Békés Megyei Hírlap, 1992. március (47. évfolyam, 52-77. szám)

1992-03-23 / 70. szám

«ЦДОШ MF/iYEI НШР 1992. március 23., hétfő © Az orosháziak a harmadik helyen Az edzőváltozás után a Gyulai SE a listavezető Kiskőrös elleni találkozón döntetlent ért el hazai környezetben. A fürdőváro­siak közelebb álltak a győzelemhez, de helyzeteiket nem tudták értékesíteni. Az Orosházi MTK magabiztos győzelmet aratott a Dabas ellen, s ezzel a tabella 3. helyére lépett elő. Nagy küzdelem­ben maradt alul a tavaly még NB И-es KTE otthonában a nagyszénási együttes. A gyomaendrődiek tíz emberrel nem tud­ták megakadályozni a jobb erőkből álló vásárhelyiek győzelmét. NB III Alföld cs. Gyulai SE—Kiskörös 0—0 Gyula, 500 néző. V.: Kormányos. Gyula: Oláh — Dávid, Burai, Pápa, Lipták — Mező, Steigerwald (Kiss M.), Tamási (Bagyinka) — Botyánsz- ki, Boruzs (Papp I.), Horváth. Megbí­zott (játékos)edzó: Steigerwald Zoltán. Kiskőrös: Hímer — Márics, Szlovák, Tóth, Linyikov (Agócs) — Beregszászi, Kuchlevszkij, Pecznyik — Ócsai, Bischoff (Szűcs), Selmeczi. Edző: Hímer István. A tavasszal eddig gyengélkedő gyu­laiakhoz a feljutásra esélyes Kiskőrös látogatott, s hamar nagy küzdelem ala­kult ki a pályán. A hazaiak valamivel közelebb álltak a győzelemhez. Jó: Oláh, Burai, Pápa, Lipták, Botyánszki, ill. Szlovák, Pecznyik, Selmeczi. A mérkőzés után Steigerwald Zol­tán így láttatta a történteket: — Ki­csit meg voltunk illctődve, de a rövid tapogatódzó játék után, vagyis negyedóra elteltével átvettük a játék irányítását. A lüktető mérkőzésen az óriási elánnal játszó csapat akár kétgó­los előnnyel is fordulhatott volna. Saj­nos a helyzeteket azonban kihagytuk. A második félidő kiegyenlített erők küzdelmét hozta, ennek ellenére a gyu­laiak megérdemelték volna a két baj­noki pontot. (Ifj. Oláh Ferenc) Ifjúságiak: Gyulai SE—Kiskőrös 6—0. Orosházi MTK— Dabas 2—0 (1—0) Orosháza, 900 néző. V.: Tóth S. Orosháza: Tóth 1. — Csilek, Popot, Rácz, Kálmán — Papp J., Brakszató- risz, Nagy A. (Tóth T.), Lipováczi (Udvari) — Kvasznovszky, Képíró (Mogyorósi). Edző: Papp Imre. Dabas: Halász — Krász, Podoba, Nagy, Jarábik—Tóth Z., Bánkúti, Pin­tér, Fekete (Dvorszki) — Balatoni, Czeróczki. Edző: Somodi László. 34. perc: Kvasznovszky erőszako­san megszerezte a labdát két védő között, 14 méteres lövését a kapus ki­ütötte, a remek ütemben érkező Nagy A. az üres kapuba gurított, 1—0. 80. perc: Kvasznovszky ügyesen fordult középen. Lapos lövését a kapus kiütötte, a befutó Képíró éles szögből a kapuba lőtt, 2—0. A vendégek kezdtek jobban, kétszer is veszélyeztették az orosházi kaput. Ezután kiegyenlítettebbé vált a játék, az iramra sem lehetett panasz. A máso­dik félidőben sem adta meg magát a Dabas. A küzdelmes találkozón meg­érdemelt hazai győzelem született, amihez döntően hozzájárult a nyurga vendégkapus. Jók: Csilek, Nagy A., Brakszatórisz, ill. Krász, Nagy, Tóth Z. (Selmeczi László) Ifjúságiak. Orosházi MTK—Dabas 2—1. Hód mezövásárhely— Gyomaendröd 2—0 (0-0) Hódmezővásárhely, 1000 néző. V.: Horváth J. Hódmezővásárhely: Lc- boniczky — Földvári, Márta. Talmá- csi. Kovács I. — Kiss, Csáki, Tóth, Bottlik (Oltványi) -— Maczkó (Kéri), Barna. Edző: Pataki Tamás. Gyomaendröd: Szakács — Janis, Plá- slyik, Gonda, Gubucz — Bress, Buk­va, Demjén, Durucskó — Tóth (Hu- nya), Zsombok. Edző: Koltai Lajos. 55. perc: Kovács I. 22 métertől le­adott lövése megpattant egy védőn, majd a vendégek kapusáról a jobb ka­pufára, onnan a hálóba pattant a labda 1—0. 68. perc: A kupura törő Barnát Sza­kács kapus „elütötte”. A játékvezető kiállította a vendégek portását, akinek helyére Hunyaállt. 72. perc: Bottlik—Barna összjáték után egy kényszerítőzést követően előbbi 12 méterről helyezett a hálóba, 2—0. A gólkülönbség a vendég gyoma- endrődiekre nézve hízelgő. Különö­sen a kiállítás után játszott nyomasztó fölényben a hódmezővásárhelyi együttes. Iijúságiak: Hódmezővásárhely— Gyomaendröd 4—0. Kecskeméti TE— Nagyszénás 3—2 (2—0) Kecskemét, 500 néző. V.: Farkas. Kecskemét: Molnár (Fekete) — Popa, Endre, Bálint, Pataki—Újfalusi, Balu- ta, Forgó (Tanító) — Boronkai, Fütyű, Berki. Edző: Ádám István. Nagyszénás: Bordás — Gyimesi (Godár), Zábrák, Nagy A., Vinetter — Szlopóczki, Horváth (Bíró) Juhász, Lakatos — Fekete E., Nicula. Edző: Boér Ernő. 11. perc: Bálint jobbról beívelt szögletét Boronkai fejelte a léc alá, 1—0. 41. perc: Fütyű beadását Boronkai közelről a hálóba perdítette, 2—0. 53. perc: Fekete E. éles szögből kö­zépre lőtt labdája Molnárt érintve a kapuba pattant, 2—1. 71. perc: Szlopóczkit a játékvezető Újfalusi felvágásáért kiállította. 76. perc: Fütyű a 16-os sarkánál maga elé tette a labdát, majd félmago- san a hálóba lőtt, 3—1. 82. perc: Az újonc Fekete E. ki­ugrott az elmélázó védők közül, lövé­sébe a kapus csak beleütni tudott, s a labda a hálóba vágódott, 3—2. Küzdelmes, izgalmas mérkőzésen a hazaiak birtokolták többet a labdát, a nagyszénásiak apró szabálytalansá­gokkal igyekeztek tördelni a játékot. A küzdelem végig nyílt volt, „köszönhe­tő” ez Molnár kapusnak, aki két „le­vente” gólt kapott. Jó: Boronkai, Újfa­lusi, Fütyű, Baluta ill. Nagy A., Juhász, Fekete E. Ifjúsági eredmény: KTE—Nagy­szénás 2—0. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Fájsz—Mezőtúr I—1 (0—0), Kiskun- dorozsma—Makó 5—2 (2—0), Csongrád—Cegléd 0—0, Szegedi Dózsa—Szigetszentmiklós 0—0. Idegenben diadalmaskodtak a sarkadiak A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 18. fordulója zömében a vendégcsapatok sikerét hozta. Igaz, hogy a bajnoki tabella élén álló együttesek látogattak a szerényebb képességű csapatokhoz. Meglepetést talán csak a sarkadiak sikere hozott, ugyanis a Békéscsabai Előre-Favorit otthonában diadalmaskodtak. A szebb napokat megélt mező- hegyesiek sima vereséget szenvedtek Mezőberény- ben. A hétvégén az osztályban kevés gól esett, mindössze 18. Ez 2,25 mérkőzésenkénti átlagnak felel meg. F üzesgyarmat— Gyulavári 1—0 (0—0) Füzesgyaimat, 300 néző. V.: Péter. Füzesgyarmat: Dávid — Rácz, Hu­szár, Vígh, Tőkés, Petri (Jónás), Lázár, Kovács, Szőke (Erdei), Salya, Bartha. Edző: Zolnai Pál. Gyulavári: Búj — Harangozó, Tóth, Démusz, Bálint, Mag, Szénási, Tapasztó, Simák, Czi­Megyei I. osztály czeri (Földi), Jónás. Edző: Jónás Fe­renc. Küzdelmes, sportszerű, színvo­nalas mérkőzésen — jó játékvezetés mellett — a kitűnően játszó Vígh a 60. percben góljával eldöntötte a két pont sorsát. Jó: Dávid, Vígh, Tőkés, Lázár ill. Búj, Tóth, Szánási. (Szabó László) Békésszentandrás— Vésztő 1—0 (0—0) • Békésszentandrás, 150 néző. V.: Balogh. Békésszentandrás: Nagy — Bcncsik, Bordács, Raj P., Izsák, Raj T. (Orovecz), Varga (Kovács), Medvecz- ki (Kondacs), Gazsó, Sáfár, Szabó. Edző: Paulik János. Vésztő: Sztoja- neszku — Háti, Tóth, Kaszai, Rábai, A füzesgyarmati Vígh — estében — a kifutó Búj kapus mellett a 60. percben megszerezte a mérkőzés egyetlen gólját, amely a hazaiaknak két pontot jelentett, vagyis a megyei I. osztályban: F üzesgyarmat—Gyulavári 1—9 Fotó; Lehoczky Péter Korai gólöröm A 38. percben egy bal oldali orosházi beívelés után Halász csak beleütni tudott a labdába, a kipattanó pettyest Brakszatórisz látványos mozdulattal kapás­ból 15 méterről a bal felső sarokba bombázta — az OMTK—Dabas NB III-as meccsen. A ritkán látható óriási gól mérhetetlen örömet okozott a fiatal játé­kosnak. Önfeledten száguldott a félpályáig, ahol a csapattagok egy pillanatra egymásra ugrottak a zöld gyepen. Alig akartak hinni a szemüknek a hazai játékosok—no, meg a nézők is —, amiért a szabályos gólt, az addig is sokat bizonytalankodó, szerepelni kívánó Tóth S. játékvezető érvénytelenítette. Igaz, rajta kívül mindenki másként gondolta, még a ven­dégjátékosok arcán is ez volt látható. Az, hogy ki mit érzett ekkor, nehéz lenne elmondani. Mindenesetre Brakszatórisz ezután is kitűnően játszott... S.L. Varga, Rozsos, Fekete, Ökrös (Szabó), Papp, Molnár. Edz.ő: Kiss Péter. Med­dő első félidei játék után a cserek tuda- tosabbá tették a játékot, cs megérde­melten győztek a hazaiak. Kiállítva: Háti (sorozatos durvaság miatt a 75. percben). G.: Kovács 82. percben. Jó: Bordács, Raj P. Izsák, Orovecz., ill. Sztojaneszku, Varga. (Varga László) Békéscsabai Előre- Favorit—Sarkad 1—2 (1—1) Békéscsaba, 100 néző. V.: Kurucz. Előre-Favorit: Lakatos — Szűcs M„ Bélteki, Kovács, Bócsik (Kulcsár), Bognár, Szegedi, Gyura, Pusztai, Mol­nár, Szűcs Zs. Edző: Fodor Sándor. Sarkad: Veress — Kapros, Boldog, Petrusán, Germán (Szabó Sz.), Pol- csek. Szabó A., Papp, Gurzó, Kesz­tyűs, Szabó M. Edző: Balog István. Iramos, változatos, küzdelmes mérkő­zésen a vendégcsapat megérdemelt győzelmet aratott. G.: Molnár a 44., ill. Gurzó a 42., 61. percben. Jó: Bélteki, ill. az egész sarkadi csapat dicséretet érdemel. (Ravasz Pál) Kamut— Mezőkovácsháza 1—2 (0-2) Kamut, 250 néző. V.: Csipái. Kamut: Pribojszki — Nyári, Lenkeit, Szakái, Pittner, Kondacs, Antmann, Kukely, Szász, Balogh, Komáromi. Edző: Borgula János. Mező­kovácsháza: Nicu — Szabó (Mocsá­ri), Kovács, Szatmári, Kovalcsik, Bá- nyik (Köteles), Balázs, Dumitru, Sze- rekes, Schmidt, Kolozsi. Edző: Sári Ferenc. Nagyiramú mérkőzésen egyenlő erők küzdelme folyt a játékté­ren. A játék alapján a döntetlen reáli­sabb lett volna. G.: Pittner a 63., ill. Kovalcsik a 38., Bányik a 41. percben. Jó: mindkét csapat labdarúgói dicsé­retet érdemelnek teljesítményükért. (Szlancsik János) Csorvás— Medgyesegyháza 0—1 (0—0) Csorvás, 150 néző, V.: Hajdú. Csorvás: Baráth R. — Pleskovics. Tóth, Fülöp, Seres, Ránkli. Benyovsz- ki (Eke), Támyik, Kiss. Salka. Dénes (Baráth L.). Edző: Evanics István. Medgyesegyháza: Knapcsik — Ju­hász J„ Kovács, Hegyi, Holecz, Juhász T. (Gellény), Jakab, Zámborí. Mocsá­ri, Vágási, Fodor. Edző: Cseh György. Az első félidőben végig támadta — eredménytelenül — a játékrészt a ven­dégegyüttes. Szünet után kiegyenlítet­tebb küzdelem folyt a pályán, s a kiha­gyott hazai helyzetet a 72. percben Mocsárt góllal bűntette. Jó: Barát R.. Fülöp, ill. Holecz, Mocsári. Vágási. (Lestyán Mihály) Kétegyháza—Battonya 1—1 0—0) Kétegyháza, 150 néző, V.: Fábián. Kétegyháza: Rotár — Popa, Iszlin, Sipos L, Juhász. Futaki, Ónodi, Ka- szap, Sipos II. Szám fi ra. Negye. Edző: Grósz György. Battonya: Kunos — Fekete, Turbucz. Talpai, Simon T„ Major. Tóth, Daróczi. Laurcnczi. Má­kos. Kovács. Edző: Juhász Zoltán. A kétegyháziak első félidei jó játéka meglepte a battonyaí csapatot. Fordu­lás után kiegyenlített volt a küzdelem. G.: Szám lira a 28., ill. Laurcnczi a 82. percben. Jó: Isztin. Ónodi. Sípos П., Számfira, ill. Turbucz, Talpai. Simon T„ Major. (Bencze László) Tótkomlós—Elek- Dualflex 1—3 (0—3) Tótkomlós, 450 néző. V.: Varga. Tótkomlós: Kiss — Poljak. Litauszki. Zsingor. Szpisjak. Pásztor. Elek. Papp. Magyar, Mitykó. Kovács. Edző: Ma- tajsz Pál. Elek: Bikádi — Kohut. Csor­ba. Pigler, Elekes. Domokos, dr. Nagy. Rcsctár, Gál. Petrison. Trepák. Edző: Csotba János. Egy jobb összteljesít­ményt nyújtó cleki együttes gyenge játékvzelés mellett megérdemelten nyert. G.: Elek az 53., ill. Trepák a 4.. Gál a 30.. Kohut a 43. percben. ( Ho- vorka György) Mezőberény— Mezőhegyes 3—0 (1—0) Mezőberény, 300 néző, V.: Végvári. Mezőberény: Braun — Bu­rai, Harmati J„ Harmati L., Kreisz (Rácz Zs.), Jakab, Törő, Hegedűs. Krccsmérik. Gézárt, Rácz A. Edző: Li­tauszki Pál. Mezőhegyes: Szántó — Csordás. Boros. Lovász, Kricsméri, Szemerédi (Posztós), Sümeghy (Ad­ler), Zsóri, Harangozó. Hanga (Csi- gér), Pálhidai. Edző: Krecsméri Tibor. Sportszerű mérkőzésen, főleg a máso­dik félidőben jó játékkal rukkoltak ki a herényiek, s biztos, megérdemelt győ­zelmet arattak. G.: Hegedűs (11-esból a 25., a 70., Törő az 52. percben. Jó: Harmati L., Kreisz, RáczZs., Hegedűs, ill. Szántó. Boros. Pálhidai. (Kiss István) IFJÚSÁGIAK: Békésszentand­rás—Vésztő 1—3, Füzesgyarmat— Gyulavári 1—2, Kamut—Mezóko- Vácsháza 1—4, Kétegyháza—Batto­nya 3—1, Csorvás—Medgyesegyhá­za 1—0. Tótkomlós—Elek 5—1, Bé­késcsabai Előre-Favorit—Sarkad 6— 3, Mezőberény—Mezőhegyes 4—I. A megyei bajnokság állása 1. Mezőkovácsházi TE 18 16 1 1 72—16 33 2. Füzesgyarmat 18 10 5 3 32—18 25 3. Elek-Dualflex 18 10 4 4 38—19 24 4. Medgyesegyháza 18 10 2 6 30—34 22 5. Kamut 18 7 6 5 27—20 20 6. Békésszentandrás 18 8 3 7 25—23 19 7. Bes. Előre-Favorit 18 7 5 6 26—25 19 8. Gvulavári 18 6 6 6 19—18 18 9. Battonya 18 5 8 5 21—23 18 10. Mezőberény 18 6 5 7 28—32 17 11. Sarkad 18 6 3 9 25—32 17 12. Mezőhegyes 18 7 2 9 22—28 16 13. Tótkomlós 18 6 3 9 27—28 15 14. Csorvás 18 2 6 10 13—41 10 15. Kétegyháza 18 2 5 11 21—10 9 16. Vésztő 18 2 2 14 5—34 6 Az Alföld csoport állása: 1. Kecskeméti TE 18 13 3 2 38—15 29 2. Kiskőrös 18 12 4 2 39—12 28 3. Orosházi MTK 18 8 6 4 24—11 22 4. Makó 18 9 3 6 26—31 21 5. Hódmezővásárhely 18 8 3 7 28—20 19 6. Gyulai SE 18 7 5 6 24—26 19 7. Kiskundoro/sma 18 4 10 4 22—21 18 8. GyomaendrődiFC 18 6 6 6 21—22 18 9. Dabas 18 6 5 7 29—26 17 10. Szegedi Dózsa 18 5 7 6 17—25 17 11. Szigetszentmiklós 18 5 6 7 25—26 16 12. Nagyszénási TSZSK 18 4 7 5 18—22 15 13. Mezőtúr 18 5 4 9 8—20 14 14. Ceglédi Honvéd 18 2 8 8 12—26 12 15. Fájsz 18 4 4 10 13—30 12 16. Csongrád 18 2 7 9 11—20 11 Totóeredmények A 12. hét szelvényeihez. 1. MTK—Kispest-Honvéd FC ... ___2—2 X 2. Diósgyőr FC—Vác FC-Samsung ___ ____0—1 2 3. Veszprém FC—Haladás VSF ______ ____2—0 1 4. Rostock—Werder Bremen ________ ____0—0 X 5. Frankfurt—Bayern München ______ ____3—2 1 6. Kaiserslautern—VfB Stuttgart .......... .........0—0 X 7. Ancona—Lucchese _____ ____2—1 1 8. Casertana—Venezia ____ ____0—0 X 9. t'esena—I dinese ............ ___ 1—1 X 10. Lecce—Messina________ .........0—2 2 11. Modena—Reggiana _____ ____0—0 X 12 . Padova—Bologna.............. .........0—0 X 13. Piacenza—Cosenza _____ ____1—1 X + 1 mérkőzés: 14. Freihiirp—Mannheim ...... .........0—0 X