Békés Megyei Népújság, 1990. október (45. évfolyam, 230-255. szám)

1990-10-08 / 236. szám

1300. október 8., hétfő Egy félidőnyi előnyt adtak a lila-fehérek a vendégeknek Útra kész a válogatott Mészöly Kálmán szövetségi kapitány előre megadott programja szerint készült vasárnap Tatán a magyar labdarúgó-vá­logatott, amely szerdán este Bergenben a norvégok ellen Európa-bajnoki selejtezőt játszik. A hétvégi bajnoki mérkőzésekre való tekintettel könnyített napjuk volt a játékosoknak, délelőtt fürdő, szauna és masszázs szerepelt a programban, délután azonban már könnyed, átmozgató gyakor­lásokat is végeztek a kerettagok. — örülök, hogy a bajnoki fordulóban nem történt komolyabb sérülés, csak Pin­térnek van kisebb panasza, de meggyőző­désem, hogy szerdáig ő is teljesen rendbe jön — mondta Mészöly Kálmán. — Több mérkőzést láttam, néhány jelöltem formá­ja igencsak biztató volt, úgyhogy ennek megfelelő a hangulatunk is. Felmérhetet­lenül sokat jelentene a jó rajt, az idegen­beli győzelem, ez nagymértékben növelné a csapat önbizalmát. Hétfőn 10.30 órakor a Ferihegy 2-ről repül a válogatott Norvégiába, 12 „hazai” játékos mellett hat „külföldi” alkotja a 18-as keretet — utóbbiak a helyszínen csatlakoznak —, s a kezdő tizenegyet a keddi befejező gyakorlás után hirdeti ki a kapitány. A novégok elleni 18-as gárda: Brock- hauser István (Ü. Dózsa), Petry Zsolt (Bp. Honvéd) — kapusok. Mónos Tamás (Eke- ren), Pintér Attila (Ferencváros), Aczél Zoltán (Siófok), Kovács Ervin (Bp. Hon­véd), Limperger Zsolt (Ferencváros), Szal­ma József (Tatabánya), Keller József (Fe­rencváros), Kozma István (Dunfermline), Bognár György (Standard Liege), Lőrincz Emil (Molenbeek), Urbányi István (Bp. Honvéd), Fodor Imre (Bp. Honvéd), Ke­resztúri András (Ferencváros), Gregor Jó­zsef (Bp. Honvéd), Kiprich József (Feye- noord), Kovács Kálmán (Auxerre) — me­zőnyjátékosok. Az olimpiai válogatott az A csapattal együtt utazik Skandináviába, ebben a ke­retben egy változás történt, Novák Dezső edző elmondta, hogy a pécsi Braun Ká­roly betegsége miatt már nem játszott a legutóbbi bajnoki fordulóban sem, helyé­re a békéscsabai Belvon Attila került. (Folytatás a 7. oldalról) A TARTALÉKBA3NOKSAGÉRT: Békéscsaba—Vác 1—2 (0—0). Békéscsaba, 400 néző. V.: Bába. Békéscsaba: Baji (Tüskés) — Schneider, Sitkéi, Kiss L., Oláh — Pusztai. Such, Gyura (Debre- czeni), Bócsik — Podmaniczki, Belicza (Halmai). Edző: Szita László. Már a 3. percben veze­tést szerezhetett volna a ven­dégcsapat, ám Balogh Z. ll-esét Baji a jobb sarok elől kitor- nászta. Ezt követően ziccerek A KELETI CSOPORT TOVÁBBI EREDMÉNYEI: KSC—KTE 1-3 (0-2) Kazincb,—Debrecen 4-0 (1-0) Baja—Kaba 1-0 (1-0) Hatvan—Diósgyőr 1-3 (0-0) Nyíregyháza—BVSC 3-1 (1-0) Szolnok—Metripond 0-2 (0-2) Salgótarján—Eger 2-2 (1-1) az nb ii. Állasa a 8. forduló után: KELETI CSOPORT: 1. Diósgyőr 5 3­18- 9 13 2. Kaba 4 3 1 11- 5 11 3. BVSC 5 1 2 12-10 11 4. Debreceni MTE 4 2 2 12- 7 10 5. Nyíregyháza 4 1 3 13- 5 9 6. Eger 4 1 3 17-13 9 7. Csepel 4 1 3 14-12 9 8. Szarvas 4 1 3 13-16 9 9. Salgótarján 3 2 3 11-11 8 10. Kecskeméti TE 4 ­4 10-14 8 11. Kazincbarcika 3 1 4 14-13 7 12. Baja 2 3 3 5- 6 7 13. Kecskeméti SC- 5 3 8-15 5 14. Szolnok 1 3 4 3-12 5 15. Hatvan-DEKO 1 2 5 5-11 4 16. Metripond 1 1 6 5-12 3 r nb m MEZOTÜR—NAGYSZÉNÁS 1-1 (0-1) Mezőtúr. 400 néző. V. :dr. Bo- zóki. Mezőtúr: Nagy — Magyar, Földeák, Kalvach — Bodó, Pe- recz. Szarka, Király (Juhász) — Horváth (Tóth), Szilágyi, Var­ró. Edző: Kajtár István. Nagy­szénás: Bordás — Gyimesi, Záb- rák, Nagy, Ugró (Páli) — Ju­hász (Forgács), Sebestyén, szál­ka — Kvasznovszki. Héjas. Vi- netter. Edző: Boér Ernő. 42. perc: gyors, formás, jobb oldali vendégtámadás végén Kvasznovszki a 16-oson belül el akarta, vinni a labdát, Földeák elsodorta, s a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőből Sebestyén a jobb sarokba lőtt, 0—1. 85. perc: Szilágyi lépett ki a védők közül, már a kapussal állt szemben, amikor Vlnetter hátulról fellökte — 11-es! Föl­deák biztosan lőtt a jobb alsó sarokba, i—1. Jó iramban kezdődött a mér­kőzés, de az idő múlásával a színvonal és az Iram is vissza­esett. Végül a szervezetten, jól védekező vendégcsapat megér­demelten szerezte meg az egyik pontot. Jő: Földeák, Perecz, Var­rók. ill. Bordás (a mezőny leg­jobb ia). Zábrák, Nagy. sokaságát hagyták ki a vendé­gek, illetve Baji mentett min­dent. Fordulás után kiegyenlí­tődött a 1áték, a váciak gyors egymásutánban szerzett góllal bebiztosították győzelmüket. G.: Such, ill. Fekete. Hütter (ll-es- ből). Jó: Baji, Such, Kiss L.. ill. Fekete, Serfőző, Nagy R. (Eyurkó) AZ ifjúsági bajnokságért: \Vác—Békéscsaba 2—0 (2—0). Vác, 200 néző. V.: Hermann. Bé­A NYUGATI CSOPORT ERED­MÉNYEI: Sabaria—Ajka 1-1 (0-0) BKV Előre—Dorog 2-0 (0-0) Mohács—Szekszárd 0-0 Paks—Budafok. 3-1 (1-0) Sopron—Komló 2-1 (1-0) Nagykanizsa—Haladás 1-3 (1-1) III. kér. TTVE—ZTE 1-0 (1-0) Dunaújv.—Oroszlány 3-2 (2-1) NYUGATI CSOPORT: 1. Haladás 521 19-11 12 2. III. kér. TTVE 5 2 1 7-2 12 3. BKV-Előre 5 1 2 14- 7 11 4. Dunaferr 422 21-14 10 5. ZTE 4 2 2 16- 9 10 6. Ajka 3 3 2 8-7 9 7. Paks 413 ll-ll 9 8. Mohács 242 4-3 8 9. Sopron 323 14-15 8 10. Sabaria 242 6-7 8 ll. Oroszlány 314 7-8 7 12. Szekszárd 233 7-13 7 13. Nagykanizsa- 5 3 9-15 5 14. Komló 2-6 10-14 4 15. Dorog 1 2 5 5-10 4 l6. BMTE-Törley 2-6 10-22 4 Ifjúsági mérkőzésen: Mezőtúr —Nagyszénás 1—0. Bűzi Lajos GYULA—H. DÓZSA SE 3-1 (1—1) Gyula, 500 néző. V.: Boros. Gyula: Oláh — Démusz (Dá­vid), Bordács, Megyebiró, Bo- tyánszki — Répási, Burai, Do­mokos, Steigerwald — Boruzs, Kanyári (Simák). Edző: Moós János. H. Dózsa: Veres — Kiss (Luczás), Niemetz. Balázs, Vári — Kvanduk, Rozsos, Lipták (Határ), Tóth — Ignácz, Botlik. Edző: Patyi Béla. 35. perc: jobb oldali szöglet­rúgás után Tóth szép fejessel szerezte meg a vendégeknek a vezetést, 0—1. 36. perc: a középkezdés után nem sokkal Répási—Boruzs össz- játék után az utóbbi egyenlített, 1—1. 63. perc: a lesre játszó ven­dégvédők között Botyánszki lé­pett ki, s a kapust i® kicselez­ve, higgadtan gurított a hálóba, 2—1. 70. perc: Kanyári beadását Boruzs középen, a 16-os magas­ságában jobb lábbal vette le. majd ballal egyből a kapu jobb alsó sarkába lőtt, 3—1. 80. perc: a Kiss ellen elköve­tett szabálytalansága miatt Do­mokost a játékvezető kiállította. Az első félidei kiegyenlített játék után, a második félidei mezőnyfölényét a hazai csapat gólokra tudta váltani. Jó: Bu­késcsaba: Hunya — Szőcs, Ga­zsó, Kovács, Debreczeni Cs. — Magyart, Lévai (Szilágyi), Kul­csár, Vigh — Nagy II. L. (Kel­ler), Nagy I. L. Edző: Ogrincs Pál. G.: Szalay, Schwarcz. Jós Lévai, Ihos, László, ill. Szűcs, Nagy I. L. A SERDÜLÖBAJNOKSAGÉRT: Vác—Békéscsaba 4—2 (1—1). Vác, 100 néző. V.: Kancsár. G.: Horváth, Márcsai, Joó, Kádár, ill. Pozsár, Bánszky. , rai, Boruzs, Megyebíró, Bo­tyánszki, ill. Kvanduk, Tóth. Jenei Kálmán MEZŐHEGYES—MISKE 0—2 (0—1) Mezőhegyes, 500 néző. V.: Keresztúri. Mezőhegyes: Bányai — Grezsa, Rédli, Zsóri, Szám- fira. Olasz — Molnár, Kovács, vígh (Krecsméri), Boros — Ha­rangozó, Pálhidai. Edző: Ilyés László. Miske: Jeszenovics — Jagicza, Födi (Kiss), Paletta, Miskolczi — Goldschmidt, Csin- csák, Pesti — Bognár, Veres, Pécsi (Horváth). Edző: Molnár II. Ferenc. 17. perc: Cslncsák ugrott ki a balösszekötő helyén, s 14 mé­terről óriási gólt lőtt a bal fel­ső sarokba, 0—1. 65. perc: Verest indították a jobb szélen, aki lerázta védő­jét, az alapvonal közeléből a hosszú sarokba talált, 0—2. Sportszerű találkozón, a me­zőnyben pontosabban adogató vendégek ellen szinte semmi esélye nem volt a kissé szét- esően látszó hazaiaknak. Így gyakorlatilag — a várakozásnak megfelelően — az történt a pá­lyán, amit a Miske akart. Ki­állítva : Bognár, reklamálásért. Jó: Grezsa, ill. Paletta, Csín­évá k. Veres. Dr. Kató Jánps OROSHÁZA—CEGLÉDI HONVÉD 1—3 (1—1) Orosháza, 600 néző. V.: Pin­tér B. Orosháza: ölei — Árvái, Füredi, Csilek, Kasuba — Feke­te, Kupeczki, Homonnai (Pó­lyák) — Tapasztó (Nagy A.), Papp L, Lipováczki. Edző: dr. Petróczy Gábor. Cegléd: Hat­vani — Bene, Lajkovics, Rege­le (Vágó), Horváth (Ványi) — Héjas, Csató, Hódosi, Lénáit — Bontovics, Török. Edző: Föld­vári Csaba. 9. perc: jobb oldali' beadás után Bontovics ballal, nagy erő­vel lőtt a jobb sarokba, 0—1. 13. perc: Lipováczi jobb olda­li szögletét Homonnai felhőfe- (1easel küldte a bal felső sarok­ba, 1—1. 48. perc: Hódosi saját térfe­léről indulva végigvezette a lab­dát a 16-osig, szöktette Bonto- vicsot, akinek beadását Lénárt ölei közreműködésével küldte a jobb sarokba. 1—2. 60. perc: Árvái buktatta Tö­rököt a 16-oson belül, a bünte­tőt Lajkovics a bal sarokba vág­ta. 1—3. 64. perc: Kupeczkit egy ártat­lan szerelés után kiállította a játékvezető. Az első félidő csapkodó játé­ka után a vendégek kontratá­madásai veszélyesebbnek bizo­nyultak a minden elképzelés nélkül, formán kívül Játszó OMTK kezdeményezéseivel szem­ben. A szurkolók nemcsak a já­ték színvonala és az eredmény, hanem a gyenge játékvezetés miatt is bosszankodtak. Jó: a hazaiak közül senkit sem lehet kiemelni, ill. Hatvani, Lajko­vics. Lénárt. Ifjúsági mérkőzésen: OMTK— Cegléd 1—4. Selmeczl László További eredmények: Dömsöd —Szeged 2—2 (0—0), Csongrád— Kiskundorozsma 2—0 (1—0), Kis­kőrös— Dabas 4—t (1—1). AZ ALFÖLDI CSOPORT ALLA- SA A 8. FORDULÓ UTÁN: 1. Miske 7 1­20- 4 15 2. Kiskőrös 5 2 1 15- 6 12 3. Gyula 4 4­13- 7 12 4. Mezőtúr 4 3 1 12- 5 11 5. Cegléd 5 1 2 13- 7 11 6. Sz. Dózsa 2 5 1 10- 9 9 7. Dömsöd 242 12-15 8 8. Csongrád 233 10-12 7 9. Dabas 2 3 3 8-10 7 10. Nagyszénás-71 7- 9 7 11. M.-kovácsháza 2 2 3 8- 8 6 12. Mezőhegyes 2 15 9-14 5 13. OMTK 13 4 7-14 5 14. Kk.-félegyháza 12 4 5-11 4 15. H. Dózsa SE 12 5 7-14 4 16. Kk.-dorozsma 116 4-15 3 A Kiskunfélegyháza—Mezöko- vácsháza mérkőzést október 10­én játsszák. Megyei I. o. GÁDOROS—H SZALVAI SE 1—1 (0—0) Gádoros. 200 néző. V.: Gu­lyás Gádoros: Ivanlcs — Ta­kács, Hegedűs, Breznyik, Héjas, Jámborcsik, Pisont, Németh, Lőrincsik (Hajdú), Kocsány (Benke), Orbán. Edző: Podma­niczki Imre. Szalvai: Tóth I. — Hankó, Germán, Szűcs, Csor­dás, Sipos, Szász, Udvari, Mező, Tóth II., Képíró. Edző: Kovács Sándor. Már mindenki elköny­velte, hogy hosszú idő után az új edző irányításával nyer a hazai csapat, amikor két perc­cel a mérkőzés befejezése előtt a vendégek kiegyenlítettek. G.: Orbán az 50., Hankó a 88. perc­ben. Jó: Breznyik, Jámborcsik, Orbán, ill Hankó, Sipos. (Prozlik Pál) SARKAD—BATTONYA 1—1 (0-0) Sarkad, 300 néző. V.: Barna. Sarkad: Dobi — Gurzó S., Tö­rök, Vass, Tóth, Szabó (Pól­usok) , Mihálka (Petrusán), Kesztyűs, Papp, Szatmári, Gur­zó J. Edző: Balogh Imre. Bat- tonya: Kunos — Turbucz, Haj­dara, Kovács (Mákos II.), Si­mon II. (Szekeres), Fekete, Tóth, Mákos I., Simon I., Bá­nyai, dr. Lehoczki. Edző: Ju­hász Zoltán. Közepes színvona­lú mérkőzés. A hazaiakból hiányzott a tűz, míg a vendé­gek az utolsó percig küzdöttek az egy pontért. Jó játékvezetés mellett, igazságos döntetlen. G.: Gurzó J. a 88., Hajdara a 89. percben. Jó: Tóth, Papp, ill. Turbucz, Hajdara, Fekete, dr. Lehoczki (Nemes Sándor) SZEGHALOM— BCS. FAVORIT 1—3 (0—2) Szeghalom, 300 néző. V.: Ora- vecz. Szeghalom: Bere — Macs- kin, Kovács, Rácz, Fehér (Tú­ri), Kozák, Elekes, Zsadányi, Macsári, Zsombok A., Tar. Edző: Bakajsza Ferenc. Favo­rit: Gregovszki — Királyvári, Nagy Gy., Gajdács, Nagy L., Sinkovicz, Szarvas, Lipták, Lő- rinczi (Molcsányi), Bella (Bá­lint), Bognár. Edző: Turcsek Zoltán. Ftemekül kezdtek a ha­zaiak, két gólhelyzetüket mind­járt az első percekben a ka­pufa mentette. Ez letörte a szeghalmiakat, az ellenfél pedig elkezdett focizni, gyors és ered­ményes játékuk könnyű győzel­met jelentett. Kitűnő játékve­zetés! Kiállítva: Macsári és Nagy Gy. kakaskodásért. G.: Tar az 54., ill. Bognár a 25., a 65., Lőrinczi a 27. percben. Jó: Macskin, Kovács, Rácz, Elekes, ill Királyvári, Gajdács, Sinko­vicz, Bognár. (Oravszki Ferenc) KAMUT—TÓTKOMLÓS 2—0 (1—0) Kamut, 200 néző. V.: Klem- buez Kamut: Szikora — Nagy, Galáth, Ramos, Kovács, Gazsó. Antmann, Bora (Szerencsi), Boldizsár, Balogh, Ilyés (Csa­pó). Edző: Borgula János. Tótkomlós: Fülöp — Poljak, Pásztor, Hajdú, Nyári A., Zá- dori (Arató), Bállá, Szpisják, Nyári T., Nagy, Zsingor (Ko­vács). Edző: Matajsz Pál. Mind­végig sportszerű mérkőzésen, kitűnő játékvezetés mellett biz­tos hazai győzelem született. G.: Gazsó a 30., a 69. percben. Jó: Nagy, Gazsó, Kovács, ill. Nyári T., Poljak. (SzlancsiR Já­nos). FÜZESGYARMAT— MEDGYESEGYHAZA 3—0 (2—0) Füzesgyarmat, 300 néző. V.: Hegedűs. Füzesgyarmat: Szabó — Rácz, Petri, Vigh, Szőke, Kovács, Hegedűs, Saja, Varga, Tőkés, Oláh. Edző: Kun Gyula. Medgyesegyháza: Banczik — Hegyi, Isztin, Balázs, Kiss, Sza­bó T., Sipos, Tasi, Holecz, Sza­bó A., Oláh (Plástyik). Edző: Cseh György. Színvonalas, mér- kőzésen, korrekt játékvezetés mellett, megérdemelten nyert a hazai csapat. G.: Szőke a 27., Varga a 40., Saja az 52. percben. Jó: Rácz, Varga, Petri, ill. Sza­bó, Balázs. (Szabó László) MEZÖBERÉNY— BÉKÉSSZENTANDRAS 0—3 (0—0) Mezöberény, 150 néző. V.: Zábrák. Mezöberény: Braun — Lendvai, Harmati J., Harmati L., Hegedűs, Csákó (Rácz), Bu­rai, Balogh (Gál), Lakatos, Kreisz, Tóth. Edző: Chrappán János Békésszentandrás: Pet- rás — Raj T. (Koppányi), Ro- hony, Benesik, Tasi, Szabó, Raj P., Demjén, Kondacs, Hor­váth, Virágh (Medveczki). Edző: Czigléczki Sámuel. A helyzeteit jobban kihasználó vendégcsapat megérdemelten győzött. G.: Ta­si 2, Kondacs. Jó: az egész ven­dégcsapat. A hazaiak közül sen­kit sem lehet kiemelni. (Henger Péter) VÉSZTŐ—ELEK 1—1 (1—1) Vésztő, 350 néző. V.:Lénhardt. Vésztő: Kiss — Háti, Rácz, Var­ga, Képíró, Tapasztó (Molnár), ötvös, Gortka. Horváth. Rith, Szénási. Edző: Rácz Péter. Elek: Lakatos — Kohut, Csorba, Pus­kás. Elekes, Botás Gy.. Bálint (Görög), Szűcs, Resetár, Gál, Lechner, Trepák. Edző: Gál At­tila. Hazai környezetben, a szo­kottnál halványabb teljesít­ményt nyújtó vésztőieknek meg kellett elégedniük a döntetlen­nel. Kiállítva: Resetár a 85. percben, sorozatos szabálytalan­kodásért. G.: Horváth a 18.. Trepák a 20. percben. Jó: Rácz, Horváth, ill. Csorba, Gál. (Buzgány József) Nagy lendülettel kezdett a hazai csapat, s pillanatok alatt 8-10 pontos előnyre tett szert, miközben a szarvasiak sorra hibázták el dobásai­kat. Egyedül Lotysz tartotta a csapatot, s amikor Kiefer- nek is ment a dobás, sike­rült szorossá tenni a mérkő­zést. A félidő hajrájában azonban a gyengén védekező és ziccerek sokasá'gát kiha­gyó szarvasiak! mellett az GYOMAENDRÖD—KONDOROS 0—0 Gyomaendrőd, 500 néző. V.: Balogh, Gyomaendrőd: Szakács — Kéki, Gonda (Bukva), Gu- buez (Gera), Mesterházi, Pata­ki, Győrfi, Plástyik, Gebri, Du- rucskó, Fehér. Edző: Koltai La­jos Kondoros: Ancsin — Nagy, Janurik (Karsai), Mázán, Szkle- nár, Hegedűs, Janis, Glózik, Sárosi, Kurucz I., Brlázs (Kó- ródi.) Edző: Kunstár János. A kondorosiak 90 percen keresztüL „csalták" a futballt. Kiállítva: Szklenár, durva belemenésért. Jó: a hazaiak közül senki sem nyújtott átlagon felüli teljesít­ményt, ill. Ancsin. (Szabados Ferenc) A MEGYEI I. OSZTÁLYÚ BAJNOKSÁG ÄLLASA a 9. forduló után: 1. Vésztő 6 2 1 28-11 14 2. Gyomaendrőd 6 2 1 18- 1 14 3. Sarkad 5 2 2 19-12 12 4. Bcs. Favorit 5 2 2 16- 9 12 5. Kondoros 5 1 3 16-12 1L 6. Battonya 3 5 1 12- 9 11 7. Elek 2 6 1 15-10 10 8. B.-szentandrás 4 2 3 14-14 10 9. Kamut 2 5 2 10- 9 9 10. Füzesgyarmat 3 2 4 12-10 8 11. Medgyesegyh. 3 2 4 8-13 8 12. Tótkomlós 2 3 4 9-12 7 13. H. Szalvai SE 1 5 3 10-23 7 14. Gádoros 1 2 6 6-20 4 15. Szeghalom 1 2 6 14-31 4 16. Mezöberény 1 1 7 5-16 3 Ifjúsági eredmények: Vésztő- Elek 3—3, Füzesgyarmat—Med- gyesegyháza 3—2, Kamut—Tót­komlós 2—6. Sarkad—Battonya 1—1, Mezöberény—Békésszent­andrás 2—1, Szeghalom—Favo­rit 2—0. Gyomaendrőd—Kondo­ros 2—0. Totóeredmények A Totó 40. heti játékszelvényén szereplő mérkőzések eredmé­nyei: 1. Ü Dózsa—Bp. Honvéd 1—2 2 2. FTC—MTK-VM 4—0 1 3. Hertha—FC Köln 0—0 x 4. St. Pauli—Kaisersl. 1—0 1 5. Wattenscheid— Frankfurt 1—0 1 6. Oldenburg—Schalke 04 0—0 x 7. Meppen—FC Homburg 3—0 1 8. Genoa—Napoli 1—1 x 9. Pisa—Florentina 0—4 2 10. Torino—Róma 1—0 1 11. Ancona—Reggiana 1—1 x 12. Modena—Padova 2—0 1 13. Triestina—Ascoli 0—0 X Pluszmérkőzés: 14. Freiburg—Duisburg 0—2 2 MTK megugrott, és tulajdon­képpen a mérkőzést is el­döntötte. Fordulás után nagyot esett a játék színvonala, a fővá­rosiak magabiztosan tartot­ták előnyüket, sőt, a félidő közepén még növelni is tud­ták azt. A szarvasiak közül egyedül Lotysz játéka és lel­kesedése dicsérhető, míg a többiek nagyon gyenge tel­jesítményt nyújtottak. R. E. Csak egy félidőn át tudott jelentősebb ellenállást kifejteni a Határőr Dózsa együttese, az­tán a földre kerültek. A második 45 percben már csak a gyulaiak maradtak állva... Fotó: Veress Erzsi Hét mérkőzés maradt vasárnapra Mint szombati lapunkban beszámoltunk róla, a Szarvasi Vasas NB II-es labdarúgócsapata pénteken lejátszotta a fő­városban a csepeliek elleni mérkőzését, amelynek során: Cse­pel SC—Szarvasi Vasas 3—2 (2—2). Továbbra is nyeretlenül MTK-VM-Szarvasi Dózsa Tsz 94:69 (55:34) NB i-es női kosárlabda-mérkőzés, Budapest, 200 néző. V.: dr. Gencsev, Farkas. MTK-VM: Suhajda (14), BAKAI (23), NAGY (19), Bíró (11), Körmendi (11). Csere: Czlnege (10), Szűcs (2), Újvári (4), Rónaszéki, Fejér. Edző: ifj. Gyimesi János. Szarvas: Balogh (2), Berkó (11/3), Kiefer (18), LOTYSZ (18), Frankó K. Csere: Frankó A. (6), Veress (4), Kujawa (10). Edző: Wojtek Wojcik. Az eredmény alakulása: 5. perc: 12:4, 13. perc: 40:22, 17. perc: 42:30, 27. perc: 69:49, 35. perc: 85:55 .. . BÉKÉS MEGYEI Politikai napilap. Igazgató főszerkesztő: dr. Serédi János. Főszerkesztő-helyettes: Seleszt Ferenc. Megbízott igazgatóhelyettes: Raáb Sándomé. Kiadja a Békés Megyei Lapkiadó Vállalat. A szerkesztőség és a kiadó címe: Békéscsaba, Munkácsy utca 4. szám, Pf. 111. 5601. A szerkesztőség telefonszáma: (66) 27-844, főszerkesztő: (66) 21-401, a kiadó telefonszáma: (66) 26-395. Telexszám: 83-312. Telefax: (66) 21-401. Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető a hírlapkézbesitő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hónapra 105 forint, egy évre 1260 forint. Készül: a Kner Nyomda lapüzemében, Békéscsaba, Lenin út 9—21., 5600. Vezérigazgató: Balog Miklós. ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzőnk meg és nem küldünk vissza.