Békés Megyei Hírlap, 1992. április (47. évfolyam, 78-102. szám)

1992-04-13 / 88. szám

© 1992. április 13., hétfő S?ÖBÍ áRÉKÉS MEGYEI HÍRLAP A Lokomotív átgázolt a lila-fehéreken Békéscsabai Előre FC—Debreceni VSC 0—1 (0—1) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba 5 ezer néző. V.: Hartmann (Tóth, dr. Bozóki). Békéscsaba: Baji 4 — Szenti 5, Ionut 5, Zahorán 3 — Árgyelán 4, Mracskó 4, Csató 3, Belvon 3, Manaila 4 — Kurucz 4, Miklya 3. Edző: Pásztor József. Debrecen: Mező 6 — Földvári 6, Nagy L. 7, Balogh 7, Nagy Cs. 6 — Dombi 5, Sándor T. 8, Sándor Cs. 6, Tulba 6 — Tóth 6, Marginean 5. Edző: Ebedli Ferenc. Csere: Belvon helyett Gricajuk (5) a szünetben, Árgyelán h. Tardi (3) a 60., Dombi h. Bernáth (-) a 65., Sándor T. h. Veres (-) a 84. percben. Gólszerző: Sándor T. a 34. percben. Sárga lap: Tóth a 11., Csató a 34., Dombi az 53., Tulba a 73., Tardi a 82. percben. Szögletarány: 7:7 (4:3) a Debrecen javára. Vendéglátó Békéscsaba, Irányi u. 2. különleges hűtött import és hazai sörök nagy választékával áll a fogyasztók rendelkezésére. Egyperces gyászszünet előzte meg a mérkőzést a Bé­késcsabai VTSK egykori lab­darúgója, majd vezetője, Dombóvári György tiszteleté­re. Negyedóra „labdakeresés” után egy 11 -es gyanús eset bor­zolta a kedélyeket, amikor a 16- oson belülre betörő Manailát Dombi lerántotta — ám Hart­mann játékvezető sípja néma maradt. Két perccel később egy jobb oldali szögletet követően Kurucz fejelte a labdát a levegő­be, majd Miklya ismételhetett, de négy méterről Mező kezébe fejelt. Tíz perccel később Csató 16 méteres, nagy erejű, jobb fel­ső sarkos bombáját öklözte a mezőnybe a debreceni kapus. Egy tetszetős kontratáma­dásból ért el gólt — ekkor még óriási meglepetésre — a Deb­recen. Mező hosszan kirúgott egy labdát, ami egyet pattant — már a békéscsabai térfélen — éppen Sándor T. előtt, aki kiugrott vele és a kifutó, majd megtorpanó és elvetődő Bajit is kicselezve lőtt a kapu bal alsó sarkába. A visszafelé futó Zahorán már csak a gólvona­lon túl érte el a labdát, 0—1. Egy perc múlva Marginean fejesét hárította Baji. A 44. perc­ben Tulba jobb-oldali szögletet ívelt be, Balogh pedig alig fejelt fölé. A félidő lefújása előtt Sán­dor T. kitűnő labdájával Margi­nean bújt ki a védők közül, ám óriási helyzetben a kifutó és elé vetődő Bajiba lőtt nyolc méter­ről a balösszekötő helyéről. Szünet után Manaila Balogh mellett betört a 16-oson belülre, majd földobta magát, de ezt a játékvezető nem vette be. Egy perccel később Árgyelán hat méterről óriási helyzetben a jobb kapufa mellé lőtt. Az 54. percben Csató 20 méteres, gyen­gén meglőtt szabadrúgását véd­te könnyen Mező. Tíz perccel később Miklya fejese szállt a kapu mellé. Ä 72. percben Sán­dor T. a 11 -es pont tájékáról egy csel után Szenti mellől nagy erő­vel megcélozta a kaput, de Baji óriási bravúrral szögletre öklöz­te a labdát. Két perccel később Zahorán bal oldali belövését a tisztán álló Miklya az égbe lőtte. Ez is óriási egyenlítési lehetőség volt. A 84. percben Kurucz lab­dájával a csereként beállt Grica­juk tört be a 16-oson belülre, már teljesen ártalmatlan helyzetben volt — ugyanis erősen kisodró­dott balra — amikor Nagy L. hátulról fellökte a békéscsa­baiak csatárát. A büntetőt Csató csúnyán a bal kapufa mellé lőtte. A békéscsabaiak fáradt öreguraknak tűntek az alapo­san megfiatalított és lendüle­tes debreceniek mellett. A ha­zaiak körülményesen szövö­gették akcióikat, lassan cser­készték be Mező kapuját, de leggyakrabban élő falba üt­köztek, míg a vendégek, ha kellett, percenként ritmust váltottak és állandóan veszély­ben tartották Baji kapuját. A viharsarkiak húzóemberei csődöt mondtak, szétesően és sok hibával játszottak, a Loko­motív pedig elsősorban Sán­dor Tamás vezérletével vígan „zakatolt”, nagyon szervezet­ten és okosan játszott. Pásztor edző, ha tehette volna, már az első félidőben lecserélte volna mind a 11 játékosát. Akkor pedig végképp bosszankodott a publikum, amikor a 84. perc­ben Csató a 11-est alaposan mellé lőtte. A helyi szurkolók okkal érezték magukat be­csapva. Óriási fegyvertényt hajtott végre a Debrecen, a forduló legnagyobb meglepe­tését okozva, ugyanis első íz­ben nyertek Békéscsabán, te­gyük hozzá teljesen megérde­melten. Nyilatkozatok. Pásztor Jó­zsef: — A gól előtt többen is óriási hibát követtek el. A továb­biakban akart a csapat, de végig görcsösen játszott. Ebedli Fe­renc: — Fantasztikus mérkőzé­sen megérdemelten nyertünk. Ennek ellenére a Békéscsaba nem véletlenül áll az első he­lyen. Ifjúságiak. Debreceni Sí—Bé­késcsabai Előre FC 1—1 (1—0). Debrecen, 100 néző. V.: Kocsis. Bé­késcsaba: Liker — Magyari, Bélteki, Szűcs M. — Dobi, Nagy L., Gyura, Lévai — Balogh, Belicza (Kiss J.), Uhrin (Igricz). Edző: Dávid Imre. Kiállítva: Bélteki, visszahúzásért. Gólszerző: Elek, ill. Lévai. Jó a bé­késcsabai csapatból: Liker és Gyura. Serdülők. Debreceni Sí—Békés­csabai Előre FC 2—0 (1—0). Debre­cen, 100 néző. V.: Almási. Ismét bal- szerencsésen vesztettek ^békéscsabai fiatalok. G.: Horváth, Markó. Jók a Békéscsabából: Nagy Zs., Lonovics, Czipó, Kurilla, Hídvégi. A KELETI CSOPORT TOVÁBBI EREDMÉNYEI: Kazincbarcika—Miske 1—2(1—0) Hajdúnánás—Kecskemét 1—1 (0—1) Nyíregyháza—Eger 1—1 (1—1) Szeged—Salgótarján 2—0 (2—0) Kaba—Szolnok 5—0 (0—0) BagiFC—Hatvan 1—0(1—0) A NYUGATI CSOPORT ERED­MÉNYEI: III. kér. TVE—Csepel 0—1 (0—1 ) Dorog—Sabaria2—1 (1—0) BKV Előre—Ajka 1—0 (0—0) ESMTK—Nagykanizsa 0—0 Paks—REAC 2—1 (2—1) Dunaújváros—Sopron 1—1 (1—0) Baja—Mohács 3—2 (2—0) Oroszlány—Szekszárd 0—2 (0—1) Az NB Il-es tudósításokat készítette: Gyurkó Mi­hály, Jávor Péter, Verasz- tó Lajos, Virágh Kiss Fe­renc. Fotó: Fazekas Fe­renc. Kurucz élesztgeti Mező kapus segítségével Miklyát. A debreceni Lokomotív átgázolt szombaton a lila-fehéreken, akik elszenvedték első hazai vereségüket a hajdúsági csapattól Következik A labdarúgó NB II Ke­leti csoportjában a 22. for­dulóban az alábbi párosí­tásban lépnek pályára a csapatok. Április 18., szombat: Debrecen— Kaba, Szolnok—Nyíregy­háza. Április 19., vasár­nap: Szarvasi Vasas— Bagi FC, Hatvan- DEKO—Békéscsabai Előre FC, Eger—Kazinc­barcika, Salgótarján— Budafok, Kecskemét— Szeged, Miske—Hajdú­nánás (valamennyi talál­kozó 17.00 órakor kezdő­dik). A Keleti csoport állása: 1. Békéscsabai Előre FC 21 15 2 4 52—18 32 2. Kábái Egyetértés 21 13 3 5 39—20 29 3. Hatvan-DEKO 21 10 9 2 27—10 29 4. Nyíregyházi VSC 21 10 6 5 32—19 26 5. Debreceni VSC 21 7 11 3 33—12 25 6. Szeged SC 21 10 5 6 29—15 25 7. Szarvasi Vasas 21 8 9 7 24—24 25 8. Bagi FC 21 9 4 8 27—27 22 9. Salgótarján 21 7 5 9 22—26 19 10. Eger SE 21 5 9 7 23—32 19 11. Kazincbarcikai Vegyész 21 8 2 11 23—30 18 12. Miskei TSZSK 21 5 6 10 20—31 16 13. Hajdúnánási Bocskai 21 5 6 10 16—28 16 14. Budafoki MTE 21 5 4 12 20—38 14 15. Kecskeméti SC 21 3 8 10 17—39 14 16. Szolnoki MÁV-MTE 21 2 3 16 9—44 7 „.Pontot veszítettünk Budafoki MTE—Szarvasi Vasas 2 NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Budafok, 600 néző. V.: Kaibás (Molnár I. J., Oláh J.). Budafoki MTE: Jeszenszky 0 — Héjas 4, Nagy Z. 5, Csiba 5, Szabó 6 — Bátki 5, Farkas 3, Hídvégi 4, Takó 3 — Tompos 4, Ungi 3. Edző: Sárközi Lőrinc. Szarvas: Hanyecz 7 — Hirmler 6 — Gebri 5, Holp 5, Boda 5, Bakai 5 — Pisont 6, Szarvas 6, Kasik 6 — Búzás 4, Rácz 6. Edző: loan Patrascu. Csere: Farkas helyett Varró (3) a szünetben, Ungi h. Martin (5) a 60., Búzás h. Csalos(-)a69., Kasik h. Bakos(-)a86. percben. Gólszerző: Rácz a 14., Héjas a 46., Szarvas a 71., Hídvégi a 78. percben. Sárga lap: Boda az 56., Nagy Z. a 63., Szabó a 81. percben. УУ Álmosan, az ebéd utáni csen­des pihenőhöz hasonlóan kez­dődött a találkozó. Mindkét együttes a védekezésre fektette a fő hangsúlyt, a mezőnyben pedig sok oldaladogatással pró­bálták szőni akcióikat. Nem sok sikerrel, hiszen az első 45 percet könnyen feledhették a napsütés­ben kilátogató szurkolók. Ennek ellenére a 14. perc­ben váratlanul vezetéshez ju­tottak a Körös-partiak. Héjas a saját 16-osánál Ráczhoz adta a labdát, aki remekül eltalált, 20 méterről leadott szépségdí­jas lövésével, amely a jobb fel­ső sarokba vágódott, megsze­rezte a vezetést, 0—1. A gól után a házigazdák pró­bálkoztak többet, erőfeszítése­ket tettek az egyenlítésre, de vérszegény támadásaikat maga­biztosan hárította a Szarvasi Vasas védelme. ■ Szünet után már az első perc­ben egyenlítettek a budafokiak: a szarvasi 16-os előtt nem tud­ták elrúgni a labdát a vendég védők, Héjashoz került a lab­da, aki 17 méterről lőtt Ha­nyecz kapujába, 1—1. Ezután élénkült a két csapat játéka, de a színvonal továbbra is alacsony maradt. A félidő haj­rájában ismét vezetést szerzett a Vasas. A 71. percben Szarvas Já­nos lépett ki a budafokiak gyű­rűjéből, kicselezte a kifutó Jeszenszkyt és négy méterről az árván maradt kapuba ta­lált, 2—1. Nem sokáig váratott magá­ra az egyenlítés, ugyanis a 78. percben a télen a Kispest- Honvédtól igazolt Hídvégi kapott jó labdát a szarvasi kapu előterében, s közelről lőtt Hanyecz hálójába, 2—2. Az utolsó tíz percben inkább már mindkét csapat az ered­mény tartására törekedett. A tavaszi szezonban eddig jól szereplő budafokiak ottho­nában a védekezésre helyezte a fő hangsúlyt a Körös-parti gárda. A megszerzett labdák­kal gyors kontratámadások­ból igyekeztek bevenni a haza­iak kapuját a szarvasiak, bár gólt csak egy nagy védelmi hiba után értek el. A második játékrészben többet támadtak a budafokiak, gyorsan egyen­lítettek is, de ezt követően Szarvas egyéni játéka után ismét a vendégeknél volt az előny. A házigazdák a lefújás előtt 12 perccel tudtak egyenlí­teni. Összességében a küzdel­mes, de alacsony színvonalú mérkőzésen a szarvasiak kö­zelebb álltak a győzelemhez, —2 (0—1) mert tudatosabban játszottak. A vendégek egy pontért jöttek, s kis szerencsével kettővel is távozhattak volna a Promon- tor utcából. Nyilatkozatok. Sárközi Lő­rinc:—Az első félidőben hagy­tuk magunkat elaltatni az ellen­fél halogató játékával. A máso­dikjátékrészben helyzeteinknek csak egy részét tudtuk értékesí­teni és egy súlyos egyéni hiba eredményezte azt, hogy pontot vesztettünk. loan Patrascu: —- Úgy érzem inkább veszítettünk egy pontot, mint nyertünk. De az idegenben szerzett pontot min­dig meg kell becsülni. Debreceni figyelmeztetés A 11-es szám rossz ómennek bizonyult a lila-fehérek számára, mivel április 11-én, a tizenegyedik hazai találko­zón kimaradt 11-es után veszítettek a tavaly még NB I-es debreceniek elleni rangadón. Sajnos ezúttal már a harma­dik büntetőt hagyták ki a csabaiak az idei szezonban, hiszen korábban a Bag ellen Csató, az MTK elleni kupa- mérkőzésen pedig Gricajuk hibázott. Ez volt az első hazai összecsapás, amelyen nem lőtt gólt az Előre, s máris vere­ség lett a vége. À rangadón a vendégek rutinosabban játszottak, hátul a 30 éves Nagy L. remekül irányította a védelmet, a középpályán pedig a mindössze 18 éves, ifjúsá­gi válogatott Sándor Tamás, a mezőny legjobbjának bizo­nyult, gólja igazi profimegoldás volt. A debreceniek elleni vereség jókor jött figyelmeztetés kell hogy legyen a hátralé­vő kilenc fordulóra a békéscsabaiak számára. Ez az ered­mény azt mutatja, az NB Il-ben sincs előre lefutott mérkő­zés. Csak az a csapat győzhet, amelyik az első perctől az utolsóig teljes odaadással küzd valamennyi ellenfelével szemben. A békéscsabai együttes ma még jobb, mint a debreceni. Amit irigyelhető a hajdúságiaktól, az a négy, tehetséges 18 éves fiatal, aki pályára lépett szombaton. A foci azért szép játék, mert egyik találkozótól a másikig óriási változás következhet be egy csapat teljesítményében. Ha a jövő héten a Hatvan elleni rangadón a lila-fehérek úgy játszanak, mint Nyíregyházán, minden bizonnyal nem kapnak ki. Csak essen az a fránya eső vasárnap... A Nyugati csoport állása: 1. Csepel SC 21 12 7 2 34— 8 31 2. BKV Előre 21 11 7 3 28—11 29 3. Dorogi Bányász 21 11 7 3 25—10 29 4. Paksi Atom 21 10 5 6 30—24 25 5. Nagykanizsai Olajb. 21 7 9 5 30—21 23 6. Dunaújváros 21 10 3 8 28—30 23 7. Sopron LC 21 7 8 6 25—21 22 8. III. kér. TVE 21 8 6 7 21—19 22 9. Sabaria-Tipo 21 7 8 6 18—17 22 10. Erzsébeti MTK 21 8 4 9 29—33 20 11. Szekszárd 21 6 6 9 17—24 18 12. Mohács 21 4 9 8 18—23 17 13. Bajai FC 21 6 4 11 15—24 16 14. Ajkai Bányász 21 5 5 11 19—31 15 15. Rákosmenti EAC 21 4 6 11 19—35 14 16. Oroszlányi Bányász 21 1 8 12 14—39 10 cRF.KÉS MEGYEI HIR1 IP Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Arpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Martin Feldenkirchen és dr.Serédi János ügyvezető igazgatók. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf.lll. Telefonszámok: központ (66)27-844; főszerkesztő: (66) 26-057; telefax: (66)21-401; kiadó: (66) 26-395. Telex: 83-312. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesí­tőknél. Előfizetési díj egy hónapra 245 forint, egy évre 2940 forint. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross u. 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068