Békés Megyei Népújság, 1989. október (44. évfolyam, 232-258. szám)

1989-10-23 / 251. szám

O SPORT SPORT SPORT SPORT Két hónapja győzelem nélkül Békéscsabai Előre Spartacus—Debreceni VSC 1-1 (0-1) (Folytatás a 15. oldalról.) lépéssel fölvágta Nagy. A szabadrúgást Pásztor a fel­ső kapufára csavarta. Augusztus közepe óta nye­retlen a békéscsabai csapat. A szurkolók és játékosok egyaránt abban bíztak, hogy ezúttal megtörik a jég, an­nál is inkább, hiszen a Deb­recen a Viharsarokban még sohasem nyert, mi több, a mérleg arról tanúskodik, hogy NB I-es tagságuk alatt mindössze egyszer győztek a kórház utcaiak ellen — ak­kor is hazai pályán. Nos, az első 25 perc úgy is tűnt, vég­re meglesz az áhított győze­lem, legalábbis az enyhe me­zőnyfölény kiharcolása után, az idő előrehaladtával mind­inkább a békéscsabai csapat vette át a játék irányítását. Éppen ezért hatott a meg­lepetés erejével a debreceni gól. Persze, ez törvényszerű volt. hiszen a lassítani szán­dékozó hajdúságiak jól hasz­nálták ki a kontra adta le­hetőséget, valamint azt, hogy a mind nagyobb erővel tá­Kellemetlen epizód zavar­ta a mérkőzés kezdetét. Ugyanis a bemelegítésnél Lakatos Jánost, a szarva­siak gyúróját arcon találta egy erős labda. Agyrázkó­dást szenvedett és a mentők a szegedi klinikára szállítot­ták. A 2. percben Fórizs el­vesztett eg.V labdát, a fele­ző vonalnál, Garai egyedül törhetett kapura, lövése azonban a léc fölött zúgott el. A 10. percben Gruboro- vics pontos keresztlabdával indította a jobb oldalon Ka­tonát. a beadást Szalai el­vétette. A 20. percben Csák egy csellel tisztára játszotta magát, majd 17 méterről ka­pura lőtt, lapos labdája a bal sarok mellett suhant el. Négy perc múlva Nagy M. lövése kerülte el a jobb al­só sarkot. A félidő befejezé­se előtt két perccel, Grubo- rovics végzett el szögletrú­gást, a jobboldalról. A rava­szul kanyarodó labdát Fó­rizs két lépésről, senkitől sem zavartatva, óriási gól­helyzetben a bal oldali léc fölé fejelte. A szünet után kevés ese­mény történt, majd a mér­madó hazaiak védőfala egy­re inkább szétnyílt. Az új­donsült békéscsabai Zsinkát dicséri, hogy egynapos vi­harsarki edzés után pontot érő fejessel megmentette a hazaiak „becsületét”. Egyéb­ként a békéscsabaiak győ­zelmet érdemeltek volna. Jó: Gulyás, Pásztor, Zsin- ka, ill. Horváth, Sándor, Márton. Nyilatkozatok. Vígh Tibor: — Mi már szinte hagyomá­nyos módon ajándékozunk egy gólt az ellenfélnek a mérkőzés elején, s ezután a labdarúgás szigorú törvény- szerűségei érvényesülnek. Temesvári Miklós: — Végre megszereztük első idegenbeli pontunkat. Igaz, bátortala­nul és önbizalom nélkül ját­szottunk. Ez az oka annak, hogy nem sikerült nagyobb bravúrt végrehajtanunk. Jávor Péter AZ NB I további eredményei: Tatabánya—Vác 2—1 (1—0) Bp. Honvéd—FTC 0-2 (0-1) O. Dózsa—Siófok l—l (1—0) Csepel—Videoton 1—1 (0—1) kőzés hajrájában a szege­diek újítani tudtak és csak Hanyecz kapusnak köszön­hető, hogy nem tudták meg­szerezni a győzelmet jelentő gólt. A 81. percben, Szalai két csel után középre lőtt, Gruborovics 10 méterről a iobb alsó sarok felé fejelt, Hanyecz kapus azonban gyors vetődéssel szögletre te- nyerelte a labdát. Két Perc múlva ismét Gruborovics és Hanyecz volt a főszereplő. A szegedi játékos 30 méter­ről hatalmas lövést zúdított kapura, a szarvasi „portás” azonban nagy bravúrral- szögletre öklözte a léc alá tartó labdát. Jó iramú, izgalmas mérkő­zésen, igazságos döntetlen született. Jó: Kőhalmi, Cse- hó. Popol, ill. Hanyecz, Nagy M.. Aranyos. Bagaméry László A KELETI CSOPORT TOVÁBBI EREDMÉNYEI : Nyíregyháza—B VSC 3-1- (2—1), Metrlpond—Salgótarján 2—2 (1-1). Kazincbarcika—Debreceni MTE 2—0 (1—0), Mezőtúr—Diósgyőr 2—2 (1—1). Debreceni Kinizsi—Szolnok 0—0, Kecskemét—Eger 4—2 (2—0), Baja—Szeged 0—1 (0—1) Rába ETO—PMSC 0-1 (0—1) Veszprém—MTK-VM 0—0 Haladás—Vasas 2—0 (1—0) az NB i Állasa A 1L FORDULÓ UTÁN: 1. MTK-VM 7 1 3 14-7 22 2. D. Dózsa 7 1 3 14-8 22 3. FTC 6 3 2 18-8 21 4. Pécs 5 5 1 19-8 30 5. Vasas 4 4 3 13-10 18 6. Haladás 4 4 3 14-14 16 7. Videoton 4 4 3 8-10 16 8. Bp. Honvéd 4 3 4 11-11 15 9. Siófok 3 5 3 10-11 14 10. DVSC 3 4 4 8-10 13 11. Veszprém 2 7 2 6-8 13 12. Tatabánya 4 1 6 6-9 13 13. Békéscsaba 2 3 6 6-15 9 14. Rába ETO 2 2 7 9-12 8 IS. Vác 1 5 6 8-13 8 16. Csepel­7 4 6-16 7 A TARTALEKBAJNOKSAGERT: Debreceni VSC—Békéscsabai Előre Spartacus 1—0 (0—0). Bé­késcsaba, 200 néző. V.: Bába. Békéscsaba: Baji (Tüskés) — Németh, Bordács, Kiss L. (Deb­receni), Sárosl — Brakszatórlsz, Zahorán, Lipták V. — Udvari, Kemenes, Lipták M. (Vura). Edző: Szita László. Nagy aka­rással küzdöttek a csapatok. A vendégek gólveszélyesebben ját­szottak már az I. félidőben is. Szünet után fokozódott az iram, a békéscsabaiak egyre-másra alakították ki gólhelyzeteiket, ám egy kontratámadás végén mégis a vendégek találtak be a kapuba. Sárga lap: Czuna. G.: Nábrádi. Jó: Kiss, Czuna, Hor­váth M., 111. Baji, Németh, Bor­dács. I I A Keleti csoport ; állása a 10. forduló után: 1. Szeged SC 8 2­18- 4 26 2. Kazincbarcika 7 - 3 16- 6 21 3. Metripond 5 3 2 18- 8 18 4. Kecskemét 5 14 18-17 16 5. Szarvas 4 4 2 12-12 16 6. Eger 4 2 4 15-15 14 7. BVSC 4 2 4 12-15 14 8. DMTE 2 6 2 14-12 12 9. Nyíregyháza 3 3 4 7-10 12 10. Szolnok 2 5 3 13-16 11 11. Szegedi Dózsa 2 5 3 9-12 11 12. Debr. Kinizsi 2 4 4 7- 8 10 13. Baja 2 4 4 11-13 10 14. DVTK 15 4 11-17 8 15. Mezőtúr 15 4 10-20 8 16. Salg. Síküveg 13 6 11-17 6 A NYUGATI CSOPORT EREDMÉNYEI : Zalaegerszeg—III. kér. TTVE 0—1 (0—0), Ajka—Nagykanizsa l—l (0—1), Komló—Tapolca 2—1 (2—1), Oroszlány—Dorog 3—1 (0—0), Budafok—Paks 0—0, Szekszárd—Keszthely 3—1 (0—0), Sopron—Mohács 2—1 (1—0), Volán SC—Dunaújváros 5—2 (3—1), A Nyugati csoport állása a 10. forduló után: 1. Volán SC 5 4 1 20-10 19 9. Zalaegerszeg 6 1 3 22-15 19 3. Oroszlány 5 3 2 17-11 18 4. Mohács 5 2 3 17-10 18 5. III. kér. TTVE 4 4 2 16-10 16 6. Nagykanizsa 3 6 1 17-12 15 7. Komló 3 6 1 14-11 15 8. Sopron 4 2 4 16-14 14 9. Dunaújváros 4 2 4 17-20 14 10. BMTE-Törley 3 3 4 7-12 12 11. Szekszárd 3 2 5 11-13 11 12. Dorog 3 2 5 11-15 11 13. Ajka 2 4 4 12-12 10 14. Paks 1 5 4 12-22 8 15. Tapolca 2 2 6 10-23 8 16. Keszthely 1 4 5 7-16 7 HB III TISZA CSOPORT BALMAZÜJVAROS— SZEGHALOM 6—1 (1—6) Szeghalom, 200 néző. V.: Nagy F. Balmazújváros: Mangu — Fi­gé, Mohácsi, Pajkos, Csonka — Tóth (Vadász), Kovács I„ Al­bert, Kaszás (Veres) — Kovács Z„ Szegedi. Edző: Kegyes László. Szeghalom: Szabó — Bondár (Vámos), Bakos, Kozák, Kovács — Elekes, Lukács, Bara­nya (Zsombok J.), Zsombok A. — Macskin, Tar. Edző: Kovács György. 37, perc: Kovács Z. kapásból a kapu jobb oldalába lőtt, 1—0. 49. perc: egy középre lőtt lab­dát Tar hat méterről a Jobb sa­rokba lőtt, 1—1. 51. perc: Kovács I. szögletét Mohácsi hat méterről a bal íel- 6Ő sarokba fejelte, 2—L 54, perc : Tóth közelről a háló­ba lőtt, 3—1. 66. perc: Kovács I. jó labdát tálalt Szegedi elé, aki egyből a bal alsó sarokba gurított, 4—1. 71. perc: Szegedit gólhelyzet­ben Bakos felvágta — 11-esI A büntetőt Kovács I. a bal sarok­ba lőtte, 5—1. 78. perc: Szegedi három mé­terről a hálóba talált, 6—1. Az első játékrészben a sárré­tiek még némi ellenállást tanú­sítottak, a második félidőben vi­szont az történt a pályán, amit a vendégek akartak. Kulturált, összeszokott játékuk teljesen szétzilálta a fegyelmezetlenül, emberfogást és minden elképze­lést nélkülöző hazaiak erőlködé­sét. Jó: Mohácsi (a mezőny leg­jobbja), Albert, Kovács I., Sze­gedi, A hazaiak közül senki sem nyújtott átlagon felülit. Papp Gyula ALFÖLDI CSOPORT TAPÉ—OMTK 0—0 Tápé, 400 néző. V. : Szentgyör- gyi. Tápé: Merley — Bite, Ba­zsó, dr. Kampier, Markó — Ró­ka, Nagy, Lonovics — Tóth, Ba­logh, Szabó. Edző: Kozma Zol­tán. OMTK: öllel — Nagy Gy„ Csilek, Árvái, Fabisz — Fekete, Deák, Papp J. — Nagy A„ Fa­zekas (Gaál), Lipováczi. Edző: dr. Petróczy Gábor. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen a vendégcsapat közelebb állt a győzelemhez. Jó: Merley, Bazsó, ill. öllei, Csilek, Sz. J. MALÉV SC—GYULAI SE 1—0 (1—0) Gyula, 700 néző. V.: Dömény. Malév: Peszmeg — Rozina, Al­más!, Török, Halmi — Hajdus- ka, Szabó, Dobai — Rubi (Mol­nár), Juszkó (Vágó), Kiss, Edző: Ivanics Tibor. Gyula: Oláh — Steigerwald, Kovács, Szilágyi (Elekes), Resetár (Fábián) — Dávid, Kurucz, Jónás — Simák, Boruzs, Szénás!. Edző: Dávid Imre. 25. perc: Steigerwald szabály­talankodása után bal oldali tá­madás indult, a beívelésre Dobai zavartalanul ugorhatott föl, s bólintott a kapu jobb oldalába, 1—0. Az „örömfocit” Játszó fővárosi csapat is pontokat vitt el Gyu­láról. A heti egy edzéssel ké­szülő repülősök még a labdát is eldugták néha. A gyulaiak lel­kes szakosztályvezetősége s a szurkolók értetlenül állnak a csapat hazai eredménytelensége előtt. Jó: Török, Kiss, Dobai, ill. Kurucz. Jenei Kálmán MEZŐHEGYES— RAKOSMENTI TK 3—1 (0—0) Mezőhegyes, 700 néző. V. : Tóth S. Mezőhegyes: Bányai — Kvasz P„ Vígh, Kukely, Kovács — Ha­rangozó, Samu, Krecsméri, Zsó- ri (Boros) — Posztós (Deák), Pálhidai. Edző: Kvasz János. Rákosmenti: Gerhát — Erdős, Bartosik, Huszár, Majoros — Szoboszlai, Mészáros, Nyári, Márton (Oravecz) — sinkó, Tverduta. Edző: Molnár György. 48. perc: a 16-os táján Krecs­méri kiugratta Pálhidait, aki 10 méterről a kapu közepébe lőtt, 1—0. 65. perc: Kovács futott el a bal szélen, beívelt és Kukely hat méterről a bal alsó sarokba helyezett, 2—0. 78, perc: tizenegyeshez jutot­tak a vendégek, melyet Szobosz­lai értékesített, 2—1. 81. perc: kapu előtti kavaro­dásnál a szemfüles Pálhidai ál­lította be a végeredményt, 3—1. Fordulás után direktbe kap­csoltak a csapatok. Élvezetes, Jó Játékot nyújtott mindkét együt­tes, a kapuk felváltva forogtak veszélyben. Végül is a jobb helyzetkihasználás döntött. Jó: Vígh, Kukely, Pálhidai, ill. Szo­boszlai. Dr. Kató János MEZÖKOVACSHAZA—BEM SE 1-1 (1-1) Mezőkovácsháza, 500 néző. V.: Bába. A vendégek hamar, már a 13. percben megszerezték a veze­tést. amit a mezőkováosháziak a 43. percben Kovács Z. révén ki­egyenlítettek. A hazaiak közül Szatmárit durva belemanés, majd feleselés miatt a játékve­zető kiállította. A közepes szín­vonalú találkozón igazságos pontosztozkodás született. Az olasz Alessandro Nan- ninit, a Benetton versenyző­jét nyilvánították a vasár­nap Szuzukában megrende­zett Japán Nagydíj For­ma—1-es autós gyorsasági világbajnoki futam győzte­sévé. miután az első helyen célba érkezett brazil Ayrton Sennát (McLaren) diszkvali­fikálták. Ez egyben azt is jelenti, hogy az éllovas fran­cia Alain Prosttól, a McLa­ren pilótájától már nem le­het elvenni az elsőséget, ün­NAGYSZÉNAS—MISKE 0—0 Nagyszénás, 800 néző. V.: Sel- meczi. Nagyszénás: Molnár—Ju­hász, Szatoovik, Kálmán. Ugró — Zábrák, Csáki, Nagy A., Kvasznovszki — Sebestyén (Jámborcsik). Szpiaják. Edző: Moós János. Miske: Tasnádi — Jagicz-a, Hubert, Horváth (Pes­ti) . Goldschmidt — Ginál, Gsin- osák, Tóth. Kovács — Földi, Ta­mási (Miskolczi). Szaktanács­adó: Rónai Sándor. Két jól felkészített csapat pár­harcát láthatták a nézők. Jó­iramú mérkőzésen, felváltva forogtak veszélyben a kapuk. Igazságos pontosztozkodás. Jó: Molnár, Szabovik. Nagy A., Csáki. Kvasznovszki. Ugró, 111. Kovács. Tamási. Goldschmidt. Sztvorecz Gyöngyi További eredmények: Csong­rád—KTE 0-0, Dabas—Kiskun­halas 3—1 (2—1), Kiskörös­Szentes 4—2 (1—2). AZ ALFÖLDI CSOPORT Állasa a 10. forduló UTÁN: 1. KTE 8 2 - 21-5 26 2. Bem SE 631 22-13 21 3. Nagyszénás 631 15-9 21 4. Miske 451 15-10 17 5. Mk.-háza 523 14-11 17 6. Gyula 433 12-11 15 7. Csongrád 343 9-8 13 8. Malév 4-6 13-14 12 9. Tápé 334 12-15 12 10. Rákosmenti 325 20-20 11 11. OMTK 325 10-12 11 12. Kiskőrös 316 18-20 10 13. Mezőhegyes 316 8-18 10 14. Dabas 235 11-15 9 15. Szentes 226 12-21 8 16. Kiskunhalas 1 4 5 10-20 *7 Megyei I. o. , mezöberEny—BÉKÉS 2—1 (1—0) Mezőberény, 400 néző. V. : Sza- szák. Mezőberény: Braun (Stú- ber) — Puskás, Rácz, Harmati L., Burai M„ Ilyés, Magosi, Ba­logh, Lakatos, Burai L„ Rácz A. (Jakab). Edző: Halmos! József. Békés: Pribojszki — Balogh, Ti­sza, Krizsán, Lenkefi, Szakái, Czinanó (Kubik T.), Pataki, Vo- zár. Kecskeméti. Horváth (Ró­zsavölgyi). Edző: Komoróczki László. A mérkőzést végigtáma­dó hazai csapat megérdemelten nyerte a mérkőzést Jó játékve­zetés G.: Lakatos (31. p), ll-es- ből (53. p), Lenkefi (70. p). Jó: Magosi, Lakatos. Ilyés, ill. Pri­bojszki, Lenkefi. (Schupkégel Adám) FÜZESGYARMAT- GÁDOROS 2—1 (1—0) Füzesgyarmat, 250 néző. v.: Klembucz. Füzesgyarmat: Dá­vid — Kiss J., Kiss I., Nemes, Petri, Vígh, Barta (Szőke). Sa- ja, Csák (Mogyorósi), Kovács, Hegedűs. Edző: Kun Gyula. Gá­doros: Pajkó — Gabnai, Lőrin- csik, Mihók, Pisont P„ Szele- zsán, Kocsány, Hegedűs, Héjas, Páli, Pisont Z. Edző: Kozmer Imre. A vendégcsapat a jó na­pot kifogó kapusának köszön­heti, hogy a helyzetei alapján csak két gólt kapott, G.: Hege­dűs (16. p), Pisont P. (76. p), Szőke (85. p). Jó: Vígh, Kiss J„ Nemes, ill. Pajkó, Pisont P„ Szelezsán. (Szabó László) KAMUT—VESZTŐ 3—1 (1—0) Kamut, 150 néző. V. : Pintér. Kamut: Béres — Ramos, Gazsó, Nagy, Gálát, Pittner, Antmann, Bora (Antal), Bognár, Balogh, Komáromi (Szerencsi). Edző: Borgula János. Vésztő: Agárdi — Háti (Rácz Z.), Rácz P„ Ma- gony, Antóni, Farkas, Rozsos, Papp, Horváth, Rith, ötvös. Edző: Rácz Péter. Közepes ira­mú mérkőzésen a hazai csapat minden csapatrészében jobb volt. G.: Gazső,4 Pittner, Bog­nár, ill. Rith. Jó : Pittner (a mezőny legjobbja), Ramos, Nagy, Gazső, 111. Rácz P., Agár­di. (Szlancsik János) GYOMAENDRŐD— KÉTEGYHAZA 4—0 (2—0) Kétegyháza, 250 néző. V. : dr. Mátyus. Gyomaendrőd: Sza­kács — Kéki, Gonda I., Plás- tyik. Mesterházi, Pataki, Buk­va, Gera (Szántó), Gonda n. (Gubucz), Máté, Forgács Edző: Koltai Lajos. Kétegyháza: Stei­gerwald — Máilk (dr. Szuro- vecz), Papp, Rigler, Bajkán, Grósz, Tarján, Kanál, Negye, Veder, Rotár (Ónodi). Üres volt a hazaiak kispadja. Tárgyi és személyi feltételek hiánya miatt Losonczi Zoltán lemondott. Küz­delmes mérkőzésen a listavezető megérdemelten nyert. Kiállítva: Veder (55. p), reklamálásért. G.: Másté (15. p), Forgács (31. p). Bukva (60., 70. p). Jó: Kéki, Plástyik, Bukva, Ili. Steigert- wald, Papp. (Lengyel László) nepelheti harmadik világ- bajnoki címét. A Japán Nagydíj végeredmé­nye (53 kör. az 5859 m-es pá­lyán) : 1. Alessandro N-an.n ini (olasz. Benetton) 1:35:06.277 óra — 195.907 km/óra átlagsebesség. 2. Ricoardo Patrese (olasz-, Wil­liams) 1:35:18.181 ó. ; 3. Thierry Boutsen (belga, Williams) ; 4. Nelson Piquet (brazil, Lotus) ; 5. Martin Brundle (brit, Brab­ham) ; 6. Derek Warwick (brit, Arrows). A világbajnoki pontverseny állása a 15. futam után: pilóták: 1. Alain Prost (francia, McLa­ren) 76 (81) pont — már világ­BATTONYA­bekesszentandras 2—1 (I—0) Battonya, 500 néző. V.: Majo­ros. Battonya: Kristóf — Ma­gyar (Adler), Lehoczkl Gy., Talpai, Simon, Daróczl (Má­kos), Tóth, Hajdara, Fekete, Bá­nyai, dr. Lehoczkl T. Edző: Ju­hász Zoltán. Békésszentandrás: Csik — Paraszt, Paulik, Virág 111., Liszkai (Szabó), Ambrus (Hódi), Raj, Búzás, Kondacs, Kovács, Medveczki. Edző: Czig- léczki Sámuel. Alacsony színvo­nalú mérkőzésen a jogos kiállí­tások után a vendégek akár győzhettek is volna a nagy mel­lényű, nagyon rosszul Játszó ha­zaiak ellen. Kiállítva: Paulik (55. p), a játékvezető megsérté­séért, Virág (58. p) szándékos durvaságért. G.: Bányai (30. p), Hajdara (54. p). Raj (80. p). Jó: Lehoczki Gy., ill. Kondacs, Raj, Liszkai. (Lukács István) KONDOROS—H. SZALVAI SE 5—3 (2—2) Kondoros, 200 néző. V. : Bárány. Kondoros: Ancsin — Brlázs (Mihalecz), Nagy (Hege­dűs), Szász, Karsai, Kórodi, Demcsák. Glózik, Tóth, Kurucz 11., Filipinyi. Edző: Kunstár Já­nos. Szalvai: Réti — Germán, Bankó Z„ Bálint. Karácsony, Kiss. Mező. Hankó I. (Sipos), Frankó, Galovicz (Képíró), Szűcs. Edző: Kovács Sándor. A hat sárga lap és egy kiállítás, küzdelmes, helyenként durva mérkőzést eredményezett. Kar­sai gólképessége ezen a szom­baton délután a biztos hazai győzelmet jelentette. G. : Kar­sai (12.. 14., 60., 70.. 75. p.), 111. Frankó (36. p.). Bálint (39. p.). Mező (80. p.). Kiállítva: Szűcs (80. p.) a játékvezető megsérté­séért. Jó: Glózik, Demcsáte Mi­halecz. Karsai (a mezőny leg­jobbja), ill. Mező. Bálint, Si­pos. Hankó Z. (Vígh Zsigmond) SARKAD—AGYAGIPAR 1—1 (1-0) Sarkad. 200 néző. V.: Zsíros. Sarkad: Dobi — Gurzó S . Sán­dor. Kapros, Tóth, Szabó, Tö­rök, Szűcs. Petrusán (Kesz­tyűs). Papp (Somogyi), Gurzó J. Edző: Csató Miklós. Agyag­ipar: Gulyás — Sinkovicz, Da- nicska. Nagy. Gajdács. Bognár. Tárnok. Szarvas (Benke), Ge­bei, Bella. Pántya. Edző: Tűr­ések Zoltán. Kihagyott hazai helyzetek után az Agyagipar szerencsés ponttal egyenlített. Jó játékvezetés. Kiállítva: Gaj­dács (55. p.). utánrúgásért. G.: Szabó (35. p.) 11-esből, Bella (80. p.). Jó: Gurzó S.. Sándor, Gurzó J., ill. Gulyás, Bella, Da- nicska. (Nemes Sándor) H. DÖZSA SE—ELEK 5—2 (5—1) Orosháza, 400 néző. V.: Má­tyás. \H. Dózsa SE: Veres — Pólyák. Papp. Vári, Szító (Kiss). Szekeres. Sztancsik (Kolonyi), Nyilas. Biró, Csák, Tapasztaó. Edző: Patyi Béla. Elek: Kiss — Péter. Csorba, Görög, Dávid (Szaibó), Puskás. Séllei, Trepák, Gál, Domokos. Uhrin. Edző: Gál- Attila. Az első félidő me­netrendszerinti góljai után ért­hetetlenül leálltak a hazaiak. G.: Szekeres (6., 16. p.), Biró (25. p.). Csák (33. p.), 11-esből (38. p.). ül. Domokos (36. p.), 11-esből (72. p.), Jó: Papp, Sze­keres, Bíró, ül. Görög. Séllei. (Sin Géza) Ifjúsági eredmények: Batto­nya—Békésszentandrás 0—0, Kétegyháza—Gyomaendrőd 1—3, Kamut—Vésztő 0—5, Sarkad— Bcs. Agyagipar 1—4, Mezőberény —Békés 2—1, Füzesgyarmat—Gá­doros 6—1. Totóeredmények a 42. heti játékszelvényen 1. Bayern München— Bayer Leverkusen 0—1 2 2. Bayer Uerdingen— Werder Bremen 0—1 2 3. Bochum—Nürnberg 3—3 x 4. Eintracht Frankfurt— Mönchengladbach 3—0 1 5. Blau-Weiss 90— Stuttgarter Kickers 0—2 2 6. Braunschweig— Hertha BSC 1—2 2 7. Genoa—Juventus 2—3 2 8. Fiorentina—Sampdoria 3—1 1 9. Napoli—Intemazionale 2—0 1 10. Brescia—Pisa 1—4 2 11. Foggia—Cagliari 0—1 2 12. Pescara—Como 1—0 1 13. Reggiana—Avellino 1—0 1 PÖTMÉRKÖZÉSEK : 14. Essen—Münster 1—1 x 15. Unterhaching— Duisburg 1—1 x 16. Freiburg—Bayreuth 2—0 1 bajnok. 2. Ayrton Senina (bra­zil. McLaren) 60. 3. Nigel Man­sell (brit, Ferrari) 38. * * * 5. GYULA NAGYDÍJ: 1. HAJDÚ ZOLTÁN. Szombaton délután Gyu­lán, az ötödik alkalommal megrendezett, Gyula város Nagydíjáért kiírt salakmoto­ros versenyt a miskolci Haj­dú Zoltán nyerte a debre­ceni Adorján és a csehszlo­vák Tesar előtt. Zsinka (9) keze a magasban. Érthető, hiszen az 50. percben fejese révén egyenlített a békéscsabai csapat Fotó: Gál Edit Szegedi Dózsa—Szarvasi Vasas 0-0 NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Szeged, 2000 néző. V.: Győri (Ko­vács II., Berger). Szeged: Csehó — Kántor, Popol, Fábián — Kurucz, Kőhalmi, Gruborovics, Katona, Pikó — Fórizs, Szalai. Edző: Kurucz István. Szarvas: Hanyecz — Fekete, Gebri, Nagy M„ Szemere — Garai, Bakai, Aranyos, Csák — Supka, Búzás, Edző: Pallagi Róbert. Csere: Csák helyett Csalos, Búzás helyett Sebők (mindkettő a 62. p.), Pikó helyett Gerecz (68. p.), Kurucz helyett Batik (77. p.). Sárga lap: Kőhalmi (23. p.), Nagy M. (30. p.), Bakai <73. p.). Szöglctarány 8:6 (3:3) a Dózsa javára . Sennát kizárták, Prost a világbajnok BÉKÉS MEGYEI Az MSZP Békés Megyei lapja. Igazgató-főszerkesztő: Árpási Zoltán. Főszerkesztő-helyettes: Seleszt Ferenc, dr. Serédi János. Igazgatóhelyettes: Adamik Tiborné. Kiadja a Békés Megyei Lapkiadó Vállalat. A szerkesztőség és a kiadó címe: Békéscsaba, Munkácsy u. 4. sz. Pf. 111. 5601. A szerkesztőség telefonszáma: (66) 27-844, igazgató­főszerkesztő: (66) 21-401, a kiadó telefonszáma: (66) 26-395. Telexszám: 83312. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 105 forint, egy évre 1260 forint. Kner Nyomda lapüzeme, Békéscsaba, Lenin út 9—21., 5600. Vezérigazgató: Balog Miklós. ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzünk meg és nem küldünk vissza.