Békés Megyei Népújság, 1991. március (46. évfolyam, 51-75. szám)

1991-03-18 / 64. szám

1991. március 18., hétfő o l?H3UfcfiTcl Gól a 93. percben Négy kiállítás Szarvason Szarvasi Vasas—Debreceni MTE 1-1 (1-0) A KELETI CSOPORT TOVÁB BI EREDMÉNYEI: NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Szarvas, 1000 néző. V.: Lőrincz (Marosvári, Vida). SZARVAS: Hanyecz — Fekete, Boda, Holp, Sze­mere — Pisont, Nagy M., Szarvas — Búzás, Csalos, Kovács. Edző: Pallagi Róbert. DEBRECEN: Szabó L. — Kiss U. L., Nagy S., Till, Pipó — Kiss I. _L., .Rozsnyói, Dienes, Bakó — Kerek, HontL Edző: Garamvölgyi Lajos. Csere: Csalos h. Stefi a szünetben, Rozsnyói h. Szabó A. a szü­Csepel—BVSC 0-0 Hatvan—Kecsk. SC 1-1 (0-1) Kecsk. TE—Eger 0-0 DVTK—HódmezövásáiTh. J-0 (0-0) Kaba—Szolnok 4-1 (1-1) Baja—Salgótarján. 0-0 Nyíregyháza— K.-barcika 3-1 (1-1) netben, Bakó h. Rása a 65., Stefi h. Bakai a 70. percben. Gólszerző: Kovács a 8., Honti a 93. percben. A KELETI CSOPORT ÁLLÁSA: Sárga láp: Nagy M. a 12-, Kiss II. L. a 15., Szabó L. a 23., Pipó a 65. percben.- Kiállítva: Nagy M. az 50., Nagy S. a 68., Pipó a 70., Kovács a 75. percben. Szögletarány: 5:2 (5:1) a Debrecen javára. A Szarvas már a 2. perc­ben könnyen vezetést szerez­hetett volna: Szarvas sza­badrúgása után ^Csalos feje­se alig szállt a kapu mellé. Az 5. percben Szarvas re­mekül indította CsaJosit, aki a kifutó Szabóba lőtte a lab­dát. A 8. percben góllá érett a hazaiak támadókedve. Ek­kor Fekete beadását Kovács kapta a 16-os előtt, majd pár lépés után a bal alsó sarokba lőtt, 1—0. A 23-. percben Búzás tört ki egy meredek szöktetés utáni, a kifutó Szabó a 16- oson belül durván felvágta a szarvasi csatárt. A játék­vezető a nyilvánvaló kiállí­tás helyett csak sárga lapot mutatott fel. A 44. percben Till 30 méteres szabadrúgá­sát Hanyecz jó érzékkel szögletre hárította. A szünet után a 47. perc­ben Búzás került kecsegtető helyzetbe, de a 16-oson be­lül elvesztette a labdát. Az 50. percben a már sárga lappal „rendelkező” Nagy M. egy szabálytalan szere­lés után a kiállítás sorsára jutott. A 64. percben végre egy szép szarvasi támadás végén Szemere óriási ballá­bas lövése nvomán süvített el a labda a bal kapufa mel­lett. A 65. percben a kapu­ra húzó Búzást visszarántot­ták. Egy perccel később újra piros lapot vett elő a játék­vezető, ezúttal Nagy S.-nek mutatta fel egy ártalmatlan helyzet után. A 70. percben pedig Pipó követte társát, aki szintén a kiállítás sorsá­ra jutott. A 75. percben egy bal oldalon kibontakozó tá­madás során Kovács sza­bálytalannak vélte az őt szerelő Kiss II. L.-t. Meg­jegyzés miatt a játékvezető a szarvasiak gólzsákját is kiállítatta. Az utolsó percek ritka izgalmak között teltek el. A 80. percben Búzás éles lövése a gólvonal előtt su­hant et. Majd pár perccel később a szarvasi jobbszél­ső jól eltalált lövését Szabó némi szerencsével védte. A 93. perc aztán hidegzuhany­ként hatott a szarvasi játé­kosokra és nézőkre egyaránt. Ekkor egy ártatlannak lát­szó Dienes, Szabó A. adoga­tás után Honti kapta a lab­dáit, a szarvasi védők kép­telenek voltak beavatkozni, s ő közelről egyenlített, 1—X. A Szarvas gyors vezetése után Csalos, majd Búzás végleg eldönthette volna a mérkőzés sorsát. Igaz, az utóbbi játékost a kifutó Sza­bó felrúgta a 16-oson belül. Ez volt a mérkőzés forduló­pontja, mert a továbbiak­ban adok-kapok alapon folyt a mérkőzés. A két csapat alig törődött a játékkal, per­cenként feküdtek le a föld­re, és olykor ápolásra is szo­rultak a játékosok. Jól jelzi ezt a négy sárga lap és a négy kiállítás is. Jó: Fekete, Boda, ill Till, Bakó. Nyilatkozatok. Pallagi Ró­bert: — Ilyen mérkőzés után jobb, ha nem mondok véle­ményt! Garamvölgyi Lajos: — Egy pontért jöttünk, a kiállítások miatt komolyta­lanná vált a játék. Csabai Pál 1. DVTK 2. Csepel 3. BVSC 4. NYVSC 5. Kaba 6. Baja 7. Eger 8. Kecském. SC 9. Kazincbarcika 10. Debrecen 11. Salgótarján 12. Szarvas 13. Kecském. TE 14. Hatvan 15. Szolnok 16. Metripond 17 9 7 1 34-14 25 17 11 3 3 30-15 25 17 9 5 3 25-17 23 17 9 4 4 27- 9 22 17 6 8 3 25-16 20 17 7 6 4 15-12 20 17 7 4 6 26-21 18 17 4 10 3 24-23 18 17 7 2 8 31-27 16 17 5 6 6 17-20 16 17 5 4 8 20-26 14 17 5 4 8 20-28 14 17 6 2 9 14-33 14 17 4 3 10 18-24 11 17 3 3 11 13-33 9 17 2 3 12 9-30 7 A NYUGATI MÉNYEI: CSOPORT ERED­Sabaria—Haladás 2-2 (1-0) Sopron—BKV Előre 3-1 (1-0) Ajka—Szekszárd 2-2 (1-0) Dorog—Oroszlány 0-1 (0-1) Budafok—III. k. TTVE 1-1 (1-1) Paks—Dunaújváros 0-1 (0-1) Nagykanizsa—Mohács 2r-0 (2-0) Komló—Zalaegerszeg 1-0 (1-0) A NYUGATI SA: 1. Haladás 2. Zalaegerszeg 3. III. k. TTVE 4. - Dunaferr 5. Oroszlány 6. Szekszárd 7. Paks 8. Sopron 9. BKV Előre 10. Nagykanizsa 11. Mohács 12. Dorog 13. Ajka 14. Sabaria 15. Komló 16. Budafok CSOPORT ÁLLÁ­17 10 5 2 36-18 25 17 9 5 3 32-14 23 17 8 6 3 12- 8 22 17 7 7 3 27-18 21 17 7 6 4 13-10 20 17 5 7 5 18-21 17 17 5 6 6 18-18 16 17 5 6 6 21-23 16 17 6 4 7 17-19 16 17 3 9 5 19-22 15 17 4 7 6 9-13 15 17 5 4 8 15-17 14 17 4 6 7 14-19 14 17 4 6 7 13-21 14 17 5 2 10 20-26 12 17 4 4 9 17-34 12 A főszereplő, Lőrincz játékvezető a labdarúgók gyűrűjében. Nem tudni, kinek volt nehezebb dolga tegnap Szarvason: a játékosoknak, vagy a fekete mezes bírónak? «. Fotó: Gál Edit Lábra kaptak a sereghajtók Lábra kaptak a sereghajtók, vagyis a három utolsó győ­zelemmel zárta a labdarúgó NB III 17. fordulóját. Közülük is az egyik legértékesebb a mezőhegyesiek és a kiskundo­rozsmaiak győzelme, akik idegenből vitték el a két pontot. Az utóbbi némi meglepetésre, a nyitányon jól bemutatkozó Gyulai SE otthonából rabolta el a pontokat, gólzáporos má­sodik félidőben. NAGYSZÉNÁS—SZEGEDI DÓZSA 1—2 (0—1) Nagyszénás, 500 néző. V.: Kiss I. Nagyszénás: Molnár — Man­kó z., Zábrák (Szpisjak), Nagy A., Ugró — Kálmán, Vinetter, Gyimesi (Sebestyén), Csáki — Juhász, Forgács. Edző: Boér Er­nő. Szeged: Csehő — Vándor, Popod, Rácz, Sahin — Fábián, Miklós, Tóth (Dézsí), Szalai (Ju­hász) — Simon, Szekeres. Edző: Czibere László. 33. perc: Tóth futott fel a bal oldalon, jól sikerült beadását Vándor nyolc méterről a hazai kapu közepébe bombázta, 0—1. 50. perc: Simon jobb oldali beadását S zalai értékesítette, 0—2. 83. perc: Csáki jobb oldali, erős beadását Sebestyén a ka­pust megelőzve fejelte a hálá­ba. 1—2. Az első félidő álmos játéka után a második játékrész köze­pétől rákapcsolt a hazai csapat, azonban így is' csak a szépítés­re futotta erejükből. Jó: Ugró, Kálmán. Szpisják, ill. Cseíló, Po­pul. Sahin. Ifjúságiak: Nagyszénás—Szege­di Dózsa 1—S. Benkő László KISKOROS—OROSHÁZI MTK 0—0 Kiskőrös, 800 néző. V.: Kál­mán. Kiskörös: Szentesi — Vé­rebéi yi, Szlovák, Kőhalmi L, Maries — Beregszászi, Lengyel (Agöcs), Bischof, Szűcs — Pecz- nik, Czirják (Szabó). Edző: Hi­mer István- Orosháza: ölei — Kupeczki, Hamonmad, Csilelc, Tóth — Fekete, száopóczka, De­ák (Füredi), Nagy — Árvái, Li­po váczi (Ksuba). Edző: dr. Pét- róczy Gábor. A 90 percen keresztül támadó kiskőrösi csapat képtelen volt bevenni a parádésan védő ölei kapuját. A játékvezető a 78. percben Füredit utánrúgásért ki­állította. Jó: a hazaiak közül senki, iR. öled (a mezőny leg­jobbja), Homonmai, Árvái. Ifjúságiak: Kiskőrösi—Orosháza 1—2. H. DÓZSA SE— MEZÖKOVÁCSHÁZA 2—1 (1—1) NB III-as Labdarúgó-mérkőzés, Orosháza, 200 néző. V.: Búzás. H. Dózsa SE: Szabó S. — Tur- buez, Luczás, Fehér, Lubastyik — Janis, Határ, Orovecz (Far­kas) — Tóth, Lipták (Nagy), Boruzs. Edző: Patyi Béla. Me- zőkovácsháza: Szilva — Szabó T„ Bányik, SzöUősi, Kovács Z. — Juhász, Szekeres, Kovalcsik — Pallagi, Bozsó (Engelhardt), Kolozsi. Mb. edző: Ifj. Hovorka György. 14. perc: Szekeres élesen be­lőtt szöglete után Pallagi mes­terien fejelt a hálóba. 0—L 22. perc: egy ártalmatlannak tűnő hazai támadás közben Ha­tár váratlanul, 16 méterről lö­vésre szánta el magát, amely eredményesnek bizonyult, 1- L 65. perc: Farkas szabadrúgása után Janis közelről, fejjel helye­zett a hálóba, 2—1. A támadóbb szellemű hazaia­kat fékezni igyekeztek a mező- kovácsháziak, akik közben egy gólt is elértek. A folytatásban az orosháziak mindent egy lap­ra föltéve, teljes erővel támad­tak, amit a kovácsháziak csak szabálytalanságok árán tudtak megakadályozni. A hazaiak győzr tes gólja is ennek tulajdonítha­tó, a közepes színvonalú, küz- delmes mérkőzésen. Jó: Tur- buez, Janis, Határ, ill. Bányik, Juhász, Kolozsi. Sín Géza MEZŐTŐR—MEZŐHEGYES o—i (O—i) Mezőtúr, 400 néző. V.: Bába. Mezőtúr: Gazsó — Bordács, Vé­kony, Hegyi, Botyánszki — Er­dei (Szabó L.), Bodó, Szarka — Szabó I. (Takács), Szilágyi. Edző: Dávid Tibor. Mezőhegyes: Fülöp — Grezsa, Boros, Radu, Papp — Molnár, Zsóri, Kreos- méri, Harangozó — Hanga, Poszi- tós. Edző: Ilyés László. , 14. perc: Bordács a kaputól 17 méterre fölöslegesen, szabályta­lanul szerelt, s Papp szabadrú­gását a hazai kapus „benézte”, 0—1. Kezdés után a hazai csapat ma­gához ragadta a kezdeménye­zést, állandóan támadott, de a Mezőhegyes jól védekezett, a ve­zetés megszerzése után pedig megszállta kapuja előterét. A hazaiak a második félidőt Is vé­gigtámadták, szögleteket, sza­badrúgásokat sorozatban har­coltak ki, csak éppen gólt kép­telenek voltak elérni. Jó: Bodó, Vékony, ill. Fülöp, Radu, Papp, Molnár. Ifjúságiak: Mezőtúr—Mezőhe­gyes 1—1. Búzi Lajos GYULA—KISKUNDOROZSMA 0-3 (0—0) Gyula, 450 néző. V.: Ignácz. Gyula: OLáh — Nagy, Vigh, Me- gyebiró (Bíró), Laurentzi — Kiss L., Steigerwald, Burai, Ré- pási (Simák) — Mező, Képíró. Edző: Moós János. Kiskundo- rozsma: Mihályffy I. — Simo- vics, Szabó T., Gárdián, Farkas — Horváth (Cziráki), Gál, Sza­bó Zs., Mihályffy Zs. — Kovács (Vasas), Katona. Edző: Kozma Zoltán. 56. perc: a felezővonal táján Megyebíró hibájából Gárdián ívelhette át a labdát a lesgya­nús helyzetben levő Mihályffy Zs.-Hez, aki kihasználta, a lehe­tőséget, 0—1. 63. perc: Vígh a dorozsmai csatárokba vezette a labdát, amely Szabó Zs.-hez került, aki laposan lőtt a gyulai kapuba, 0—2. 76. perc: Katona lódult mega felezővonaltól, Bíró végigkísér­te, Vigh mellett is elhúzott, és éles szögből szerezte meg a ven­dégek harmadik gólját, 0—3. Az öt új játékossal felálló gyu­lai csapattól győzelmet vártak a szurkolók. Az első félidőben csak a gépezet akadozását gya­nították a szurkolók, de a má­sodik félidőben elkövetett egyé­ni védelmi hibák alapján a ven­dégek megérdemelt győzelmet szereztek. Jó: Laurentzi, Kiss L., ill. Szabó,- Mihályffy Zs., Horváth. Ifjúságiak: Gyula—Kiskundo­dozsma 3—0. Jenei Kálmán További eredmények: Csong- rád—Kiskunfélegyháza 6—0 (3— 0), Dabas—Dömsöd 1—0 (0—0), Mi&ke— Ceglédi Honvéd 4—2 (1 -0). AZ NB III. ALFÖLDCSOPORT Állasa á n. forduló után : 1. Miske 13 4­46-14 30 2. Kiskőrös 10 5 2 28-12 25 3. Csongrád 8 6 3 30-17 22 4. Cegléd 11 2 4 28-18 22 5. Mezőtúr 5 8 4 18-14 18 6. Sz. Dózsa 5 8 4 19-20 18 7. Gyula 6 5 6 22-25 17 8. Dabas 6 5 6 23-29 17 9. Dömsöd 5 6 6 23-25 16 10. OMTK 4 7 6 19-24 15 11. M.-Jcovácsháza 5 4 8 22-24 14 12. Nagyszénás 3 8 6 17-20 14 13. Kk.-félegyháza 5 4 8 22-33 14 14. Kk.-dorozsma 5 3 9 20-27 13 15. Mezőhegyes 4 2 11 16-31 10 16. H. Dózsa SE 2 3 12 15-35 7 Vendégsiker Szeghalmon A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban csupán egy idegenbeli győzelmet regisztrálhattunk, a följutásra esélyes Gyomaendrőd, a tavaly még NB III-as Szeghalom otthoná­ból hozta el a két pontot. A többi mérkőzésen két gólkü­lönbségű győzelem született, kivéve a Békésszentandrás— Medgyesegyháza találkozót, ahol döntetlenre adták a csa­patok. SZEGHALOM— GYOMAENDRŐD 0—3 (0—2) Szeghalom, 300 néző. V.: Ko- kavecz. Szeghalom: Macisári I. — Lakatos, Macsikin, Fehér, Ko­vács, Maosáiri II., Hajdú, Lau­ren esik, Vámos, Baranya (Zsa- dányi), Boda (Gál). Edző: Papp Sándor. Gyomaendrőd: Szakácsi — Kékd, Gebri, PLástyik, Somo­gyi, Pataki, Bukva (Gonda), Győrfi (Tóth), Zsombok, Du- ruoskó, Fehér. Edző: Koltai La­jos. A minden csapat részében jobb - gyomaendrődiek nagyobb különbséggel is nyerhettek vol­na. G.: PLástyik a 37., Durucs- kó a 39., a 80. percben. Jó: Mag­osán I., Macsikin, ill. Kéki, So*- mogyi, Pataki, Durucskó. (Óra-, vecz Ferenc) MEZÖBERÉNY—GÁDOROS 3—1 (1—0) Mezőberény, 250 néző. V.:Len- hardt. Mezőberény: Braun — Adamik, Harmati J., Harmati L., Hegedűs, Gazsió, Jakab, Pus^ kás, Krecsmarik (Gál), Burai (Csákq), Kohut I. Edző: Halmo- si József. Gádoros: Ivaniosi — Lőrincsik, Jámborcsik, Takács, Nagy, Kocsány, Podmaniczki, Breznyik (Zvolemszki, Pisont), Németh, Héjas, Orbán. Edző: Podmaniczki Imre. Szezoneleji, csapkodó játék, s az ugyancsak szezoneleji játékvezetés rányom­ta' bélyegét a mérkőzésre. G.: Krecsmarik a 19., Hegedűs a 47., Héjas a 76., Puskás a 89. pere­ben. Jó: Braun, Hegedűs, Pus1- kás, ill. Podmaniczki, Héjas, Pi­sont. (Kiss István) BCS. FAVORIT—TÓTKOMLÓS 2—0 (2—0) Megyei I. osztályú labdarúgó­mérkőzés, Békéscsaba, 150 néző. V.: Erdős. Favorit: Bikád! — Rédai, Molcsányi, Danicska, Gaj­dács, Bognár I. I., Futaki, Lip- ták, Bognár II. I., Lukács, Ló­ri riczi (Tóth). Edző: Túr esek Zoltán.. Tótkomlós: Bányai — Poljak, Pásztor, Csiaki, Szpiö- ják, Kovács, Kölce, Zsingor (Arató), Zádori, Mitykó, Elek, Edző: Matajsz Pál. Gyászszünet- tel kezdődött a találkozó. Valen- tinyi Jánosra (Bolesz) emlékez­tek a résztvevők. Az alacsony színvonalú mérkőzésien a sze­rencsésebb csapat győzött. Ki­állítva: Molcsányi az 54. perc­ben. G.: Lipták (11-esből), Bog­nár II. I. Jó: Bikádi, Gajdács:, Futaki, ill. Pásztor, Elek, Ko­vács. (Ravasz Pál) KONDOROS—KAMUT 2—0 (2—0) Kondoros, 400 néző. V.: Mol­nár L. Kondoros: Fazekas (Kol­lár) — Németh, Kurucz I., Má­zán, FiHpinyi, Sár ősi, Glózik, Kórodi, Brlázs (Kansai), Su- tyinszki, Sonkoly (Hegedűs). Edző: Kunstár János. Kamut: Gregovszki — Nagy, Lenkefi, Ra­mos, Hegedűs, Szakái, Antmann, Bora (Pittner), Boldizsár, Ba­logh, Gebei. Edző: BorguLa Já­nos. A hazaiak Sutyinszki re­mekbe szabott góljaival győzték le a mezőnyben jól kombináló kamutiakat. G.: Sutyinszki a 29., a 37. percben. Jó: Sutyinsz­ki (a mezőny legjobbja), Fili- pinyi, Kurucz I., Glózik, ill. Lenkefi, Balogh, Boldizsár, Ge­bei. (Vígh Zsigmond) BATTONYA— FÜZESGYARMAT 2—0 (0-0) Battonya, 400 néző. V.: Hajdú. Battonya: Kunos — Fekete, Haj­dara, dr. Lehoczki, Simon T., Szekeres (Daróczi), Talpai, Ko­vács, Mákos A., Mákos A., Rácz (Simon A.). Edző: Juhász Zol­tán. Füzesgyarmat: Dávid — Tóth, Petrie Hegedűs, Kiss, Föl­des!, Vad, Salya, Barta (Jónás), Kovács, Oláh. Edző: Kun Gyu­la. Küzdelmes mérkőzésen, meg­érdemelt hazai győzelem szüle­tett. G.: Mákos a 66., Kiss (ön­gól) a 87. percben. Jó: Fekete, Kunos, Hajdara, Simon T., dr. Lehoczki, Mákos A., ill. Tóth, Kovács, Dávid. (Lukács István) BÉKÉSSZENTANDRÁS— MEDGYESEGYHÁZA 0-0 Békésszentandrás1, 400 néző. V.: Darida. Békésszentandrás: Pet­rád — Paraszt, Rohpny, Med- veczki, Horváth, Demy én, Búzás (Tasi), Petykó (Ambrus), Virág, Kondacs, Bencsik. Edző: Czig- léczki Sámuel. Medgyesegyháza: Knapcsik — PLástyik, Hegyi, Ba­lázs, Kiss A., Zámbori, Zsurzsu, Opauszki (Cseh), Mocsári, Kin­del, Holecz. Edző: Cseh György. A formán kívül játszó hazaiak ellen megérdemelten vitték el az egyik pontot a lelkes vendégek. Jó: Paraszt, Kondacs, ill. az egész vendégcsapat. (Varga László) SARKAD—VÉSZTŐ 2—0 (1—0) Sarkad, 150 néző. V.: Zsíros. Sarkad: Veres — Gurzó S., Tö­rök, Germán, Tóth S., Kesztyűs, Szabó, Mihálka (Szűcs), SzaV máiri, Gurzó J., Pét rúzsán (Pol- csek). Edző: Balogh István. Vésztő: Kiss — Magony, Rith, Tóth, Varga, Kaszai, Fekete, Gonda, Szénási, ötvös, Háti. Edző: Rácz Péter. Küzdelmes mérkőzésien, imponáló hazai győ­zelem született. G.: Mihálka a 43., Török (ll-esből) a 86. perc­ben. Jó: Török, Polcsek, Tóth 5., ill. Rith, Kiss. (Kiss Gábor) A MEGYEI I. OSZTÁLYÚ BAJ­NOKSÁG Állasa a n. for­duló UTÁN: 1. Gyomaendrőd 12 2 2 35- 5 26 2. Sarkad 9 6 2 35-20 24 3. Elek 7 7 2 35-15 21 4. Battonya 7 7 3 23-17 21 5. Bcs. Favorit 8 4 5 26-18 20 6. M.-egyháza 7 5 5 19-18 19 7. Kondoros 8 2 7 25-26 18 8. Tótkomlós 6 5 6 21-21 17 9. Vésztő 6 4 7 36-33 16 10. Füzesgyarmat 6 4 7 22-19 16 11. Kamut 5 6 6 23-29 16 12. B.-szentandrás 5 5 7 19-24 15 13. Bcs. Honvéd 3 7 5 25-31 13 14. Mezőberény 5 2 10 13-26 12 15. Gádoros 2 3 12 17-34 7 16. Szeghalom 2 3 12 22-60 7 A Bcs. Honvéd—Gyomaendrőd és a Bcs. Honvéd—Elek találko­zókat későbbi időpontban játsz- szák le. Ifjúságiak: Bcs. Favorit—Tót­komlós 2—0, Békésszentandrás— Medgyesegyháza: 4—1, Battonya— Füzesgyarmat 0—3, Kondoros- Kamut 3—1, Sarkad—Vésztő 1—1, Mezőberény—Gádoros 8—0, Szeg­halom—Gyomaendrőd 0—1, Ónodi Henrietta névnapi aranya (Folytatás az 1. oldalról) rontása miatt — még a ju­niorok között sem tudott győzni. A sportág szempontjából szomorú adalék, hogy a fel­nőtt női vidék- és a junior fiú Budapest-bajnokságon mindössze egy induló akadt. A mezőny kimagasló tudású versenyzője, az Európa-baj- nok Ónodi Henrietta bizony joggal érezheti rangon aluli­nak vidékbajnoki címét. Eredmények: Nők. Buda- pest-bajnok: Molnár Andrea (Postás) 38,10 pont, 2. Kiss Andrea (KSI) 37,125, 3. Mis- kó Zsuzsa (Bp. Honvéd) 36,75. Molnár három szeren győ­zött, a gerendán Óváry Esz­teré (Bp. Honvéd) lett az aranyérem. Vidékbajnok: Ónodi Hen­rietta (Békéscsabai Előre TC) 38,775 pont. Több in­duló nem volt. Junior Budapest-bajnok: Horváth Kinga (Postás) 37,675 pont. Horváth gerendán lett el­ső, ugrásban, felemáskorlá­ton és talajon Molnár Krisz­tina (UTE) a bajnok. Junior vidékbajnok: Ba­logh Ildikó (Békéscsabai ETC). 36,875 pont. Minden szeren az össze­tett győztes nyert. Nagy lépés az B-csoportos tagságért Sabaria—Szarvas 62:71 (32:28) NB I-es női kosárlabda-mér­kőzés, rájátszás, Szombathely, 300 néző. V.: Major, Nagy. Sa­baria: Kalamár (8), Váradiné (6), Gerencsér (2), Szabó (8), BA­LOGH J. (28). Csere: Lestárné (2), Tóth (8). Edző: Szálai Já­nos, Skolierics Barnabás. Szarvas: Berkó (2), Kiefer (6), KUJAWA (24), Lotysz (15/3), FRANKO K. (6). Csere: BA­LOGH G. (12), Veres (6). Edző: Vida Béla. Az eredmény alakulása: 4. perc: 8:2, 7. perc: 10:10, 10. perc: 12: 18. 15. perc: 25:20, 23. perc: 38: 38, 27. perc: 48:42, 30. perc: 48: 48, 35. perc: 53:60, 37. perc: 55: 66 . . . A Sabaria kezdett j abban, s az első percekben a kitű­nően dobó Balogh révén előnyre tettek szert. A ven­dég Szarvas kapkodott, ide­gesen játszott, s nem tudta kihasználni nagyobb tudá­sát. Egyedül Kujawa pont­erősségének • köszönhetően nem volt nagyobb a különb­ség, sőt, egy idő után egyen­líteni is sikerült. A félidő d e rekán néh ány szép szarvas i kosárral vezettek a vendé­gek, de a védekezésben nem bírták tartani Baloghot, így a Szombathely hamar for­dított. Szünet után kiegyenlített lett a játék és a nagy aka­rással küzdő szarvasiak a vezetésit is megszerezték. Ba­logh G. néhány szép kosará­val már hat pontra nőtt az előnyük, ám a hazaiak még egyszer egyenlíteni tudtak. Az utolsó tíz percben a jobb erőnlétben lévő vendégek sokkal lelkesebb játékot nyújtottak, s fokozatosan húztak el ellenfelüktől. Eh­hez az is kellett, hogy a vé­dekezésben Frankó K. és Balogh G. a hazaiak Balogh- ját semlegesíteni tudta. Meg­érdemelt győzelmével nagy lépést tett a Szarvas az A csoportban való bentmana- dásért. R. E.