Békés Megyei Hírlap, 1992. március (47. évfolyam, 52-77. szám)

1992-03-23 / 70. szám

1992. március 23., hétfő SpORT 16 „hete” veretlenül! A Videoton-Waldham: A labdarúgó „felsőosztálvban” lassan, de fokozatosan nyomul felfelé a táblázaton a fehérvári együttes, annak eredményeként, hogy immár 16 hete veretlen. Szombaton sokan úgy gondolták: majd Újpesten oda lesz a remek széria, ehelyett két lila-fehért kiállítottak, a „Vidi” pedig simán nyert! Tovább polarizálódik a tabella. Az öt legjobb mögött hat pontos szóródással áll kilenc együttes, s a végén a zalaiak és a diósgyőriek, akik egyre halványuló reménnyel folytathatják. Igaz, ha Kozma Mihály kispesti vezető javaslatát a liga megfo­gadja, vagyis a csapatok fogjanak össze a totót felügyelő Sze- rencsejáták Rt. ellen, még sok minden történhet a nyárig, illetve a nyáron. Az egyre inkább eluralkodó pénztelenségről most nem is beszélve... Az NB I állása BELANKA KFT. О Sörök, borok, üdítő italok, égetett szeszek nagyker áron. 1. Kispest-Honvéd 18 10 4 4 32—18 24 2. Vác-Samsung 18 8 7 3 32—20 23 3. Ferencváros 18 7 9 2 24—14 23 4. Videoton-Waltham 18 7 9 2 25—16 23 5. Siófok 18 10 3 5 28—20 23 6. MTK 18 8 5 5 29—18 21 7. Újpesti TE 18 6 8 4 26—22 20 8. Pécsi MSC 18 7 6 5 13—11 20 9. Vasas 18 6 6 6 19—16 18 10. BVSC-NOVÉP 18 5 6 7 19—18 16 11. Győri Rába ETO 18 5 6 7 19—24 16 12. Tatabánya 18 5 6 7 14—25 16 13. Haladás VSE 18 5 5 8 17—22 15 14. Veszprém 18 4 7 7 13—22 15 15. Diósgyőr 18 4 4 10 14—28 12 16. Zalaegerszeg 18 — 3 15 9—39 3 A góllövőlista élcsoportja: 13 gólos: Orosz (Vác), 11 gólos: Eszenyi (ÚTÉ), 9 gólos: Fischer (Siófok), Negrau (Kispest-Honvéd), 7 gólos: Sallói (Videoton-Waltham), 6 gólos: Farkasházy (BVSC), Fodor (Ferencváros), Balog (MTK), Vincze (Kispest-Honvéd). Veszprém FC— Haladás VSE 2—0 (2—0) Veszprém, 2000 néző. V.: Fazekas. Gól: Csornai (3.p.). Kelemen (6. p.). VESZPRÉM: Andorka — Ger- sics, Eantai, Csík, Szécsi — Kiss, Csornai (Pál 85. p.), Kelemen — Le- hota. Sülé, Perger. HALADÁS: Ku- tasi — Jagodics, Mikos, Görög — Szekér, Marton, Illés, Topor (Vidó- czy 79. p.), Elekes — Ávdejenko ( Berbás 46. p. ), Schaffer. Esőben, de jó talajú pályán óriási lendülettel kezdtek a veszprémiek. Érdekes módon a Haladás ellen eddig mindhárom NB 1-es mérkőzésükön a játék elején eredményesek voltak, s most is. A 3. percben Csornai 6 m-ről passzolta a hálóba a labdát (1—0). Újabb 3 perc múlva Ke­lemen egy igazítás után 20 m-ről védhetetlenül zúdította a kapuba (2—0). A gól után a vasiak har­coltak ki mezőnyfölényt, de a jó veszprémi védelemmel szem­ben helyzetet sem tudtak terem­teni. A 29. percben Kelemen fut­tából leadott 22 m-es lövése a felső lécen csattant, a másik ol­dalon Schäffer bombáját Andor­ka öklözte szögletre. Fordulás után, a 62. percben Kutasi kivetődött Kelemen elé, a bíró 11-est ítélt. Szécsi gyen­gén helyezett, jobbra tartó lövé­sét Kutasi remek érzékkel ki­ütötte. Végig sűrű esőben magyar pályán ritkán látható nagy küz­delmet vívott a két csapat. Jó: Gersics, Csornai, Kiss, Kelemen, Perger, ill. Kutasi, Görög, Szekér, Elekes. Diósgyőri FC— Vác FC-Samsung 0—1 (0—0) Diósgyőr, 12 000 néző. V.: Nagy L. Gól: Nyilas (85. p.). DIÓSGYŐR: Knotz — Bém, Les- kó. Kertész, Budai (Farkas, 63. p.) — Danes, Szabó Zs., Molnár (Váczi, 76. p.y, Petcu — Cigankov, Szvisztun. VÁC: Koszta — Bereczki (Puglits, 72. p.), Nagy, Hahn, Szalai—Kriska, Fekete, Simon (Répási, 87. p.), Hor­váth — Orosz, Nyilas. A 69. percben mégis csaknem a DFC ért el gólt: Szvisztun 15 méterről fejjel kísérelte meg áte­melni Koszta fölött a labdát, ám a vendégek kapusa résen volt és hátrálva menteni tudott. A két pont sorsa a 85. percben dőlt el, amikor gyors váci akció futott a bal oldalon, a középre kerülő labdát két diósgyőri védő is el­vétette, így Nyilas zavartalanul lőhetett a bal sarokba (0—1). Jó: Szabó Zs., Szvisztun, ill. Nagy, Hahn, Kriska, Horváth, Nyilas. Újpesti TE— Videoton-Waltham 1-4 (1-1) Megyeri út, 2500 néző. V.: Bognár. Gól: Eszenyi (17. p.), Dubecz (38. p.), Kuttor (71.. 74. p.), Sallói (77. p.). Kiállítva: Szlezák (53. p.), Bácsi (88. p.). ÚTÉ: Brockhauser — Tomka, Aczél, Szlezák — Miovecz, Varga A., Véber (Bácsi, 67. p.), Balázs — Ci- gan, Eszenyi, Zsivótzky (Lovász, 67. p.). VIDEOTON: Mitring — Mol­nár, Németh, László, Vadász — Kut­tor, Dubecz, Sallói, Bekő — Hauzner (Vajda, 83. p.), Földes (Takács, 62. p.). A találkozó előtt Szlezák Zol­tánt 100., Rubold Pétert — ő csak tartalék volt ezúttal — pe­dig 250. bajnoki mérkőzése al­kalmából köszöntötték az újpes­ti klub vezetői. Az ünnepi han­gulat nem tartott sokáig... A 17. percben Eszenyi lépett ki, majd közelről a hálóba helyezett (1— 0). A gól felrázta a fehérvária­kat, s a 38. percben Dubecz 18 méterről a jobb alsó sarokba bombázott (1—1). Az 53. percben 10 főre fo­gyatkozott az ÚTÉ, miután Szle­zák lerántotta Sallóit. A hajrá­ban a kettős újpesti csatárcsere ellenére Kuttor három perc alatt kétszer is eredményes volt, majd befejezésül Sallói lőtt egy véd- hetetlen felsősarkos gólt. A Videoton-Waltham, amely 16 fordulón keresztül őrzi veret­lenségét, egyértelműen rászol­gált a két pontra. Jó: Aczél, ill. Bekő, Kuttor, Sallóz. Ferencváros— BVSC-NOVÉP 1—0 (0—0) Üllői út, 6000 néző. V.: Piller. Gól: Fodor (75. p.). F'TC: BaloghT. — Patkós (Balogh G. a szünetben), Simon, Telek, Sze­keres — Lipcsei, Albert, Fodor, Kel­ler — Nagy, Deszatnik. BVSC: Gás­pár — Kroner, Nahóczky, Iscsak, Nyikiforov — Farkasházy, Bognár (Garas 81. p.), Huszák, Farkas — Morzsa (Balogh Z. 81. p.), Gracsov. Ш1Й1 SZOLGÁLTATÓ ÉS IPARI KISSZÖVETKEZET GYULA 5701 Siórét 2., pf. 86. — lapostetö szigetelés — víztoronyjavítás — víztároló szigetelés. Ügyintéző: PFEFF FERENC, telefon: (66) 62-611. Nem túlzás azt állítani, hogy az első félidő legemlékezete­sebbjelenete a kezdőrúgás volt. Papp László háromszoros ököl­vívó olimpiai bajnok indította útjára a labdát, de nyugodtan maradhatott volna utána is a pá­lyán, a színvonalra biztos nem hozott volna szégyent. Rendkívül unalmas, meddő játszadozás folyt a pályán, a kapuk csak elvétve kerültek ve­szélybe. A Ferencváros fölénye végül a 75. percben érett góllá, Fodor 25 m-ről futtából leadott lövéssel szerezte meg csapatá­nak a vezetést. Második félidei jobb játéká­val a Ferencváros megérdemel­ten tartotta otthon a két bajnoki pontot. Jó: Fodor, Keller, Telek, ill. Nyikiforov, Iscsak, Gracsov. Tatabányai SC— Zalaegerszegi TE 2—0 (2—0) Tatabánya, 2500 néző. V.: Hart­mann. Gól: Ignácz ( 1. p.), Váczi ( 11 -esből, 10. p). TATABÁNYA: Józsa — Udvardi, Váczi, Csanálosi — Sas, Ignácz, Klausz, Banica (Simon, 67. p.) — Süveges, Onucsin, Szekeres. ZTE: Tóth — Dobos, Kovács L., Szabó L, Horváth J. — Varga, Rózsa, Szabó II., Farkas (Fújsz, 46. p.) — Gyur- kity (Pálcsa, 66. p.), Zalys. A nézőtéren többen még csak a helyükre igyekeztek, amikor az első percben a Tatabánya megszerezte a vezetést. Szeke­res remekül indította Ignáczot, aki a védőit lefutva 14 méterről lőtt, a labda a bal alsó sarokba vágódott (1—0). És még nem volt vége, a 10. percben Ignácz szabadrúgása után kifutott a jobb oldali zalai védelem, mi­közben az egyedül álló Klausz Süveges elé fejelt, a kivetődő Tóth azonban elhúzta a lábát. A büntetőt Váczi a kapu jobb olda­lába vágta (2—0). A szünet utáni percekben, a Tatabánya játéka visszaesett, míg a zalaiak feljavultak, de csak a helyzetek kialakításáig jutottak el. Mindenesetre a Tata­bánya a tavaszi harmadik fordu­ló után 6 pontos, ami annyit je­lent, hogy megkezdte a felzár­kózást a középmezőnyhöz. Jó: Ignácz, Váczi, Józsa, Banica, ill. Szabó I., Dobos. Siófoki Bányász— Vasas 1—1 (0—1) Siófok, 3000 néző. V.: Molnár L. Gól: Zvara (10. p.), Fischer (75. p.). SIÓFOK: Bíró — Keszeg, Zare, Olajos, Kolovics (Kámán, 72. p.) — Máriási (Varsányi, 59. p.), Kirch- maver, Meksz, Dúró — Gregor, Fi­scher. VASAS: Babócsy — Juhár, Turbék, Mészöly, Pecha — Kecskés, Sirinbekov, Galaschek — Zvara (Bíró, 87. p.}, Coco-Aires (Szilvesz­ter, 88. p.),Nagy. Végig szemerkélő esőben, csúszós, de nem mély talajú pá­lyán a Vasas kapott előbb lábra, s a 10. percben egy óriási kapus­hiba után megszerezte a veze­tést. Szünet után, a 75. percben Fischert a kaputól 17 méterre Kecskés felrúgta, a szabadrú­gást a sértett a bal alsó sarokba lőtte, úgy, hogy a labda Babócsy előtt felpattant, s aztán jutott a hálóba. A két csapat küzdelméből a Vasas volt a veszélyesebb, a Siófok pedig a többet támadó, s a körülményekhez képest a dön­tetlen megfelel a látottaknak. Jó: Zare, Olajos, Máriási, Meksz, Kirchmayer, ill. Babó­csy, Mészöly, Turbék, Kecskés, Zvara. Győri Rába ETO—Pécsi MSC 2—1 (1—0) Győr, 2000 néző. V.: Stamler. Gól: Miriuta (30. p.), Csertői (46. p.), Czéh (70. p.). RÁBA ETO: Végh — Bognár, Bimbó, Sánta — Tóth, Rugovics, Miriuta, Urbán, Farkas (Korsós 65. p.) — Csertői (Csikós 89. p.), Репа. PMSC: Kovacsevics — Kónya, Ba­logh, Lőrincz, Palaczky — Jenei, Bódog, Ulveczky, Czéh (Szabó 91. p.) — Magyar, Kocsis. A jelentős győri fölény a 30. percben érett góllá: Csertőit buktatták a kaputól 18 m-re, a szabadrúgást Miriuta mesterien a bal sarokba csavarta (1—0). Góllal kezdte a második fél­időt a Rába, Farkas viharzott el a bal szélen, beadását Csertői vágta a jobb sarokba (2—0). A 70. percben a győri védőknek kellett hibázni ahhoz, hogy Czéh kerülhessen gólhelyzetbe, aki ki is használta a lehetőséget, és 15 m-ről élesen a bal sarokba lőtt (2—1). Ellentétes félidőket hozó mérkőzésen megérdemelt a mi- ninális hazai győzelem, mivel az első 45 percben egyértel­műen jobb volt a Rába. Jó: Rugovics, Béna, ill. Ba­logh, Lőrincz, Bódog. MTK—Kispest- Honvéd FC 2—2 (1—2) Hungária krt., 2500 néző. V.: Né­meth L. Gól: Ivanics (13. p.), Kovács K. (21., 23.), Keresztúri (54. p.). Kiállítva: Vancsa (86. p.). MTK: Zsiborás — Talapa J., Hí­res, Bognár Z., Vincze J. (Keresztú­ri, 34. p) — Ivanics, Vancsa, Balog, Horváth Cs., Lakatos — Hámori (Morozov 52. p.). HONVÉD: Gulyás — Plókai, Csepregi, Csábi — Pisont, Kovács E„ Márton, Cseh — Kovács K„ Negrau, Vincze I. (Urbányi a szü­netben). — Mezőgazdasági gépek és pótalkatrészek, műszaki cikkek, gumiköpenyek, tömlők, gördülő csapágyak, akkumulátorok, csavarok és egyéb vasáruk forgalmazása nagykereskedelmi áron. — Simon kosaras emelőgépek összeszerelése, javítása. Agro-Stop Ipari, Kereskedelmi Kft., 5600 Békéscsaba, Szarvasi út 84. Telefon: (66) 28-588, (66) 28-232, (66) 27-964. Telefax: (66) 28-632. Verebes József, az MTK ve­zető edzője a járt utat a járatla­nért nem hagyja el. Ez tűnt ki a kék-fehér gárda alapfelállásá­ból. Egyedül Hámori tartózko­dott elöl... de a 13. percben egy trükkös szabadrúgás után Iva­nics közeli, szemfüles góllal a hazai drukkereket vidította fel (1—0). Később két perc alatt kétszer is megvillant Kovács Kálmán. A 21. percben futtából bombázott 15 méterről a bal fel­ső sarokba, majd a 23. percben Negrau varázsolta a lábára a lab­dát, amit ő közelről játszi könnyedséggel pofozott a hálóba (1—2). A szünet után Ivanics nagy­szerűen szólózott a jobb olda­lon, beadását Keresztúri pom­pás fejessel juttatta a hálóba (2—2). Óriási küzdelem folyt a győztes gólért, a hajrában a ka­kaskodó Vancsát kiállították. A nehéz talajon is dicséretre méltó iram, olykor hamisítatlan rangadóhangulat jellemezte a játékot — igazságos a pontosz­tozkodás. Jó: Vancsa, Ivanics, Lakatos, Bognár, ill. Márton, Kovács E., Cseh, Kovács K. Talajon 10 pont! s Ónodi: cottbusi mester! A DPA hírügynökség jelentése szerint nagy fölénnyel nyerte Cottbusban a Tornász Mesterek Tornáját Ónodi Henrietta. A 17 éves magyar Európa- bajnoknő összetettben több, mint 35 századdal előzte meg a FAK-beli Róza Galijevát. Ónodi eredményei az egyes szereken. Ugrás és korlát: 9,90; gerenda: 9,875; talaj: 9,95 pont. A cottbusi verseny szomorú érdekessége, hogy a vb- bronzérmes román Cristina о n t a s megsérült és visz- szalé- pett. Az összetett verseny végeredmé­nye: 1. Ónodi Henrietta 39,625, 2. Galijeva (FÁK) 39,250 3. Hadarean (román) 39,00, 4. Xun Chu (kínai) és Hrisztova (bolgár) 38,70—38,70, 6. Anke Schönfelder (riémet) 37,975. A cottbusi nemzetközi tor­nászbajnokságon Ónodi Hen­rietta után a férfi induló is reme­kül helytállt: a dunaújvárosi Supola Zoltán a viadal három­szoros bajnokát, a német világ­bajnok Sylvio Krollt is megelőz­ve a negyedik helyen végzett. Az 5000 márkát érő elsőség a FÁK csapatvilágbajnokáé, Alekszej Voropajevé lett, aki vi­lágbajnok honfitársát, Valerij Bjelenkijt előzte meg. A szombat esti szerenkénti döntők során újabb sikerek ju­tottak a 17 éves békéscsabai Ónodi Henriettának. Két szeren is első lett, ráadásul az egyik kedvenc gyakorlatára, talajon a maximális 10-es pontszámot érdemelte ki. Egyedül felemás korláton nem állhatott dobogó­ra, a gerendán pedig újabb ezüst­tel gyarapította cottbusi érem­gyűjteményét. Eredmények. Ugrás: I. Ónodi Henrietta (magyar) 9,837,2. Hrisztova (bolgár) 9,612 3. Marie-Angeline Col­son (francia) 9,250. Felemás korlát: I. Hrisztova 9,825. 2. Galijeva (FÁK) és Hadarean (román) 9,775—9,775. Ge­renda: I. Galijeva 9,85 pont, 2. Ónodi és Xun Zhu (kínai) 9,8—9,8. Talaj: 1. Ónodi 10,00,2. Galijeva 9,90,3. Hrisz­tova 9,80. Jenei „osztrák” kerete Négy külföldi kezdő ígéretéhez híven Jenei Imre szövet- ségi kapitány a '° szombati labdarú­gó bajnoki forduló után ismer­tette annak a 18 játékosnak a nevét, akik a jövő szerdai, osztrákok elleni barátságos mérkőzésen (Népstadion, 19.30 óra) számításba jönnek. A kapitány négy idegenlégióst hívott meg, s ők minden bi­zonnyal a kezdőcsapatban is helyet kapnak. Á „Jenei-gárda” tegnap Tatá­ra utazott, ott készül fel az „örök ellenféllel” szembeni találkozó­ra, s a vidéki városban kedden sorra kerülő sajtótájékoztatón ismerteti a kezdőcsapatot. A 18-as keret: Petry Zsolt (Gent), Brockhauser lst\án (ÚTÉ) — kapusok; Nagy Tibor (Vác FC-Samsung), Keller Jó­zsef, Telek András, Simon Tibor, Lipcsei Péter (Ferencváros), Márton Gábor, Kovács Ervin, Pisont István, Kovács Kálmán (Kispest-Honvéd FC), Détári Lajos (Bologna), Balog Tibor (MTK), Lőrincz Emil (Molen- beek), Illés Béla (Haladás), Eszenyi Dénes (ÚTÉ), Kiprich József (Feyenoord), Fischer Pál (Siófok) — mezőnyjátéko­sok. Májusban: PP Kupa kispályán A rövid múltú, de máris tekintélyes üzleti lap, a Privát Profit és solymári üzletközpontja május 16—17-én megrendezi az első, lap­ról elnevezett országos kispályás labdarúgótornát. A tornára bárki nevezehet, a színvonalas ellátásért és szállásért éppen annyit kell fizetni, mint amennyi az első helyezett pénzdíja, vagyis ötvenezer forintot, a másik két dobogós 30, illetve 20 ezer forintot nyer. Érdek- lődni a részletekről a solymári PP Centerben lehet Strack Máriánál.’ Tomba nyerte az utolsót Síelő Vk.: Paul Accola Az olasz Alberto Tómba sike­rével zárult az alpesi sí Világku­pa sorozat 1991/1992-es idénye. A háromszoros olimpiai bajnok a svájci Crans Montanában a kilencedik műlesikló viadalt nyerte meg. Eredmények: 1. Alberto Tomba (olasz) 1:48.14 p„ 2. Paul Accola (sváj­ci), 1:48.78 3. Finn-Christian Jagge (norvég) 1:48.87. A Világkupa pontverseny végered­ménye.: Férfiak. Összetett: I. Paul Accola 1699 pont, 2. Alberto Tomba 1362, 3. Marc Girardelli (luxemburgi), 996. Műlesiklás: 1. Alberto Tomba 820 pont, 2. Paul Accola 588, 3. Finn- Christian Jagge 533. Oriásmülesiklás: 1. Alberto Tom­ba 520 pont, 2. Hans Pieren (svájci) 400,3. Paul Accola 330. Szuper óriásműlesiklás: I. Paul Accola 429 pont, 2. Marc Girardelli 296, 3. Günther Mader (osztrák) 286. Lesiklás: 1. Franz Heinzer (svájci) 649 pont, 2. Daniel Mahrer (svájci) 537; 3. A. J. Kitt (amerikai) 461. Nők. Összetett: I. Petra Kronberger (osztrák) 1262, 2. Carole Merle (fran­cia) 1211, 3. Katja Seizinger (német) 937. Lesiklás: 1. Katja Seizinger 523, 2. Petra Kronberger 432. 3. Miriam Vogt (német) 359. Szuper óriásmülesiklás: 1. Carole Merle 417, 2. Merete Fjeldavli (nor­vég) 309,3. Katja Seizinger 234. Oriásmülesiklás: 1. Carole Merle 566.2. Vreni Schneider (svájci) 391,3. Diann Roffe (amerikai) 372. Műlesiklás: 1. Vreni Schneider 511.2. Pemilla Wiberg (svéd) 445, 3. Bianca Femandez-Ochoa (spanyol) 413. A nemzetek pontversenyében: 1. Ausztria 11 028 pont 2. Svájc 10 240 3. Németország 604 pont.