Békés Megyei Hírlap, 1991. június (46. évfolyam, 127-151. szám)

1991-06-03 / 128. szám

SPORT 1991. június 3., hétfő ms megyei Him# A Szarvas „ledúrta” az élről a bajnokjelöltet Diósgyőri VTK—Szarvasi Vasas 1—1 (0—1) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Diósgyőr, 6000 néző. V.: Tóth B. (Kiss, Bajkai). DVTK: Knotz — Csizi, Varga, Parhomenko, Szabó — Molnár, Húszak, Szvisztun — Hanyecz B., Kiser, Váczi. Edző: Palicskó Tibor. Szarvas: Hanyecz J. — Fekete, I.uzsák, Boda, Szemere — Csák, Nagy M., Bress, Rácz — Csalos, Kovács. Edző: Pallagi Róbert. Csere: Csizi helyett Leskó a 46., Kiser h. Katona az 57., Csák h. Szarvas a 64., Csalos h. Búzás a 78. percben. > Gólszerző: Kovács a 40., Molnár a 80. percben. Sárga lap: Csalos a 30., Fekete az 52., Varga az 53-, Nagy M. a 65. percben. Szögletarány: 12:7 (3:5) a DVTK javára. Kaba—Kecskeméti TE 3—0 (1—0) Kecskeméti SC—Kazincbarcika 1—2 (0-1) A KELETI CSOPORT ÁL­LÁSA: A 8. percben Csizi lendülete­sen tört be a szarvasi kapu előte­rébe, ahol egy védő eltalálta a lábát, Csizi nagyot esett, ám a sípszó elmaradt. A 35. percben Molnár 20 méterről célozta meg a kaput, de labdája elcsúszott a jobb sarok mellett. A 37. perc­ben Huszák szöglet után kapás­ból nagy lövést zúdított a léc alá, ám Hanyecz J. reflex-mozdulat­tal szögletre tolta a labdát. Három perccel később előnyhöz jutottak a vendégek: egy hosszan előre vágott lab­dára Kovács rárajtolt, Varga alaposan eltévesztette az üte­met, s a csatár 12 méterről a kapu közepébe lőtt, 0—1. Szünet után Hanyecz B. mel­lé, Molnár pedig fölé bombá­zott. Az 57. percben Bress 20 méteres szabadrúgása alig csú­szott el a jobb kapufa mellett. A 65. percben Váczi „kilőtte” a sorfalból Csalost, akit ápolni kellett. A 80. percben Molnár lépett ki a védők közül, középen ka­pura húzott, majd hét méter­ről laposan a hálóba lőtt, 1—I. A bajnoki elsőségről álmo­dozó diósgyőriek elkövették azt a hibát, hogy a kezdés után lekezelték ellenfelüket. Az első 45 percben csak ímmel-ámmal nyomultak előre, helyzetük nem akadt, döcögött a gépezet. Ráadásul Varga súlyos hibát követett el, s ezzel kellemetlen szituációba sodorta csapatát. A második félidőben a piros­fehér együttes rohant az ered­mény után. Az akarással nem is volt gond, a görcsösség foko­zódása viszont egyre több hi­bát eredményezett. A Szarvas szervezetten védekezett, s igen veszélyes kontraakciókat ve­zetett. A látottak alapján telje­sen megérdemeltnek minősít­hető a vendégek pontszerzése. Jó: Váczi, Molnár, ill. Lu- zsák, Boda, Szemere, Kovács. Nyilatkozatok. Palicskó Ti­bor: —A nagy akarás miatt nem tudtunk folyamatos játékot pro­dukálni, s jobb eredményt elérni. Pallagi Róbert: — A kiesés közelsége megsokszo­rozta a csapat erejét és akár győzhettünk is volna. Doros László AZ NB II KELETI CSO­PORTJÁNAK TOVÁBBI EREDMÉNYEI: Salgótarján—BVSC 0—1 (0—1) Csepel—Szolnok 0—0 Baja—Debrecen 3—0 (0—0) Nyíregyháza—Eger 0—0 Hatvan—Hódmezővásárhely 3—1 (1—1) I. BVSC 28 16 9 3 41-23 41 2. DVTK 28 15 10 3 51-24 40 3. Csepel 28 18 4 6 43-26 40 4. Nyíregyh. 28 14 7 7 39-18 35 5. Kazincb. 28 15 2 11 55-41 32 6. Kaba 28 12 X 8 41-25 32 7. Baja 28 11 9 8 26-22 31 8. Eger 28 10 7 11 36-34 27 9. KSC 28 6 13 9 30-34 25 10. Szarvas 28 8 8 12 33-45 24 11. Salgót. 28 7 9 12 33-37 23 12. Debrecen 28 7 9 12 22-35 23 13. Hatvan 28 9 4 15 31-36 22 14. KTE 28 7 6 15 23-53 20 15. Szolnok 28 6 7 15 25-48 19 16. Hmv.hely 28 5 4 19 20-48 14 A NYUGATI CSOPORT A NYUGATI CSOPORT ALLASA: 1. ZTE 28 16 8 4 51-22 40 2. Haladás 28 17 6 5 53-25 40 3. Dunaújv. 28 15 8 5 46-27 38 4. nL kér. 28 14 10 4 23-13 38 5. N.kanizsa 28 10 10 8 38-32 30 6. Oroszlány 28 9 10 9 19-25 28 7. Paks 28 10 7 11 34-32 27 8. Dorog 28 10 6 12 35-30 26 9. Sabaria 28 8 9 11 28-31 25 10. Sopron 28 8 9 11 33-42 25 11. BKV Előre 28 9 »7 12 29-36 25 12. Szekszárd 28 6 11 11 30-38 23 13. Mohács 28 6 11 11 17-25 23 14. Ajka 28 6 9 13 19-31 21 15. Budafok 28 7 6 15 28-57 20 16. Komló 28 7 5 16 28-45 19 • a Miske Az NB III. Alföld csoportjában a 28. forduló után is veretlenül álló, mindössze 2200 lakosú Miske csapata szerezte meg a bajnoki címet. A Békés megyei kiesési rangadón a Nagyszénás, ha nehezen is, de győzni tudott az utolsó helyezett H. Dózsa SE ellen. Otthonában vesztett pontot az Orosházi MTK a Kiskundorozsma ellen. Nem kísérte szerencse a mezőkovácsháziak kiskőrösi kirándulását, mivel a vendégek egygólos vereséget szenvedtek, így egyre reménytelenebb helyzetbe kerülnek. A mezőhegyesiek nem tudták megragadni az utolsó lehetőséget, a hazai gól nélküli döntetlen a vetélytárs Kiskunfélegyháza ellen azt jelenti, jövőre a megyei bajnokságban szerepel­nek. tán álló Katona a bal sarokba fejelte, 0— 1. 40. perc: Farkas buktatta a 16-oson belül Lipováczit, a büntetőt a sértett a bal sarokba bombázta, 1—1. 75. perc: Szabó T. röviden szabadí­tott fel, a pattogó labdát Szlopőczki 22 méterről a bal alsó sarokba zúdította, 2—1. 87. perc: Deák felesleges cselezge- tését követően Katona betört a 16- oson belülre, Deák hátulról buktatta — 11-es! A büntetőt a sértett ajobb sarok­ba vágta, 2—2. A gyors gól megzavarta a hazaiakat, nem tudtak kibontakozni. Később ki­egyenlített lett a játék, majd a második félidőben felülkerekedett ugyan az OMTK, de három tiszta helyzet sem MEZŐHEGYES—KISKUN­FÉLEGYHÁZA 0—0 Mezőhegyes, 200 néző. V.: Bába. Mezőhegyes: Szántó — Grezsa, Bo­ros, Sümegi, Papp— Molnár, Posztós, Krecsméri (Számfira). Harangozó — Hanga (Radu), Pálhidai. Edző: llyés László. Kiskunfélegyháza: Fekete R. — Seres, Molnár, Sánta, Szabó — Pie gél, Tokai, Váits, Törteli—Fekete Zs., Irigó. Edző: Iványi Mihály. A játék színvonala méltán tükrözte a csapatok táblázaton elfoglalt helyét. Döntően a két 16-os között folyt a játék, rengeteg apró szabálytalanság­gal tarkítva. Végül is a békés focizga- tás igazságos döntetlent hozott. Jó: Grezsa^Papp, ill. Sánta, Fekete Zs. (dr. Kató János) Ifjúságiak: Mezőhegyes—Kiskun­félegyháza 2—3. OROSHÁZI MTK—KIS­KUNDOROZSMA 2—2 (1— 1) Orosháza, 400 néző. V.: Holló. OMTK: Ölei—Csilek, Deák, Tóth Z., Füredi (Pólyák)— Fekete, Szlopőczki, Kupeczki — Árvái, Szabó S. (Kenye­res), Lípováczi. Edző: Papp Imre. Kis­kundorozsma: Mihálffy B. — Simo­nies, Szabó T„ Gárdián, Farkas—Hor­váth (Lukács), Kovács, Cziráki — Ka­tona, Szabó Zs., Petrov. Edző: Kozma Zoltán. 2. perc: Horváth nagy lendülettel elfutott a jobb oldalon, beadását a úsz­na — Turbucz, Határ, Janis, Farkas — Boruzs, Nagy P. Edző: Patyi Béla. 26. perc: Határ egyéni akció végén kisodródva lőtt a hálóba, 0—1. 44. perc: Nagy A. beadását Juhász fejjel Forgács elé csúsztatta, aki hat méterről szép gólt lőtt, 1—1. 64. perc: Juhász átcselezte magát a védőkön és 20 méterről a kimozduló Horváth felett emelt a hálóba, 2—I. Nagy akarással kezdett mindkét csapat. Az első félidőben a hazaiak sorra hibázták el a kínálkozó helyzete­ket, míg a vendégek egyet értékesítet­tek azokból. A mérkőzés végére mind­két gárda elfáradt, a két pont azonban megérdemelten maradt Nagyszéná­son. Jó: Kálmán, Nagy A., Juhász, Horváth, ill. Határ, Janis. (Benkő László) KISKŐRÖS—MEZŐKO- VÁCSHÁZA 1—0(1—«) Kiskőrös, 600 néző. V.: Bálint. Kis­kőrös: Szentesi — Beregszászi, Szlo­vák, Verebélyi, Szentpéteri (Szabó) — Márics, Pecznik, Bárány, Szűcs — Bischoff, Vadászi. Edző: Himer Ist­ván. Mezőkovácsháza: Nicu — Sza­bó, Kovács, Juhász, Papp (Engelhardt) — Pallagi, Köteles (Szekeres), Ko- valcsik. Bíró — Szatmári, Kolozsi. Edző: Sári Ferenc. 40. perc: Szűcs nagy lövése meg­Hét mérkőzésen 28 gól akadt a kovácsházi kapu jobb alsó sarkában, I—0. A rengeteg gólhelyzetet kihagyó kiskőrösiek végig fölényben játszot­tak, teljesen megérdemelten győztek. A 60. percben gyors kovácsházi ellen- támadás során Szentesi kapus nagy bravúrral mentett, így a hazaiak meg­őrizték előnyüket. Jó: Beregszászi, Szlovák, ill. Nicu, Papp, Pallagi, Ko­vács. Ifjúságiak: Kiskőrös—Mezőko­vácsháza 5—1 .Az NB III további eredményei: Dabas—Miske 0—0, Mezőtúr—Sze­gedi Dózsa 1—1 (0—0), Csongrád— Cegléd 1—1 (0—0). EREDMÉNYEI: Dunaújváros—Haladás 2—1 (1—0) Sabaria—lll.ker. TTVE 1—1 (1—0) Paks—Szekszárd 2—1 (1—1) Nagykanizsa—Oroszlány 3—0 (2— 0) Sopron—Zalaegerszeg 1—3 (1—1) Komló—Ajka 2—1 (0—0) Budafok—Dorog 2—2 (1—1) BKV Előre—Mohács 0—0 volt elegendő a vezetés növelésére. Mindez, és Deák könnyelműsége pe­dig csak pontVesztést eredményez­hetett- Jó: Füredi Szlopóczki, Kupecz­ki, Fekete, ill. Szabó T., Cziráki, Katona. (Selmeczi László) Ifjúságiak: Orosházi MTK—Kis­kundorozsma 3—0. NAGYSZÉNÁS—HATÁR­ŐR DÓZSA SE 2—1 (1—1) Nagyszénás, 500 néző. V.: Hrabovszki. Nagyszénás: Bordás — Szpisják, Hankó, Kálmán, Páli (Nagy J.) — Nagy A., Vinetter, Horváth, Ugró — Juhász, Berezvai (Forgács). Edző: Boér Ernő. H. Dózsa SE: Hor­váth — Szarka, Luc zás, Balázs, Laczi­A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság csonka, 28. fordulójában — a Sarkad—Tótkomlós összecsapást korábban lejátszották — 28 alkalommal találtak a kapuba a labdarúgók, ez négygólos átlagnak felel meg. A sárréti alsóházi rangadón, a Szeghalom—Füzesgyarmat találkozón hazai siker szü­letett. Meglepetés a mezőberényiek hazai veresége a Medgyesegyházától. A gyomaendrődiek bajnokhoz méltó játékkal nyertek a Vésztő ellen. A bajnoki bronzéremért nagy csata várható a Rattonya, a M ed gyesegyháza és az Elek csapatai között Lépéselőnyben a battonyaiak vannak, jelenleg 34 ponttal állnak a dobogó harmadik fokán. , csányi. Nagy Gy., Futaki. Bánszki, Tárnok, Lukács, Szarvas, Bella, Bog­nár II. Edző: Turcsek Zoltán. A két csapat lagymatag, elképzelés nélküli játékot mutatott az eredmény a hazai­akra nézve hízelgő. G.: Fedoijak (11- -esből) a 18., Kondacs a 65., ill. Bái^zki a 13., Bella a 40. percben. Jó: Paraszt (a mezőny legjobbja), ill. Tárnok, Szarvas, Bella. (Varga László) KONDOROS—ELEK-Dual- flex 0—2 (0—1) Kondoros, 400 néző. V.: Koch. Kondoros: Fazekas — Palyó, Ha­nyecz, Karsai, Brlázs, Hegedűs, Kötő­di, Glózik (Sonkoly), Kurucz II., Ku- rucz I., Sutyinszki. Edző: Kunstár János. Elek: Lakatos — Kohut, Csor­ba, Puskás. Elekes, Séllei, Botás (Tre- pák), Resetár (dr. Nagy), Gál, Bálint Domokos. Edző: Kovács György. Alacsony színvonalú mérkőzésen ke­vés izgalmas eseményt láthatott a szépszámú közönség. A vendégek megérdemelt, magabiztos győzelmet arattak. G.: Bálint a 34., Domokos az 57. percben. Jó: a hazaiak közül senki sem nyújtott átlagon fölüli teljesít­ményt ill- Elekes, Gál, Bálint (Vígh Zsigmondi GYOMAENDRŐD—VÉSZ­TŐ 5—1 (2—0) Gyomaendrőd, 500 néző. V.: Gu­lyás. Gyomaendrőd: Gulyás (Nagy) — Kéki, Gebri, Plástyik, Somogyi (Gubucz), Gonda (Tóth), Bukva, Győrfi, Zsombok, Kiss, Fehér. Edző: Koltai Lajos. Vésztő: Domokos — Ötvös, Rilh. Tóth, Varga, Papp, Ro­zsos, Gonda, Fekete, Nagy, Kaszai. Edző: Rith Norbert. A hazaiak helyen­ként tetszetős, könnyed játékkal nyertek. G.: Kiss a 35., a 69., a 75. percben. Bukva a 15., Győrfi a 76., ill. Fekete a 85. percben. Jó: Kéki, Gebri, Győrfi, Kiss, ill. Rith, Fekete. (Szaba­dos Ferenc) GÁDOROS—KAMUT 1—3 (0-3) Gádoros, 200 néző. V.: Varga. Gá­doros: Ivanics — Berényi, Breznyik, Takács, Lőrincsik, Nagy B. (Czibu- lya), Pisont, Németh, Kocsány (Zvo- lenszki), Orbán, Héjas. Edző: Podma- niczki Imre. Kamut: Gregovszki — Hegedűs (Knapp), Lcnkeffi, Szakái, Pittner, Ramos (Bora), Antmánn, SZEGHALOM—FÜZES- GYARMAT 3—1 (0—1) Szeghalom, 400 néző. V.: Végvári. Szeghalom: Bére (Bakajsza) — Laka­tos, Macskin, Kovács, Fehér, Lauren- csik (Hajdú), Kozák, Elekes, Vámos, Zsombok, Tar (Baranya). Edző: Schultz László. Füzesgyarmat: Dávid — Rácz, Tőkés, Kovács, Petri, Földesi, Oláh, Vad, Salya, Barta (Jónás), Hege­dűs. Edző: Várkonyi Imre, Földi Lász­ló. A lagymatag első félidő után már volt elképzelés a játékban, a cserékkel felfrissült hazaiak könnyedén „cikáz­tak” az egyébként jó felépítésű vendé­gek között. A szomszédok rangadóját döntő hiba nélkül vezette Végvári. G.: Zsombok a 65., a 90., Macskin a 70., ill. Vad a 15. percben. Jó: Fehér, Kozák, Zsombok, Macskin, ill. Vad, Tőkés. (Oravszki Ferenc) BATTONY A—BÉKÉSCSA­BAI HONVÉD 4—2 (1—0) Battonya, 300 néző. V.: Szívós. Bat- tonya: Kunos — Fekete, Hajdara, dr. Lehoczki, Simon II., Kovács (Daró- czi), Tóth, Talpai, Mákos II. (Oláh), Mákos I., Simon I. Edző:_ Juhász Zoltán. Békéscsaba: Leel-Óssy — Kiss L, Vígh, Vass, Csordás, Dobó, Kiss II., Komáromi, Szűcs T„ Szűcs Zs., Pántya, Tóth. Edző: Vöröslakos Imre. A játékvezetővel sokat sportsze- rűtlenkedő vendégek megkönnyítet­ték a hazaiak győzelmét. Kiállítva: Tóth (Bcs. Honvéd) az 53. percben reklamálásért, Vass a 73. percben a játékvezető megsértéséért. G.: Simon II. az 5., az 50. percben. Mákos a 70., a 78., ill. Vígh a 10., Szűcs az 50. perc­ben 11 -esből. Jó: Kunos, dr. Lehoczki, Sünön II., ill. Leel-Ósy, Vígh, Komáromi. (Lukács István) BÉKÉSSZENTANDRÁS— BÉKÉSCSABAI FAVORIT 2—2 (1—2) Békésszentandrás, 150 néző. V.: Csényi. Békésszentandrás: Petrás — Paraszt, Rohony, Demjén, Raj P., Bcncsik, Fedorjak (Szilágyi), Búzás (Mcdveczki), Kondacs, Virágh, Hor­váth. Edző: Czigléczki Sámuel. Favo­rit: Vidovenyecz —Bognár I., Mol­AZ NB III. ALFÖLD CSOPORTJÁ­NAK ÁLLÁSA: Telefon (66) 61-566 Telex: 83-346 Telefax: (66) 62-636 1. Miske 2. Kiskőrös 3. Szeged 4. Cegléd 5. Csongrád 6. Gyula 7. Dómsod 8. Mezőtúr 9. Dabas 10. OMTK 11. K.dorozsma 28 ÍZ Nagyszénás 28 13. K-félegyh. 28 ‘ 14. MkJiáza 28 15. M.hegy es 28 16. H. Dózsa 28 28 19 9 28 18 6 28 12 11 28 14 5 28 12 9 28 11 9 28 10 10 28 8 12 28 10 8 28 7 13 9 7 7 9 6 6 5 3- 68-1647 4 51-23 42 5 39-2835 9 45-30 33 7 42-2933 8 36-32 31 8 43-35 30 8 29-28 28 8 10 40-40 28 3 8 32-38 27 7 12 30-36 25 9 12 25-32 23 8 14 29-64 20 6 16 30-45 18 5 18 18-49 15 7 18 26-58 13 Nagy A., Boldizsár, Balogh, Gebei. Edző: Borgula János. Alacsony szín­vonalú mérkőzésen, a helyzetek soka­ságát kihagyó gádorosi csapat vere­séggel búcsúzott a hazai közönségtől és a megyei I. osztálytól. G.: Zvolensz- ki a 69., ill. Pittner a 15., Gebei a 28., Boldizsár a 43. percben. Jó: a hazaiak közül senki sem nyújtott átlagon felüli teljesítményt, ill. Szakái, Pittner, Gebei. (Kunos László) MEZŐ BÉRÉN Y-MED- GYESEGYHÁZA 0—2 (0— 0) Mezóberény, 600 néző. V.: Zsíros. Mezőberény: Braun — Adamik. Har­mati J. (Balogh), Harmati L., Hegedűs (Csákó), Kohut, Jakab, Puskás, Gazsó, Bokor, Rácz. Edző: Halmosi József. Medgyesegyháza: Knapcsik — Plás­tyik, Balázs, Hegyi, Kiss, Kovács, Opauszki (Cseh), Zámbori, Mocsári, Vágási, Holecz (Tapasztó). Edző: Cseh György. Változatos, iramos mér­kőzésen a helyzeteit sorra kihagyó ha­zaiak ellen a gólratörően játszó med- gyesiek nyertek. G.: Vágási az 54., Mocsári a 68. percben. Jó: Adamik, Harmati L., Gazsó, ill. Zámbori, Mo­csári, Vágási. (Kiss István) ‘Kpnpmgcil&cktt is affítttsbóí, Undrássy u, 24. ‘Ttíe/mu 22-553. A MEGYEI I. OSZTÁLYÚ BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Gv.-endrőd 28 22 28 16 28 12 28 II 28 12 28 16 28 9 2. Sarkad 3. Battonya 4. Klek 5. M.egyhaza 6. Favorit 7. Tótkomlós 8. Mezőberény 28 12 9. Kamut 28 9 19. H.szentand. 28 9 11. F.gyarmat 28 9 12. Kondoros 28 9 13. Bcs. Honvéd 28 5 14. Vésztő 28 6 15. Szeghalom 28 8 16. Gádoros 28 5 11 12 8 14 3 17 5 18 62- 9 48 65-35 41 47-34 34 69-31 33 37- 2633 41-37 28 32-32 28 35-39 28 38- 43 28 34-41 26 43-41 23 31-45 53 43-63 21 47-64 29 45-94 19 31-57 15 Lendületben a sötét mezes nagyszénásiak. A szomszéd vár rangadóján a hazaiak nyertek 2—1-re Fotó Fazekas Ferenc Ifjúságiak: Gádoros—Kamut 4— 4, Békésszentandrás—Békéscsabai Favorit 0—4, Kondoros—Elek 7—1, Mezőberény—Medgyesegyháza 8— 1, Szeghalom—Füzesgyarmat 3—0, Gyomaendrőd—Vésztő ■ ÉLÉSKER BÉKÉS MEGYE I GAZDAG ÉLÉSTÁRA Veszprémi pont a KK-ban Az idei labdarúgó Közép-európai Kupát Olaszország két városában. Pisában és Torinóban bonyolítják le. A hat résztvevő együttes két hármas csoportban vívja a selejtezőket, majd a két csoportgyőztes lép pályá­ra a döntőben. Az A csoport nyitómérkőzésén az AC Torino együttese a papírformát igazolva legyőzte osztrák ellenfelét: AC Torino (olasz)—V őrt warts Steyr (osztrák) 1—0 (0—0). Vasárnap Torinóban bemutatko­zott a Közép-európai Kupa A-cso­portja ban a Veszprém FC labdarú­gócsapata, és bár vezetett 1—0-ra, mégis 1—2-ről kellett a végén fordí­tania, így szerzett egy pontot: Vor­wärts Sleyr—Veszprém FC 2—2 (0—1). A gólszerzők: Brankovics (48„ 11-esből i, Roziján (58.), ilL Ru- govics (29.), 1 .ebóta (67.). Hétfőn Torinóban, 2030 órakor a Torino— Veszprém találkozón dől el, melyik együttes végez a csoport élén, azaz melyik jut a döntőbe.