Békés Megyei Népújság, 1990. október (45. évfolyam, 230-255. szám)

1990-10-01 / 230. szám

1990. október X., hétfő Gsanálosira műtét vár? (Folytatás a 7. oldalról) vúr, amikor egy élesen belőtt labdát fejjel csúsztatott a ka­puba, 0—2. 54. perc: Rozsos a jobb szé­len húzott el, betört a védők között, s szépített, 1—2. Kitűnő idő, jó játékvezetés, közepes színvonal jellemezte a sportszerű mérkőzést. Hiába tá­madott többet a hazai csapat, csak két kapufára és egy gólra tellett, míg Pálhidai 6Zinte pil­lanatok alatt eldöntötte a mér­kőzés sorsát. Tovább tart a ha­tárőrcsapat eredménytelensége. Jó: Olasz, Molnár, Pálhidai. A hazai csapatból senki sem nyúj­tott átlagon felüli teljesítményt. Sín Géza NAGYSZÉNÁS—GYULA 2—2 (1—2) Nagyszénás, 700 néző. V.: Kor­mányos. Nagyszénás: Bordás — Gyimesi, Hankó Z„ Nagy, Ug­ró — Juhász; Sebestyén, Szál­ka, Horváth (Zábrák) — Héjas, Forgács (Kvasznovszki). Edző: Boér Ernő. Gyula: Oláh — Dé- musz. Megyebíró, Botyánszki, Bordács — Burai, Simák, Séllei — Domokos, Répás! (Dávid), Bo- ruzs. Edző: Moós János. 18. perc: séllei beadása után Boruzs 11 méterről a hálóba lőtt, 0—1, 42. perc: Boruzs egyéni akció után újabb gólt ért el, 0—2. 44. perc: Szalka a felezővonal­ról indult, majd 16 méterről ha­talmas erővel a kapufát találta el, a befelé pergő labdát Se­bestyén segítette át a gólvona­lon, 1—2. 67. perc: Héjas beadását kö­vetően nagy kavarodás támadt a gyulai kapu előtt, s Kvasz­novszki meeszerezte az egyen­lítő gólt, 2—2. 87. perc: Simákot durvásko- dásért a játékvezető kiállította. Jó színvonalú, helyenként ke­mény mérkőzésen az első fél­idő a Gyuláé, a második a ha­zaiaké volt. A közönség jól szó­rakozott. s végül is reális ered­mény született. Jó: Sebestyén, Szalka, Héjas, Kvasznovszki, ill. Megyebíró, Séllei, Boruzs. Ifjúsági mérkőzésen: Nagy­szénás-Gyula 1—5. Benkő László MISKE—OROSHÁZI MTK 4—3 (2—1) Miske, 1500 néző. V.: Nagy J. Miske: Jeszenovícs — Janiga, Hubert, Paletta, Miskolczi — Goldschmidt, Csincsák (Földi), Pesti — Bognár, Veres (Hor­váth), Pécsi. Edző: Molnár Fe­renc. OMTK: ölei — Kupeczki, Csilek, Tóth Z., Pólyák — Feke­te, Árvái, Tapasztó — Kasuba, Papp, Lipováczi (Homonnai). Edző: dr. Petróczy Gábor. 5. perc: Palettát a 16-oson be­lül buktatták, 11-es, A büntetőt Pesti értékesítette, i—0. 10. perc: Bognár szerzett a vé­dőktől labdát és a hálóba bom­bázott, 2—0. 28. perc: Tapasztót utánrúgá- sért a játékvezető kiállította. 40. perc: egy bal oldali oros­házi támadás végén Papp a ki­mozduló kapus fölött emelt a hálóba, 2—1. 48. perc: Bognár a balössze­kötő helyéről, 20 méterről ha­talmas gólt lőtt, 3—1. 58. perc: Papp az egymásra váró védők között rácsapott a labdára, s a kimozduló Jeszeno- vics mellett gurított a kapuba, 3—2. 65. perc: egy szöglet után Papp fejelt a bal felső sarokba, 3—3. 85. perc: egy jobb oldali tá­madás végén a beadást Földi nyolc méterről félfordulatból bombázta a kapuba, 4—3. A gyenge napot kifogó mis- keiek nehezen győztek az egy órán át tíz emberrel küzdő oros­háziak ellen. Jó: Fekete, Kasu­ba, Papp. A hazai csapatból senki sem nyújtott átlagon fe­lüli teljesítményt. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Cegléd—Kiskunfélegyháza 3—0 (1—0), Dabas—Mezőtúr 0—0, Csongrád—Kiskőrös 1—1 (0—0), Kiskundorozsma—Szegedi Dózsa 1—2 (0—2). AZ NB III ALFÖLDI CSOPORT ALLASA A 7. FORDULÓ UTÁN: L Miske 6 1 ­18-4 13 2. Mezőtúr 4 2 1 11-4 10 3. Kiskőrös 421 11-5 10 4. Gyula 3 4 ­10-6 10 5. Cegléd 412 10-6 9 6. Sz. Dózsa 2 4 1 8-7 8 7. Daba$ 2 3 2 7-6 7 8. Dömsöd 232 10-13 7 9. Mk.-háza 2 2 3 8-8 6 10. Nagyszénás /- 6 1 6-8 6 11. Mezőhegyes 2 14 9-12 5 12. Csongrád 13 3 8-12 5 13. OMTK 13 3 6-H 5 14. H. Dózsa SE 12 4 6-11 4 15. Kiskunfélegyh. 12 4 5-11 4 16. Kiskundorozsma 1 1 5 4-13 3 Megyei 1. 0. |- i i BCS. FAVORIT—GÁDOROS 3—0 (0—0) Békéscsaba, 150 néző. V.: Osz- lács. Favorit: Gregovszki — Ki­rályvári, Szarvas, Nagy L., Gaj­dács, Tárnok (Molcsányi), Nagy Gy., Lipták, Bognár, Bella (Lő- rinczi), Sinkovicz. Edző: Tur- csek Zoltán. Gádoros: Ivanics — Héjas, Hegedűs, Mihók, Pisont P., Breznyik (Hajdú), Lőrincsik, Kocsány, Jámborcsik, Orbán (Podmaericzki), Pisont Z. Edző: Ivanics Zsolt. Könnyen felejt­hető első félidő után valamit javult a színvonal, elsősorban a hazaiak jóvoltából. Kiállítva: pi­sont P. (utánrúgásért). G.: Bog­nár 2, Szarvas. Jó: Nagy Gy„ Bognár, Sinkovicz, Királyvári, ill. a vendégek közül senki sem nyújtott átlagon felülit. (Ravasz Pál) •H. SZALVAI SE—VESZTŐ 1— 6 (1—3) Békéscsaba, 100 néző. V.: Szarvas. Szalvai: Tóth — Han­kó, Germán, Szűcs, Csordás, Udvari, Sipos (Dobó), Szász, Mező, Sutyinszki (Kanál), Kép­író. Edző: Kovács Sándor. Vésztő: Kiss (Domokos) — Kuti, Rácz, Varga (Molnár), Déri, Ta­pasztó, ötvös (Fekete), Gortka, Rith, Horváth, Szénási. Edző: Rácz Péter. Jó iramú mérkőzé­sen a vendégcsapat maximáli­san kihasználta a helyzeteit. G.: Szűcs, ill. Horváth 3, Szénási, ötvös, Gortka. Jó: Képíró, Szűcs, Udvari, 111. az egész ven­dégcsapat. (Szántó Péter) KONDOROS—SARKAD 2— 3 (0—2) Kondoros, 350 néző. V.: Var­sányi. Kondoros: Ancsin — Nagy, Hegedűs, Mázán, Brlázs (Hursán), Kurucz n.. Janis, Gló- zik, Sárosi, Kurucz I„ Kórodi (Karsai). Edző: Kunstár János. Sarkad: Dobi — Gurzó I„ Tö­rök, Vass, Tóth, Szabó, Mihál- ka (Petruzsán), Papp, Kesz­tyűs, Szatmári, Gurzó II. Edző: Balogh István. Jó iramú, ke­mény, férfias mérkőzést vívott a két jól felkészített csapat. A hazai védők figyelmetlensége nagyban hozzájárult a sarkadi- ak 93. percben lőtt góljához. Ki­állítva: Kurucz II. a 68., Mázán a 88. percben, mindkettő az el­lenfél lerántásáért. G.: Gurzó I. az 5., Szatmári a 35., Karsai a 70., Sárosi a 87., Török a 93. percben. Jó: Karsai, Sárosi, Ja­nis, ill. Török, Kesztyűs, Szat­mári, Vass, Gurzó II. (Vígh Zsigmondi BATTONYA—MEZOBERENY 1—0 (1—0) Battonya, 300 néző. V.: Pató. Battonya: Kunos — Turbucz, Hajdara, Kovács, Simon II., Sze­keres, Tóth (Márkus II.), Már­kus I., Simon I., Bányai, Talpai (dr. Lehoczki). Edző: Juhász Zoltán. Mezőberény: Braun — Rácz Zs., Jakab, Harmati, He­gedűs, Csákó (Gál), Rácz A., Balogh, Lakatos, Kreisz (Lend- vai), Tóth. Edző: Czappán Já­nos A hazad csapat nagyobb arányú győzelmet is arathatott volna, ha sok helyzetét, s a megítélt büntetőt nem hagyja ki. G.: Bányai az 5. percben. Kiállítva: Simon II. az 55. perc­ben, dulakodásért. Jó: Szekeres, Hajdara, Simon I., Bányai, ill. Hegedűs, Braun, Harmati. (Lu­kács István) BEKESSZENTANDRAS— SZEGHALOM 2—1 (0—0) Békésszentandrás, 250 néző. V.: Darida Békésszentandrás: Petrás — Valencsik (Raj T.), Csík, Rohony, Raj P., Bencsdk, Demjén, Tasi, Virág, Kondacs, Horváth. Edző: Czigléczki Sá­muel. Szeghalom: Bakajsza — Macskin, Kovács, Fehér, Bon- dár, Zsombok A., Tar, Macsári, Zsadányi, Zsombok J. (Vámos), Kozák Edző: Bakajsza Ferenc. Raj Tamás második félidei be­állításával feljavult a középpá­lya, s megérdemelt hazai győze­lem született a lelkes szeghal­miak eilen. G.: Virág a 67., Kondacs ll-esből a 83., ill. Vá­mos a 89. percben. Jó: Csík, Demjén, Virág, Raj T., ill. a vendégek közül senki sem nyúj­tott átlagon felülit. (Varga László) i TÓTKOMLÓS— FUZESGYARMAT 2—0 (1—0) Tótkomlós, 350 néző. V.: Guti. Tótkomlós: Fülöp — Poljak, Pásztor, Hajdú, Farkas, Kovács L. (Zádori), Bállá (Nagy), Szpisjak, Arató, Nyári T., Zsin- gor. Edző: Matajsz Pál. Füzes- gyarmati Szabó — Rácz, Pat­kós, Vígh, Szőke, Kovács, He­gedűs, Salya, Oláh, Tőkés. Bar- ta (Varga). Edző: Kun Gyula. Egy igen korrekt játékvezetői hármas vezetése mellett nagyobb arányú hazai győzelem is szü­lethetett volna G.: Zsingor a 28., Arató a 49. percben. Jó: Fü- döp, Zsingor, Arató, ill. Rácz, Szőke, Salya. (Hovorka György) ELEK—KAMUT 2—2 (0—1) Elek, 400 néző. V.: Mátyás. Elek: Botás — Lechner, Puskás, Csorba, Elekes (Kohut), Rese- tár, Szűcs, Samu, Gál, Bálint, Trepák. Edző: Gál Attila Ka­mut: Szikora — Nagy, Gálát, Ramos, Kovács, Gazsó, Ant- mann, Bora, Boldizsár, Balogh, Ilyés. Edző: Borgulya János. Alacsony színvonalú, de küzdel­mes mérkőzésen reális ered­mény született. G.: Bora a 32., Boldizsár a 60., Resetár a 61. (ll- esből), 68. percben. Jó: Puskás, Resetár, Bálint, ill. az egész vendégcsapat. (Hotya Mihály) MEDGYESEGYHÁZA— GYOMAENDRÖD 1—0 (0—0) Medgyesegyháza, 250 néző. V.: Zsíros. Medgyesegyháza: Knap- csik — Hegyi (Szabó), Isztin, Balázs, Kiss, Szabó, Sipos, Tasi, Holecz, Vágási, Oláh (Juhász). Edző: Cseh György. Gyomaend- rőd: Szakács — Gera, Gonda, Plástyik, Mesterházi, Pataki, Bukva, Gubucz, Gebri, Durucs- kó, Fehér. Edző: Koltai Lajos. Korrekt játékvezetés mellett a kapura abszolút veszélytelen lis­tavezető ellen a gólratörő ha­zaiak megérdemelten nyertek. G.: Szabó a 47. percben. Jó: az egész hazai csapat, ill. Pláetyik, Gebri. (Oravecz Tamás) A MEGYEI 'I. OSZTÁLYÚ BAJNOKSÁG ALLASA A 8. FORDULÓ lUTAN: L Vésztő 6 11 27-10 13 2. Gyomaendrőd 16 1 1 18-1 13 3. Sarkad 5 12 18-11 11 4. Bcs. Favorit 14 2 2 13-8 H) 5. Kondoros 5 - 3 16-12 10 6. Battonya |3 4 1 11-8 10 7. Elek 12 5 1 14-9 9 8. Medgyesegyh. 3 2 3 8-10 8 9. B.-szentandr. 13 2 3 11-14 8 10. Tótkomlós |2 3 3 9-10 7 11. Kamut 15 2 8-9 7 12. Füzesgyarmat 2 2 4 9-10 6 13. H. Szalvai SE 14 3 9-22 6 14. Szeghalom ,12 5 13-28 4 15. Mezőberény 116 5-13 3 16. Gádoros i 116 5-19 3 Ifjúsági eredmények: Bcs. Fa­vorit-Gádoros 9—0, Battonya— Mezőberény 2—2, Békésszent­andrás—Szeghalom 0—0, Kondo­ros-Sarkad 0—2, Medgyesegy­háza—Gyomaendrőd 3—3, Tót­komlós—Füzesgyarmat 1—0, Elek —Kamut 3—0.----w---­# N oha büntetőt is hibázott a hazai csapat, és számos hely­zetet hagytak kihasználatlanul, megérdemelten győzött a fe­hér mezes gárda. Battonya—Mezőberény 1—0 Fotó: Kovács Erzsébet Spartathlon: Bogár János bronzérmes Rekord létszámú résztvevő, 86 induló — köztük hat hölgy — vágott neki a szinte emberfeletti megpróbáltatást jelen­tő hagyományos szuper hosszú távú Spar­tathlon idei versenyének. A csaknem 250 kilométer távú szuperversenyen ezúttal a magyarok is részvételi rekordot javítot­tak: az atlétikai szövetség által nevezett öt hivatalos csapattag mellett a verseny szervezői további hét magyar futó neve­zését is elfogadták. így a legnépesebb kül­földi csapatként tucatnyi futónk próbál­kozott a viadalon. Ezúttal a táv megszo­kott nehézségén, szigorú limit-időkön kí­vül az időjárás megpróbáltatásaival, a hő­ségen kívül a zivatarral, sőt, a jégesővel is meg kellett küzdeniük. Átütő békéscsabai sikert regisztrálhat­tunk, hiszen négy év után ismét dobogós helyezést ért el magyar versenyző. Bogár János, a viharsarkiak 23 esztendős futója tavaly a 9. volt, s azzal minden idők egyik legfiatalabb spártai hőse lett (ezzel a címmel jutalmazzák valamennyi befu­tót), az idén pedig nagyszerűen verseny­zett, s bronzérmes lett. Rendkívül egyen­letes időbeosztással, kevés pihenőidőt fel­használva, a végén még szokásos hajrá­jával tapsra ragadtatta a nézőket, s új magyar csúccsal érkezett a célba. — Csak azt bánom, hogy az angol Macke-t nem sikerült megelőznöm — mondta a 250 kilométer megtétele után az Előre Spartacus kiváló' atlétája. A győ­zelmet egyébként a szuperklasszisnak szá­mító, számos ultramaratoni számban vi­lágcsúcstartó, s háromszoros Spartathlon- győztes görög Jannis Kuroz szerezte meg. Az ezüstérmes a már említett brit Macke lett. További négy magyar teljesítette a távot. Hagyobb és szélesebb kapok A nyári olaszországi labdarú­gó vb-döntő minden idők legke­vesebb gólját hozta, a 2,21-es gólátlag érthetően elszomorította a Nemzetközi Labdarúgó-szövet­ség (FIFA) vezérkarát is. Az is­mert sportvezetők közül sokan úgy gondolják, ihogy a sportág­ban immár „polgárjogot nyert’* védekező stílus a legfőbb aka­dálya annak, hogy sok |gól vi­dítsa a szíveket. Am a. jelek sze­rint más megoldást is elképzel­nek arra, hogy a gólínséges idők tovatűnjenek. Egy svájci sportlapban úgy nyilatkozott a FIFA szóvivője, Guido Tognoni: elképzeléseik vannak arra vonatkozólag, hogy esetleg szélesebb és magasabb kapukat alkalmaznak a labdarú­gó-mérkőzéseken. — Tudományos felmérések bi­zonyítják: ebben az évszázad­ban az átlagos emberi testma­gasság 14 cm-rel nőtt — szögez­te le Tognoni. Mivel a labdarú­gás szabályait — és ebben ben­ne foglaltatnak a játéktér és a kapuk méretei is — régen, még 1866-ban határozták meg, nyil­vánvaló az ellentmondás. Vilá­gos, az évtizedek során maga­sabbra nyúlt kapusok könnyeb­bén látják el feladatukat. Ezért merült fel az ötlet, hogy a ka­puk méretét növelni lehetne. A jelenlegi adatok: 7,32 m szé­lesség, i2,44 m magasság. Ügy hírlik, a szélességet 30, /a ma­gasságot 10 cm-rel kívánják nö­velni. Tognoni tagadta, hogy már a változtatott adatokról is elbeszélgettek volna a FIFA ve­zetői. Szerinte csak általános­ságban esett szó a kapuméretek növeléséről, a sajtószóvivő úgy véli, még decemberben teríték­re kerül a módosítás, akkor ülé­sezik a FIFA Végrehajtó Bizott­sága. Hia ott 'egyetértésre jut­nak, akkor a szabályalkotó bi­zottság feladata lesz, hogy az új „paramétereket” meghatároz­za. Az elképzelések szerint 1991 júniusában tudná meg a világ, hogy változott méretű kapukat kell-e majd lőniük ia jövőben a csatároknak. Ha az illetékes bi­zottság — az úgynevezett Board — a változtatás mellett voksol, úgy elképzelhető, hogy már a jövő évi portugáliai ifjúsági vb- döntőben szélesebb és magasabb „kalitkákat” kell őrizniük a ka­pusoknak. „Nem elképzelhetet­len — vélte Tognoni —, hogy az 1994-es, az Egyesült Államokban sorra kerülő világbajnoki dön­tőben az új kapukat helyezik el a játéktereken.” Totóeredmények A totó 39. heti játékszelvényén szereplő mérkőzések eredmé­nyei: 1. Bochum—Nürnberg 0-0 x 2. Hamburg—Frankfurt o-l 2 3. Karlsruhe—St. Pauli l-l x 4. Schweinfurt—Freiburg 2-2 x 5. Havelse—Mainz 1-2 2 6. Stuttg. K.—Homburg 4-1 1 7. Bologna—Torino 1-0 1 8. Genoa—Lecce / 0-0 x 9. Internazionale—Roma 2-1 1 10. Lazio—Milan ,1-1 x 11. Cremonese—Foggia 2-0 1 12. Lucchese—Avellino 1-2 2 13. Reggiana—Verona 4-0 1 + 1 mérkőzés: 14. Juventus—Sampdoria 0-0 x Tartás nélkül... BSE—Szarvasi Dózsa Tsz 94:56 (47:32) NB I-es női kosárlabda-mérkőzés, Budapest. V.: Harsány), Bacs- fay. BSE: Farkas (7)> DÉNES (22), Besenyői (113), KNOPP (20), Kurucz (2). Csere: RAUSCH (16), Sepséi, Márton (6), Csendes (10). Edző: Jánossy Ervin. Szarvas: Balogh (6), Berkó (5), Kiefer (16), Lotysz (10,6), Frankó K. (13/9). Csere: Frankó A. (6), Kujawa. Edző: Wojtek Wojclk. .Az eredmény alakulása: 5. perc: 10:8, 8. perc: 20:9, 11. pere: 35:14, 17. perc: 43:30, 25. perc: 59:32, 34. perc: 77:54 ... Bár Kujawa már néhány percet játszott, de Veressel együtt továbbra is a szarvasi maródiak listáján található, így eleve az esélytelenek nyugalmával játszhattak a vendégek az idei szezonra alaposan megerősödött BSE elten. Ám azt még a leg­pesszimistábbak sem gondol­ták, hogy mindössze öt per­cig tudja magát tartani a vendégcsapat. Ettől a pilla­nattól kezdve ugyanis a fő­városiak azt csináltak a pá­lyán, amit akartak, míg a Szarvas védekezése kritikán aluli volt, támadásaik pedig minden elképzelést nélkülöz­tek. Ehhez még {járatlanul gyenge dobóteljesítmény (16 százalék) is járult. A félidő második felében ugyan Kie­fer kosaraival sikerült csök­kenteni a tetemes hátrányt, s így tisztes eredménnyel for­dulhattak. A második félidő­ben a BSE öt perc alatt úgy dobot 16 pontot, hogy a szarvasiak eggyel sem tud­tak válaszolni, így a továb­biakban nem maradt a mér­kőzés megválaszolatlan kér­dés. Ha csak az nem, hogy miért játszott ennyire tartás nélkül a szarvasi csapat? R. E. A jó hajrá is kevésnek bizonyult Herz-FTC—Békéscsabai Elére Spartacus 21-19 (12-7) NB I-es női kézilabda-mérkőzés, Budapest, Népliget, 200 néző. V.: Andorka, Schóber. Herz-FTC: FIEDLER A. — PALFFY 4, Szarka 3, Steitz 4 (3), Kádár, Hesz 6 (4), FIEDLER E. 4. Csere: Gálhidiné, Kulcsár, Hermann-né. Edző: Elek Gyula. Békéscsaba: Thaiszné — Fülöpné 1, Ighisan 1, HOCHRAJTER 6 (2), Hankóné 2, Salamon 3 (1), Szakálné 3. Csere: Gyöngyösi (kapus), Kasik, Ho- monnainé 3. Edző: Szabó Károly. Kiállítások: 8, ill 6 perc. Hétméteresek: 10/7, ill. 4/3. A kezdeti puhatolózás után a. 4. percben Hankóné révén megszerezték a vezetést a vendégek. Ez fölvillanyozta a Ferencvárost és a 10. percben 4—1-re fordítottak. A békéscsabaiak sokat hi­báztak, többször eladták a labdát, s a befejezések sem sikerültek. 9—4-re elhúzott a hazai csapat, s noha Fülöp­né két óriási ziccent hibá­zott, Hochrajter két góljá­val ismét megközelítették a vendéglátókat a lila-fehérek. A fordulás után a vendég­csapat védekezésben följa­vult, de a támadásbefejezé­sekkel, főleg az átlövések- kel továbbra is hadilábon álltak. Jóllehet, felváltva es­tek a gólok, de az 50. perc­ben még mindig 19—14-et mutatott az eredményjelző. Ekkor úgy tűnt, hogy a zöld-fehérek biztosan halad­nak a két pont megszerzése felé, de nagy hajrát nyitot­tak a viharsarkiak, jelentő­sen javult a támadójátékuk és sikerült is fölzárkózniuk, összességében egy közepes iramú és színvonalú, helyen­ként kemény jelenetekkel tarkított mérkőzésen a ha­zaiak a békéscsabaiak hi­báit jobban kihasználva nyertek, a hajrában egyéb­ként feljavuló vendégekkel szemben. „ „ BÉKÉS MEGYEI Politikai napilap. Igazgató főszerkesztő: dr. Serédi János. Főszerkesztő-helyettes: Seleszt Ferenc. Megbízott igazgatóhelyettes: Raáb Sándórné. Kiadja a Békés Megyei Lapkiadó Vállalat. A szerkesztőség és a kiadó címe: Békéscsaba, Munkácsy utca 4. szám, Pf. 111. 5601. A szerkesztőség telefonszáma: (66) 27-844, főszerkesztő: (66) 21-401, a kiadó telefonszáma: (66) 26-395. Telexszám: 83-312. Telefax: (66) .21-401. Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető a hírlapkézbesitő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hónapra 105 forint, egy évre 1260 forint. Készül: a Kner Nyomda lapüzemében, Békéscsaba, Lenin út 9—21., 5600. Vezérigazgató: Balog Miklós. Kéziratokat, képeket Dem őrzünk meg és nem küldünk vissza.