Békés Megyei Hírlap, 1992. április (47. évfolyam, 78-102. szám)

1992-04-06 / 82. szám

1992. ápriulis 6., hétfő © tte ЖУИ HlKUP­SVOR'Ï A sötét mezesPitlner a 68. percben bevette a gyulavári kaput, Földi (3) nem tud segíteni a portásnak. Ezzel Kamut—Gyulavári 1—0 Fotó: Lehoczky Péter Tótkomlós— Medgyesegyháza 2—0 (1—0) Csorvás— Mezőkovácsháza 2—3 «1-2) Tótkomlós. 350 ncző. V.: Németh M. Tótkomlós: Kiss — Pásztor L., Litauszki. Milykó, Magyar (Imre), Pásztor T., Rozsos, Papp, Elek (Pol- jak), Zsingor, Kovács. Edző: Malajsz Pál. Medgyesegy háza : Knapcsik — Juhász J., Kovács. Hegyi, Holecz, Ju­hász T., Jakab. Zámbori, Mocsári. Vá­gási, Fodor. Edző: Cseh György. A nagyobb elszántsággal játszó hazaiak megérdemelten tartották otthon a két pontot, egy jól működő játékvezetői hármas mellett. G.: Papp a 25.. Magyar a 61. percben. Jó: Rozsos a mezőny legjobbja. Pásztor I _Kiss. ill. Juhász. Vágá si. Holecz. (Hovorka György) Mezohegy es—Sár kád 1—3 (1—2) Mezőhegyes. 200 néző. V.: Ancsin. Mezőhegyes: Szántó — Csordás (Ad­ler), Boros, Lovász (Antal). Krecsmé- ri. Szemerédi (Csigér). Sümegi. Zsóri. Hideg. Hanga. Pálhidai. Edző: Krecs- méri Tibor. Sarkad: Veres — Kapros. Török. Pctrusán. Boldog. Szabó F. (Garmán), Szabó A.. Papp. Gurzó. Kesztyűs. Szabó M. (Gajdács). Edző: Balogh István. Az orkánszerű szelet a vendégek jobban kihasználták, meg­érdemelten vitték el a két pontot az elgondolás nélkül játszó hazaiak ott­honából. Korrekt játékvezetés. Kiállítva: Török (a 90. percben beszédért). G~ Zsóri a 29.. ill. Gurzó a 15. és 48., Papp a 42. percben. Jó: Sümegi, ill. az egész vendégcsapat. (Perlaki János) Kamut—Gyulavári 1—0 (0—0) Kamut. 200 néző. V.: Hrabovszkí. Kamut: Príbojszki — Nyári. Lenke fi. A gyulavári Búj kapus a gól után Ramos. Pinner. Kondacs. Anlmann. Kukcly (Gora). Szász. Knap (Balogh). Komáromi (Szakái). Edző: Bortxila János. Gyulavári: Búj — Boros. Földi (Bagí). Cziczcrí. Horváth (Jónás). Tóth. Szilágyi. Simák. Mag. Tapasztó. Szénásí. Edző: Jónás Ferenc. A nagy szélben a hazaiak sok helyzetükből egyel értékesítettek. G.: Pinner a 68. pereben. Jó: Nyári. Lenkeit. Ramos. Pinner. Kondacs. A vendégek közül senki sem nyújtott átlagon felüli teljesítményt. (Szlancsik János) Csorvás, 350 néző. V,: Stir. Csor­vás: Baráth R. — Seres, Tóth, Támyik. Fülöp, Evanics, Benyovszki (Béres), Ránkli, Kiss (Eke), Baráth L. (Dénes), Salka. Edző: Evanics István. Mezőkovácsháza: Nicu — Szabó (Mocsári), Kovács^ Radu (Köteles), Balázs, Dimílriu, Szekeres. Schmidt. Kovalcsík (Engelhardt). Szatmári, Ko- lozsi. Edző: Sári Ferenc. Sportszerű mérkőzésen a vendégek tetszetőseb­ben, a hazaiak nagy becsvággy al küz­döttek végig a mérkőzést. Nem sok hiányzott a pontszerzéshez. Jó játékvezetés. G.: Dénes a 70., Evanics a 85., Ш. Szekeres a 20. és a 60.. Ko- valcsik a 33. percben. Jó: Seres, Tóth. Fülöp. Evanics, ill. Kovács, Balázs. Szekeres. Kolozsi, (Lestyán Mihály) Kétegyháza—V észtő 3—0 (0—0) Kétegyháza. 300 néző. V.: Hajdú. Kétegyháza: Rotár — Popa. Iszlin, Sipos L. dr. Szurovecz. Juhász, Futaki (Pribolyszki). Sípos IL. Ónodi. Ka- szap. Számfíra. Edző: Grósz György. Vésztő: Domokos — Rábai L. Hcltaí. Varga. Lázár. Tóth. Rábai П., Kaszai L. Papp. Rith, Kaszai П. Edző: Kiss Péter. Közepes színvonalú mérkőzésen a helyzetek alapján megérdemelt a két- cgyházi siker. G.: Kaszap a 70.. Ónodi a 76.. Lázár a 84. percben, öngól. Jó: Sipos L. Juhász. Ónodi. A vendégcsa­patból senki sem nyújtón állagon felülit. « Bencze László) IFJÚSÁGIAK: Békésszentand­rás—Füzesgyarmat 1—2. Csorvás— Mezőkovácsháza 2—2, Kétegyhá­za—Vésztő 3—0. Békéscsabai Előre Favorit—Ballonra 5—1, Tótkom­lós—Medgyesegyháza 3—1, Mező- berény—Elek 5—2, Mezőhegyes— Sarkad 3—0, Kamut—Gyulavári 0—2. Paprikás hangulat a gyulai rangadón NB III Alföld cs. A nagy érdeklődéssel várt megyei rangadón kemény küzde­lemben győztek a gyulaiak, s felkerültek a tabella harmadik helyére. A paprikás hangulatú találkozón két gyomaendrödi játékost is kiállított a játékvezető. A megerősített nagyszénási együttes a kiesés ellen harcoló fajsziak otthonából hozta el a két pontot — megérdemelten. Az Orosházi MTK váratlanul veresé­get szenvedett hazai pályán a ceglédi katonaegyüttestől. A kiskő­rösiek győzelmükkel ismét átvették a vezetést a tabellán, mivel a tavaly még NB II-ben szerepelt két csapat, a Kecskeméti TE és a Hódmezővásárhely megosztozott a pontokon. Ifjúságiak: Gyulai SE—Gyoma- endrődFC6—1. Orosházi MTK— Ceglédi Honvéd 1—3 (0—2) Orosháza. 1100 néző. V.: Bajnóczy. Orosháza: Ölei — Csilek. Popol. Tóth T. (Lipováczi), Rácz — Papp J. (Ván­dor), Brakszatórisz (Mogyorósi), Nagy A., Bányik — Kvasznovszky, Képíró. Edző: Papp Imre. Cegléd: Sza­bó — Vágó, Korpácsi, Pálfi, Farkas — Kiss L„ Palla, Krecsmarik, Májer — Lórinczi (Valter), Paulik. Edző: Szat­mári János. 21. perc: Csilek szabálytalankodott a kaputól 25 méterre, Kiss L. szabad­rúgása a vetődő kapus előtt fölpattant és a léc alá vágódott, 0—1. 42. perc: bal oldali vendégszöglet után Popol és Nagy A. a levegőt találta el. Májer 7 méterről a kapu közepébe talált, 0—2. 49. perc: Krecsmarikot Bányik lete­rítette a félpályánál. Kvasznovszky a fekvő középpályás kezére lépett, amiért a játékvezető kiállította. 57. perc: Popol 18 méterre a kaputól felvágta a kitörő Májért. A szabadrú­gás kipattant a sorfalról, Kiss L. pedig a jobb alsó sarokba lőtte a labdát , в—3. 65. perc: Vándor bal oldali szögletét Csilek a jobb sarokba csúsztatta, 1—3. Gyulai SE— Gyomaendrőd FC 1—0 (1—0) Gyula, 800 néző. V.: Knerczer. Gyula: Oláh — Dávid, Burai, Pápa, Lipták — Mező (Papp), Steigerwald (Bagyinka), Tamási, Botyánszki — Horváth, Borűzs (Kiss). Megbízott já­tékosedző: Steigerwald Zoltán. Gyo­maendrőd: Szakács — Bukva, Plás- tyik, Demjén. Gonda — Janis, Bress (Pataki), Kocsis. Zsombok — Tóth, Durucskó. Edző: Koltai Lajos. 7. perc: egy 16-osra belőtt labdát Tamási fejjel juttatott a vendégek ka­pujának bal oldalába, 1—0. Ekkor még úgy tűnt, hogy több gó­los hazai győzelem születik. A mérkő­zés azonban nem így alakult. Négy sárga lap és két piros is előkerült, ez is arra utalt, hogy nem folyt igazi játék a hátralévő időben. A vendégektől Plás- tyikot és Gondát állította ki a játékve­zető reklamálásért, illetve gólhelyzet­ben való kitörés megakadályozásáért. A négy sárga lapból három a hazaiak­nak jutott, míg a vendégeknek egy. Jó: Dávid, Tamási, ill. Janis, Kocsis. (Je­néi Kálmán) Alaposan megtréfálta az erős széllel támogatott vendég együttes a hazaia­kat. A szerencsésnek mondható vezető gól után két kapufát lőtt az OMTK. A második gólt követően viszont a ceglé­diek sokkal taktikusabban, energiku- sabban játszottak, jobban akarták a győzelmet. A ceglédiek minden ellen­támadása gólveszélyt jelentett a hazai kapura. Az OMTK-bóI többen mélyen tudásuk alatt játszottak. Jó: Csilek, Képíró, ill. az egész vendégcsapat di­csérhető teljesítményéért. (Selmeczi László) Ifjúságiak: Orosházi MTK—Ceg­léd 1—0. Fájsz—Nagyszénás 0—1 (0—0) Fájsz, 250 néző. V.: Kubatovics. Fájsz: Nagy E. — Budinácz. Jagicza, Szabadi (Kemya). Csaplovics — He­gedűs, Nagy A., Szűcs (Csizovszki), Sánlha (Pörzse) — Aranyos. Hangya. Szaktanácsadó: Rónai Sándor. Nagy­szénás: Bordás—Vad. Zábrák. Vinet- ter. Szlopóczki — Nagy A.. Horváth (Bíró), Juhász (Nicula). Lakatos — Fekete. Molnár. Edző: Boér Ernő. 58. perc: egy jobb oldali szöglet után az üresen maradt Fekete a kapu jobb oldalába fejelt. 0—1. Az erősen tartalékos fajsziak erejé­ből csak ennyire tellett, a mezőnyben korszerűbben, szervezettebben, a kapu előtt határozottabban játszó ven­dégek ellen. Jó: Nagy E., Hangya, Ш. Vinetter. Lakatos. Fekete. Ifjúságiak: 1—5. Fájsz—Nagyszénás: TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Kis- kundorozsma—Mezőtúr 2—1 (1—0), Csongrád—Makó 2—3 (2—2), Sze­gedi Dózsa—Kiskőrös 0—1 (0—1), Dabas—Szigetszentmiklós 3—1 (1—0), Hódmezővásárhely—Kecske­méti TE 0—0. Mezőhegyesen is nyerni tudott a Sarkad A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 20. fordulójában 22 gól született, ez 2,75 százados gólátlagnak felel meg. Az éllovasok, a Mezőkovácsháza és az Elek izzadtságszagú győzel­met arattak Csorváson, illetve Mezőberényben. A Füzesgyar­mat vereséget szenvedett Békésszentandráson. A kiesési ranga­dón kétegyházi siker született a Vésztő ellen. Tovább folytatja jó szereplését a Sarkad együttese, amely gárda ezúttal a nemrég még NB Ill-ban küzdő Mezőhegyes otthonából vitte el mindkét bajnoki pontot. Békéssze n t a n d rás— Füzesgyarmat 3—1 (2—1) Békésszentandrás. 300 néző. V.: Korim. Békésszentandrás: Nagy — Bcncsik, Bordács. Raj P., Gazsó (Szi­lágyi), Izsák, Raj T. (Medveczki). Oro- vecz. Kovács (Kondacs). Sáfár. Szabó. Edző: Paulik János. Füzesgyarmat: Dávid — Rácz, Saja. Huszár, Vígh, Petri, Lázár. Tőkés (Földesi), Kovács (Erdei), Szőke (Jónás), Bartha. Edző: Zolnai Pál. A mérkőzés folyamán vé­gig egyenletesebb teljesítményi nyújtó hazaiak megérdemelten nyertek a jó ereiből álló gyarmatiak ellen. G.: Ko­vács a 8. percben (öngól). Sáfár 30., Kondacs 55., ill. Bartha 43. p. Jó: Bencsik, Bordács, Izsák. Sáfár,.Szabó. ill. Dávid. Rácz. (Varga László) Huszár és Bartha. Békéscsabai Előre- Favorit—Battonya I—1 (0—0) Békéscsaba. 100 néző. V.: Gyekiczki. Előre-Favorit: Leel-Ossy — Szűcs M., Bélteki. Kovács. Bócsík, Bognár. Gyura (Szűcs Zs.), Lévai. Pusztai (Kulcsár). Sitkéi. Schneider. Edzó: Fodor Sándor. Battonya: Ku­nos — Fekete. T urbuez. Talpai.. Major. Szabó (Daróczi), Tóth. Kovács, Lauri- nyecz. Mákos, Simon. Edző: Juhász Zoltán. Jó mérkőzésen igazságos pont- osztozkodás született. G.: Schneider 55., ill. Simon a 74. percben. Jó: Leel­Ossy, Kovács, Ш. Kunos. Major, Sza­bó. Simon. (Ravasz Pál) Mezőberény FC— Flek-Dualflex 0—1 (0-1) Mezőberény. 500 néző. V.: Pintér. Mezőberény: Braun — Jakab. Har­mati J.. Pecze. Burai. Harmati 1_Törő. He gedűs. Krecsmarik. Gézán. Rácz. Edző: Litauszki Pál. Elek-Dual flex: Bikádi — Kohut. Elekes. Pigler (dr. Nagy). Dávid. Séllei. Bálint. Mesetár. Gál. Domokos (Szabó). Trcpák (Pus­kás). Edző: Csorba János. Erős széllel támogatva kezdtek a hazaiak, jobbnál jobb helyzeteket hagytak ki. A vendé­gek szikrázó belemenésekkel tudtak csak ellenállni a hazai támadásoknak. A játék alapján a döntetlen igazságo­sabb lett volna. G.: Trcpák a 45. percben. Jó: Braun. Harmati I_Gé­z áit. ill. Elekes. Resetár. Gál. (Kiss István) T otóeredmények L __ " _ _____ a 14. hét szelvényeihez. 1. Veszprém FC—Kispest-Honvéd FC__ __0—2 2 2 . Siófoki Bánvász—Haladás VSE __3—1 1 3. Schalke 04-^-Werder Bremen_______ ___0—0 X 4. 1. FC Köln—Bavern Leverkusen 1—1 X 5. Frankfurt—VfB Stuttgart ...................... ___1—1 X 6 . Hannover—Hertha BSC . __2—1 I 7 . Brandenburg—Remscheid_________ ___1—1 X 8. Erfurt—Halle ................... .....4—0 1 9 . Mannheim—Jena .. _ _ 2—1 1 10. Torino—Juventus .. .2—0 1 11. Ascoli—Internazionale _ ___1—2 2 1 2. Foggia—Cremnnese........ 2—0 1 13. Brescia—Reggiana _____ ___2—1 1 + 1 mérkőzés: 14. Modena—Taranto __1—0 1 Az Alföld csoport állása: 1. Kiskőrös 20 14 4 2 41—12 32 2. Kecskeméti TE 20 14 4 2 43—15 32 3. Gyulai SE 20 9 5 6 27—27 23 4. Makó 20 10 3 7 30—35 23 5. Orosházi MTK 20 8 6 6 25—15 22 6. Hódmezővásárhelv 20 9 4 7 30—21 22 7. Kiskundorozsma 20 5 10 5 24—24 20 8. Gyomaendrödi FC 20 7 6 7 23—23 20 9. Dabas 20 7 5 8 33—30 19 10. Nagyszénás 20 6 7 5 22—23 19 11. Szigetszentmiklós 20 6 6 8 27—29 18 12. Szegedi Dózsa 20 5 7 8 18—27 17 13. Cegléd 20 4 8 8 17—28 16 14. Mezőtúr 20 5 4 11 10—24 14 15. Fájsz 20 4 4 12 13—36 12 16. Csongrád 20 2 7 11 13—24 11 A megyei bajnokság állása: 1. Mezőkovácsházi TE 20 17 2 1 76—19 36 2. Elek-Dualflex 20 12 4 4 40—19 28 3. Füzesgyarmat 20 10 6 4 35—23 26 4. Kamut 20 8 7 5 30—22 23 5. Medgyesegyháza 20 10 3 7 30—36 23 6. Békésszentandrás 20 9 4 7 29—25 22 7. Battonya 20 6 9 5 23—24 21 8. Sarkad' 20 9 3 8 29—33 21 9. Bes. Előre-Favorit 20 7 6 7 27—27 20 10. Gyulavári 20 6 6 8 20—21 18 11. Mezőhegyes 20 8 2 10 25—32 18 12. Tótkomlós 20 7 3 10 29—29 17 13. Mezőberény 20 6 5 9 28—34 17 14. Kétegyháza 20 3 6 11 24—40 12 15. Csorvás 20 3 6 11 17—44 12 16. Vésztő 20 2 2 16 5—39 6