Békés Megyei Hírlap, 1992. április (47. évfolyam, 78-102. szám)

1992-04-13 / 88. szám

1992. április 13., hétfő © SPORT A Gyula megerősítette harmadik helyét Megtört a gyulaváriak nyeretlenségi sorozata A héten megoldódott a Gyulai SE edzőkérdése, az aradi származású, korábban a Békéscsabai Előre FC-nél pályaedző­ként dolgozó Silviu Iorgulescu vette át a csapat irányítását. A bemutatkozás jól sikerült, Mezőtúron az utolsó előtti percben szerzett Horváth-góllal győztek a fürdővárosiak. A Gyomaend- rőd a kiesés ellen küzdő Csongrádot győzte le nagy küzdelem­ben. Értékes pontot szerzett az eddigi listavezető Kiskőrös ottho­nában a lelkesen játszó OMTK. A nagvszénásiak hazai pályán nem bírtak a Szigetszentmiklós gárdájával, a döntetlen reális. Az élen változás történt, a Kecskeméti TE hazai győzelmével átvette a vezetést a tabellán. NB III Alföld cs. Gyomaendröd— Csongrád 1—0 (1—0) Gyomaendröd, 900 néző. V.: Csorba. Gyomaendröd: Szakács — Bukva, Gonda, Plástyik, Janis — Pata­ki, Somogyi (Kocsis), Bress, Zsombok — Durucskó, Demjén. Edző: Koltai Lajos. Csongrád: Janiga — Kirí, Kál­mán, Tóth, Gábor — Farkas, Kocsis, Vikor, Durb — Apró (Kiss), Fórizs. Edző: Fehér László. 22. perc: egy mintaszerű gyomaen- drődi támadás végén Bress beadását Durucskó 14 méterről kapásból lőtte a csongrádi kapu jobb alsó sarkába, 1— 0. A számtalan gólhelyzetet kihagyó Körös-partiak nehezen nyertek a ke­ményen, de sportszerűen küzdő lelkes csongrádiak ellen. A vendégeken a hé­ten az NB I-et is megjárt, Szeged SC- ből érkezett Apró sem tudott segíteni. Kiállítva: Zsombok a 60. percben. Jó: Janis, Pataki, Durucskó, ill. Janiga, Gábor, Fórizs. Ifjúságiak: Gyomaendröd— Csongrád 4—1. Mezőtúr—Gyulai SE 0_1 (0—0) Mezőtúr, 300 néző. V.: Kérdő. Me­zőtúr: Tüskés — Liszkai, Szabó (Zá- voda), Papp, Nagy — Bodó, Máté, Vékony — Bakosi, Juhász (Forgács), Budai. Edző: Dávid Tibor. Gyula: Oláh — Dávid, Kiss, Lipták, Tamási — Botyánszki, Mező, Pápa, Burai — Horváth, Boruzs (Bagyinka). Edző: Silviu Iorgulescu. 78. perc: Burai belerúgott Forgács­ba, piros lap lett a jutalma. 89. perc: ártatlannak látszó vendég keresztlabda Liszkaitól elpattant, Bo­tyánszki rácsapott, beadott és Horváth közelről két pontot érő találatot ért el, 0—1. Jó iramú, kemény összecsapást lát­hattak a nézők, ahol a játék és a helyze­tek alapján a döntetlen reálisabb lett volna. Jó: Papp, Bodó, Vékony, ill. Horváth, Kiss, a kiállításáig Burai. (Búzi Lajos) Ifjúságiak: Mezőtúr—Gyulai SE 1—3. Kiskörös—Orosházi MTK 1—1 (1—0) Kiskőrös, 1200 néző. V.: Kubatovics. Kiskőrös: Szentesi — Márics, Szlovák, Tóth, Litnyikov — Gubajev, Selmeczi, Pecznik, Szűcs — Bischoff (Agócs), Voleczki. Edző: Himer István. Orosháza: Ölei — Csi- lek, Popol, Tóth, Rácz — Vándor, Brakszatórisz, Nagy A. — Kvasz- novszky, Képíró, Bányik (Udvari). Edző: Papp Imre. 19. perc: jobb oldali támadás után az élesen keresztbe lőtt labdát lesgya­nús helyzetből Szlovák a hálóba küldte, 1—0. 63. perc: vendég ellentámadásnál Tóth lefejelte a labdát Kvasznovszky elé, aki fordulásból a kapu közepébe lőtt, 1—1. 85. perc: Képíró szándékos rúgá­sért a kiállítás sorsára jutott. Hazai mezőnyfölény után az oros­háziak több kontratámadást vezettek, amelynek során az egyiknél Képíró a kapufát találta el. A lelkes vendégcsa­pat pontszerzése megérdemelt a baj­nokesélyes otthonában. Jó: Szlovák, Litnyikov, ill. Brakszatórisz, Nagy A., Kvasznovszki. (D. S.) Ifjúságiak: Kiskőrös—OMTK 0— 2. SPORTÁRUHÁZ Súlyzók 2—70 kg 220—5580 Ft Fittnesscenter 33 000 Ft Kondikerékpár 17 500 Gravitációs tréner 24 310 Ft Gumiasztal 5600 Ft Békéscsaba, Munkácsy u. 13. Tel: 24-256 Nagyszénás— Szigetszentmiklós 2—2 (2—2) Nagyszénás, 600 néző. V.: Bánóczki. Nagyszénás: Bordás — Vad (Nicula), Zábrák, Vinetter, Szlo- póczki — Nagy, Horváth, Juhász, La­katos — Fekete, Molnár. Edző: Boér Ernő. Szigetszentmiklós: Jármer — Székely, Kiss, Glocz (Galambos), Ká­roly (Szabó) — Gégény, Kamrás, No- vakov, Knollmár — Dundics, Szintai (Balogh). Edző: Mercz János. 17. perc: Juhász átadását Fekete mellel elvitte a védők mellett és pár lépés után 15 méterről bombagólt lőtt a bal alsó sarokba, 1—0. 21. perc: Horváth hazaadását Szin­tai elcsípte és 10 méterről gurított a jobb alsó sarokba, 1—1. 26. perc: Vinetter kirúgását Kam­rás 35 méterről kapásból visszaemelte a kapura és a labda az elalvó Bordás felett a lécet érintve csapódott a hálóba, 1—2. 37. perc: Molnár szögletét Lakatos visszafejelte Juhásznak, aki öt méter­ről bólintott a hálóba, 2—2. Nagy iram és kemény küzdelem jel­lemezte a mérkőzést. A hazaiak két potyagól után már csak egyenlíteni tudtak a jól védekező vendégekkel szemben. A játék alapján a hazaiak megérdemelték volna a győzelmet. Jó: Nagy A., ill. Kiss, Knollmár, Szin­tai, Galambos. (Benkő László) Ifjúságiak: Nagyszénás—Szigets­zentmiklós 1—2. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Cegléd—Dabas 2—3 (1—1), Makó— Szegedi Dózsa 0—1 (0—0), Fájsz— Hódmezővásárhely 0—1 (0—1), Kecskeméti TE—Kiskundoroszma 2—1 (2—0). A labdát vezető Durucskó kapás góljával nyertek a gyomaendrődiek a kieső zónában tanyázó csongrádiak ellen. Gyomaendröd—Csongrád 1—0 Fotó: Fazekas Ferenc A megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokság 21. fordulójá­ban vendégként csak a Tót­komlós nyert, igaz, ők a sereg­hajtó Vésztő otthonából vitték el mindkét bajnoki pontot. A listavezető mezőkovácsháziak keserves győzelmet arattak az alsóházban tanyázó Kétegy- háza ellen. A gyulaváriak nye­retlenségi sorozata megtört, ha nehezen is, de nyerni tud­tak a vendég Sarkad ellen. Döntetlen eredmény született a Medgvesegyháza—Békés­csabai Előre-Favorit és a Ka­mut—Békésszentandrás ta­lálkozókon. Az elekiek és a füzesgyarmatiak biztos győ­zelmet arattak a Mezőhegyes, illetve a Csorvás ellen. Megyei I. osztály Vésztő—Tótkomlós 0—1 (0—1) Vésztő, 150 néző. V.: Kokavecz. Vésztő: Sztojaneszku — Hali, Heltai, Papp, Varga, Kaszai J., Rábai, Tóth, Szabó, Rith, Kaszai E. (Domokos). Edző: Kiss Péter. Tótkomlós: Kiss-— Márta, Litauszki, Imre, Poljak, Pász­tor, Kovács, Papp, Szpisjak, Zsingor, Kovács. Edző: Matajsz Pál. Egyenran­gú csapatol« küzdelméből a jobb csa­tárteljesítményt nyújtó vendégek ke­rültek ki győztesen. G.: Papp a 14. percben. Jó: Sztojaneszku, ill. Kiss, Márta, Kovács. (Buzgány József) F üzesgyarmat— Csorvás 3—1 (1—0) Füzesgyarmat, 250 néző. V.: Scsitovics. Füzesgyarmat: Nagy — Tóth (Földesi), Vígh, Rácz, Huszár, Petri (Szőke), Bartha, Salya, Erdei (Jónás), Lázár, Kovács. Edző: Zolnai Pál. Csorvás: Baráth — Eke. Tóth (Földesi), Fülöp, Serqs, Evanics (Bé­res), Támyik, Bcnyovszki, Kiss (Dé­nes), Salka, Ránkli. Edző: Evanics Ist­ván. Közepes színvonal, küzdelmes mérkőzés. G.: Bartha a 10., Jónás a 70., Kovács a 75., Salka 88. percben 11- esból. dó: Rácz, Salya, Kovács, Bart­ha, ill. Eke, Fülöp, Béres. (Szabó László) Mezőkovácsháza— Kétegyháza 2—1 (0—0) Mezőkovácsháza, 500 néző. V.: Varga F. Mezőkovácsháza: Nicu — Szabó, Kovács, Balázs, Mocsári (En­gelhardt), Dumitriu, Köteles (Hovor- ka), Kovalcsik, Radu, Szatmári (Schmidt), Kolozsi. Edző: Sári Ferenc. Kétegyháza: Rotár — Popa, Isztin, dr. Szurovecz, Futaki, Juhász, Ónodi, Kaszap, Sípos, Negye, Számfira. Edző: Grósz György. Közepes színvo­nalú, sportszerű mérkőzésen a hazaiak verejtékes győzelmet arattak a lelkes és jól védekező kélegyháziakkal szemben. A mérkőzés folyamán nem tűnt ki, hogy melyik csapat a bajnok- aspiráns és melyik a kiesőjelölt. Kor­A 35. percben Holec/. mintegy 28 méteres bomba szabadrúgás- góljával egyenlítettek a hazaiak, a jól eltalált lövés a léc alatt vágódott a hálóba. Itt ugyan már megpihent a labda a jobb alsó sarokban, a sötét mezes hazai játékos örül, a békéscsabai kapus verve: Medgvesegy háza—Békéscsabai Előre-Favorit 1—1 Fotó: Fazekas Ferenc rekt játékveztés. G.: Schmidt az 54., Kovalcsik a 75., ill. Kaszap a 78. percben. Jó: Kovács, Schmidt, ill. Isz­tin, dr. Szurovecz, Sípos, Kaszap. (ifj. Hovorka György) Battonya— Mezőberény 1—0 (0—0) Battonya, 500 néző. V.: Gulyás. Battonya: Gulyás — Kunos, Fekete, Turbucz, Talpai, Major (Daróczi). Laurenczi, Tóth, Kovács, Mákos A. (Szabó), Mákos Á., Simon. Edző: Ju­hász Zoltán. Mezőberény: Braun — Krecsmarik, Harmati J., Harmati L.. Burai, Kreisz (Tóth, Csákó), Törő, Hegedűs, Jakab, Gézáit, Szász. Edző: Litauszki Pál. Öt kapufát lőtt a hazai csapat és a sok helyzetéből végül egyet sikerült értékesíteni. A vendégcsapat kapusának köszönheti, hogy nem szenvedett súlyos vereséget. G.: Tóth. Jó: Talpai (a mezőny legjobbja) és az egész hazai csapat, ill. Braun. Kreisz. Gézáit. (Lukács István) Medgyesegyháza— Békéscsabai Előre- Favorit 1—1 (1—1) Medgyesegyháza. 250 néző. V.: Guti. Medgyesegyháza: Knapcsik — Juhász, Kovács. Hegyi, Holecz. Zsur- zsucz, Jakab, Zámbori, Mocsári, Vá­gási, Fodor. Edző: Cseh György. Fa­vorit: Leel-Össy — Szilas, Bicskei, Kovács, Bócsík, Bognár, Gyura, Schneider, Pusztai, Belicza (Balogh), Dobi (Szűcs). Edző: Fodor Sándor. Végig nagy iramú mérkőzésen dereka­san küzdött egymással a két csapat, de egyik sem tudott a másik fölé kereked­ni. Igazságos döntetlen. G.: Gyura a 15., Holecz a 35. percben. Jó: Kovács. Hegyi, Holecz, Vágási, ill. Kovács, Bócsik. (Oravecz Tamás) Kamut— Békésszentandrás 2—2 (2—1) Kamut, 150 néző. V.: Dajka. Ka­mut: Pribojszki — Nyári, Lenkefi. Ramos, Bittner, Kondacs, Antmann, Kukely (Bora), Knapp, Balogh, Ko­máromi (Szakái). Edző: Borgula János. Békésszentandrás: Nagy — Bencsik, Bordács, Gazsó, Izsák, Sáfár, Raj P., Oravecz (Medveczki), Szabó, Raj T. (Ambrus). Kovács (Kondacs). Edző: Paulik János. Az első félidőben a hazaiak, fordulás után a vendégek kez­deményeztek többek végül is reális eredmény született. G.: Kondacs a 33., Lenkefi a 42., ill. Sáfár a 15.. Bordács a 77. percben. Jó: Lenkefi, Ramos. Kon­dacs, ill. Bordács, Gazsó, Izsák, Raj P. (Szlancsik János) Elek-Dualflex— Mezőhegyes 4—1 (2—0) Elek. 1000 néző. V.: Rózsa. Elek: Bikádi — KohuL Dávid. Resetár. Pig- ler (Puskás), Elekes. Bálint. Trepák. Gál (Botás), dr. Nagy (Szabó). Domo­kos. Edző: Csorba János. Mezőhe­gyes: Szántó — Szemerédi, Boros I., Lovász, Boros II., Csordás, Adler (Szurga), Zsóri. Antal. Hanga, Pálhi- dai. Edző: Vígh József. A szépszámú közönség és kitűnő játékvezetői hár­mas mellett lezajlott mérkőzésen ma­gabiztos győzelmet aratolt a hazai csa­pat az enerváltan játszó vendégek el­len. A hazaiak fölényét a fél tucat ka­pufa és a négy gól jellemezte. G.: Gál a 34., Domokos a 45., Elekes az 50.. Domokos a 62., ill. Hanga a 48. percben. Jó: Gál (a mezőny legjobbja), az egész hazai csapat, ill. Szemerédi. Boros !.. Lovász. (Hotva Mihály ) Gyulavári—Sarkad 1Á-0 (1—0) Gyulavári, 400 néző. V.: Zábrák. Gyulavári: Búj — Boros, Horváth, Tóth. Szénási, Szilágyi. Tapaszló, Jó­nás, Simák, Mag (Földi), Cziczcri. Edző: Jónás Ferenc. Sarkad: Veres — Kapros, Török, Petrusán. Boldog, Sza­bó A., Szabó F., Polcsek, Gurzó, Kesz­tyűs. Szabó M. (Gajdács). Edző: Ba­logh István. Nagy' iramú, szikrázóan kemény mérkőzésen megtört a hazai­ak tavaszi nyeretlenségi sorozata, a mezőnyben ügyesen játszó sarkadiak- kal szemben. Jó játékvezetés. G.: Mag a 25 percben. Jó: Bu}, Szilágyi, Ta­pasztó, Mag, ill. Veres, Török, Kesztyűs. (J. F.) IFJÚSÁGIAK: Battonya—Mező­berény 0—0. Vésztő—Tótkomlós 0— 2, Mezőkovácsháza—Kétegyháza 2—0, Füzesgyarmat—Csorvás 6—0, Gyulavári—Sarkad 2—3, Medgyes­egyháza—Békéscsabai Előre-Favorit 0—6, Kamut—Békésszentandrás 3— 3, Elek—Mezőhegyes 0—1. A megyei bajnokság állása: 1. Mezőkovácsházi TE 21 18 2 1 78—20 38 2. Elek-Dualflex 21 13 4 4 44—20 30 3. Füzesgyarmat 21 11 6 4 38—24 28 4. Kamut 21 8 8 5 32—24 24 5. Medgyesegyháza 21 10 4 7 31—37 24 6. Békésszentandrás 21 9 5 7 31—27 23 7. Battonya 21 7 9 5 24—24 23 8. Bcs. Előre-Favorit 21 7 7 7 28—28 21 9. Sarkad 21 9 3 9 29—34 21 10. Gyulavári 21 7 6 8 21—21 20 11. Tótkomlós 21 8 3 10 30—29 19 12. Mezőhegyes 21 8 2 11 26—36 18 13. Mezőberény 21 6 5 10 28—35 17 14. Kétegyháza 21 3 6 12 25—42 12 15. Csorvás 21 3 6 12 18—17 12 16. Vésztő 21 2 2 17 5—40 6 a 15. hét Totóeredmények szelvényeihez. 1. Újpesti TE—MTK -------­.............................3—0 1 2. Kispest-Honvéd FC—Ferencváros ..............0—2 2 3. BVSC-Novép—Vác Samsung FC ________1—0 1 4. Duisburg—1. FC Köln .... ............................. 1—3 2 5. Leverkusen—Kaiserslautern ___________3—0 1 6. Mönchengladbach—Eintracht Frankfurt .. 1—1 X 7. St. Pauli—Hertha BSC ___ .............................. 0—3 2 8. Fortuna Köln—Braunschweig ......................2—2 X Q Bari—Nannli ..................... ..................1—3 2 10 . Cremonese—Milan_____ X 11. Sampdoria—Roma-------­_______________ 1—1 X 12. l.ucchese—Brescia........... .............................. 1—1 X 13. Reggiana—Bologna ------­2__2 X +1. mérkőzés: 14. Mainz—Leipzig _______--------——— 1 2 2 Az Alföld csoport állása: 1. Kecskeméti TE 21 15 4 2 45—16 34 2. Kiskörös 21 14 5 2 42—13 33 3. Gyulai SE 21 10 5 6 28—27 25 4. Hódmezővásárhely 21 10 4 7 31—21 24 5. Orosházi MTK 21 8 7 6 26—16 23 6. Makó 21 10 3 8 30—36 23 7. Gyomaendrődi FC 21 8 6 7 24—23 22 8. Dabas 21 8 5 8 36—32 21 9. Kiskundorozsma 21 5 10 6 25—26 20 10. Nagyszénási TSZSK 21 6 8 5 24—25 20 11. Szigetszentmiklós 21 6 7 8 29—31 19 12. Szegedi Dózsa 21 6 7 8 19—27 19 13. Ceglédi Honvéd 21 4 8 9 19—31 16 14. Mezőtúri AC 21 5 4 12 10—25 14 15. Fájsz 21 4 4 13 13—37 12 16. Csongrád 21 2 7 12 13—25 11