Békés Megyei Népújság, 1990. október (45. évfolyam, 230-255. szám)

1990-10-15 / 242. szám

1990. október 15., hétfő 11 hárított 11-es fordulópontot jelentett Szarvasi Vasas—Hatvan 3—1 (1—0) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Szarvas, 1000 néző. V.: Szekeres (Horváth Gy., Veress). SZARVAS: Hanyecz — Fekete, Boda, Holp, Szemere — Bakai, Szarvas, Bress — Csák, Somogyi, Kovács. Edző: Pallagi Róbert. HATVAN: Sipeki — Sátrán, Mádi, Krasnyánszki, Hegedűs — Tuifel, Palkovics, Gephard, Nagylaki — Farkas, G5- mőri. Edző: Tóth Dénes. Csere: Gephard helyett Sima 62. p., Somogyi h. Búzás 10. p., Nagylaki h. Nyikos 70. p. Gólszerző: Bress 33. perc, Kovács 46. p., Gömöri 73. p., Csák 90. p. Sárga lap: Gephard 1. p., Mádi 21. p., Tuifel 74. p. Szöglctarány: 9:7 (3:5) a Szarvas javára. Az első említésre méltó esemény a 13. percben adó­dott, akkor Farkas közeli lövését Hanyecz vetődve védte. A 16. percben Szarvas beadása után Sipeki hárí­totta Bakai fejesét. A 23. percben Kovács ívelt Bress elé, aki senkitől sem zavar­tatva lőtt, de a gólba tartó labdát Krasnyánszki szög­letre vágta. A 33. percben Bress szögletrúgása után Szarvas kapta a labdát, aki a felfutó Bress elé ívelt, s a hazai középpályás közeli fe­jessel a hálóba juttatta a labdát, 1—0. Szünet után már a 46. percben növelte előnyét a hazai csapat: Kovács kapott jó labdát az alapvonal táján cselezgető Szarvastól, s a balszélső 12 méterről a bal alsó sarokba lőtt, 2—0. A 73. percben egy hatvani támadás során a 16-oson be­lül ide-oda pattogott a lab­da, a szarvasi védők nem tudtak felszabadítani, végül Gömöri közelről a hálóba fe­jelt, 2—1. A 75. percben Farkas nagy lövése a felső lécről pattant vissza a mezőnybe. Három perccel később a szerelni akaró Boda kezére pattant a labda, 11-es. A büntetőnek Gömöri futott neki, és a bal sarokba tartó nagy lövést Hanyecz parádésan szögletre mentette. A 90. percben Csák kapott labdát a jobb oldalon, rávezette Sipekire, majd mintegy 12 méterről a jobb felső sarokba lőtt, 3—1. Az utóbbi időben jelentő­sen megerősödött Hatvan bátran kezdett, jól is szer­vezték a játékot a vendégek, de a befejezésbe mindig hi­ba csúszott be. Fordulás után nagyot javult a hazai­ak játéka, és Kovács gyor­san szerzett második gólja kissé megnyugtatta a szarva­si játékosokat. Fordulópont volt, amikor Hanyecz kivéd­te Gömöri 11-esét, s ettől kezdve már nem volt kétsé­ges a hazaiak győzelme. Jó: Hanyecz, Fekete, Szarvas, ill. Krasnyánszki. Nyilatkozatok: Pallagi Ró­bert: — Kétgólos vezetésünk után hibáinkkal felhoztuk az ellenfelet, s csak nagyon ne­hezen nyertük meg a mér­kőzést. Tóth Dénes: — JVLa- gunkat vertük meg, s amíg nem válunk csapattá, addig ez mindig így lesz. Csabai Pál A KELETI CSOPORT TOVÁBBI EREDMÉNYEI: BVSC—Szolnok 1—0 (0—0) Kecskeméti TE—Csepel 0—2 (0-0) Debrecen—Salgótarján 0—0 Metripond—Kazincbarcika 0—3 (0-1) Kaba—Nyíregyháza 0—0 Diósgyőr—Baja 1—i (0—0) Eger—Kecskeméti SC 0—1 (0—0) A KELETI CSOPORT ALLASA A 9. FORDULÓ UTÁN: 1. Diósgyőr 5 4 ­19-10 14 2. BVSC 6 1 2 13-10 13 3. Kaba 4 4 1 11- 5 12 4. Debreceni MTE 4 3 2 12- 7 11 5. Csepel 5 1 3 16-12 11 6. Szarvas 5 1 3 16-17 11 7. Nyíregyháza 4 2 3 13- 5 I# 8. Kazincbarcika 4 1 4 17-13 9 9. Eger 4 1 4 17-14 9 10. Salgótarján 3 3 3 11-11 9 11. Baja 2 4 3 6- 7 8 12. Kecskemét TE 4- 5 10-16 8 13. Kecskeméti SC 1 5 3 9-15 7 14. Szolnok 1 3 5 3-13 5 15. Hatvan 1 2 6 6-14 4 16. Metripond 1 1 7 5-15 3 A NYUGATI CSOPORT EREDMÉNYEI: Haladás—III. kér. TTVE 4—1 (2—0) Dorog—Sabafia 3—0 (2—0) Szckszárd—Dunaújváros 0—0 Ajka—Sopron 0—1 (0—0) Budafok—Nagykanizsa 1—1 (1—0) Komló—Paks 0—0 Oroszlány—BKV Előre 1—0 (1-0) Zalaegerszeg—Mohács 4—0 (3—0) A NYUGATI CSOPORT ALLASA A 9. FORDULÓ UTÁN: 1. Haladás VSE 6 2 1 23-12 14 2. ZTE 5 2 2 20- 9 12 3. III. kér. TTVE 5 2 2 8- 6 12 4. Dunaferr 4 3 2 21-14 11 5. BKV-Előre 5 1 3 14- 8 11 6. Sopron 4 2 3 15-15 10 7. Paks 4 2 3 11-11 10 8-9. Ajka 3 3 3 8- 8 9 8-9. Oroszlány 4 1 4 8- 8 9 10. Mohács 2 4 3 4- 7 8 11. Sabaria 2 4 3 6-10 8 12. Szckszárd 2 4 3 7-13 8 13. Dorog 2 2 5 8-10 6 14. Nagykanizsa­6 3 10-16 6 15. Komló 2 1 6 10-14 5 16. BMTE-Törlcv 2 1 6 11-23 5 MEZOKOVACSHAZA— OROSHÁZI MTK 2—1 (2—1) Mezökovácsháza. 500 néző. V.: Oravecz. Mezökovácsháza: Oláh — Kovalcsik, Kovács F., Bar- lyik. Kovács Z. — Bányik, Sze­keres (Köteles), Szatmári — Mocsári, Zámbori, Kolozsl (Tö­rök). Edző: Batke László. OMTK: ölei — Kupeczki, Nagy (Pólyák), Füredi, Tóth — Fe­kete, Árvái. Homonnai — Csi- lek (Tapasztó), Papp, Lipová- czi. Edző: ár. Petróczy Gábor. 3. perc: Lipováczit a büntető- területen belül buktatták. a megítélt 11-est a sértett értéke­sítette, 0—1. 12. perc: Bartyik a 16-os sar­káról beívelt szabadrúgását Sze­keres fejelte a kapusba, majd a portásról kipattanó labdát is­mét Szekeres lőtte, ezúttal a hálóba, X— 1. 35. perc: Szatmári szögletét Szekeres fejelte a hálóba, 2—1. 45. perc: Szatmári buktatá­sáért megítélt büntetőt Koval­csik kihagyta. Két jobb sorsra érdemes csa­pat harcából a hazaiak kerül­tek ki győztesen. Jó: Zámbori, Szekeres. Szatmári. ill. Tóth, Fekete, Lipováczi. Ifjúsági mérkőzés: Mezőko- vácsháza—Orosházi MTK 7—0. Matula Miklós CEGLÉDI KOSSUTH HONVÉD— MEZOHEGYESI SE 3—2 (1—2) Cegléd. 500 néző. v.: dr. Bo- zóky. G.: Bontovits. Lalkovics (ll-osből), Török (ll-esből), ill. Papp. Boros. Csak két — jogosan megítélt — büntetőből szerzett góllal tu­dott fordítani az eredményen a ceglédi csapat. MISKE—GYULA 3—1 (1—0) Miske, 1500 néző. V.: Födi. Miske: Jeszenovios — Jagicza. Hubert, Paletta, Miskolczi (Ha- yerbacher) — Goldschmidt, Csinosak. Pesti — Földi (Kiss), Veress, Pécsi. Edző: Molnár Fe­renc. Gyula: Oláh — Démusz (Cziczerl). Megyebíró, Botyánsz- kii (Dávid), Bordáes — Burai, Séllei, Steigerwald — Domokos, Répást, Boruzs. Edző: Moós Já­nos. 19. perc: Miskolczi három vé­dőt kicselezett, maid a kapust is elfektetve a hálóba gurította a labdát, 1—0. 70. perc: Veress a bal oldalon kiugrott, lövését a kapus Ha- ycrbacher elé ütötte, aki nem hibázott, 2—0. 73. perc: Veress labdájából Csincsák lőtt gólt, 3—0. »1. perc: Hubert a 16-os vo­nalánál szabálytalankodott. A megítélt büntetőt Megyebíró ér- tőkésítette, 3—1. Nagy iramú mérkőzésen a vártnál biztosabban nyert a mis­kel csapat. Jó: Paletta, Miskol­czi, Hayerbacher, Veress, ill. Oláh. Megyebiró. Ifjúsági eredmény: Miske— Gyula 2—2. H. DÓZSA SE—MEZÖTÜRI HONVÉD 0—2 (0—1) Orosháza, 350 néző: V.: Bába. Határőr: Szabó — Fehér, Kiss, Balázs. Gaczina — Vanduk, Ro­zsos, Lipták, Tóth — Rácz (Ig- nácz), Botlik (Czigléczki). Edző: Patyi Béla. Mezőtúr: Nagy — Magyar, Földeák, Galbach. Bo- dó. — B. Szabó, Berecz (Ungi), Szarka, Juhász — Király, Varró (Hegyi). Edző: Kajtár István. 43. perc: A hazaiak szabály­talankodtak a 16-osnál. A sza­badrúgásból Király élesen a jobb sarokba lőtt, 0—1. 54. perc: Juhászt a büntetőte­rületen belül szabálytalanul szerelték — 11-es, melyből Föl­deák nem hibázott, 0—2. A technlkásabb, jobb mező­túri csapat csatáraival nem si­került megbirkózniuk a hazai védőknek, és így tovább folyta­tódik az orosháziak eredményte­lensége. Kiállítva: Gaczina. Ki­rály a 79. percben (kakasko­dásért). Jő: Fehér, Rozsos, ill. Juhász, Varró. Sin Géza Egy szöglet után Szekeres fejelt a hálóba a 35. percben, ezzel: Mezökovácsháza—Orosházi MTK 2—1 Fotó: Fazekas Fereno • NAGYSZÉNÁS—KISKÖRÖS 0—1 (0—1) Nagyszénás, 400 néző. V.: Hol­ló. Nagyszénás: Molnár — Gyi- mesi, Zábrák. Nagy A., Ugró — Juhász (Hankó), Sebestyén (Kovács), Szalka — Kvasznovsz- ki. Olasz. Forgács. Edző: Boér Ernő: Kiskörös: Szentesi — Kőhalmi II.. Szlovák. Kőhalmi I.. Szentpéteri — Beregszászi. Szekér. Verebélyí — Szűcs (Sza­bó), Pecznyik, Vadászi, Szri- ják. Edző: Him'er István. 8. perc: Szekér futott föl a jobb oldalon, majd az alapvo­nal és a 16-os sarkáról lágyan beadott, a labda Nagy A. hátán irányt változtatva, a kimozduló Molnár felett hullott a hálóba. — öngól. 0—1. 55. perc: Verebélyi a 16-oson belül buktatta Olaszt — il-es. A büntetőt Sebestyén rosszul rúgta, Szentesi pedig hárította. A gyorsan bekapott gól sok­kolta a hazaiakat. Mire meg­nyugodtak. jött a kihagyott ll­es, ami újabb kapkodást ered­ményezett. A második félidő végére kiegyenlítetté vált a küz­delem. de a gyorsabb támadók­kal és a jól záró védelemmel rendelkező Kiskőrös megérde­melten győzött. Jó: Molnár. Kvasznovszki, ill. Szentesi. Szlo­vák, Kőhalmi I., Pecznyik. Ifjúsági eredmény: Nagyszé­nás-Kiskörös 3—2. Benkő László További eredmények: Szegedi Dózsa—Kiskunfélegyházi Honvéd 3—1 (1—1), Dabas—Osongrád 0—5 (0—1), Kiskundorozsma—Dömsöd 2—1 (1—0), Hétközben játszották: KISKUNFÉLEGYHÁZA— MEZOKOVACSHAZA 3—1 (1—0) Kiskunfélegyháza, 300 néző. V.: Jakus. Mezökovácsháza: Babcsák — Kovalcsik, Bartyik, Török, Kovács Z. — Bányik. Szekeres (Kolozsi). Köteles — Mocsári A.. Mikula, Szatmári (Mocsári LA. Edző: Batke László. Kiállítva: Bartyik (55. p.) durvaságért. G.: Bagyinka (28. p.). Ludas! (55. p.. ll-esből), Üjfalusi (80. p.), 111. Mikula (87. p.). AZ AT .FÖLDI CSOPORT ALLASA A 9. FORDULÓ UTÁN: győzött a hazai csapat G-: Bog­nár (ll-esböl). Jó: Nagy Gy.. Sinkovics, Bognár, ill. Harmati J.. Harmati L., Hegedűs. (Ra­vasz Pál) H. SZALVAI SE SZEGHALOM 8—1 (3—0) Békéscsaba, i00 néző. V.: Mol­nár Szalvai: Tóth I. — Hankó, Germán, Tóth II., Kiss. Udvari, Mező, szász. Komáromi (Ne­gye). Dobó (Sutyinszki), Kép­író. Edző: Kovács Sándor. Szeg­halom: Bakajsza — Macskin, Kovács, Fehér, Rácz, Zsadányi, Vámos. Kozák, Macsári (Bara­nya), Zsombok, Elekes (Túri), Edző: Bakajsza Ferenc. A lel­kesen játszó katonacsapat min­den csapatrészében jobb volt — az eredmény önmagáért beszél. G.: Képíró 2, Komáromi 2, Me­ző 2, Szász, Hankó. ül. Vámos. Jó: Képíró, Komáromi, szász. A vendégcsapatból senki sem nyújtott átlagon felülit. (Szántó Péter) MEDGYESEGYHAZA—KAMUT 4—0 (2—0) Medgyesegyháza, 200 néző. V.: Koch. Medgyesegyháza: Knap- csik — Szabó, Balázs, Hegyi, Kiss, Olecz. Vágási, zámbori (Bacsa), Szabó, Cseh (Csete). Plástyik. Edző: Cseh György. Kamui: Béres — Rabos, Gálát, Szakái, Kovács, Gazsó. Antman, Bora (Antal), Boldizsár, Balogh, Nagy. Edző: Borgula János. Sportszerű mérkőzésen a végig támadószellemben játszó hazai­ak könnyű győzelmet arattak. G.: zámbori 18. p„ Plástyik 50. p„ Cseh 25., 73. p Jó: Hegyi, Zámbori, Cseh, ill. Gálát. Ga­zsó, Antman. (Oravecz Tamás) TÓTKOMLÓS—VÉSZTŐ 2—2 (1—0) Tótkomlós. 400 néző. V.: Tö­rök. Tótkomlós: Fülöp — Pol- jak, Pásztor, Hajdúk, Csikai, Kölczeze (Bállá), Nyári (Ko­vács), Szpisjak, Arató, Mitykó, Elek Edző: Matajsz Pál. Vész­tő: Kiss — Háti, Rácz, Varga, Deák, Tapasztó (Fekete), ötvös • (Molnár), Gortka, Horváth, Ritt, Szénási. Edző: Rácz Péter. Az igen határozatlan Szolnok me­gyei játékvezetői hármas meg- szégyenitö módon vezette a mérkőzést. Az eredmény a vendégek számára hízelgő. G.: Arató 16. p., Bállá 75. p., ill. Gortka 61. p., Ritt 85. p. Jó: Arató, Kölczeze, Mitykó, 111. Gortka, Rácz, Ritt (Hovorka György) 1. Miske 8 1 _ 23- 5 17 2. Kiskörös 6 2 1 16- 6 14 3. Mezőtúr 5 3 1 14- 5 13 4. Cegléd 6 1 2 16- 9 13 5. Gyula 4 4 1 14-10 12 6. Sz. Dózsa 3 5 1 13-10 11 7. Csongrád 3 3 3 15-12 9 8. Mezökovácsháza 3 2 4 11-12 8 9. Dömsöd 2 4 3 13-17 8 10. Nagyszénás- 7 2 7-10 7 11. Dabas 2 3 4 8-15 7 12. Kiskunfélegyh. 2 2 5 9-15 6 13. Mezőhegyes 2 1 6 11-17 5 14. OMTK 1 3 5 8-16 5 15. Kiskundorozsma 2 1 6 6-16 5 16. II. Dózsa SE 1 2 6 7-16 4 BCS. FAVORIT— MEZÖBERÉNY 1—0 (0—0) Békéscsaba, 150 néző. V.: Ko­ka vecz Favorit: Gregovszki — Királyvári, Nagy Gy., Gajdács, Nagy L., Tárnok, Sinkovics, Lipták, Bognár, Lőrinczi (Bá­lint), Szarvas. Edző: Turcsek Zoltán. Mezőberény: Braun — Puskás, Harmati J., Harmati L., Hegedűs, Csákó, Jakab, Rácz, Lakatos, Kreisz, Tóth. Edző: Koppány János. Küzdelmes mér­kőzésen a szívósan védekező vendégek ellen csak nehezen BÉKÉSSZENTANDRÁS— SARKAD 1—2 (0—1). Békésszentandrás, 300 néző. V.: Hanyecz. Békésszentandrás: Petrás — Raj T„ Rohony, Ben- csik, Virág, Szabó. Raj P.. Demjén, Kondacs (Csík), Hor­váth, Koppányi. Edző: Czig- lédszki Sámuel. Sarkad: Pri- bojszki — Gurzó S. szűcs, Vass, Tóth, Polcsek, Mihalka, Papp (Szabó), Kesztyűs (Petruzsán). Szatmári, Gurzó J. Edző: Ba­logh Imre. Küzdelmes mérkőzé­sen a hazaiak a helyzetek soka­ságát kihagyták és a Sarkad szerencsével elvitte mind a két pontot. Nagyvonalú játékveze­tés. G.: Koppányi 58. p.. ill. Szatmári il p., Petruzsán 69 p. Jó: Raj P., Szabó, Horváth, Demjén, ill. Pribojszki a me­zőny legjobbja, Szűcs, Petru­zsán, Gurzó J., Szatmári. (Var­ga László) ELEK—GÁDOROS 1—0 (0—0) Elek, 450 néző. V.: Zsíros. Elek: Lakatos — Kohut, Csor­ba, Puskás. Lechner, Elekes (Görög), szűcs (Botás Gy.). Bá­lint, Gál, Samu. Trepák. Edző: Gál Attila. Gádoros: Ivanics — Héjas, Jámborcsik, Takács. Pi- sont F., Lörincsik. Kocsány. Pi- sont Z., Benke (Kiss), Podma- niczki, Németh. Megbízott edző: Podmaniczki Imre. Megtört a Két mérkőzésből egy pont Szolnok-Bcs. Előre Spartacus 28-28 (12-12) NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés, Szolnok, 500 néző. V.: An­dorba, Schóber. Olajbányász: Busa — Rigó 2, Vozár 2, Vizsnyiczai 1, MEZEI 5, VITALIS 5, NAGY K. 5. Csere: SZEMJONOV (kapus), Gulyás 6, Serényi, Danyi 2 (2), Sipos. Edző: Csulik János. Békés­csaba: TÖTH — BALOGH 9, Dcbnár, Lovász 2, Gedó 1, VOLENT 9 (6), Pocsai 2. Csere: Tyetyák (kapus), Kiss, DOGE 2, Agárdi 3. Edző: Skaliczki László. Kiállítások: 18, ill. 20 perc. Hétméteresek: 5 2, ill. 9 6. A várható nagy küzdelem­nek megfelelően mindkét csapat idegesen kezdett: ki­maradt büntetők, kiállítások domináltak a gólok helyett. Két másodperccel a lefújás előtt Lovász a rendezetlen szolnoki fal mellett szabad­dobásból kilőtte a bal alsó sarkot. így született az igaz­ságosnak mondható döntet­len, mely a vendégek csa­pategységének javára írható. NB I-es ifjúsági mérkőzés: Olajbányász—Békéscsaba 34 —23 (16—9). Ld.: Mohácsi 8, Glembóczki, Jarabek 4-4. Vasas—Bcs. Előre Spartacus 16—15 (9—5) NB I-es női kézilabda-mérkőzés, Budapest, Fáy utca, 200 néző. V.: Dzsipoff, Kiss. Vasas: Heczkó — Gcrstenmayer 3, Bényei 1, KISS 6 (2), ORAVECZ 2, Dolmány 1, László 1. Csere: Balogh (ka­pus), Cscmus, Pavercsík 2, Rajz, Belanka. Edző; Liskáné Balogh Zsuzsa. Békéscsaba: GYÖNGYÖSI — Fülöpné 1, Kasik 1, Hochraj- ter 4 (1), Bohus 1, Salamon, Szakálné. Csere: IGHISAN 6, Ho- monnainé 2, Sávolt. Edző: Szabó Károly. Kiállítások: 10, ill. i0 perc. Hétméteresek: 3 2, ill. 2/1. hazai pálya varázsa, ha nehe­zen is, de győzött, jó játékveze­tés mellett, az eleki csapat. G.: Trepák (91 p.). Jó:-Puskás, Bá­lint, ill. Jámborcsik, Pisont P„ Németh, (Hotya Mihály) FÜZESGYARMAT— GYOMAENDRÖD 2—1 (0—1) Füzesgyarmat. 400 néző. V.: Kormányos. Füzesgyarmat: Sza­bó — Rácz. Petri, Tőkés, Hege­dűs, Szőke, salya, Kovács. Oláh (Vigh), Varga (Csák). Bartha. Edző: Kun Gyula. Gyomaend- röd: Szakács — Kéki. Máté (Gonda), Plástyik. Mesterházi, Plókai. Bukva. Gubucz (Tóth), Gebei. Durucskó. Fehér Edző: Koltai Lajos. Színvonalas, jó mérkőzésen az első félidőben a vendégek, a másodikban a ha­zaiak játszottak jobban. G.: Ge­bei 57. p.. öngól, Hegedűs 75. p„ ill. Durucskó 14 p. Jó: Tőkés, Hegedűs. Salya, ill. Plástyik, Mesterházi, Durucskó. (Szabó László) BATTONYA—KONDOROS 2—1 (1—1) Battonya, 300 néző. V.: Makai. Battonya: Kunos — Tur'oucz, Hajdara. Lchoczki, Simon T., Fekete. Tóth, Mákos I. 'Dnró- czi), Simon A (Mákos II). Bá­nyai, Talpai. Edző: Juhász Zol­tán. Kondprós: Kollár — Nagy, Janurik (Kóródi), Mázán, Prlázs, Hegedűs (Kuruez II.). Janis, Glózik, Sárost, Kuruez I-, Fili- pinyi. Edző: Kunstár János. Nagy iramú, rangadóhoz illő, ki. tűnő mérkőzést Játszottak a csapatok Kiállítva: Kuruez II. a 73. percben (a játékvezető megsértéséért). G.: Hajdara 18. p., Simon T. 65 p„ ill Kuruez I. 35. p. Jó: Hajdara. Fekete, Si­mon T., ill Kollár, Fillpi-nyi, Kuruez I. (Lukács István) A MEGYEI I. OSZTÁLYÚ BAJNOKSÁG ALLASA A 10. FORDULÓ UTÁN: 1. Vésztő 6 3 1 30-13 15 2. Gyomaendrőd 6 2 2 19-3 14 3. Sarkad 6 2 2 21-13 14 4. Bcs. Favorit 6 2 2 17-9 14 5. Battonya 4 5 1 14-10 13 6. Elek 3 6 1 16-10 12 7. Kondoros 5 1 4 17-14 11 8. F.-gyarmat 4 2 4 14-11 10 9. B.-szentandrás 4 2 4 15-16 10 10. Medgyesegyh. 4 2 4 12-13 10 11. Kamut 2 5 3 10-13 3 12. H. Szalvai 4 5 3 18-24 9 13. Tótkomlós 2 4 4 11-14 8 14. Gádoros 1 2 7 6-21 4 15. Szeghalom 1 2 7 15-39 4 16. Mezőberény 1 1 8 5-17 3 Ifjúsági eredmények: Füzes- gyarmat—Gyomaendrőd 0—2, Medgyesegyháza—Kamut 2—0, Tótkomlós—Vésztő 4—2, Elek— Gádoros 12—0, Bcs. Favorit—Me- zöberény 3—1, Békésszentandrás —Sarkad 2—2, Battonya—Kondo­ros 6— n. Totóeredmények A totó 41. heti jálékszclvényén szereplő mérkőzések eredmé­nyei: 1. MTK-VM—Ü. Dózsa 2-1 1 2. Videoton—Békéscsaba megállapított eredmény x 3. Bochum—Leverkusen 3-1 1 4. FC Köln—B. München 4-0 1 5. Ascoli—Reggina 0-0 x 6. Barle'ta—Foggia 1-0 1 7. Brescia—Ancona 3-0 1 8. Coscnza—Pescara 1-1 x 9. Lucchese—Taranto l-l x 10. Messina—Avellino l-l x 11. Rcggiana—Udinese 1-1 x 12. Salcrniiana—Crcmon. 0-0 x 13. Triesiina—Modena l-l x Pluszmérkőzés: 14. Padova—Verona 0-0 x Gyors, rohanós játékkal kezdett mindkét csapat, de a nagy igyekezetbe elég sok hiba csúszott. A játékrész hajrája a főyárosiaknak si­került jobban. Fordulás után feljavult a csapat védekezé­se, és elsősorban Ighisan át- lövései is rendre utat talál­tak a piros-kékek kapujába (52. perc: 12—14). Ám a vég­játékot elrontották a vihar­sarkiak. Hiába adódott száz- százalékos gólhelyzet Bohus, Szakálné és Hochsajter előtt is, nem tudtak élni a kínál­kozó lehetőségekkel. Ráadá­sul Fülöpné és Salamon fe­gyelmezetlenségeik miatt a kiállítás sorsára jutottak, és a kettős emberhátrányba ke­rült vendégek ellen a hazai­ak fordítani tudtak (57. perc: 16—14). Egy pontot így is megmenthetett volna a csabai gárda, de 16—15-ös állásnál, a hatvanadik perc­ben megítélt hétméterest Hochrajter a kapusba lőtte, és az ezután hozzápattant labdát sem tudta gólra vál­tani. Ifjúsági mérkőzés: Vasas SC—Bcs. F/lőre Sp. 22—22 (10—8). Ld.: Halász 9, Cser- nus 8, iill. Kulcsár 8, Bod- zás 6. B. B. BÉKÉS MEGYEI Politikai napilap. Igazgató főszerkesztő: dr. Serédi János. Főszerkesztő-helyettes: Seleszt Ferenc. Megbízott igazgatóhelyettes: Raáb Sándorné. Kiadja a Békés Megyei Lapkiadó Vállalat. A szerkesztőség és a kiadó címe: Békéscsaba, Munkácsy utca 4. szám, Pf. 111. 5601. A szerkesztőség telefonszáma: (66) 27-844, főszerkesztő: (66) 21-401, a kiadó telefonszáma: (66) 26-395. Telexszám: 83-312. Telefax: (66) 21-401. Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető a hírlapkézbesítő postahivatalotóiál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hónapra 105 forint, egy évre 1260 forint. Készül: a Kner Nyomda iapüzemében, Békéscsaba, Lenin út 9—21., 5600. Vezérigazgató: Balog Miklós. ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzőnk meg és nem küldünk vissza.