Békés Megyei Népújság, 1991. április (46. évfolyam, 76-100. szám)

1991-04-29 / 99. szám

SPORT 1991. április 29., hétfő Kiütötték a listavezetőt Szarvasi Vasas-Csepel SC 4—0 (0—0) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Szarvas, 1500 néző. V.: Szabó J. (Aczél, Marosvári). Szarvas: Hanyecz — Fekete, Luzsák, Holp, Szemere — Pisont, Boda, Szarvas, Rácz — Csalos, Kovács. Edző: Pallagi Róbert. Csepel: Szieben — Puglits, Acs, Gyimesl, Mikler — Tyukodl, Jakab, Húszak, Horváth — Kántor, Hamar. Edző: Tajti József. Csere: Tyukodi helyett Gombás a 72., Kovács h. Búzás a 80., Szarvas h. Bakai a 85. percben. Gólszerzők: Rácz az SC., Csalos a 70., Szarvas a 83., Búzás a 88. percben. Szögletarány: 7:5 (5:3) a Szarvas javára. Jó negyedóráig mindkét csapat ismerkedett az esőtől alaposain felázott pályával. A 18. percben aztán Rácz előtt adódott gólszerzési lehető­ség, de Ács a jobb. kapufa tövénél mentett. A 27. perc­ben Rácz beadását Kovács lőtte kapura, de Szieben óriási bravúrral szögletre mentett. A 28. percben Szarvas szögletrúgása után Rácz fejese suhant el a léc fölött. A 30. percben Boda hazaadása okozott izgalmat, de Kántor az önfeláldozóan kifutó Hanyeczbe lőtte a labdát. A 34. percben Csa/los remek labdával indította Szarvast, aki a kapujából kissé kint álló Szieben fö­lött ívelt át, de a gólba tar­tó labdát a csepeli kapusnak még némi szerencsével sike­rült kiütni. Fordulás után ismét a Szarvas lépett föl támadó­lag. A 47. percben Kovács bomba szabadrúgását Szie­ben remek vetődéssel szög­letre tenyerelte. A 48. perc­ben Csalos tiszta helyzetben az ötös sarkáról a csepeli kapus kezébe emelt. Az 51. percben Rácz kitűnő labdá­val indította a középen ki­ugró Kovácsot, de ő 20 mé­terről elhamarkodottan a kapufa mellé lőtt. Az 56. percben szerzett ve­zetést a Szarvas: Pisont jobbról ívelt keresztbe, a labda Ráczhoz került, aki az ötös sarkáról a hálóba lőtt, 1—0. A 70. percben Szemere szabadrúgása után a labda Csalos elé került, aki igazí­tott egyet rajta, majd tíz méterről a kapuba lőtt, 2—0. A 83. percben egy csepeli védőről lepattanó labdára Szarvas csapott le és a tehe­tetlen Szieben mellett bizto­san bombázott a hálóba, 3— 0. A 88. percben Ács haza­adása elakadt egy víztócsá­ban és a jól rajtoló Búzás a kifutó Szieben mellett a bal alsó sarokba pöccintett, 4— 0. Kezdés után a folyamatos játékot hátráltató talajvi­szonyok ellenére izgalmas, változatos volt a játék. Az első félidőben a Szarvasnak voltak igazi gólhelyzetei, de ezek ekkor kimaradtak. Az éllovas Csepel meglepően nagyon óvatosan játszott. Fordulás után, ha lehet, még nagyobb sebességre váltott a szarvasi együttes. Gyors, for­más akciói ekkor már gó­lokban is realizálódtak. A Csepelnek ebben a játék­részben sem volt gólszerzési lehetősége, s így veresége törvényszerű volt. Jó: Luzsák, Szemere, Pi­sont, Rácz,' Csalos, Holp. ill. Kántor. Nyilatkozatok. Pallagi Ró­bert: — Fegyelmezetten és a második félidőben kifejezet­ten jól játszva, biztosan nyertünk. Tajti József: — Ügy néz ki, hogy az ingo- vány nem á mi talajunk volt. Gratulálok a Szarvas­nak! A mérkőzést megtekin­tő Vígh Tibor, a Békéscsa­bai Előre FC vezető edzője is nyilatkozott lapunknak: — A Szarvas meggyőzően és jól játszott, minden tekin­tetben felülmúlta a bajnok­esélyes csepeli együttest. Csabai Pál A KELETI CSOPORT TOVÁBBI EREDMÉNYEI: KTE—KSC 0—0 Debrecen—Kazincbarcika 0- 4 (0—1). Kaba—Baja i—0 (0—0) Diósgyői^Hatvan 2—0 (0—0) BVSC—Nyíregyháza 4—2 (1—1) Hódmezővásárhely—Szolnok 1— 2 (0—0) Eger—Salgótarján 2—2 (2—2) A KELETI CSOPORT ÁLLASA: A 23. FORDULÓ UTÁN: 1. Diósgyőr 13 8 2 45-20 34 2. Csepel 15 3 5 38-24 33 3. BVSC 13 7 3 34-20 33 4. Nyíregyh. 11 6 6 35-15 28 5. Kaba 10 8 5 32-19 28 6. Baja 9 8 6 19-16 26 7. K.-barcika Jll 2 10 46-36 24 8. Eger 8 6 9 32-30 22 9. KSC 5 12 6 28-29 22 10. Szarvas 8 6 9 30-35 22 11. DMTE 7 7 9 22-30 21 12. Salgótarján 6 8 9 27-30 20 13. KTE 6 5 12 19-44 17 14. Szolnok 5* r 5 13 20-41 15 15. Hatvan 5 3 15 19-33 13 16. Metripond 3 4 16 15-39 10 A NYUGATI CSOPORT EREDMÉNYEI: Ha ladás— Nag Vka n izsa 0—1 (0—1) Ajka—Sabaria 2—1 (i—0) Dorog—BKV Előre 2—0 (1—0) Szekszárd—Mohács 2—2 (2—1) Budafok—Paks 0—2 (0—0) Oroszlány—Dunaújváros 2—1 (1—0) Komló—Sopron 1—1 (0—0) Zalaegerszeg—III. kér. TTVE l—l (1—I) a Nyugati csoport Állasa A 23. FORDULÓ UTÁN: 1. Haladás Itt 3 44-20 34 2. III. kér. 12 8 3 18-10 32 3. ZTE 1? 7 4 40-18 31 4. Dunaferr 111 8 4 38-22 30 5. Oroszlány 8 9 6 16-16 25 6. Dorog 8 5 10 25-21 21 7. Paks 7 7 9 22-23 21 8. BKV Előre 8 5 10 26-28 21 9. N.-kanizsa 6 9 8 27-30 21 10. Sabaria 7 7 9 22-26 21 11. Mohács 6 9 8 16-20 21 12. Sopron 7 7 9 27-34 21 13. Szekszárd 5 9 9 21-30 19 14. Ajka 5 8 10 16-25 18 15. Komló 6 4 13 24-33 16 16. Budafok 6 4 13 22-48 16 Meglepő eredmények fordulója Az NB III. Alföld csoportjában a sereghajtó H. Dózsa SE ottho­nában gólerős játékkal biztos győzelmet arattak a gyulaiak. A ki­esési rangadón zárt kapuk mellett nem bírt egymással a Mező- kovácsháza és a Kiskunfélegyháza. a döntetlen eredménnyel mind kőt csapat továbbra is a veszélyes zónában tanyázik. Jól helytállt az OMTK a 3. helyezett ceglédi katonacsapat otthonában, s értékes döntetlennel távozhatott az orosházi együttes. A mező- hegyesiek is dicséretesen küzdöttek a listavezető Miske otthoná­ban, ám a nagyobb tudás előtt meg kellett hajolniuk. Lelkes, odaadó játékának köszönheti a győzelmet a Nagyszénás a Mező­túr ellen, amely az utolsó előtti percben született meg. Meglepő, hogy simán kikapott az élmezőnyben tanyázó Kiskőrös és Csong- rád a tabella alsóbb régióiban helyet foglaló csapatoktól. Telefon: (66) 61-566. Telex: 83-346. Telefax: (66) 62-636. AZ NB Ili ALFÖLD < SOFORT Állasa a »3. fordi ló UTÁN: MISKE—MEZŐHEGYES 1—0 (1-0) Miske, * 1500 néző. V.: Bánóczi. Miske: Jeszenovics — Jagicza. Hubert, Paletta, Miskolczá (Pes­ti) — Gofldschmidt. Kiss, Földi (Márton), Bognár — Veres, Szé- csi. Edző: Molnár Ferenc. Me­zőhegyes: szántó — Grezsa, Bo­ros, Radu, Papp — Mohiár, Posztós, Krecsméri, Harangozó — Hanga (Számfira). Pálhidai. Edző: Ilyés László. 5. perc: jobb oldali szöglet után a kipattanó labdát Bognár L8 méterről nagy erővel bom­bázta a kapuba, 1—0. A taíktikusan. olykor nyolc-ki- lenc emberrel védekező Mezőhe­gyes eilen csak nehezen nyert a Miske. Jó: Jagicza. Bognár, ill. Boros, Radu. NAGYSZÉNÁS—MEZŐ TŰR !_« ((^0) Nagyszénás, 500 néző. V.: Ig- nácz. Nagyszénás: Bordás — Szpisják, Hankó Z., Kálmán, Ug­ró — Nagy A„ Gyimesi, Elek E., Nagy J. (Horváth) — Sebestyén. BeUezvai. Edző: Boér Ernő. Me­zőtúr: Tüskés — Hegyi, Erdei. Varga, Bordács — Bodó, Szarka. Szabó, Tóth (Bartha) — Szilá­gyi, Múzsái (Bagosi). Edző: Bá­lint Tibor. 89. perc: Elek E. a 16-os vona­láról remekül tálalt Sebestyén elé, aki tíz méterről nem hibá­zott, 1—0 / A mély talajú pálya sokszor megtréfálta a játékosokat, és sokat kivett belőlük. A hajrá a hazaiaknak sikerült jobban, s a két pontot megérdemelten tartot­ták otthom. Jó: Szpisják. Kál­mán, Elek E., ill. Tüskés (a mezőny legjobbja). Erdei. Szarka. Ifjúságiak: Nagyszénás—Mező­túr 0—1. Benkő László 1. Miske 16 7­59-16 39 2. Kiskőrös 14 6 3 40-19 34 3. Cegléd H3 4 6 37-22 30 4. Csongrád 10 8 5 35-22 28 5. Sz. Dózsa ,8 10 5 27-25 26 6. Dabas 9 7 7 37-34 25 7. Dömsöd 8 8 7 34-32 24 8. Gyula >8 8 7 28-28 24 9. Mezőtúr € 10 7 23-21 22 10. OMTK 6 10 7 26-33 22 11. Nagyszénás 5 9 9 22-27 19 12. K.-dorozsma 7 5 11 26-33 19 13. Mk.-háza 5 6 12 26-35 16 14. K.-félegyh. 5 6 12 25-52 16 15. Mezőhegyes '5 4 14 17-38 14 16. H. Dózsa 2 6 15 20-45 10 CEGLÉD—OROSHÁZI MTK I—I (0-01 Cegléd. 200 néző. V.: Berger. Cegléd: Csordás — Vágó. Kosz­novszki, Ványi, Pallag (Nagy I.) — Kreosmárik, Vári (Horváth G.), Hódoei — Ferenczi, Afella, Nagy N. Edző: Földvári Csaba. OMTK: ölei — Deák, Csilok. Tóth Z., Füredi — Fekete, Ku- peczki (Szabó S.), Szlopóczki — Bányik, Nagy A., Lipováczi (Kenyeres). Edző: Papp Imre. 55. perc: Tóth Z.-t egy rossz becsúszó szerelés után a játék­vezető kiállította. 60. perc: partdobás után a hazai védők röviden szabadítot­tak fel, a jól érkező Lipováczi a kapuba lőtt, 0—L 75. perc: jobb oldali beadás után Krecsmárik a jobb sarok­ba fejelt, 1—L A hazai fölény ellenére a lel­kes vendégek megérdemelten hozták el az egyik pontot. Jó: Ványi, Hódosi, Nagy N., ill. az egész orosházi csapat dicséretet érdemel. Ifjúságiak: Cegléd—Orosházi MTK 1—1. Szénási József határőr Dózsa se— GYULAI SE 0-3 (0—3) Orosháza, 100 néző. V.: Ba­logh. H. Dózsa: Almási — Tur- buez, Lipták, Balázs, Laczina — Luczás (Határ), Rozsos (Ba­jusz). Janis — Tóth, Boruzs. Farkas. Edző: Patyi Béla. Gyu­la: Oláh — Dávid, Kiss M.. Lip­ták, Cziczeri — Burai. Kiss L.. Steigerwald — Mező, Nagy Gy. (Bíró), Képíró. Edző: Moó.s Já­nos. 20. perc: Lipták jól eltalált 25 méteres lövése a hosszú sarok­ba vágódott, 0—I. 29. perc: egy gyulai szabad­rúgás után a jól helyezkedő Mező biztosan . lőtt a hálóba. 0—2. 43. perc: egy vendégtámadás végén Steigerwald lövése ván- szorgott a kapuba, 0—3. 85. perc: Almási a 16-oson kí­vülre kifutva a kitörő Kiss L. lábát elhúzta, amiért a játék­vezető kiállította. Újból megmutatkozott a ha­zai csapat rutintalansága, nem, ismerték föl a csúszós pálya lehetőségeit, amit viszont a ven­dégek maximálisan kihasznál­ták. "Az orosháziak gyámoltala­nul és elképzelés nélkül játszot­tak. Jó: IJpták. Kiss L.. Stei­gerwald. ill. a hazai csapatból senki sem nyújtott átlagon fö­lüli teljesítményt. Sin Géza MEZÖKOVACSHAZA— KISKUNFÉLEGYHÁZA 1—1 (0—0) Mezőkovácsháza. V'.: Hermann. Mezőkovácsháza: Szilva — Sza­bó. Kovács F.. Kovalcsik (Ju­hász). Balázs — Szatmári, Sze­keres (Engelhardt). Pallagi — Kovács Z.. Bányik. Kolozsi.' Edző: Sári Ferenc. Kiskunfél­egyháza: Fekete R. — Modus. Fekete Cs.. Sánta. Varga (Va­kulva) — Vaits. Fekete Zs.. Sza-^ bó — Törteri. Piegel. Molnár. Edző: Iván.vi Mihály. 50. perc: Kolozsi megsértette a partjelzőt, amiért a kiállítás sorsára jutott. 55. perc: szekeres jobb oldali beadását Pallagi lekezelte és egy esel után a halóba lőtt, 1—0. 67. perc: Juhásztól a 16-osön beliil a szemfüles Vakulva el­lő pta a labdát, és egyenlített. 1—1. A mérkőzési zárt kapuk mel­lett rendezték — hozta a hatá­rozatot az LSZ —. ugyanis a ko­rábbi Kisk undo rozsma elleni mérkőzésen egy néző tettlegesen bántalmazta a játékvezetőt. A végig szakadó esőben lejátszott mérkőzésen, a kiesési rangadón nem bírt egymással a két csa­pat. Kolozsit a 16-oson belül felvágták, de a játékvezető nem adta meg a jogos 11-est. Jó: Kovács F.. Pallagi. Kovács Z... ill. a vendégcsapat minden já­tékosa dicsérhető. Ifjúságiak: Mezőkovácsháza— Kiskunfélegyháza 3—1. Matula Miklós TOVÁBBI EREDMÉNYEK: K us k un do r ozisma—C son grá d 2— l (1—0), Dabas—Kiskőrös 3—0 (2— 0), Szegedi Dóz^a—Dömsöd 1—1 (1-1). Már hat pont a Gyomaendrőd előnye A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 23. fordulójának bom­bameglepetését a szeghalmiak okozták, akik a Békéscsabai Favorit együttesét 4—1-re legyőzték a Bessenyei utcában. A Gyomaendrőd együttese Kondoroson Ls nyert, s így már hat pont előnnyel vezet a 2. helyezett Sarkad előtt, akik döntetlent értek el Battonyán. Az alsóházban a kiesési rangadón a Békéscsabai Honvéd otthonából a gádorosiak elvittek egy pontot. A Medgyesegyháza, a Füzes­gyarmat, az Elek a Vésztő ellen nyert. A tótkomlósiak nem bír­tak a kamutiakkal, döntetlen eredmény született az összecsapáson. KONDOROS—GYOMAENDRŐD 0—1 (0-1) Kondoros. 400 néző. V.: Sze­les. Kondoros: Fazekas (Kollár) Nagy. Kurucz I.. Szász. Mázán, Németh. Glózik (Tichy), Sáro- si. Hegedűs (Karsai), Brlázs, Sutyinszki. Edző: Kunstár Já­nos. Gyomaendrőd: Szakács — Kéki. Gebri, PLástyik, Somogyi, Gubucz. Bukva. Győrfi, Zsom- bok (Tóth). Durucskó, Fehér. Edző: Koltai Lajo6. Jó iramú, küzdelmes, sportszerű mérkőzé­sen a hazaiak tavaszi legjobb teljesítménye is kevés volt a döntetlenhez a listavezető ellen. Nagyvonalú játékvezetés! G.: Bukva a 20. percben. Jó: Faze­kas, Mázán. Sutyinszki, ill. Geb­ri, Gubucz, Fehér. Győrfi. (Vígh Zsigmond) BÉKÉSSZENTANDRÁS— MEZŐBERÉNY 2—2-nél a 82. percben félbeszakadt Békésszentandrás, 200 néző. V.: Molnár L. Békésszentandrás: Petrás — Paraszt, Dem jen, Ray P., Rohony, Medveczki (Szilá­gyi), Petykó, Bencsik (Fedor- iak). Virág. Kondacs, Horváth. Edző: Czigléczici Sámuel. Mező- berény: Braun — Adamik. Har­mati J.. Harmati L., Hegedűs, Gazsó. Jakab. Kohut, Krecsroa- rik (Csákó), Puskás, Rácz A. Edző: Halmosi József. Feszült hangulatú mérkőzésen a vendé­gek szereztek előnyt az első fél­időben. A második játékrészre a szerkezetileg átalakult hazai­ak kiegyenlítettek. A 83. pere­ljen Demjén szabályosan be­csúszva. az oldalvonalra rúgta a labdát. Molnár játékvezető meglepetésre 11-est ítélt. A ha­zaiak körbefogták ós reklamál­tak. A tömegből egy valaki megrúgta, a következő másod­percben lefújta a mérkőzést es az öltözőbe vonult. Érdeklődé­sünkre megmutatta a jegyző­könyvet. amelyben közölte Vi­rág Imre játékos kiállítását. A szembesítés! ajánlatot a játék­vezető elutasította. Távozása után Viraggal közölték a ki­állítást. mire a játékos megle­pődött. Virág kijelentette, hogy nem követett el szabálytalansá­got. s mivel a piros lapot nem mutatta fel a játékvezető, s a tényt nem közölte a játékossal, ezért azt is hozzátette: becsü­letsértés címén pert indít Mol­nár játékvezető ellen. Reméljük, hamarosan eldől. kinek van isaza! G.: Kondacs. az 51).. Szi­lágyi a 72., ill. Gazsó a 26.. Krecsmárik a 31. percben. Jó: mind a két csapat játékosai di­cséretet ó ixl emelnek. , (Varga László) BATTONYA—SARKAD 2—2 (2—0)­Battonya. 200 néző. V.: Koch. Battonya: Talpai (Kunos) — Fekete. Hajdara, dr. Lehoczki, Simon. Szekeres, Tóth, Daróczi. Kovács, Mákos I., Mákos. II. Edző: Juhász Zoltán. Sarkad: .Pribojszki — Gurzó S., Török. Petrusán. Tóth. Szűcs. Polcsek. Papp. Kesztyűs, Gurzó J., Szat­mári. Edző: Balogh István. Nagy iramú, küzdelmes mérkő­zésen igazságos eredmény szü­letett. G.: Mákos II. a 14.. Tóth a 43.. Gurzó S. az 55.. Gurzó J. a 70. percben. Jó: Fekete, Haj­dara. Simon. Tóth, ill. Török (a mezőny legjobbja). Pribojsz­ki. Kesztyűs. Gurzó J. (Lukács István) BÉKÉSCSABAI FAVORIT— SZEGHALOM 1—4 (0—4) Békéscsaba, 50 néző. V.: Ma­joros. Favorit: Bikádi — Bognár L. Molcsányi. Gajdács. Danio»- ka. Rédai, Lukács. Szarvas. Ló­rin czi, Bognár II.. Futaki. Edző: Turcsek Zoltán. Szeghalom: Bé­ré — Laurencsik. Macskin. Fe­hér. Tar, Hajdú, Vámos. Ko­vács. Zsombok. I^ozák. Elekes. Edző: Schultz László. Az első félidőben tetszés szerint, lőtte a gólokat a vendégcsapat a tar­talékos hazaiak ellen. G.: Bog­nár II. a 73.. ill. Kovács a 2., Hajdú a 20.. Zsombok a 29.. Ko­zák a 44. percben. Jó: a hazai­ak között nem akadt kiemelke­dőt nyújtó labdarúgó, míg a vendégcsapat valamennyi tagja jó teljesítményt nyújtott. (Ravasz Pál) MEDGYESEGYHÁZA— FÜZESGYARMAT 2—1 (2—1) Medgyesegyháza. 200 néző. V.: Fábián. Medgyesegyháza: Knap- csik — Plástyik, Balázs, Hegyi, Opauszki. Holecz (Kindel), Ko­vács, Zámbori. Mocsári, Vágási, Szabó. Edző: Cseh György. Fü­zesgyarmat: Nagy — Kiss. Petri, Kovács, Tóth. Földesi, Hegedűs. Salya. Vad (Tóth). Tőkés, Bar- ta. Edző: Kun Gyula. Egyenlő erők küzdelmében a jobb hely­zetkihasználás döntött. G.: Mo­csári, Kovács, ill. Hegedűs. Jó: Knapcsik. Plástyik. Kovács. Mo­csári. ill. Petri, Hegedűs. Barta. (Oravocz Tamás) Mint tapasztalhatta a kedves olvasó, idestova egy hete kísér­leti jelleggel a sportrovat is fényszedéssel készül, a mai-nap kivételével. Olvashatóbb, szebb kivitelű ilyen formán az oldal. Ám ennek is vannak még bökkenői, s akad még tanúinivaló. Míg korábban a zsurnaliszta vagy a nyomdász okozhatott hibát, most eggyel bővült ennek köre: az elektronika is hozhat meg­lepetést. Lapunk szombati számában közöltük a labdarúgó Magyar Kupa eredményeit azzal, hogy a vastag betűkkel sze­dett csapatok jutottak tovább. Am egy úgynevezett vezérlőjel megfordította az utasításokat, s így a kéziratban hiába írtuk jól a továbbjutók névsorát, a lapban ez fordítva jelent meg. Most bízva abban, hogy helyesen közöljük, íme a módosítás, vagyis azon csapatok névsora, amelyek továbbjutottak a má­jus 8-ai körbe: Gádoros, Békéssámson, Nagybánhegyes, Határ­őr Dózsa, Békésszentandrás, Szeghalom, Gyulai SE, Kevermes, Sarkad, Kétegyháza, Kétsoprony, Orosházi MTK, Dévaványa, Füzesgyarmat, Vésztő, Gyomaendrőd, Újkígyós, Csárdaszállás Orosházi MTK II., Battonya, Gyulavári, Tótkomlós, Nagyszénás. BÉKÉSCSABAI HONVÉD— GÁDOROS 2—2 (0—1) Békéscsaba. ina néző. V.: Brusznyiczki. Honvéd: Lcel­CXssy — Kiss L, Vígh, Csordás, Tóth. Szász. Pántya. Szűcs. Kis« II., Farkas, Komáromi (Negye). Edző:* Vöröslakofi Imre. Gádo­ros: Ivanics — Lórin esik, Záb- rák. Breznik. Takács, Pisont, Kócsány. Jámborcsik (Podma- niczki). Németh. Héjas, Orbán. Edző: Podmaniczki Imre. A ki­esési rangadón — gyenge játék­vezetés mellett — reális ered­mény született. G.: Szász a 46., 8(1.. ill. Orbán a 35.. Héjas a 70. percben. Jó: Leel-Össy. Szász, ill. Zábrák. Orbán. (Pataki Zoltán) ELEK-VÉSZTŐ 3—1 (3—0) Elek. 750 (!) néző. V.: Németh M. Elek: Lakatos — Liszkai, Ko­hut. Puskás. Elekes, dr. Nagy (Alb). Botás (Szabó). Bálint. Gál. Domokos, Trepák. Edző: Kovács György. Vésztő: Kiss (Sztojeneszku) — Háti. Rith. Tóth. Varga. ötvös (Nagy). Vígh. Gonda. Szabó. Tapasztó. Szénási (Fekete). Edző: Rácz Péter. Küzdelmes mérkőzésen a szerencsésebb csapat győzött. G.: Elekes a 8.. D<ín*»kos a 38.. Trepák a 43.. ill. dr. Nagy az 55. percben (öngól). Jó: Puskás, Elekes. Bálint, ill. Sztojeneszku. Rith. (Hotya Mihály) TÓTKOMLÓS- KAMUT 1—1 (0-0) Tótkomlós. 300 néző. V.: Vég­vári. Tótkomlós: Bányai — Pol­iak. Zsingor. Hajdú, Szpisják. Arató. Kölczc. Nyári. (Kovács). Pásztor. Mitykó. Zádori. Edző: Matajsz Pál. Kamut: Szikora — Hegedűs. Lenkefi. Kovács. Pitt- ner. Ramos. Antmann. Nagy. Boldizsár. Balogh. Gebei. Edző: Borgulya János. Egy jó vendég­csapat ellen — jó játékvezetés mellett — a hazaiak győzelme “lmaradl. G.: Arató a 83., ill. Lenkefi a 87. percben. Jó: Pol­iak. Hajdú. Kölcze. ill. Szikora. l.rnliofi. Boldizsár. (Hovorkii Gvörgv) adidasw A HETESBŐL. Bős., Andrássy út 24. Telefon: 22-553. X MEGYEI I. HSXTAI.YV BAJNOKSÁG ÁLLASA: 1. 'Gy.-endrőd 17 4 2 50- 6 38 2. Sarkad 12 8 3 54-30 32 3. Elek 9 11 3 48-23 29 4. Battonya 9 9 5 37-28 27 5. M.-egyháza 9 8 6 25-24 26 6. Bcs. Favorit 10 5 8 35-29 23 7. Tótkomlós 7 9 7 26-25 23 8. B.-szentandrás 8 6 8 26-30 22 9. Kamut 6 10 7 30-37 22 10. Kondoros 9 3 11 29-35 21 11. Mezöberény 8 4 10 26-32 20 12. Füzesgyarmat 7 5 11 31-32 19 13. Vésztő 6 7 10 43-45 19 14. Bcs. Honvéd 4 10 9 34-52 18 15. Szeghalom 5 3 15 36-83 13 16. Gádoros 4 4 15 24-43 12 A tabellán nem szerepel a 2-es állásnál félbeszakad! Be- késszen tandrás—Mezoberénv ta­I.ilknzö. Totóeredmények Tavaszi nagytaka­rításhoz öblítőszerek, sz. raktár, tel.: Z2-700. Rendkívül izgalmas csatát hozott a Békésszentandrás—Mczőbcrény megyei I. osztályú labdarúgó-mérkőzés, amely a 82. percben félbeszakadt. Hogy valójában mi történt a tu­multusban, egyelőre úgy tűnik, homály fedi. De reméljük, hamar pont kerül az újabb ..ügy” végére ' Fotó: Gál Edit A Totó 17. heti jót ékszol vényén szerepló mérkőzések eredmé­nyei : 1. Bp. Honv.-ÜTE 1» 1 2. Pécs—Tatabánya , 1-0 1 3. Rába ETO—Volán FC 1-1 x 4. Videoton—Veszprém 1-6 1 5. Ancona—Pescara 3-2 I 6. Ascoli—Verona 1-1 x 7. Barletta—Cremonese 0-1 2 8. Brescia—Modena 0-0 x 9. Lucchese—Foggia 2-0 1 10. Padova—Messina 5-1 1 11. Reggiana—Avellino 0-0 x 12. Salemitana—Taranto 0-0 x 13. Triest ina—Cosenza 2-2 x Pluszmérkőzés: 14. Reggina—L^dinese 2-1 1