Békés Megyei Népújság, 1989. június (44. évfolyam, 127-152. szám)

1989-06-05 / 130. szám

1989. június 5., hétfő JgNílUI&TH Három, magyar EB-ezSstérem Athénban Ha a várva várt aranyérem el is maradt — így is jól szerepeltek a magyar ökölvívók az athéni Európa-bajnoksá- gon. Isaszegi Róbert, Váradl János és Erőss Lajos ezüst­érmet nyert súlycsoportjá­ban. Húszezren a diáksportnapon Ejtőernyős repítette a Ma­gyar Diáksport Szövetség zász­laját a Hungaroringre, s az idő­járás csaknem végig kegyeibe fogadta a vasárnapi első orszá­gos diáksportnap résztvevőit. A Forma 1-es autók versenypá­lyája adott otthont egy különle­ges juniálisnak, amelyen húsz­ezer általános és középiskolás diák és tanár, gyerek és felnőtt versenyzett, szórakozott — kö­tetlenül kora délelőttől késő dél­utánig. Petrikovics és Nagy továbbjutott Vasárnap salakmo­toros vb-elődöntő küzdelmek színhe­lye volt Pardubice. Petrikovics József és Nagy Róbert a továbbju­tók között végzett. A tarta­lékhelyért motorozott Csillik Róbert és a lengyel Drabik. Drabik nyert, ő lesz a tarta­lék a következő, rovnói via­dalon. Az erősen felázott pá­lyán szépen szerepeltek a magyarok. A végeredmény (az első nyolc a továbbjutó) : 1. Pavel Karnas (csehszlovák) 14 pont, 2. Petrikovics József (magyar) 14, 3. Roman Matou- sek (csehszlovák) 13, 4. Peter Vandirek (csehszlovák) 12, 5. Vlagyimir Trofimov (szovjet) 10, 6. Wojcek Zaluski (lengyel) 9, 7: Nagy Róbert (magyar) 9, 8. Igor Zverev (szovjet) 8, 9. Szla- vomir Drabik (lengyel) 6, 10. Csillik Róbert (magyar) 6. Nemrégiben zajlott le Ju­goszláviában, Zágrábban az Aranymedve nemzetközi úszóverseny, amelyen a ma­gyar utánpótlás-válogatott néven a legjobb békéscsa­baiak is rajtkőre álltak. A házigazdák mellett osztrák, csehszlovák, svéd úszók in­dultak. Kovács Ottó tanít­ványai jó helyezéseket és időeredményeket értek el a nagyszabású versenyen. Eredményeik. Fiúk. 100 m gyors: 6. Szabados 56,17. 100 m hát: 6. Szabados 1:05,16. 200 m hát: 6. Szabados 2:20,28. Leányok. 100 m hát: 7. Selmeczi 1:13,49. 200 m hát: 6. Selmeczi 2:37,22. 100 m mell: 5. Pusztai 1:22,7, 7. Papp 1:24,35. 200 m mell: 3. Pusztai 2:53,8, 5. Papp 3:05,74. Totóeredmények 1. B. Leverk.—VfB S. 0-0 x 2. Dortmund—Bochum 2-1 1 3. Hannover—Nürnberg 2-2 x 4. Offenbach—Aachen 3-0 1 5. Freiburg—Düsseldorf 1-3 2 6. Solingen—Darmstadt 0-3 2 7. Atalanta—Juventus 0-0 x 8. Cesena—Pisa 1-0 1 9. Lazio—Intem. 1-3 2 10. Avellino—Cremonese 2-2 x 11. Brescia—Padova 1-0 1 12. Cosenza—Udinese 0-0 x 13. Taranto—Catanzaro 1-1 x Pótmérkőzések : 14. Mainz—Aschaffenburg 3-2 1 15. Licata—Monza 4-3 1 16. Piacenza—Samben. 0-0 x Záróra elölt a labdarúgó-bajnokságokban Szeged SC-Szarvasi Vasas 2-1 (1—0) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés. Szeged, Felső-Tisza-parti stadion, 3 ezer néző. V.: Kovács II. L. (Kiss B., Mátyus). SZEGED: Leboniczky — Magyar, Bogdán, Takács dr., Tóth — Varga, Takó, Major — Barna, dr. Kovács, Kun (Török, 68. p.). Edző: Pataki Tamás. SZARVAS: Halász — Nagy, Gebri, Lipták, Szemere — Bakai (Csalos, 46. p.), Pisont, Holp, Aranyos — Búzás (Gulyás, 61. p.), Supka. Edző: Pallagi Róbert. Gólszerző: Takács dr. (3. p.), Takó (48. p.), Aranyos (76. p.). Szögletarány: 5:4 (1:3) a Szeged javára. A körültekintő bemelegí­tés sejteni engedte, hogy a szarvasiak rangadónak te­kintik az összecsapást. Az első percekben akár előnyt is szerezhettek volna a Kö­rös-partiak. Előbb Bogdán könnyelmű hazaadása su­hant el az üresen tátongó szegedi kapu jobb alsó sar­ka mellett, majd Aranyos 20 méterről leadott baillábas lö­vését védte bravúros vető­déssel Leboniczky. A 3 percben dr. Kovácsot sza­bálytalanul választották el a labdától a szarvasi védők, Takács dr. állt a labda mö­gé és 17 méterről, a jöbb- összekötő helyéről bal lábbal a jobb alsó sarokba lőtt, 1—0. Két perccel később Ma­gyar tértölelő partdobását követően dr. Kovács fejjel Kunhoz csúsztatta a labdát, aki ugyancsak fejjel, hét méterről a jobb kapufát ta­lálta el. A gól okozta sokk múltával néhány veszélyes támadást vezettek a szarva­siak. A 32. percben Szemere a bal oldalról, az alapvonal közeléből nyeste középre a labdát, ám a berobbanó Sup­ka lövését Leboniczky véde­ni tudta. Szünet után, a 48. perc­ben növelte előnyét a hazai együttes: Kun pontos indí­tásával Barna a 16-oson be­lülre cselezte magát, majd Takács doktorhoz továbbí­tott. A mintaszerű támadás végén a középpályás hat méterről a kapu bail oldalá­ba helyezte a labdát, 2—0. A 70, percben Barna a jobb oldalról ívelt középre és Varga, a kifutó Halászt megelőzve, fejjel a felső lé­cet találta el a labdával. A 76. percben szépítettek a vendégek: Aranyos a saját térfelének közepén szerelte Takót, majd 50 méteres lab­davezetés után, 18 méterről a bal alsó sarokba lőtt, 2—1. A hajrát két kapufa szí­nesítette: a 81. percben Ta­kó 18 méterről leadott lö­vését követően csattant a labda a felső lécen, majd a 87. percben kis híján egyen­lítettek a piros-kékek: Pi- sonit 18 méterről célozta meg Leboniczky kapuját, a sze­gedi kapuvédő ujjheggyel a keresztié ere tolta a labdát, s így odalett a kínálkozó le­hetőség. A szegediek már az első percekben a dobogóra áhí­tozó ellenfelük tudomására hozták, hogy udvariatlan vendéglátók. Az első játék­részben a szarvasiak is visz- szaéltek néhányszor a ven­dégjoggal, bátran támad­tak, néhány biztató helyze­tet alakítottak ki Lebonicz­ky kapuja előtt. A szünet utáni 3. perc is végzetesnek bizonyult a vendégeknek. Biztos vezetésük tudatában, a szellemesen futballozó Tisza-partiak látványos tá­madásokkal szórakoztatták szurkolóikat, míg a lelkes szarvasiak a jó iramú, szín­vonalas mérkőzés hajrájá­ban góllal örvendeztették meg maroknyi táborukat. Jó: Bogdán, Takács dr., Varga, Major, Barna, ill. Szemere, Aranyos. Thékes István A KELETI CSOPORT TOVÁBBI EREDMÉNYEI: DMVSC—Jászberény 3-0 (1-0) Kecskemét—D. Kinizsi 3-0 (0-0) DUSE—Diósgyőr 0-1 (0-1) Eger—Baja 5-2 (3-1) Hatvan—Metripond 2-1 (1-0) Szolnok—Nyíregyháza 2-0 (0-0) A Kazincbarcika—özd mérkőzés felhőszakadás miatt 2-1-es ál­lásnál az 54. percben félbesza­kadt. A NYUGATI CSOPORT EREDMÉNYEI : III. kér. TTVE—Keszthely 1-0 (0-0) ESMTK—Csurgó 2-1 (1-1) Bp. Volán—Oroszlány 1-1 (0-0) 11-esekkel 6-7 Nagykanizsa—Csepel 0-0 11-esekkel 2-3 Tapolca— Szekszárd 2-0 (1-0) Mohács—Kaposvár 3-0 (1-0) Sopron—Komló 1-1 (0-0) 11-esekkel 6-5 Dorog—BVSC 0-0 11-esekkel 6-5 AZ NB II ALLASA KELETI CSOPORT 1. DMVSC 20 4 1 4 52-16 69 2. Szeged 17 5 1 6 38-18 62 3. Szarvas 13 5 4 7 36-25 53 4. Metripond 14 3 3 9 41-34 51 5. D. Kinizsi 11 6 4 8 38-29 49 6. Eger 11 4 6 8 39-38 47 7. Szolnok 10 4 5 10 44-44 43 8. DUSE 10 4 4 11 31-34 42 9. DVTK 9 5 4 11 28-34 41 10. K.-barcika 8 7 3 10 31-40 41 11. Nyíregyháza 9 3 7 10 36-32 40 12. Kecskemét 11 1 4 13 35-29 39 13. Baja 8 3 5 13 30-47 35 14. özd 7 3 6 12 25-27 33 15. Hatvan 5 4 4 16 20-43 27 16. Lehel SC 3 4 4 18 20-54 21 NYUGATI CSOPORT 1. Csepel 17 3 2 7 49-31 59 2. Oroszlány 12 10 3 4 32-26 59 3. Nagykanizsa 16 4 2 7 51-32 58 4. Komló 10 8 4 7 35-30 50 5. BVSC 12 4 6 7 33-29 50 6. Bp. Volán 13 2 3 11 43-35 47 7. Mohács 11 1 8 9 34-29 43 8. Sopron 9 7 2 11 37-40 43 9. Keszthely 9 7 1 12 26-27 42 10. Dorog 8 4 9 8 40-39 37 11. Szekszárd 9 3 4. 13 30-41 37 12. Rákóczi FC 9 2 4 14 33-35 35 13. ESMTK 8 3 5 13 36-45 35 14. III. Kér. 9 3 2 15 26-40 35 15. Tapolca 8 2 6 13 29-34 34 16. Csurgó 7 1 5 16 27-48 28 NB Hl TISZA CSOPORT HAJDÚBÖSZÖRMÉNY— SZEGHALOM 1—0 (0—0) Szeghalom, 200 néző. V. : Nagy. Hajdúböszörmény : Gencsi — Kóka — Csatári, Kacsánál, Kó­lóknál — Kiss, Lajos, Kocsis (Gajdán) — Papp, Kebelei, Nagykaposi. Edző: Nagykaposi Elemér. Szeghalom: Szabó — Macskln, Csorba, Zsombok J., Szilágyi — Bondár, Lukács, Ko­zák — Lipták, Nagy, Bagylnka. Edző : Ogrincs Pál. 75. perc: jobb oldalt beívelést követően Kebelei lövését Szabó bravúrral védte. A kipattanó labdát egy méterről Kacsándi a kapuba sodorta, 1—0. Gólhelyzetek nélküli mérkő­zésen a hazai védelem egy megingása a vendégek győzel­mét eredményezte. Jó: Bencslk. Kacsándi, Papp, ill. Nagy, Zsom­bok J., Csorba. KÖRÖS CSOPORT MEZÖKOVACSHAZA—GYULA 4—3 (3—1) Mezőkovácsháza, 500 néző. V.: Szilágyi. Mezőkovácsháza: Szil­va — Szabó, Kovács F., Mikula, Kovács Z. — Balázs, Nagy, Szat­mári (Köteles) — Mocsári, Ko- valcsik (Bállá), Kolozsi. Edző: Batke László. Gyula: Oláh — Turbucz, Mohácsi, Gortka, Al­berti — Simák, Boruzs, Kovács — Szarvas, Répási, Szénás!. Edző : Dávid Imre. 12. perc: a tizenhatos vonalá­nál Kovács Z. buktatásáért megítélt szabadrúgást Nagy csa­varta a léc alá, 1—0. 13. perc: a jobb oldali 16-os sarkáról Szarvas lőtt szabadrú­gásból a hosszú sarokba, 1—l. 34. perc: Kolozsi a bal oldalon elhúzott, beadását Mocsári lőt­te a hálóba, 2—1. 35. perc: a változatosság ked­véért most a jobb oldalon Ko­vács Z. húzott el, és ismét Mo­csári lőtt egyből a léc alá, 3—1. 65. perc: jobb oldali támadás után Mocsári beadását Kolozsi lőtte a kapuba, 4—1. 69. perc: egy jobb oldali sza­badrúgást Szilva röviden öklö­zött Szatmári elé, aki nem hi­bázott, 4—2. 84. perc: bal oldali szöglet után Répási fejelt a hálóba, 4— 3. Igen változatos, remek mérkő­zést láthatott a közönség. A ha­zai csapat játékosai nagy becs­vággyal küzdöttek, s sikerült visszavágniuk az őszi nagyará­nyú vereségért. Jó: Kovács F., Kovács Z., Mocsári, ill. Simák, Kovács, Szarvas. Matula Miklós BÊKÊS—szegedi vse 5— 0 (2—0) Békés, 250 néző. V.: Kazinczi. Békés: Pribojszki — Nagy, Ti­sza, Szakái, Bobcsek — Fehér, Maján, Farkas — Királyvári, Vozár, Bíró. Edző: Nagy Mi­hály. SZVSE: Üjhelyi — Deák, Pipicz, Buknicz, Puskás — Gre- zsa, Szrnka, Szikula (Popovics) — Süli, Simái Z. (Fehér), Simái S. Edző: Simái Zoltán. 11. perc: tizenegyest harcoltak ki a hazaiak, amit Fehér bizto­san értékesített, 1—0. 26. perc: Királyvári remekül ívelte be a szögletet és az elő­rehúzódott Tisza bombafejessel szerzett további vezetést, 2—0. 56. perc: Fehér húzott el a jobb szélen, remekül adott kö­zépre, és az érkező Vozár a hálóba fejelt, 3—0. 70. perc: Királyvári szögletét az előre lopakodó Bobcsek fe­jelte, s az megakadt a hálóban, 4—0. 80. perc: Bíró nyargalt el a bal oldalon, beadása jó helyzet­ben találta Vozárt, aki belsővel pörgetett a kapuba, 5—0. Közepes színvonalú, de remek szórakozást nyújtó mérkőzésen a szívvel lélekkel küzdő hazai csapat végig irányította a játé­kot, és tervszerű csatár játéká­val akár nagyobb arányban is nyerhetett volna. Jó: az egész hazai csapat, ill. Buknicz, Si- mai S. Nagy Mihály SZEGEDI DÓZSA— OROSHÁZI MTK 3—0 (2—0) Szeged, Hunyadi tér, 400 néző. V.: Nagy. Sz. Dózsa: Csehó — Kántor, Popol, Fábián, Vári — Batik, Zakar, Kurucz, Gerecz — öze (Dézsi), Apró (Verők). Edző: Kurucz István. Orosháza: öllei — Fabisz, Homonnai, Csi- lek, Tóth (Füredi) — Kiss, De­ák, Kupeczki — Nagy, Lipová- czi (Bányik), Tapasztó. Edző:. Szendrei Béla. A már egy hete biztosított el­ső hely birtokában a szegediek felszabadultan, nyugodtan, sok helyzetet? kidolgozva játszottak. Az első játékrészben a lila-fehé­rek kétszer találtak ellenfelük hálójába, s szünet után újabb góllal növelték előnyüket a lel­kes orosháziakkal szemben. A Dózsa bajnokhoz méltó játékkal búcsúzott közönségétől. G.: Ap­ró, öze, Gerecz. Jó: Csehó, Kántor, Popol, Zakar, öze, ill. Fabisz, Homonnai, Deák. MEZŐHEGYES—KTE 0—0 11-esekkel 4—5 Mezőhegyes, 600 néző. V. : Ke­resztúri. Mezőhegyes: Fülöp — Megyebíró, Burai, Rédli (Zsóri), Posztós (Hanga) — Harangozó, Zsidó, Pálhidai — Boros, Samu, Képíró. Edző: Kvasz János. KTE: Varga — Endre, Gál, Do­bos (Horváth), Pataki — Üjfa- lusi, Nagy, Meszlényi — Torba- vecz, Óvári, Fütyü. Edző: Sz. Tóth Antal. Jó iramú, de sok hibával tar­kított találkozón, főleg a csa­patok védelmei jeleskedtek, s ezáltal igazi gólhelyzet egyik ka­pu előtt sem adódott. Így a győzelmet nagyon akaró hazai­ak ellen végül is a vendégek akarata érvényesült. A 11-est be­lőtték: Boros, Képíró, Zsidó, Megyebíró, ill. Horváth, Üjfa- lusi, Gál, Óvári, Nagy. Kihagy­ta: Hanga. Jó: Harangozó, Me­gyebíró, ill. Endre, Nagy. Dr. Kató János TOVÁBBI EREDMÉNYEK: H. Kun B. SE—Miske 1—0, Csong- rád—Szentes 0—0, 11-esekkel 4—5, Soltvadkert—Pénzügyőr 1—1, 11-esekkel 5—6, Osztapen- ko—Kiskőrös 1—0. A KÖRÖS CSOPORT ALLASA A 29. FORDULÓ UTÁN: 1. Sz. Dózsa 20 3 4 2 57-18 70 2. Gyula 16 4 2 7 50-30 58 3. Osztapenko 16 3 2 8 51-38 56 4. Pénzügyőr 14 5 3 7 45-27 55 5. Miske 14 2 3 10 47-32 49 6. Csongrád 11 4 5 9 38-28 46 7. Szentes 9 7 4 8 33-36 46 8. Kiskőrös 12­5 12 49-41 42 9. Mk.-háza 10 2 5 12 41-43 39 10. Mezőhegyes 8 3 8 10 28-37 38 11. KTE 9 3 5 12 41-37 38 12. OMTK 8 4 4 13 39-42 36 13. Kun B. SE 5 8 2 14 26-40 33 14. Békés 8 3 3 15 32-48 33 15. Soltvadkert 6 4 3 16 31-68 29 16. SZVSE 6 5 1 17 32-75 29 Megyei I. o. BATTONYA— FÜZESGYARMAT 1—1 (0—1) 11-esekkel 4—5 Battonya, 300 néző. V.: Vég- váiri. Battonya: Szilágyi — Ma­gyar, Hajdara, Pécsik, Fekete J. , Tóth, Horváth (Juhász), Da­róczi. Fekete E., Talpai. Adler (Hideg). Edző: Szilágyi János. Füzesgyarmat: Bere — Pillér, Kis®. Csák Zs., Baosó (Hege­dűs). Petri, Barta, Saja, Szó­iké, Csák S.. Kovács (Vígh). Edző: Kun Gyula. Az alacsony színvonalú mérkőzésen a lel­kesebb vendégcsapat megérde­melten vitte el a két pontot. G.: Hajdana, ül. Barta. Jó : Haj­dara, Fekete J.. Daróczi, Hl. Petri (a mezőny legjobbja), Barta. Csák S. (Lukács Sán­dor) bEkésszentandrAs— MEZÖBERÉNY 2—1 (0—0) Békésszentandrás, 300 néző. V.: Titz. Békésszentandrás: Sza­kács — Paraszt, Csík, Horváth, Medveczki, Ambrus, Fedorjaik, Tasi, Kondacs, Virág I., Ko­vács (Ronyecz). Edző: Koltai Lajos. Mezőberény: Mosoni — Ács, Harmati J., Harmati L., Adamik, Kocsor (Puskás), Ra­vasz, Balogh, Lakatos, Burai', Törő (Csákó). Edző: Harmati József. A mérkőzés előtt a ha­zaiak Titz játékvezetőt köszön­tötték 300. mérkőzésvezetése al­kalmából. A békésszentandrá- siak győzelemmel búcsúztak a közönségtől, és a sok szép si­kert elért KoLtai Lajos edzőtől. G. : Fedorjak (75. p.), Tasi (84. p.). Harmati L. (90. p.). Jó: az egész hazai csapat, ill. Harma­ti J., Harmati L., Ravasz, Tö­rő. (Varga László) H. DÓZSA—KAMUT 2—0 (0—0) Orosháza, 300 néző. V.: Uhrin. H. Dózsa SE: Vadász — Pó­lyák, Papp. Tóth G., Födi (Or­bán), Szekeres, Winetter, Ko­rász, Tapasztó, Lonovics (Tóth K. S.). Balogh. Edző: Patyi Béla. Kamut: Budai — Csapó, Nagy, Kovács, Pittner, Antal, Kiesési rangadót nyertek a békésiek hazai pályán, az SZVSE-vel szemben. Felvételün­kön úgy tűnik, gólba tart a labda, ám a jobb oldali beadást követően a nagy kavaro­dásban hiába fejelnek a békésiek kapura, a háttérben látható szakállas Bukvicz egy szemvillanás múlva kapus módjára kézzel ér a pettyeshez — 11-es! Ezután azonban meg is született a hazaiak első gólja, Fehér révén Fotó: Veress Erzsi Zsentosi (Pikó), Ramos, Gálát, Balog. Komáromi. Edző: Bor- gula János. Közepes színvomiaJú mérkőzésért, a mezőnyben egyenrangú ellenfelek küzdel­méből. a kapura veszélyesebb Határőr — Tapasztó lökéséért, valamint a kezezésért megítélt büntetőket Balog mindkétszer értékesítette — nyert. Jó: Tóth G.. Orbán, Szekeres, ill. Bu­dai, Nagy, Ramos. (Sín Géza) BCS. AGYAGIPAR— VÉSZTŐ 3—0 (1—0) Békéscsaba. 200 néző. V.: Gu­lyás. Agyagipar: Gulyás — Tóth M., Sinkovicz, Nagy L., Gajdács, Bognár, Kiss A., Szarvas (Nagy P.), Gonda, Bel­la (Gebei), Valentina. Edző: Turcsek Zoltán. Vésztő: Aszta­los — Háti, Rácz P.. Magony, Antoni, Bakos, ötvös, Papp, Rácz Z. (Ricz), Rácz A., Pet- rusán (Varga). Mb. Edző: Kiss Péter. A csúszós, vizes pályán küzdelmes mérkőzésen, a má­sodik félidei jobb játéka alapján megérdemelten nyert az Agyagipar. G.: Szarvas (15. p ), Bella (60. p.), Gebei (80. p.). Jó: Tóth M„ Simkovicz, Gaj­dács. ill. a vendégek közül senki sem nyújtott átlagon fe­lülit. (Kőkút! László) GYOMAENDRŐD—KASZAPER- NAGYBANHEGYES 2—1 (0—1) Gyomaendrőd, 200 néző. V.: Darida. Gyomaendrőd : Béres — Balázs, Karácsony, Hegyi, Mes­terházi. Pataki. Bukva, Györfi, Tóth (Bán), Bányai, Forgács (Gera). Edző: Bencsik Gvu*a. Kaszaper-Nagybánhegyes: Szo­bek — Kun,. Pepő, Lehoczki, Rábai. Bállá, Szivák (Pivoda), Molnár (Oláh). Litauszki, Péli, Papp. Edző : Zalai Antal. Ezért a három pontért nagyon meg­szenvedtek a gyomaendrődiek. G.: Bukva (47. p.), Bán (64. p.), ill. Péli (43. p.). Jó: Balázs, Hegvi. Bányai, ill. Péli. (Szaba­dos Ferenc) KONDOROS—NAGYSZÉNÁS 2—2 (1—0) 11-esekkel 4—3 Kondoros. 400 néző. V. : Fran- ciskovics. Kondoros : Ancsin Brlázs, Nágy, Szász, Karsai, Kórodi, Glózik (Tóth), Su- tyinszki, Kurucz II., Kurucz I., Filipinyi (Hegedűs). Edző : K uns tár János. Nagyszénás: Bordás — Szelezsán, Szabovik, Jámborosik, Ugró. Juhász, Szál­ka, Nagy A., Kocsány (Krausz), Sebestyén, Spisjá,k (Héjas). Ed­ző : Moós János. A -sok gólhely­zetet elhibázó nagyszénási csa­patot kellemetlen meglepetés ért. A helyiek lelkesedése vé­gül is megérdemelte a két pon­tot. Nagyvonalú játékvezetés. G.: Karsai (4. p.), Krausz (49. p.). Ugró (62. p.). Kurucz II. (82. p.)t A büntetőt belőtték: Kurucz II.. Tóth, Kórodi. Ku­rucz I., ill. Sebestyén. Nagy A.. Ugró. Elhibázták: Hegedűs, ill. Szalka. Szabovik. Jó: Su­tvinszki. Karsal. Szász, El. Szabovik. Ugró. Szalka. (Vígh Zsigmondi SARKAD— MEDGYESEGYHAZA 3—2 (1—1) Sarkad, 100 néző. V. : Balázs. Sarkad: Veres — Sándor, Tóth II.. Tóth I., Somogyi, Szűcs, Papp, Kesztyűs, Gurzó S., Szat­mári, Gurzó J. Edző: Szatmári Sándor. Medgyesegyháza: Knap- csik — Prekop. Kitoljak, Gel- lén.y, Cseh, Néveri, Zámbori, Kiss. Pallagi (Fodor), Szabó, Vágó. Edző : Zama Mihály. Küz­delmes mérkőzésen a hazaiak nehezen nyertek a kiesés ellen küzdő vendégekkel szemben. G.: Gurzó (1. p.). Cseh (33. p.). Papp (50. p.), Prekop (54. pj. Szűcs (82. p.). Jó: Veres, Papp, Tóth II.. 111. Cseh. Prekop, Ki­toljak. (Kiss Gábor) GÁDOROS—RÉTEG YHAZA 3—2 (1—0) Gádoros. 200 néző. V. : Kérdő. Gádoros: Ivanios — Gabnai, Garai, Hajdú, Mihók. Lőrincsik, Páli (Takács), Pisont P., Virág Cs.. Orbán, Pisont Z. (Virág K.). Edző: Kozmer Imre. Két- egyháza: Szelezsán — Málik, Isztin, Boár. Lehoczki, Sipos, Negye. Ónodi, Szabó J.. Bányai, Néder (Szabó Gy.). Edző: Har- sámyi Mátyás. Kiegyenlített, küzdelmes mérkőzésen megér­demelt hazai győzelem. G.tor­ban (40.. 75. p.). Virág Cs. (52. p.). ill. Bányai (60., 80. p.). Jó: Mihók. Pisont P.. Virág Cs., Orbáin. El. Málik, Lehoczki, Szabó J.. Bányai. (Prozllk Pál) A megyei i. o. Állasa A 29. FORDULÓ UTÁN 1. Nagyszénás 21 4 2 2 65-23 73 2. H. Dózsa SE 20 2 2 5 73-26 66 3. Gyomaend. 20 1 3 5 55-24 65 4. B.-szenta. 13 4 4 8 42-34 51 5. Sarkad 15 1 3 10 58-41 50 6. Vésztő 11 5 2 12 25-36 42 7. Füzesgy. 10 3 5 11 34-34 41 8. Battonya 9 4 3 12 33-35 38 9. Kamut 7 6 4 12 32-40 37 10. Kondoros 6 8 3 12 26-35 37 11. Gádoros 10 1 3 14 22-47 35 12. Kétegyháza 10 1 2 16 31-51 34 13. Agyagipar 7 2 8 12 41-50 33 14. Kaszaper 6 4 4 15 36-47 30 15. Medgyese. 6 3 5 15 28-51 29 16. Mezőberény 5 6 2 14 30-57 29 A tabellán nem szerepel a fel­lebbezés alatt álló Battonya— Mezőberény félbeszakadt talál­kozó, valamint a vihar miatt ugyancsak félbeszakadt Mező- berény—Gádoros mérkőzés. Ifjúságiak : Gyomaendrőd— Kaszaper-Nagybánhegyes 4—0, Battonya—Füzesgyarmat 1—2, Bcs. Agyagipar—Vésztő 9—1, Bé­késszentandrás—Mezőberény 3—3, Sarkad—Medgyesegyháza 2—1, Kondoros—Nagyszénás 0—6, Gádoros—Kétegyháza 2—2. BÉKÉS MEGYEI Az MSZMP Békés Megyei Bizottsága és a Békés Megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Árpást Zoltán. Főszerkesztő-helyet­tes: Seleszt Ferenc. Szerkesztőség: Bcs. Pf.t 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Tel.: 27-844, főszerkesztő: 21-401. Kiadja a Békés Megyei Lapkiadó Vállalat, Bcs. PL: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Telefon: 27-844. Felelős kiadó: Csala János. Tele­fon: 26-395. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hfrlapkézbesitő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 105 Ft, egy évre 1260 Ft. Kner Nyomda lapüzeme, Bcs., Lenin út 9—21., 5600. Vezérigazgató: Háromszék! Pál. ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzünk meg is nem küldünk vissza.