Békés Megyei Népújság, 1990. március (45. évfolyam, 51-76. szám)

1990-03-26 / 71. szám

1990. március 26., hétfő „Két ilyen gólt kapni, egyenlő a tragédiával” (Folytatás a 7. oldalról) A 68. percben Szamosi vá­ratlan lövését Halász a léc fölé tenyerelte. Egy perc múlva Aranyos mesterien verekedte át magát a védő­kön. maid balra, Sebők elé tálalt, aki 14 méterről kilőt­te a hosszú sarkot, 3—1. A 88. percben Supka lab­dájával Bakai futott el, és közelről a hálóba gurított, 4—1. A szarvasiak a nézők vas­tapsa közepette vonultak le a mérkőzés után. Az eddig kitűnően szereplő Kazinc­barcika vendégjátékára bi­zonyára többen lettek volna kíváncsiak, de a tévé sport- közvetítése egybeesett az NB II kezdési időpontjával, ezért kevesen ültek a lelá­tón. Pedig ha tudták volna a szurkolók, hogy kitűnő iramú és szarvasi gólokban gazdag mérkőzést láthatnak, minden bizonnyal telt ház lett volna. Nos, a szarvasi­ak régen látott nagy kedv­vel és elszántan játszottak, kis szerencsével, jobb össz­pontosítással akár hét-nyolc- gólos különbséggel is nyer­hettek volna. Ez egyáltalán nem túlzás, mert ezen a ta­lálkozón nem volt egy súly­csoportban a két csapat Joggal kérdezhetik a szur­kolók egymástól, hogy miért nem tudja a szarvasi csapat így „felszívni” magát min­den mérkőzésre? Jó: Hegyi, Fekete, Szeme­re. Aranyos, Supka, ill. Or- lóczki, Kondás. Nyilatkozatok. Pallagi Ró­bert: — A helyezések tük­rében igazi presztízsmérkő­zés volt, aminek nyertese a közönség. Kitűnő mérkőzé­sen, ilyen arányban is meg­érdemelten nyertünk. Varga Zoltán: — A mezőnyben nem játszottunk alárendelt szerepet. A gólhelyzeteit kö­nyörtelenül kihasználó Szarvas megérdemelten nyert, egy jogtalan 11-es és egy lesgól ellenére. Csabai Pál NB 111 TISZA CSOPORT SZEGHALOM—BORSODI EPlTÖK VOLÁN 1—3 (0—1) Szeghalom, 150 néző. V.: Sza­bó I. Szeghalom: Vári — Kon- dacs. Lukács, Kovács, Fehér — Baranyai, Elekes, Zsombok — Kozák (Kovács Z.), Macsári, Maeskin. Edző: Bondár Imre. Építők: Kerényl — Szobóczki (Lehoczki), Borbély, Sverba, Oláh — Farkas, Tóth, Bodnár — Balogh. Nemes. Vidinczi (Ra- daksz). Edző: Balázs András. 8. perc: jobb oldali, formás vendégtámadás végén Nemes 11 méterről leadott lapos lövése utat talált a hálóba, 0—1. 50. perc: (óbb oldali szöglet után Nemes szép gólt felelt, 0 —2. 58. perc: kapu elé ívelt labdát Bodnár fejelte a hálóba, 0—3. 80. perc: Macsári a bal szélen végigszlalomozott. átívelt a lobb oldalra, s a 16 ütemben érkező Maeskin szépített, 1—3. Egyperces gvászszünettel adóz­tak a labdarúgók és a nézők a közelmúltban elhunyt népszerű sportember, Papp Gyula emlé­kének. A nagy fölényben ját­szó vendégek több góllal is nyerhettek volna. A szeghalmi­aknak csak a küzdőszelleme di­csérhető. Jó: Oláh, Tóth, Bod­nár. Nemes. A hazaiak közül senki sem nyújtott átlagon fö- lülit. Oravszkl Ferenc ALFÖLDI CSOPORT MEZÖKOVACSHAZA—GYULA 1-1 (0-1) Mezőkovácsháza, 500 néző. V.: Farkas. Mezőkovácsháza: Szil­va — Hovorka, Kovács F.. Kiss, Bartyik — Kovács Z., Bányik, Szatmári (Juhász) — Mocsári, Schmidt. Kolozsi. Edző: Batke László. Gyula: Oláh — Megye- bíró, Pápa, Mohácsi, Elekes — Burai. Domokos, Dávid — Ar~ gyelán. Kelemen. Lonovics (Ta­pasztó). Edző: Szigeti István. 15. perc: Bartyik lába alatt elcsúszott labdával Domokos megiramodott a jobb szélen, jól adott középre Lonovicsnak, aki a védő és a kifutó kapus kö­zött emelt a hálóba, 0—1. 89. perc: Schmidt átemelésé­be Pápa kézzel ért bele a 16- oson belül. A megítélt büntetőt Kolozsi értékesítette, 1—1. Ideges hangulatban folyt le a mérkőzés, mert mindkét csapat számára fontos volt a pontszer­zés. A hazai csapat első félidei egyetlen hibáját a vendégek ki­használták. Ezután is a hazai csapat irányított, de gólhelyze­teiket sorra elhibázták. Görcsös erőlködésük végül eredménye­sen végződött, igaz, a vendég­védők érthetetlen hibájából. A iáték képe alapján a döntetlen igazságos. Jó: Hovorka, Schmidt, ill. Megyebíró, Mohácsi. Matula Miklós NAGYSZÉNÁS—TÁPÉ 3-1 (2-1) Nagyszénás, 800 néző. V.: Szabó B. Nagyszénás: Molnár — Szplsják, szabovik, Zábrák, Jámborcsik — Horváth (Ko­vács), Csáki, Ugró, Juhász — Sebestyén, Kvasznovszki. Edző: Moós János. Tápé: Merlei — Bi­te, Zakar, Szalai, Heidrik — Miklós Cs (Forgács), Héjas, Ró­ka, Suhai — Miklós Z., Markó. Edző: Kozma Zoltán. 22. perc: bal oldali támadás után, egy védőről Róka elé pat­tant a labda, aki 12 méterről nem hibázott, 0—1. 24. perc: Ugró jobb oldali szögletét Kvasznovszki a jobb sarokba fejelte, l—1. 28. perc: Ugró balról ívelt sza­badrúgást és Ismét Kvasznovsz­ki fejelt remek gólt, 2—1. 70. perc: nagyszerű hazai tá­madás után, Juhász beadását Kovács közelről a kapu bal ol­dalába lőtte, 3—1. Változatos, helyenként Jó szín­vonalú, iramos mérkőzésen, a hazai csapat megérdemelt győ­zelmet aratott. Jó: Kvasznovszki (a mezőny legjobbja), s az egész hazai csapat, ill. Róka, Suhai, Miklós Z. Boér Ernő A KELETI CSOPORT TOVÁB­BI EREDMÉNYEI: BVSC—Szeged SC 2-0 (0-0) Metripond— D. Kinizsi 2-0 (2-0) Nyíregyháza—Mezőtúr 2-0 (1-0) Diósgyőr—Szolnok 2-2 (2-1) DMTE—Eger 2-3 (0-2) Sz. Dózsa—Kecskemét 0-1 (0-1) Salgótarján—Baja 2-1 (2-1) AZ NB II KELETI CSOPORT­JÁNAK Állasa a u. for­duló UTÁN: 1. Szeged SC 14 3 2 35-10 45 2. Kazincbarc. 11 3 5 27-16 36 3. Eger 10 3 6 29-23 33 4. Diósgyőr 8 7 4 29-25 31 5. Kecskemét 9 3 7 29-26 30 6. Szarvas 8 6 5 22-19 30 7. BVSC 8 4 7 22-21 28 8. Metripond 7 4 8 25-22 25 9. DMTE 5 8 6 26-22 23 10. D. Kinizsi 6 5 8 16-18 23 11. Baja 5 7 7 18-21 22 12. Nyíregyháza 6 4 9 14-19 22 13. Salgótarján 6 3 10 26-32 21 14. Szolnok 5 6 8 23-34 21 15. Mezőtúr 3 7 9 13-28 16 16. Sz. Dózsa 2 5 12 16-34 11 A NYUGATI CSOPORT ERED­MÉNYEI: Komló—Szekszárd 0-0 Nagykanizsa—Budafok 1-2 (0-2) Oroszlány—ZTE 2-0 (0-0) Dorog—Mohács 1-0 (1-0) III. Kér. TTVE—Keszthely 0-1 (0-1) Paks—Dunaferr 0-2 (0-1) Ajka— Bp. Volán 0-0 Tapolca—Sopron 1-2 (0-1) Az élcsoport állása: 1. Bp. Vo­lán 42, 2. Oroszlány 37, 3. Du­naferr 33 ponttal. MEZŐHEGYES—OMTK 2—0 (1—0) , Mezőhegyes, 800 néző. V.: Kö­böl. Mezőhegyes: Bányai — Kvasz P., Vlgh, Kukely, Crezsa — Molnár, Pálhidat (Zsóri), Ko­vács — Boros (Posztós), Samu, Kanál Edző: Kvasz János. OMTK: öllei — Pólyák, Papp J„ Füredi, Tóth — Csilek, Deák, Kupeczki (Fekete), Nagy — Papp, Lipováczi. Edző: dr. Pet- róczy Gábor 28. perc: a kapu előterébe be- csurgó labdát Samu éles szögből lőtte a hálóba, 1—0. S3, perc: Kanál kavarta meg a vendégvédelmet, majd a 16-oson belül buktatták, u-es! — me­lyet Pálhldal értékesített, 2—0. Változatos iramú, események­ben gazdag találkozó volt. A végig fölényben játszó hazaiak győzelmét a meddő osatárjáté- kot produkáló OMTK csak a véghajrában veszélyeztette. Jó: Kanál, Molnár, Samu, 111. Deák. dr. Kató János TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Bem SE—Kiskunhalas 1—0 (1—0), Csongrád—Kiskőrös 0—4 (0—2), Miske—Szentes 3—1 (0—1), Kecs­keméti TE-Malév 3—1 (1—1), Dabas—Rákosmenti TK 2—0 (0 -0). AZ ALFÖLDI CSOPORT ALLA- SA A 18. FORDULÓ UTÁN: 1. KTE 13 2 3 36-14 41 3. Bem SE 12 3 3 36-20 39 3. Miske 9 6 3 37-18 33 4. Nagyszénás 10 3 5 27-21 33 5. Rákosmenti 8 3 7 35-27 27 6. M.-kovácsháza 7 6 5 25-24 27 7. Dabas 7 4 7 21-26 25 8. Mezőhegyes 8 1 9 24-33 25 9. Csongrád 6 6 6 14-19 24 10. Kiskőrös 7 1 10 41-28 22 11. Malév 7 1 10 25-28 21 12. Gyula 5 6 7 23-27 21 13. Tápé 5 5 8 22-36 20 14. OMTK 5 4 9 17-23 19 15. Szentes 5 3 10 22-31 18 16. Kiskunhalas 1 4 13 12-42 7 !---------’----------------------------------1 M egyei I. o. MEZÖBERÉNY—BATTONYA 0—1 (0—0) Mezöberény, 300 néző. V.: En­do«. Mezöberény: Braun — Rácz, Harmati. Puskás, Maiét, Uyés, Csákó (Balogh), Magoei, Laka­tos, Burai, Rácz. Edző: Halmo­st József. Battonya: Kristóf — Simon. Lehoczki Gy„ Lehoczki T„ Szabó (Adler), Turbucz, Tóth, Hajdara, Fekete, Bányai. Talpai. Edző: Juhász Zoltán. A hazai gárda gyenge csatártelje­sítményével nem bírt a helyen­ként durvaságtól sem mentes vendégekkel. G.: Turbucz a 48. percben. Jó: Ilyés, Puskás, Ma­iét, ill. Turbucz, Kristóf, Le­hoczki Gy.' (Schupkégel Adám) SARKAD—KAMUT 1—1 (1—0) Sarkad. 150 néző. V.: Uhrin. Sarkad: Szilágyi — Gurzó S.. Török, Kapros, Tóth, Szabó (Petruzsán). Mihálka, Papp (So­mogyi). Szűcs, Kesztyűs, Gurzó ,1. Edző: Balogh István. Kamut: Béres — Ramos. Galáth, Ko­vács. Pittner. Csapó, Antmann, Bora. Nagy. Balogh, Komáromi. Edző: Borgula János. Alacsony színvonal, sok hazai gólhelyzet, reális eredmény. G.: Szűcs a 61., Pittner a 72. percben. Jó: Tóth, Szűcs, ill. Béres (a me­zőny legjobbja). Csapó, Balogh. (Kiss Gábor) BÉKÉS—GÁDOROS 1—1 (2—1) Békés. 200 néző. V.: Végvári. Békés: Cinanó — Mészáros. Lenkefi, Antóni, Oláh, Balogh (Kecskeméti), Nagy, Rózsavöl- •gyi. Fehér, Pataki, Somvári. Edző: Stúber Géza. Gádoros: Palkó — Héjas, Szelezsán. Mi­hók, Pisont I., Berényi, Orbán, Lőrincsik, Takács, Hegedűs (Hajdú), Pisont II. Edző: Koz- mer Imre. A hazai csapat nagy mezőnyfölényben játszott, és Somvári remek szélsöiátéka ré­vén még nagyobb arányban is győzhetett volna. Kiállítva: Hé­jas, szándékos durvaságért. G.: Fehér 3, Pataki, ill. Berényt. Jó: Lenkefi, Fehér, Somvári (a mezőny legjobbja), ill. Pajkó, Berényi, Hegedűs. (Nagy Mi­hály) Mindkét csapat nagy becsvággyal vetette magát a küzdelembe. A fővárosia­kat nem illett lebecsülni gyengébb bajnoki teljesít­ményük miatt. hiszen — mint ismeretes — az IHF Kupában a legjobb négy között vannak. A lila-fehé­rek számára sorsdöntő volt ez a találkozó, hiszen vere­ség esetén, végleg lemond­kétegyhaza— FUZESGYARMAT 1—0 (0—0) Kétegyháza, 250 néző. V.: Gu­lyás. Kétegyháza: Steigerwald — Sipos, Tóth, Isztin, Rotál-, Tarján (Cserháti), Kaszab, Grósz. Kanál. Ravasz, Bobosek. Edző: Cserháti István. Füzes- gyarmat: Gyáni — Rácz, Pillér, Csák, Petri, Vígh (Földesi). Sző­ke. Saja. Barta, Tőkés, Hegedűs (Kovács). Edző: Kun Gyula1. Küzdelmes mérkőzésen, kitűnő játékvezetés mellett, a hazai csapat megérdemelt győzelmet aratott. G.: Kaszab a 90. perc­ben. Jó: az egész hazai csapat, ill( Gyáni, Petri, Rácz. (Len­gyel László) BÉKÉSSZENTANDRAS—ELEK 0—0 Békésszentandrás, 250 néző. V.: Kock. Békésszentandrás: Petras — Paraszt, Csík, Ben- csik. Tasi, Medveczki, Raj, Já­ró. Kondaos, Horváth, Koppá­nyi. Edző: Cigléczki Sámuel. Elek: Botás D. — Kohut, Csor­ba. Görög (Botás G.), Dávid, Sáliéi, Szűcs, Pigler, Uhrin (Gyebrovszki), Gál, Resetár. Ed­ző: Gál Attila. Nem bírt egy­mással a két csapat, az ered­mény igazságos. Jó: Petrás, Csík. Horváth, Kondacs, ill. Séllei, Dávid, Szűcs, Gál. (Var­ga László) BCS. AGYAGIPAR— H. SZALVAI SE 3—1 (1—1) Békéscsaba, 150 néző. V.: Oszlács. Agyagipar: Gregovszkt — Sinkovicz. Galovicz, Nagy L„ Gaidács. Bognár I., Tárnok, Szarvas, Gebei. Bella, Lőrinczi. Edző: Turesek Zoltán. Szalvai: Réti — Fábián, Germán, Kará­csony, Kiss A., Sutyinszki, Czl- nanó (Petrina), Sipos, Fiaskó, Mező. Képíró. Edző: Kovács Sándor. A végig egykapura ját­szó laminaiak magabiztos, győ­zelmet arattak a lelkes, de gyen­ge napot kifogó Szalvai csapa­ta ellen. G.: Gebei a 34., 36., Sinkovicz az 52., Képíró a 26. percben. Jó: az egész hazai csa­pat. ill. Réti, Kiss A. (Kőkút! László) • H. DÓZSA SE—KONDOROS 5—0 (3—0) Orosháza, 150 néző. V.: Vég­vári. H. Dózsa: Vágó — GáJ, Niemetz. Sztancsik, Kiss, Pikó, Rozsos, Nyilas, Lípták (Vári), Gajdács. Botlik. Edző: Patyi hattak volna az élbolyhoz való felzárkózásról. A fővá­rosiak viszont az alsóbb ré­giókból próbáltak kitörni. Az egész mérkőzésre rá­nyomta bélyegét a nagy tét. ami sok kapkodással. el­adott labdák tömegével, mindkét részről kihagyott ziccerek sokaságával telített első félidőt hozott. A fordu­lás után nagyot javult a li­Időn túli büntetőből Bp. Spartacus—Bcs. Előre Sp. 27-28 (17-16) NB I-es női kézilabda-mérkőzés, Budapest, 200 néző. V.: BódI, Péntek. Bp. Spartacus: Farkas — KANTOR 5, ERDŐS 9 (1), Luzsl 2, Angyal 3, Deli 3, Zoltai 2 (1). Csere: Acsbog (kapus), Tóth 3, Török, Kerekes. Edző: Szabó István. Békéscsaba: Gyöngyöst — Fülöpné 3, Salamon, HOCHRAJTER 7 (2), HANKONÉ 5 (4), Bohus 1, KISUCZKI 8. Csere: Thaiszné (kapus). Kovács 4, Hegedüsné. Edző: Szabó Károly. Kiállítások: 2 perc a Bp. Spartacusnál. Hétméteresek: 5 4, 111.6/4. Béla. Kondoros: Ancsin — Brlázs, Predáts (Korcsok), Szász, Kansai, Horváth, Jani« (Iványi), Glózik, Policsek, Kurucz, Fill— pinyi. Edző: Kunstár János. A határőrök tó. eredményes já­tékkal rukkoltak ki, s feledtet­ték szurkolóikkal eddigi tavaszi gyengébb szereplésüket. Jó já­tékvezetés. G.: Nyilas a 3., 74., Botlik a 19., Pikó a 29., Kiss ll-esből az 59. percben. Jó: az egész hazai csapat, ill. Brlázs, Horváth, Glózik, (Sín Géza) GYOMAENDRÖD—VÉSZTŐ 6—1 (2—1) Gyomaendrőd, 450 néző. V.: Savari. Gyomaendrőd: Szakács — Kéki, Gubucz, Plástyik, Ba­lázs (Mesterházi), Pataki, Buk­va. Gonda (Tóth), Máté, Du- rucskó, Forgács. Edző: Kottát Lajos. Vésztő: Agárdi (Zilahi) — Háti, Rácz P., Lázár, Rith, Varga. Ötvös (Magony), Rácz Z., Szatmári, Gurbai. Szénáid. Edző: Rácz Péter. Osztálybeli különbség volt a két csapat kö­zött, melvet a hat gól. három kapufa és egy kihagyott hazai 11-es bizonyított. A büntetőt Plástyik hibázta el. G.: Bukva a 6., Forgács a 9., Rith a 38., Pataki az 52., Durucskó a 75., Máté a 78.. Gubucz a 86. perc­ben. Jő: az egész gyomaend- rődi csapat. A vendégek közül senki sem nyújtott átlagon fe­lülit. (Szabados Ferenc) A megyei I. osztályú bajnokság állása a 18. forduló után: 1. Gyomaendrőd 13 5­43- 8 31 2. H. Dózsa SE 13 3 2 49-18 29 3. Bcs. Agyagi. 10 5 3 34-17 25 4. Vésztő 10 2 6 29-25 22 5. FUzcsgyarmat 9 2 7 34-25 20 6. Mezöberény 7 4 7 23-23 18 7. Elek 5 8 5 24-26 18 8. Kamut 7 3 8 26-27 17 9. Battonya 6 5 7 27-33 17 10. H. Szalvai SE 6 4 8 36-38 16 11. Sarkad 5 6 7 21-28 16 12. B.-szentandrás 3 8 7 22-27 14 13. Békés 4 6 8 28-36 14 14. Kondoros 3 5 10 17-34 11 15. Gádoros 3 5 10 18-37 11 16. Kétegyháza 2 5 11 10-39 » Ifjúsági eredmények: Gyoma­endrőd—Vésztő 1—0, Békésszent­andrás—Elek 4—1, sarkad—Ka­mut 9—0, Mezöberény—Battonya 4—0, Békés—Gádoros 9—0, Két­egyháza—Füzesgyarmat 2—4. la-fehérek védekezése. Jel­lemző. hogy a válogatott Erdős kilenc góljából erre az időszakra csupán három jutott. Támadásban Hoch- rajter nagyszerűen irányí­tott. Szakálné szélvészgyors elfutásait öt alkalommal Is góllal fejezte be. míg Han- kóné „kíméletlen” ítélet- végrehajtónak bizonyult, a büntetők értékesítésében. Hallatlanul izgalmas vég­hajrá zárta a találkozót, öt másodperccel a befejezés előtt — 27-27-es állásnál — Hegedüsné betört, lerántot­ták, és az időn túli büntetőt Hankóné magabiztosan ér­tékesítette. Reméljük, hogy a Csapat összteljesítménye megismét­lődik a hétvégi Secotex Sze­ged mérkőzésen is. persze, ugyanilyen kiugró teljesít­ményekkel párosulva. G. L. A sötétmezes gyulaiaknak állt a zászló egészen a 89. percig, de aztán a mezőkovácsházi­ak Kolozsi 11-esével pontot mentettek. A labdarúgó NB Ill-ban: Mezőkovácsháza—Gyula 1—1 Fotó: Veress Erzsi PEMÜ-Honvéd-Békéscsabai Előre Spartacus 21—21 (12-9) NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés, Solymár, 500 néző. V.: Bélsn, Jancsó. PEMÜ-Homvéd: Kárpáti — Somogyi, Szabó, ÉLES 8 (2), Gávai, Becskereki 3, Lehel 3. Csere: KOVÁCS 6 (3), Saliga 1, Só- tonyi, Tóth. Edző: Hunyadkürti János. Békéscsaba: TÓTH — BA­LOGH 6 (1), Lovász 2 (1), SZENTMIHÄLYI 3, Szabó 2, Bogárdi 1, BENE 4. Csere: Tyetyák (kapus), Pocsai, Debnár 3, Kiss. Edző: Csulik János. Kiállítások: 2, ül. 6 perc. Hétméteresek: 6/5, ill.. 4,2. Bogárdi hatalmas átlövés- góljával kezdődött a mérkő­zés, de csak 2—2-ig halad­taik együtt a csapatok, ugyanis ezután a hazaiak fiatal és gyors átlövői több­ször megkavarták a vendé­gek védelmét és a 12. perc­ben már 6—2-re vezettek. A lila-fehérek gyorsan rendez­ték soraikat, védekezésük feljavult, aminek következ­ménye: három gólnál jobban nem tudott elhúzni a soly­mári gárda. A második fél­idő első harmadában úgy látszott, hogy a vendéglátók tartani tudjál? előnyüket (40. perc: 16—13). Ezután azon- "ban a lila-fehérek támadá­sai rendre góllal végződtek. Tóth Gyula is felnőtt csa­pattársaihoz, s bravúros vé­déseinek az lett az eredmé­nye, hogy egy gólra csök­kentette hátrányát a ven­dég csapat. Ekkor jutott először hétmétereshez a bé­késcsabai csapat, ami t azon­ban Bogárdi elhibázott. Veszni látszott a 'találkozó, hiszen újra kétgólos előnyre tett szent a Hunyadkürti-le- génység. De újabb Tóth- bravúrok következtek és le­rohanás után elért gólokkal sikerült kiegyenlíteni. Az utolsó percben döntetlen ál­lásnál a solymáriak támad­tak, Kovács átlövése azon­ban a sáncon elakadt, a megszerzett labdát a mérkő­zés végéig már nem adták ki a kezükből a csabaiak. A mérkőzésen olyan pont­hoz jutottak a viharsarkiak, amelyre senki sem számí­tott. (ferencz) Totóeredmények A Totó 12. heti szelvényén sze1 replö mérkőzések eredményei: 1. Hamburg—St. Pauli 0—0 x 2. Bochum—B. München 0—0 x 3. Freiburg—Wattenscheid 2—0 1 4. Duisburg—Stuttgart 1—1 x 5. Unterhaching—Hertha 0—1 2 6. Bologna—Sampdoria 1—0 1 7. Cremonese—Ascoli 2—1 1 8. Lecce—Milan 1—2 2 9. Napoli—Juventus 3—1 1 10. Udinese—Bari 2—2 x 11. Messina—Pisa 0—0 x 12. Padova—Trlestlna 1—1 x 13. Pescara—Ancona 0—0 x Pluszmérkőzés: 14. Barletta—Cagliari 0—0 X BÉKÉS MEGYEI ICHaUFTlltj Politikai napilap. Szerkeszti a szerkesztőbizottság. Föszerkesztö-helyeltes: Seleszt Ferenc, dr. Serédl János. Igazgatóhelyettes: Adamik Tibomé. Kiadja a Békés Megyei Lapkiadó Vállalat. A szerkesztőség és a kiadó címe: Békéscsaba, Munkácsy u. 4. sz. Pf. 111. 5601. A szerkesztőség telefonszáma: (66) 27-844, szerkesztőbizottság: (66) 21-401, a kiadó telefonszáma: (66) 26-395. Telexszám: 83312. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlap­kézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 105 forint, egy évre 1260 forint. Készül: a Kner Nyomda lapüzemében, Békéscsaba, Lenin út 9—21., 5600. Vezérigazgató: Balog Miklós. ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem érzünk meg és nem küldünk vissza.