Békés Megyei Népújság, 1990. szeptember (45. évfolyam, 205-229. szám)

1990-09-24 / 224. szám

1990. szeptember 24., hétfő Bajusz nélkül nem megy Rosza Mária rekordja Ötödik alkalommal rendezték meg Balassagyarmaton az Ipoly gyalogló kupát és Lebó-emlékversenyt. A szom­baton reggel rajtoló 20 km-es gyaloglás mezőnye min­den eddiginél színvonalasabb versenyt ígért, hiszen a raj­tolok között volt a spliti Európa-bajnok, Pavel Blazekis. Hírnevéhez méltóan szerepelt, jelentős előnnyel győzött annak ellenére, hogy Dudás Gyula — aki negyedikként ért célba — megdöntötte a hazai rekordot. A női me­zőnyben ott találtuk a békéscsabai duót, a Rosza Mária, Ilyés Ildikó párost, akik közül ezúttal is az előbbi bizo­nyult jobbnak, mi több, az idén elvesztett rekordját is visszahódította a komlói Alföldi Andreától. i Eredmények. Nők. 10 km: 1. Rosza Mária (Békéscsaba) 45:21,8, országos csúcs (régi: 45:57, Alföldi, 1990), 2. Szir- bin (szovjet) 45:59,0, 3. Feszenkó (szovjet) 46:31,2, 4. Ilyés (Békéscsaba) 46:48,8. Férfiak. 20 km: 1. Blazek (csehszlo­vák) 1:20:58,0, 2. Kazlauskas (litván) 1:23:34,5, 3. Szoko- lovszkij (szovjet) 1:23:56,8, 4. Dudás (Szeged) 1:24:43,8, országos csúcs (régi: 1:25:42,7, Urbanik, 1986). (Folytatás az 1. oldalról) A félidő lefújása előtt Fodor a balösszekötő helyéről Gre- gort szöktette, aki 14 méter­ről célzott, de a kifutó Gu­lyás lábbal mentett. A szünet után Fodor kí­sérletezett lövéssel, de Gulyá­sé lett a labda, majd három perccel később újra célzott, de ekkor a békéscsabai ka­pus szögletre tolta a pety- tyest. A 63. percben „11-est kiáltott” a publikum egy ré­sze. miután Kovács E. elé kivetödött Gulyás, még a 16- oson belül egy lépéssel, a fővárosiak védője pedig át­esett a kapuson. A 69. perc­ben növelte előnyét a piros­fehér együttes. Belvon rosz- szul adott haza, a kifutó Gu­lyás és a kapu előtt elgu­rult a labda. Fodor utána- sprintelt, s még az alapvo­nal előtt elcsípte. Visszagu­rított. s Gregor tíz méterről lőtt. de a labda a védőkről Urbányi elé pattant, aki a jobbösszekötő helyéről, 14 méterről a jobb alsó sarok­ba lőtt, 0—2. A lefújás előtti percekben Molnár lövését Gulyás, a túl­oldalon Miklyáét Petri hárí­totta. Érthetően nagy várakozás előzte meg a mérkőzést, hi­szen egy jó formában levő Békéscsaba, és egy egyre jobban belelendülő Bp. Hon­véd csábította a nézőket a Kórház utcába. Mindkét edző a találkozó előtt arról beszélt, hogy vélhetően egyenlő erők küzdelmét lát­hatjuk, és már a döntetlen­nel is elégedettek lennének. Nos, ezt a békéscsabaiak A 7. percben egy középen vezetett gyors hazai táma­dás végén Hodur kényszerí­tőzött Garaival, s a vissza­adott labdát a 16-os vonalá­ról laposan a kapu bal ol­dalába vágta, 1—0. A 28. percben Hodur lé­pett ki középen egyedül a védők között, Luzsák le­rántotta, amiért a védő sár­ga lapot kapott. A szabad­rúgást Mohácsi végezte el, Garai elé ívelte a labdát, aki egy védőtől szorongatva, az öt és feles jobb oldali sarkától félmagasan a rövid­sarokba bombázott, 2—0. A 45. percben Stark fele­selésért sárga lapot kapott. A pompás verőfényben a nappal szembe játszó hazai Életsziavonal A meccs szünetében — két reklám között — a he­lyi műsorközlő azt kéri hallgatóságától, hogy aki a két héttel ezelőtti mér­kőzés után talált egy eser­nyőt, szíveskedjen vissza­szolgáltatni. Szóval becsületes meg­találó kerestetik. És élet­színvonal is. F. I. megcáfolták, ugyanis a pé­csi jó produkció után bizony meglehetősen halvány telje­sítményt nyújtottak. Olykor ugyan mezőnyfölényt harcol­tak ki, de ennek ellenére nem érvényesült akaratuk még a középpályán sem, minden esetben. A főváro­siak keményebben, gyorsab­ban, és ami fontos, határo- zattabban játszottak. A lab­dáért indult csaták zömmel a piros-fehérek javára dől­tek el. Ez a határozottságuk a kapu előtt is érvényesült, s bizony fejet kellett hajta­niuk a házigazdáknak e szombat délután a nagyobb tudás előtt. S mindebből úgy tűnik: bajusz nélkül nem megy... ■ Jó: Csanálosi, ill. Csepre- gi. Kovács E„ Fodor, Urbá­nyi. Nyilatkozatok. Vígh Ti­bor: — A jobb játékerőt képviselő és jobban is ját­szó fővárosiak megérdemel­ten győztek. Mezey György: — Nagyon értékes győzelmet arattunk egy kitűnő Békés­csaba ellen • •. Jávor Péter csapat lépett fel támadólag és egy szép összjáték végén a vezetést is hamar meg­szerezte. Ezután kiegyenlí­tett lett a küzdelem, lüktető volt a játék, hol az egyik, hol a másik csapat ragadta magához a kezdeményezést. Mindkét oldalon sok veszé­lyes, távoli lövés szállt ka­pura, illetve nem sokkal mellé vagy fölé. A félidő de­rekán egy pontrúgást köve­tően növelte előnyét az üveg­gyári gárda, majd a játék­rész hátralévő idejében ma­gánál is tartotta a karmes­teri pálcát. Szünet után min­den ott folytatódott, ahol korábban abbamaradt. Nem csökkent az iram, mind a két csapat nagy lendülettel vetette magát a küzdelembe. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Bp. Volán—Vác 0-3 (0-1) Veszprém—MTK-VM i-0 (1-0) Rába ETO—Videoton 3-0 (2-0) Tatabánya—Szeged 1-0 (0-0) Debrecen—Vasas 1-0 (0-0) FTC—Pécsi MSC 1-0 (1-0) O. Dózsa—Siófok 1-1 (0-1) AZ NB I ÁLLÁSA: A TARTALÉKBAJNOKSÁGÉRT: Békéscsaba—Bp. Honvéd 0—1 (0—1). Békéscsaba, 500 néz fl. V.: Bába. Békéscsaba: Baji (Tüs- kés) — Gazsó, Sitkéi, Kiss L., Such, Oláh — Gyura, Major, Podmaniczky — Szegedi, Beli- cza. Edző: Szita László. A sok­kal rutinosabb fővárosiak egy remekül játszó és a feladathoz felnőtt Békéscsabát kaptak el­lenfélül, amely derekasan állta a piros-fehérek rohamait — egy megingástól eltekintve. A dön­tetlen igazságosabb lett volna. G.: Komódi. Jó: Major, Kiss L., Oláh. ill. Tarlós!, Árki, Komódi, (gyurkó) AZ NB I-ES IFJÚSÁGI BAJ­NOKSÁGÉRT: Bp. Honvéd—Békéscsaba 5—0 (3—0). Budapest. V.: szabó B. Békéscsaba: Such — Schneider, Béltekl, Magvari (Halmai), Ko­vács B. — Vigh, Kulcsár, Bó- csik. Debreczeni (Lévai) — Nagy II. L. (Hunya), Nagy I. L. Edző: Ogrincs Pál. Kiállítva: Such. Lévai. G.: Horváth 4, Fekete. Jó: Horváth. Flórián, Faragó, ill. Kulcsár, Nagy I. L. A SERDüLÖBAJNOKSÁGÉRT: Bp. Honvéd—Békéscsaba 1—1 (1—0). Budapest. V.: Hidas. G.: Imre. ill. Kiss J. AZ NB I ÁLLASA A 6. FORDULÓ UTÁN 1. Vác 5 - 1 12- 7 10 2. Bp, Honvéd 411 14- 4 9 3. Ferencváros 411 12- 3 9 4. Tatabánya 4 1 1 10- 7 9 5. Rába ETO 4 - 2 12- 7 8 6. Veszprém 2 4 - 5-3 8 7. Siófok 231 6-4 7 8. C. Dózsa 3 1 2 12-H 7 9. Békéscsaba 3-3 9-7 6 10. Vasas 213 10-12 5 11. Szeged 213 4-9 5 12. MTK-VM 2-4 8-9 4 13. Pécs 2-4 4-6 4 14. Debrecen 123 3-8 4 15. Videoton- 1 5 2-12 1 16. Bp. Volán- - 6 0-14 0 Aztán kissé elszürkült a já­ték. A hazaiak nyugodtan futballoztak, a vendégek nem tudtak felpörögni. A mérkőzés megtartotta az el­ső félidőben látott jellemző erényeit: sok volt a távoli próbálkozás, mindkét olda­lon akadtak kihagyott hely­zetek, ám a kapuba már egyik fél sem tudott beta­lálni. Jó: Králik, Garai, Hodur, Balga, ill. Nagy M., Szarvas. Nyilatkozatok. Dávid Ró­bert: — Beigazolódott,- hogy tudunk hazai pályán is eredményesen játszani. Győ­zelmünkhöz nem férhetett kétség, jól játszott a csapat. Pallagi Róbert: — A hazai csapat az első félidőben nyúj­tott játéka alapján rászol­gált a két pontra. Balás Róbert A KELETI CSOPORT TOVÁBBI EREDMÉNYEI: Kecskeméti SC—Diósgyőr 2—2 (2-0) Baja—BVSC 2—3 (2—1) Hatvan—Nyíregyháza 1—0 (0—0) Kazincbarcika—Kecskeméti TE 5-1 (2-1) Metripond—Debrecen 0—l (0—1) Szolnok—Eger 1—0 (1—0) Csepel—Kaba 1—2 (0—0) A NYUGATI CSOPORT EREDMÉNYEI: Sabaria—Budafok 1—0 (1—0) Paks—Haladás 3—1 (1—1) BKV Előre—Komló 3—1 (2—1) Sopron—Nagykanizsa 4—2 (3—1) Mohács—Dorog 0—0 III. kér. TTVE—Oroszlány 1—0 (0-0) Dunaújváros—Ajka 2—0 (1—0) Zalaegerszeg—Szekszárd 2—0 (1-0) AZ NB II KELETI CSOPORT ÁLLÁSA A -6. ;FORDULO UTÁN 1. DMTE 4 11 12- 3 9 2. Kaba 3 3­10- 4 9 3. Diósgyőr 3 3­12- 7 9 4. BVSC 4 1 1 8- 6 9 5. Nyiregybáza 3 1 2 10- 3 7 6. Csepel 3 12 10- 7 7 7. Salgótarján 3 12 8- 7 7 8. Szarvas 3 12 8-12 7 9. Eger 3 - 3 12- 9 6 10. Kazincbarcika 2 13 8-10 5 11. Kecskeméti SC- 5 1 6- 9 5 12. Hatvan 12 3 4- 7 4 13. Kecskeméti TE 2-4 5-12 4 14. Szolnok 12 3 3-10 4 15. Baja- 3 3 3- 6 3 16. Metripond- 1 5 2- 9 1 ; NBIU ALFÖLDI CSOPORT SZEGEDI DÓZSA— MEZOKOVÁCSHÁZA 1—1 (1—1) Szeged, 300 néző. V.: dr. Bo- zóki. Szeged: Csehó — Fábián, Popol, Sahin, Tóth (Rácz) — Ba­tik, Vándor (Pikó), Szekeres — Szalai, Simon, Miklós. Edző: Czibere László. Mezökovácsháza: Szilva — Kovalcsik, Kovács F., Török, Kovács Z. — Bányik, Kö­teles, Bartyik — Mocsári, Sze­keres, Szatmári. Edző: Batke László. 3. perc: Simon a 16-osról nagy erővel a bal feslő sarokba rúg­ta a labdát, 1—0. 25. perc: egy ellentámadás so­rán Kovács Z. egyenlített, 1—1­48. perc: Batikot a játékvezető utánrúgás miatt kiállította. Az első félidőben a szegediek támadtak többet, a fordulás után a létszámfölénybe került Mezökovácsháza uralta a me­zőnyt. Jó: Csehó, Fábián, Sze­keres, ill. Köteles, Török, Ko­vács Z. GYULA—DABAS 1—0 (0—0) Gyula, 600 néző. V.: dr. Má- tyus. Gyula: Oláh — Démusz, Burai, Megyebiró, Botyánszki — Steigerwald, Répási (Bordás), Séllei, Simák — Boruzs, Domo­kos. Edző: Moós János. Dabas: Halász — Krász, Dabasi K„ Da- basi S„ Pásztor — Tót, Balato­ni, Pintér, Bodola (Sebők) — Baungarlner, Viczkó. Edző: Sztancsek János. 86. perc: Pintért reklamálásért a játékvezető kiállította. 89. perc: az ötösön cselezgető Boruzst a dabasi védők felvág­ták. A megítélt büntetőt Megye- bíró a jobb alsó sarokba lőtte, 1—0. Az első félidőben a dabasiak halogató taktikája ellenére is vi­szonylag kiegyenlített játék folyt a pályán. A második félidőben az átszervezett hazai csapat fö­lénybe került, s az utolsó per­cekben elért góljával megérde­melt győzelmet aratott. Jó: Bu­rai, Megyebiró, Steigerwald, ill. Pintér, Dabasi K., Tóth. Ifjúsági mérkőzésen: Gyula— Dabas 0—2. OROSHÁZI MTK—H. DÓZSA SE 1—1 (1—1) Orosháza, 700 néző. V.: Schö­nten. OMTK: ölei — Árvái, Csi- lek, Tóth Z„ Füredi — Fekete (Pólyák), Homonnai, Kupeczki, Bányik (Kasuba) — Papp I., Li- pováczi Edző: dr. Petróczy Gá­bor. H. Dózsa SE: Veres — Kiss, Niemetz, Vári, Balázs — Ignácz, Papp J. (Tóth A.), Kvanduk, Rozsos (Nagy T.) — Lipták, Bot- ük. Edző: Patyi Béla. 12. perc: Homonnai bal oldal­ról remekül adott középre, Ku­peczki egy csel után i0 méter­ről a jobb alsó sarokba lőtt, 1—0. 28. perc: Kvandukot Csilek buktatta 17 méterre a kaputól. A szabadrúgásból a sértett a jobb felső sarokba emelte a labdát, 1—1. A helyi rangadón az első 20 perc lendületes játéka után visz- szavettek az iramból a csapatok. A második félidő közepétől a határőrök többet veszélyeztettek, kapufát is lőttek. A pontosztoz­kodás reális. Jó: Árvái, Kupecz­ki, ill. Ignácz, Kvanduk. Selmeczl László MEZŐHEGYES—NAGYSZÉNÁS 1-1 (1-1) Mezőhegyes, 500 néző. V.: Bá- nóczki. Mezőhegyes: Bányai — Grezsa, Rédli (Krecsméri), Ku- kely. Olasz (Zsóri) — Molnár, Kovács, Vígh T.. Boros — Ha­rangozó, Pálhidai. Edző: Ilyés László. Nagyszénás: Molnár — Gyimesi, Hankó, Nagy, Ugró — Juhász, Sebestyén, Szalka, Hor­váth (Páli) — Héjas, Forgács (Winetter). Edző: Boér Ernő. 9. perc: kapu előtti kavaro­dásból a szemfüles Sebestyén gurított a hálóba, 0—1. 32. perc: a 16-oson belül Olaszt lerántották, 11-es! A büntetőt Kovács értékesítette, 1— 1. Jó iramú, de rengeteg hibá­val tarkított találkozón, főleg a két 16-os között folyt a játék. A csapatok tehetetlen csatárso­rai nemigen hozták tűzbe a fél­ezer nézőt, akik időnként ..kel­lemesen” unatkoztak. Jó: Vigh, Kovács, ill. Sebestyén, Szalka. Ifjúsági mérkőzésen: Mezőhe­gyes-Nagyszénás 1—0. Dr. Kató János További eredmények: Mezőtúr —Csongrád 3—0 (1—0), Kiskun­félegyháza—Miske 0—2 (0—2), Dömsöd—Cegléd 0—0, Kiskőrös— Kiskundorozsma 2—0 (1—0) AZ NB III iALFÖLDI CSOPORT ÁLLÁSA A «. FORDULÓ UTÁN 1. Miske 5 1 ­14- 1 11 2. Mezőtúr 4 1 1 11- 4 9 3. Kiskőrös 4 1 1 10- 4 9 4. Gyula 3 3 ­8- 4 9 5. Cegléd 3 1 2 7- 6 7 6. Dabas 2 2 2 7- 6 6 7. Mezökovácsháza 2 2 2 6- 5 6 8. Szegedi Dózsa 1 4 1 6- 6 6 9. Nagyszénás- 5 1 4- 6 5 10. Dömsöd 1 3 2 7-11 5 11. OMTK .13 2 3- 7 5 12. Kiskunfélegyh. 12 3 5- 8 4 13. Csongrád 12 3 7-11 4 14. H. Dózsa SE 12 3 5- 9 4 15. Mezőhegyes 114 7-11 3 16. K.-dorozsma 1 1 4 3-11 3 1 ^ i Megyei 1. o. VÉSZTŐ—BCS. FAVORIT 4—0 (1—0) Vésztő, 300 néző. V.: Varga. Vésztő: Kiss — Háti, Rácz, Var­ga, Deák (Fekete, Képíró), Ta­pasztó, ötvös, Gortka, Horváth, Rith, Szénási. Edző: Rácz Pé­ter. Favorit: Gulyás — Danics- ka, Molcsányi, Nagy L., Gaj­dács, Nagy Gy., Szarvas, Lip­ták, Bognár, Bella, Lőrinczi (Rádai). Edző: Turosek Zoltán. Eseményekben gazdag mérkőzé­sen egv kiváló csapatot győzött le — elsősorban jól játszó csa­tárai révén — az imponáló tel­jesítményt nyújtó hazai együt­tes. G.: Szénás! a 40.. Horváth a 60., a 69., Képíró a 86. perc­ben. Jó: az egész vésztői együt­tes, ill. Szarvas, Lipták. (Buz- gány József) KAMUT— H. SZALVAI SE 2—2 (1—2) Kamut, 150 néző. V.: Szeles. Kamut: Szikora — Nagy, Ga- láth, szakái (Kovács), Gazsó, Pittner, Antmann, Bora, Boldi­zsár, Balogh, Ilyés. Edző: Bor- gula János. H. Szalvai: .Tóth — Hankó. Germán, szűcs. Szász, Pántya (Dobó), Mező. Udvardi, Vincze (Komáromi), Sipos, Kép­író. Edző: Kovács Sándor. Ira- mos mérkőzés, reális eredmény. G.: Antmann 1‘1-esből a 40., Ba­logh a 82., ill. Képíró a 25., Me­ző a 38. percben. Jó: Szikora, Nagy, Antmann, ill. Szász, Me­ző, Udvardi, Képíró. (Szlancsik János) MEZŐBERÉNY—KONDOROS 2—1 (2—0) TÖTKOMLÖS 2—1 (1—0) Medgyesegyháza, 250 néző. V.: Vezér. Medgyesegyháza: Knap- csik — Hegyi, Isztln, Sipos, Kiss, Vágási (Szabó), Holecz, Tasi, Plástyik, Balázs, Oláh. Edző: Cseh György. Tótkomlós: Fü- löp — Poljak, Pásztor, Hajdú, Nyári T„ Kovács, Bállá (Zádo- ri), Szpisják, Nyári A., Nagy, Zeingor. Edző: Matajsz Pál. Nagy iramú, küzdelmes mérkőzésen a hazaiak a találkozó elején sok helyzetet elpuskáztak, így szo­ros lett a parti. G.: Balázs a 18., a 75., ill. Nyári T. a 48. percben. Jó: Sipos, Balázs, Oláh, ill. Poliak, Nagy, Zsingor. (Ora- vecz Tamás) GYOMAENDRÖD—SARKAD 1—0 (1—0) Gyomaendrőd, 600 néző. V.: Szeles. Gyomaendrőd: Szakács — Kéki (Gera), Gonda, Plás­tyik, Mesterházi, pataki, Buk­va, Gubuez (Tóth T.), Gebri, Durucskó, Fehér. Edző: Koltai Lajcs. Sarkad: Dobi — Gurzó S., Török, Varas (Petrusán), Tóth, Szabó, Polosek (Mihálka), Papp, Kesztyűs, Szatmári, Gurzó J. Edző: Balogh István. A me­zőnyben kulturáltan, időnként szemre tetszetősen futballozó sarkadiak ellen szerencsés gól­lal nyert a hazai csapat. G.: pa­taki a 10. percben. Jó: Plástyik, Gebri, ill. Török, Szabó. (Sza­bados Ferenc) GÁDOROS— BÉKÉSSZENTANDRAS 1—2 (1—1) Gádoros, 200 néző. V.: Vég­vári. Gádoros: Ivanics — Héjas, Hegedűs, Breznyik, Mihók, Ta­kács, Pisont P. (Németh), Lő- rincsik, Jámborcsik, Orbán, Pi- sont Z. (Virág). Edző: Hegedűs Pál. Békésszentandrás: Petrás — Valencsik (Raj II.), Csík, Ben- csik, Tasi, Szabó, Raj I., Delh­ién, Kondaos, Horváth, Virág. Edző: Czigléczkl Sámuel. Nagy­vonalú játékvezetés mellett a győzelmet jobban akaró vendé­gek megérdemelten vitték el a két pontot. G.: Orbán a 8., ilL Virág a 26., Kondacs az 57. percben. Jó: Ivanics. Ul. .Dem- Jén, Kondacs, Tasi. (Prozlik Pál) FÜZESGYARMAT- ELEK 3—0 (1—0) Füzesgyarmat, 350 néző. V.: Molnár. Füzesgyarmat: szabó — Rácz, Petri, Tőkés, Vígh, Szőke, Saja, Kovács, Oláh, Barta (Var­ga), Hegedűs. Edző: Kun Gyula. Elek: Botár — Kohut, Csorba, Pigler, Elekes (Szűcs), Puskás, Reiétár, Gál, Samu, Trepák (Bálint), Dávid. Edző: Gál Atti­la. Jó iramú mérkőzésen a ha­zai csapat megérdemelten nyert. G.: Szőke a 4., Hegedűs a 65. és a 80. percben. Jó: Petri, Sző­ke, Hegedűs, ill. Dávid, Kohut. (Szabó László) SZEGHALOM—BATTONYA 2—2 (1—1) Szeghalom. 200 néző. V.: Koch. Szeghalom: Bere — Maoskin. Kovács, Tar, Bondár, Kozák, Elekeis, Rácz (Zsadányi), Zeom- bok A., Macsári (Vámos), Zsom- bok J. Edző: Bakajsza Ferenc. Battonya: Kunos — Turbucz, Hajdara, Kovács, Simon T., Tóth, Szekeres (Mákos II.), Má­kos I. (Fekete). Simon A., Bá­nyai. Talpai. Edző: Juhász Zol­tán. Az érzelmektől túlfűtött hangulatban lezajlott mérkőzés a játékvezető jóvoltából majd­nem botrányba fulladt. Egy igen jó találkozót „sikerült” elron­tania. amit az is bizonyít, hogy ' rendőri kísérettel kellett elhagy­nia a pályát. G.: Macsári a 30., Tóth a 40., Tóth A. a 60., Már­kot I. 11-esből a 75. percben. Jó: Kozák, Elekes, Macskin. ill. Kunos, Haidara, Simon A., Tóth. (Oravszki Ferenc) Totóeredmények A totó 38. heti játékszelvényén szereplő mérkőzések eredmé­nyei : 1. Békéscsaba—Bp. Honvéd 2-0 2 2. Bp. Volán—Vác 0-3 Z 3. Hertha—Bremen 0-0 x 4. St. Pauli—Stuttgart 2-2 x 5. Uerdingen—Kaiserslaut. 3-7 2 6. Oldenburg—Duisburg 1-1 x 7. Homburg—Schalke törölve a megállapított eredmény: 1 8. Pisa—Genoa 0-0 x 9. Parma—Napoli 1-0 1 10. Torino—Intemazionale* 2-0 1 11. Avellino—Barletta 3-1 1 12. Foggia—Brescia 1-0 1 13. Salernitana—Udinese 1-1 x Pluszmérkőzés: 14. Darmstadt—Saarbrücken 1-0 1 A középpályán olykor nagy volt a zsúfoltság, de a sötét mezes békéscsabaiak ritkán tudtak kibontakozni, inkább a fővárosiak veszélyeztettek. így Békéscsaba—Bp. Honvéd 0—2 Fotó: Gál Edit Salgótarjáa-Szarvasi Vasas 2-0 (2—0) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Salgótarján, 1000 néző. V.: Lőlya (Márta, Birincsik). Salgótarján: Halász L, — Zsély, Babcsán, Stark — Kajli, Balga, Gyetvai, Králik — Garai, Mohácsi, Hodur. Edző: Dávid Róbert. Szarvas: Halász F. — Fekete, Luzsák, Holp, Szemere — Bakai, Szarvas, Nagy M., Brakszatórisz — Csalos, Csák. Edző: Pallagi Róbert. Csere: Brakszatórisz h. Sebők a 46., Mohácsi h. Balogh a 69., Ba­kai h. Somogyi a 69., Balga h. Benyó a 85. percben. Gólszerző: Hodur a 7., Garai a 28. percben. Sárga lap: Luzsák a 28., Stark a 45. percben. Mezöberény, 250 néző. V.: Pin­tér. Mezőberény: Braun — Rácz, Harmati J„ Harmati L., Hege­dűs, Csákó, Abelovszki (Ba­logh), Jakab (Lendvai), Laka­tos, Kreisz, Tóth. Edző: Chrap- pán János. Kondoros: Ancsin — * Nagy, Jan úrik (Karsai), Mázán, Brlázs, Kurucz II.. Janis, Gló- zik, Sárosi, Kurucz I., Kórodi (Hegedűs). Edző: Kunstár Já­nos. Nagy küzdelem után szü­letett meg — korrekt játékve­zetés mellett — a herényiek el­ső győzelme. G.: Tóth, Hege­dűs, ill. Mázán. Jó: Harmati L., a mezőny legjobbja, Harmati J., Hegedűs, Kreisz, ill. Ancsin, Nagy, Brlázs. (Henger Péter) medgyesegyháza— A MEGYEI I. OSZTÁLYÚ BAJ­nokság Állasa A 7 . FOR­DÚLÓ UTÁN: 1. Gyomaendrőd 6 1­18- 0 13 2. Vésztő 5 1 1 21- 9 11 3. Kondoros 5 ­2 14- 9 10 4. Sarkad 4 1 2 15- 9 9 5. Elek 2 4 1 12- 7 8 6. Bcs. Favorit 3 2 2 10- 8 8 Battonya 2 4 1 10- 8 8 8. Füzesgyarmat 2 2 3 9- 8 6 9. Kamut 1 4 2 6- 7 6 10. Medgyesegyháza 2 2 3 7-10 6 11. Békésszentandr. 2 2 3 9-12 6 12. H. Szalvai SE 1 4 2 8-16 6 13. Tótkomlós 1 3 3 7-10 5 14. Szeghalom 1 2 4 12-26 4 15. Mezőberény 1 1 5 5-12 3 16. Gádoros 1 1 5 5-16 3 RÉIfre McrYCi Politikai napilap. Igazgató főszerkesztő: dr. Serédi János. Főszerkesztő-helyettes: Seleszt Ferenc. Megbízott Dtirvca iVicVjTcI igazgatóhelyettes: Raáb Sándomé. Kiadjá a Békés Megyei Lapkiadó Vállalat. A szerkesztőség és a kiadó PVnwMOMj Cime: Békéscsaba, Munkácsy utca 4. szám, Pf. 111. 5601. A szerkesztőség telefonszáma: (66) 27-844, főszerkesztő: ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket I ^ | | <?6> 2l * * * 25 * * 28 * * * 32'?01’ a kiadó telefonszáma: (66) 26-395. Telexszám: 83-312. Telefax: (66) 21-401. Terjeszti a Magyar Posta. Elő- "UlltrTiHnrrflramriia hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díi eev hónaDra 105 forint, eev évre 1260 forint. Készül: a Kner Nyomda lapüzemében, Békéscsaba, Lenin út 9—21., 56ÓO. Vezérigazgató: Balog Miklós. nem őrzünk meg és nem küldünk vissza.