Békés Megyei Népújság, 1990. április (45. évfolyam, 77-100. szám)

1990-04-23 / 94. szám

1990. április 23., hétfő ^HUUKTlTcj SPORT SPORT SPORT SPORT Szenti „megálmodta” az eredményt Váci Izzó-Békéscsabai Előre Spartacus 1—t (0-1) (Folytatás m 1. oldalról) kézzel ént a labdához. A mérkőzés vége előtt egy perccel Zombord közeli lö­vését szögletre ^ütötte Gu­lyás, majd szögle't utáin is­mét Zombori került helyzet­be, de a jól helyezkedő Mracskó a gólvonalról kife­jelte azt. Nagy lendülettel kezdtek a vendéglátók, s beszorították a csabaiakat. Mezőnyfölé­nyüket azonban nem sike­rült gólra váltaniuk. A váci támadók a befejezéseknél rendre hibáztak és nem ta­lálták meg a csabai lestak­tika ellenszerét. A szórvá­nyosabb békéscsabai ellen- támadások veszélyesebbek voltak, a gyors Miklya és Zsinka rendre otthagyta őr­zőjét. A félidő közepétől nőtt a váciak fölénye, de nem találták meg a réseket a jól tömörülő vendégvédelemben. Szünet után továbbra is a 'Vác szorongatott," a Békés­csaba védekezett. Végül is góllá érett a váciak fölé­nye, és sikerült egyenlíteni­ük. Ekkor úgy tűnt, hogy megnyugodtak a házigazdák, s (rövid időre feltámadtak a vendégek. A hajrá ismét a vendéglátóké volt, de az eredmény már nem válto­zott. Végül is nagy küzde­lemben reális eredmény szü­letett. A Vácnak több lehe­tősége volt, de az az- együt­tes, amely a legjobb helyze­teket is elügyetlenkedi, a nagy fölény ellenére sem ér­demel győzelmet. Jó: Répási, Nagy, Talapa, Kardos, Mii. Gulyás, Mracskó, Csairuálosi, Gsató, Zsinka. Nyilatkozatok. Csank Já­nos: — A szervezetten vé­dekező és villámgyorsan kontrázó békéscsabaiak el­len jól játszottunk, de a ka­pu előtti határozatlanságunk miatt nem sikerült megsze­reznünk a három pontot. Vígh Tibor: — Hatalmas küzdelem volt, erre is szá­mítottunk. Annak ellenére, hogy a Vác nyomasztó fö­lényben játszott, nekünk is sikerült gól veszélyes táma­dásokat vezetni. Vélemé­nyem szerint egyik csapat sem érdemelt győzelmet. Lázár Lajos TOVÁBBI EREDMÉNYEK: MTK-VM—Tatabánya 2-1 fi—0>" Pécs—Bp. Honvéd 9-1 (0-1) Veszprém—Haladás 4-1 (0-0) FTC—Csepel 5-1 (4-0) Videoton—Siófok 3-0 (0-0) Vasas—Rába ETO 2-2 (0-2) DVSC—Ü. Dózsa 0-0 az nb i Állasa a 24. forduló után: L MTK-VM 16 « 4 33-16 52 2. Ü. Dózsa 15 3 C 32-15 68 3. FTC 12 5 T 40-24 41 4. Pécs U 1 6 30-17 40 5. Siófok 6 9 7 26-26 33 6. Tatabánya 10 3 11 17-23 33 7. Veszprém 7 10 7 22-20 31 8. Videoton-W. 7 10 7 20-22 3l 9. Vasas 8 7 9 28-33 31 10. Békéscsaba 8 7 9 21-27 31 11. Rába-ETO 6 10 8 25-22 28 12. Bp. Honvéd 7 6 11 24-31 27 13. Vác 5 11 8 21-26 26 14. Debrecen 5 10 9 16-28 25 15. Haladás 6 6 12 27-36 24 16. Csepel 2 10 12 21-42 16 AZ IFJÚSÁGI bajnokságért. Békéscsabai Előre Spartacus— Váci Izzó 1—0 (0—0). Békéscsa­ba, 200 néző. V.: Péter. Békés­csaba: Such — Bócslk, Sitkéd, Schneider, Bélteld — Kulcsár, Unyatinszki, Magyart — Deb- reczeni (Fekete), Szegedi, Pus­kás (Vigh). Edző: Klembucz Jár nois. Iramos mérkőzésen megér­demelten nyertek a békóscsa- baiaik. G.: Bőosik. Jó: Bócslk, Sitkéi, Fekete, Ul. Pitz, Taglal, Kovács II. A SERDÜLÖBAJNOKSAGÉRT. Békéscsabai Előre Spartacus— Váci Izzó 1—0 (0—0). Békéscsa­ba, 100 néző. V.: Varga. G.: Gyura. Szarvasi Vasas—Metripond 1-0 (0-0) NB Il-es labdarúgő-mérközés, Szarvas, 1000 néző. V.: Mester (Ha­zafi, Lettrich). Szarvas: Hanyecz — Fekete, Gebri, Holp, Szctnere — Bakai, Nagy, (Aranyos — Major, Supka, Sebők. Edző: Pallagi Róbert. Metripond: Tóth — Talmácsi, Miklós, Leindler, Molnár — Bódi, Tasi, Bress, Jegesi — Pásztor, Maczkó. Edző: Hegedűs Ferenc. Csere: Leindler helyett Návay a 66., Major ih. Csalos a 69., Pász­tor h. Szarvas a 78., Supka helyett Csák a 82. percben. Gólszerző: Szemere 11-esből az 57. percben. Sárga lap: Bódi a 2., Gebri a 60., Miklós a 84. percben. Kiállítás: Talmácsi a 69. percben. Szögletarány: 7:5 (3:4) a Hódmezővásárhely javára. csellsorozat után lövőhelyzet­be került, de Hanyecz bra­vúrosan hárított. Az ellentá­madás sorén Sebők lépett ki, nagy lövését Tóth biztosan fogta. Az 57. percben Ara­nyos a felezővonalról ira­modott meg, sorra kicselez­te a védőket, már a 16-oson belül járt, amikor Molnár és Miklós egyesült erővel föllökte. A játékvezető a büntetőpontra helyeztette a labdát, s Szemere a bal sa­rokba helyezett, 1—0. A mérkőzést Bódi sárga lapja vezette be, aki a 2. percben Sebőköt alaposan helyben hagyta. Nem sokkal később a sértett futott el a bal oldalon, a vásárhelyi vé­dők buktatták, de a Labda a tisztán álló Supka elé ke­rült, ennek ellenére a játék­vezető nem alkalmazta az előnyszabályt. A 12. perc­ben Sebők ívelt a kapu elé, Nagy fejese azonban a léc fölé szállt. Aztán Bódi 22 méteres lövését védte ve­tődve Hanyecz, miként Mol­nár 24 méteres szabadrúgá­sát. A 26. percben Leindler fölvágta Majort, akit három .percig ápoltak. A félidő le­fújása előtt Jegesi balról ívelt labdáját Hanyecz ujj­heggyel tolta vissza a me­zőnybe. A szünet után Supka íveit jobbról a kapu elé, Major azonban elügyetlenkedte a lehetőséget. Egy perccel ké­sőbb Supka közeid lövését védte a vásárhelyi kapus. Az 53. percben Maczkó szép A 69. percben egy mere­deken előrevágott labdával Sebők ugrott ki, Talmácsi visszarántotta, a vásárhelyi védő a kiállítás sorsára ju­tott. A 85. percben Szarvas váratlan lövését Hanyecz fogta. A 86. percben Sebők lövés helyett tovább akarta adni a labdát, de a védők tisztáztak. A lefújás előtti percben szöglethez jutottak a vendégek, még Tóth kapus is (kijött a szarvasi 16-osig, hogy segítse csapatat, de •helyzet már nem alakult ki. A vendégek kapusa, Tóth — mint felvételünkön — mindig biztos kézzel hárított, nem rajta múlott, hogy mégis vesztesen hagyták el a játékteret, az egyébként fölényben játszó szarvasiakkal szemben. Az NB II-ben: Szarvasi Vasas—Metripond 1—0 fotó: Veress Erzsi A szarvasiak az első fél­időben időnként nyomasztó fölényben játszottak, de igazi gólhelyzetek a csatá­rok gyenge teljesítménye mi­att nem voltak. A Metripond szórványos kontratámadásai is veszélytelennek bizonyul­tak. A fordulás után a szarvasi cserék jóvoltából továbbra is a hazaiak veszé­lyeztettek, de a jó helyzete­ket ismét elügyetlenkedték. Jó: Hanyecz, Gebri, Sze­mere, idd. Tóth, Leindler, Maczkó. Nyilatkozatok. Pallagi Ró­bert: — Ideges hangulatú mérkőzésen a két csapat iga­zi tudása alatt játszott. Szá­munkra nagyon értékesnek bizonyult a három pont megszerzése. Hegedűs Fe­renc: — A nagyon gyengén játszó Szarvas „kimagasló­an ilegjobb” embere Mester játékvezető volt. Nem ér­demeltünk vereséget. Csabai Pál A KELETI CSOPORT TOVÁBBI EREDMÉNYEI: Szegedi Dózsa—Nyíregyháza 0-0, Szolnok—Baja 4—1 (1—0), Salgótarján—Kazincbarcika 1—1 (1-0), Eger—Szeged SC 5—0 (2—0) Diósgyőr—Kecskémet 0—0, DMTE—D. Kinizsi 2—1 (2—0), BVSC—Mezőtúr 3—1 (2—0), KELETI CSOPORT állása a 23. forduló után: 1. Szeged 15 5 3 39-17 50 2. Kazincbarc, 12 5 6 31-20 41 3. Eger 12 4 7 36-26 40 4. Szarvas 10 7 6 26-22 37 5. Diósgyőr 9 8 6 32-30 35 6. DMTE 8 9 6 32-34 33 7. BVSC 9 6 8 26-24 33 8. Kecskemét 9 5 9 29-31 32 9. Szolnok 8 7 8 31-36 31 10. Metripond 8 5 10 28-26 29 11. Salg. Síküveg 8 4 11 34-36 28 12. Nyíregyháza 7 6 10 16-21 27 13. Baja 6 7 10 21-29 25 14. Debr. Kinizsi 6 6 11 19-26 24 15. Mezőtúr 5 8 10 18-31 23 16. Szegedi Dózsa 3 6 14 19-38 15 A NYUGATI CSOPORT EREDMÉNYEI: III. kér. TTVE—Bp Volán 3—0 (2-0), Tapolca—Budafok 1—1 (0—1), Dorog—Zalaegerszeg 0—0, Nagykanizsa—Komló 1—2 (1—2). Du naferr—Mohács 2—0 (1—0), Ajka—Oroszlány 1—i (1—1), Keszthely—Sopron 1—2 (1—1) Paks—Szekszárd 1—3 (0—1). NYUGATI CSOPORT állása a 23. forduló után: 1. Bp. Volán 14 7 2 45-17 49 2. Dunaferr. 14 3 6 38-27 45 3. Oroszlány 13 5 5 38-22 44 4. ZTE 11 4 8 37-30 37 5. Sopron 10 3 10 37-34 33 6. Komló 8 9 6 26-24 33 7. Szekszárd 9 5 9 29-25 32 8. fii. kér. TTVE 7 10 6 26-19 31 9. Nagykanizsa 8 7 8 30-31 31 10. Mohács 8 5 10 27-25 29 11. Dorog 6 9 8 27-30 27 12. BMTE-Törley 7 6 10 21-38 27 13. Ajka-Hungalu 4 10 9 25-28 22 14. Tapolca 5 6 12 18-41 21 15. Keszthely 3 11 9 17-30 20 16. Paks 3 8 12 25-45 17 NB III ­ALFÖLDI CSOPORT NAGYSZÉNÁS— MEZÖKOVACSHAZA 1—4 (0—1) Nagyszénás, 1000 néző. V.: Né­meth I. Nagyszénás: Molnár — Juhász, Szabovik, Zábrák, Jám- borcsik — Hankó (Sebestyén), Csáki, Szadira, Kálmán (Winet­ter) — Kovács, KvasiznovszJd. Edző: Moós János. Mezökovács- háza: Nagy — Bartylk, Kovács, Köteles, Koval ősik — Szatmári. Schmidt, Mocsári, Juhász (Mi­kul») — B'ínyik (Kiss), Kolo- zsi. Edző: Batke László. 17. perc: bal oldali támadás után Juhász beadását Bányik a léc alá fejelte, 0—1. 50. perc: Csáki hosszú előre- fvelését Kvasznovszki a kimoz­duló kapus fölött 16 méterről a kapu közepébe fejelte, 1—1. 53. perc: Kolozsi élesen belőtt szabadrúgása Szabovik lábáról a kapuba pattant — öngól!, 1—2. \ 69. perc: Kolozsi bal oldali be­adását Mocsári biztosan értéke­sítette, 1—3. 84. perc: a kitörő Kolozsi lá­bát Molnár kapus elhúzta, s a megítélt büntetőt a sértett biz­tosan értékesítette, 1—4. A megyei rangadón búcsúzott az alktív játékvezetéstől Németh Imre. A mérkőzés közepes szín­vonalú játékot hozott. A Mező- kováosháiza ilyen, arányban Is megérdemelten nyert, a szét- esően játszó hazaiak ellen. Jó: a vendégcsapat minden játéko­sa, míg a hazaiak közül senkit sem lehet kiemelni. Boér Ernő MEZŐHEGYES—DABAS 1—2 (0—0) Mezőhegyes, 1100 néző. V.: Tóth S. Mezőhegyes: Fülöp — Kvasz P., Grezsa, Kuikely, Deák (Krecsmért) — Molnár, Pádhi- diai, Kovácsi, Posztós (Harango­zó) — Samu, Kanál. Edző: Kvasz János. Dabas: Halász — Krász, Dabasl S., Sass, Dabasl K. — Tóth, Baungartner (Devi), Pintér, Vlczkó — Balatoni, Hu- dá,k. Edző: Sztancsek János. 50. perc: egy előrevágott lab­dára felfutó Krász az elalvó vé­dők mellett öt méterről lőtt a bal alsó sarokba, 0—1. 76. perc: jobb oldali beívelés­re Hudák csapott rá, és nagy nvugalommad helyezett a 11-es tájáról a kapu közepébe, 0—2. 85. perc: Samu a 16-os1 táján szerzett lecsurgó labdát, melyet a hosszú sarokba lőtt, 1—2. Közepes színvonalú találko­zón a végig enyhe fölényben játszó vendégek a hazaiaknak 720 perces veretlenségi soroza­tát szakították meg. Jó: Mol­nár, 111. Dabasl S., Hudák, Ha­lász. Dr. Kató János MISKE—GYULA 3—0 (1—0) Miske, 1500 néző. V.: Schnei­der. Miske: Jeszenovics — Ja- giczai, Huber, Pesti, Gold­schmidt — Tamási (Miskolczl), Gsinosáik, Tóth — Ginál (Hor­váth), Kákonyi, Veres. Edző: Czár Ignácz. Gyula: Oláh — Argyelán, Pápa, Mohácsi, Szi­lágyi — Burai, Simák, Steiger­wald — Domokos (Dávid), Ke­lemen, Laczovics (Bíró). Edző: Szigeti István. 17. perc: Veres beadását Gold­schmidt felelte a hálóba, 1—0. 65. perc: Jagicza középre gu­rított labdáját Cslncsák közel­ről etnelte a kapuba, 2—0. 83. perc: Veres kiugratta Hor- váthot, aki középről nagy gólt lőtt, 3—0. A végig iramos mérkőzésen a hazaiiak fölényben látszottak, és megérdemelt győzelmet arattak az enervált gyulaiak fölött. Jó: Jagicza, Goldschmidt, Veres, ill. Pápa, Burai. KISKUNHALAS—OMTK 1—3 (1—0) Kiskunhalas, 200 néző. V.: Magyar. Kiskunhalas: Hegedűs — Hermann, Cs. Kovács, Tóth, Andricz — Németh (Baji), Sz. Kovács (Mucsi), Serfőző — Ve­lez, Papp L„ Komáromi. Edző: Mészáros Tibor. Orosháza: ölei — Pólyák, Deák, Füredi, Csilek — Fekete, Csáik, Kupeczki (Ho- monnai) — Papp J. (Árvái), Panp I., Lipováczi. Edző: dr. Petróczy Gábor. 12. perc: egy röviden vissza­fej élt labdát Papp L. fordulás­ból lőtt a kapuba, 1—0. 76. perc: egy felpattanó lab­da Tóth kezét érte a 16-oson belül, amiért a játékvezető a büntetőre helyeztette a labdát. Deák a 11-esből a bal sarokba talált, 1—1. 80. perc: Lipováczi a bal ol­dalon, futott1 föl, majd hosszú vágta után közelről a bal alsó sarcukba lőtt, 1—2. 83. perc: Lipováczlt a bünte­tőterületen, belül fölvágták, újabb 11-es! Ezt is Deák érté­kesítette, 1—3. Az első félidőben a hazaiak, a fordulás után az orosháziak játszottak fölényben. A Vétlen- nek tűnő kezezés után pedig végképp összeomlott a hazai együttes. Jó: Tóth, Komáromi, ill. ölei, Deák, Csilek. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: H. Bem SE—Tápé 0—0, Malév— Szentes 1—3 (0—2), Rákosmenti TK—Csongrád 3—0 (3—0), Kecs­keméti TE—Kiskőrös 2—4 (0—1). Hétközben játszották: Malév— H. Bem SE 1—0 (9—0). TISZA CSOPORT SZEGHALOM— MÁTÉSZALKA 0—1 (0—D Szeghalom, 200 néző. V.: Vil- mányi. Szeghalom: Várt — Zsombok A., Kovács S„ Macs- kin, Kondacs — Baranya (Ko­vács Z.), Elekes, Lukács —Tú­ri, Vámos, Macsári. Edző: Ban­dán Imre. Mátészalka: Sántha — Bairtha, Nagy, Györfi, Bod­nár — Tardd, Kiss, Szpodnyi — Szabó (Tóth), Bojer (Berettyón), Jakab. Edző: Papp László. 43. perc: „Végre" gólt rúgtak a szeghalmiak. A sons fintora: ezzel ki is kaptak. Ugyanis ön­gólt vétettek. Történt, hogy a jobb oldalról szögletet íveltek be a, vendégek, a menteni aka­ró Túri szerencsétlenül ért a labdához, és - combjáról bepat­tant a kapuba a mérkőzés egyetlen góllá, 0—1. Szeles, hideg, esős Időben a még mindig kitartó szurkolók alacsony színvonalú mérkőzésen az egyenlő erők küzdelmét lát­hatták, ahol a szerencsésebb csapat nyert. Jó: Kovács S„ Macskin, ül. Győríi, Tardd. Oravszkl Ferenc | Megyei La. j GYOMAENDROD—KAMUT 1—0 (0—0) GyoroaendTőd, 350 néző. V.: Szarvas. Gyomaendrőd: NagyS. — Kéki, Gonda I., Tóth, Ba­lázs, Pataki, Bukva, Gonda J. (Gubucz), Máté, Durucskó, For­gács. Edző: Koltal Lajos. Ka­mut: Sztkonai — Csapó (Feke­te) , Gálát, Ramos, Kovács, Ga­zsó, Artman, Bora, Nagy, Ba­logh, Komáromi. Edző: Borgu- la János. Az ítéletidőben leját­szott mérkőzésen, csak a lelkes gyomaendrőd! ,,B-közép” nyúj­tott rendkívüli teljesítményt. G.: Pataki az 50. percben. (Szaba­dos Ferenc) H. SZALVAI SE—GÁDOROS 0—1 (0—1) Békéscsabai, K>0 néző. V.: Gye- kiczld. H. Szalval: Réti — Ger­mán, Bállá, Kis II., Kis I., Czl- nanó (Sutyinszki), Sipos, Fran­kó, Mező, Mikula, Szűcs. Edző: Kovács Sándor. Gádoros: Paj­kó — Takács, Hegedűs, Mihók, Pisont P„ Hajdú, Kocsány, Lő- rincsik, Héjjas, Páli, Pisont Z. Edző: Kozmer Imre. A lelkes vendégeik meglepetésre elvitték a pontokat az egyre nehezebb helyzetbe kerülő hazai csapat otthonából. G.: Pisont Z„ a 22. percben. Jó: Germán, ill. Pal­kó, Hegedűs, Pisont P. (Szabó Tamás) békésszentandrAs— VÉSZTŐ 1—0 (0—0) Békósszantaindráis, 100 néző. V.: Jakus. Békésszentandrás: Petrás — Paraszt, Csík, Bencsik Szabó, Medveczki (Tasi), Raj, Járó, Kondacs, Horváth, Kop­pányi (Virág I.). Edző: Czdg- léeziki Sámuel. Vésztő: Jámbor — Háti, Rácz P„ Lázár, Rácz Z„ Képíró, Ötvös, Szatmári, Rith, Szémáisi, Magony. Edző: Rácz Péter. Szakadó esőben a hazaiak második félidei játé­kukkal fektették kétvállra az élbolyhoz tartozó vésztőieket, a visszatérő Virág I. 75. percben elért fejesgóljával. Jó: az egész hazai csapat, ill. Jámbor, Rácz P„ Rith. (Varga László) BCS. AGYAGIPAR— FÜZESGYARMAT 1—1 (1—0) Békéscsaba, 450 néző. V.: Zábrák. Agyagipar: Gregovszki — Simkovicz, Galovicz (Valen- tlnyi), Nagy L„ Gajdács, Bog­nár I„ Tárnok, Szarvas, Gebei (Vincze), Bella, Bognár II. Ed­ző: Turas,ek Zoltán. Füzesgyar­mat: Kölesért — Rácz, Pillér, Csák (Földes!), Petii, Vígh (Ko­vácsi), Vad, Salya, Barba, Tő­kés, Hegedűs. Edző: Kun Gyula. Szép számú közönség előtt, jó játékvezetés mellett, egyenlő erők küzdelmében igazságos pontosztozkodás született. G.: Bella a 15., Tőkés az 54. perc­ben. Mindkét csapat labdarúgói dicséretet érdemelnek teljesít­ményükért. (Kőkutl László) BÉKÉS—KONDOROS 0—1 (0—1) Békési, 300 néző. V.: Uhrtn. Békés: Cinanó A. — Mészáros, Aratón!, Balogh, Nagy, Cinanó E., Kecskeméti (Pataki), Rózsa­völgyi, Fehér, Lenkefi, Somvári. Edző: Stüber Géza. kondoros: Gazsó — Nagy, Filipinyi, Ku- rucz II., Szász, Kansai, Glózik, Tóth (Kórodi), Janis (Kurucz I.), Janurik, Brlázs. Edző: Kumistár János. A hazai gárda1 végigtámadta a mérkőzést, de az eszközökben nem válogató ven­dégek végül is Uhrira jelentős segítségével1 elvitték a két pon­tot. G.: Kurucz II. a 23. pere­ben 11-esből. Kiállítva: Mészá­ros1. Jó: Cinanó A., Nagy, Mé­száros, a, kiállításáig, ill. Gazsó (a mezőny legjobbja), Filipinyi, Kurucz II. (Nagy Mihály) ELEK—BATTONYA 1—1 (1—1) Elek, 850 néző. V.: Darida. Elek: Kiss — Kohut, Csorba, Görög, Dávid, Sáliéi (Trepák), Szűcs, Pigler, Resetár, Gál, Lisz- kai J. Edző: Gál Attila. Batto- nya: Varga — Simon II., Le- hoczkii, dr. Lehoczki, Turbucz, Fekete. Tóth, Hajdara, Simon, Bánva,! (Talpai), Adler. Edző: Juhácsz Zoltán. Közepes színvo­nalú mérkőzésen igazságos dön­tetlen, született. G,: Bányai a 16., Csorba a 44. percben. Jó: Csorba (a mezőny legjobbja), Kohut, Sáliéi, Pigler, ül. _ az egész vendégcsapat dicséretet érdemel teljesítményéért. (Ho- tya Mihály) MEZÖBERÉNY—H. DÓZSA SE 1-1 0—0) Mezőberény, 400 néző. V.: Sze­les Mezőberény: Braun — Rácz Zs’ (Tóth), Harmati J., Harma­ti L„ Maiét, Ilyés (Csákó), Ja­kab, Puskás, Lakatos, Magost. Rácz A. Edző: Halmos! József. H. Dózsa: Veres — Gál, Nie- metz, Sztancslk, Kiss, Pikó, Ro­zsos, Nyilas Gajdács (Bíró), Czigléczki (Lakatos), Botllk. Edző: Patyi Béla. A végig nagy lelkesedéssel játszó hazai csa­pat győzelmet érdemelt volna, a bajnokaspiráns ellen. Kiál­lítva : Nyilas, reklamálásért. G.: Lakatos a 7., Gál a 82. percben. Jó: Harmati J., Braun,, Harma­ti L., Puskás, 111 .Pikó Rozsos, Czigléczki (Schupkégei Adám) KETEGYHAZA—SARKAD 1-0 (0-0) Kétegyháza, 250 néző. v.:Taj- tl. Kétegyháza: Steigerwald — Rotár, Tóth, Sipos, Isztin dr. Szurovecz, Grósz, Önódi (Ju­hász) Bobcsek, Kovács, Ravasz. Edző: Cserháti István. Sarkad: Szilágyi — Gurző, Török, Kap­ros, Szabó, Tóth, Mihálka (Papp), Kesztűs, Szűcs, Sándor, Petrusán. Edző: Balogh István. A i5 éves Juhász jó játékával az óriási lelkesedéssel játszó ha­zaiak megérdemelt győzelmet arattak. Jó játékvezetés. G.: Bobcsek. Jó: az egész hazai csapat, 111. Szilágyi, Török. (Lengyel László) Totóeredmények A totó 16. heti Játékszelvényén szereplő mérkőzések eredmé­nyei: 1. VfL Hoch.—Boruss. D. 2-3 2 2. Hamb. SV—M.-gladb. 3-0 1 3. VfB Stuttg.—W. Brem. 3-1 1 4. Essen—Hertha BSC 0-0 X 5. Meppen—Duisburg 0-0 x 6. Saarbrücken—Hessen K. 3-1 1 7. Unterh.—Stuttg. K. 3-1 1 8. Ataianta— Genoa 1-0 1 9. Verona—Milan 2-1 1 10. Catanzaro—Ancona 2-3 2 11. Foggia—Torino 0-1 * 12. Licata—Pescara 0-0 x 13. Triestina—Parma 0-2 2 Pluszmérkőzés: 14. Bologna—Napoli 2-4 2 BÉKÉS MEGYEI Politikai napilap. Szerkeszti a szerkesztőbizottság. Megbízott főszerkesztő: dr. Serédi János. Főszerkesztő-helyettes: Seleszt Ferenc. Igazgatóhelyettes: Adamik Tiborné. Kiadja a Békés Megyei Lapkiadó Vállalat. A szerkesztőség és a kiadó címe: Békéscsaba, Munkácsy u. 4. sz., Pf. ill. 5601. A szerkesztőség telefonszáma: (66) 27-844, főszerkesztő: (66) 21-401, a kiadó telefonszáma: (66) 26-395. Telexszám: 83-312. Telefax: (66) 21-401. Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hónapra 105 forint, egy évre 1260 forint. Készül: a Kner Nyomda lapüzemében, Békéscsaba, Lenin u. 9—21., 5600. Vezérigazgató: Balog Miklós. ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzőnk meg és nem küldünk vissza.