Békés Megyei Népújság, 1989. április (44. évfolyam, 77-100. szám)

1989-04-17 / 89. szám

1989. április 17., hétfő Adorján legyőzte Kócsót Jól sikerült OB-nyitány Gyulán Vesztett helyzetből fordított a Szarvas Szombaton délután Szege­den a csapatok vetélkedőjé­vel megkezdődött az idei sa­lakmotoros bajnokság. A nyitó fordulóban a Debrece­ni Volán magabiztosan nyert 35 ponttal, a Tisza Volán (29), Borsodi Építők Volán (23), Nyíregyházi VD (19) és a Debreceni Emelőgép—Bcs. Volán vegyes (13) előtt. A figyelmesebb szurkolók Kó- csó Antal nevét is keresték a szegediek összeállításában, de hiába ... Tegnap délelőtt Gyulán viszont már ott volt a Bred- fordból éppenhogy megérke­zett mokány salakmotoros, aki az idén az angol profi liga küzdelmeiben edződhet, ami körülbelül annyit je­lent, mint amikor mondjuk labdarúgóink az NSZK-ban, Spanyolországban, Olaszor­szágban, vagy éppenséggel Angliában játszanak. Kócsó mindjárt be is számolt ar­ról, hogyan sikerült a bemu­tatkozás: „Két versenyen in­dultam eddig, az elsőn 5, a másodikon 8 pontot moto­roztam össze. Ez utóbbi már valami, lehet, hogy elég lesz ahhoz, hogy ne én kapjam az ötös rajtszámot a csapat­ban. A bretfordiak első szá­mú versenyzője egyébként a nálunk is ismert Neil Ewitts. Mellette a dán Hen­ni Christensen számít me­nőnek. Egyébként nincs megállás, hétfőn este 8 óra­kor újabb forduló követke­zik, remélem ott lehetek.” Ahogy illik, a szokottnál is nagyobb volt az izgalom a depóban a kezdés _előtt. A legtöbb szó most is arról esett: érdemes lesz fegyel­mezetten tudomásul venni, hogy az új szabály szerint a rajtszalagot érinteni sem szabad! Az első futamot — némi meglepetésre — Berndt András nyerte. Igaz, egy kis közjáték után vált biztossá győzelme, mert a második körben a vezető Tihanyival „összecsapott”, a debreceni­ek ezért óvtak, de maradt a bíró eredeti döntése. A második futamban a pom­pásnak ismert GM-motor Hajdú alatt felmondta a szolgálatot, a harmadik fu­tamban Kócsó biztosan nyert, utána Adorján is. A hatodik futamban Hajdú gé­pe ismét leállt. („Nem hiába mondták, hogy egy verseny — egy gyűrűkészlet...” — mondta bosszankodva a nép­szerű miskolci vaspapucsos.) A hetedik futamban Oreskó elszakította a szalagot, míg Petrikovicsnak felakadt a tűszelepe, így Tihanyinak könnyű dolga volt. Közben Berndt szorgalmasan gyűj­tögette pontjait, előbb egyet, aztán kétszer kettőt. A nap nagy menetének a 10. futam ígérkezett, amikor Adorján Kócsóval találkozott. Ritkán látott színvonalas csatában, biztos Adorján-győzelem született, mire valaki talá­lóan jegyezte meg: Bundes liga—Angol liga 1—0. Arra célozva, hogy az idén Ador­ján (Tihanyival együtt) a Bundesligában is versenyez, a nem túl erős Neuenknick csapatát erősítik, a Lengyel- országból „kitelepült” Jawo- rekkel együtt. A verseny második felében már jobbá­ra a papírforma érvényesült, de ezzel együtt is igaz, hogy a mintegy 3 ezer néző szín­vonalas és sok izgalmat ho­zó versenyt láthatott, me­lyen igen jó rajtot vett a Békéscsabai Volánt egyedül képviselő Berndt. Tíz pont­jához csak annyit tehetünk hozzá: csak így tovább, a következő fordulókban is! A sportág híveit aligha­nem érdekli, hogy a már említett szalagszabály mel­lett merőben új szabály­pontja az idei nemzetközi erőpróbának; 106 decibel helyett csak 102 decibeles hangerőt bocsáthat ki a mo­tor. Ezzel kapcsolatban mondta Koroknál Jenő, a szövetség salakmotoros szak­ágának vezetője: — Egyelő­re nagy a tiltakozás a kül­földiek részéről is. Ez a négy decibel csak látszólag kis különbség, mert az új hang­tompító szinte lefojtja a mo­tort, főleg ha amúgy is me­leg van. A gép hamar túl­melegszik, más vezetési technikát is igényel, hiszen ha leveszi a gázt a moto­ros, megtorpantja a gépet. Arról nem is beszélve, hogy egyelőre a mieink közül is csak egy-kettőnek sikerült beszereznie at új szabvány szerinti, amúgy 1500 schil- lingért kapható Tolba-do- bot. — Az idő pedig szorít, hiszen vasárnap délelőtt Miskolcon a selejtezőkkel elkezdődik az egyéni világ­bajnokság. Seres, Csillik, Petrikovics és Nagy R. száll nyeregbe. A többiek később az elődöntőkben kapcsolód­nak be, így június elején Zilena Gorán: Kócsó és Ba­logh, május 14-én Wiener Stadtban: Adorján és Tiha­nyi, június 5-én Donau Stadtban: pedig Hajdú és Eredmények, 1. forduló: 1. Adorján/D. Volán 15, 2. Kó­csó Tisza Volán 14, 3. Nagy R.,/Tisza Volán 13, 4—7. Berndt'Bcs. Volán, Balogh ' Nyíregyházi VD, Csiilik/Ti- sza Volán, Tihanyi/D. Volán 10-10, 8-9. Kovács A./Nyír- egyházi VD, Petrikovics/ Nyíregyházi VD 7-7 ponttal. Üjhelyi' (fábián) II végelszámolásnál: 9. hely Szekszárd—Szarvasi F. Medosz 56:52 (22:23) NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Szekszárd, 300 néző. V.: Ritter, Szilvássy. Szekszárd: Gábris (4), Christián (4), Dóczl (10), Papp (9), Várkonyi (23/9). Csere: Pott (4), Pfeinróth (2), Lévai. Edző: Vertctics István, Murvai Árpád. Szarvas: Frankó A. (3), Tarez! (7), Zsolnai (14), Frankó K. (5/3), Bozsérné (16). Csere: Veres (4), Dó­rán (3), Leopold. Edző: Wojtek Wojcik, Szirony Pál. Az eredmény alakulása: 10. perc: 9:16, 15. perc: 17:18, 23. perc: 26:29, 28. perc: 35:33, 33. perc: 50:45> 34. perc: 54:49. Az NB I-es bajnokság záró fordulójában csak a szek­szárdiaknak volt tétje a ta­lálkozónak, mivel győzelmük az A csoportot jelenthette. A szarvasiak legfeljebb a jobb helyezésben reménykedhet­tek. Ennek ellenére úgy in­dult a mérkőzés, hogy simán nyernek a vendég főiskolá­sok. Bozsérné és Zsolnai ko­saraival vezettek. A védeke­zésben pedig jól szedték össze a lepattanó labdákat. Az már akkor is látszott, hogy mindkét csapat gyak­ran elhibázza dobásait, így kosarakat alig láthattak a szurkolók. Fordulás után is a játék küzdőjellege domi­nált, mindkét csapat jól vé­dekezett, a támadásokban viszont a Szekszárd volt a lelkesebb, így átvette a veze­tést. A szarvasiak ezen a délutánon még a 100 száza­lékos helyzetekből is képtele­nek voltak a gyűrűbe talál­ni. A lelkes hazaiak így meg­érdemelten nyertek. Amióta biztos lett a Szarvas „A” csoportban való maradása, azóta érthetetlenül gyenge teljesítménnyel rukkolnak elő hétről hétre. így csak örülni lehet, hogy vége a bajnokságnak... R. E. Szarvasi Vasas—Metripond 2-1 (1—1) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés. Szarvas, 2500 néző. V.: Horváth Gy. (Zvolenszki, Márta). lyás), Nagy M., Aranyos — Búzás, Somogyi (Plástyik), Csalos. Edző: METRIPOND: Tóth — Talmácsi, Miklós, Urbán, Molnár (Faze­kas) — Leindler, Bódi> Kemenes, Kovács — Bárány (Lipták), Je­ges:. Edző : Himer István. Szarvas: Hanyecz — Gebri, Hegyi, Holp, Szemere — Bakai (Gu­lyás), Nagy M., Aranyos — Búzás, Somgyi (Plástyik), Csalos. Edző: Pallagi Róbert. Gólszerző: Molnár (13. p.), Hegyi (45. p.), Szemere ll-esből (70. p.). Sárga lap: Leindler (8. p.), Kemenes (88. p.). Szögletarány: 6:4 (2:2), a Szarvas javára. Az első percben Búzást buktatták a 16-oson belül a vásárhelyi védők, a játékve­zető azonban nem látott okot 11-es adására. A túlsó oldalon Jegesi kapáslövése zúgott el a kapu fölött. A 13. percben Talmácsi balról ívelt szögletét Molnár a jobb alsó sarokba lőtte, 0—1. A 37. percben Búzás 18 méteres nagy lövését Tóth öklözve védte. A 39. perc­ben Leindler 25 méterről lőtt alig kapu mellé. A 45. percben egyenlített a Szarvas, amikor Aranyos ívelt be szögletet és Hegyi az üresen hagyott jobb sa­rokba fejelte a labdát, 1—1. Fordulás után egy ideig változatos mezőnyjáték folyt, igazi gólhelyzet nél­kül. A 70. percben Aranyos szögletrúgása után Csalost buktatták a vásárhelyi vé­dők a 16-oson belül, a meg­ítélt büntetőt Szemere bom­bázta a kapuba, 2—1. Az utolsó negyedórában Csalos háromszor került ab­szolút gólhelyzetbe, de va­lamennyit elhibázta. A Metripond váratlan és korán szerzett gólja a szarva­siakat megzavarta. Félóra eltelte után a sorozatos szarvasi támadások góllá ér­teik. Szünet után is veszé­lyes szarvasi támadások gör­dültek Tóth kapujára, de a helyzetek sorra kimaradtak. Az igen erős iramú mérkő­zést végül is egy 11-es dön­tötte el, a mindig nagy ér­deklődéssel kísért találko­zón. Jó: Hegyi, Szemere, Nagy M., Somogyi, ill. Tóth, Miklós, Urbán. Csabai Pál AZ NB II KELETI CSOPORTJÁNAK TOVÁBBI EREDMÉNYEI: Szolnok—Eger 2—2 (1—1). Hl-esekkel 6—7; Nyíregyháza—Jászberény 4—0 (1—0) : D. Kinizsi—Baja 1—1 (1—1), 11-esekkel' 1—4; Ózd—Diósgyőr 1—2 (1—1) ; Kazinbarcika—Hatvan 0—0 11-esekkel 4—3: Kecskemét—DUSE 1—0 (0—0) ; Szeged—DMVSC 0-1 (0—0) : A KELETI CSOPORT ALLASA a 22 forduló után: 1. DMVSC 2. Szeged 3. Debr. Kinizsi 4. Metripond 5. Szarvas 6. DVTK 7. Nyíregyháza 8. Szolnok 9. K.-barcika 10. Kecskemét 11. DUSE 12. Ózd 13. Eger 14. Baja 15. Hatvan 16. Jászberény 15 3 - 4 33-13 51 11 4 1 6 30-17 42 9544 32-19 41 11 3 2 6 33-26 41 9445 24-20 39 8437 23-23 35 7 3 6 6 30-23 33 7447 32-29 33 7528 23-30 33 10 - 2 10 28-21 32 7348 25-29 31 6367 23-19 30 6358 24-30 29 5 3 4 10 18-31 25 2 4 4 12 14-34 18 1 4 4 13 12-40 15 NB III KÜKÜS CSOPORT MEZÖKOVACSHAZA— SOLTVADKERT 3—0 (2—0) Mezőkovácsháza, 500 néző. V. : Kérdő. Mezőkovácsháza: Petrás — Szabó, Kovács F., Török, Ko­vács Z. — Balázs, Nagy, Szat­mári — Mocsári, Schmidt, Ko- lozsi (Barytik). Edző: Batke László. Soltvadkert: Dobszai — Windecker. Csesznegi, Cseh, Szellák (Katzenbach) — Vágl, Marosi, Török — Vadászi, Sze­pesi, Szabó. Edző: Bozsó György. 12. perc: Mocsári a jobb oldali szögletszászlónál tisztára cse­lezte magát, és az alapvonalról a hosszú sarokba emelt, 1—0. 21. perc: Schmidt kitűnő lab­dával indította Kolozsit, aki éles szögből kapura lőtt, s a ka­pusról kipattanó labda az érke­ző Schmidt elé került, aki nem hibázott, 2—0. 89. perc: szabadrúgásból Szat­márit szöktették a jobb oldalon, aki mesterien adott középre, az érkező Mocsári fejére, 3—0. Akár több gólos hazai győze­lem is születhetett volna. Jó: az egész hazai csapat, ill. Dobszai, Windecker, Csesznegi. Matula Miklós GLULAI SE—SZENTES 1—0 (0—0) Gyula, 1200 néző. V.: Farkas. Gyula: Oláh — Kiss, Kovács, Resetár, Alberti — Szarvas, Ré- pási, Steigerwald — Üjvári (De­ák), Kurucz, Jónás (Szénás!). Edző: Dávid Imre. Szentes: Ja- niga — Bagi, Bánfi, Kecskés, Vörös (Katona) — Juhász (Szentpéteri), Fekete, Olasz — Határ, Németh, Kálmán. Edző: Jelenfi István. 58. perc: Szarvas a jobb szé­len szöktette Kuruczot, aki ki­lépve a védők közül élesen lőtt a hálóba, 1—0. A hazaiak sokáig igazi veszély nélkül tartották nyomás alatt a szentesi csapatot. A vezető gól után inkább az eredmény tartá­sára rendezkedtek be. Jó: Kiss, Szarvas, Répásl, ill. Határ, Olasz. Jene! Kálmán SZEGEDI DÖZSA— MEZŐHEGYES 2—1 (1—0) * Szegei, 500 néző. V.: Zaho­recz. 12. perc: Apró a bal oldalon már a 16-oson belül járt, ami­kor fölvágták — jogos 11-es! A büntetőt a sértett rúgta a jobb­ra mozduló kapus mellett fél- magasan a kapu bal oldalába, 1—0. 53. perc: Apró tört kapura, futtából lőtt, de először kipat­tant a labda, másodjára már nem hibázott, 2—0. 85. perc: jobb oldali támadás végén Képíró a jobb felső sa­rokba fejelt, 2—1. Végig a szegediek irányították a mérkőzést, noha néha körül- ményeskedtek. az egyébként jól tömörülő vendégekkel szemben megérdemelten nyertek. OROSHÁZI MTK—SZEGEDI VSE 2—1 (0—0) Orosháza, 700 néző. V.: Kara. Orosháza: öllei — Árvái, Ho­monnai, Vígh, Csilek — Kiss, Tóth (Kupeczki) — Deák, Nagy (Szlopóczki), Papp. Tapasztó. Edző: Szendrei Béla. SZVSE: Abonyi — Szrnka, Hajszák, Kiss, Deák — Pipicz, Lipták, Si­mái (Sebestyén) — Móricz, Gre- zsa, Simon. Edző: Holler Ferenc. 75. perc: Kupeczki jó labdát tálalt Deák elé, aki nem hibá­zott, 1—0. 88. perc: egy keresztbe ívelt labdát a magára hagyott Pipicz lekezelt,- és senkitől sem zavar­tatva lőtt a hálóba, 1—1. 90. perc: már minden veszni látszott, mikor szabadrúgátshoz jutott az OMTK : a labda ide-oda pattogott a mezőnyben, míg vé­gül Papp szemfüles fejessel megszerezte a győzelmet, 2—1. Az első negyedórában huszá­rosán rohamozott az OMTK. Helyzetek sorát dolgozta ki, azonban fölényét nem tudta gól­ra váltani. A félidő közepétől kiegyenltíettebb lett a játék, de még mindig a hazaiak kerültek többször helyzetbe. A kék-fehé­rek támadásaik során három (!) kapufát lőttek, és bár végig fö­lényben voltak, végül is ezt a győzelmet Fortunának is kö­szönhetik. Jó: Kiss, Deák, Ho- monnai, ill. Pipicz, Móricz, Se­bestyén. Varga Zoltán H. OSZTAPENKO— BÉKÉSI SE 4—0 (3—0) Budapest, 100 néző. V.: Tóth S. A katonacsapat kitűnő játé­kot nyújtva fektette két vállra a nem nagy ellenállást mutató békésieket. G.: Répási, Tyukodi. Szeitl, Lilik. További eredmények: H. Kun B SE—Csongrád 0—0, 11-esekkel 6—5, Miske—KTE 1—0 (0—0), Kis­kőrös—Pénzügyőr 0—0, 11-esek- kel 4—5. A KÖRÖS CSOPORT ALLASA a 22. forduló után: 1. Sz. Dózsa 15 3 2 2 46-17 53 2. Gyula 13 2 2 5 37-22 45 3. Pénzügyőr 12 1 3 6 35­-21 41 4. Osztapenko 11 2 2 7 38­>33 39 5. Csongrád 10 3 2 7 33­-22 38 6. Miske 11 1 3 7 34 ■24 38 7. Szentes 7 6 4 5 23­■23 37 8. Mezőhegyes 6 3 6 7 23-27 30 9. OMTK 7 3 2 10 30­■29 29 10. Mk.-háza 7 2 4 9 27­-29 29 11. Kiskőrös 8­4 10 38­■37 28 12. KTE 7 2 2 11 32­32 27 13. SZVSE 6 3 1 !2 27­51 25 14. Soltvadkert 6 3 1 1*» 28­■53 25 15. Kun B. SE 2 6 1 12 19­34 22 16. Békés 5 2 3 12 39 22 Hiába támad a Határőr Dózsa, két kihagyott büntetőt nem lehet büntetlenül megúszni. Békésszentandrás—Határőr Dó­zsa 1—0 (0—0) A TISZA CSOPORTBAN: Volán Rákóczi—Szeghalom 5—2 (3-0). Rákóczifalva, 600 néző. V. : Hunyadi. G.: Tubák 2, Rácz, Molnár, Tóvizi, ill. Bagyinka, Zsombok.------------------------------------------1 Megyei 1.0. , békésszentandrás— H. DÓZSA SE 1—0 (0—0) Békéeszentaindrás, 200 néző. V.: Kecskés. Békésszentandrás: Szakács — Paraszt, Csík, Med- veczki Horváth. Tasi, Ambrus, Virág (Molnár, Dorogi), Fedor- jak, Kondacs, Ronyecz. Edző: Koltai Lajos. H. Dózsa SE: Nagy — Tréfa. Papp, Tóth G., Szlopóczki. Orbán, Winetter Kórász. Kovács (Tóth-Kása) Lo- novics (Csák). Szekeres. Edző: Nagy Béla. Küzdelmes mérkő­zésen., a hazai csapat megérde­melten nyert a két 11-est hi­bázó vendégek ellen. Kitűnő játékvezetés! Kiállítva: Fedor­jak, rossz, becsúszó szerelésért. (77. p.). G.: Fedorjak, ll-esből, (62. p.). Jó: Takács, a mezőny legjobbja), a hazai csapat min­den tagja, ill. Tréfa, Szekeres. Kovács. Csák. (Varga László) BCS. AGYAGIPAR— GYOMAENDRÖD 2—2 (1—0), 11-esekkel 1—4 Békéscsaba, 100 néző. V.: Fü- zessy. Agyagipar: Gulyás — Kiss, Gajdács, Bognár, Nagy L., Sinkovicz, Turcsek, Hegedűs, (Szarvas), Tárnok, Bella (Lő- rinczi), Mihály. Edző: Herczeg- falvi Gábor. Gyomaendrőd: Bú­zás — Kéki, Gonda, Hegyi, Ba­lázs Zs. Bukva, Karácson (Má­té), Mesterházi. Forgács (Bán), Tóth, Győrfi. Edző: Bencsik Gyula. Alacsony színvonalú, mérkőzésen, két perccel a be­fejezés előtt egyenlített a ven­dégcsapat. G.: Mihály (38. p.), Mesterházi (62. p.), Bella, ll-es­ből (80. p.), Győrfi (88. p.). A ll-est berúgta: Tárnok, ill. Győr­fi. Máté, Kéki, Bán. Kihagyta: Turcsek, Bognár. Jó: Nagy L., Sinkovitz. ill. Balázs, Mesterhá­zi. SARKAD—GÁDOROS 3—0 (2—0) Gádoros, 300 néző. V.: Kuba- tovics. Sarkad: Szilágyi — Tóth, Török S., Szabó, Somogyi, Papp, Sándor (Hirka), Kesztyűs, Szűcs, Gurzó S. (Kiss), Gurzó J. Edző: Szatmári Sándor. Gá­doros: Ivanics — Takács, Garai Hajdú, Mihók, Lőrincsik, Pisont P., Páli, Gabnai. (Berényi), Or­bán (Virág K.), Virág Cs. Edző: Kozmer Imre. A három szép góllal megérdemelt vendégsiker született, az igen indiszponált játékvezető téves ítéleteivel mindkét csapatot sorozatosan sújtotta, kiosztott négy sárga és két piros lapot. Kiállítva: Páli. szövegelésért (47. p.), Törög, rúgásért (55. p.). G.: Gurzó J. (12., -32. p.). Szűcs (76. p.). Jó: Somogyi, Szűcs, Gurzó J., ill. Mihók. Virág Cs. (Prozlik Pál) KASZAPER- NAGYBANHEGYES— MEZÖBERÉNY 2—1 (0—1) MezŐberény, 300 néző. V.: Koch. Kaszaper: Sajgó — Mezei (Pivoda), Pepó, Kun, Rábai, Li- tauszki, Szivák (Bállá). Molnár, Lehoczki, Péli, Papp. Edző: Za­lai Antal. MezŐberény: Mosoni — Ács (Gál), Harmati J. (Csá­kó), Harmati L., Adamik, Ilyés, Ravasz, Lakatos, Varnyú, Burai, Kocsor. Edző: Harmati József. A jobb erőnlétben lévő vendég­csapat az utolsó 20 percben nyújtott jó játékával megérde­melten nyerte a mérkőzést. G.: Ravasz (7. p), Papp (70. p), Bal­ia (80. p). Jó: Sajgó, Pepó, Li- tauszki, Bállá. A hazai csapat­ból senkit sem lehet kiemelni. (Schupkégel Adárrí) BATTONYA—KONDOROS 1—0 (0—0) Kondoros, 300 néző. V.: Erdős. Battonya: Szilágyi — Magyar Cs., Hajdara, Pócsik, Adler, Tóth, Magyar I., Juhász, Törő, Daróczi, Fekete Edző: Szilágyi János. Kondoro* Ancsin — Son­koly (Kurucz I.), Nagy, Szász, Tóth, Kórodi, Brlá' , Sutyinszki, Kurucz II., Filir yi, Karsai. Edző: Kunstár .íos. Mind a két félidőben ó.-iási mezőnyfö­lényben játszott a hazai csapat. A gólhelyzetek tömegét hagyták ki mindkét játékrészben. Végül is a Battonya ajándékgóllal nyert. G.: Törő. Jó: Szilágyi, Juhász, Törő, ill. Nagy, Su­tyinszki, Kurucz II. (Vígh Zsig­mondi KÉTEGYHAZA—KAMUT 1—0 (1—0) Kétegyháza, 300 néző. V.: Benke. Kétegyháza: Szelezsán-- Szlávik, Isztin, Boár, Rotyis, Si­pos (Ónodi), Negye, Szabó, Papp, Lehoczki, Veder (Szűcs). Edző: Harsányi Mátyás. Kamut: Szi- kora — Csapó, Nagy, Kovács, Pittner, Gazsó, Galáth (Antal), Bora (Antman), Bognár, Balogh, Komáromi. Edző: Borgula Já­nos. A két csapat nagy küzdel­mében a győzelmet jobban aka­ró hazai csapat megérdemelten szerezte meg. G.: Negye. Jó: Szelezsán, Lehoczki, Szabó, Ne­gye, ill. Nagy. Gazsó, Bognár. (Lengyel László) NAGYSZÉNÁS— MEDGYESEGYHAZA 3—0 (2—0) Nagyszénás, 500 néző. V.: Makra. Nagyszénás: Bordás — Szelezsán, Jámborcsik, Szabo- vik, Ugró, Krausz (Juhász), Ko- csány, Nagy A., Kvasznovszki, Szalka, Szpisják (Sebestyén). Edző: Moós János. Medgyesegy- háza: Knapcsik — Fodor, Néve­ri, Gellény, Szabó L., Holecz, Zsíros (Krajcsi), Kiss, Szabó A., Pallagi, Vágó. Edző: Zana Mi­hály. Egyperces gyászszünettel adóztak a tragikus körülmények között elhunyt 22 éves labdarú­gó, Bobvos Tamás halálának. Iramos mérkőzésen a hazaiak végig fölényben voltak, győzel­mük nagyobb különbségű is le­hetett volna jobb helyzetkihasz­nálás esetén. G.: Kvasznovszki (1. p), Szalka (19. p), Sebestyén (68. p). Jó: Bordás, Ugró, Kvasznovszki, Szalka, ill. Kiss, Szabó A., Vágó. (Sztvorecz Gyöngyi) VÉSZTŐ—FÜZESGYARMAT 2—2 (2—0) 11-esekkel 4—3 Vésztő, 600 néző. V.: Szabó S. Vésztő: Asztalos — Háti, Rácz, Varga, Antoni, Bakos, Rozsos, Petrusán, ötvös (Papp), Rith, Kaszai (Magony). Edző: Loson- czi Zoltán. Füzesgyarmat: Bere — Piller, Kiss, Vígh, Bacsó, Pet­ri, Saja, Lázár, Csák, Kovács 'Szőke), Hegedűs (Jónás). Edző: Kun Gyula. A két szomszédvár találkozóján óriási presztíz^csa- tát és ellentétes félidőket látott a szépszámú néző. Kiállítva: Petii, beszédért. G.: Rozsos (25. p), Rácz (36. p), Csák (43. p), Szőke (80. p). A 11-eseket be­lőtték: Rith, Petrusán, Varga, Rozsos, ill. Szőke, Bacsó, Vígh. Kihagyta: Rácz, ill. Kiss, Jónás. Jó: Rácz, Rozsos,*Rith, ill. Csák, Vígh. (Buzgány József) A MEGYEI I. OSZTÁLY ALLASA a 22. forduló után: 1. Nagyszénás 18 2­2 49-18 58 2. H. Dózsa SE 17 1 1 3 56-18 54 3. Gy.-endrőd 13 1 3 4 39-18 47 4. B.-szentandr. 10 3 3 6 36-29 39 5. Sarkad 11 1 3 7 44-32 38 6. Battonya 8 4 2 8 27-25 34 7. F.-gyarmat 7 2 5 8 26-25 30 8. Kamut 5 6 3 8 26-30 30 9. Vésztő 7 5 2 9 19-28 30 10. Kétegyháza 8 1 1 12 23-39 27 11. Agyagipar 5 2 7 8 33-39 26 12. Gádoros 7 1 3 11 15-37 26 13. Kondoros 4 5 2 11 17-28 24 14. MezŐberény 4 5 2 11 22-39 24 15. Kaszaper 4 3 4 11 27-38 22 16. M.-egyháza 3 3 4 12 17-38 19 A hétközben játszották: Sár­kad—Kondoros 1—1 (0-1), 11-esekkel 0—3. Totóeredmények * 1 11 A totó 15. b'\ játékszelvé­nyén szerepl" erkőzések ered­ményei: 1. Leveti usen—1. FC Köln 0-0 x 2. Mór c’.eng.—St. Pauli 2-2 X 3. r ortmund—B, München 1-1 x 4. .Karlsruhe—Frankfurt 1-3 2 5. F. Köln—Blau-Weiss 2-1 1 ti. Solingen—Meppen 0-1 2 7. Darmsladt—Brauschw. 1-2 2 8. Fiorcntina—Napoli 1-3 2 9. Lecce—Milan 1-1 x 10. Roma—Sampdoria 1-0 1 11. Ancona—Udinese 0-0 x 12. Avellino—Padova 1-0 1 13. Parletta—Licata 0-0 x PÖTMÉRKÖZÉSEK : 14. Taranto—Piacenza 1-0 1 15. Monza—Messina 1-0 1 16. Empoli—Bari 1-1 x BÉKÉS MEGYEI Az MSZMP Békés Megyei Bizottsága és a Békés Megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Arpási Zoltán. Főszerkesztő-, c^yet­tes: Selcszt Ferenc. Szerkesztőség: Bcs. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Tel.: 27-844, főszerkesztő: 21-401. Kiadja a Békés Megyei Lapkiadó Vállalat, Bcs. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Telefon: 27-844. Felelős kiadó: Csala János. Tele­fon: 26-395. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesltő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 105 Ft, egy évre 1260 Ft. Kner Nyomda lapüzeme, Bcs., Lenin'út 9—21., 5600. Vezérigazgató: Háromszék! Pál. ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzünk meg és nem küldünk vissza.