Békés Megyei Hírlap, 1991. június (46. évfolyam, 127-151. szám)

1991-06-17 / 140. szám

SPORT 1991. június 17., hétfő e iBÉÉSEifflÜP­Vereséggel zárt a Szarvas Szarvasi Vasas—Kecskeméti TE 1—2 (0—1) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Szarvas, 600 néző. V.: Ring (Nyilas, Tompos). Szarvas: Hanyecz — Fekete, Boda, Holp, Szemere — Pisont, Szarvas, Bakai — Csalos, Csák, Rácz. Edző: Pallagi Róbert. KTE: Molnár — Lipők, Forgó, Boronkai, Nagy — Baluta, Torbavecz, Berki, Kurucz — Horváth, Újfalusi. Edző: dr. Dezsőfi Ferenc. Csere: Bakai helyett Búzás a 46., Kurucz h. Bálint a 62., Szarvas h. Bress a 63., Torbavecz h. Fütyú a 87. percben. Gólszerző: Horváth a IS., Pisont az 50., Torbavecz a 76. percben. Sárga lap: Újfalusi a 33., Baluta a 45. percben. Kiállítva: Lipők a 72. percben. Szögletarány: 8:1 (5:1) a Szarvas javára. A 8. percben Szarvas a léc alá lőtt, de a játékvezető les címén érvénytelenítette a gólt. A 15. percben a szarvasi védők tétovázását kihasználva Újfalusi ment el a jobb olda­lon, beadását a tisztán álló Horváth a hálóba továbbította, 0—1. A 19. percben Szemere 22 méteres bombáját Molnár kitű­nő érzékkel a léc fölé tenyerelte. A 28. percben Rácz közelről a kecskeméti kapuvédőt találta el. A 34. percben Szarvas jól látta, hogy Molnár kissé kint áll a ka­pujából, ívelt labdája azonban centiméterekkel a kapu fölé szállt. Fordulás után Nagy a bal oldalon végigvezette a labdát, majd 18 méterről nem sokkal a jobb kapufa mellé lőtt. Az 50. percben egyenlített a Szarvas, amikor Búzást buk­tatták a 16-oson belül. A büntetőt Pisont laposan a bal alsó sarokba küldte, 1—1. A 70. percben Berki húzott el a jobb oldalon, de 14 méterről elhamarkodottan mellé lőtt. A 72. percben Rácz már elgurította Lipők mellett a labdát, amikor a kecskeméti jobbhátvéd utána rúgott, amiért a kiállítás sorsára jutott. Meglepetésre az emberhá­trányban játszó vendégek a 76. percben megszerezték a győztes gólt: Nagy beadása tel­jesen tisztán találta Torbavec- zet, aki mintegy 14 méterről kapásból a léc alá lőtt, 1—2. A 79. percben a jobb oldalon elfutó Berki a kapufát találta el. A túloldalon Csalos az ötösön Molnárba rúgta a labdát. Két perccel a befejezés előtt Csák fejese a kapufáról pattant a me­zőnybe. A kezdés utáni sorozatos szarvasi támadások ered­ménytelenül zárultak, s a ven­dégek első kapura lövése góllal fejeződött be. A tervszerütle- nül és enerváltan játszó Szar­vasnak még az emberelőny is kevés volt a győzelem meg­szerzéséhez. A látottak alap­ján a már kiesett kecskemé­tiek teljesen megérdemelten nyertek. Jó: Boda, ill. Molnár, Boron­kai, Horváth. Nyilatkozatok. Pallagi Ró­bert: —A lelkes KTE megérde­melten nyert. Dr. Dezsőfi Fe­renc: — Teljesen megérdemel­ten nyertünk, gratulálok csapa­tomnak a tisztes helytállásért. Csabai Pál A KELETI CSOPORT TOVÁBBI EREDMÉNYEI: „SZÜRKEBARÁT BT.” Békéscsaba, Jókai út 15. pincehelyiség. Nyitva; 11 —22 óra között. Badacsonyi, szekszárdi, szikrai borokkal. Pincehideg sörök nagy választékával várja kedves vendégeit! Kecskeméti SC—BVSC 1—3 (0—2) Kaba—Debrecen 0—0 Diósgyőr—Eger 2—1 (0—0) Csepel—Salgótarján 0—0 Nyíregyháza—Hódmezővásárhely 1—1 (1-0) Baja—Szolnok 0—1 (0—0) Hatvan—Kazincbarcika 1—1 (1—0) A KELETI CSOPORT VÉGERED­MENYE: 1. BVSC 30 18 9 3 45-24 45 2. DVTK 30 17 10 3 56-27 44 3. Csepel 30 18 5 7 43-29 41 4. Nyíregyh. 30 14 9 7 42-21 37 5. Kazincb. 30 16 3 11 59-42 35 6. Kaba 30 12 9 9 41-26 33 7. Baja 30 12 9 9 29-24 33 8. Eger 30 11 7 12 38-36 29 9. S.tarján 30 8 10 12 39-38 26 10. KSC 30 6 13 11 32-43 25 11. Debrecen 30 7 11 12 24-37 25 12. Szarvas 30 8 8 14 34-48 24 13. Hatvan 30 9 5 16 33-40 23 14. Szolnok 30 8 7 15 29-49 23 15. KTE 30 8 6 16 27-57 22 16. Hmv.hely 30 5 5 20 22-52 15 A NYUGATI CSOPORT ERED­MÉNYEI: BKV Előre—Haladás 1—1 (0—1) Budafok—Szekszárd 3—0 (1—0) Komló—Oroszlány 1—0 (0—0) Sabaria—Dunaújváros 0—0 N.kanizsa—Zalaegersz. 3—0 (1—0) Ajka—Dorog 1—3 (1—1) Paks—III. kér. TTVE 0—0 Sopron—Mohács 0—1 (0—1) A NYUGATI CSOPORT VÉG­EREDMÉNYE: I. Haladás 30 18 7 5 58-26 43 2. Z.egersz. 30 17 8 5 53-26 42 3. Dunaújv. 30 16 9 5 48-27 41 4. Ill.ker. 30 14 12 4 23-13 40 5. Nagykanizsa30 11 10 9 42-35 32 6. Oroszlány 30 10 10 10 21-27 30 7. Dorog 30 11 6 13 38-32 28 8. Paks 30 10 8 12 35-34 28 9. Mohács 30 8 11 11 20-26 27 10. Sabaria 30 8 10 12 29-33 26 11. BKV Előre 30 9 8 13 30-39 26 12. Sopron 30 8 10 12 33-43 26 13. Szekszárd 30 7 11 n 33-42 25 14. Komló 30 9 5 16 30-45 23 15. Budafok 30 8 6 16 32-59 22 16. Ajka 30 6 9 15 20-38 21 A két csoport első helyezettje felju­tott az NB I-be, az ezüstérmesek osz- tályozót játszanak az első osztály 13—14. helyezőjével, mégpedig az alábbi párosításban: Szeged SC— Diósgyőr, Debrecen—Zalaegerszeg. Az NB II14—16. helyezettjei kiestek a harmadik vonalba. Három Békés megyei kiesett Befejeződött az NB III Alföld csoportjának kúzdelemsorozata. A Békés megyei csapatok gyenge mérleget zártak, hiszen a tabella utolsó három helyét a Mezőkvovácsháza, a Mezőhegyes és a Határőr Dózsa SE foglalta el. Mint megtudtuk, a H. Dózsa SE együttesét a kerületi parancsnokság megszünteti. A megyei rangadón a gyulaiak egygólos győzelmet arattak az OMTK ellen, s így a hazaiak a legjobb békési csapatként a 6. helyen végeztek. Dicséretes a nagyszénásiak győzelme az élcsoportba tartozó Cegléd ellen. A szikrázóan kemény mérkőzésen több kiállítás is volt. NB III. GYULAI SE—OROSHÁZI MTK 1—0 (1—0) Gyula, 400 néző. V.: Staller. Gyula: Oláh — Dávid, Burai, Megyebíró, Cziczeri — Bíró, Steigerwald, Kiss L., Répási — Mező, Bagyinka (Képíró). Edző: Moós János. OMTK: Ölei — Csilek, Deák, Szabó S. (Kasuba), Füre­di — Árvái, Szlopóczki, Kupeczki, Tóth — Kenyeres (Papp), Lipováczi. Edző: Papp Imre. 4. perc: a balösszekötő helyéről, 20 méterre az orosházi kaputól Kiss L. végzett el szabadrúgást, remekül elta­lált lövése a jobb felső sarokba vágódott, 1—0. A felnőtt találkozó előtt a gyulaiak bajnok ifjúsági csapatát köszöntötte a hazai közönség. A gyors hazai vezető gól után meddő mezőnyjáték alakult ki. A második félidőben az orosháziak mezőnyfölénye ellenére is a hazaiak­nak voltak nagyobb gólhelyzetei. Jó: Oláh, Kiss L., ill. Kupeczki, Árvái. (Jenei Kálmán) Ifjúságiak: Gyulai SE—OMTK 4—0 0—0) HATÁRŐR DÓZSA SE— MISKE 1—1 (0—1) Orosháza, 150 néző. V.: Kérdő. H. Dózsa SE: Almási — Szarka, Luczás, Balázs, Laczina — Turbucz, Bomzs (Horváth), Farkas (Zahorecz), Határ — Janis, Nagy. Edző: Patyi Béla. Mis­ke: Jeszenovics — Jagicza, Hubert, Paletta, Miskolczi — Goldschmidt, Csincsák, Kiss, Bognár— Födi (Pesti), Veres (Márton). Edző: Molnár Ferenc. 12. perc: Födi bal oldali szögletét Goldschmidt fejelte a hálóba, 0—1. 80. perc: Nagy vállalkozott 25 mé­terről lövésre, s a labda a lábak között a jobb sarokba vágódott, 1—1. Az orosházi parancsnokság döntése alapján 40 év után megszűnik a Ha­tárőr Dózsa SE csapata. A jobban, fe­gyelmezettebben játszó vendégek megérdemelten vitték el az egyik pon­tot a Határőr csapatától. Jó: Szarka, Horváth, Határ, Janis, Nagy, ill. Palet­ta, Goldschmidt, Kiss. (Sín Géza) MEZŐHEGYES—KISKUN- DOROZSMA 1—2 (0—1) Mezőhegyes, 400 néző. V.: Boros. Mezőhegyes: Szántó — Grezsa, Bo­ros, Radu, Papp — Zsóri, Posztós, Sümeghy — Harangozó (Adler), Han­ga, Pálhidai (Számfira). Edző: Ilyés László. Kiskundorozsma: Mihálffy B. — Cziráki, Petrov, Gárdián (Ko­vács), Farkas — Horváth, Fábián, Gaál, Katona — Szabó, Mihálffy Zs. Edző: Kozma Zoltán. 36. perc: a jobb oldalon Katona ugrott ki az elmélázó védők közül, s 12 méterről nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba, 0—1. 54. perc: Farkas a lyözépen kilépő Katona elé tálalt, aki a kifutó kapus mellett élesen a jobb sarokba lőtt, 0— 2. 67. perc: Zsóri a vendégvédők díszkísérete mellett a 16-os bal sarká­tól a hálóig vezette a labdát, 1—2. A mérkőzés krónikájához tartozik még, hogy a 80. percben Mihálffy Zs.-t és a 85.-ben Hangát kiállította az egyébként kitűnően bíráskodó játék­vezető. A hazaiak vereséggel búcsúz­lak az NB III-lól. (Dr. Kató János) Ifjúságiak: Mezőhegyes—Kiskun­dorozsma 1—4. NAGYSZÉNÁS—CEGLÉD 2—0 (1—0) Nagyszénás, 100 néző. V.: Kiss I. Nagyszénás: Bordás — Szpisjak, Hankó Z., Kálmán, Horváth (Nagy I.) — Nagy A., Vinetter, Juhász, Forgács (Páli) — Ugró, Zábrák. Edző: Boér Ernő. Cegléd: Csordás — Korpácsi, Koszlovszki, Bányi, Balta — Krecs- márik (Vári), Horváth (Nagy I.), Hó- dosi, Ferenczi — Offela, Nagy N. Edző: Földvári Csaba. 2. perc: Ugró remek labdát adott Juhásznak, aki tisztára cselezte magát és hatalmas gólt lőtt a bal alsó sarokba, I—0. 54. perc: Szpisjak törlesztésért kiállítás sorsára jutott. 77. perc: a csereként beállt ceglédi Nagy l. is piros lapot kapott durvasá­gért. Telefon (66) 61-566 Telex: 83-346 Telefax: (66) 62-636 AZ NB III TOVÁBBI EREDMÉ­NYEI: Mezőtúr—Kiskunfélegyháza 2—1 (1—0), Kiskőrös—Dömsöd 1— 2 (1—1), Csongrád—Szegedi Dózsa 0—0. AZ NB III. ALFÖLD CSOPORT­JÁNAK VÉGEREDMÉNYE: 1. Miske 30 19 11­71-19 49 ' 2. Kiskőrös 30 18 7 5 53-26 43 3. Sz. Dózsa 30 12 13 5 40-29 37 4. Cegléd 30 15 5 10 48-33 35 5. Csongrád 30 12 11 7 44-31 35 6. Gyula 30 13 9 8 39-32 35 7. Dömsöd 30 12 10 8 47-37 34 8. Mezőtúr 30 9 12 9 32-31 30 9. Dabas 30 11 8 11 42-43 30 10. OMTK 30 8 13 9 37-40 29 11. K.dorozsma 30 10 8 12 33-38 28 12. Nagyszénás 30 8 10 12 29-34 26 13. K.félegyh. 30 6 8 16 30-68 20 14. Mk.háza 30 6 7 17 32-48 19 15. H. Dózsa 30 3 9 18 28-60 15 16. M.hegyes 30 5 5 20 20-56 15 Úgy tűnik, gólba tart a labda, ám csalóka a felvétel, ugyanis itt a kecskeméti Molnár kapus kitolta a labdát. Negyedórán át 0—0 volt a Szarvasi Vasas—Kecskeméti TE mérkőzés állása, ám nem sokkal az iménti jelenet után az első, majd a fordulás után a győztes gólt is megszerezték a Fotó: Fazekas Ferenc dóba) — Balatoni (Újvári), Baungart- ner. Edző: Bot József. Mezőkovács- háza: Nica — Szabó, Kovács, Koval- csik, Köteles — Pallagi, Engelhardt (Bakó), Bíró, Szatmári — Nicula, Ko- lozsi. Edző: Sári Ferenc. 70. perc: Oláh 18 méteres szabad­rúgása került a kovácsházai hálóba, 1—0. 82. perc: Kolozsit a második sárga lap után kiállította a játékvezető. Egyenrangú ellenfelek küzdelme után, szerencsés góllal nyert a Dabas. (Matula Miklós) vendégek, így vereséggel zárta az idényt a Körös-parti gárda 79. perc: Ugró szögletét a hazai Nagy I. rúgta a jobb sarokba, 2—0. 80. perc: Nagy I.-t a gólt követően a játékvezető törlesztés miatt kiállította. 82. perc: Offela zárta a kiállítottak sorát, akit durvaságért állított ki a bíró. Végig hatalmas iramú és helyenként durva mérkőzésen nehezen tudták el­viselni a ceglédiek vereséget, s az in­dulatok elszabadultak. Nehéz feladata volt a játékvezetőnek, de végülis sike­rült megfékezni a renitenskedőket. A hazaiak számára a tét nélküli mérkőzé­sen remekül szórakozott a közönség, s megmutatták van még jövőjük az NB Ill-ban. Jó játékvezetés. Jó: Juhász (a mezőny legjobbja), de jó az egész csa­pat, ill. a vendégek közül senki sem nyújtott átlagon felüli teljesítményt. (Benkő László) Ifjúságiak: Nagyszénás—Cegléd 0-^L DABAS—MEZŐKOVÁCS- HÁZA 1—0 (0—0) Dabas, 800 néző. V.: Bozóki. Da­bas: Halász -T- Pásztor, Dabasi, Gráf, Oláh — Tóth, Bús, Pintér, Habók (Bo­Nagy melegben — 36 gól A megvi I. osztályú labdarúgó-bajnokság záró fordulójában csak a gádoro- siak nem rúgtak gólt, viszont kaptak „rendesen”, 7—0-ás vereséget szenved­tek a bajnok Gyomaendrőd otthonában. A nyolc találkozón 36 gól született, ez 4,5-es átlagnak felel meg. Meglepetés az ezüstérmes sarkadiak hazai veresége, akik nem bírtak a vendég füzesgyarmatiakkal. Az elekieknek egy pont kellett a dobogós helyhez, ezt meg is szerezték Békésszentandráson, így jobb gólkü­lönbséggel ők lettek a bronzérmesek. Megyei I. osztály BÉKÉSCSABAI FAVO­RIT-BÉKÉSCSABAI HONVÉD 5—1 (1—1) Békéscsaba, 100 néző. V.: Búzás. Favorit: Vidovenyecz — Lukács, Molcsányi, Bánszki (Boros), Gajdács, Bognár I., Tárnok, Szarvas, Bognár II., Bella .(Futaki),' Lőrinczi. Edző: Tűr­ések Zoltán. Honvéd: Leel-Ossy — Kiss, Csordás, Farkas, Dobó, Tóth, Vígh, Szűcs, Vass, Pántya, Komáromi. Edző: Vöröslakos Imre. Az eredeti időpontnál 12 perccel később kezdő­dött a találkozó, a Honvéd játékosai­nak késése miatt. Kiegyenlített első félidő után könnyed játékkal nyertek a hazaiak. G.: Lőrinczi a 40., Tárnok az 59., Bognár II. a 70., Futaki a 77., a 83. percben, ill. Tóth a 28. percben. Jó: Lukács, Tárnok, Futaki, Gajdács, ill. Kiss, Tóth, Szűcs, Pántya. (Ravasz Pál) KONDOROS—MEDGYES- EGYHÁZA 1—3 (0—2) Kondoros, 250 néző. V.: Kalcsó. Kondoros: Fazekas (Kollár) — Kar­sai, Hanyecz, Szász, Sutyinszki, Hege­dűs, Kórodi, Sárosi, Kurucz II., Ku­rucz I., Filipinyi (Gráfik). Edző: Kunstár János. Medgyesegyháza: Knapcsik — Opauszki, Balázs, Hegyi, Kiss (Bacsa), Kovács, Zsindely (Cseh), Zámbori, Mocsári, Vágó, Ta­pasztó. Edző: Cseh György. Minden csapatrészükben jobbak voltak a ven­dégek. A hazaiak enerváltan játszot­tak, így a medgyesiek sikere megérdemelt. G.: Sárosi a 48., ill. Mocsári a 15., Zsindely a 43., Tapasztó az 50. percben. Jó: Zámbori, Mocsári, Tapasztó. A hazaiak közül senki sem nyújtott átlagon felülit. (Vígh Zsig­mondi BÉKÉSSZENTANDRÁS— ELEK-Dualflex 2—2 (0—0) Békésszentandrás, 300 néző. V.: Stír. Békésszentandrás: Petras — Pa­raszt (Szabó), Demjén, Raj P., Bencsik, Búzás, Medveczki, Raj T. (Fedorjak), Virág, Kondacs, Horváth. Edző: Czig- léczki Sámuel. Elek: Lakatos — dr. Nagy, Botás, Csorba, Puskás, Elekes, Séllei, Trepák, Resetár, Gál, Bálint Gy., Domokos. Edző: Kovács György. A nagy meleg rányomta bélyegét a találkozó színvonalára, amelyen jó já­tékvezetés mellett reális eredmény született. G.: Bencsik az 53., a 64., ill. Csorba a 72., Domokos a 80. percben. Jó: Demjén, Raj P., Virág, Bencsik, ill. Csorba, Puskás, Gál, Bálint Gy. (Var­ga László) GYOMAENDRŐD—GÁDO­ROS 7—0 (4—0) Gyomaendrőd, 650 néző. V.: Molnár. Gyomaendrőd: Szakács (Nagy) — Kéki, Gebri, Plástyik, So­mogyi, Gonda (Pataki), Gubucz (Buk­va), Győrfi, Zsombok, Kiss, Fehér. Edző: Koltai Lajos. Gádoros: Ivanics — Berényi, Lőrincsik, Takács, Brez- nyik, Nagy (Czibulya), Pisont, Németh (Zvolenszki), Kocsány, Héjas, Orbán. Edző: Podmaniczki Imre. Gyomaend- rődön igazi futballünnep volt, hiszen a felnőttcsapat után a Bélteki János ve­zette ifjúsági gárda is bajnokságot nyert. G.: Somogyi a 7., Fehér a 9., a 32., Zsombok a 36., a 60., Győrfi a49., Kéki a 80. percben. Jó: az egész hazai csapat, ill. a vendégek közül senkit sem lehet kiemelni. (Szabados Ferenc) SZEGHALOM—VÉSZTŐ 2—2 (0—1) Szeghalom, 300 néző, V.: Hajdú, Szeghalom: Bakajsza — Lakatos, Macskin, Kovács, Fehér, Vámos, Ko­zák, Elekes, Laurencsik, Zsombok, Tar (Hajdú). Edző: Schultz László. Vésztő: Sztojaneszku — Varga, Rith, Papp, Tóth, Tapasztó, Rozsos, Rábai (Ötvös), Fekete, Vígh, Kaszai (Széná- si). Edző: Rith Róbert. Igazságos ered­mény született annak ellenére, hogy a hazaiaknak több lehetőségük volt. Magyaráztra szorul viszont, hogy két év alatt miért esett két osztályt Szeghalom? G.: Kozák a 47., Kovács a 65., ill. Fekete a 15., Vígh az 57. percben. Jó: Bakajsza, Lakatos, Ko­zák, ill. Sztojaneszku, Rith, Vígh. (Oravszki Ferenc) SARKAD—FÜZESGYAR­MAT 1—2 (0—2) Sarkad, 200 néző. V.: Zsíros. Sar­kad: Pribojszki (Veres) — Gurzó S., Török, Petruzsán, Tóth, Mihálka, Ger­mán, Kesztyűs, Szatmári (Polcsek), Gurzó J. Edző: Balogh István. Füzes- gyarmat: Nagy — Tóth, Oláh, Ko­vács. Rácz, Kiss, Hegedűs (Komáro­mi), Salya, Vad, Tőkés, Jónás (Erdei). Mb. edző: Várkonyi Imre. A vendégek megérdemelten nyertek, a fáradt csa­pat benyomását keltő, sok gólhelyzetet elhibázó hazaiak ellen. G.: Gurzó J. a 47., ill. Hegedűs a 15., Vad a 31. percben. Jó: Petiuzsán, Tóth, Kesztűs, ül. az egész vendégcsapat. (Kiss Gá­bor) MEZŐBERÉNY—KAMUT 3—1 (0—1) Mezőberény, 600 néző. V.: Pintér. Mezőberény: Braun — Adamik, Har­mati J., Harmati L., Hegedűs, Ilyés (Csákó), Jakab. Gazsó, Krecsmarik, Kohut, Rácz. Edző: Halmosi József. Kamut: Gregovszki — Hegedűs (Csa­pó), Nagy, Szakái, Pittner (Kovács), Ramos, Antmann, Bora, Boldizsár, Balogh, Gebei. Edző: Borgula János. Két ellentétes félidő jellemezte a talál­kozót. A hazaiak jó második félidei játékukkal megérdemelten nyertek. G.: Adamik (öngól) a 8., Rácz az 58., Krecsmarik a 69., Csákó a 71. percben. Jó: Hegedűs, Jakab, Rácz, ill. Ant­mann, Boldizsár, Gebei. (Kiss István) Nem hivatalos további er­edmény: Battonya—Tótkom­lós 3-1. A MEGYEI I. OSZTÁLYÚ BAJ­NOKSÁG NEM HIVATALOS VÉ­GEREDMÉNYE: HORGÁSZBOLT a Lencsésin EZ IS Kőmíves Kelemen sor 87. 1. Gyomaend. 30 23 5 2 70-10 51 2. Sarkad 30 16 10 4 67-38 42 3. Elek 30 12 12 6 65-34 36 4. Battonya 30 13 10 7 51-38 36 5. M.egyháza 30 13 10 7 41-28 36 6. Favorit 30 11 9 10 47-39 31 7. Tótkomlós 30 10 10 10 35-36 30 8. Kamut 30 10 10 10 42-47 30 9. M.berény 30 13 4 13 39-45 30 10. Bjizentand. 36 9 10 11 37-44 28 11. F.gyarmat 30 11 5 14 50-43 27 12. Vésztő 30 7 9 14 54-67 23 13. Kondoros 30 9 5 16 33-50 23 14. Bcs. Honvéd 30 5 12 13 45-69 22 15. Szeghalom 30 8 4 18 48-99 20 16. Gádoros 30 5 5 20 32-69 15 Ifjúságiak: Békésszentandrás— Elek 4—1, Kondoros—Medgyesegy­háza 4—0, Sarkad—Füzegyarmat 1— 0, Mezőberény—Kamut &—0, Szeg­halom—Vésztő 2—3. A Gyomaen­drőd—Gádoros találkozót 21—0-ás állásnál tíz perccel a rendes játékidő előtt komolytalan játék miatt lefújta a bíró. Totóeredmények Bemutató és diszkontboltunkban a teljes választékunkból olcsóbban vásárolhat. Az üzlet bejárata a Mednyánszky utca felől. A TOTÓ 24. heti szelvényén szereplő mérkőzések eredmé­nyei: 1. Bp. Honvéd—MTK-VM 2—1 1 2. Pécs—Vác 0—0 x 3. Siófok—Videoton 3—2 1 4. Dortmund—St. Pauli 5—2 1 5. FC Köln—Kaisersl. 2—6 2 6. Wattenscheid—Nürnberg 0—1 2 7. Havelse—Osnabrück 1—5 2 8. Mannheim—Saarbrücken 1—3 2 9. Münster—Mainz 2—3 2 10. Oldenburg—Freiburg 2—2 x 11. Lucchese—Padova 2—1 I 12. Reggina—Foggia 2—4 2 13. Taranto—Verona 1—0 1 +1 mérkőzés: 14. Ferencváros—Vasas 1—0 1