Békés Megyei Népújság, 1989. március (44. évfolyam, 51-76. szám)

1989-03-20 / 67. szám

1989. mir dus 29., hétfő SPORT SPORT SPORT Látványos játék után Szarvasi Főiskola Medosz—Soproni VSE 88:76 (38:41) NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Békéscsaba, 200 néző. V.: Sza­bados, Smied. Szarvas: FRANKÓ A. (12), TARCZY (24/3), Dórán (11), Frankó K. (5/3). Bozsérné (2). Csere: Leopold (3/3), VERES (14), ZSOLNAI (15), Szabó (2). Edző: Wojtek Wojcik, Szirony Pál. Sopron: t-lNKA (26), Kovács (9/3), ZAGORSKA (7), Winter (16), Brand (—). Csere: Bencze (5), Hatvani (2), Dévai (11). Edző: No­vak Gábor. Az eredmény alakulása: 4. perc: 7:4, 7. perc: 12:17, 12. perc: 25:19, 24. perc: 48:44, 28. perc: 48:54, 35. perc: 57:66, 38. perc: 76:71... Kipontozódott: Bozsérné (23. p.), Frankó K. (27. p.), Dévai (32. p.), Kovács (36. p.), Frankó A. (36. p.), Linka (38. p.). Értékes pontok Nyíregyházáról NTYSSC—Szarvas 1-1 (0-1), 11-esekkel 2-4 NB U-es labdarúgó-mérkőzés, Nyíregyháza, 1500 néző. V.: Faze­kas (Horváth Gy., Takács). Nyíregyháza: Tóth P. — Szobonya, Bo- da, Szikszai, Cséke — Csehi, Varga, Selyem (Szilágyi, 61. p.), Tóth E. — Váczi, Nagy L. Edző: Buús György. Szarvas: Halász — Nagy M., Hegyi, Holp, Szemere — Gulyás, Pisont, Aranyos — Búzás (Lipták, 76. p.), Supka (Somogyi, 85. p.), Csalos. Edző: Pallagi Ró- bért. Gólszerző: Búzás (44. p.), Tóth E. (87. p.). Sárga lap: Varga (23. p.), Szemere (41. p.), Boda (71. p.). Szögletarány: 11:3 (8:2), a Nyíregyháza javára. A 7—14, helyért lejátszott mérkőzéssorozat két legjobb csapata mérte össze tudását tegnap délelőtt. A sopro­niak eddig pontveszteség nélkül álltak a tabella élén, míg a szarvasiak csupán egy pontot vesztettek. Az első másodpercekben ideges, kap­kodó volt a játék, egyik csa­pat sem talált be a kosárba. Aztán a folytatásban mini­mális előnyre tett szert a gárda, ám a vendégek is hamar magukra találtak és megfordították a mérkőzés kimenetelét. Ekkor mindkét csapat sok hibával játszott, a védelmek sem jelesked­tek. Három másodperc volt hátra az első félidőben, 38:38-as állásnál, amikor egy fegyelmezetlenséget kö­vetően a soproniak dobhat­tak büntetőt, amiből Linka egyszer betalált, másodjára nem, ám a lepattanó labdát is a vendégek szerezték meg, és Winter révén máris há­rom pont volt az előnyük. A fordulás után gyorsan magára talált a főiskolás gárda, de csak ideig, óráig. A két lengyel (Linka és Za- gorska) vezérletével gyorsan fordítottak a soproniak. Egy­re agresszívabb lett mindkét csapat, elsőnek Bozsérné pontozódott ki úgy, hogy szándékos ütésért egyidejű­leg személyit és technikait is kapott. Aztán a jól vé­dekező Frankó. K. hasonló sorsra jutott, már-már min­denki „temetni” kezdte a mérkőzést, amikor Tarczy triplával, majd a gyorsan beálló Veres legjobbkor ér­kező kosaraival ismét a szarvasiak vették át a ve­zetést. A kitűnően irányító Frankó A. kipontozódása után sem tudta kihasználni a lehetőséget a vendéggár­da, annál is inkább, mivel a labdabiztos Linka is hasonló sorsra jutott. Ám a játékle­hetőséghez jutó Zsolnai rö­vid idő alatt 15 pontot do­bott, ami sokat segített! Az első perctől kezdve nagy ira­mot diktált mindkét csapat, s ezt némi meglepetésre a csaknem két óráig tartó csa­tározás során még fokojfii is tudták. Nemcsak izgal­makban bővelkedett a rang­adó jellegű találkozó, ha­nem rendkívül látványos ko­sárlabdát is hozott, amit az utolsó percben méltán tapsolt végig a szurkol óse­reg. j. p. A 2. percben Tóth E. szög­letét Nagy L. hat méterről a kapu fölé lőtte. A hazaiak szorongattak, a szarvasi vé­delem azonban jól állt alá­bán. A 20. percben Szikszai elvétett egy labdát, amely Supkától Búzáshoz került, a csatár 10 méterről lőtt, a nyíregyházi kapus szögletre öklözött. Sok volt a taktikai szabálytalanság, gyakran szólt a bírói síp. A 44. percben gólt szer­zett a szarvasi csapat. A ha­zai térfél közepén Szikszai egy összecsapás során a föl­dön maradt, a labda Ara­nyoshoz került, aki Búzást szöktette, a Nyíregyházáról alig két hete eladott csatár a kifutó Tóth mellett 12 mé­terről lőtt a jobb alsó sa­rokba. 0—1. Az 53. percben Váczi cse­lezgetett a vendégek 16-osán, majd hajszállal lőtt a kapu fölé. A 83. percben Csalos egyedül tört kapura, de 12 méteres lövését Tóth má­sodszorra hárította. Egy perccel később Tóth E. sza­badrúgása a felső kapufá­ról pattant a mezőnybe. A 87. percben egyenlített a Nyíregyháza. Váczi felvá­gásáért a szarvasi kaputól 25 méterre szabadrúgást vé­gezhettek a nyíregyháziak. A labdának Tóth E. futott neki és lövése a kapu jobb felső sarkába vágódott, 1—1. NB III TISZA CSOPORT SZEGHALOM— TÖRÖKSZENTMIKLÖS 1—0 (0—0) Szeghalom, 400 néző. V.: Fo­dor. Szeghalom: Szabó — Nagy, Csorba, Kovács, Zsombok J. — Bondár (Lipták), Macskin, Lu­kács, Kozák (Szilágyi) — Zsom­bok A., Bagyinka. Edző: Og- rincs Pál. Törökszentmiklós: Elekes — Szebenyi, öz, Erdősi, Porhanda — Boros, Szecsei, Molnár, Ramos — Sebők, Lóié (Csontos). Edző: Barna János. 52. perc: Kozák jobb oldali szögletét Csorba fejjel Bagyin­ka elé csúsztatta, aki öt méter­ről biztosan talált a hálóba, 1—0. A sportszerű mérkőzésen a végig fegyelmezetten, nagy aka­rással küzdő Szeghalom irányí­totta a játékot. A vendégek a mezőnyben jók voltak, de kapu­ra nem veszélyeztettek. Jó: Csorba, Kovács, Zsombok J., Lukács, Bagyinka, ill. Porhan­da, Molnár, Ramos, Lóié. Papp Gyula KÖRÖS CSOPORT KTE—MEZÖKOVACSHAZA 2-1 (1-1) Mezökovácsháza, 800 néző. V.: Buböri. KTE: Varga — Endre, Gál, Faragó, Pataki — Újfalusi, Nagy, Torbavecz — Horváth (Dohos). Övári, Fiitytl (Salán- ki). Edző: Sz. Tóth Antal. Me­zökovácsháza: Petrás — Bar­tyik (Balász), Kovács F., Szat­mári, Kovács Z. — Kovalcsik, Nagy, Köteles (Bállá) — Mocsá­ri, Schmidt, Kolozsi. Edző: Sári Ferenc. 14. perot Schmidt buktatásáért megítélt szabadrúgásból Nagy lőtt a hálóba, 0—1. 30. perc: Üjfalusi megiramo­dott, és a 16-os sarkáról futtá­ból nagy gólt lőtt, 1—1. 50. perc: óvári megiramodott, majd 30 méterről, középről vá­ratlanul lövésre szánta el ma­gát, és nagy gólt lőtt, 2—1. A győzelmet jobban akaró csapat megérdemelten szerezte meg a három pontot. Jó: Üjfa­lusi. Óvári. A hazaiak közül senkit sem lehet kiemelni. Matula Miklós MEZŐHEGYES— SOLTVADKERT 2—0 (1—0) Soltvadkert, 600 néző. V.: Ma­gyar Z. Mezőhegyes: Fülöp — Kovács (Zsidó), Kukely, Riedli, Krecsmérl — Harangozó, Posz­tós, Burai — Boros, Samu (Me- gyebíró), Képíró. Edző: Kvasz Ezután került sor a 11-esek rúgására. A hazai csapatból Csehi és Váczi ér­tékesítette a büntetőt, Tóth E. és Cséke kihagyta. A szarvasiak közül Szemere, Pisont, Nagy M. és Hegyi belőtte, így a vendégcsapat, szerzett két pontot. Végig küzdelmes, kemény harcot vívott a két csapat. A nyíregyháziak támadtak többet, elöl azonban nem tudták áttörni a tömören, olykor önfeláldozóan harco­ló szarvasi védelmet. Rend­szeresen magas labdákkal kísérleteztek a szabolcsiak, ezeket azonban biztosan há­rította a jól záró vendégvé­delem. A Szarvas szórvá­nyos ellentámadásai gólve- szélvesek voltak. Már min­denki elkönyvelte a vendég­sikert. amikor Tóth E. sza­badrúgása révén sikerült az egyenlítés. Jó: Boda, Tóth E„ ill. He­gyi, Szemere, Gulyás. Kovács György AZ NB II KELETI CSOPORTJÁNAK TOVÁBBI EREDMÉNYEI: DUSE-DMVSC 1—4 (0—3) ; Hatvan—Eger 1—1 (1—1), 11-esekkel 5—3 ; Szeged—Jászberény 2—0 (0—0) ; Kazincbarcika—Baja 1—0 (1—0) ; KSC—DVTK 1—0 (0—0: Szolnok—Metripond 2—2 (1—1), ll-esekkel 2—4; D. Kinizsi—Űzd 0—0, 11-esekkel 3—4. János. Soltvadkert: Dobszai — Windecker, Cseszmegi, Cseh, Török — Vági, Monori, Udvar­helyi (Rózsa) — Vadászi, Szepe­si, Szabó. Szaktanácsadó: Linka József. 14. perc: egy jobbról belőtt labdát Harangozó továbbított a hálóba, 1—0. 47. perc: Zsidó a kifutó Dob­szai fölött emelt a kapuba, 2—0. A vendég mezőhegyesiek vé­gig irányították a játékot, eny- nylvel jobbak is voltak. Jó: Kukely, Harangozó, Burai, ill. Cseh, Török. OROSHÁZI MTK—KISKOROS 2—0 (1—0) Orosháza, 400 néző V. : Jakus. OMTK : öllel — Fabisz, Csilek, Szlopóczki, Füredi — Kiss, Ta­pasztó, Deák (Vígh), Tóth — Homonnai (Kupeczki), Papp. Edző: Szendrel Béla. Kiskőrös: Kovács — Benkó, Verebélyi, Szentpéteri, Szekér (Szabó G.) — Luter, Pecznik, Szabó, Sörös — Bischoff, Szűcs. Edző: Gacs Ti­bor. 28. perc: Tapasztó beadásába kézzel ért bele az egyik védő. A büntetőt Tapasztó lőtte a bal felső sarokba, 1—0. 65. perc: a jobb szélen ismét Tapasztó csatározott, labdája Víghhez került, aki középen ki­lépett, és higgadtan a jobb sa­rokba lőtt, 2—0. Néhány szurkoló kiesési rang­adónak előlegezte a mérkő­zést. A játék színvonala ennél többet nemigen mutatott, s bár a hazai kék-fehérek örvendez­hetnek a megszerzett három pontnak, a teljesítménynek még korántsem. Jó: Csilek, Tapasz­tó, Vígh, Kiss, ill. Bischoff, Szűcs. Varga Zoltán MISKE—GYULA 4—0 (3—0) Miske, ÍOOO néző. V.: dr. Ila. Miske: Tasnádi — Jaglcza, Hu­bert (Tamási), Horváth, Gold­schmidt — Miskolci, Cslncsák (Pesti), Ginál — Kovács, Káko- nyl, Pécsi. Edző: Ónodi Tamás. Gyula: Oláh — Tóth (Deák), Mo­hácsi, Resetár, Szarvas — Kiss Újvári (Alberti), Kovács — Ku- rucz, Jónás, Cserháti. Edző: Sü­lé István. 17. perc: Pécsi szögletét Gold­schmidt fejelte a hálóba, 1—0. 20. perc: Ginál egyéni akció­ból növelte az előnyt, 2—0. 31. perc: Pécsi átadásával Ko­vács lépett ki, lövése a lécről pattant a hálóba, 3—0. 78. perc: Kákonyi 35 méteres szabadrúgása a sorfalon meg­pattanva jutott a kapuba, 4—0. Az első pillanattól hatalmas fölényben játszott a miskei csa­pat. Ilyen arányban is megérde­melten győztek a rangadón, le­iskolázták e vasárnapon ellen­felüket. Jó: Tasnádi, Gold­schmidt, Miskolci, Kovács, Pé­csi. A gyulai csapatból senkit sem lehet kiemelni. CSONGRAD— BÉKÉS 3—0 (1—0) Csongrád, 1000 néző. V.: Ber­ger. Csongrád: Soós — Muskó, Kálmán, Bense, Gábor — Ko­rom, Bánfi, Maszlag — Szalai (Fehér), Pajkó, Kirí (Farkas). Edző: Villányi Csaba. Békés: Pribojszkl — Nagy, Molnár (Kecskeméti), Szakái, Bíró — Kvasz, Farkas, Maján (Lovas) — Kondacs. Bobcsek, Vozár. Edző: Tisza Gábor. 10. perc: Maszlag szögletét Muskó juttatta a vendégek ka­pujába, 1—0. 63. perc: Maszlag 20 méteres lapos lövése a kapuban kötött ki, 2—0. 77. perc: Maszlag szöglete után Bánfi elé pattant a labda, aki egyből kapura lőtt. Lövése egy védőn megpattant, s a tehetet­len Pribojszkl mellett a háló­ban kötött ki, 3—0. Egy percig sem volt kétséges a hazaiak győzelme. A mérkő­zés egyes időszakában szinte osztálynyi különbség volt a két együttes között. Jó: Kálmán. Muskó, Bense, Bánfi, ill. Kon­dacs, Bobcsek. További eredmények: Szegedi Dózsa—Pénzügyőr 2—0 (1—0), H. Kun B. SE—Szentes 0—1 (0—1). Osztapenko—SZVSE 5—1 (2—1). a körös csoport Állasa A 18. FORDULÓ UTÁN: 1. Sz. Dózsa 13 2 1 2 41-14 44 2. Gyula 10 2 2 4 32-20 36 3. Miske 10 1 3 4 33-19 35 4. Csongrád 8 3 1 6 27-19 31 5. Szentes 6 5 3 4 19-19 31 6. Pénzügyőr 9 - 3 6 30-20 30 7. Osztapenko 8 1 2 7 28-31 28 8. Mezőhegyes 6 2 4 6 19-22 26 9. Mk.-háza 6 2 3 7 22-25 25 10. KTE 6 2 2 8 31-28 24 11. OMTK 5 3 1 9 23-24 22 12. Békés 5 2 3 8 23-28 22 13. Soltvadkert 5 3 1 9 25-42 22 14. Kiskőrös 6-3 9 30-34 21 15. SZVSE 5 2 1 10 24-44 20 16. Kun B. SE 2 4 1 11 14-32 15 Megyei I. o. BATTONYA—II. DÓZSA SE 2—1 (0—0) Battonya, 400 néző. V. : Kérdő. Battonya: Szilágyi — Magyar, Hajdara, Pécsik, Molnár, Tóth, Horváth, Daróczi, Fekete E., Varga (Talpai), Törő (Juhász). Edző: Szilágyi János. H. Dózsa: Nagy — Tréfa, Papp, Pólyák, Krizsán, Orbán, Winetter, Kó­rász, Kovács (Szekeres), Lono- vlcs, Csák (Tóth). Edző: Patyi Béla. Nagy iramú, kitűnő mér­kőzésen megérdemelt hazai győ­zelem született. G.: Fekete E. (54. p), Hajdara (70. p), Winet­ter (85. p). Jó: az egész hazai csapat, ill. Papp, Krizsán, Wi­netter, Lonovics. (Lukács Ist­ván) KONDOROS—KAMIIT 1—0 (1-—0) Kondoros, 350 néző. V.: Ora- vecz. Kondoros: Ancsin — Brlázs, Nagy, Szász, Sutyinszki. Kórodi, Tóth, Zöldi (dr. Bar­tóki), Kurucz II., Kurucz I., Kansai. Edző: Kunstár János. Kamut: Szikora — Csapó, Ra­mos, Kovács, Pittner, Gazsó, Antal, Bora, Antman (Gálát), Balogh, Komáromi (Fekete). Edző: Borgulya János. Közepes színvonalú mérkőzésen egyenlő erők küzdelme folyt. A győzel­met a jobban akaró hazai csa­patnak sikerült megszereznie nagy erőfeszítések árán. G.: Kurucz II. (16. p). Jó: Zöldi, Su­tyinszki, Nagy. ill. Szikora, Ga­zsó, Ramos. (Vígh Zsigmond) BÉKÉSSZENTANDRÁS— FÜZESGYARMAT 1—1 (1—0) 11-esekkel 3—1 Békésszentandrás, 200 néző. V.: Gulyás. Békésszentandrás: Szakács — Paraszt, Csík, Ro- nyecz, Tasi, Ambrus, Virág, Fe- dorjak, Kondacs, Horváth, Med- veczki. Edző: Koltai Lajos. Fü­zesgyarmat: Béré**— Piller, Kiss I., Vígh, Bacsó, Rácz (Saja), Szőke, Petrl, Csák, Lázár, Jónás (Barta). Edző: Kun Gyula. Küz­delmes mérkőzésen a hazaiak közelebb álltak a győzelemhez. G.: Fedorjak (14. p). Lázár (64. p). Jó: Szakács, Ronyecz, Amb­rus, ill. Piller, Lázár, Jónás. (Varga László) GYOMAENDRÖD—SARKAD 2—0 (2—0) Sarkad, 400 néző. V.: Gulácsi. Gyomaendrőd: Béres — Kéki, Gonda, Hegyi, Mesterházi, Ka­rácsony (Bukva), Pataki, GyŐr- fi, Tóth, Balázs, Forgács. Edző: Bencsik Gyula. Sarkad: Szilá­gyi — Tóth II., Szabó, Sándor, Szűcs, Hirka, Kesztyűs, Somo­gyi, Szatmári, Gurzó. Edző: Szatmári Sándor. A lelkesebben játszó vendégek megérdemelt sikerét akkor nehezítették volna meg a sarkadiak, ha Forgács és Győri gólja után a 47. percben Szabó nem hibáz 11-est. (Kiss Gábor) BCS. AGYAGIPAR— KASZAPER-NAGYBANHEGYES 3—3 (3—0) 11-esekkel 3—4 Békéscsaba, 150 néző. V.: Ha- nyecz. Agyagipar: Tóth (Gu­lyás) — Gajdács, Gonda, Nagy, Sinkovicz, Hegedűs, Turcsek, Szarvas, Gebei, Bella (Mihály), Lőrinczi. Edző: Herczegfalvi Gá­bor. Kaszaper: Szlávik — Mezei, Pepó, Molnár, Lehoczkl, Balta, Kádi (Kun), Rábai (^ámboly), Szivük, Papp, Péli. Edző: Zalai Antal. Két ellentétes félidőt lát­hatott a közönség. A második félidőben feltámadtak a vendé­gek, megérdemelten egyenlítet­tek ki. G.: Gebei (6. p), Lörin- czi (22 p). Szarvas (44. p), 111. Péli (49., 62. p). Molnár (57. p). A büntetőket Gonda, Gebei, Turcsek, ill. Molnár, Lehoczkl, Pepó, Mezei értékesítették. Ki­hagyta Szarvas, Sinkovicz, 111. Bállá. Jó: Sinkovicz, Gebei, 111. Molnár, Papp, Péll. (Kováca György) GÁDOROS— MEDGYESEGYHÄZA 0—0 11-esekkel 5—4 Gádoros, 360 néző. V.: Szarvas L. Gádoros: Ivanics — Gabnal, Garai, Hajdú (Berényi), Mihók, Lőrincsik, Páli, Pisont P„ Or­bán, Héjas, Pisont Z. EdzőlKoz- mer Imre. Medgyesegyháza: Knapcsik — Zsíros, Kituljak, Gellény (Fodor), Prekop, Ho- lecz, Krajcsi, Kiss, Mocsári (En­gelhardt), Szabó, Vágó. Edző: Zana Mihály. Alacsony színvo­nalú mérkőzés, reális ered­mény, Kiállítva: Páli, Szabó (15. p), kakaskodásért. A bün­tetőket értékesítették: Gabnal, Garai, Mihók, Lőrincsik, Héjas, Hl. Kituljak, Fodor, Kiss, Vágó. Elhibázta Holecz. A mérkőzé­sen egy játékos sem nyújtott átlagon felülit. (Prozlik Pál) MEZÖBERÉNY—VESZTŐ 2—0 (0—0) Mezőberény, 300 néző. V. : Mol­nár. Mezőberény: Mosoni — Ács, Harmati J., Adamik, Gál, Varnyu, Csákó (Tóth), Lakatos, Ravasz, Burai (Kocsor), Harma­ti L. Edző : Harmati József. Vésztő: Asztalos — Magony (Papp), Rácz, Varga, Antónl, Bakos, ötvös (Rozsos), Petru- sán, Pelyák, Rith, Kaszai. Edző: Losonczi Zoltán. Nagy iramú mérkőzés, az MSE-támadások- ban több volt az átütőerő. G.: Varnyu (73. p), Lakatos (76. p). Jó: az egész hazai csapat, ill. Bakos, Antónl, Asztalos, Rácz. (Dr. Makai Gyula) NAGYSZÉNÁS—ketegyhaza 1—0 (1—0) Kétegyháza, 20o néző. V. : Szeles. Nagyszénás: Bordás — Héjas, Szelezsán, Nagy, Ugró, Krausz, Kocsány, Juhász (Nagy), Kvasznovszki (Jámbor- csik), Szalka, Szabovik. Edző: Moós János. Kétegyháza: Szele­zsán — Péter (Rotár), Isztin, Szlávik, Rotyis, Sipos, Barát, Ónodi (Netye), Papp, Bányai, Grósz. Edző: Harsányi Mátyás. Egyenlő erők küzdelmében, jő játékvezetés mellett a vendégek megszenvedtek a győzelemért. G.: Héjas (13. p). Jó: Bordás (a mezőny legjobbja). Ugró, ill. Szelezsán, Isztin, Rotyis, (Len­gyel László) a megyei I. o. Állasa a 18. FORDULÓ UTÁN: 1. Nagyszénás 16 1­1 44-11 50 2. H. Dózsa 15 1­2 49-13 47 3. Gyomaend. 12­2 4 32-15 38 4. B.-szenta. 8 2 2 6 31-26 30 5. Sarkad 9­2 7 34-27 29 6. Battonya 6 3 2 7 21-23 26 7. Füzesgy. 6 2 3 7 21-20 25 8. Agyagipar 5 2 5 6 26-26 24 9. Vésztő 6 4 1 8 15-23 24 10. Gádoros 6 1 3 8 13-25 23 11. Kamut 3 5 3 7 14-27 22 12. Kétegyháza 6 1 1 10 21-36 21 13. Kondoros 4 3 2 9 13-22 20 14. Mezőberény 3 4 2 9 17-30 19 15. Medgyese. 3 3 4 8 16-31 19 16. Kaszaper 2 3 3 10 22-34 15 Ifjúságiak: Kondoros­-Kamut 5—0, Békésszentandrás—Füzes­gyarmat 1—2, Sarkad—Gyoma­endrőd 1—0, Bcs. Agyagipar— Kaszaper-Nagybánhegyes 2—0, Gádoros—Medgyesegyháza 1—1, Mezőberény—Vésztő 5—0, Két­egyháza—Nagyszénás 0—2. KEI VÁC—VESZPRÉM 2—0 (0—0) DUNAÜJV áros—VASAS 1—1 (0—0), 11-esekkel 3—2 Totóeredmények A totó 11. heti játékszelvé­nyén szereplő mérkőzések ered­ményei: 1. Karlsruhe—FC Köln 0—0 X 2. Kaiserslautern— Bayern München 1—1 X 3. Eintracht Frankfurt— Uerdingen 0—2 t 4. Darmstadt—Blau-Weiss 2—1 1 5. Essen—Düsseldorf 1—5 2 6. Osnabrück—Meppen 0—0 x 7. Mainz—FC Homburg 0—0 x 8. Lazio—Napoli 1—1 x 9. Pisa—Róma 1—0 1 10. Avellino—Genoa 0—0 x 11. Barletta—Udinese 0—0 x 12. Sambenedettese—Bari 1—1 x 13. Taranto—Empoli 1—1 x PÓTMÉRKÖZÉSEK : 14. Sampdoria—Intern. 0—1 2 15. Licata—Parma 1—1 X 16. Monza—Piacenza 3—0 1 ..... % _.i: ____________ F rankó Kati, a csapatkapitány hamar kipontozódott, de ad­dig jó teljesítményt nyújtott, főleg a védekezésben. Persze, olykor a támadásból is kivette a részét, mint itt, amikor egy „horogdobással” kísérletezik Fotó: Veress Erzsi Nemzetközi tornán az utánpótlás Hétfőn reggel az NSZK-beli Regensburgba utazik a Bé­késcsabai Előre Spartacus ifjúsági fiú kézilabdacsapata, amely részt vesz nyolc ország 24 csapatának társaságában egy nagyszabású, hagyományos, 25. alkalommal megrende­zendő nemzetközi tornán. A nyitó mérkőzésen, március 22-én, a házigazdákkal kezdenek a lila-fehérek, majd négy napon át zajlanak a csoportmérkőzések. A viharsarki együt­test a következők képviselik: Szikora A., Szikora G. (kapu­sok), Dögé, Arató, Glembóczki, Suhajda, Lovas, Szász, Kol­lár, Selmeczy, Bencsik, Opauszki I., Opauszki A., Kincses, Rácz, Gajda. Edző: Csulik János. BÉKÉS MEGYEI Az MSZMP Békés Megyei Bizottsága és a Békés Megyei Tanács lapja. Főszerkesztő : Arpási Zoltán. Főszerkesztő-helyet­tes: Seleszt Ferenc. Szerkesztőség: Bcs. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Tel.: 27-844, főszerkesztő: 21-401. Kiadja a Békés Megyei Lapkiadó Vállalat, Bcs. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Telefon: 27-844. Felelős kiadó: Csala János. Tele­fon: 26-395. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hfrlapkézbesftö postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetést díj : egy hónapra 105 Ft, egy évre 1260 Ft. Kner Nyomda Iapüzeme, Bcs., Lenin út 9—21., 5600. Vezérigazgató: Háromszék! Pál. ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzünk meg és nem küldünk vissza. /