Békés Megyei Népújság, 1991. január (46. évfolyam, 1-26. szám)

1991-01-28 / 23. szám

1991. január 28., hétfő SPORT SPORT SPORT SPORT Nyitány — biztató játékkal Orosházi MTK—Békéscsabai Elére Spartacus 1—3 (0—1) Előkészületi labdarúgó-mérkőzés, Orosháza, 150 néző. V.: Bánki. OMTK: ölei — Árvái, Deák (Homonnai), Tóth Z., Füredi (Kasuba) — Fekete, Szlopóczki, Kupeczkl (Pólyák), Nagy A. — Bányik (Haj­dú), Lipováczi. Edző: dr. Petróczy Gábor. Előre: Gulyás (Baji) — Zahorán, Ottlakán (Sitkéi), Szenti (Hirmler), Pápa — Takó, Csató (Mracskó), Csanálosi (Major S.), Horváth — Nagy 1. (dr. Kovács), Miklya (Kasik). Edző: VIgh Tibor. 18. perc: Csanálosi bal ol­dali beadását Miklya a hosz- szú sarokba fejelte, 0—1. 51. perc: Mracskó buktatta a 16-oson belül Lipováczit, a büntetőt a sértett a bal sarokba lőtte, 1—1. 62. perc: Mracskó remek labdát kapott a jobb olda­lon, beadását a teljesen egye­dül álló Major S. a kapu kö­zepébe bólintotta, 1—2. 73. perc: egy kipattanó labdát Mracskó 18 méterről a iobb 'sarokba bombázott, 1—3. A sportszerű találkozón vé­gig nagy iramot diktáltak a vendégek. Az OMTK vi" szont kitűnően helytállt, így az első félidőben teljesen ki­egyenlített volt a játék. Szü­net után több helyzetet te­remtett az Előre, de a ha­zaiak kontratámadásai is ve­szélyesek voltak, még a ke­mény talaj sem hátráltatta a csapatok jó teljesítményét. Jó: Árvái, Fekete, Szlopócz­ki, ill. Mracskó, Horváth, Kasik. Nyilatkozatok, dr. Petró* czy Gábor: — Első előké­születi mérkőzést ilyen ne­héz ellenféllel játszani nem a legszerencsésebb, ennek el­lenére úgy érzem, nem okoz­tunk csalódást. Vígh Tibor: — Jó mérkőzés volt. Azt a célt, amit magunk elé tűz­tünk, úgy gondolom, sikerült elérnünk. Többen biztatóan mozogtak. (selmeczi) Az egyiknek sikerült, a másiknak nem... Sajátos helyet foglal­nak el az egygólos győ­zelmek (vereségek) a ké- zilabdások világában. A győztes „mennybe megy”, míg a vesztes „pokolra jut”, de min­denképpen katartikus él­ményt jelent az összes pályán lévő játékos szá­mára — de a nézőknek is — a mérkőzés végét jelző hármas sípszó. Szombaton Békéscsabán a sportcsarnokban mind­kettőből kijutott a hazai csapatoknak, és a szép­számú szurkolóseregnek. A mérkőzés hősévé vált Bogárdit Cseh akadályozza meg a kapura lövésben. Sötét mezben pöge, fehérben: Sibalin (9), Kiss I (17) tökéletesen „lefedik” ellenfeleiket \ Fotó: Fazekas Fereno Major Sándort egyedül hagyták a védők, csak Ölei kapus próbált meg közbeavatkozni a 62. percben, ám ő is tehetetlennek bizonyult, így a békéscsabaiak játékosa a kapu közepébe fe­jelte a lila-fehérek második gólját Fotó: Fbzekas Ferenc Visszavágtak a hazaiak a kupavereségért Szekszárd-SC Dézsa Tsz Szarvas 71:59 (35:25) NB i-es női kosárlabda-mérkőzés, Szekszárd, 500 néző. V.: Vára- di, Karádi. Szekszárd: FŐTT (18), KRANJECZ (32/3), Várkonyt (10), Petrik (4), DR. PALOTAS (7). Csere; dr. Oláh (—), Szilágyi (—). Edző: Szabó Ödön. Szarvas: Balogh (8), Kiefer (9), Kujawa (13), LOTYSZ (116), FRANKÓ K. (10/6). Csere: Berkó (2), Veres (—), Frankó A. (—). Edző: Vida Béla. Az eredmény alakulása: 3. perc: 3:1; 7. p.: 11:8; 10. p.: 11:12; 15. p.: 25:14; 34. p.: 50:47; 35. p.: 55:47; 40. p.: 65:59 ... Kipontozódott: dr. Oláh a 30. percben, ill. Balogh a 34., Frankó K. a 36., Lotysz a 40. percben. A rájátszás szempontjából mindkét csapat számára sorsdöntő volt a mérkőzés, hiszen annak eredményét a későbbi küzdelmekre ma­gukkal viszik. Ennek megfe­lelően idegesen kezdett mind­két csapat, s az első percek­ben alig forogtak veszélyben a kosarak. Frankó K. kivá­lóan semlegesítette Várko- myit, s egy szép triplával a vendégeknek szerzett ve­zetést. A félidő derekán a játékvezetők vették át a fő­szerepet. Különösen Váradi játékvezető nem szívlelte a vendégegyüttest. A teljesen jogosan reklamáló Vida edző­nek technikait adott, s soro­zatban fújta a személyi hi­bákat a szarvasiak ellen, amit a büntetőkből biztosan dobó Kranjecz alaposan ki­használt. Fordulás után a tízpontos hátrányt sikerült csökkente­ni, sőt a fordítás lehetősége is felvillant. A lelkesen ját­szó szarvasiak kihasználták azt. hogy a Szekszárd elfá­radt, és Lotysz vezérletével ellenfelük sarkában voltak. Végül a szarvasi játékosok sorra kipontozódtak, és ez az utolsó percekben a hazaiak javára billentette a mérleg nyelvét, ám ehhez Váradi já­tékvezető botrányos, magyar pályákon ritkán tapasztalha­tó. amatőr szintű ténykedé­se is hozzájárult. R. E. A RUTEX Textilruházati Ipari Szövetkezet érettségizett, gyors- és gépírni tudó titkárnőt keres. Jelentkezni az igazgatási osztályvezetőnél. Telefon: 28-844, 33-as mellék. Holnap HB lll-as sorsolás ( Lapunk holnapi, keddi szá­mában közöljük a labdarúgó NB III Alföldi csoportjának tavaszi menetrendjét. Az el­ső fordulót március 10-én rendezik, mégpedig az aláb­bi párosításban: Kiskundo- rozsma—Miske, Cegléd—H. Dózsa SE, Mezőkovácsháza— Nagyszénás, Szegedi Dózsa— Dabas, Dömsöd—Csongrád, Kiskunfélegyháza—Kiskő­rös. OMTK—-Mezőtúr, Mező­hegyes—Gyula. Az utolsó fordulóra június 16-án kerül sor. Totóeredmények Egész évben ezen a helyen találja meg hirdetésünket. A totó 4. heti játékszelvényén szereplő mérkőzések eredményei: L Bari—Atalanta 1-1 1 2. Cesena—Sampdoria 0-1 2 3. Fiorentina—Roma 1-1 X 4. Genoa—Milan 1-1 X 5. Intern.—Cagliari 1-1 x 6. Juventus—Parma 5-0 1 7. Lazio—Torino 2-1 1 8. Napoli—Lecce 2-2 X 9. Pisa—Bologna 2-2 x 10. Barletta—Ancona 1-0 1 11. Messina—Verona . 3-1 1 12. Modena—Ascoli 1-2 2 13. Udinese—Lucchese 2-1 1 Pluszmérkőzés: 14. Cosenza—Foggia 1-1 x Bcs. Élűre Spartacus—Hungalit 18—19 (11—8) NB I-es női kézilabda-mérkőzés, Békéscsaba, 600 néző. V.: Dzsi- poff, Kiss. Békéscsaba: Gyöngyösi — Homonnainé 3, FÜLÖPNÉ 4, HOCHRAJTER 4 (2), Hankóné 1, SALAMON 5 (1), S&volt. Csere: Hodroga (kapus), Máté 1. Edző: Csulik Pálné. Hungalit: Hoffmann — Horváth I. 1 (1), Farkas 1 (1), Bajcziné 2, KOVACSNÉ 2, KÖ­KÉNY 8 (4), Major 2. Csere: Minárovicsné 3. Edző: Adorján János. Kiállítások: 2, ill. 10 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 7/6. A bajnokság éllovasa, a Hungalit volt a mérkőzés egyértelmű esélyese. Ám a kényszerből átalakított — a sérült Ighisan helyén Fű­lő pné játszott jobbátlövőt, míg a bal szélen a ’ fiatal Sávalt kezdett — hazai csa­pat másképpen gondolko­zott. Fegyelmezetten, hosszú ideig keresték az alkalmas pillanatot ellenfelük kapuja előtt a gólszerzésre, a saját hatosuknál pedig lelkesen és tudatosan igyekeztek útját állni a válogatott átlövőket felvonultató fővárosiaknak. Feladatukat az első játék­részben szinte hiba nélkül oldották meg a csabai játé­kosok, és ennek köszönhet­ték, hogy végig kezükben tartották a játék irányítását. A félidő hajrájában meg­nyugtatónak látszó előnyt sikerült szerezniük a lila- fehéreknek. Fordulás után nagyobb sebességre kapcsol­tak a vendégek, de először egyenlíteniük csak a 39. percben sikerült, Kökény hétméteresével (13—13). Két gólnál nagyobb soha nem volt a különbség a csapatok között. A hazaiak továbbra is az első félidőben bemu­tatottak szerint, taktikusan játszattak, de támadásaikat most már hatékonyabban szűrték meg a kék-fehérek. Ettől függetlenül, ha Sala­monnak nagyobb szerencsé­je van, akkor időntúli sza­baddobása a sáncoló kezek­ről lepattanva becsorogha- toitt volna Hoffmann .kapu­jának jobb felső sarkába, de a 'kapusnak — ha nehezen is — sikerült megkaparin­tania a labdát. NB I-es ifjúsági mérkőzés: Békéscsabai Előre Spartacus —Hungalit 23—17 (10—5). L. d.: Leszkó 8, Bodzás 6, Viczián 3, Kulcsár 3. Bcs. Előre Spartacus—Tatabánya 28—27 (16-15) NB I-es férfikézilabda-mérkőzés, Békéscsaba, 700 néző. V.: Kli­ment, Papp. Békéscsaba: Tyetyák — Balogh 2, VOLENT 6 (1), Kiss S. 1, BOGARDI 5 (1), MOHÁCSI 3, Dögé 2. Csere: Tóth (kapus), Szabó 3, Debnár 2, Lovász 4 (1). Edző: Skaliczki László. Tatabá­nya: Hemela — BORSOS 8 (4), Nagy 2, Kanyó 2, Sibalin 1, MASI- CA 8, Csillag 3. Csere: Kerekes (kapus), Bényel 1 (1), Cseh 2, Kiss- L, Fülőp. Edző: Németh Sándor, Kiállítások: 8., ill. 14 perc + Kiss I. kizárva. Hétméteresek: 6 3, ill. 6/5. „Még meg sem kezdődött a mérkőzés”, máris 2—0-ra vezetett a vendéigcsapat. Ám amilyen hamar ők elhúztak, ugyanolyan villámgyorsan ki is egyenlítettek a hazaiak. Ettől kezdve a félidő 'köze­liéig „nem volt megállás”. A két gyors együttes küzdelme látványos, lendületes játékot hozott. A lila-fehérek által kidolgozott, nyitott védeke­zési taktika nemcsak arra volt jó, hogy megakadályoz­zák ellenfelüket a gólszer­zésben, de nagyon sok lab­dáit szereztek, melyeket si­került is rendre gólokra vál­taniuk. A hajrában azonban a háromgólos csabai előny 20 másodperc alatt egyre fo­gyatkozott. Szünet után Bor­sos hétméteresből kiegyenlí­tett, és minden kezdődhetett elölről. A lilák egyre gyak­rabban hibáinak támadás­ban, míg a tatabányaiak az addig is remeklő Masica és Borsos vezérletével átvették a vezetést. Rendkívül izgal­masan alakult a végjáték. Az addig szinte hiba nélkül játszó Borsos két ziccert is kihagyott. Két perc volt hát­ra, amikor döntetlennél a ha­zaiak támadhattak. Ügyesen megbecsülték a labdát, és három másodperccel a lefú- , jás előtt szabaddobáshoz ju­tottak a jobbátlövő posztján. Az előtte tornyosuló védők között azonban Bogárdi meg­találta a rést, és labdája bombaként vágódott a bal ' felső sarokba. Találata után a lelkes nézők gyűrűjében a játékosok boldogan borultak egymás nyakába. (ferenez) Salamon (13) — aki nagyszerű dolgok «mellett gyermeteg hibákat is vétett, de azért jól játszott — teljesen magára hagyva próbálkozik az ellenfél védőinek gyűrűjében. Fehér mezben: Bajcziné (takarva), Kökény (15), Farkas (11), Kovácsné (6), Major BÉKÉS MEGYEI Politikai napilap. Kiadja a Népújság Kft., Békéscsaba. Felelős kiadó: dr. Serédi János, Martin Feldenkirchen ügyve­zető igazgatók. Főszerkesztő: dr. Serédi János. Főszerkesztő-helyettes: Seleszt Ferenc. A szerkesztőség és a kiadó címe: Békéscsaba, Munkácsy utca 6. szám. Pf.: 111. 5601. A szerkesztőség telefonszáma: (66) 27-844, főszerkesztő: (66) 21-401, a kiadó telefonszáma: (66) 26-395. Telexszám: 83-312. Telefax: (66) 21-401. Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető a hfrlapkézbesitő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hónapra 145 forint, egy évre 1740 forint. Készül: a Kner Nyomda lapüzemében, Békéscsaba, Lenin út 9—21., 5600. Vezérigazgató: Balog Miklós. ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzünk meg és nem küldünk vissza.