Békés Megyei Hírlap, 1991. november (46. évfolyam, 256-281. szám)

1991-11-11 / 264. szám

1991. november 11., hétfő © SPOítf Távolodik a felsőház Pemü-Honvéd—Békéscsabai Előre KSE 26—14 (13—8) NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés, Solymár, 200 néző. V.: Cserepes, Kiss L. Pemü: KÁRPÁTI — Vida 4,SÓTONYI7(2), Krasznai,SZABÓ L.6,Szotyori 1, Behovics 1. Cs.: Benis (kapus). Kovács G. 3 (1), BECSKEREKI 4. Edző: Hajdú János. Békéscsaba: Tyetyák — Arató 1, Mohácsi 1, Volent, Dvure- csenszkij 1, BOGÁRDI 7 (2), Pocsai. Cs.: Tóth Gy. (kapus), Kiss 1, Szabó, Dögé 1, Lovász 2. Edző: Skaliczki László. Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 4/2. A lila-fehérek szerez­tek hamar vezetést Bogárdi átlövésgóljá- val. Ennek ellenére mindkét csapat rendkívül kemé­nyen védekezett, aminek ered­ményeként a 13. percben még mindig csupán 2—2-t mutatott az eredményjelző. Hamarabb ocsúdott a soly­mári együttes, s ezzel együtt „meglépett” a hazai csapat (15. perc: 5—2). Egy kimaradt bé­késcsabai hétméteres megint csak megzavarta a viharsarkia­kat, ezért a félidő végéig tovább­ra is a hazaiak irányították a játé­kot, jelentős előnyt kiharcolva. A szünet után úgy tűnt, talpra áll a vendégegyüttes, ugyanis megkezdték a felzárkózást (36. perc: 13—10). Az elkövetkező 20 perc azonban — mint egy rémregényben — hengereltek a házigazdák, s hamar eldöntötték a találkozót, illetve a két pont sorsát (55. perc: 24—11). A lila­fehérek nemcsak balszerencsé­vel küzdöttek, de elemi hibákat is vétettek támadásban és a Pemü rendre leindította őket. Mindez azt eredményezte, hogy újabb súlyos vereséget szenved­tek idegenben, mégpedig egy erősen tartalékos Solymártól, amelyet egyébként Békéscsa­bán legyőzött a lila-fehér együt­tes. Mindez azt jelenti, hogy egyre távolabb kerül annak reménye, hogy a felsőházban folytathatják a rájátszást a csa­baiak. T. L. Szirén SE—Balmazújváros 1A—14 (8—7) NB I B-s női kézilabda-mérkőzés, Szarvas, 150 néző. V.: Sebők, Tiba. Szi­rén: Gyebrovszki — Melis 1, Perger 1, CSERY I. 3, Hegedűs, CSERY II. 4, Magyar 1. Cs.: TIBÁNÉ, Juhos (kapusok). Hajdú 1, Borgulya 3, Nyergesné. Edző: Csery István Az őszi szezon utolsó bajnoki mérkőzésén szépszámú közönség előtt fogadta a még mindig tartalékos Szirén a ruti­nos, volt NB I-es játékosokkal megerősített Balmazújvárost. A szarvasiak a találkozó elején' szép támadásokkal és szoros védekezéssel a 16. percre há­romgólos vezetést szereztek, amit a rutinos újvárosiak szüne­tig egy gólra csökkentettek. A második félidő eleje a vendé­geknek sikerült jobban és Ká- dámé vezérletével átvették a vezetést. A szirénesek továbbra is szívósan küzdöttek, de most már nem tudtak úgy koncentrál­ni, mintáz első játékrészben, így egyre több hiba csúszott játé­kukba. 14—14-ig felváltva lőt­ték a gólokat a csapatok, majd az ellenfél az 59. percben hetest hi­bázott. így a hátralévő időben lett volna lehetősége a hazaiak­nak a góllövésre, de a zsűri hiá­nya miatt a játékvezetők a csar­nok órájának lejárta előtt lefúj­ták a mérkőzést, amelyen igaz­ságos döntetlen született. A kö­zönség tapsa köszöntötte a szarvasi lányokat akarásukért, küzdeni tudásukért, elismerve, hogy ilyen nehéz körülmények között magukhoz képest a lehe­tő legtöbbet nyújtották. Asztalitenisz Az NB IA csoportjának állása a 6. forduló után. Férfiak: 1. Kiskunfél­egyháza (89:19) 12, 2. BVSC (85:23) 12,3. Postás (80:28) 12,4. Győri Elek­tromos (61:47) 8, 5. Bcs. Konzerv (52:56)6,6. Miskolc (63:45) 6,7. Ceg­léd (50:58) 4, 8. Bp. Spartacus (27:81) 0, 9. Kaposvár(23:85) 0, 10. Szolnok (10:98)0 ponttal. Békéssámsoni érmek Heves megyében rendezték meg az immár hagyományossá váló Hatvan Kupa országos ser­dülő és ifjúsági taekwon-do baj­nokságot. A Békéssámsoni Tö­megsport Egyesület versenyzői közül ezen tizenhatan vettek részt. Mérlegük sem rossz: két arany- és hat bronzérmet nyertek. A verseny egyik leglátványo­sabb döntőjét, a leányok 30 kg-s súlycsoportjában Tamás Tímea vívta, aki budapesti ellenfelét a második menet elején technikai K. O.-val győzte le. A békéssámsoniak eredményei. Leányok. Ifjúságiak. 50 kg: 3. Gojdár. 55 kg: 3. Kovács. Serdülők. 30 kg: 1. Tamás Tímea, 3. Fejes. 35 kg: 1. Kiss Boglárka, 3. Kulima. 50 kg: 3. Petre. Fiúk. 50kg: 3. Kóródi. Kiesett az FTC Csaba Mirelit—Biokontakt Cegléd 19—34 (11—18) Nem fogadta kegyeibe az időjárás a kézilabdázókat az NB Il-es megyei rangadón, amelyen hiába támadt a sötét mezes Szeghalom, nem sikerült a pontszerzés az újonc otthonában. Vagyis: Békéscsabai Favorit—Szeghalom 9—6 Fotó: Kovács Erzsébet NB I B. Férfi, Békéscsaba, 200 néző. V.: Bakos, Farkas. Mirelit: Murányi — Bene A. 1, Valkó 2, Orosz, SZILÁGYI 4, Kovács Z., Molnár 1. Cs.: Árkus (kapus), KOMÁROMI 5, Barna 6, Kaiszler. Kovács Gy. Edző: Kolarovszki Mihály. A ceglédiekkel utazó 150 szurkoló óriási hangerővel ünnepelte együttesét már a mér­kőzés előtt, érezve, hogy az ed­dig veretlen csapatuk győztesen tér haza. A hazaiak úgy érezhet­ték, mintha idegenben léptek volna pályára, s ez meglátszott már a mérkőzés kezdetétől, hi­szen a kitűnő erőkből álló ven­dégek már a 10. percben 4 gólos előnyt szereztek. A hazaiaknál nem volt jelentős ellenállás vé­dekezésben, támadásaikban pedig csak felvillanások voltak. Persze az ilyenkor szokásos ka­pufák és a hazai kapus védése­kor kipattanó labdák is rendre a végig lendületesen játszó ven­dégekhez kerültek, akik könyör­telenül lőtték góljaikat. Összes­ségében megérdemelt vendég- győzelem született egy gyenge napot kifogó Mirelit ellen. Békéscsabai Favorit—Szeghalom 9—6 (4—2) NB II. Női. Békéscsaba. V.: Komár, Petyus. Favorit: László — Valastyánné 1, Kecskeméti, Kovács, FAZEKASNÉ 3, KASIK 4, Vassné 1. Cs.: Nagy, Szarvas, Bucsai. Mb. edző: Szabó Károly. Szeghalom: TAKÁCSNÉ — Var- gáné 1, Madar 1, KÉKES 4, Fehér, Farkas, Papp. Edző: Vass Sándor. fT Esőben, csúszós tala­jt jón igazi játék helyett csak kínlódtak a csapa­tok. A hazaiak az 5. percben szereztek vezetést, mi­közben két hétméterest koráb­ban már kihagytak. A kevés gól­ra jellemző, hogy a 20»percben 3—0 volt az állás. A félidő vé­gén a vendégek két gólt szerez­tek, így felzárkóztak 4—2-re. Fordulás után sem változott a játék, a-félidő derekán egy gólra (6—5) feljött a Szeghalom. Ez­után Kasik három találatával el­húztak a csabaiak és csak három perccel a lefújás előtt tudtak szé­píteni a vendégek, így alakult ki a megérdemelt 9—6-os Favorit­győzelem. Hét góllal verte vasárnap délelőtt a spanyol CN Ca­talunya a vízilabda KEK budapesti selejtező cso­portjában a skót Dunfermline-t, ami azt jelentette, hogy a spanyol gárda 100 százalékos teljesítménnyel jutott be a Kupagyőztesek Európa Kupá­jában a legjobb nyolc közé. Az FTC-Törley—Dinamó IVJpszkva összecsapás előtt mindkét vezető edző óvatosan derülátónak tűnt, ám a Dinamo Moszkva nyert ll—10-re a hosszabbításban és továbbjutott, míg a Ferencvárosnak a hazai me­dence ellenére a kiesés jutott osztály­részül. Browning nyert A jövő évi téli ötkarikás játé­kok városában, a franciaországi Albertville-ben a férfiak is befe­jezték műkorcsolyázó előolim- piai küzdelmeiket. Mielőtt sza­badkorcsolyázásukat bemutat­ták volna, még élénk témát szol­gáltatott a női viadal, annak is szabadkorcsolyázó része. Is­mert, az 1989-es világbajnok japán Midori Ito szerezte meg a végső győzelmet úgy, hogy kűr- jében akadt egy tripla Axel-dup- la toe-loop kombináció, amely egyike a legnehezebb megoldá­soknak. Nem csoda, a távol-keleti műkorcsolyázónő gyakorlata technikai értékének pontozása­kor egy tökéletes értéket, 6 pon­tot is kiérdemelt. Némileg meg­lepő, hogy a győztes egyáltalán nem volt elégedett szabadkor­csolyázásával. — Ez a mai kűröm körülbelül csak 70 százalékos „készültsé- gű” — mondta Ito, és hozzáfűz­te: azon töri a fejét, hogy a téli olimpián bemutat majd egy trip­la-tripla (!) kombinációt. A férfiaknál hasonlóan szu­performát fogott ki a szabad­korcsolyázás estéjére a szovjet Alekszej Urmanov, aki négyfor­dulatos ugrással kápráztatta el a nézőket. Amellett szórta a trip­lákat is, és mindezt szinte kifo­gástalan tartással mutatta be. Urmanov egyszeriben az össze­tett verseny harmadik helyére lépett előre. Nyert viszont a ka­nadai Kurt Browning, aki hátsé­rülése ellenére is megbízható kűrrel biztosította be végső sike­rét. A nyeretlen sikere a megyei rangadón Gyomaendrődi TK—Békéscsabai Előre RSC 3:0 (11, 15, 13) NB Il-es női röplabdamérkőzés, Gyomaendrőd, 50 néző. V.: Kovács, Faragó. Gyomaendrőd: Kajla, Szarka, Szendrei, Asztalos, Tóth, Vass. Edző: Uhrinné Szarka Judit. Békéscsaba: Kazár, Szoszki, Búzássy, Széplaki, Kola­rovszki, Mező. Cs.: Somogyvári, Kiszely, Ancsin. Edző: Fiáth Miklós. A megyei rangadón az eddig még nyeretlen Gyomaendrőd azúttal megszakította rossz sorozatát, ami azt eredményez­te, hogy vereséget szenvedett az ezüstérmes helyen álló Békés­csaba. A második játszmában a vendégek 14:10-es vezetésről vesztettek, a hallatlanul lelkesen játszó hazaiak ellen. A harmadik szettben szintén a vendégek húztak el 6:0-ra, de a rossz nyi­tásfogadások sorozatát produ­káló békéscsabaiaknak nem si­került szépíteniük. Az egész hazai csapat dicséretet érdemel csupaszív lelkes játékáért. Ifjúságiak: Gyomaendrődi TK—Békéscsabai Előre RSC 0:3 (-1, -9, -11). Egy békéscsabai leütés, s egy gyomaendrődi sánc. A röplabda NB II megyei rangadóján az addig nyeretlen házigazdák megér­demelt győzelmet arattak az ezüstérmes helyen álló lila-fehérek­kel szemben Fotó: Kovács Erzsébet Fontos pontok SC Dózsa Tsz Szarvas—Szeged SC 60:46 (33:28) Szarvas, 500 néző. V.: Berki, Smied. Szarvas: FRANKÓ A. (7/3), BALOGH (20/3), Szavercsenko (11), Frankó K. (6/3), Zujeva (10). Cs.: Berkó (4), Veres (-), Lévai (2). Edző: Murvai Árpád. Szeged: Kaszap (3), Zsemberi (13/6), KNÁBEL (16), Balázsik (4), Misik (6). Cs.: H. Kiss (4), Papp (-). Edző: Domokos Mihály. Az eredménv alakulása: 3. perc: 2:4,6. perc: 14:6,13. perc: 27:14,18. perc: 31:26,27. perc: 39:37,31. perc: 49:37,36. perc: 51:46,39. perc: 58:46. A két kelet-magyaror­szági csapat presztízs­rangadóján a kezdeti percek idegessége után a Szarvas kapott előbb lábra és a kitűnő dobóformát hozó Balogh révén előnyhöz jutott. Frankó K. jól semlegesítette ellenfelük legjobbját, Zsemberit, aki csak a 10. percben talált először a ko­sárba. Frankó A. dinamikusan irányított, nemegyszer a lepatta­nó labdákat is ő szerezte meg, így a gyorsabb hazaiak szebb- nél-szebb kosarakat szórtak, s úgy tűnt, fölényes, magabiztos győzelmet aratnak. A Szeged rendezte sorait, Knábel révén időnként szorossá tette az ered­ményt. Ekkor nem ment a Szarvasnak a dobás, sőt, bünte­tőket is hibáztak, de az ötpontos előny azért maradt a szünetig. Fordulás után sokáig két pont volt a két csapat közötti különb­ség, Szavercsenko kosarai al­kották a hazai előnyt. Fegyelme­zetten játszott a Szarvas, volt türelmük a támadásokat jól ját­szani, kétszer is a támadóidő utolsó másodpercében szerez­tek kosarat. A befejezés előtt tíz perccel egy Balogh-tripla után újra 12 pont lett az előny, de a lelkes szegediek ismét feljöttek. Frankó A. távoli dobása így a legjobbkor jött a 36. percben, s ettől kezdve csak a Szarvas szer­zett pontot. Összességében a fe­gyelmezetten játszó, jól védeke­ző hazaiak megérdemelten győztek a lelkes Szeged ellen, s a győzelem aránya akár na­gyobb is lehetett volna. R. E.