Békés Megyei Népújság, 1989. szeptember (44. évfolyam, 206-231. szám)

1989-09-11 / 214. szám

O X^S^^szegtember^njj^Jiétf^ SPORT SPORT SPORT .»*!• ' 4' * • ' * __ Szolnok, gyalogló ob Rosza Mária és a lila-fehérek női csapata bajnok! Hazánkban 1984 óta ren­deznek országos gyalogló­bajnokságot. A sportág is­mert békéscsabai képviselői eleddig még nem tudtak igazából bizonyítani ezen a versenyen ... A mostani hét végén megtört a jég: Szol­nokon a Tisza-ligeti sétányo­kon kialakított pályán a pa­pírforma szerinti esélyes, Rosza Mária fölényes bizton­sággal lett első! Vetélytársai közül klubtársa, Ilyés Ildikó és a komlói Alföldi Andrea reménykedhetett még az aranyérem megszerzésében, a válogatott negyedik tag­ja, a diósgyőri Szebenszky Anikó betegség miatt hiány­zott. A 10 kilométeres tá­von az ezüstéremért sokáig nagy harc folyt Ilyés és Al­földi között, de az utolsó körben Alföldi elhúzott bé­késcsabai riválisától, aki „nem mert” vele tartani, mert már két figyelmezteté­se volt, s joggal tartott a ki­zárástól. Ami pedig veszé­lyeztette volna a lila-fehé­rek csapatgyőzelmét — mi­vel a csapat harmadik tagja, Szokonva Anikó is az él­mezőnyben, a hatodik he­lyen gyalogolt célba, míg Veres Hajnalka 53:48-cal 9. lett. Rosza Mária, az idei Vi­lág Kupa 10. helyezettje, az újdonsült bajnok: — Na­gyon örülök az elsőségnek, de egy kicsit bosszant, hogy nem tudtam a 45:20 perces rekordot megjavítani, még­pedig egy furcsa , félreértés miatt... történt ugyanis, hogy edzőnknek, Tóth Sán­dornak valaki jelezte, hogy már nekem is két figyel­meztetésem van, holott csak egy volt. Ezért aztán Tóth — érthetően óvatosságra in­tett, mert nem akartunk kockáztatni. Sebaj, megpró­bálom majd a következő hét végén, a lengyel—csehszlo­vák—magyar utánpótlásver­senyen, és ezért még egy tisztességes pénzdíjazású olaszországi versenyt is le­mondtunk. Jól szerepelt a Békéscsa­bai Előre Spartacus férfi­csapata is, ötödikként vé­geztek. A Leczki Ervin— Germán Tibor—Kovács Ti­bor összetételű gárdából kü­lönösen utóbbi, a 39 éves Kovács teljesítménye érde­A bajnok, Rosza Mária: „Nem akartunk kockáztatni” mel figyelmet, hiszen 1 óra 40 perc alatt ért célba a 20 kilométeres viadalon. Eredmények. Férfiak. 20 km, 15 egyesület, 40 induló. Országos bajnok: Urbanik TBSC 1:25:30, 2. Dudás/ SZVSE 1:27:10, 3. Farkas' HVSE 1:27:42. Csapat. Baj­nok: Haladás VSE 4:36:14... 5. Bcs. Előre Spartacus 4:50:35. Nők. 10 km, 9 egye­sület, 20 induló, Hudiné Bartalis Erzsébet-emlékver- seny. Bajnok: Rosza Mária/ Bcs. Előre Sp. — edző: Tóth Sándor, 46:20, 2. Alföldi Komló, 47:10, 3. Ilyés/Bcs. Előre Sp., 47:40... 6. Szoko- nya 51:15... 9. Veres 53:48. Csapat. Bajnok: Békéscsabai Előre Spartacus (Rosza, Ilyés, Szokonya) 2:25:15, 2. DVTK 2:37:36, 3. Bp. Hon­véd 2:48:28. Monzában vasárnap óriási lépést tett harmadik világbajnoki el­mének megszerzése felé Alain Prost, az Olasz Grand Prix megnye­résével. A 34 éves francia 20 pontos előnyre tett szert fő riválisá­val, a brazil Ayrton Sennával szemben a Forma—1-es autók világ- bajnoki pontversenyében, aki 8 körrel a befejezés előtt géphiba mi­att kivált vezető pozíciójából. Az osztrák Gerhard Berger idén elő­ször tudott befejezni világbajnoki futamot, s mindjárt második he­lyezésnek örülhetett. A Ferrarival versenyző Bergert két Williams- Renault követte, a belga Thierry Boutsennel és az olasz Rlccardo Patrcsével a „nyergében” Megbotlott a Szarvas Kazincbarcika—Szarvasi Vasas 3-0 (1-0) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés. Kazincbarcika, 250« néző. V.: dr. Szőke (Kádár, Hornyák). Kazincbarcika: Májéi; — Szabó, Sztahon, Lipcsei, Budai — Kondás, Balogh, Búza — Kalmár, Tímárt, Asz- szony. Edző: Varga Zoltán. Szarvas: Hanyecz — Fekete, Hegyi, Nagy, Szemere — Csalos, Hqlp, Csák, Aranyos — Supka, Sebők. Edző: Pallagi Róbert. Csere: Csalos helyett Búzás (50. p.), Sebők helyett Somogyi (62. p.). Gólszerző: Kalmár (20. p.), Asszony (54. p.), Timárl (83. p.). Sárga lap: Csalos (48. p.), Budai {92. p.). Szögletarány: 5:2 (3:0) a Kazincbarcika javára. Hiába kíséri szoros emberfogással a sötét mezes Burai a nagyszénási Kvasznovszkit, ezen a napon nem a fürdő váro­siaknak volt szerencséjük: Gyula—Nagyszénás 0—1 — az NB IlI-ban Fotó: Gál Edit A 8. percben Kondás ke­rült kecsegtető helyzetbe, ám az ötösről magasan a kapu fölé durran to tt. Jobbá­ra a középpályán pattogott a labda, ezért hatott kissé váratlanul a barcikaiak ve­zető gólja. A 20. percben Tí- mári jobbról emelt középre, Kalmár hét méterről fejjel megcsúsztatta a labdát, amely a későn vetődő Ha­nyecz mellett került a jobb alsó sarokba, 1—0. A 42. percben Kalmár előtt adó­dott gólszerzési lehetőség, de lövése az egyik védőről pat­tant vissza. A második félidőre rit­must váltottak a hazaiak. A hatalmas játékkedvvel moz­gó vegyészgárda az 54. percben szép akció végén növelte előnyét. Üjból Tí- mári vezetett támadást a jobb oldalon, félmagasan középre lőtt, Asszony leke­zelte a labdát, majd 12 mé­terről a léc alá bombázott, 2—0. A 74. percben Nagy szabadrúgása foglalkoztatta Májért, a másik oldalon Kondás abszolút helyzetből a bal sarok mellé helyezett. A 83. percben született meg a találkozó harmadik gólja. Tímári a jobbösszekötő he­lyén egy csellel tisztára ját­szotta magát, észrevette, hogy Hanyecz az ötösön áll és 16 méterről, ballal nyeste a labdát a jobb felső sa­rokba, 3—0. Az első 45 percben egyen­lő erők csatáját kísérhették figyelemmel a szurkolók. Egyik csapat sem tudott je­NB III TISZA CSOPORT EDELENYI BÁNYÁSZ— SZEGHALMI SC 2—0 (0—0) Szeghalom, 300 néző. V.: Ta- maskovics. Edelény: Bélés — Pékár (Kovács F.), Rogyina, Göndör, Tárnái — Barbaries, Gonda, Oldal — Kovács E. (Sza­bó), Czél, Bósa. Edző: Koleszár György. Szeghalom: Vári — Macskin, Lukács, Csorba, Ba­kos — Kozák, Elekes, Kovács — Zsombok A., Baranya, Tar (Hajdú, Fehér). Edző: Kovács György. 53. perc: Bósa pontosan gurí­tott középre és Czéf nyolc mé­terről a kapu jobb oldalába pör­getett, 1—0. 79. perc: A lesre játszó védők közül Bósa kilépett és a kapust Is kicselezve, közelről a hálóba gurított, 2—0. A második félidőben a hazaiak elfáradtak. Jó: a vendégcsapat minden tagja, ill. a hazaiak kö­zül senki sem nyújtott átlagon felüli teljesítményt. Papp Gyula ALFÖLDI CSOPORT NAGYSZÉNÁS—GYULA 1—0 (1—0) Gyula. 1000 néző. V.: Köböl. Nagyszénás: Molnár — Szpie- ják, Csáki, Kálmán. Jámbor- csík — Ugró, Juhász, Szálka — Nagy, Sebestyén, Kvasznovszki. Edző: Moós János. Gyula: Oláh — Resetár, Kovács, Elekes, Jó­nás (Mohácsi) — Steigerwald, Kurucz, Répási — Simák, Burai, Szénás! (Alberti). Edző: Dávid Imre. 34. perc: jobb oldali vendég­támadás során a védők lest reklamáltak, ám Kvasznovszki nem tétovázott, és laposan a hosszú sarokba lőtt, 1—0. A hazai pályákon egyre in­kább elterjedő kezdő rúgás Gyulán is szerepelt. A Vízgé­pészeti Vállalat jóvoltából Bot­ta Andrea végezte el azt. A bátran és taktikusan játszó vendégek — bár zömében tér­felükön folyt a játék — meg­érdemelt győzelmet arattak. A hazaiaknál ismét csak az aka­rat dicsérhető, a játék nem. Jó: Ugró, Szaika. Kvasznovszki, 111. Elekes. Répási. Jenei Kálmán lentős fölényre szert tenni, a szarvasiak egy árnyalattal vállalkozóbbnak bizonyultak, mégis hátrányba kerültek. A szünet után már csak egy csapat volt a pályán, az tör­tént, amit a barcikaiak el­terveztek. A látottak alapján akár jóval nagyobb különb­séggel is nyerhettek volna. Jó: Budai (a mezőny leg­jobbja), Sztahon, Lipcsei, Kondás, Balogh, Tímári, ill. Hegyi, Szemere, Holp. Doros László A KELETI CSOPORT TOVÁBBI EREDMÉNYEI: D. Kinizsi—Metripond 1—2 (0—1) Mezőtúr—Nyíregyháza 2—1 (0—0) Szeged SC—BVSC 3—0 (0—0) Szolnok—Diósgyőr 3—1 (3—1) Eger—DMTE 1—1 (0—1) Kecskemét—Sz. Dózsa 4—1 (2—1) Baja—Salgótarján 2—1 (0—1) A KELETI CSOPORT ALLASA: 1. Kazincbarcika 4 4 .­9-0 12 2. Metripond 4 3 1­9-2 10 3. Szeged 4 3 1­8-3 10 4. Szolnok 4 2 2­9-5 8 5. Szarvas 4 2 1 1 5-5 7 6. Kecskemét 4 2­2 5-7 6 7. Eger 4 1 2 1 5-5 5 8. Baja 4 1 2 1 3-3 5 9. DMTE 4­4­5-5 4 10. D. Kinizsi 4 1 1 2 2-3 4 11. Szegedi Dózsa 4 1 1 2 6-9 4 12. Mezőtúr 4 1 1 2 4-9 4 13. DVTK 4­2 2 4-7 2 14. BVSC 4­2 2 2-7 2 15. Salg. Síküveg 4­1 3 4-7 1 16. Nyíregyháza 4­1 3 1-4 1 A NYUGATI CSOPORT EREDMÉNYEI: Szekszárd—Komló 1—1 (0—1) BMTE Törley—Nagyk. 2—2 (1—1) Mohács—Dorog 1—0 (0—0) Keszthely—III. kér. TTVE 0—0 Dunaújváros—PakiS 4—0 (3—0) Volán SC—Ajka 4—0 (1—0) Sopron—Tapolca 3—1 (2—1) ZTE—Oroszlány 2—1 (1—1) KISKOROS—MEZŐHEGYES 4—0 (2—0) Kiskőrös, 600 néző. V.: Sel- meczi. Kiskőrös: Szentesi — Sze­kér (Pál), Szlovák, Beregszászi, Szentpéteri — Verebélyi, Juhász, Bischoff - Lengyel (Papp), Pecz- nyik, Sörös. Edző: Gacs Tibor. Mezőhegyes: Fülöp — Rédl, Vígh, Deák, Kvasz P. — Kukely, Kovács, Boros — Harangozó, Samu, Pálhidai (Kreszmér, Posz­tos). Edző: Kvasz János. 21. perc: Pecznyik labdájából Bischoff emelt a hálóba, 1—0. 26. perc: sörös jobb oldali be­adásával Juhász érkezett és po­fozta a hálóba a labdát, 2—0. 68. perc: Sörös ezúttal balról adott be és Pecznyik fejelt a hálóba, 3—0. 69. perc: Verebélyi 22 méteres nagy lövése a jobb felső sarok­ba kötött ki. 4—0. 81. perc: Kukely durvaság mi­att a kiállítás sorsára jutott. A hazai csapat végig nagy fö­lényben Játszott, még ennél nagyobb arányú győzelmet is elérhetett volna. Jó: Bischoff, Lengyel, Pecznyik, Sörös, 111. Samu. MEZÖKOVACSHAZA— RAKOSMENTI TK 3—2 a—1) Mezőkovácsháza, 1000 néző. V. : Nagy Z. Mezőkovácsháza: Pet­ras — Szabó. Kovács F., Bar- tyik. Kovács Z. — Balázs. Szat­mári. Kiss. Kovalcsik (Pallagi) — Bányik (Szemerédi). Kolozsi. Edző: Batke László. Rákosmen­ti TK: Molnár — Nyári, Barto- sik,.Huszár. Majoros — Balogh, Mészáros, Kovács (Sz'oboszlai), Oravecz — Sinkó, Soós. Edző: Molnár György. 7. perc: Kolozsi bal oldali be­adását Kovács Z. fejelte a há­lóba, 1—0. 12. perc: egy előre vágott labdát Balázs röviden adott ha­za. Sinkó rácsapott, s a kapus mellett a hálóba gurított, 1—1. 55. perc: Sinkó lefordult vé­dőjéről. és a tehetetlen, kifutó kapus hasa alatt lőtt a hálóba, 1 —2. 64. perc: Szatmárit a büntető- területen buktatták, a megítélt 11-est Kovács F. értékesítette, 2—2. 85. perc: Kolozsi jobb oldal­ról adott be, a kapus elvétette az érkező labdát. Kovács Z. viszont nem, 3—2. A minden tekintetben lelke­sebb hazaiak rászolgáltak a győzelemre. Jó: Kovács Z., Szatmári. Kolozsi, Kovalcsik, ill. Molnár, Sinkó. Soós. Matula Miklós KECSKEMÉTI TE— OROSHÁZI MTK 2—0 (0—0) Orosháza, 600 néző. V.: Bába. KTE: Peiler — Endre, Gál, For­gó, Bálint — Torbavecz, Nagy, Meszlényi (Horváth) — Fütyű (Pataki), Berki, Kátai. Edző: Sz. Tóth Antal. OMTK : öllel- Nagy, Csilek, Tóth, Árvái — Fabisz, Deák (Lipováczi), Ku- peczki (Molnár) — Fekete, Papp I., Papp Zs.. Edző: dr. Petróczy Gábor. 6. perc: Meszlényi egy ártal­matlannak tűnő összecsapás so­rán megsérült, kórházba kel­lett szállítani, ahol néhány öl­téssel hozták rendbe sérülését. 65. perc: egy jobb oldali be­ívelt szabadrúgást a hazai vé­dők visszafejeltek Horváth elé, aki nem hibázott, 1—0. 76. perc: Tóth könnyelmű ha­zaadására Kátai lecsapott, és könnyedén helyezett a bal alsó sarokba, 2—0. Az OMTK ott folytatta, ahol a tavasszal abbahagyta. Elkép­zelés nélküli, széteső csapatjá­ték, meddő előreívelések, és teljes gólveszélytelenség jellem­zik a kék-fehéreket. A mérkő­zés legnagyobb kritikája, hogy a második félidő dereka után a nézők nagy része haza indult. Jó: Forgó: Torbavecz. Kátai. A hazai csapatban nem akadt említésre méltó teljesítmény. Varga Zoltán További eredmények: Tápé— Miske 2—2 (1—2), Malév—Kis­kunhalas 5—1 (5—0), Dabas— Csongrád 1—1 (1—0). Szentes­Bem SE 1—1 (1—1). AZ ALFÖLDI CSOPORT ALLASA: 1. KTE 4 4­­10- 1 12 2. Nagyszénás 4 4­­7- 3 12 3. Mk.-háza 4 3 1­7- 3 10 4. Bem SE 4 2 2­9- 5 8 5. Miske 4 2 2­7- 5 8 6. Gyula 4 2 1 1 4- 3 7 7. Kiskőrös 4 2­2 10- 5 6 8. Rákosmenti 4 1 1 2 9-10 4 9. Csongrád 4 1 1 2 3- 5 4 10. Mezőhegyes 4 1 1 2 2- 6 4 11. Malév 4 1­3 7- 6 3 12. OMTK 4 1­3 2- 5 3 13. Tápé 4­2 2 3- 6 2 14. Szentes 4­2 2 3- 7 2 |S. Kiskunhalas 4­2 2 5-12 2 16. Dabas 4­1 3 3- 9 1 Megyei I. o. , II. SZALVAI SE— békésszentandras 3—1 (3—0) Békéscsaba.150 néző. V.: Cson­ka. Szalvai: Gazsó — Germán, Hankó Z. (Karácsony), Bálint, Szűcs. Kiss. Aradi, Sipos, Ju­hász. Galovicz P., Mező. Edző: Kovács Sándor. Békésszentand- rás: Csík — Paraszt. Liszkai, Bencsik (Czimrák), Ronyecz, Ambrus. Raj, Bódi (Koppányi), Kondacs. Horváth, Medveczky. Edző: Czigléczky Sámuel. A hazai csapat az első félidőben nyújtott jó játékának köszön­heti a győzelmet a sportszerű vendégekkel szemben. G.: Ara­di (25. p.. 11-esből, 42. p.), Sí­pos (28. p.), ill. Kondacs (70. p.), 11-esből. Jó: Gazsó, Ger­mán. Kiss, Galovicz P.. 111. Ro- nvecz. Horváth, Medveczki. (Szabó Tamás) MEZÖBERÉNY—KAMUT 2—1 (2—1) Kamut. 400 néző. V.: Koka- vecz. Mezőberény: Braun — Acs (Puskás). Rácz. Harmati. Burai M.. Ilyés, Csákó, Balogh. Lakatos, Burai L.. Rácz. Edző: Halmosi József. Kamut: Sziko- ra — Csapó. Galáth, Kovács, Gazsó. Pittner. Ramos, Am­man,n (Bora). Bognár. Balogh, Komáromi. Edző: Borgula Já­nos. Végig jó iramú, küzdelmes mérkőzés, nagv taktikai csatát hozott, melyből a vendégek ke­rültek ki gvőztesen. G.: Laka­tos. Rácz. ill.'Gazsó. Jó: Laka­tos. Rácz. Burai. A hazaiak kö­zül i^enki sem nyújtott átlagon felülit. (Szlancsik János) FÜZESGYARMAT—BÉKÉS 5—2 (2—0) Füzesgyarmat. 400 néző. V.: Szabovi. Füzesgyarmat: Dávid — Piller. Rácz. Vígh. Petri. Kiss (Hegedűs. Kovács). Barta. Saja, Szőke, Magyar, Vad. Edző: Kun Gyula. Békés: Pribojszki — Ba­logh, Tisza, Krizsán, Lenkefi, Szakái, Kecskeméti, Czinanó, Vozár, Kubik, Fehér (Berki). Edző: Komoróczki László. Küz­delmes mérkőzésen, a fegyel­mezetten játszó hazai csapat több góllal nyerhetett volna. G. : Vad (17. p.), Szőke (20. p.), Saja (47., 80. p.), Petri (82. p.), ill. Czinanó (52. p.), Fehér (65. p.). Jó: Piller, Petri, Magyar, ill. Pribojszki, Tisza, Czinanó. (Szabó László) KONDOROS—KÊTEGYHAZA 3—0 (1—0) Kondoros, 250 néző. V.: Len- hardt. Kondoros: Ancsin (Ple­sovszki) — Brlázs, Tóth, Szász, Karsai, Kórodi. Glózik, Hege­dűs. Nagy, Kurucz I. (Bartóki), Filipinyi. Edző: Kunstár János. Kétegyháza: Steigerwald — Má- li. Isztin, Tiegler, Hrubás, Papp, Ónodi (Tarján), Grósz, Veder, Rotyis. Kanál. Edző: Losonczí Zoltán. Sportszerű mérkőzésen a hazai csapat megérdemelt, ér­tékes győzelmet aratott. G.: Kórodi (26. p.), Brlázs (50., 63. p.). Jó: Glózik, Hegedűs, Fili­pinyi (a mezőny legjobbja), ill. Steigerwald. (Vígh Zsigmond) H. DÓZSA SE—SARKAD 2—1 (l-w Orosháza, 200 néző. V.: Vég­vári. H. Dózsa SE: Vágó — Kiss, Papp (Pólyák), Ludányi, Szító, Szekeres, Szlopóczki (Oláh), Födi, Kolonyi, Csák, Tapasztó. Edző: Patyi Béla. Sarkad: Szi­lágyi — Tóth, Török, Kapros, Somogyi, Szűcs, Papp (Gaj­dács), Szabó, Mihálka, Gurzó, Petruzsán (Erdélyi). Edző: Csa­tó Miklós. Alacsony színvonalú, küzdelmes mérkőzésen a máso­dik félidőben megfogyatkozott vendégek ellen, megszenvedett a két pontért a Határőr Dózsa csa­pata. Kiállítva: Somogyi (63. p.), a játékvezető megsértéséért. G.: Kolonyi (41 P-), Tapasztó (86. p.), ill. Mihálka (17. p.). Jó: Vágó, Tapasztó, Kolonyi, ill. Szilágyi, Török, Mihálka. (Sín Géza) BATTONYA— GYOMAENDRÖD 0—0 Battonya, 400 néző. V.: Béres. Battonya: Kristóf — Lukács, Le- hoczki Gy., Talpai, Simon, Tóth, Fekete, Hajdara, Daróczi, Ma­gyar (Lehoczki T.), Mákos (Adler). Edző: Juhász Zoltán. Gyomaendrőd: Szakács — Kéki (Gera), Kondacs I., Plástyik, Mesterházi, Pataki, Bukva, Győrfi, Máté, Gonda J., Forgács. Edző: Koltai Lajos. Nagyiramú, jó mérkőzésen, igazságos dön­tetlen született. Jó: Simon (a mezőny legjobbja), Talpai, Le­hoczki Gy.. Fekete, ill. Plástyik. Pataki, Mesterházi. (Lukács Ist­ván) VÉSZTŐ—ELEK 2—1 (1—0) Vésztő, 600 néző. V.: Hajdú. Vésztő: Agárdi — Háti, Rácz P.. Varga, Magony (Rácz Z.), Antóni, Rozsos, Papp, Horváth, Rith. ötvös. Edző: Rácz Péter. Elek: Kiss — Szűcs, Péter, Liszkai I. (László), Dávid. Pus­kás. Séllei, Trepák. Gál, Domo­kos. Liszkai II. (Szabó). Edző: Gál Attila. A helyzeteiket ki­hagyó hazaiak nehezen győzték le a keményen. de jól játszó eleki csapatot. G.: Horváth (6., 76. p.). ill. Trepák (65. p.), Jó: az egész hazai csapat, ill. Pé­ter. .Puskás, Trepák. (Buzgány József) További eredmény : Gádoros— Bcs. Agyagipar 1—3 (0—3). A találkozóról a tudósítás nem ér­kezett be! Totóeredmények 1. Hamburg—Leverkusen 0—1 2 2. FC Köln—W. Bremen 4—2 1 3. Karlsruhe—Dortmund 2—1 1 4. Frankfurt—B. München 1—2 2 5. Freiburg—Saarbrücken 1—4 2 6. Blau-W.—Wattenscheid 1—1 x 7. Unterhach.—F. Köln 1—2 2 8. Cremonese—Genoa 0—1 2 9. Sampdöria—Intern. 2—0 1 10. Verona—Napoli 1—2 2 11. Cagliari—Cosenza 0—0 x 12. Catanzaro—Pisa 1—0 1 13. Reggina—Monza 1—0 1 Pótmérkőzések : 14. Brescia—Torino 1—1 x 15. Schalke 04—Münster 0—1 2 16. Stuttgarter K.—Kassel 2—0 1 BÉKÉS MEGYEI Az MSZMP Békés Megyei Bizottsága és a Békés Megyei Tanács lapja. Főszerkesztő : Árpást Zoltán. Főszerkesztő-helyettes : Seleszt Ferenc Szerkesztőség: Bcs., Pf. 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Telefon; 27-844, főszerkesztő: 21-401. Kiadja a Békés Megyei Lapkiadó Vállalat, Bcs. Pf. 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Telefon : 27-844. Felelős kiadó : Csala János. Telefon : 26-395. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírl apkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 105 Ft, egy évre 1260 Ft. Kner Nyomda lapüzeme, Bcs., Lenin út 9—21., 5600. Vezérigazgató: Balog Miklós. ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzünk meg és nem küldünk vissza.