______________2—2 x A megyei bajnokság állása • • 1. Mezőkovácsházi TE 26 21 3 2 94—25 45 2. Elek-Dualflex 26 15 6 5 52—24 36 3. Battonya 26 10 11 5 33—28 31 4. Füzesgyarmat 26 12 6 8 43—34 30 5. Kamut 26 9 11 6 40—30 29 6. Békésszentandrás 26 10 7 9 39—33 29 7.Tótkomlós 26 12 4 10 43—36 28 8.Bcs. Előre-Favorit 26 9 9 8 36—33 27 9. Gyulavári 26 9 8 9 26—24 26 10. Medgyesegyháza 26 10 6 10 38—49 26 11. Sarkad 26 10 5 11 33—39 25 12. Mezőberény 26 8 8 10 36—41 24 13. Mezőhegyes 26 9 3 14 32—49 21 14. Kétegyháza 26 5 7 14 31—51 17 15. Csorvás 26 5 7 14 26—57 17 16.Vésztő 26 2 3 21 7—56 7