Békés Megyei Hírlap, 1991. szeptember (46. évfolyam, 205-229. szám)

1991-09-02 / 205. szám

SPORT 1991. szeptember 2., hétfő © Í BÉKÉS MEGYEI HÍRŰI' Csak a szarvasi fiúknak sikerült Szarvasi FMSE—Csömöri KSK 25—24 (9—11) NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Szarvas, 400 néző. V.: dr. Gyöngyösi, dr. Kékes-Szabó. Szarvas: Szabó — Berényi, FEKETE 5, Greksza 1, Ferencz 2, Tóth J. 7, BENE Z. 5. Cs.: Gömöri 3, Száva 2, Tusiak, Madár. Edző: Pataki György, Velky Mihály. Az első ellenfél az a Pest környéki csapat volt, amely a támoga­tók híján megszűnt Fót jogán—annak játékosait átvéve -— került be ismét az NB I B-be. A szarvasiaknál aggodalmat keltett, hogy állandó kapusuk, Petrovszki magas lázzal járó ví­rusos fertőzést kapott. A hazaia­knál egyébként a nyár folyamán nem történt lényeges változás, a játékosok továbbra is minden térítés nélkül, amatőrként a csa­pat és egymás tisztelete miatt sportolnak. Szabó kapus, Bene Z., Ferencz az utolsó tavaszi baj­noki óta a Csömör ellen bemele­gítéskor fogott labdát újra kéz­be, de hogy szívük vitte őket a pályán, azt ismét megmutatták a szurkolóknak. Felváltva estek a gólok, majd a Körös-partiak szép akciókból 7—4-re elhúz­tak. A 15. perctől azonban egyre több hiba csúszott a támadások befejezésébe, két büntetőt is ki­hagytak. A csömöriek ezt megé­rezték és zsinórban hat gólt lőve fordítottak. A fordulás után 13—10-re még a vendégek vezettek, aztán viszont a szarvasiaknak ismét volt egy jó sorozatuk és 16—14- re már ők vezettek. A szurkolók is értékelték a hazaiak küzdeni tudását és nagy buzdításba kezdtek, ami jelentősen hozzá­járult ahhoz, hogy a házigazdá­knak az utolsó másodpercekben sikerült a győzelmet megszerez­ni. Dunapack-Csepel—Csaba Mirelit 26—12 (13—5) NB I B férfi, Budapest, 100 néző. V.: Cserepes, Kiss. Csaba Mirelit: Arkus — Bene A. 1, Oláh 3, Szentmihályi, Szilágyi, Molnár 1, KOMÁROMI 3. Cs.: Murányi (kapus), Orosz, Kaiszler 1, Barna 2, Kovács Z. 1. Edző: Kolarovszki Mihály. A tavalyi bajnokesé­lyes otthonában kissé megilletődötten kezd­tek az újonc békéscsa­baiak. Sajnos, már a 10. percben sérülés miatt kivált Szentmihá­lyi, majd néhány perc múlva Oláh bokája fordult ki, mindez megzavarta a vendégeket. Ezen a mérkőzésen a Mirelit-játéko­sok sorra puskázták el a legjobb helyzeteket is, s egy mérkőzés megnyerésére való kapufát lőt­tek. Az ellenfél gyors kontrákból rendre eredményes volt. A számszerű eredmény túlzott, de a látottak alapján midenképpen megérdemelt a hazaiak győzel­me. Kitűnő játékvezetés. Kisvárda—Szarvasi Szirén SE 22—17 (11—7) NB I B női. Kisvárda, 200 néző. V.: Sebők, Tiba. Szarvas: Gyebrovszki — Csery II. 4, SZABÓ 3, Csery I., Magyar 1, Perger, Hajdú 1. Cs.: JUHOS (kapus), Hegedűs, MIKOLIK 8, Melis, Nyergesné. Edző: Csery István. A tavalyi NB I osztá- lyozóján részt vett Kis­várda otthonában játs­zotta első NB I B-s mérkőzését az újonc Szirén. A szarvasiak jól tartották magu­kat, a 13. percben 4—4 volt az eredmény. A két szovjet játé­kossal felálló hazaiak azonban négy gólos előnnyel zárták a fé­lidőt. Fordulás után — bár a szarvasiak felzárkóztak két gól­ra — a keményebb védekezésük eredményeképpen 16 percet emberhátrányban játszottak, s így alakult ki a végeredmény. A vereség ellenére az újonc csapat sikernek könyvelheti el az első fordulóban nyújtott játékát a bajnokesélyes ellen. A rekordjavítás elmaradt Aranyérmesek a békéscsabai lányok Az elmúlt hét közepén Győrött a komáromi országúton rendezték meg az idei felnőtt női kerékpár csapatbajnokságot. A 150 kilométeres távon mindöss­ze két csapat indult ebben az év­ben. Sajnálatos, hogy távol ma­radt az FTC és a Szekszárd együttese is a korábbi évek indu­lói közül. A címvédő Békéscsabai ÁG SE lányai az elmúlt évinél vala­mivel jobb idővel értek ugyan célba, de edzőjük, Botos Gábor így fakadt ki: — Nagyon nagy lehetőséget szalasztottunk el, megjavíthat­tuk volna az országos csúcsot. Sajnos kezdetben Baranyi gyen­gélkedett, majd később Aradsz- ki visszavette a tempót, s ezért nem sikerült a csúcsjavítás. Az aranyérmes békéscsabai lányok: Aradszki Éva, Baranyi Bettyna, Bacsa Szilvia, Győrfi Zsanett. Időeredményük: 1:15,40. OMTK győzelem a megyei rangadón Az NB III Alföld csoport második fordulójában Nagyszénáson játszották a megyei rangadót. A vendég orosháziak Bordás kapus kiállítása után nagy fölénybe kerültek és megérdemelten nyertek Képíró mesternégyesével(t) 4— 1-re. A Gyula folytatta jó szereplését, ezúttal hazai pályán aratott biztos győzelmet a Ceglédi Honvéd ellen. Továbbra sem megy az újonc gyomaen- drődieknek, ezúttal a Bács-Kiskun megyei bajnokság elmúlt évi győztesétől szenvedtek vereséget. Érdekesség, hogy a tavaly még NB Il-es Hódmezővá­sárhely pont nélkül áll a tabella alján. N agy szénás—Orosházi MTK 1—4 (0—2) Nagyszénás, 700 néző. V.: Kubatovics. Nagyszénás: Bordás — Szpisjak, Hankó (Viszkok), Kálmán, Ugró — Nagy A., Nicula, Juhász, Bíró — Tóth (Sebestyén, Páli), Horváth. Edző: Boér Ernő. OMTK: Tóth I. — Csilek, Popol, Szlopóczki, Füredi — Kupeczki (Boruzs), Papp J., Nagy A., Deák — Kenyeres (Udvari), Képíró. Edző: Papp Imre. 25. perc: Bordás 17 métere a kapu­tól kiáltva szabálytalankodott, amiért a játékvezető kiállította. Hankó hagy­ta el a pályát a szénásiak közül, s a kapuba az ifjúsági korú Viszkok állt. A szabadrúgást Kupeczki kapufára lőtte, a kipattanó labdát Képíró helyezte a hálóba, 0—1. 41. perc: Képíró nagy kavarodás után talált a szénási kapuba, 0—2. 65. perc: Képíró a kapusról kipatta­nó labdát helyezte a hálóba, 0—3. 66. perc: Juhász 14 méterről szépített, 1—3. 91. perc: Képíró egyéni akció vé­gén állította be a végeredményt, 1—4. A kapus kiállítása nehéz helyzetbe hozta a hazai csapatot, mivel az elsős­zámú kapus sérült, így csak az ifjúsági portás állt rendelkezésre. Bordás fe­gyelmi ítéletétől függően még a továb­bi fordulókra is kihatással lehet ez a kiállítás. Az orosháziak remekül hasz­nálták ki helyzeteiket, megérdemelten vitték el a két pontot. Jó: Szpisjak, Tóth, az orosháziak kapusa a fehér mezes Sebestyén (középen) elől öklözi el a labdát. A szomszédvár NB 111-as rangadóján OMTK siker született Fotó: Fazekas Ferenc Az NB III Alföld Telefon (66) 61 -56e/^^Á csoportjának Telex: 83-346 rIvJCji ) állása Telefax: (66) 62-636X™!V 1. Dabas 2 2—4. Gyulai SE 2 2—4. Kecskeméti TE 2 2—4. Kiskőrös 2 5. Makói SVSE 2 6. Orosházi MTK 2 7. Kiskundorozsma 2 8. Szigetszentmiklós2 9. Fájsz 2 10. Mezőtúri Honvéd2 11—12.Nagyszénási 2 ll-12.Szegedi Dózsa 2 13. Gyomaendrőd 2 14. Ceglédi Honvéd 2 15. Hódmezővásárh. 2 16. Csongrád 2 2­­5— 1 4 2­. 5— 2 4 2­. 5— 2 4 2­­5— 2 4 2­­3— 0 4 1 1­4— 1 3 1­1 3— 3 2 1­1 3— 3 2 1­1 2— 3 1­1 1 1— 2 1­1 1 1— 4 1­1 1 1— 4 1­­2 2— 5­­­2 2— 5­­­2 1— 4­­­2 0— 3­Kálmán, ill. Tóth I., Füredi, Szlopócz­ki, Képíró (a mezőny legjobbja). (Ben- kő László) Ifjúságiak: Nagyszénás—OMTK 4—3. Gyulai SE—Cegléd 3—1 (1—0) Gyula, 400 néző. V.: Tóth. Gyula: Oláh — Megyebíró, Burai, Kiss M., Lipták — Bíró, Cziczeri, Steigerwald — Mező (Papp I.), Répási, Nagy Gy. Edző: Moós János. Cegléd: Csordás — Korpácsi (Horchi), Kosznovszky, Ványi, Bállá — Krecsmarik, Burai, Vágó, Offella — Vári, Farkas (Nagy). Edző: Földvári Csaba. 44. perc: Bíró nagy lendülettel tört a 16-oson belülre, ahol felvágták. A já­tékvezető büntetőt ítélt és a vétekes védőt, Kosznovszkyt kiállította. A 11- est Cziczeri lőtte a hálóba, 1—0. 47. perc: baloldali szögletből Mező fejjel az érkező labdát átívelte a kapuson, 2—0. 54. perc: egy ceglédi kihagyott he­lyzet után az ellentámadásból Steiger­wald húzott el a jobb szélen, beadását a védők a kapufára mentették, de a kipat­tanó labdát Megyebíró szemfülesen a jobb sarokba pöckölte, 3—0. 83. perc: Vári egyéni cselsorozat végén a bal sarokba gurított, 3—1. Enyhe gyulai mezőnyfölény után szerencsésen alakult a fordulás előtti és utáni időszak a hazaiaknak, amikor két gólt szereztek. Sok-sok kihagyott helyzet ellenére ilyen arányban is me­gérdemelten győztek az ideális labda­rúgó időben a fürdővárosiak. Jó: Kiss N., Burai, Bíró, Steigerwald, ill. Csor­dás, Krecsmarik, Ofella. (Christián László) Ifjúságiak: Gyula—Cegléd 1—1. Fájsz—Gyomaendrőd 2-1 (1-1) Fájsz, 400 néző. V.: Kormányos. Fájsz: Nagy E. — Budimácz, Kemya, Nagy A., Csaplovics — Nagy G., Ver­es, Jagicza, Tamási — Aranyos, Han­gya (Sánta). Szaktanácsadó: Rónai Sándor. Gyomaendrőd: Szakács — Kéki, Gebri, Plástyik, Balázs (Gonda) — Somogyi, Pataki, Tóth (Győrfi), Fehér — Zsombok, Durucskó. Edző: Koltai Lajos. 35. perc: Kéki 30 méteres szabadrú­gása a sorfalról Fehér elé pattant, aki a kifutó kapus mellett a hálóba gurított, 0—1. 44. perc: Tamási a szögletzászló mellől elvégzett szabadrúgását Nagy A. kapásból a jobb felső sarokba lőtte, 1—1. 66. perc: Veres a 16-os sarkánál csinált egy cselt, majd ballal a rövid sarokba passzolt, 2—1. A közepes iramú és színvonalú mér­kőzésen a két újonc közül ennyivel jobbak voltak a hazaiak. Jó: Budi­mácz, Nagy A., Veres, ill. Gebri, So­mogyi, Durucskó. Ifjúságiak: Fájsz—Gyomaendrőd 2—3. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Szegedi Dózsa—Dabas 1—4 (1—1), Csongrád—Szigetszentmiklós 0—2 (0—0), Kiskundorozsma—Kiskőrös 1— 2 (1—0), Hódmezővásárhely— Makó 0—1 (0—0), KTE—Mezőtúr 2— 1 (1—1). Harminchét gól, 2950 néző Megyei I. osztály Kamut—F üzegyarmat 2—2 (1—0) Kamut, 200 néző. V.: Brusznyiczki. Kamut: Pribojszki — Hegedűs, Lenkefi, Szakái, Pittner, Knapp, Antmann, Ra- konczás (Bora), Szász, Balogh, Komáro­mi (Ramos). Edző: Borgula János. Fü­zesgyarmat: Nagy — Rácz, Huszár, Kovács, Petri, Földesi, Lázár, Salya, Szó­ke (Tóth), Tőkés, Jónás. Edző: Zolnai Pál. Fordulatokban és gólokban gazdag mérkőzésen igazságos eredmény született. G.: Rácz (öngól) a 34., Lenkefi a 71., ill. Kovács a 49., Petri a 60. percben. Jó: Lenkefi, Pittner, ill. Petri, Tőkés. (Szlancsik János) Mezőhegyes— Gyulavári 0—1 (0—0) Mezőhegyes, 250 néző. V.: Molnár. Mezőhegyes: Fülöp — Csordás, Boros, Trungel, Nyári (Hanga), Molnár, Ko­vács, Zsóri, Harangozó (Csigér), Posztós (Krecsméri), Pálhidai. Edzó: Krecsméri Tibor. Gyulavári: Búj — Bálint, Tóth, Horváth, Kovács, Bagi (Görög), Szénási, Tapasztó, Grezsa, Gortka, Földi (Simák). Edző: Jónás Ferenc. A mérkőzés kezdete előtt Tóth Márton, a Békés Megyei Lab­darúgó Szövetség főtitkára búcsúztatta Molnár Lajos játékvezetőt, aki búcsúzik az aktív játékvezetéstől. A találkozón a hazaiak jobbnál jobb helyzeteket pus­HORGÁSZBOLT a Lencsésin EZ IS Kőmíves Kelemen sor 87. káztak el, így a vendégek a megszerzett góllal megérdemelten vitték el a két pontot. G.: Gortka a 83. percben. Jó: Molnár, ill. Búj, Tóth, Horváth, Gortka. (Perlaki János) Kétegyháza— Medgyesegyháza 7—1 (3-0) Kétegyháza, 600 néző. V.: Rózsa. Ké­tegyháza: Réti — Kvasz, Tóth G., Popa (Sipos I.), Démusz, Sipos II., Kukely, Kaszap, Bányai, Számfira (Juhász, dr. Szurovecz), Trepák. Edző: dr. Tokai Ferenc. Medgyesegyháza: Knapcsik — Plástyik, Kovács Z., Hegyi, Opauszki (Szűcs), Holecz, Tasi, Jakab, Mocsári, Vágási, Kindel. Edzó: Cseh György. A hazaiak a hét gólon kívül még számos helyzetet elügyetlenkedtek, s a 16. perc­ben még büntetőt is hibáztak. G.: Kaszap (egyet 11-esből) a 9., a 24., a 33., Kukely a 48., az 58., a 72., Bányai a 83. percben, ill. Hegyi 11-esből az 50. percben. Jó: az egész hazai csapat, ill. Knapcsik. (Benc- ze László) Csorvás—Vésztő 1—0 (0-0) Csorvás, 250 néző. V.: Scsitovics. Csorvás: Baráth II. — Seres, Támyik, Heller (Kaszai), Baráth I., Béres, Mach- lik (Evanics), Benyovszki, Kiss, Salka, Dénes. Edző: Evanics István. Vésztő: Sztojaneszku — Hunyadi, Rith, Kaszai, Tóth, Rábai, Rozsos, Fekete, Szabó, Papp, Molnár (Gonda). Edző: Rith Nor­bert. A 8. percben Támyik 25 méteres szabadrúgása a kapufán csattant. A 48. percben eldőlt a két pont sorsa: Salka előre íveléséből Dénes 16 méterről a ven­dégkapus segítségével a hálóba talált. Összességében a hazaiak szerencsés győzelmet arattak a lelkes és helyenként jól játszó vendégek ellen. Jó: Baráth II., Heller, Baráth I., Salka, ill. Rith, Rozsos, Szabó. (Lestyán Mihály) Tótkomlós—Battonya 1—1 (1—0) Tótkomlós, 4400 bnéző. V.: Kalcsó. Tótkomlós: Kiss — Poljak, Zsingor, Hajdúk, Szpisjak, Pásztor, Kölcze, Papp, Kovács, Zádori (Arató), Elek. Edző: Ma- tajsz Pál. Battonya: Kunos — Simon, Papp, Fekete, Daróczi, Major, Tóth, Tur- buez, Mákos A., Mákos Á., Simon A. Edző: Juhász Zoltán. Az első félidőben a hazai csapat helyzetek sokaságát hagyta ki. A második félidőben feljavult a Batto­nya, s megérdemelten vitte el az egyik pontot. G. Elek a 40., Mákos Á. az 52. percben. Jó: Kiss, Pásztor, Hajdúk, ill. Fekete, Tóth. (Hovorka György) Békéscsabai Előre- Favorit FC—Elek- Dualflex 2-^t (0—2) Békéscsaba, 500 néző. V.: Varga F. Előre-Favorit: Bikádi — Szűcs M., Sit­kéi, Futaki (Kovács), Schneider, Bognár, Szűcs Zs., Lukács (Bócsik), Molnár, Lő- rinczi (Kulcsár), Bagyinka. Edző: Sülé István. Elek: Lakatos — Puskás, Csorba, Pigler, Elekes, Séllei, Domokos, Resetár, Gál, Baráth (Bálint), Drisz. Edző: Csorba János. Jó mérkőzést láthatott a szépszá­mú közönség, az érettebb játékot mutató vendégcsapat megérdemelten győzött. G.: Molnár a 48., 11-esből a 85., ill. Gál a 15., Barát a 17., az 56., Resetár a 70. percben. Jó: Molnár, Lőrinczi, Schnei­der, ill. az egész vendégcsapat. (Ravasz Pál) Békésszentandrás— Mezőkovácsháza 3—7 (1—2) Békésszentandrás, 450 néző. V.: Pál. Békésszentandrás: Petrás — Bencsik, Demjén, Szabó, Rohony, Ambrus (Tasi), Závoda, Varga (Cser- nus), Liszkai, Kondacs, Lénáit (Nagy). Edző: Paulik János. Mezőkovácshá­za: Nikula — Zalai, Kovács, Radu, Balázs, Szekeres (Bartyik), Schmidt, Kovalcsik, Szatmári, Bányik, Engel­hardt (Köteles). Edző: Sári Ferenc. Gólparádét láthatott a közönség. 1—3 után még egyenlített a hazai csapat', de fegyelmezetlenségek miatt „belesza­ladtak” egy megsemmisítő vereségbe. Kiállítva: Kovács a 6. percben szán­dékos buktatásért, Petárs a 83. percben szándékos rúgásét. G.: Demjén a 10., Kondacs 11 -esből az 57., Csemus a 60., ill. Kovalcsik a 22., az.52., a 82., Bányik a 35., Szatmári a 70., Schmidt a 78., a 85. percben. Jó: a hazaiakból senki sem nyújtott átlagon felüli telje­sítményt, míg az egész vendégcsapat dicsérhető. (Varga László) Mezőberény—Sarkad 3— 2 (3—0) Mezőberény, 300 néző. V.: Gyekiczki. Mezőberény: Braun — Adamik, Harmati J., Harmati L., Ko- hut, Ilyés, Hegedűs, Gazsó (Csákó), Szénászki (Bokor), Magosi, Rácz (Bu­rai). Edző: Halmosi József. Sarkad: Veres — Polcsek, Germán, Petruzsán, Boldog, Szabó, Balogh, Papp, Gaj­dács, Gurzó (Mohácsi), Józsa (Koc­sis). Edző: Balogh István. Az első féli­dőben kitűnően játszó herényiek a második félidőben elfáradtak. Kitűnő játékvezetés mellett megérdemelt ha­zai siker. G.: Rácz az 5., a 41., Ilyés a 38., ill. Szabó az 53., Balogh a 87. percben. Jó: Harmati L., Hegedűs, Rácz, ill. Polcsek, Szabó, Papp. (Kiss István) Ifjúságiak: Tótkomlós—Battonya 4— 1, Békéscsabai Előre-Favorit— Elek 4—1, Békésszentandrás—Mező­kovácsháza 0—0, Mezőberény—Sar­kad 3—1, Csorvás—Vésztő 3—2, Mezőhegyes—Gyulavári 0—5. A Ké­tegyháza—Medgyesegyháza találko­zó elmaradt, mert a medgyesegyhá­ziak nem jelent meg. A Kamut—Fü­zesgyarmat összecsapást a tanévnyi­tók miatt elhalasztották, a találkozót október 23-án játsszák le.