Békés Megyei Népújság, 1990. nonvember (45. évfolyam, 256-281. szám)

1990-11-12 / 265. szám

1990. november 12., hétfő SPORT SPORT SPORT SPORT Hit nélkül nem megy Vasas—Békéscsabai Előre Spartacus 1-0 (1—0) A békéscsabaiak meglehetősen hitehagyottan támadgattak- így a Vasas kapusának, Hámori­nak nem sok dolga akadt a szombati Fáy utcai találkozón Fotó: Fábián István (Folytatás a 7. oldalról) Gulyás István a mérkő­zés után nem rejtette véka alá mondanivalóját: — Né­hány játékosunknak el kell gondolkoznia azon, hogy hol lehet a helye a csapat­ban. Remélem, vezetőink tudják, kit és hová kell igazolnunk... Jávor Péter további eredmények Veszprém—FTC 2—i (I—0), Vác—Szeged 1—0 (1—0) Bp. Honvéd—Pécs 1—0 (O—O) Rába-ETO—Tatabánya 1—1 (0—0) MTK-VM—Siófok 2—0 (1—&) Bp Volán—Ü. Dózsa 1—0 (1—0) Videoton—Debrecen 1—0 (1—0) (az 52. percben köd miatt félbe­szakadt) . AZ NB I ALLASA: 1. Vác 13 10 2 1 20- 9 22 2. Bp. Honvéd 12 9 1 2 21- 7 19 3. Veszprém 13 661 15-11 18 4. FTC Í12 7 2 3 24- 8 16 5. Tatabánya 13 55-3 15-13 15 6. Pécs 13 7-6 12-10 14 7. MTK-VM 13 535 15-16 13 8. Békéscsaba 13 526 15-15 12 9. Siófok 13 364 11-12 12 10. Rába-ETO 12 435 19-17 11 11. Vasas 113 517 18-22 11 12. Szeged 12 345 6-13 10 13. Videoton 12 336 14-19 9 14. Ü. Dózsa 13 328 16-24 8 15. Debrecen 12 147 5-14 6 16. Bp. Volán 13 3-10 13-29 6 A TARTALEKBAJNOKSAGÉRT Vasas—Békéscsaba 3—0 (1—0). Fáy u., 300 néző. V.: Selmeczi. Békéscsaba: Baji (Tüskés) — Schneider (Podmaniczki), Sit­kéi, Oláh, Kiss L — Pusztai, Potyi, Kasik, Bócsik — Szegedi, Bejicza. Edző: Szita László. A békéscsabaiak sokáig ellenálltak a fővárosiak rohamának, ám a betegen is kapuba álló Baji egy idő után tehetetlennek bizo­nyult. G.: Szabó A., Baranyi, Szamosi Jó: Juhár, Herczeg, Szabó A., ill Sitkéi, Kiss L., Bócsik. az ifjúsági bajnokságért Békéscsaba—Vasas 0—0. Bé­késcsaba, 100 néző. V.: Hegedűs. Békéscsaba: Such — Bócsik, Bélteki, Kovács B„ Szűcs — Magyart, Diószegi (Lévai), Kul­csár — Debreczeni Cs (Nagy II L.), Szegedi (Belicza), Nagy I. L. Edző: Ogrincs Pál. Jó: Such, Bócsik, Szűcs, Kulcsár, ill. Sáfár, Schultze, Tősér, Fe­jes. A serdülöbajnoksagErt Békéscsaba—Vasas 0—3 (0—2). Békéscsaba, 100 néző. V.: Má­tyás. G.: Hima, Pál. Morvái. (gulyás) HB III MEZÖKOVACSHAZA— KISKÖRÖS 1—1 (0—0) Mezőkovácsháza, 400 néző. V.: Bakos. Mezőkovácsháza: Oláh — Kovalcsdk, Kovács F., Török, Kovács Z. — Bányik, Szekeres, Köteles, Szatmári — Mikula (Juhász),' Kolozsi. Edző: Batke László. Kiskörös: Szentesi — Kőhalmi J., Lovász, Kőhalmi I., Szentpéteri — Beregszászi (Ve- rebély), Szekér (Czirják), Bi- echoff, Szűcs — Pecznik, Vadá­szi. Edző: Hímer István. 58. perc: Szűcs egyéni játék után a hosszú sarokba lőtt, 0—1. 71. perc: Bányik éles belövé- sét a vendégvédők elvétették, Kolozsi résen volt és közelről a hálóba1 gurított, 1—1. Kimondottan gyenge első fél­idő után a másodikra feljavul­tak a csapatok. Jó: Kovács F., Bányik, Szekeres', ill. Kőhalmi I. , Bischoff, Szűcs. Ifjúsági mérkőzésen: Mezőko- vácsháza—Kiskőrös 2—2. Matula Miklós H. DÓZSA SE— NAGYSZÉNÁS 0—1 (0—1) Orosháza, 200 néző. V,: Jakus. H. Dózsa SE: Szabó — Balázs, Niemetz (Nagy Zs.), Luhoscsik, Luczás — Kvanduk, Rozsos, Ha­tár, Tóth — Ignácz (Papp), Bot- ük. Edző: Patyi Béla. Nagyszé­nás: Bordás — Nagy II. J. (For­gács), Zábrák, Nagy A., Ugró— Gyimesd, Wimetter (Juhász), Szalka, Szpisják — Sebestyén, Hankó. Edző: Boér Ernő. 18. perc: Sebestyén egy ártal­matlannak tűnő támadás végén váratlanul lövésre vállalkozott, és 25 méterről megszerezte a mérkőzést eldöntő egyetlen ta­lálatot, 0—1. Közepes színvonalú és iramú, sportszerű mérkőzésen a ha­zaiak, hagyományaikhoz híven, újra egygólos vereséget szen­vedtek. A lelkesedés kevesebb­nek bizonyult, mint a szénásiak rutinja. Jó: Niemetz, ill. Nagy II. J., Ugró, Sebestyén. Sín Géza DÖMSÖD—GYULA 3—0 (3—0) Dömsöd, 150 néző. V.: Kiss. Dömsöd: Báró — Mester M., Szabó R., Vedres, Szabó M., — Rottenbiller, Acs, Szabó Z„ La- cza (Szénási) — Fest (Szabó S.), Bállá. Edző: Elekes István. Gyula: Oláh —. Dávid, Burai, Kies, Démusz — Megyebíró Stei­gerwald, Domokos, Bíró — Lau- renczi, Boruzs. Edző: Moós Já­nos. 21. perc: Fest ügyesen lépett ki a védők gyűrűjéből és meg­szerezte a hazaiak vezető gól­ját. 1—0. 24. perc: Bállá elé pattant a labda, aki öt méterről magára hagyatottan fejelhetett, 2—0. 30. perc: a dömsödiek jobb szélről beadott labdáját Rotten- biller élesen rúgta kapura, amit Oláh még menteni tudott, de a kipattanó labdára Fest jól érke­zett, s beállította a végered­ményt, 3—0. A mérkőzést végig nagy küz­delem jellemezte, a vendég gyu­laiak a 10 perc alatt kapott három gól ellenére sem adták fel a küzdelmet. A rövidzárlat után, mint ahogy ez ilyenkor lenni szokott, az erőfeszítések sorra eredménytelenek marad­tak. Jó: Szabó R., Szabó S., Fest, ill. Oláh. Ifjúsági mérkőzésen: Dömsöd —Gyula 0—1. KISKUNDOROZSMA—OMTK 1—1 (0—0) Kiskundorozsma, 300 néző. V.: Ignácz. Kiskundorozsma: Mi­hályffy B. — Simonies, Ottlik, Farkas, Gaál — Horváth, Czi- ráki. Vasas — Katona, Szabó, Mihályffy Zs. Edző: Kozma Zol­tán. OMTK: Ölei — Kupeczki, Homormai, Füredi, Tóth Z. — Fekete, Árvái, Csilek — Nagy A., Papp, Lipováczi (Tapasztó). Edző: dr. Petróczy Gábor. 50. perc: Katona tíz méterről óriási gólt lőtt a bal felső sa­rokba, 1—0. 84. perc: az ügyetlenkedő ha­zai védők között Papp talált kö­zelről a kapuba, 1—1. Az első félidőben a hazaiak idegesen kezdtek, a vendégek pedig durva játékot nyújtottak, aminek eredménye három sárga lap. A második játékrészben iramos és küzdelmes mérkőzést láthattak a szurkolók. Jó: Mi- háiyffv B.. Horváth, Katona, Mi- hályffy Zs., ill. ölei, Tóth Z., Nagy A., Papp. KISKUNFÉLEGYHÁZA— MEZŐHEGYES 2—2 (2—1) Kiskunfélegyháza, 300 néző. V.: Balogh. Kiskunfélegyháza: Fekete R. — Tóth, Farkas (Var­ga), Fekete Cs., Bánfi — Faits (Vízteleki), Üjfalusi, Ludasi — Hanga. Fekete Zs., Loós. Edző: Iványi Mihály. Mezőhegyes: Bá­nyai — Grezsa, Harangozó, Papp, Boros — Molnár, Radu (Rédli), Posztós — Krecsméri, Vígh (Zsóri), Pálhidai. Edző: Ilyés László. 1. perc: Fekete Cs. távoli lö­vését a kapus kiütötte, Hanga ott termett és a hálóba kotor­ta a labdát, 1—0. 10. perc: egy jobb oldali tá­madás végén az előre húzódó Papp a védők között fejelt a hálóba, 1—1. 15. perc: Loóst buktatták a lfi-oison belül. A büntetőt Lu­dasi értékesítétte, 2—1. 67. perc: az egymásra váró hazai védők közül Pálhidai ki­lépett. s a kifutó kapus fölött a hálóba emelt, 2—2. 72. perc: Krecsmérit reklamá­lás miatt a játékvezető kiállí­totta. A hazaiak hiába játszottak fölényben, helyzeteiket elhibáz­ták. A lelkes vendégek pedig találtak két gólt. Jő: Fekete R., Üj falusi, ill.- az egész vendég­csapat. További eredmények: szegedi Dózsa—Mezőtúr 0—0, Cegléd— Csongrád 0—0, Miske—Dabas 5—3 (3—0). AZ ALFÖLDI CSOPORT ALLASA A 13. FORDULÓ UTÁN: 1. Miske 2. Cegléd 3. Kiskőrös 4. Mezőtúr 5. Csongrád G. Gyula 7. Sz. Dózsa 8. Mezőkovácsháza 9. Dömsöd 10. Nagyszénás 11. Kiskunfélegyh. 12. OMTK 13. Dabas 14. Kiskundorozsma 15. Mezőhegyes 16. H. Dózsa SE 9 4 _ 30-10 22 8 2 3 23-13­18 7 4 2 20-10 18 5 6 2 15- 9 16 5 5 3 20-15 15 5 5 2 17-15 15 4 7 2 15-13 15 4 4 4 16-13 12 4 4 4 19-20 12 2 8 3 13-14 12 4 3 6 18-23 11 3 4 5 14-19 10 3 4 6 17-26 10 2 3 8 10-23 7 2 2 9 14-26 6 1 3 9 11-23 5 Megyei I. o. A megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokság hétvégi eredmé­nyei: Vésztő—Gyomaendrőd 1—3, Ka­mut—Gádoros! l—o, FUzesgyar- mat—Szeghalom 1—1, Med gyes- egyháza—Mczőberény 1—1, Tót­komlós-Sarkad 1—1, Elek—Kon­doros 2—0, H. Szalvai SE—Bol­ton va 1—3, Bcs. Favorit—Békés- eeentamdräs 1—1. Részletes beszámolóinkat la­punk holnapi számában közöl­jük. Totóeredmények A Totó 45. heti játékszelvé­nyén szereplő mérkőzések ered­ményei: 1. Rába-ETO—Tatabánya 1—1 * 2. Videoton—Debrecen elmaradt, a megállapított eredmény 3. Nürnberg—Frankfurt 0—2 2 4. Stuttgart—Brémen 0—1 2 5. Leverkusen—FC Köln 2—0 1 6. Darmstadt—Duisburg 2—2 X 7. FC Köln—Schalke 1—1 X 8. Atalanta—Milan 0—2 2 9. Bari—Napoli 0—0 X 10. Bologna—Juventus 0—1 2 11. Foggia—Avellino 5—0 1 12. Padova—Ascoli 1—0 1 13. Taranto—Ancona 1—1 * pluszmérkőzés: 14. MTK-VM—siófok 2—0 1 Lendületbe jöttek a kosarasok Szarvasi Vasas-Diósgyőri VTK 0—0 NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Szarvas, 1200 néző. V.: Vida (Sze­keres, Veres). Szarvas: Hanyecz — Holp, Boda, Szemere — Pisont, Szarvas, Fekete, Brakszatórisz — Búzás, Kovács. Edző: Pallagi Róbert. Diósgyőr: Knotz — Szabó Zs., Danes, Varga, Budai — Molnár, Csiba, Katona — Tóth, Kiser, Váczi. Edző: Palicskó Tibor. Csere: Boda h. Luzsák a 40., Csiba h. Leskó a 46., Molnár h- Bém a 63., Búzás h. Bakai a 76. percben. Sárga lap: Tóth a 26., Váczi a 43., Fekete az 52., Bakai a 78., Budai a 79., Luzsák a 85. percben. Szögletarány: 5:5 (3:0) a Szarvas javára. Kellemetlen, hideg, ködös idő fogadta a csapatokat, s az utóbbi miatt bizonytalan volt, hogy befejeződik-e a játék. Kezdés után a szarva­siak lendültek jobban bele: a 3. percben Szemere 22 méteres nagy szabadrúgása süvített el a bal kapufa mellett. A 7. percben Ko­vács 30 méteres bomba­szabadrúgása Knotzról ki­pattant, de 'nem akadt szarvasi játékos, aki ráraj­tolt volna a labdára. A 16. percben Kovács átadása után Szarvas került gól­helyzetbe, de a kifutó Knotz- ba rúgta a labdát. amely végül szögletre pattant. A 35. percben Kovács futott el a bal oldalon, kissé kivárt és a vendégvédők lábáról szög­letre pattant a labda. A 36. percben Csiba, a 38. perc­ben Szabó Zs. próbálkozott távoli lövéssel, de mindket­tő célt tévesztett. A 41. percben Kiser kapott jó lab­dát, de 14 méterről gyatrán a jobb kapufa mellé lőtt. Fordulás után, a 47. percben, Tóth beadását kö­vetően Váczi elől az utolsó pillanatban mentettek a szarvasi védők. Az 50. perc­ben Váczi 25 méteres sza­badrúgása a felső keresztlé­cen csattant. Az 56. perc­ben könnyen eldőlhetett volna a mérkőzés sorsa, ami­kor Nagy kitűnő labdát tá­lalt Búzás elé, aki kilépett a 16-oson belül, de a lövés pillanatában buktatták. A játékvezető nem látott okot a közbeavatkozásra. A 72. percben Kiser fejelt kapu­ra, labdáját Hanyecz szög­letre tenyerelte. A 85. perc­ben, szöglet után óriási tö­mörülés alakult ki a szarva­si kapu előtt, végül némi szerencsével Bakai hozta ki a labdát. A Szarvas a listavezető Diósgyőrből jól felkészült. Formás és veszélyes táma­dásokat vezetett az első fél­időben, s gyakran volt ve­szélyben Knotz kapuja. A helyzetek azonban sorra ki­maradtak. Fordulás után viszont mindkét csapat el- dönthette volna a mérkőzés sorsát, előbb Váczi, majd Búzás hibázott. Küzdelmes, jó iramú 90 percet láthatott a közönség, amelyen a hely­zetei alapján Szarvas győ­zelmet érdemelt volna. Jó: Holp, Szemere, Brak­szatórisz, ill. Knotz, Varga, Budai. Nyilatkozatok. Pallagi Ró­bert: — Több lehetőségünk volt a gólszerzésre, mint a DVTK-nak, mégis igazságos eredmény született. Palicskó Tibor: — Nagyszerű küzde­lemben szereztük meg a várakozásnak megfelelően az értékes pontot. Csabai Pál AZ NB II KELETI CSOPORTJÁNAK TOVÁBBI EREDMÉNYEI: BVSC—Salgótarján 4—1 (2—0) Szolnok—Csepel 1—3 (0—2) Debrecen—Baja 0—1 (0—1) Eger—Nyíregyháza 0—0 Hódmezővásárhely—Hatvan 0—1 (0-1) Kecskeméti TE—Ka-ba 0—5 (O—l) Kazincbarcika—Kecskeméti SC 1-1 (1-1) A NYUGATI CSOPORT EREDMÉNYEI: III. kér. TTVE—Sabaria 0—1 (0—1) Szekszárd—Paks l—l (1—1) Oroszlány—Nagykanizsa 0—0 Zalaegerszeg—Sopron 3—1 (2—0) Ajka—Komló 3—1 (2—0) Dorog—Budafok a—o (2—0) Mohács—BKV Előre 0-0 Haladás—Dunaújváros 1—1 (1—1) A KELETI CSOPORT ALLÄSA A 13. FORDULÓ UTÁN: 1. Diósgyőr 7 6­26-12 20 2. Csepel 9 1 3 25-13 19 3. BVSC 7 3 3 20-16 17 4. Kaba 5 6 2 17-10 16 5. Nyíregyháza 6 3 4 19- 8 15 6. Baja 5 5 3 12-10 15 7. Kazincbarcika 6 2 5 25-18 14 8. Salgótarján 5 3 5 19-18 13 9. Debrecen 5 3 5 15-14 13 10. Szarvas 5 3 5 18-21 13 11. Kecskeméti SC 3 6 3 17-19 12 12. Kecskeméti TE 5 1 7 13-26 11 13. Eger 4 2 6 18-18 10 14. Szolnok 2 3 8 10-24 7 15. Hatvan 2 2 8 9-18 6 16. Metripond 1 1 10 6-24 3 SC Dózsa Tsz Szarvas-Szekszárd 67:58 (30:26) NB 1-es női kosárlabda-mérkőzés, Szarvas, 400 néző. V.: Szilvássy, Geréb. Szarvas: Berkó (13), Kiefer (10), Kujawa (9), -fcOTYSZ (20), FRANKO K. (7/3). Csere: Balogh (2), Veres (6). Edző: Wojtek Woj- cik. Szekszárd: Pott (11), dr. Oláh (7/3), Kranjecz (13/3), VARKO- NYI (14), Petrik (9/3). iCsere: Pfeiffenróth (4), Zerényi (—), Szi­lágyi (—). Edző: Szabó Ödön, Murvai Árpád. Az eredmény alakulása: 8. perc: 12:12, 16. perc: 22:16, 19. perc: 30:22, 24- perc: 36:34, 27. perc: 41:36, 33. perc: 51:51, 37, perc: 59:58. szarvasiaknak szerzett előnyt. A mérkőzés döntő pillanata a 37. percben volt, amikor 59:58-as vezetésnél a vendégek büntetőből for­díthattak volna, ám ezt el­hibázták, s az utolsó per­cekben csak a hazaiak sze­reztek kosarat. A táblázaton egymás mö­gött helyet foglaló két vi­déki csapat találkozóján már az első percekben kitűnt, hogy alaposan felkészültek egymás játékából. A jól megszervezett védelmek mel­lett alig-alig sikerült kosa­rakat szerezni, a centereit pedig nem engedték léleg­zethez sem jutni. így szik- rázóan kemény, de sport­szerű, küzdelmes mérkőzést láthattak a szurkolók. A félidő derekán erősített a Szarvas, s elsősorban £.0- tysz pontos középtávoli do­básaival némi előnyre fet­tek szert. Ám ez meglepe­tésre idegessé tette a ha­zaiakat, s a szünet előtti utolsó másodpercekre feljött a Szekszárd. A második fél­időben tovább hullámzott Frankó Katiék játéka, né­hány szép megmozdulás után nőtt az előny, majd a védekezésbe néhány hiba becsúszott, s máris szoros volt a mérkőzés. A félidő közepén* kipontozódó Vár- konyi kiválásával úgy tűnt, hogy végleg eldől a mérkő­zés. ám Kranjecz és Oláh tripláival egyenlített a Szek­R. E. szárd. Az ismét kirobbanó formában játszó fcotysz azonban újra és újra a A 14. percben már 23:17-re vezettek a hazaiak. A szarvasi csapat egyre inkább belelendül... Fotó: Gál Edit BÉKÉS MEGYEI Politikai napilap. Igazgató főszerkesztő: dr. Serédi János. Főszerkesztő-helyettes: Seleszt Ferenc. Megbízott igazgatóhelyettes: Raáb Sándomé. Kiadja a Békés Megyei Lapkiadó Vállalat. A szerkesztőség és a kiadó címe: Békéscsaba, Munkácsy utca 4. szám, Pf. ill. 5601. A szerkesztőség telefonszáma: (66) 27-844, főszerkesztő: (66) 21-401, a kiadó telefonszáma: (66) 26-395. Telexszám: 83-312. Telefax: (66) 21-401. Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hónapra 105 forint, egy évre 1260 forint. Készül: a Kner Nyomda lapüzemében, Békéscsaba, Lenin út 9—21., 56ÓO. Vezérigazgató: Balog Miklós. ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket néni őrzünk meg és nem küldünk vissza.