Békés Megyei Hírlap, 1991. december (46. évfolyam, 282-305. szám)

1991-12-02 / 282. szám

© 1991. december 2., hétfő SPQRÁ vielleklE fBÉKÉS MEGYEI HÍRLAP Félévzáró: ötös Békéscsabai Előre FC—Bagi SE 5—0 (4—0) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 3000 néző. V.: Aczél (Bába, Bánóczki). Békéscsaba: Baji 7 — Mracskó 6, Ionut 7-2=5, Pápa 5 — Belvon 6, Szenti 6, Csató 8, Ottlakán 6 — Árgyelán 5, Miklya 7, Manaila 5. Edző: Pásztor József. Bagi SE: Lippai 4 — Mészáros 4, Ecker 5, Balogh 5, Rózsavöl­gyi 4 — Győri 6, Lénárt 4, Nagy P. 5, Mundi 4-2=2 — Farkas 4, Borgulya 6. Edző: Both József. Csere: Rózsavölgyi helyett Magyar (5) a 46., Belvon h. Szegedi (-) a 68., Árgyelán h. Molnár (-) a 73. percben. Gólszerző: Csató a 8., Miklya a 10., Csató a 27., Miklya a 45., Csató a 82. percben. Kiállítva: Ionut a 35., Mundi az 58. percben. Szögletarány: 3:3 (0:0). A Sörbár Vendéglátó Kft. (Irányi u. 2.) különleges hű­tött import és hazai sörök nagy választékával áll a fogyasztók rendelkezésére. A Kék Fény Kisvendéglő Békéscsabán (Bartók B. u. 21.) új színekben, olcsó árakkal, kitűnő zenével várja a kedves vendége­ket. Lakodalmak, rendezvények lebonyolítását vállaljuk! Hamar megszerezték a veze­tést a békéscsabaiak. A 8. percben Csató kapta középen Szentitől a labdát, majd befor­dult a kapu felé, két cselt csinált, végül Balogh és Ecker között 14 méterről elegánsan a jobb felső sarokba lőtt, 1—0. Csupán két perc telt el. ami­kor Szenti hatalmas jobb oldali partdobását Árgyelán csúsztatta tovább fejjel, s a kapu előtt egye­dül álló Miklya néhány lépésről a vonalon ragadt kapus mellett a jobb sarokba fejelt, 2—0. A15. percben Csató labdájá­val Árgyelán futtából mellé lőtt. Nem sokkal később Belvon bal­ról éles szögből beívelésszerű lövést eresztett a kapura, amely kis híján a hosszú sarokba poty- tyant. A 27. percben már a harmadik gólnak örülhettek a szurkolók, amikor Árgyelán a jobb oldalon jól húzott el, egy csel után belőtt középre, s a nyolc méterről be­robbanó és előrevetődő Csató a bal alsó sarokba fejelt, 3—0. A 35. percben a kitörő Lénár- tot az utolsóként álló Ionut sza­bálytalanul akasztotta, amiért a kiállítás sorsára jutott. Már mindenki az óráját nézte, amikor a 45. percben Csató labdájával Miklya jól ugrott ki, hiába követte őt Ecker, nem érte utol. Miklya kicselezte a kifutó kapust is, végül erősen kisod­ródva, okosan átemelt a vissza­futó védőkön és a labda a bal alsó sarokban kötött ki, 4—0. A szünet után egy jobb oldali szögletet kifejeltek a védők, a 16-os -vonalán álló Borgulya kapásból lőtt, de Baji a helyén volt. Ez volt az első kapura lövés a vendégek részéről. Az 58. percben jobbról a 16-oson belül­re betömi akaró Manailát a vo­nal előtt fél lépéssel lerántotta Mundi, ő is a kiállítás sorsára jutott. Néhány perccel később Borgulya 25 méteres nagy erejű szabadrúgását védte Baji. A 63. percben Lénárt a 16-oson belül járó Manaila lábát elhúzta, 11- es! A büntetőt Csató nagy erővel a bal kapufa tövére rúgta. A 70. percben Manaila a balösszekötő helyéről nagy lövést zúdított a kapura, de Lippai szögletre öklözte a labdát. A 77. percben Nagy P. labdája az egyedül álló Farkashoz került, aki a 16-oson állva a kifutó Baji fölött elrúgta a labdát, de az az üres kapu fölött elszállt. A 82. percben—szinte majd­nem szemben a bagi kapuval — 17 méteres szabadrúgáshoz ju­tottak a békéscsabaiak. Csató állt a labda mögé és nagy erővel a bal alsó sarokba bombázott, a megdermedt kapus csak nézte a labda útját, 5—0. A 84. percben Borgulya jól lépett ki a védők között, majd futtából a jobbösszekötő helyé­ről lőtt, de Baji szögletre ütötte a labdát. Ennek elvégzése után Győri lőtt kapura, de Baji ismét a helyén volt és a védőkkel együtt tisztázott. A lefújás előtt Mracs­kó nagy lövését hárította Lippai. A szezonzáró mérkőzésre nagy önbizalommal érkezett a bagi együttes. Vezetőik azt sem rejtették véka alá: csak akkor fizetnek a csapatnak prémiumot, ha a záró forduló­ban győznek a lila-fehérek el­len és ezzel meglesz a 17 pont­juk. Az első percekben nem látszott a vendégegyüttesen, hogy valóban ezzel a céllal fu­tottak ki a pályára, később pedig azért nem, mert Csató és Miklya hamar lehűtötte a ke­délyeket. Sőt, e napon a pályán lévő játékosok közül szinte csak ők ketten futballoztak, látványos megoldásaik gyak­ran tapsra ragadtatták a szur­kolókat. A mindinkább fö­lénybe kerülő lila-fehérek akár több gólt is rúghattak volna, s még azt a luxust is megengedhették maguknak, hogy a büntetőt kapufára rúg­ja Csató. Igaz, a békéscsaba­iak középpályása hamar fe­ledtette e kisebb hibáját, hi­szen a második félidőben lőtt góljával megadta a kegyelem­döfést a statiszta szerepre kár­hoztatott bagi együttesnek. A mérkőzés érdekessége: voltak olyan percek, amikor kakas­kodással próbáltak elégtételt venni a játékosok az ellenfél okozta vélt sérelmen — amit ilyenkor a játékvezetők sárga lappal szoktak honorálni. Ám Aczél bíró megelégedett a két — tegyük hozzá jogos — kiál­lítással, sárga kártyát egyszer sem húzott elő zsebéből ami­kor pedig szükség lett volna rá. Lehet, hogy otthon felejtet­te? A kezdeti kisebb megbotlá- soktól eltekintve remek őszi szezont zárt a viharsarki csa­pat és jelentős előnnyel térhet­nek három hónapos pihenőre. Nyilatkozatok. Pásztor Jó­zsef: — Remélem, hogy tavasz- szal is megmarad ez a lendület. Gratulálok csapatomnak a fél­éves teljesítésért. Both József: — Én is gratulálok az ellenfél­nek, ezzel együtt csapatomnak is az őszi produkcióért. Bagi SE—Békéscsabai Előre FC 0—5 (0—1). NB Il-es ifjúsági-mérkő­zés, Galgahévíz, 50 néző. V.: Lovász. Békéscsaba: Liker — Szűcs M. (Deb- reczeni Cs.), Bélteki, Dobi, Nagy, Ba­lázs (Magyari), Gyura, Lévai (Csepre- gi), Balogh, Belicza, Puskás (Igricz). Edző: Dávid Imre, Fodor Sándor. A békéscsabai Nagy Lászlót a játékveze­tő a 80. percben kiállította. Két perc múlva Dobi Achil les-ín sérülést szen­vedett és nem tudta a játékot folytatni. Mivel Dávid Imre mind a négy cserele­hetőséget kihasználta, így a csabaiak nyolc mezőnyjátékossal fejezték be a mérkőzést. A békéscsabai ifik a tava­szi folytatást a tabella élén várhatják. G.: Péter (öngól), Bélteki (11-esből), Lévai, Belicza, Debreczeni Cs. Jó: Lévai, Gyura, Bélteki, Belicza. Bagi SE—Békéscsabai Előre FC 2—4 (1—2). NB Il-es serdülőmérkő­zés. Galgahévíz. V.: Zilahi. A békés­csabai serdülők az őszi idényt a DVSC mögött a 2. helyen zárták. G.: Kovács, Deme, ill. Halász, Lonovics, Cipó, Ba­logh Z. Jó: Perjési, Balázs, ill. Kurilla, Hídvégi. (Gulyás) A békéscsabaiak harmadik gólja. Csató (a földön) berobbant és fejjel juttatta a bal alsó sarokba a labdát. Lippai kapus széttárja a kezét, a háttérben pedig Belvon örül az újabb találatnak Következik A labdarúgó NB II Keleti csoportjában március 7—8-án rende­zik a 16., azaz a tavaszi első fordulót, amelynek párosítása: Szarvasi Va­sas—Salgótarján, Ka­zincbarcikai Vegyész— Békéscsabai Előre FC, Kaba—Bagi SE, Nyír­egyháza—Budafok, Hat­van—Kecskemét, Szol­nok—Hajdúnánás, Deb­recen—Miske, Eger— Szeged. A Keleti csoport nem hivatalos őszi végeredménye: 1. Békéscsabai Előre FC 15 11 2 2 39—12 24 2. Nyíregyházi VSC 15 9 3 3 27—11 21 3. Kábái Egyetértés 15 9 3 3 29—15 21 4. Hatvan-DEKO 15 7 7 1 18— 8 21 5. Szeged SC 15 8 4 3 20— 9 20 6. Szarvasi Vasas 15 6 5 4 17—19 17 7. Debreceni VSC 15 4 8 3 26—10 16 8. Bagi SE 15 6 3 6 21—22 15 9. Eger SE 15 3 8 4 15—21 14 10. Kazincbarcikai Vegyész 15 6 1 8 16—22 13 11. Hajdúnánás 15 4 4 7 12—22 12 12. Miskei TSZSK 15 4 3 8 15—23 11 13. Kecskeméti SC 15 3 5 7 15—30 11 14. Salgótarján 15 3 4 8 12—20 10 15. Budafok 15 3 1 11 12—30 7 16. Szolnoki MÁV-MTE 15 2 3 10 7—27 7 A hazaiak sírva, a vendégek boldogan „Vig(h)adhattak” Kazincbarcika—Szarvasi Vasas 1—3 (0—2) Kazincbarcika, 1500 néző. V.: Ádám (Győr, László). Kazincbarcika: And- rejev 5 — Szabó 4, Sztahon 5, Kondás 5, Zsiga 4 — Vonyigás 4, Kalmár 5, Lukács 4, Asszony 5 — Tímári 3, Ternován 3. Edző: Vigh Tibor. Szarvas: Hanvecz 6 — Holp 6, Hirmler 7, Boda 6, Bakai 6 — Pisont 6, Szarvas 7, Gebri 6, Rácz 5 — Búzás 6, Turcu 5. Edző: loan Patrascu. Csere: Tímári helyett Planéta (4), a 46., Rácz h. Steff (-) a 79, Turcu h. Cziglédszky (-) a 83., Lukács h. Szaniszló (-) a 88. percben. Gólszerző: Szarvas a 32., Turcu a 34., Szarvas az 52., Kalmár a 81. percben. Sárga lap: Gebri a 44., Bakai a 88. percben. Szögletarány: 9:3 (4:1) a Kazincbarcika javára. Hazai támadásokkal kezdő­dött a találkozó. A 10. percben Kondás a kapu torkában nehe­zen mentett a berobbanó Pisont elől. A másik oldalon Hanyecz kiejtett egy labdát, Kalmár 15 méterről rálőtte, de a védők az utolsó pillanatban segítettek. A 23. percben Asszony fordulás­ból alig lőtt a bal sarok mellé. A 32. percben egy hosszan előrevágott labdára rosszul mozdultak ki a védők, Szarvas elhúzott Andrejev mellett, majd 10 méteről a bal sarokba lőtt, 0—1. Nyertesek Az Előre FC által meghirdetett nyereményjáték sorsolását a ta­lálkozó szünetében tartották. A következő cégek támogatták a játékot: Békéscsaba és Vidéke Áfész, P&C Compani Kft., Agroturs, Trio Ételbár, Vörös Sárkány Étterem, Hetes Kft., Hűtőipari Vállalat, Thermál Taxi, Békés Megyei Malomipari Vállalat, Univerzál Áruház Kft., Iparszerű Sertéstenyésztő Válla­lat, Agrostbp Kft., Városi Sporti­roda. A nyertesek: Farkas János, Dévaványa, Balázs Sándor, Bé­kés, Szántó Stella, Gyula, Hor­váth Mártonná. Békéscsaba, Hovorka Andrea, Tótkomlós, Halastyán Pál, Békéscsaba, Benczúr István, Csorvás, Hor­váth Lajos, Sarkadkeresztúr, Mészáros Péter, Kétegyháza, Kómár Xénia, Csorvás, Szilágyi István, Békéscsaba, Gálik Györgyné, Békéscsaba, Buzi György, Sarkad, Gercsi Éva, Békéscsaba, Szabó Julianna, Békéscsaba, Heredi Mihály, Gyula, Ákos György, Gyula, Somogyi Éva, Békéscsaba, Szi­geti József, Békéscsaba, ifj. Stír István, Békéscsaba. A nyeremé­nyeket az FC székházában — Kórház u. 6. — munkaidőben, 8— 16 óráig vehetik át. Az NB Il-es tudósításo­kat készítette: Doros László, Gyurkó Mihály, Jávor Péter, Verasztó Lajos. Fotó: Kovács Er­zsébet. Két perccel később újabb gyors akciót vezettek a vendé­gek, melynek végén Turcu 13 méterről laposan a hálóba lőtt, 0—2. A szünet után nekidurálta magát a hazai együttes, fölénybe került, de mégis a barcikai háló zördült újra. Az 52. percben há­rom húzásból álló támadás végén Szarvas 10 méterről la­posan a bal alsó sarokba helyezett, 0—3. Ézt követően Pisont lendült előre, lövése azonban elzúgott a bal felső sarok fölött. A hazaiaknak a 81. percben sikerült a szépítés, amikor Kal­már 20 méterről szabadrúgás­ból a kapu bal oldalába csavarta a labdát, 1—3. A Szarvas „fagyasztotta” a labdát, hátul adogatott, meg­próbálta kicsalogatni állásai­ból az óvatosan kezdő kazinc­barcikai társaságot. Ez az el­képzelés tökéletesen bevált, ugyanis a kék-sárgák lépre mentek, s alig fél óra elteltével kétgólos hátrányba kerültek. A Vegyész pillanatok alatt padlóra került, ráadásul játé­kából hiányzott az ötlet, az elképzelés. A szünet után összeszedte magát a hazai gár­da, ám a harmadik találat tel­jesen letaglózta őket. A vendé­gek mindvégig ellenfelük fölé nőttek, az történt a pályán, amit a Szarvasi Vasas akart, Értesítem kedves vendégeimet, hogy amerikai pool biliárdklubomat a mai napon megnyitom. Szeretettel várom a sportág kedvelőit! A játék szabályai az európai versenyszabványnak megfelelnek. Ipartestületi Klub, Orosháza, Könd utca 42. Spigut András klubvezető győzelme teljes mértékben megérdemelt. így a Vigh Ti­bor vezette barcikaiak csak sírva, a vendégek boldogan „Vig(h)adhatnak”. Nyilatkozatok. Vigh Tibor: — Á mérkőzés híven tükrözte hibáinkat. Védőjátékunk kriti­kán aluli volt, elöl pedig öt zic­cerhelyzet kell, hogy egy gólt szerezzünk. loan Patrascu: — Csak a köszönet hangján tudok szólni az együttes játékáról, mindenkinek elismerés azért, mert kitartott mellettünk. A KELETI CSOPORT TOVÁBBI EREDMÉNYEI: Nyíregyháza—Szeged 1—1 (1—0) Kaba—Budafok 2—1 (2—0) Hatvan—Salgótarján 2—0 (2—0) Eger—Hajdúnánás 1—0 (1—0) Szolnok—Miske 0—1 (0—0) Debrecen—Kecskemét 8—0 (5—0) A NYUGATI CSOPORT ERED­MÉNYEI: Sabaria—Szekszárd 3—0 (2—0) Ganz-Danubius—BKV Előre 0—0 ESMTK—Baja 0—1 (0—0) Paks—Dunaújváros 4—2 (2—1) Dorog—III. kér. TTVE 0—0 Oroszlány—Csepel 0—5 (0—1) Mohács—Sopron 0—3 (0—0) N.kanizsa—Ajka 2—2(1—1) A Nyugati csoport nem hivatalos őszi végeredménye: 1. Csepel SC 15 9 4 2 28— 8 22 2. BKV Előre 15 8 5 2 21— 6 21 3. Dorogi Bányász 15 7 5 3 16— 9 19 4. Paksi Atom 15 8 2 5 24—19 18 5. Dunaújváros 15 8 2 5 22—23 18 6. III. kér. TTVE 15 7 3 5 17—14 17 7. Nagykanizsai Bányász 15 5 6 4 24—16 16 8. Sabaria-Tipo 15 4 8 3 14—13 16 9. Soproni LC 15 5 5 5 21—17 15 10. Mohács 15 4 7 4 13—12 15 11. Erzsébeti SMTK 15 7 1 7 23—26 15 12. Szekszárdi Dózsa 15 5 3 7 14—20 13 13. Bajai FC 15 5 2 8 10—17 12 14. Ajkai Bányász 15 4 2 9 14—25 10 15. Ganz-Danubius 15 2 4 9 14—29 8 16. Oroszlányi Bányász 15­5 10 6—27 5 BÉKÉS MEGYEI HÍRÜP Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Martin Feldenkirchen és dr.Serédi János ügyvezető igazgatók. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf.lll. Telefonszámok: központ (66)27-844; főszerkesztő: (66) 21-401; telefax: (66)21-401; kiadó: (66) 26-395. Telex: 83-312. Terjeszti a Magyar Posta.-Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesí­tőknél. Előfizetési díj egy hónapra 245 forint, egy évre 2940 forint. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross u. 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068