Békés Megyei Népújság, 1991. április (46. évfolyam, 76-100. szám)

1991-04-08 / 81. szám

1991. április 8., hétfő SPORT Megszólal-e a vészcsengő? Békéscsabai Előre FC—Pécsi MSC 0—1 (0-0) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 4500 néző. V.: Szilágyi, (Márton, Csáki). BÉKÉSCSABA: Gulyás — Szenti, Ottlakán, Zahorán — Argyelán, Major L., Csató, Csanálosi, Horváth — dr. Kovács, Miklya. Edző: Vígh Tibor. PÉCS: Bodnár — Kónya, Balog, Braun — Tomka, Medgyes, Bó­dog, Czéh, Palaczky — Lovász, Belansky. Edző: Garami József. Csere: Medgyes helyett Czérna a 22., dr. Kovács h. Nagy I. a 71., Argyelán h. Belvon a 75. percben. Gólszerző: Czéh a 68. percben. Sárga lap: Kónya a 15., Balog a (1. percben. Szögletarány: 12:4 (4:3) a Békéscsaba javára. „Sőrbár" Vendéglátó Kft. (Békéscsaba, Irányi u. 2. Nyitva: 6-tól 23-ig.) Békéscsabán, csak nálunk! Különleges import és hazai hűtött sörök nagy választékával várjuk kedves vendégeinket. Mindkét csapatban egy- egy helyen történt változás: a Békéscsabában Belvon he­lyett Argyelán lépett pályá­ra, a pécsieknél kisebb sérü­léssel bajlódó Megyeri he­lyett Kónya kapott játékle­hetőséget. A 6. percben a 16-os bal oldalvonalánál Palaczky vá­ratlanul lövésre szánta el magát, a jobb felső sarok felé zúgó labdát Gulyás szögletre öklözte, öt perccel később Szenti tért ölelő át­ívelését az ötös bal sarkán álló Miklya fejelte kapura, de a labda a kapufa mellett elsuhant. A túloldalon Med­gyes másolta le az iménti jelenetet: Czéh fejére he­lyezett, ám Gulyás megfogta a kapu közepe felé tartó labdát. A 15. percben Kó­nya sárga lapot kapott rek­lamálás miatt. Aztán Bódog nagy erejű, 25 méteres sza­badrúgását hárította Gulyás. Az ellentámadás során Za­horán lopakodott előre, egé­szen a 16-os vonaláig, majd a balösszekötő helyéről cél­zott, de Bodnár vetődve há­rított. A 22. percben Med­gyes lejött a pályáról, aki korábban megsérült, de csak most cserélte le Garami edző. (A játékost a kórházba szállították és begipszelték a lábát. Dr. Dányi József adjunktus a következőket mondta: — Külső bokasza- lag-szakadást szenvedett a , labdarúgó a bal lábán. Rönt­genre küldtem, és egy rögzí­tő gipszkötést kapott.) A 27. percben a harmadik bal oldali szögletet végezték el a hazaiak. Csanálosi be­ívelését Major L. a 11-es pontról fejelte kapura, de Bodnár a bal alsó sarok elől fölszedte a labdát. A 38. percben Csató 15 méterről eleresztett nagy erejű lövése fölé szállt. A félidő lefújása előtt egy perccel. Kónya be­lépett a kitörő Csató elé, amiért sárga lapot kellett volna kapnia. A pécsiek vé­dője korábban már kiérde­melt egyet, most pedig a bí­ró sípja néma maradt. TOVÁBBI EREDMÉNYEK VESZPRÉM FC—BP. HONVÉD 0—0 Veszprém, 8 ezer néző. V.: Bay. FERENCVÁROS—SIÓFOK 1—0 (0—0) Üllői út, 17 ezer néző. V.: Nagy L. G.: Keresztúri a 81. percben. ÚJPEST—SZEGED SC 1—0 (1—0) Megyeri út, 2 ezer néző. V.: Vágner. G.: Bácsi a 18. percben. VIDEOTOJV—VASAS 1—1 (0—1) Székesfehérvár, 6 ezer néző. V.: Németh L. G.: Muzs- nay (11-esből) az 56., ill. Claude a 22. percben. TATABANYA—DEBRECEN 3—1 (1—0) Tatabánya, 3500 néző. V.: Kiss G. G.: Klausz a 25., a 47., Szekeres az 52., ill. Nagy a 82. percben. RÄBA ETO—VÄC 1—1 (0—0) Győr, 5 ezer néző. V.: Varga S. G.: Bíró I. a 60., ill. Füle az 58. percben. VOLÁN FC—MTK-VM 1—0 (1—0) Czabán Samu tér, 6000 néző. V.: Huták. G.: Farkas J. a 12. percben. Savanyú krumplileves Bár „Szemüveg" kedvenc étele a savanyú krumplile­ves sok ecettel és némi kolbásszal, azért a barátai hall­gatnak rá. Nem hajlít ugyan ráolvasással kanalakat és nem gyógyít kézrátéttel betegségeket, de megmondja minden hazai Csaba.meccs előtt, mi történik majd a pá­lyán. A Pécs elleni mérkőzés kezdetén például a következő látomása volt: „A nyári időszámításra való áttérés, a Föld és a bőr­golyó kerengőse mind a két csapatnak kedvez. A nagy számok törvénye alapján és a fűszálak kiszámíthatat­lansága miatt valószínűleg a 22 játékos labdához ér, és abba bele is rúg. Korántsem biztos azonban, hogy az nyer, aki messzebb tudja elküldeni a játékszert. Sok függ ugyanakkor attól, hogy a bíró mennyi sárga­répát evett ma, hiszen fügyülései befolyásolhatják az eredményt. A kapuk mindenesetre a helyükön marad­nak, illetve néha veszélyben forognak. Tehát az összes tényezőt megvizsgálva, vagy a Csaba nyer, vagy a Pécs, de elképzelhető a döntetlen is.” Szemüvegnek sajnos újra igaza lett, mert az a csapat győzött, amelyik több gólt rúgott (néha az egy is sok). Ezért cimborámat vagy meghívom egy savanyú krump­lileves vacsorára, vagy nem. Persze, sok ecettel és némi kolbásszal. (nyemcsok) A szünet után két perccel Csató bal oldali beadása át­szállt Bodnár fölött, Braun pedig életveszélyes fejessel szögletre küldte a labdát. Az 50. percben Csanálosi bal ol­dali szögletét dr. Kovács fe­jelte kapura, de Bodnár ki­öklözte a labdát. Az 57. percben Zahorán bal oldali beadását dr. Kovács fejelte Bodnár kezébe. Négy perccel később Balog kapott sárga lapot, mert a kitörő dr. Ko­vácsot a 16-os jobb sarka előtt lerántotta. A 68. percben született meg a mérkőzés egyetlen gólja: Argyelán akart föl­szabadítani — rosszul. Be- lanskyhoz került a labda, Gulyás is rosszul futott ki, így a pécsi csatár átemelt a kapuson, az egyedül álló Czéh még igazított is egyet a labdán, majd nyolc méter­ről nagy erővel a bal alsó sarokba vágta úgy, hogy Gulyás még nem ért vissza a gólvonalra, az ott álló Ott­lakán viszont tehetetlennek bizonyult, 0—1. A 73. percben Argyelán fe­jelt fölé, majd nem sokkal később Bel von labdájából Nagy I. lőtt fölé úgy, hogy közben kivetődött elé Bod­nár kapus. Nyílt sisakkal rohamo­zott az első perctől kezdve mindkét csapat, s gyakran forogtak veszélyben a ka­puk, ám 'mindkét portás a helyén volt. A fordulás után a pécsiek átengedték a te­repet a házigazdáknak, akik egyre gyakrabban rohamoz­ták Bodnár kapuját, míg a vendégek inkább a kontrák­ra építettek. Ennek ellenére egy nagy védelmi és kapus­hibából szerezték a gólt a piros-feketék. A viharsarki­ak hiába tettek föl mindent egy lapra a hátralévő idő­ben, a kitűnő teljesítményt nyújtó Bodnár útját állta minden kísérletüknek. Jó: Szenti, Csató, ill. Bod­nár, Kónya, Braun, ' Czéh, Palaczky. Nyilatkozatok. Vígh Tibor: — Az utóbbi mérkőzéseken ellenfeleink helyzet nélkül lőttek gólt, míg mi a leg­jobb lehetőségeket is elhi­báztuk. így nehéz jó ered­ményt produkálni. Garami József: — Sikerült kifog­nunk a szelet a csabai vi­torlából. Jávor Péter az NB i allasa: * 66/23-436 Sörök, borok, üdítő Italok, égetett szeszek nagy kér érőn. 1. Bp. Honvéd 20 14 4 2 37-13 32 2. FTC 20 14 3 3 38-12 31 3. Vác 20 12 4 4 30-21 28 4. Pécs 20 11 3 6 23-13 25 5. Veszprém 20 8 9 3 22-14 25 6. Tatabánya 20 9 7 4 24-18 25 7. Videoton 20 6 6 8 26-28 18 8. MTK-VM 20 7 4 9 24-29 18 9. Békéscsaba 20 7 3 10 21-25 17 10. Siófok 20 4 9 7 13-20 17 11. Rába ETO 20 5 6 9 24-28 16 12. UTE 20 6 3 11 20-29 15 13. Szeged 20 5 5 10 12-23 15 14. Vasas 20 5 3 12 23-34 13 15. DVSC 20 4 5 11 15-26 13 16. Volán SC 20 5 2 13 19-38 12 Jócskán akadt mindkét kapusnak dolga, közülük most Bognár volt az eredményesebb... Fotó: Fazekas Ferenc A tartalékbajnoksAgert Békéscsabai Előre FC—Pécs IK-3 (0—1). Békéscsaba, 800 né­ző. V.: Bába. Békéscsaba: Baji — Oláh (Bánszki), Sitkéi, Bó- csik, Szűcs (Vura) — Potyi, Pusztai, Pápa, Gyura (Deák) — Uhrin, Bagyinka. Edző: szita László. Változatos mezőnyjáté­kot követően, fél óra után sze­reztek vezetést a pécsiek, szü­net után egy szabályosnak tűnő góltól iosztották meg a békés­csabaiakat, s ettől kezdve már csak a vendégek futballoztak, biztos győzelmet arattak a he­lyenként kapkodó vendéglátók ellen. G.: Teszráik, Nagy Cs., Kocsis. Jó: Sitkéi, Bócsik, ill. Somogyvári, Teszárik, Tallósi. Valkó. (gyurkő) AZ ifjúsági bajnokságért Pécs—Békéscsabai Előre FC 2—0 (0—0). Pécs, 100 néző. V.: Vavika. Békéscsaba: Such — Szűcs, Bélteki, Kovács, Halmai (Nagy II. L.) — Debreczeni Cs. (Balázs), Kulcsár, Magyari, Dió­szegi — Belicza (Podmaniczky), Nagy I. L. Edző: Ogrincs Pál. G.: Benkovics 2. Jó: Rózsavöl­gyi, Benikovics, Nágli, Pal, ill. Diószegi. A SERDÜLÖBAJNOKSAGÉRT Pécs—Békéscsabai Előre FC 2—0 (1—0). Pécs, 100 néző. V.: Bencstk. G.: Dárdai 2 (egyet Ill­ésből) . Pedig kezükben volt a győzelem SoproH-SC Dózsa Tsz Szarvas 79:78 (43:35) NB I, rájátszás az 5—8. helyért, Sopron, 400 néző. V.: Varga J., Bagi. Sopron: Winter (8), Kárpáti (19), KOVÁCS (20/3), Bencze (—), ZSOLNAI (27). Csere: Török (2)', Vancsár (3), Inka (—). Edző: Ko­vács Gábor. Szarvas: Balogh (6), Lotysz (7/3), Kujawa (15), VERES (22), Frankó K. (10/6). Csere: BERKO (16), Frankó A. (2), Korcsok. Edző: Vida Béla. Az eredmény alakulása: 3. perc: 4:5, 6. perc: 10:7, 11. perc: 26:16, 15. perc: 28:24, 23. perc: 47:46, 28. perc: 50:60, 33. perc: 63:60, 38. perc: 72:76, 39. perc: 77:78 ... Kipontozódott: Kovács a 34., Bencze a 35., ill. Balogh a 29., Lo­tysz. a 30., Frankó K. a 32. percben. Lotysz triplája vezette be a találkozót, de azután a ha­zaiak vették át a játék irá­nyítását, és a válogatott Ko­vács kosaraival előnyre tet­tek szert. Ugyancsak jól hasz­nálták ki a soproniak, hogy Kárpáti és Zsolnai révén ma­gassági fölényben vannak, a lepattanó labdákat rendre ők szerezték meg. A félidő de­rekán feljött a Szarvas, Ve­res kosaraival szorossá vált a mérkőzés, de a hajrá ismét a hazaiaké volt. Fordulás után felpörgött a vendég- együttes. Frankó K. két trip­lája az egyenlítést, majd a kitűnő napot kifogó Veres kosarai már a vezetést je­lentették, sőt, a félidő köze­pére 10 ponttal meg is ug­rottak a kényelmeskedő ott­honiaktól. Néhány fegyelme­zetlenség a védekezésben azt eredményezte, hogy a szarvasiak kulcsemberei sor­ra kipontozódtak, a hazaiak pedig ismét vezethettek. Ber- kó azonban nem hagyta, bá­tor betöréseit ezúttal szeren­cse is kísérte, s máris a Szarvas vezetett. Drámaian alakult az utolsó négy perc. A négypontos szarvasi előnyt Kárpáti a hazaiak javára for­dította, majd Frankó Á. bün­tetőből szerzett pontjaival is­mét Szarvas állt győzelem­re. Zsolnai a hazaiaknak do­bott be két büntetőt, s bár még 32 másodperc maradt vissza egy szarvasi kosárra, azonban, az egyébként kitű­nően játszó Berkó ezúttal hi­bázott. A soproniak pedig már nem adták ki kezük­ből a labdát és a győzelmet. Óriási lehetőséget szalasztott el Szarvas: a soproniaknál az előny a pénteki visszavágó­ra, ahol mindenképp győzni kell, mert csak akkor lehet harmadik mérkőzés. R. E. Pont idegenből Balmazűiváros-Szarvas 26-26 (16-14) NB I B-s férfikézilabda-mérkőzés, Balmazújváros. V.: Romár, Pe- tyus. Szarvas: Petrovszki — Pusztai 2, Fekete 3, Skaliczki, Juhos 3, TÓTH 15, Velky 2. Csere: Serényi l, Gilan, Gömöri. Edző: Pa­taki György. Felváltva estek a gólok 5— 5-ig, majd a szarvasiak gyen­ge védekezését kihasználva, elhúztak a házigazdák. Úgy tűnt. a remélt pontszerzés csak álom marad. A fordítás a félidő vége felé kezdődött: kettős emberfogással sike­rült megzavarni a balmaz­újvárosiakat, s az ötgólos hátrányt a szünetre lecsök­kentették a vendégek. A for­dulás után taktikus, fegyel­mezett játékkal még a veze- I tést is megszerezték a Körös­partiak, majd nem sokkal később, öt gólt lőve, 25—22- re elhúztak. Az utolsó per­cekben a házigazdáknak si­került kihasználni az ember­előnyt. Nagy izgalmak köze­pette a kiválóan játszó Tóth időntúli szabaddobása a ka­pufáról vágódott le. Ez az idegenbeli pontszerzés önbi­zalmat adhat a szarvasiak­nak a szombati, Fót elleni rangadóra, amely újabb nagy csatát ígér. Holnapttl jön' a góltotó! A tavaszi labdarúgószezon hátralévő' tíz fordulójában újszerű játékra hívjuk olvasóinkat, amelyet az Univerzál Kiskereskedelmi Vállalattal közösen rendezünk. Neveze­tesen, Góltotó pályázatot írunk ki az azon a hét végén esedékes két legérdekesebb, megyei érdekeltségű labdarú­gó-mérkőzésre. Minden kedden sportoldalunkon jelentke­zünk egy tippszelvénnyel, amelyen egy fő- és egy pót­mérkőzésre lehet voksolni. A főmérkőzést eltalálok kö­zött hétről hétre három darab 500 forintos Univerzál vá­sárlási utalványt sorsolunk ki. (A pótmérkőzés akkor lép érvénybe, ha a főmérkőzés elmarad vagy félbesza­kad. Ha mindkét találkozó elmaradna vagy félbeszakad­na, akkor a jutalomalapot átvisszük a következő hétre, amikor dupla nyereményt sorsolunk ki a helyesen tippe­lők között.) Mindenki több tippet is beküldhet boríték­ban vagy levelezőlapra ragasztva, azonban csak azok ve­hetnek részt a játékban, akik a lap hasábjaiból kivágott szelvénnyel pályáznak az adott hét péntekéig. Egy szel­vényre egy főmérkőzés és egy pótmérkőzés tippjét lehet beírni. BÉKÉS MFffll HÍRUP Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Martin Feldenkirchen és dr. Serédi János ügyvezető igazgatók. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Postacím: 5601 Pf.: 111. Telefonszámok: központ: (66) 27-844; főszerkesz­tő: (66) 21-401; telefax (66) 21-401; kiadó: (66) 26-395. Telex: 83-312; Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hónapra 205 forint, egy évre 2460 forint. Készül: a Kner Nyomda lapüzemében, Békéscsaba, Baross u. 9-21. Vezérigazgató: Balog Miklós. ISSN 0133-0055