Békés Megyei Népújság, 1991. április (46. évfolyam, 76-100. szám)

1991-04-29 / 99. szám

0 1991. április 29., hétfő SPORT Ott egy kapufa, itt két Nagy-helyzet (Folytatás az 1. oldalról) beívelésből jókora kavaro­dás lett, de Ottlakán megol­dotta a helyzetet — kivágta a labdát. Négy perccel ké­sőbb Nagy István lapos lö­vése meglepte Kosztét, de aztán mégiscsak megszelídí­tette a megpattanó labdát. A 16. percre mindkét oldalon egy-egy szöglet kerül a kró­nikába, mintha alább ha­gyott volna a váciak kezdeti támadókedve. Aztán a talán legnagyobb hazai lehetősé^ get mentik némi szerencsé­vel a lila-fehérek. Zombori beívelése után Füle az ötös­ről a felső lécre fejelte a labdát, ami aztán Csató lá­báról került szögletre. A 26. percben Nagy I. abszolút szabadon futott középen, de nem érte el Csanálosi be­szálló labdáját. (Egy váci szurkoló, de nem. a B-középről: „Hol az a régi foci, gyerekek!?”) A 36. percben Csima Nagy Istvánhoz játszott, lévén, rosszul sikerült a hazaadás, a békéscsabaiak csatára aj­tó-ablak helyzetbe került, de végül a váci kapusba lőtte a labdát. SZÜNET UTÁN nagyjából hasonlóan alakult a játék. Támadott — de most már korántsem olyan vehemen­ciával a hazai gárda —, míg az Előre védekezése egyre magabiztosabbá vált, persze olykor-olykor érezhető volt a pánik. (Ottlakán, úgy a harmadik kirúgás közben Gulyásnak: — Nézd. már elfelejtették, amit a szünetben megbeszél­tünk.) A 65. percben az első bé­késcsabai csere — Kurucz lépett pályára. (Ennek máskor kevésbé lenne jelentősége. Csakhogy! Ádám augusztusban lesz 30 esztendős. Annak idején a magyar labdarúgás egyik legnagyobb tehetségeként tartották számon — joggal. Győrben jutott a csúcsra, a nagy Rábának is kulcsembe­re volt. Aztán visszatért Bé­késcsabára, játszott vagy in­kább játszogatott. Az NB /-ben utoljára ’88 tavaszán a Tatabánya ellen játszott — csereként. Most itt a nagy visszatérés. Azonnal óriási­kat repül, becsúszik, érezhe­tő elánja. Es három percen belül kétszer fejel. Ez min­dennél nagyobb meglepetés. És a 86. percben — miután megforgatja őrzőjét, majd­nem teljesíti egy Vácra rán- dult viharsarki szurkoló jós­latát, miszerint: „Majd meg­látjátok, bejön Kurucz és el­dönti a meccset!" A találkozó semmivel sem különbözött a tavasszal lá­tott élvonalbeli mérkőzések­től. A felek javára szól, hogy a csúszós, vizes füvön is nagyon igyekeztek, és ezt díjazta is a közönség, még­ha a végére egy kicsit el is fogyott a türelme a hazai tábornak. A békéscsabaiak meg azokat igazolták, akik úgy látják: leginkább az ön­bizalommal és a szerencsé­vel állnak hadilábon. Mert jól játszottak, és akár két ponttal is hazatérhettek vol­na. Ez ugye, Vácott, vendég­ként ma kifejezetten siker­nek számit. TOVÁBBI EREDMÉNYEK BP. HONVÉD—ÚJPEST 1—0 (1—0) Budapest, Bozsik-stadion, 10 ezer néző. V.: Roxin. G.: Balázs (öngól) a 14. percben. VIDEOTON—VESZPRÉM 1—0 (0—0) Székesfehérvár, 7 ezer néző. V.: Bay. G.: Kuttor a 84. percben. MTK-VM—FERENCVÁROS 1—0 (0—0) Budapest, Hungária krt., 4500 néző. V.: Németh L. G.: Balogh (11-esből) a 82. percben. PÉCS—TATABANYA 1—0 (1—0) Pécs, 6 ezer néző. V.: Vágner. G.: Klausz (öngól) a 22. percben. RÄBA ETO—VOLÁN FC 1—1 (1—0) Győr, 5 ezer. néző. V.: Molnár L. G.: Bordás (11-esből) a 29., ill. Bérezi az 59. percben. VASAS—SZEGED SC 1—1 (1—0) Budapest, Fáy u., 2500 néző. V.: Puhl. G.: Galaschek (11-esből) a 10., ill. fogdán a 66. percben. SIÖFOK—DEBRECEN 2—1^ (1—1) Siófok, 3000 néző. V.: Stander. G.: Meksz a 7., Keszeg a 72., ill. Gracsov a 14. percben. Jó: Koszta, Talapa, Zom- bori, Gyimesi, ill. Gulyás, Ottlakán, Csató, Szenti, Csa­nálosi. Nyilatkozatok. Csank Já­nos: — Az az igazság, hogy hiába késztettük 85 percen át. védekezésre ellenfelünket, inkább nekik voltak helyze­teik. Szervezőink fogtak ki gyengébb napot, a bátran kontrázó, védőinket végig bi­zonytalanságban tartó lilák­kal szemben, összegezve: a kispadom nem éreztem a győzelem lehetőségét. Vígh Tibor: — Nagyon örülünk, jól jött ez a siker. Viszony­lag jól védekeztünk és az év meglepetéscsapata ellen csak örülhetünk egy 0;—0-nak. Náluk egy kapufa, nálunk két Nagy-lehetőség, mert ha Pista egy kicsit higgadtabb, illetve jobban összpontosít, akár felhőtlen boldogsággal vacsorázhatnánk Gödön. Persze így is biztosan jól fog esni. Fábián István Sörök, borok, üdítő italok, égetett szeszek nagyker áron. az mi :i Állasa A 23. FORDULÓ UTÁN: 1. Bp. Honvéd 2. FTC 3. Vác 4. Veszprém 5. Pécs 6. Tatabánya 7. Videoton 8. Siófok 9. MTK-VM 10. Rába ETO 11. Békéscsaba 12. Szeged 13. Újpest 14. Debrecen 15. Vasas 16. Volán FC 16 5 2 42-14 37 14 5 4 40-15 33 13 5 5 33-23 31 10 9 4 24-15 29 12 4 7 26-16 28 977 26-25 25 878 29-29 23 7 9 7 20-21 23 8 5 10 25(30 21 6 8 9 30-30 20 7 5,11 21-28 19 6 6 11 18-29 18 7 3 13 22-34 17 5 6 12 19-29 16 5 5 13 24-39 15 5 3 15 21-43 13 A tartalékbajnoksagért: VÁCI IZZÓ—BÉKÉSCSABAI ELŐRE FC 3—1 (1—1). Vác. 200 néző. V.: Mohácsi. Békéscsaba: Baji (Such) — Pápa. Sitkéi, Ko­vács B.. Bócsik — Deák, Takó, Szűcs, Kaeiik — Bagyinlka (Ud­vari), Argyelán. Edző: Szita László. G.: Balogh Z., Bánföldi, Hutter (l'l-esből). ill. Deák. Jó: Kosztolnák. Bánföldi. Balogh S.. HUtter, ill. Sitkéi. Bócsik. AZ IFJÚSÁGI BAJNOKSÁGÉRT: Békéscsabai Előre IFC—Váci Izzó o—1 (0—0). Békéscsaba. 100 néző. V.: Molnár L. Békéscsaba: Such — Szűcs M., Sitkéi, Ko­vács B.. Halmay (Magyart) — Bócsik, Szűcs Zs.. Kulcsár, Vigh — Uhrin (Nagy I. L.), Diószegi (Balázs). Edző: Ogrincs Pál. G.: Schwarcz. Jó: Such, Sitkéi, ill. Lévai, Telek. Kovács I. A SERDULÖBAJNOKSAGÉRT: Békéscsabai Előre FC—Váci Izzó 3—0 (2—0). Békéscsaba, 100 néző. V.: Takács. G.: Kiss J. 2, Balogh. Jó: az egész hazai csa­pat, a vendégek közül senkit sem lehet kiemelni, (gulyás) Gulyás (kezében a labda) jól „fogott” Vácott, mint felvételünk is tanúsítja. S akik szemlélik az eseményt (balról): Répási, Csanálosi, Ottlakán, Zahorán Fotó: Fábián István Hetedik a Szarvas DVTK-SC Dózsa Tsz Szarvas 72:79 (37:34) NB I-es női kosárlabda-mérkőzés, rájátszás a 7—8. helyért, Mis­kolc 300 néző. V.: Simó, Gerda. Diósgyőr: Novák (3/3), Ambrus (9), Pronyina (18), IKRALIK (21/3), Lakosa (2). Cs.: MADARAS (18/12), Jevtusenko (—). Edző: Király Sándor. Szarvas: Balogh (14), BERKÖ (23/9), Kujawa (8), LOTVSZ (16/3), FRANKO K. (11/3). Cs.: Veres (10/3). Edző: Vida Béla. Az eredmény alakulása: 3. perc: 0:7, 9. perc: 16:14, 16. perc: 25:24, 19. perc: 30:33, 23. perc: 42:41, 31. perc: 48:55, 34. perc: 61:65, 37. perc: 69:75. Frankó K. triplája ve­zette be a szarvasiak idei utolsó NB I-es bajnoki mérkőzését, amelyen a 7. hely megszerzése volt a tét. A lelkes vendégek az első pereben állva hagyták az álmosan kezdő hazaiakat, akik csak a 4. percben sze­rezték első kosarukat. Ké­sőbb a DVTK Králik jó dobásaival. valamint ma­gas embereik révén fordí­tott. A nagy iramú mérkő­zésen fej-fej mellett ha­ladtak a csapatok, a rend­kívül jól védekező Szarvas nem engedte kibontakozni a hazaiakat. A félidő utolsó percében is ők vezettek, ám néhány kihagyott helyzet után a diósgyőré volt az előny. Fordulás után az óriási kedvvel és kitűnő do­bószázalékkal játszó Berkó zsinórban szerzett 12 pont­jával megugrott a Szarvas, s erre a hazaiak csak any- nyit tudtak válaszolni, hogy egész pályás letámadással némileg csökkentették a vendégek előnyét. Az utol­só két percben Lotysz ve­zetésével a Szarvas tartotta a labdát, ám még így is si­került néhány szép kosárral a hazai szurkolók tapsát kiérdemelni. Végeredmény­ben lelkesebb játékával és nagyabb akarásával, bravú­ros idegenbeli győzelmet aratva fejezte be a bajnoki idényt a Szarvas és az NB I-es bajnokság 7. helyén kö­tött ki. r. E. A férfiak a 11. helyen zártak Békéscsabai Előre KSE-Pécs 26-23 (13-12) NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés, Békéscsaba, 400 néző. V.: Kli­ment, Papp. Békéscsaba: TYETYAK — BALOGH 7, Debnár 3, Ge­rt ó, Szabó 2, BOGARDI 8 (4), Pocsai 1. Cs.: Tóth Gy. (kapus), Kiss 2, Dögé 3, Glembőczki. Edző: Skaliczki László. Pécs: Tóth A. — SZÉKELYHÍDI 4, Németh Z. 1, Horváth T. 1, Horváth Z., KOVÁCS T. 6, Kakas 2. Cs.: Szente (kapus), Kunos, Hang 1, KOVACSE- VICS 8 (5). Edző: Kajcsa András. Kiállítások: 2, Ili. 8. perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 6/5. Nehezen melegedtek be a tartalékos hazaiak, így a vendégek a 20. percben már 10—6-ra vezettek. A félidő hajrájában feljöttek a csa­Egész héten fölfokozott hangulatban edzett a békés­csabai csapat, visszavágásra készülitek az őszi vereségért, így is kezdődött a mérkő­zés, hiszen Mezőségi — aki a múlt héten még • Fülöpné baiak. Tyetyák remek védé­sei után gyors támadások végén szerezték góljaikat. Szünet után a lila-fehérek állandóan egy-két góllal ve­néven játszott — nagyon gyorsan betalált az ellenfél kapujába. Sőt, négy gólig meg sem álltak a lilák, a házigazdák csak ezután tér­tek magukhoz. Rendkívül fe­gyelmezetten, agresszíven és zettek, majd az utolsó tíz percben négy-öt gólos előny­re tettek szert. Ebben az idő­szakban különösen Balogh volt elemében! A tét nélküli mérkőzésen a felszabadultan játszó békéscsabaiak megér­demelten győztek, így meg­őrizték tavaszi hazai veret­lenségüket. A lelkes szurko­lótábor vastapssal jutalmaz­ta az NB I-ben maradó csa­patát, ugyanis a csabaiak 20 ponttal a 11. helyen végez­tek a bajnokságban. V. L. keményen játszott a békés­csabai csapat, amivel fel­őrölte ellenföle erejét. A szünet után hasonlóképp folytatódott a játék, a nagy lendülettel és' szellemesen játszó békéscsabaiak hol szélről, hol átlövésből vol­tak eredményesek. Az 50. percben már tíz gól volt a különbség. A jó játékvezetés mellett lezajló mérkőzésen ilyen arányban is megérde­melten nyertek a lila-fehé­rek. B. B. Alföldi Porcelán—Bcs. Előre KSE 14-22 (6-12) NB I-es női kézilabda-mérkőzés, Hódmezővásárhely, 400 néző. V.: Ihász, Wochner. Porcelán: Bartha — Dukai, Czeglédi 2, KatkÓ 2 (2), Csordás, Bartucz 2 (1), Csábi 1. Cs.: Bányainé (kapus), Siptemé 6 (2), Lázár 1, Fábiánné, Fekete. Edző: Tibai József. Békéscsaba: NAGY K. — Homonnainé 1, MEZÖSÉGI 6 (1), HOCHRAJTER II (3), HANKÓNÉ 1, SALAMON 2, Sávolt 1. Cs.: Lovászné (kapus), Bo­bus. Edző: Csulik Pálné. Kiállítások: 4 perc a Békéscsabánál. Kétméteresek: 6/5, ill. 4/4. Szarvas—Kiskunmaisa 23—23 (11—13) NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Szarvas, 300 néző. V.: Bed­nar, Kanyok. Szarvas: Szabó I. — Juhos, Pusztai 1, Velky, Fe- rencz 5, Tóth 9, BENE 5. Cs.: PETROVSZKI (kapus), Csulik, Ska­liczki 2, Gömöri 1, Berényi. Edző: Pataki György. szonnegyedszer már időn túl találták be a kapuba, így hosszas vita után a hi­vatalos végeredmény (?) dön­tetlen lett. Az ezúttal is alkalmi ösz- szeállításban játszó szarva­siak sorozatos labdaeladás­sal kezdtek, ráadásul két büntetőt is hibáztak. így a helyiek hibáiból élő ven­dégek négy góllal elhúztak. A második félidőre kapuba állt Petrovszki jó védései és a biztonságosabbá váló vé­dekezés révén fordítottak a Körös-partiak, Az adódó le­hetőségeknek viszont jelen­tős része kimaradt, így nem jutott megnyugtató előny­höz a hazai gárda. Ennek ellenére két perccel a befe­jezés előtt már győztesnek látszott a Szarvas, de ek­kor vitatott körülmények kö­zött háromszor is elvesztet­ték a labdát és a vendégek gyors indításokból gólokat értek el. Szerencsére hu­Tóth (kezében a. labda) jó erőben volt a Szarvas—Kiskun- majsa mérkőzésen, még szabálytalanul sem tudja elvenni két védő tőle a labdát Fotó: Gál Edit ^KÉKÉS MEGYEI HÍRLAP­Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Martin Feldenkirchen és dr. Serédi János ügyvezető igazgatók. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Postacím: 5601 Pf.: 111. Telefonszámok: központ: (66) 27-844; főszerkesz­tő: (66) 21-401; telefax (66) 21-401; kiadó: (66) 26-395. Telex: 83-312; Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hónapra 205 forint, egy évre 2460 forint. Készül: a Kner Nyomda lapüzemében, Békéscsaba, Baross u. 9-21. Vezérigazgató: Balog Miklós. ISSN 0133-0055