Békés Megyei Népújság, 1990. április (45. évfolyam, 77-100. szám)

1990-04-02 / 77. szám

o 1990. április 2„ héttő SPORT SPORT SPORT SPORT A tavaszi szezon legjobb játékával Békéscsabai Előre Spartacos-Vasas 4-1 (1-1) (Folytatás az 1. oldalról) Nyilatkozatok. Vigh Ti­bor: — Magabiztos játékkal szereztünk vezetést, aztán a Vasas gólja „megnyirbálta” önbizalmunkat. A második félidő egyértelműen a mi­énk volt. Mészáros Ferenc: — A második 45 percben nyújtott jobb játékával meg­érdemelten nyert a Békés­csaba, de leszünk mi még boldogabbak és vidámabbak. Jávor Péter A TARTALÉKÉ AJNOKSAGÉRT: Békéscsaba—Vasas 1—1 (0—1). Békéscsaba, 500 néző. V.: Bába. Békéscsaba: Tüskés — Kies L. fVura). Bordára. Botyámszld, Oláh — Zahorán (Imri), Brak- Bzatórlsz, Mázán, Lipták V. (Pusztai) — Udvari, Kernen cs. Edző: Szita László. Kitünően előkészített, salakos pályán ját­szottak a csapatok. A második játékrészben a hazaiak jó já­tékkal rukkoltak ki, s ilyen, kü­lönbséggel Is megérdemelten nyertek. G.: Udvari 2, Kerne- nes 2, 111. Kecskés. 36: Tüskés. Kiss L.. Udvari, Keimen es. Oláh. ill. Kecskés. Koltal. (gyurkó) JSn a Mikkelin Ma, hétfőn egyhetes edző- táborozásra Békéscsabára ér­kezik a finn 1. osztályú Mtk- kelin lgbdarúgógárdája. Eközben három edzőmérkő- zést játszanak. Az első al­kalommal április 3-án, ked­den lépnek pályára, mégpe­dig a Kórház utcai stadion­ban. Vendéglátójuk a Bé­késcsabai Előre Spartacus NB I-e* együttese. A talál­kozót 10.30 órakor kezdik. Másnap, április 4-én, szer­dán Orosházán az OMTK- val mérkőznek meg (18.30 óra), majd április 5-én, csü­törtökön Gyulára látogat­nak, ahol a GYSE-vel veszik fel a küzdelmet (14.00). TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Ü. Dózsar-Pécs 1-0 (0-0) Videoton—FTC 0-1 (0-0) Haladás—DVSC 0-0 Siófok—Vác 3-3 (3-2) Bp. Honvéd—Veszprém 0-2 (O-l) Csepel—MTK-VM 2-4 (0-1) Tatabánya—Rába ETO 0-0 az NB i Állasa a 2l for­duló után: le O. Dózsa 15 1 5 32-1« 4« 2. MTK-VM 14 3 4 33-13 45 3. Pécsi MSC 10 7 4 28-15 37 4. M ! I 1 0 4 7 31-23 34 5. siófok 7 9 5 22-19 30 6. Tatabánya 9 3 9 14-19 30 7. Veszprém 6 10 5 17-1« 29 8. Videoton-W. 6 9 6 15-19 27 9. Vasas 7 5 9 22-24 26 10. Békéscsaba 7 5 9 14-25 2« 11. Bp. Honvéd 6 5 10 20-27 23 12. Debr. VSC 5 8 8 14-22 23 13. Rába ETO 4 9 8 20-20 21 14. Haladás 5 6 10 25-30 21 15. Váci Izzó 3 10 8 17-25 19 16. Csepel 2 10 9 20-33 16 A fehér mezes Zsinka tör kapura. A békéscsabaiak csatárát az a Mészöly Géza kíséri, akinek két nagy hibáját kihasználva nyert a viharsarki együttes Fotó: Fazekas Ferenc Szolnok—Szarvasi Vasas 2-1 (1-0) Szolnok, 1000 néző. V.: Szekeres (Horváth Gy., Veress). SZOLNOK:- Kiss T. — Kiss A., Csapó, Szilágyi, Rózsavölgyi — Vadicska, Kiss I., Mészáros — Kanyári, Hegedűs, Szabó. Edző: Szatmári János. SZARVAS: Halász — Fekete, Hegyi, Holp, Szemere — Bakai, Gebrl, Aranyos — Csalos, Supka, Sebők. Edző: pallagi Róbert. Csere: Mészáros h. Horváth a 73., Fekete h. Garat a 7*., Hege­dűs h. Krecsmarik a 47. percben. Gólszerző: Kanyári a 44., 17. percben (mindkettőt ll-esből), He­gyi a 80. percben. Sárga lap: Vadicska a 43., Gebrl a 44., Kanyári a 84. percben. A 20. percben, Hegedűs beadására Kanyári rajtolt, de aiz ötösön, vele ütköző Hegyi, 11-es gyanúsan sze­relte. A másik oldalon Sup- ika hagyta fakéipnél a ke­resztező Csatót, alapvonal­ról visszagurított átadását Csalos és Sebők egymást akadályozva vétette el. Fél­óránál Rózsavölgyi hosszú keresztlabdáját a felfutó Kiss A. körülményesen ke­zelte le, így odalett az újabb lehetőség. Mintha megijedt volna ettől a Szarvas, gyors ellen táma­dásba lendült, ám Supka, Sebők és Csalos is célt té­vesztett ígéretes pozícióban. A 45. percben megszerezte a vezetést a Szolnok. Vadicska jobbról csavart a 11-es pont­ra, a nagy lendülettel ér­kező Szabó elé, akit Hegyi felvágott. A büntetőt Ka­nyári hosszas készülődés után, a jobb alsó sarokba gurította, 1—0. Szünet után, nagyobb se­bességre kapcsait a Szarvas, és bánhatta. A 47. percben, a középen kilépő Szabót Halász a kapu előterében le­terítette, 11-es! Kanyári ez­úttal is kitűnő ítéletvégre­hajtónak bizonyult, bünte­tőjét a léc alá bombázta, 2—0. Tíz perccel a hármas síp­szó előtt, Hegyi, a Kiss T. által kiejtett labdát a kapu torkából bepasszolta, 2—1. Nehéz időszakot élt étek­kor a hazai gárda, de szer­vezett és önfeláldozó védő­munkájuknak köszönhetően, az eredmény nem változott, és ezzel megszületett az idei első szolnoki győzelem. Jó: Szabó, Kanyári, Kiss A., ill. Hegyi, Supka, Csa­los, ' Nyilatkozatok: Szatmári János: — Remélem, a felfe­lé vezető út elején már túl­jutottunk. Pallagi Róbert: — Nagyon sajnálom a ve­reséget, de el kell ismer­nem, hogy a Szolnok teljes mértékben rászolgált a baj­noki pontokra. Néder István AZ NB II KELETI CSOPORT­JÁNAK TOVÁBBI EREDMÉ­NYEI: Kazincbarcika—Nyíregyháza 0-0 Kecskemét—Salgó tartási 0-4 (0-1) Szeged SC—DMTE 1-1 (1-0) Baja—BVSC 1-0 OH» D. Kinizsi—Szegedi D. 1-2 (O-l) Mezőtúr—Metripond 0-0 Eger—Diósgyőr 1-0 (0-0) A KELETI CSOPORT ALLASA A 20. FOBDULO UTÁN: 1. Szeged 2. K.-barelka 3. Eger 4. DVTK 5. Szarvas 4. Kecskemét 7. BVSC 8. Metiipond 14 4 2 34-11 «4 li 4 5 27-14 37 11 3 4 30-23 34 8 7 5 20-24 31 1 4 4 23-21 30 2 1 1 20-30 30 1 4 8 22-22 28 7 5 8 25-22 24 477 12-21 25 4 27-23 2« 10 30-32 24 I 25-35 24 0 17-20 23 8 14-10 13 0 13-28 17 12 18-35 14 8. Baja 10. DMTE 5 2 1L Salg. Síküveg 7 3 12. Szolnak 4 4 13. Debr. Kinizsi 4 5 14. Nyíregyháza 4 5 15. Mezőtúr 3 I 14. Szegedi Dózaa 3 5 A NYUGATI CSOPORT ERED­MÉNYEI: ZTE—Komló 1-0 (1-0) Bp. Valán—Tapolca 1-1 (0-1) Mohács—Pak« 2-0 ((H)) Sopron—Dorog 2-2 (1-1) Keszthely—Nagykanizsa 0-1 (0-U Szekmáird—Ajka 1-0 (1-0) Budafok—Oroszlány 0-1 (0-0) Dunaújváros—ül. kér. TTVE 2-0 (1-0) A NYUGATI CSOPORT ALLA- SA A 20. FORDULÓ UTÁN: l. Bp volán 12 7 1 42-14 43 2. Oroszlány 12-4 4 33-18 40 3. Dunaferr 11 3 6 34-27 36 4. ZTE 10 2 8 35-29 32 5. Nagykanizsa 7 7 4 27-27 28 6. III. k. TTVE 6 9 5 22-17 27 7. Mohács 8 3 9 26-22 27 8. Sopron 8 3 9 32-29 27 9. Komló € 9 5 22-20 27 10. Dorog 6 7 7 27-28 25 11. Szekszird 7 4 9 22-24 25 12. BMTE-Törley 6 5 9 17-35 23 13. Ajka Hungalu 4 8 9 23-24 20 14. Tapolca 5 5 10 16-34 20 15. Keszthely 3 10 7 15-26 19 16. Paks 2 8 10 21-40 14 NB III TISZA CSOPORT EDELÉNY—SZEGHALOM 8—0 (4—0) Edelény, 400 néző. V.: Botár Z. Edelény: Béres — Gonda, Rogyiinak Csorba, Göndör — Gór, Barbaric®, Oldal (Béres) — Czél, Kleiber, Turcsik (Kovács). Edző: Koleszár György. Szeg­halom: Vári — Macskán, Lu­kács. Balázs, Fehér — Túri, Ba­ranya G., Elekes, Baranya G. — Kozák, zsombok. Edző: Bondár Imre. Betegség és sárga lapok mi­att. a rendkívül tartalékos szeg­halmi csapat nem tudott meg­felelő ellenállást tanúsítani, így a nagyarányú vereség törvény- szerű volt. Jó: az egész edelé- nyi csapat, ill. a szeghalmiak közül senkit sem lehet kiemelni. Oravszkl Ferenc ALFÖLDI CSOPORT GYULAI SE—CSONGKAD 2-1 (1-1) Gyula, 500 néző. V.: dr. Má- tyus. Gyula: Oláh — Megyebí­ró (Simák), Pápa, Szilágyi, Mo­hácsi — Burai, Kelemen, Stei­gerwald — Argyelán, Domokos, Elekes (Tapasztó). Edző: Szige­ti István. Csongrád: Győrfi — Bense, Kálmán, Muekó, Vikor (Oláh) — Maszlag, Adám, Tari, Ráez (Farkas) — Gulyás, Ko­rom. Edző: Vereb István. 43. perc: Kelemen jobb oldal­ról végzett el egy szabadrú­gást, a beívelt labdát Domokos bólintotta a kapuba, 1—0. 44. perc: gyors ellentámadás­ból Vikor lapos lövéssel egyen­lített, 1—1. 65. perc: Steigerwalddalszem­ben szabálytalankodtak a csong­rádi védők, a megítélt szabad­rúgást Kelemen pöccintette Bu­rai elé. aki IS méterről lőtt a hálóba. 2—1. A két gól ellenére az első fél­időben egyenrangú mezőnyjá­ték folyt a pályán. A második játékrészben a hazaiak fokozni tudták az iramot, s a csapat szervezettsége is egységesebb volt. Így otthon tartották a há­rom pontot. Jó: Burai, Kele­men, ill. Vikor, Maszlag. Jenei Kálmán OROSHÁZI MTK—MISKE 2—1 (1—0) Orosháza, 800 néző. V.: To- pánka L. Orosháza: öllel — Csilek, Deák, Tóth Z„ Füredi (Pólyák) — Árvái, Fekete, Ku- peczki (Csáik) — Papp J., Papp I., Llpováczi. Edző: dr. Petró- czy Gábor. Miske: Jeszenovics — Jagicza, Haierbaoher, Huber, Csinosak — Paletta, Tamási, Ká- konyi, Pécsi — Tóth R., Veres. Szaktanácsadó: Rónai Sándor. 37. perc: Lipováczit Huber el­sodorta a ie-oson belül, a bün­tetőt a sértett a léc alá lőtte, 1—0. 46. perc: Tóth R. nagy lövé­sét öllei kiütötte a bal felső sarok elől, a befutó Veres la­posan a hosszú sarokba gurí­tott. 1—1. 6ív perc: Llpováczi beadását az egy perce pályán levő Csák elegánsan a bal sarokba emel­te, 2—1. Mindkét csapat a védekezésre összpontosított elsősorban, Igya kapuk ritkán kerültek veszély­be. A második félidőben élén- kebb lett az Iram, több hely­zetet alakítottak ki a csapatok. A mezőnyben 161 adogattak a vendégek, az OMTK viszont lel­kesebb volt. Jó: Arval, Deák, Papp J., papp I., 111. Paletta, Veres, Csincsák. Selmeczl László TÁPÉ—MEZŐHEGYES 2—2 (0—2) Tápé, 500 néző. V.: Holtczlm- mer. Tápé: Merley — Bite, Ur- bán, szalai (Miklós Cs.),Heidich — Róka, Bazsó, Batik, Suhal — Miklós Z„ Héjjas. Edző: Kozma Zoltán. Mezőhegyes: Bányai — Kvasz p„ Vígh, Kukely, Grezsa (Soós) — Molnár, Pálhidal, Ko­vács — Posztóé, Samu, Kanái (Zsóiri). Edző: Kvasz János. 5. perc: gyorsam jött * lendü­letes vendégek gólja, amelyet Kanál ért el, 0—1. 15. perc: a megzavarodott tá­péi védők hibáját Pálhidal hasz­nálta ki, 0—2. 62. perc: Miklós Z. szépített, 1—2. 79. perc: Suhal állította be a végeredményt, í—2. Az első játékrész a vendégek fölényével telt el, mfg a szünet után a hazaiak kapulukhoz szö­gezték a mezőhegvesleket, s akár a győzelmet is megszerez­hették volna. Jó: Merley, Bite, Batik, 111. Vígh, Pálhidal, Kanál. DABAS—MEZÖKO VACSHAZA 3—2 (2—1) . Dada®, 800 néző. V.: Jakus.- Dabas: Halász — Márton (Kráez), Dabasi S., Sass. Da- basi K. — Tóth II., Rungartner, Pintér — Tóth I., Balatoni (De­li), Hudák. Edző: Szlancslk De­zső. Mezöko vára háza: Szilva — Szabó, Kovács F„ Bartyik, Ko­vács Z. — Bámylk, Kovalcefk, Kiss, Mocsári — Schmidt, Kolo- zsi (Szatmári). Edző: Batke László. 1. perc: Schmidt megszerzett egy előre vágott labdát, szök­tette Mocsárit, aki a kapust ki­cselezve lőtt a hálóba, 0—1. 7. perc: Hudáik a jobb szélről jól adott középre, az érkező Tóth Il.-nek. aki nem hibázott. 1—1. 35. perc: Hudák perdített Run­gartner elé, aki a kimozduló kapus mellett gurított a háló­ba, 2—1. 60. perc: Szatmárit büntető- területen ellökték, a 11-est Schmidt lőtte a hálóba, 2—2. 82. perc: Sass bal oldali be­adását Tóth II. fejelte a háló­ba. 3—2. A lelkesen játszó kovácsházi­ak nem érdemeltek vereséget. Jó: Tóth II., Pintér, ill. Schmidt, Mocsári. Matula Miklós KISKÖRÖS—NAGYSZÉNÁS 2—1 (0-1) Kiskőrös, MXH) néző. V.: Ke­resztúri. Kiskörös: Kovács — Lengyel! (Benkó), Szlovák. Kő­halmi, Szentpéteri — Vadászi (Pál), Szekér, Bischoff, Szűcs — Pecznik, Sörös. Edző: Himer István. Nagyszénás: Molnár — Juhász (Kálmán), Szabovik, Jámborosik, Ugró — Zábrák, Csáki, Szalka, Kvasznovszki — Sebestyén, Szpisják. Edző: Moó6 János. 4J. perc: egy ellentámadás so­rán Szpisják szerezte meg a ve­zetést. 0—1. 57. perc: sorozatos tűzijáték után Bischoff nagy gólt lőtt a hosszú sarokba, 1—1. 75. perc: Bischoff szabadrúgás után a kapu elé ívelte a lab- 'dát, lövését Molnár kapus Pál elé öklözte, aki kapásból a há­lóba küldte azt, 2—1. Óriási küzdelemben, a helyze­tei alaptán megérdemelten győ­zött a hazai csapat. Jót Lo­vász, Bischoff, Vadászi, ill. Jámboraik, Zábrák, Szász. További eredmények: Szentes —Kecskeméti TE 0—2 (0—1), Kinkunhalas— Rákoementi TK 0 —1 (0—0). Az Alföldi csoport állása a 19. forduló után: 1. KTE 14 2 3 38-14 44 2. Bem SE 12 3 3 36-20 39 3. Miske 9 6 4 38-20 33 4. Nagyszénás 10 3 6 28-23 33 5. Rákosmenti 9 3 7 36-27 30 6. Dabas 8 .4 7 24-28 28 7. Mk.-háza 7 6 6 27-?7 27 8. Mezőhegyes 8 2 9 26-35 26 9. Kiskőrös 8 1 10 43-29 25 10. Gyula 6 6 7 25-28 24 11. Csongrád 6 6 7 15-21 24 12. OMTK 6 4 9 19-24 22 13. Malév 7 1 10 25-28 21 14. Tápé 5 6 8 24-38 21 15. Szentes 5 3 11 22-33 18 16. Kiskunhalas 1 4 14 12-43 7 A Malév SC—H. Bem SE mér­kőzést április 18-án játsszák. Megyei I. o. H. SZALVA1 SE—ELEK 0—4 (0-2) Békéscsaba, 300 néző. V.: Cson­ka. Szalval: Réti — Kiss I., Ger­mán, Karácsony, Fábián, Kiss II., Kovács (Frankó), Sípos (Czi- nanő), Sutylnszkl, Képíró, Mező. Edző: Kovács Sándor. Elek: Bo­tás — Kohut, Csorba, Görög, Dávid, Sáliéi (Llszkal F.), szűcs, Gál, Trepák (Llszkal J.), Rese- tár, Pigler. Edző: Gál Attila. Az enervált hazaiak ellen ilyen arányban is megérdemelten nyert a helyzeteit maximálisan kihasználó vendégcsapat. G.: Csorba a 12. és a 87., Gál a 17. és az 59., Resetár a 73., Szűcs a 81. percben. Jó: Kiss I., Mező, ill. Csorba, Gál, Szűcs, Pigler. (Szabő Tamás) H. DÓZSA SE— BÉKÉSSZENTANDRAS 1—1 (0-0) Orosháza, 150 néző. V.: Dajka. H. Dózsa SE: Vágó — Gál, Nie- metz, Sztancsik (Czigléczkl), Kiss (Vári), Plkó, Rozsos, Nyi­la®, Lipták, Gajdács, Botilk. Edző: Patyl Béla. Békésszent- andrás: Petrás — Paraszt, Csik, Ben esik, Tasi, Medveczkl, Raj, Járó (Gyekiczkl), Kondacs, Horváth, Koppányi (Hamza). Edző: Czigléczkl Sámuel.. Telje­sen egyenrangú csapatok küz­delméből a szentandráslak meg­érdemelten vitték el az egyik pontot. G.: Lipták a 73., 111. Ta­si az 54. percben. Jó: a hazaiak közül senki sem nyújtott átla­gon felülit, ill. Tasi (a mezőny legjobbja), de a szentandráslak valamennyi labdarúgója dicsére­tet érdemei teljesítményéért. (Sin Géza) BATTONYA—BÉKÉS 3—0 (1—0) Battonya, 400 néző. V.: Kérdő. Battonya: Kristóf — Simon T., Lehoczki Gy., Lehoczki T., Sza­bó (Simon A.), Turbucz, Tóth, Hajdara, Fekete, Mányal, Talpal (Adler). Edző: Juhász Zoltán. Békés: Czinanó A. — Mészáros, Balogh, Nagy, Pataki, Antónl, Rózsavölgyi (Czinanó E.), Kecs­keméti, Somvári, Fehér. Lenlfeö. Edző: Stúber Géza. NagyiramÜ, magas színvonalú mérkőzésen a hazai csapat megérdemelten győzött. Kiállítva: Simon T. a 80. percben dulakodásért. G.: Mányal a 35. és a 80., Lehoczki T. ll-esből a 75. percben. Jő: Lehoczki Gy., Lehoczki T., Fe­kete, Mányai, ill. Mészáros, Kecskeméti, Lenkefi. (Lukács István) KONDOROS—SARKAD 1-3 (1-1) Kondoros, 250 néző. V.: Var­ga. Kondoros: Gazsó — Briázs, Tóth, Szász, Karsai, Horváth, Iványl, Janis, Holacsek, Kurucz 11., Kurucz I., Filipinyi. Edző: Kunstár János. Sarkad: Szilágyi — Gurzó S., Török, Kapros, Tóth, Szabó (Sándor), Mihálka (Petruzsán), Papp, Szűcs, Kesz­tyűs, Gurzó J. Edző: Balogh Ist­ván. Enerváltan és akaratgyen­gén játszó hazai csapatot látha­tott a közönség. A sarkadlak Igyekezete két pontot eredmé­nyezett. G.: Gurzó J. a 8„ UL 80.. Sándor a 77., Tóth a 30. percben. Jó: Gurzó J.’ Sándor, Török. A hazaiak közül senki sem nyújtott átlagon felülit. (Varga László) KAMUT—KÉTEGYHAZA 4—1 (4—60 Kamut, 200 néző. V.: Török. Kamut: Béres — Ramos (Anitái), Galáth, Kovács (Fekete), Csapó, Bittner, Antmanm, Bora, Nagy, Balogh, Komáromi. Edző: Bor- gula János. Kétegyháza: steiger- wald — Sípos, Tóth, Rotár, Táp­ján (dr. Szurovecz), Isztin, Ca- sap. Ónodi (Kanál), Ravasz, Bob- csek, Grősz. Edző: Cserháti Ist­ván Közepes Iramú első félidő után a hazaiak a biztos vezetés tudatában kiengedtek. Ezt a ven­dégeknek egy gól erejéig sike­rült kihasználniuk. G.: Bittner a 19. és a 24., Balogh a 20., Ant- mann a 34. percben. Jó: Bittner, Antmann, 111. Tóth. (Szlancslk János) gádoros—gyomaendröd 0—0 Gádoros, 300 néző. V.: Hajdú. Gádoros: Pajkó — Takács, He­gedűs, Hajdú, Mlhők, Pisont P„ Lőrtnosik, Berényi, Orbán (Pó­lyák) , Páli, Pisont Z. Edző: Koz- mer Imre. Gyomaendröd: Sza­kács — Kékl, Gubucz (Fedor- jak), Plástylk, Baláis, Pataki, Bukva, Gonda, Durucskó, Máté, Forgács (Tóth). Edző: Koltal La­jos. Küzdelmes, Jó mérkőzésen értékes pontot szerzett a hazai csapat. Jó: az egész hazai csám­pát, ill. Plástylk, Pataki. (Prol­iik Pál) VÉSZTŐ—BCS. AGYAGIPAR 2—2 (2—1) Vésztő, 250 néző. V.: Gútl. Vésztő: Jámbor — Háti, Rácz P„ Lázár, Varga, Szénáéi, ötvös, Gurbal, Magony (Rácz Z.), Rlth, Szatmári. Edző: Rácz Péter. Agyagipár: Gulyás — Slnkovicz, Valentinyl (Lőrinczi), Nagy, Gajdács, Bognár István, Tárnok, Szarvas, Gebei, Bella, Bognár Imre. Edző: Turcsek Zoltán, Az első félidőben a hazaiak, a má­sodikban a vendégek Játszottak Jobban, s Igazságos eredmény született. G.: Rith a ll-esből 10., és a 27., Gebei a 35., Bella a 61. percben. Jé: Rlth, Gurbal, Var­ga, Rácz P., 111 Bella, Szarvas, Tárnok. (Buzgáhy József) FÜZESGYARMAT— MEZÖBERÉNY 2—0 (2—0) Füzesigyarmat, 450 néző. V.: Zsíros. Füzesgyarmat: Gyányl Rácz, Pillér, Vígh, Petri, Föl­des!, Barta, Saja, Vad, Tőkés, Hegedűs. Edző : Kun Gyula. Me- zőberény: Braun — Rácz Zs., Harmati J„ Harmati L., Matrétz, Ily és, Balogh, Puskás (Magost). Lakatos, Rácz A., Burai (Csá­kó). Edző: Halmosi József. Színvonalas mérkőzésen, a kul­turáltam játszó hazai csapat számos helyzetet és egy 11-est is kihagyva, megérdemelte a győzelmet. Kiállítva: Ilyés a 20. percben, durva játékért. G.: Hegedűs a 2. és a 10. percben. Jó: Rácz, Földes!, Vad. A Me zőberényből senki sem nyújtott átlagon felüli teljesítményt. (Szabó László) A megyei I. osztályú bajnokság állása a 19. forduló után: L Gyomaendröd 13 6 . 43 -S 2. H. Dózsa SE 13 4 2 50-19 3. Bcs. Agyagipar 10 6 3 36-19 4. Vésztő 10 3 4 31-27 5. Fflzesgyarmat 10 2 7 36-25 6. Elek 6 8 5 30-26 7. Kamut 4 3 8 30-28 8. Battonya 7 5 7 30-33 9. Mezőberény 7 4 8 23-25 10. Sarkad 4 < 7 24-29 11. H. Szalval SE 4 4 9 34-44 12. B.-szentandráa 3 9 7 23-28 13. Békés 4 « 9 28-31 14. Gádoros 3 < 10 18-37 15. Kondoros 3 5 11 18-37 16. Kétegyháza 2 5 12 11-43 32 30 24 23 22 20 19 19 IS 14 14 U 14 U u 9 Ifjúsági eredmények: Kondo­ros-Sarkad 2—8, Battonya—Bé­kés 3—1, Kamut—Kétegyháza 1—3, Vésztő—Agyagipar 1—8, Gá­doros—Gyomaendröd 0—13, Fü­zes gyarmat—Mezőberény 2—1. ■ .......—»«f..... .............. T otóeredmények A totó 13. heti játékszelvé­nyén szereplő mérkőzések ered­ményei: 1. Nürnberg—FC Köln 1-1 * 2. Kaiserslaut.—Uerdingen 2-1 1 3. Bayreuth—Schalke 1-1 * 4. Hertha—Blau-Welss 3-0 i 5. Kassel—Duisburg 2-1 1 6. Darmstadt—Meppen 3-3 z 7. Münster—Unterharchlng 2-2 z 8. F. Köln—Freiburg 1 1 z 9. Avellino—Parma 0-1 2 10. Cagliari—Torino 0-0 z 11. Foggia—Brescia 3-1 1 12. Pisa—Ancona 1-0 1 13. Triestina—Pescara 2-1 1 Pluszmérkőzés: 14. St. Pauli—Eintracht F. 2-2 X Politikai napilap, szerkeszti a szerkesztőbizottság. Főszerkesztő-helyettes: Seleszt Ferenc, dr. Serédi János. Igazgatóhelyettes: Adamík Tibomé. Kiadja a Békés Megyei Lapkiadó Vállalat. A szerkesztőség és a kiadó elme: Békéscsaba, Munkácsy u. 4. sz. Pf. 111. 5601. A szerkesztőség telefonszáma: (66) 27-844, szerkesztőbizottság: t66) 21-401, a kiadó telefonszáma: (66) 26-395. Telexszám: 83312. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlap­kézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 105 forint, egy évre 1260 forint. Készül: a Kner Nyomda lapüzemében, Békéscsaba, Lenin út 9—21., 5600. Vezérigazgató: Balog Miklós. ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzünk meg és nem küldünk vissza.