Békés Megyei Népújság, 1989. október (44. évfolyam, 232-258. szám)

1989-10-30 / 257. szám

1989. október 39., hétfő 1 iá-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------1 Mi 7 a Kilenc forduló után megtört a jég Békéscsabai Előre Spartacus—Videoton 1-0 (0-0) A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban nagy csatát hozott a két katonacsapat találkozója, amelyet a határőrök nyertek meg Nyilas és Födi góljaival — idegenben Fotó: Kovács Erzsébet (Folytatás az 1. oldalról) baiak, a hajrában akár nö­velhették volna előnyüket. Ezzel megtört a jég, és ki­lenc forduló után ismét nyertek a viharsarkiak. Jó: Gulyás, Szenti, Bel­von, Fabulya, Pásztor, ill. Takács, Máriási, Csucsánsz- ky. Nyilatkozatok. Vígh Tibor: — S'ghérvárott nekünk az el­múlt években ment a já- ták, így volt ezúttal is. Mindkét csapatnak adódtak helyzetei, igaz, a Videoton­nak több, de az én csapa­tom jobban akart, taktiku- sabban játszott és megérde­melté a győzelmet. Kaszás Gábor: — Az első félidőben Mozgalmasan kezdődött a mérkőzés. Már a 3. percben' szép bajai támadás után Horváth két méterre a kapu­tól fölé perdítette a labdát. A 4. percben Búzást buk­tatták a 16-oson belül, a li­est Szemere lőtte, de Farkas gyors vetődéssel védte. A 21. percben Nagy M. 30 méte­res szabadrúgása szállt el a felső léc fölött. A 22. perc­ben Supka tiszta helyzetben a kapu mellé lőtt. A 25. percben Nagy M. röviden adott haza, Horváth csípte el a labdát, de a kifutó Ha- nyecz önfeláldozóan men­tett. A 32. percben soroza­tos szarvasi védelmi hibák után Horváth került gól­helyzetbe. de elhamarkodot­tan a jobb kapufa mellé lőtt. Fordulás után Aranyos Ihatni!daill beadása után a Igbdát átvenni készülő Sup- kát az ötösön fellökték. m,ájd hosszabb ideig ápolás­ra szorult a szarvasi csatár. A, továbbiakban a sorozatos szarvasi támadásokat a Ba­ja, állandó szabálytalansá­gokkal . széttördelte, tehette az,, erélytelen játékvezetés rn%öpr.A 67- percben szép sza'çya,si támadás végén Sup­ka lövését Farkas óriási bravúrral szögletre mentet­te. "Áz utolsó negyedórában hullámzó mezőnyjáték folyt, igazi gólhelyzet egyik kapu előtt sem adódott. A Szarvas elsősorban te­hetetlen támadójátéka és a 11-es kihagyása miatt nem érdemelt győzelmet. A fe­gyelmezetten és taktikusan játszó vendégek jobban meg­becsülték a labdát és rá­szolgáltak az egyik pontra. a helyzetek alapján akár négy góllal is vezethettünk volna. Szprecsak kapufája után éreztem, hogy elpártolt tőlünk a szerencse. Ezúttal is bebizonyosodott, hogy a helyzeteket nem lehet bün­tetlenül kihagyni. A TARTALEKBAJNOKS ÁGÉRT: Békéscsabai Előre Spartacus— Videoton 3—z (1—1). Székesfe­hérvár, 200 néző. V. : Pintér. Bé­késcsaba: Baji — Németh, Bor­dées, Kiss L., sárosl — Braksza- tórisz, Debreceni, Horváth — Kanál, Kemenes, Lipták M. Ed­ző: Szita László. Küzdelmes, Jó iramú mérkőzésen 2—2-ig lépést tudott tartani ellenfelével a Vi­deoton, a vendégek Jobb hely­zetkihasználásuknak köszönhe­tik a győzelmet. Sárga lap: Sá­ros!, ill. Verebélyi. G.: Keme­Jó: Tóth, Morvái, Zrínyi. A szarvasiak közül senki sem nyújtott az átlagosnál jobb teljesítményt. Csabai Pál A KELETI CSOPORT további eredményei : Salgótarján—Szegedi D. 3—1 (l-l) Szolnok—Mezőtúr 0—2 (0—2) Diósgyőr—Kazincbarcika 2—2 (1-1) Eger—D. Kinizsi 1—3 (1—1) BVSC—Metripond 2—1 (0—0) Debreceni MTE—Nyíregyháza 2—2 (1—1) Szeged SC—Kecskemét 0—0 a keleti csoport Állasa: 1. Szeged SC 11 8 3 - 18- 4 27 2. Kazincb. 11 7 1 3 18- 8 22 3. Metripond 11 5 3 3 19-10 18 4. Kecskemét 11 524 18-17 17 5. Szarvas 11 4 5 2 12-12 17 6. BVSC 11 524 14-16 17 7. Eger 11 425 16-18 14 8. DMTE 11 272 16-14 13 9. Debr. K. 11 3 4 4 10- 9 13 10. Nyfregyh. 11 344 9-12 13 11. Baja 11 2 5 4 11-13 11 12. Szolnok 11 254 13-18 11 13. Szegedi D. i 11 254 10-15 11 14. Mezőtúr 11 254 12-20 11 15. Salgótarján 11 236 14-16 9 16. DVTK 11 164 13-19 9 A NYUGATI CSOPORT EREDMÉNYEI: Tapolca—Ajka 2—1 (1—0) Keszthely—Zalaegerszeg 2—x . (1-0) III. Kér. TTVE—Budafok 1—1 (1-0) ­Dunaújváros— Szekszárd 1—1 (1-0) Dorog—Komló 1—1 (1—1) Paks—Oroszlány 0—2 (0—2) Nagykanizsa—Sopron 1—0 (1—0) Mohács—Bp. Volán 0—1 (0—1) nes 2, Lipták M„ ill. Horváth (öngól), Vándor. Jó: Németh, Horváth, Kanál, Kemenes, ill. Szabó M., Vándor. AZ IFJÚSÁGI BAJNOKSÁGÉRT: Videoton—Békéscsabai Előre Spartacus 5—4 (1—1). Békéscsa­ba, 100 néző. V.: Kock. Békés­csaba: Hunya — Unyatinszki, Bócsik, Sitkéi, Mázán — Végh (Bethlendy), Szegedi, Magyart, Potyi — Puskás (Pusztai), Feke­te. Edző: Klembucz János. Sár­ga lap: Varga, ill. Unyatinszki. G.: Földes 2, Dubeez 2 (mind­kettő 11-esből), Bekő, ill. Szege­di 2, Potyi, Fekete. Jő: Barsi, Földes, Bekő, ill. Szegedi, Feke­te, Potyi. A SERDÜLÖBAJNOKSAGÉRT: Békéscsabai Előre Spartacus— Videoton 3—1 (3—0). Békéscsa­ba, 100 néző. V.: Csipái. G.: Nagy 2, Gyura, ill, Domokos. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: DVSC—Bp. Honvéd 2—1 (1—1) Pécs—Veszprém 1—0 (1—0) Û. Dózsa—Haladás 3—0 (1—0) FTC—Tatabánya 0—1 (0—0) Siófok—Csepel 0—0 MTK-VM—Vasas 3—0 (2—0) Vác—Rába ETO 0—0 Az NB I. állása a 12. forduló után: 1. MTK-VM 12 8 1 3 17- 7 25 2. Û. Dózsa 12 8 1 3 17- 8 25 3. Pécs 12 6 5 1 20- 8 23 4. FTC 12 6 3 3 18- 9 21 5. Vasas 12 5 3 4 13-13 18 6. Debrecen 12 4 4 4 10-11 16 7. Tatabánya 12 5 1 6 7- 9 ír, 8. Haladás 12 4 4 4 14-17 16 9. Videoton 12 4 4 4 8-11 16 10. Bp. Honvéd 12 4 3 5 12-13 11 11. Siófok 12 3 6 3 10-11 15 12. Veszprém 12 2 7 3 6- 9 13 13. Békéscsaba 12 3 3 6 7-15 12 14. Rába ETO 12 2 3 7 9-12 9 15. Vác 12 1 6 5 8-13 9 16. Csepel 12­8 4 6-16 8 NB Ili TISZA CSOPORT HAJDÚBÖSZÖRMÉNY— SZEGHALOM 3—2 (1—0) Hajdúböszörmény, 200 néző. V.: Török. Hajdúböszörmény: Gencsi — Lévai, Csatári, Ka- csándi, Koroknál — Kiss, Lajos, Nagy, Papp — Kebelei, Nagyka- posi. Edző: Nagykaposi Elemér. Szeghalom: Szabó — Macskin, Kozák, Kovács, Kondacs — Vá­mos, Baranya, Lukács — Taizs, Zsombok A., Elekes. Edző: Ko­vács György. Időnként nyomasztó fölényben játszott a hazai csapat, majd 2—0-ás vezetés után kiengedett, és ez majdnem megbosszulta magát. G.: Kebelei (6. p.). Csa­tári (49. p.), Papp (82. p.), ill. Elekes (57. p,. 68. p.). Jó: Papp, Kebelei, Nagykaposi, Csatári, ill. Elekes, Lukács, Zsombok A. Papp Gyula ALFÖLDI CSOPORT OROSHÁZA—KISKÖRÖS 1—0 (0-0) Orosháza. 500 néző. V.: Kor­mányos. Orosháza: öllei — Nagy Gv.. Hegedűs. Csilek, Árvái — Fekete, Deák. Papp J. (Kupecz- ki) — Fazekas (Tóth Z.), Nagy A., Linováczi. Edző: dr. PetrÓ- czy Gábor. Kiskőrös: Kovács — Pál, Szlovák. Beregszászi. Vere­bélyi — Szekér, Bischoff. Ju­hász — Szűcs (Szentpéteri), Pecznlk, Sörös. Edző: Linka Jó­zsef. 69. perc: Fazekas remekül ug­ratta ki Deákot, aki hét méter­ről, éles szögből, a léc alá bom­bázott. 1—0. 78. perc: Pált utánrúgásért ki­állította a játékvezető. A nagy lendülettel kezdő OMTK már az első 10 percben eldönthette volna a mérközé-s sorfát A hazaiak végig irányí­tották a játéTFot. de a legtöbb helyzeteket, is kihagyták. A ven­dégek halogató taktikájához nartner volt a mérsékelten mű­ködő játékvezető. Jó: Árvái, rsilek. Fekete, ill. Kovács, Pecznik. SelmeczI László NAGYSZÉNÁS—KECSKEMÉTI TE 4—3 (0—t) Kecskemét. 1000 néző. V.: Kér­dő. Nagyszénás: Molnár — Ju­hász. Szabovik. Kálmán, Ugró — Zábrák. Csáki. Szalka (Nagy A.) — Kvasznovszki, Jámbor^- esik, Szoisják. Edző: Moós Já­nos. Kecskemét: Varga — End­re. Pataki. Bálint. Varga — Tor,- bavecz (óvári). Nagy L., Mesz- lénvi — Berki. Fütyü, Kátai. Edző: Sz. Tóth Antal. 41. perc: Nagy L. balról be­ívelt szabadrúgását Pataki kö­zelről a hálóba fejelte, 0—1. 46. perc: Berki a 16-os sarká­nál forgolódott a labdával, min­denki beadást várt, de a játékos váratlanul lövésre szánta el ma­gát és labdája a hosszú sarok­ban kötött ki, 0—2. 60. perc: a hazaiak kapujának előterében pattogott a labda. A védők addig vártak egymásra a felszabadítással, míg Ugró kö­zelről a hálóba lőtt, 1—2. 68. perc: Szpisják 17 méterről laposan lőtt a kapuba, 2—2. 74. perc: Nagy L. Jobbal ha­talmas gólt ragasztott a hálóba, 2—3. 77. perc: Juhász szabadrúgá­sát Kvasznovszki felugorva a kapuba fejelte, 3—3. 85. perc: Szpisják közeli feje­se még lepattant a kapufáról, de a jókor érkező Kvasznovszki nem hibázott, 4—3. Küzdelmes, jó iramú, változa­tos találkozót láthattak a nézők. A KTE már az első félidőben el­dönthette volna a mérkőzést, de a legnagyobb gólhelyzeteket Is elpuskázták. 2—0-ás hazai veze­tés után a Nagyszénás minden tartalékát mozgósította, villám­gyors kontrákkal Igyekeztek veszélyeztetni a hazaiak kapu­ját, és taktikájukat végül is si­ker koronázta. Jó: az egész nagyszénást csapat, ill. Forgó, Meszlényl, Fütyü. MISKE—MEZŐHEGYES 7—1 (3-0) Miske, 1000 néző. V.: Topánka. Miske: Jeszenoyio» — Jagicza, Hubert, Horváth (Miskolczi), Goldschmidt — Ginál (Pesti), Csincsák, Tóth, Kovács — Föl­di, Tamás, szaktanácsadó: Ró­nai Sándor: Mezőhegyes: Bá­nyai — Kvasz P., Vígh, Posztós (Zakar), Krecsméri — Kukely (Zsóri), Kovács, Orosz — Haran­gozó, Samu, Pálhidai. Edző: Kvasz János. 23. perc: Földi beadását Goldschmidt a hálóba fejelte, 1—0. 32. perc: Ginál kiugrott, Földi elé tálalt, aki nem hibázott, 2—0. 31. perc: Horváth labdáját Gi­nál fejelte a léc alá, 3—0. 47. perc: Ginált buktatták a védők, a 11-est Földi értékesí­tette, 4—0. 49. perc: Kovácsot felvágták a 16-oson belül. A büntetőt Hor­váth értékesítette, 5—0. 54. perc: Kovács indításából Horváth lőtt ^a hálóba, 6—0. 63. perc: Jagicza a 16-oson be­lül ellökte Pálhidai), a 11-est a szenvedő fél értékesítette, 6—1. 81. perc: Ginál már két védőt kicselezett, amikor lerántották. A büntetőt Csincsák vágta a léc alá, 7—1. A mérkőzést ilyen arányban is megérdemelten nyerte a hazai együttes Jó: Goldschmidt, Gi­nál, Földi, ill. Pálhidai. SZENTES—GYULA 2—1 (1—1) Szentes, 300 néző. V.: Berger. Szentes: Janiga — Fehér, Ma- gony, Kecskés, Bánfi — Deme­ter (Valkai), Olasz, Németh — Határ, Fekete, Juhász (Vörös). Edző: Jelenfi István. Gyula: Oláh — Mohácsi, Dávid (Ele­kes), Resetár, Alberti — Burai, Boruzs (Kovács), Steigerwald — Kurucz, Jónás, Répási. Edző: Dávid Imre. 18. perc: Olasz gólba tartó lö­vését Resetár kézzel ütötte ki — ll-es ! A büntetőt Demeter értékesítette, 1—0. 32. perc: a védőkről lepattanó labdát Répási a jobb sarokba lőtte, 1—1. 75. perc: Steigerwald könnyel- műsködött a félpályánál, Valkai lecsapott a labdára és a kifutó kapus fölött lőtt a hálóba. 2—1. Egyenrangú ellenfelek küzdel­méből a szerencsésebb csapat került ki győztesen. Jó: Fehér (a mezőny legjobbja), Magony, ill. Mohácsi, Kurucz. MEZÖKOVACSHAZA— KISKUNHALAS 2—0 (2—0) Kiskunhalas. 200 néző. V. : Ilyés. Mezőkovácsháza: Szilva — Szabó, Kovács F., Bartyik, Kovács Z.. Bányik, Pallagi, Kiss — Mocsári (Szemerédi), Koval- csik (Török), Kolozsi. Edző: Batke László. Kiskunhalas: Ker- pits — Dózsa, Mohovics, Tamá­si, Tóth — Iván, Sz. Kovács, Cs. Kovács — Katzenbach (Papp), Agócs. Németh (Herman). Ed­ző: Mészáros Tibor. 36. perc: kapu elé ívelt labdát az üresen álló Kovalcsik két méterről a hálóba fejelt, 1—0. 40. perc: a lesre játszó hala­si védők között Kolozsi kiug­rott és a kapu bal oldalába lőtt, 2—0. A határozottabb csatárjátékot nyújtó vendég csapat megérde­melten győzött. Jó: Kovács F.t Kovács Z., Kolozsi, illS, Moho­vics. További eredmények: Bem SE —Csongrád 3—0 (1—0), Malév— Dabas 1—2 (1—0), Rákosmenti— Tápé 3—0 (1—0). AZ ALFÖLDI CSOPORT Állasa: h forduló UTÁN: 1. KTE 8 2 1 24- 9 26 2. Bem SE 7 3 1 25-13 24 3. Nagyszénás 7 3 1 19-12 24 4. Miske 5 5 1 22-11 20 5. Mk.-háza 6 2 3 16-11 20 6. Gyula 4 3 4 13-13 15 7. Rákosmenti 4 2 5 23-20 14 8. OMTK 4 2 5 11-12 14 9. Csongrád 3 4 4 9-11 13 10. Malév 4­7 14-16 12 11. Dabas 3 3 5 13-16 12 12. Tápé 3 3 5 12-18 12 13. Szentes 3 2 6 14-22 11 14. Kiskőrös 3 1 7 18-21 10 15. Mezőhegyes 3 1 7 9-25 10 16. Kiskunhalas 1 4 6 10-22 7 Megyei I. o. BCS. AGYAGIPAR— KÉTEGYHAZA 3—0 (1—0) Békéscsaba, 250 néző. V.: TaJ- ti. Agyagipar: Gulyás — Sinko- vicz, Danicska, Nagy L., Mol- csányi (Benke), Bognár, Tárnok, Szarvas, Gebei, Bella, Lörinczi (Kiss). Edző: Turcsek Zoltán. Kétegyháza: Steigerwald — Má- lik, Bajkán, Pigler, Verindán (Ónodi), Rotyis, Tarján, dr. Szurovecz, Negye, Veder, Ka­nál. Mb. edző: Ravasz László. A hazai csapat biztos győzelmet aratott a sportszerűen játszó vendégek ellen. Külön dicséret illeti lelkes játéka miatt a 46 éves Szurovecz doktort. G.: Ge­ber! (15.). Bella (50., 82. p.). Jó: Bella, Slnkovicz, Nagy L., Szarvas, ill. Steigerwald, dr. Szurovecz, Kanál. (KSkútl László) BATTONYA— FÜZESGYARMAT 3—1 (2—0) Battonya, 250 néző. V.: Haj­dú. Battonya: Varga — Feke­te. Lehoczki Gy„ Talpai, Si­mon. Daróczi. Mákos, Hajdara, dr. Lehoczki T., Bányai, Adler (Magyar). Edző: Juhász Zoltán. Füzesgyarmat: Dávid — Kiss J„ Kiss I., Nemes (Mogyorósi), Petri, Vígh, Barta. Sa'.n, Csák. Szőke, Hegedűs. Edző: Kun Gyula. A lelkesen és Jól játszó hazai csapat megérdemelten győzött a sportszerű vendégek ellen. G.: Bányai (17., 40. p.). Haldara (75. p.l. Vígh (75. p.). Jó: Bányai, Hajdara. Talpai, Lehoczki Gy.. dr. Lehoczki T„ ill. Saja. Szőke. Kiss. (Lukács István) BÉKÉSSZENTANDRAS BÉKÉS 2—2 (1—1) Békéss2entandrás, 150 néző. V.: Németh. Békésszentandrás: Szabó — Paraszt, Csík II., Bó- di. Tasi. Ambrus. Raj. Bencsik, Kondacs. Horváth. Ronyecz (Czimrák). Edző: Czigiécz.ki Sá­muel. Békés: Pribojszki — Mé­száros. Tisza. Lenkefi. Pataki, Szakái. Czlnanő. Krizsán, Vo- zár. Kecskeméti, Horváth (Ba­logh). Edző: Komoróczki László. Küzdelmes mérkőzésen, igazsá­gos eredmény. Jó játékvezetés, G.: Kondacs Tasi. ill. Lenkefi, Vozár. Jó: Paraszt, Tasi. Kon­dacs, ill. Pribojszki. Lenkefi. Horváth. (Varga László) GYOMAENDRŐD— MEZÖBERÉNY 0—0 Gvomaendrőd. 800 néző. V. : Hanvecz. Gvomaendrőd: Sza­kács — Kéki. Gonda !.. Flás- tvik. Mesterházi. Pataki. Buk­va. Gvőrfi (Gera). Gonda J., Máté. Forgács (Szántő). Edző: Költ ai La tos. Mezőberény : Braun — Puskás. Rácz Zs.. Har­mati. Burai M.. Ilvés. Magyart. Balogh Lakatos. Burai L. (Ja- k»bl. Rácz A. (Csákó), Stúber. Edző: Halmos! József. A végig emrkanuzó hazai esanat nem hírt a kiválóan védő Braun­nal. Jó: Plástvik. Gonda !.. ill. Braun fa mezőnv iegiobhia). Puskás. Ilvés. (Szabados Ferenc) ELEK—SARKAD 1—0 (0—0) Elek. 550 néző. V.: Hrabovsz- ki A. Elek: Kiss — Liszkai F. (Szabó). Csorba. Görög. Dávid. Puiskás. Séllei. Trepák. Gál, Domokos. Ulin (Botás). Edző: Gál Attila. Sarkad: Szilágyi — Ourzó S.. Török. Kapros. Tóth. Szabó. Somogyi. Miháika. (Papp). Szűcs. Gurzó J., Petru- zsán. Edző: Csató Miklós. Kö­zepes színvonalú mérkőzésen, megérdemelt hazai győzelem született a sportszerűen iátsző vendégek ellen." G.: Domokos (72. o). Jó: Kiss (a mezőny legtobhiai. Dávid. Domokos, Csorba, ill. Gurzó S.. Gurzó .1. (Hotya Mihály) KAMUT—GÁDOROS 2—0 (1—0) Qádoros, 200 néző. V.: Szilágyi. Kamut: Béres — Ramos, Ga­láth, Nagy, Pittner, Gazsó, Ant­mann. Bora (Kovács). Bognár, Balogh, Komáromi '(Antal). Edző: Borgula János. Gádoros: Pajkó — Gabna (Takács), He­gedűs. Szelezsán, Mihók, Pisont P,, Páli, Lőrincsik (Virág), Pi­sont Z., Héjas, Orbán. Edző: Kozmer Imre. Hiába támadott többet a hazai csapat, a vendé­gek kevesebb helyzetüket ügye­sen kihasználták, nyertek. G.: Balogh (5. p.). Bognár (75. p.). Jó: Béres. Bognár, Balogh, Ili. Paikó. Takács, Szelezsán. (Prozlik Pál) VÉSZTŐ—KONDOROS 2—0 (0—0) Vésztő, 300 néző, V.: Molnár. Vésztő: Agárdi — Háti. Rácz P., Magony. Antóni, Farkas, Rozsos. Ötvös (Papp). Horváth, Rith. Szatmári. Edző: Rácz Pé­ter. Kondoros: Ancsin — Zöldi. Sonkoly. Szász. Karsai. Kőródi, Demcsák. Glózik (Mihalecz), Tóth (Hegedűs), Kurucz, Filipi- nyi. Edző: Kunstár János. Med­dő fölényük után a hazaiak az utolsó negyedórában tudták térdre kényszerítefii a lelkesen küzdő vendégeket. G. : Papp (75. p.). Rácz P. (86. p.). Jó: Háti. Antóni. Rácz P.. Papp. ill. Szász, Kurucz, Filipinyi. (Buzgány József) H. DÓZSA SE— H. SZALVAI SE 2—0 (1—0). Békéscsaba, 200 néző. V.: Var­ga. H. Dózsa SE: Veres — Gál, Kiss, Ladányi. Szlitó, Hovorka, Födi. Nyilas (Gajdács), Csák. Tapasztó. Edző : Patyl Béla. Szalval: Gazsó — Karácsony, Hankó Z.. Bálint. Mittula (Ger­mán). Szarvas. Hankó J. (Fran­kó). Kiss. Sípos. Mező. Szűcs T. Edző: Kovács Sándor. Küzdel­med mérkőzés. megérdemelt vendégsiker. G.: Nyilas (34. p.). Főd! (83. p.). Jő: Nyilas. Kiss, Tapasztó. Födi. 111. Karácsony, Bálint. Hankó Z. (Szabó Tamás) A MEGYEI I. OSZTÁLYÚ bajnokság Állasa: a 12. forduló után: 1. Gyomaendrőd 9 3­28- 4 21 2. H. Dózsa SE 8 2 2 30-12 18 3. Agvagipar 7 3 2 24-10 17 4. Vésztő 7 2 3 19-12 16 5. Mezőberény 6 4 2 18-11 16 6. F.-gyarmat 5 2 4 21-17 12 7. Battonya 4 4 4 21-22 12 8. Kamut 5 1 6 18-19 12 9. Elek 4 4 4 19-21 12 10. B.-szentandr. 2 7 3 17-19 11 11. H. Szalvai SE 4 2 6 24-25 10 12. Sarkad 3 4 5 11-17 10 13. Békés 2 5 5 18-24 9 14. Kondoros 2 4 6 13-23 8 15. Gádoros 2 2 8 13-29 6 16. Kétegyháza 1 1 10 7-36 3 If júságiak : Békésszentandrás— Békés 1—3. Gyomaendrőd—Me­zőberény 4—0. Battonya—Füzes- gyarmat 0—2. Agyagipar—Két- egvháza 2—0. Gádoros—Kamut 0—1. Elek—Sarkad 1—2. Vésztő— Kondoros 5—0. Totóeredmények A totó 43. heti játékszelvé­nyén szereplő mérkőzések ered­ményei: 1. Dortmund—Uerdingen 1—0 1 2. Karlsruhe—Hamburg 2—0 1 3. Nürnberg—Stuttgart 0—2 2 4. F. Köln—Saarbrücken 1—1 x 5. Hannover— Unterhaching 3—O' 1 6. Kassel—Wattenscheid 0—3 2 7. Ascoli—Milan 1—0 1 8. Cremonesc—Florentin» 1—2 2 9. Juventus—Sampdoria 1—0 1 10. Parma—Brescia 0—0 x 11. Lieata—Foggia 3—0 1 12. Catanzaro—Regglana 1—1 x 13. Reggina—Torino 0—0 x POTMÉRKOZÊSEK : 14. Genoa—Napoli 1—1 x 15. Hertha BSC—Aachen 3—1 1 16. Schalke 04—Meppen 2—0 1 Négy zsemle, 20 deka párizsi, 1 alma... (Az alábbi sorokat annak az olvasónknak a figyelmébe ajánlom elsősorban, aki az elmúlt pénteken hivott fel bennün­ket. s bárdolatlan hangvételű kritikával illette az Előre Spar­tacus segélykérő akcióját, amely egy nyílt level formájában aznapi lapunkban jelent meg.) Az értékes fehérvári győzelem kapcsán tegnap délután Such Sándor technikai vezetővel először arról beszélgettünk: mit ielentett ez az idegenbeli mérkőzés a költségvetést tekintve? — Már az évad elején elhatároztuk: Szombathely, Pécs és Győr kivételével aznap utazunk el a találkozóra. Így történt ez most is. A két csapatnak és a vezetőknek a mostani uta­zás igv 40 ezer forint helyett 9 ezer forintba került, mert azt is szeretném hozzátenni, hogy az étkezés mindenki számára nécv zsemléből. 20 deka parizcrböl. és egy almából állt. Egyál­talán nem saináltatni akarom magunkat, úgyis mindenki olyan következtetést von le ebből, amilyet akar. Arra azonban — úgv gondolom r~, mégiscsak bizonyság, hogy szó sincs pazar­lásról. fölösleges pénzköltésről. — Azért ejtsünk r.zót a 90 percről isi — Pásztor Jóska legszebb napjaira emlékeztetőén futballozott. Amikor a 89. nercben lejött :— megtapsolták, dicsérték a fe­hérváriak is. Bolyom mindenképp pompás gólt lőtt. jellemző, hogy ez az akció is Jóskától indult el: a felfutó Fabulya vál­lalt még fős7erenet. Nagvon jó! jött ez a győzelem, főként, hogy a riválisok közül többen osztozkodtak a 'pontokon. Mon­danom sem kel! talán, hogy nagyon visszafogottan ültük meg a győzelmet, igaz korai is lenne úgv fogalmazni: kiláboltunk a hullámvölgyből, ha én személy szerint nagyon remélem is! F. I. Szarvasi Vasas—Baja 0-0 NB II-cs labdarúgó-mérkőzés. Szarvas, 1500 néző. V.: Maros­vári (Aczél, Szekeres). Szarvas: Hanye.cz — Fekete. Hegyi, Nagy M., Szemere — Csák, Garai,' Aranyos — Búzás, Supka, Sebök. Edző: Pallagi Róbert. Baja: Farkas — Teleki. B. Szabó, Gallai, Tóth — Gombás, Evanics, Morvái, Zrínyi — Kovács B., Horváth. Edző: Koller Viktor. Csere: Csák helyett Csalos (a szünetben). Horváth helyett Bo- lvás (70. p.). Aranyos helyett Gebri (77. p.). Sárga lap: Morvái (4. p.), Tóth (45. p.). Hegyi (75. p.). Fekete (89. p.). Szögletarány: 2:2 (1:0), a Baja javára. BÉKÉS MEGYJEl Az MSZP Békés Megyei lapja. Igazgató-főszerkesztő: Árpási Zoltán. Főszerkesztő-helyettes: Seleszt Ferenc, dr. Serédi János. Igazgatóhelyettes: Adamik Tiborné. Kiadja a Békés Megyei Lapkiadó Vállalat. A szerkesztőség és a kiadó címe: Békéscsaba, Munkácsy u. 4. sz. Pf. 111. 5601. A szerkesztőség telefonszáma: (66) 27-844, igazgató­főszerkesztő: (66) 21-401, a kiadó telefonszáma: (66) 26-395. Telexszám: 83312. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 105 forint, egy évre 1260 forint. Kner Nyomda lapüzeme, Békéscsaba, Lenin út 9—21., 5600. Vezérigazgató: Balog Miklós. ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzünk meg és nem küldünk vissza.