Békés Megyei Népújság, 1990. október (45. évfolyam, 230-255. szám)

1990-10-24 / 249. szám

1990. október 24., szerda SPORT SPORT SPORT SPORT NB III ALFÖLDI CSOPORT Keserves döntetlen kilenc győri ellen Békéscsabai Előre Spartacus-Rába ETO Hl (OH) (Folytatás a 7. oldalról) Nyilatkozatok. Vígh Tibor: — Nem hiszem, hogy sok ér­telmes dolgot tudnék most mondani, amivel az érzel­meimet is ki tudnám fejez­ni. Érzéseimet egyébként a mérkőzés híven tükrözi. Pe­TOVABBI EREDMÉNYEK: Veszprém—Bp. Volán 4—3 (2—1) Debrecen—Bp. Honvéd 0—1 (0—0) Tatabánya—MTK-VM 1—1 (1—1) VJ. Dózsa—Vác 0—2 (O—O) Siófok—Vasas 1—2 (1—1) Szeged—Pécs 0—2 (0—2) FTC—Videoton 4—0 (2—0) az nb i Állasa a 10. FORDULÓ UTÁN: cze Károly: — Annak elle­nére, hogy kilenc játékossal küzdöttünk az utolsó fél­órában, ezt a mérkőzést megnyerhettük volna a hely­zeteink alapján. Jávor Péter 1. Bp Honvéd 2. Vác 3. FTC 4. Veszprém 5. Tatabánya 6. Pécs Siófok 8. Rába ETO ' 9. Vasas 10. Szeged 11. Békéscsaba 12. MTK-VM 8 1 1 20- 6 17 7 2 1 16- 8 16 6 2 2 22- 6 14 4 6 - 12- 8 14 532 14-11 13 5-5 9- 8 10 2 6 2 9- 8 10 415 16-14 9 415 17-20 9 334 6-12 9 325 11-13 8 325 12-16 8 13. C. Dózsa 3 16 14-18 7 14. Debrecen 1 4 5 4-11 6 15. Videoton 2 2 6 11-19 6 16. Bp. Volán 2-8 11-26 4 A TARTALÉKBAJNOKSAGÉRT Békéscsaba—Rába ETO 0—2 (0—1). Békéscsaba 300 néző V.: Mezei. Békéscsaba: Baji (Tüs­kés) — Schneider. Sitkéi, Kiss L., Oláh — Potyi (Pusztai), Gyű. ra (Podmaniczki) Major L., Pápa — Szegedi, Belicza. Edző: Szila László. A 10. percben sze­reztek vezetést a vendégek s ezután is gólveszélyesebben ját­szottak. A hazaiak csak a me­zőnyben voltak egyenrangú el­lenfelek a szünet után az éret­tebb játékot produkáló győriek bebiztosították mcgérdcmlt győ­zelmüket G.: Pólócz, Csollány. Jó: Baji, Pápa. Belicza, ill. Biró I., Albrecht. Pólócz, Árpást, (gyurkó) Baja-Szarvasi Vasas 2-1 (2-1) NB II-es labdarúgó-mérkőzés, Baja, 500 néző. V.: Bajkai (dr. Szőke, Kovács II. L.). Baja: Horváth D. — Szűcs, Morvái, Berényi, Vidák — Evanics, Tóth, Kovács B., Vén — Schneider, Horváth A. Edző: Kincses Viktor. Szarvas: Ilanyecz — Fekete, Luzsák, Szeme­re, Holp — Boda, Szarvas, Bress — Bakai, Kovács, Csák. Edző: Pallagi Róbert. Csere: Luzsák h. Somogyi a 30., Holp h. Búzás a 61., Tóth h. Kovács I. a 76., Vén h. Faddi a 85. percben. Gólszerző: Vén a 6., Horváth Á. a 14., Bakai a 25. percben. A 8. percben Schneider pontos labdával indította Evanicsot. a középpályás az alapvonalról beadott, a lab­da pontosan Vén elé került, aki a kapu torkából a hálóba perdített. 1—0. A 14. percben Vén egy szép csellel tisztára játszotta ma­gát, majd 14 méterről éles szögből megcélozta a kaput. A szarvasi hálóőr csak bele­ütni tudott a labdába, az ép­ben Horváth Á. elé perdült, aki közelről a hálóba talált, 2—0. A 24. percben a szarvasi Kovács bal oldali beadásáról lekéstek a védők, a labda Ba­kai elé került, aki hat mé­terről nem hibázott, 2—1. Az 52. percben Evanics jobb oldali beadását Horváth Á. sarokkal rúgta a kapura, de Hanyecz óriási bravúrral hárított. A bajaiak gyors két gólja nem sokkolta a vendégeket, akik hamar válaszoltak Vén és Horváth Á. találatára. Mindazonáltal gyakran za­varba hozták a szarvasi vé­dősort, de a félidő közepére kiegyenlítettebbé vált a já­ték. A fordulás után tovább folytatódott a nagy taktikai csata, de már több gól nem esett, s a színvonal is kíván­ni valót hagyott maga utált. Jó: Szűcs, Evanics, Tóth, ill. Szemere. Kovács. Nyilatkozatok. Kincses Viktor: — Nagy küzdelem­ben megérdemelten nyert a csapat. Pallagi Róbert: — A jól küzdő hazaiak védel­münk hibáit kihasználva olyan előnyre tettek szert, amit a mérkőzés végéig meg tudlak őrizni. AZ NB II KELETI CSOPORTJÁNAK TOVÁBBI EREDMÉNYEI: Kaba— BVSC 1—1 (0—0) Hátvan—Kecskeméti TE 1—2 (0—1) Kecskeméti SC—Debrecen 4—i (2—0) Nyíregyháza—Diósgyőr 1—2 (0-2) Salgótarján—Hódmezővásárhely 5-1 0—1) Kazincbarcika—Szolnok 4—2 (3-0) Csepel—Eger 2—0 (1—0) A KELETI CSOPORT ALLASA A 10. FORDULÓ UTÁN: 1. Diósgyőr 6 4 21-11 16 2. BVSC 6 2 2 14-11 14 3. Csepel 6 1 3 18-12 13 4. Kaba 4 5 1 12- 6 13 5. Kazincbarcika 5 1 4 21-15 11 6. Salgótarján 4 3 3 16-12 11 7. Debrecen 4 3 3 13-11 11 8. Szarvas 5 1 4 17-19 11 9. Nyíregyháza 4 2 4 14- 7 10 10. Baja 3 4 3 8- 8 10 11. KTE 5­5 12-17 10 12. Eger 4 1 5 17-16 9 13. KSC 2 5 3 13-16 9 14. Szolnok 1 3 6 5-17 5 15. Hatvan 1 2 7 7-16 4 16. Hódmezővásárh. 1 1 8 6-20 3 A NYUGATI CSOPORT EREDMÉNYEI: Sopron—Dorog 1—i (0—0) Budafok—Haladás 2—1 (0—0) Mohács—nr kér. TTVE 0—1 (0-0) Nagykanizsa—Komló 4—2 (2—1) Paks—Ajka 3—0 (1—0) Dunaújváros—Zalaegerszeg 0—0 BKV Előre—Szekszárd 0—2 (0—1) Sabaria—Oroszlány 1—2 (1—2) A NYUGATI CSOPORT allasa a 10. forduló után : 1. Haladás 6 2 2 24-14 14 2. III. kér. TTVE 6 2 2 9- 6 14 3. ZTE 5 3 2 20- 9 13 4. Dunaújváros 4 4 2 21-14 12 5. Paks 5 2 3 14-11 12 6. BKV Előre 5 1 4 14-10 11 7. Oroszlány 5 1 4 10- 9 11 8. Sopron 4 3 3 16-16 11 9. Szekszárd 3 4 3 9-13 10 10. Ajka 3 3 4 8-11 9 11. Nagykanizsa 1 6 3 14-18 8 12. Mohács 2 4 4 4- 8 8 13. Sabaria 2 4 4 7-12 8 14. Dorog 2 3 5 9-11 7 15. Budafok 3 1 6 13-24 7 16. Komló 2 I 7 12-18 5 Argyelán (sötét mezben) cselezget, Pecsics kíséretében. A háttérben dr. Kovács és Takó, valamint Farkas figyeli az eseményeket. Békéscsaba—Rába ETO 1—1 Fotó: Gál Edit OROSHÁZI MTK— SZEGEDI DÓZSA 2—0 (0—0) Orosháza. 400 néző. V.: Ba­logh. Orosháza: ölei — Csilek. Homonnai. Tóth Z., Füredi — Fekete, Kupeczki (Kasuba). Nagy (Pólyák) — Árvái Papp. Lipováczi. Edző: dr Pelróczy Gabor. Szeged: Csehó — Fábián. Cserép. Sahin, Tóth — Patyi, Vándor, Dézsi — Rácz (Szeke­res). Farka« (Szálai), Simon. Edző: Czibere László. 57. perc: Fekete nagy lendü­lettel betört a 16-oson belülre és Csehót becsapva a léc alá bom­bázott 1—0. 77. perc: Fekete 10 méterről le­adott lövésébe Fábián belelépett, de a labda a bal sarokba vá­gódott, öngól, 2—0. Az orkánszerü szél volt a fő­szereplő. az első félidőben emiatt nem is tudtak kidolgozni igazi helyzetet a csapatok A fordulás után a hazaiak jobban alkal­mazkodtak a mostoha időjárási viszonyokhoz Jó: Kupeczki, Ár­vái, Homonnai, Fekete ill. Sa­hin, Vándor. Selmeczi László GYULAI SE—CZEGLÉDI HONVÉD 3—2 (I—0) . Gyula, 400 néző. V.: Köböl. Gyu­la: Oláh — Dávid. Burai. Me­gyebíró, Bordács — Domokos (Bíró) Steigerwald, Répási (Lau- rentz.i), Schéllei — Boruz«, Czi- czeri. Edző: Moós János. Cegléd: Hatvani — Nagy (Vágó). Lajko- vics, Horváth I.. Bontovics — Csató, Héjas, Hódosi — Horváth II. Lénárt, Török Edző: Föld­vári Csaba. 30. perc: Domokos a jobb ol­dalon húzott el, beadását a pon­tosan érkező Boruzs nagy erővel lőtte a kapuba, 1—0. 47. perc: Boruzs középen egye­dül tört ki és a bal alsó sarok­ba bombázott, 2—0. 57. perc: Steigerwald 17 méte­res szabadsúgását a kapus ki­ejtette, Répási ott termett, és a hálóba fejelt, 3—0. 68. perc: Török tört be a 16- oson belülre és Oláh fölött a hálóba emelt, 3—1. 85. perc: jobb oldali szöglet után Horváth II. fejelt a kapuba. 3—2. A mérkőzést a. vendégek bu­szának meghibásodása miatt fél órával később kezdték. A viha­ros szélben heves csatát vívott a két együttes és a hazaiak markából majdnem kicsúszott a két pont. A 90 perc fekete kró­nikája: nem sokkal a lefújás előtt két hazai játékos — Do­mokos és Répási — egymással ütközött, s a mentő kórházba szállította a labdarúgókat. Egy perccel később Steigerwaldot a játékvezető egy szabálytalanság után kiállította. Jó: Boruzs, Do­mokos, Répási, ill Csató, Tö­rök. Jenei Kálmán Ifjúsági mérkőzésen: Gyula— Cegléd 2—1. MEZŐHEGYES— MEZÖKOVACSHÁZA 0—4 (0—2) Mezőhegyes 600 néző. V.: Horváth. Mezőhegyes: Bányai — Grezsa, Rédli, Zsóri (Posztós), Papp — Molnár (Vígh), Kovács, Iván. Boros — Harangozó. Pál- hidai. Edző: Ilyés László. Mezö- kovácsháza: Oláh — Kovalcsik. Kovács F.. Török, Kovács Z. — Bányik, Szekeres (Köteles), Bar- tyik. Mocsári — Szatmári (Ju­hász), Kolozsi. Edző: Batke László. 4. perc: Bányik három hazai védőt kicselezett, « mintegy nyolc méterről a tehetetlen Bá­nyai mellett a rövid sarokba lőtt 0—1. 29. perc: Kolozsi jobb szélről beívelt labdáját Bányik Szeke­res elé fejelte, aki 10 méterről nem hibázott, 0—2. 60. perc: Kolozsi húzott el a bal szélen, élesen belőtt labdá­ját a menteni akaró Posztós öt méterről a léc alá fejelte, öngól, 0—3. 75. perc: Mocsári a i6-os táján lerázva védőjét Kolozsi elé tá­lalt. aki éles szögből a 'kapuba taláit, 0—4. v Rendkívül kellemetlen, csípős szélben kezdődött a két szom­szédvár találkozója. A hűvös időben kilátogató szépszámú szurkoló rangadót várt. helyette azonban Inkább egyoldalú küz­delmei látott. A minden csa­pat részben jobb. tetszetősen és tudatosan adogató Kovácsháza újabb „zakót” adott a vajmi ke­vés összjátékot produkáló és ritkán adódó gólszerzési lehető­séggel sem élő hazaiaknak. Jó: A hazai csapatból senki sem nyújtott kiemelkedő teljesít­ményt, ill. Kovács F., Bányik. Kovalosik, Kolozsi. Ifjúsági mérkőzésen: Mezőhe­gyes— Mezőkovácsháza 1—4. Dr. Kató János CSONGR AD—NAGYSZÉNÁS 2-1 (1-0) Csongrád, 500 néző V.: Ig- nácz. A csongrádiak ragadták ma­gukhoz a kezdeményezést, de csak enyhe mezőnyfölényt tud­tak kiharcolni. Az első gól a 42. percben szüLetett: Fóris kilépett két védő között, s hatalmas gólt lőtt a jobb felső sarokba, 1—0. Szünet után is a hazai csapat támadott többet A 65. percben a mérkőzés legszebb támadása futott végig a pályán. Kéri lőtt a bai szélről középre a kaputól hat méterre álló FórLsnak már nem volt nehéz dolga, 2—0. Ez­után a Nagyszénás is kitáma­dott, és a 87. percben megsze­rezte a szépítést jelentő gólt Se­bestyén révén, 2—1. A helyzeteit jobban kihasználó hazai csapat megérdemelten sze­rezte meg a két pontot. Jó: Fó- ris. Tóth, Bense, ill. Sebestyén, Szál ka. KISKÖRÖS—HATÁRŐR DÓZSA 2-1 (0-0) Kiskőrös 600 néző. V.: Keresz­túri. Kiskörös: Szentesi — Kő­halmi II.. szlovák. Kőhalmi I., Szentpéteri — Beregszászi, Sze­kér (Szirják), Verebélyi (Agócs), Szűcs — Pecznik. Vadászi. Edző: Himer István H. Dózsa SE: Sza­bó — Balázs. Luczás. Gaczina, Vári — Kvanduk (Niemetz). Ro­zsos. Határ (Lipták) Tóth — Ignácz, Botlik. Edző: Patyi Bé­la. 50. perc: Szlovák erős lövése kipattant a kapusról és Vadászi közelről a hálóba gurított, 1—0. 77. perc: Tóth 22 méteres sza­badrúgása védhetetlenül vágó­dott Szentesi kapujába. 1—1. 81. perc: Pecznik beadását Va­dászi fejelte a hálóba. 2—1. A hazaiak sok kihagyott gól­helyzettel nehezítették meg sa­ját győzelmüket Jó: Szlovák. Kőhalmi I. ill. Vári, Tóth. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Me­zőtúr—Miske 0—0. Kiskunfélegy­háza— Dömsöd 3—2 (2—0). Dabas —Kiskundorozsma 3— i (2—1). AZ ALFÖLDI CSOPORT Állasa a io. forduló után: 1. Miske 8 2­23- 5 18 2. Kiskőrös 7 2 1 18- 7 16 3. Mezőtúr 5 4 1 14- 5 14 4. Gyula 5 4 1 17-12 14 5. Cegléd 6 1 3 18-12 13 6. Csongrád 4 3 3 17 13 11 7. Sz. Dózsa 3 5 2 13-12 11 8. Mezőkovácsháza 4 2 4 15-12 10 9. Dabas 3 3 4 11-16 9 10. Dömsöd 2 4 4 15-20 8 11. Kiskunfélegyh 3 2 5 12-17 8 12. Nagyszénás­7 3 8-12 7 13. OMTK 2 3 5 10-16 7 14. Mezőhegyes 2 1 7 11-21 5 15. Kiskundorozsma 2 1 7 7-19 5 16. H. Dózsa SE 1 2 7 8-18 4 Megyei I. o. G YOMAEN DHOD— BATTON Y A 3—0 (0—0) Gyomaendrőd. 350 néző. V.: Barsányi. Gyomaendrőd: Sza­kács — Kéki. Gonda (Bukva), Plóstyik, Mesterházi Pataki (Gubucz), Máté, Győrfi, Gebri, Durucskó. Fehér Edző: Koltai Lajos. Battonya: Kolos — Tur- buez, Hajdara dr. Lehoczki, Si­mon T., Fekete, Tóth (Daróczi), Mákos, Simon A. (Szekeres), Bányai, Talpai. Edző: Juhász Zoltán. A battonyaiak rendkívül ideges, helyenként durva játéka teljesen érthetetlen volt. hiszen egy percig sem volt vitás, me­lyik a jobb csapat. Kiállítva: Fekete a 74. p., után rúgásért. G.: Máté a 48., Pataki a 60., Győrfi a 80. percben,. Jó: Gebri (a mezőny legjobbja), Durucs­kó, Győrfi. ill. Simon T., Má­kos. (Szabados Ferenc) VÉSZTŐ— MEDGYESEGYHAZA 0—3 (0—2) Vésztő, 350 néző. V.: Búzás. Vésztő: Kiss — Háti. Rácz. Var­ga, Deák Képíró, ötvös (Mol­nár), Gortka, Horváth. Rith, Szénási. Edző: Rácz Péter. Mcd- gyesegyháza: Knapcsik — Sza­bó, Balázs. Hegyi Kiss. Holecz, Juhász, Zámbori, Vágási, Oláh, Kindel (Csehi). Edző: Cseh György. A rossz napot kifogó hazaiak ellen sima vendéggyőze­lem született. A szünetben Tra­bantot sorsoltak, melynek nyer­tese a 2441—es számú tombola­jegy. G.: Zámbori a 15. a 25., a 85., percben. Jó: Horváth, ill. Balázs, Kiss, Holecz, Zámbori. (Buzgány József) KONDOROS— BEKESSZENTANDRAS 1—0 (0—0) Kondoros, 250 néző. V.: Varga Kondoros: Fazekas — Nagy (Brlázs) Janurik, Szklenár, He­gedűs, Janis, Glózik, S'árosi, Kurucz I., Filipinyi. Edző: Kunstár János. Békesszentand- rás: Petrás — Koppányi, Ro­hony Bencsik, Tasi, Szabó (Petykó), Raj P., Demjén, Kon- dacs. Horváth, Virágh. Edző: Czigléczki Sámuel. Az első fél­időben a három ziccert hibázó hazaiak nehezen nyertek a jól játszó békésszentandrásiak ellen. G : Brlázs a 83. percben. Jó: Ku­rucz I., Filipinyi Fazekas, Szklenár (a mezőny legjobbja), ill az egész vendégcsapat. (Vígh Zsigmond) MEZÖBERÉNY— H. SZALVAI SE 1—0 (1—0) Mezőberény, 100 néző. V.: Szombathelyi Mezőberény: Braun — Puskás, Harmati J., Harmati L., Hegedűs Jakab, Kreisz, Csákó (Pecze), Lakatos, Rácz, Tóth Edző: Chrappán Já­nos. H. Szalvai SE: Tóth I. M. — Hankó, Germán, Tóth II. M.. Szász, Udvari, Mező, Kiss (Su- tyinszki), Komáromi, Negye (Do­bó) Képíró Edző: Kovács Sán­dor. Nagy küzdelem • után jó mérkőzésen szerezte meg a két pontot a Mezőberény. Kiállítva: Hegedűs, beszédért G.: Lakatos. Jó: Lakatos, Harmati L., Har­mati J., Rácz, ill. Udvari, Szász, Képíró. (Henger Péter) SZEGHALOM—ELEK 0—7 (0-4) Szeghalom 150 néző. V.: Amb- lóczki. Szeghalom: Bere — Bar­na. Kozák Fehér, Túri. Zsadá- nyi. Macsári. Baranya (Dányi), Boda. Vámos. Macskin. Edző: Bakajsza Ferenc Elek: Lakatos (Botás D.) — Kohut, Csorba. Puskás, Lechncr. Elekes, szűcs (Botás Gy.). Bálint. Gál, Samu. Trepák. Edző: Gál Attila. Á szeghalmiak új felállásban is a régi erdményt produkálták. G.: Lechner a 33., a 42.. a 62., Tre­pák a 15., a 35. Kohut a 63., Bálint a 68. percben. Jó: a ha­zai csapatból senkit sem lehet kiemelni, míg a vendegek min­den játékosa jó teljesítményt nyújtott. (OravsZki Ferenc) KAMUT—FÜZESGYARM AT 3—2 (1—0) Kamut. 150 néző. V.: Dajka. Kamut: Szikora — Ramos, Gá­lát. Csapó, Kovács. Pittner Ga­zsó, Ammann. Boldizsár (Nagy), Balogh. Ilyés (Bora). Edző: Bor­gida János. Füzesgyarmat: Sza­bó — Rácz Pctri. Vígh. Szőke, Kovács. Laurencsik. Saja, Csák, Tőkés. Hegedűs Edző: Kun Gyu­la Közepes iramú mérkőzésen, megérdemelt a hazaiak sikere. G*: Pittner a 20., a 64. percben ll-esböl Balogh a 85.. ill. Luu- renczi a 62., Tőkés a 89. perc­ben Jó: Galáth. Csapó. Pittner, Balogh, ill Laurencsik, Tőkés. (Szlancsik János) SARKAD—BCS. FAVORIT 3—1 (0-0) Sarkad. 300 néző. V.: Brusz- nyiozki. Sarkad: Pribojszki — Gurzó S. Török, Vas«. Tóth, Szűcs. Papp. Gurzó J. (Pelru- zsán). Kesztyűs, Szatmári. MJ- hálka (Balogh). Edző: Balogh István. Favorit: Gregovszki — Királyvári. Nagy Gy., Nagy L. Gajdács, Tárnok. Sinkoviczi Lipták, Bognár, Bella Szarvas. Edző: Turcsek Zoltán. Jó iramú mérkőzésen a vendegek nem használták ki az orkánszerű szél segítségét. A hazaiak fordulás után 10 perc alatt eldöntötték — jó játékvezetés mellett — a mér­kőzés sorsát. G.: Török a 46., Nagy L.. az 5i (öngól). Vass az 56.. Szarvas a 87. percben. Jó: Tóth (a mezőny legjobbja), Tö­rök Vass, Papp, ill. Királyvári, Sinkovicz. Szarvas. (Nemes Sán­dor) További erdmény: Gádoros- Tótkomlós 1—2 (1—1). A mérkő­zésről nem érkezett részletes tu­dósítás! A MEGYEI I. O. BAJNOKSÁG ALLASA A 11. FORDULÓ ÚTAN: 1. Gyomaendrőd 7 2 2 22- 3 16 2. Sarkad 7 2 2 24-14 16 3. Vésztő 6 3 2 30-16 15 4. Elek 4 6 1 23-10 14 5. Bcs. Favorit 6 2 3 18-12 14 6. Kondoros 6 1 4 18-14 13 7. Battonya 4 5 2 14-13 13 8. Medgyesegyh. 5 2 4 15-13 12 9. Kamut 3 5 3 13-15 11 10. Füzesgyarmat 4 2 5 16-14 10 11. Békésszenta. 4 2 5 15-17 10 12. Tótkomlós 3 4 4 13-15 10 13. H. Szalvai SE 4 5 4 18-25 9 14. Mezőberény 2 1 8 6-17 5 15. Gádoros 1 2 8 7-23 4 16. Szeghalom 1 2 8 15-46 4 Ifjúsági eredmények: Gyoma- endröd—Battonya 1—1. Szegha­lom—Elek 4—1, sarkad—Favorit 0—1, Kondoros— Békésszentand- rás 0—l. Kamut—Füzesgyarmat 0—4, Vésztő—Medg.vesegyháza 3—3. Gádoros—Tótkomlós 0—4. Totóeredmények 1. FTC—Videoton 4—0 1 2. Siófok—Vasas 1—2 2 3. Szeged—Pécs 0—2 2 4. Ü. Dózsa—Vác 0—2 2 5. Békéscsaba—Rába ETO 1—1 X 6. Debrecen—Bp. Honvéd 0—1 2 7. Tatabánya—MTK-VM 1—1 X 8. Hertha BSC—Frankfurt 1—0 1 9. Karlsruhe—Kaisers!. 4-2 1 10. Mainz—Mannheim 3-1 1 11. Napoli—Milan 1—1 X 12. Foggia—Verona 1—0 1 13. Pescara—Ascoli 0—0 x + 1 mérkőzés: 14. Veszprém—Bp. Volán 4—3 1 Mit fizet a totó? A Sportfogadási és Lottóigaz­gatóság közlése szerint a 42. heti totónyeremények az illeték levonása után a következők: 13 plusz 1 találatos szelvény 3 da­rab, nyereményük egyenként 2 945 450 forint; 13 találatos szelvény i darab, nyereménye 2 039 158 forint; 12 találatos szelvény 100 darab, nyeremé­nyük egyenként 54 378 forint; 11 találatos szelvény 1 604 darab, nyereményük egyenként 3390 forint; 10 találatos szelvény 14 311 darab, nyereményük egyenként 570 forint. BÉKÉS MEGYEI Politikai napilap. Igazgató főszerkesztő: dr. Serédi János. Főszerkesztő-helyettes: Seleszt Ferenc. Megbízott igazgatóhelyettes: Raáb Sándomé. Kiadja a Békés Megyei Lapkiadó Vállalat. A szerkesztőség és a kiadó címe: Békéscsaba, Munkácsy utca 4. szám, Pf. 111. 5601. A szerkesztőség telefonszáma: (66) 27-844, főszerkesztő: (66) 21-401, a kiadó telefonszáma: (66) 26-395. Telexszám: 83-312. Telefax: (66) 21-401. Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető a hírlapkézbesitő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hónapra 105 forint, egy évre 1260 forint. Készül: a Kner Nyomda lapüzemében, Békéscsaba, Lenin út 9—21., 5600. Vezérigazgató: Balog Miklós. ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzünk meg és nem küldünk vissza.