Békés Megyei Népújság, 1988. november (43. évfolyam, 261-285. szám)

1988-11-14 / 271. szám

1988. november 14., hétfő ■ßnsnSiS SPORT SPORT SPORT Hz IWF rendkívüli elnökségi ülése Budapesten Budapesten, a Hotel Atri­um Hyattben rendkívüli el­nökségi ülést tart kedden és szerdán a Nemzetközi Súly­emelő Szövetség (IWF). A tanácskozás középpontjában a szöuli nyári olimpia dop­pingeseteinek megvitatása, s Vasárnap, a Folyondár ut­cai Vasas-csarnokban befe­jeződtek a női tenisz csapat Európa-bajnokság C osztá­lyú küzdelmei. Erre á napra a kiesés, illetve a feljutási osztályozó maradt, Magyar- ország az előbbin volt érde­kelt. Jó nyitás után — No- szály megnyerte az első egyest a spanyol Llorca el­len — még akár a feljutáson Az első valamire való helyzet az 5. percben adó­dott a szegedi kapu előtt. Ekkor Nagy beadása után Supka lábáról hajszállal ka­pu mellé pattant a labda, Tóth Z. csak nézte a pettyes útját. Ezután mintegy fél óráig élénk, változatos me­zőnyjáték következett. A 33. percben Demjén remekül ívelt Garai elé, de ő elha­markodottan kapu fölé emelt. Fordulás után, az 53. perc­ben Takó 28 méteres jól el­talált lövését Hanyecz el­vetődve védte. A 65. perc­ben óriási tűzijáték után csak nagy nehezen szaba­dult fel a szegedi kapu. A 66. percben Supka célozta meg a kaput, mintegy 25 méterről, de Tóth Z. elve­tődve védett. Egy perc múl­va Major került gólhelyzet­be. de estében, 14 méterről mellé lőtt. A 85. percben adódott a mérkőzés legna­gyobb helyzete. Ekkor Pi- sant szögletrúgása után Hegyi fejesét Tóth Z. nagy a doppingellenes koncepció kialakítása áll. A sportág vezérkarának üléséről sajtó- tájékoztatón adnak ismerte­tést 16-án, szerdán 17 órai kezdettel, ugyancsak a Hyattben. is lehetett Reménykedni. Ahogy azonban egymást kö­vették a mérkőzések, mind gyengébben és ráadásul bal- szerencsésen is játszottak a magyarok, s végül a kiesést sem tudták elkerülni. Görögország—Magyaror­szág 2:0. Olga Carbopulu— Noszály Andrea 6:4, 6:4; An­gelika Kanellopulu—Csurgó Virág 6:4, 4:6, 6:2. bravúrral tenyerelte az alapvonalon túlra. Végig jó iramú, változa-* tos mérkőzést vívott a két csapat. Szarvas inkább a kontrákra, Szeged inkább a kombinatív játékra töreke­dett, de igazi gólhelyzetet akcióból egyikük sem tudott kialakítani. Ennek ellenére igaz az a mondás, hogy gól nélküli találkozó is lehet jó mérkőzés. A büntetőt be­lőtte: Szemere, Pisont, He­gyi, Demjén, Bakai, ill. Sza­bó, Major, Véber, Takács, Tóth J. dr., Török. Kihagy­ta: Nagy, Somogyi, ill. Ta­kó. Jó: Hegyi, Supka, ill. Bogdán, Szabó. Csabai Pál A KELETI CSOPORT TOVÁBBI EREDMÉNYEI: Jászberény—DMVSC 0—1 (0—0) Baja—Eger l—l (0—0), ll-esekkel 5—4 DVTK—DUSE 1—0 (0—0) Metripond—Hatvan 1—0 (0—0) Ózd-Kazincbarcika 1—1 (0—1), ll-esekkel 2—4 D. Kinizsi—KSC 2—1 (0—1) NYVSSC—Szolnok 0—1 (0—1) Röviden • NEM KÖNNYEDÉN — KÖNNYEZVE . . . ’ Megtréfált bennünket a nyomda ördöge, amikor a Békéscsabán rende­zett gyalogló korosztályos csa­patbajnokságról számoltunk be, Főszerepben a versenybírók címmel. A „tényeken már nem változtat az sem, hogy könnye­dén vették tudomásul a meg­változtathatatlan tényeket”. A kizárt gyaloglókra vonatkozó mondatban a szerző eredetileg úgy gondolta: könnyezve vet­ték tudomásul . . . • MA DÉLUTÁN 16 órai kéz- dettel tartja a Békéscsabai Ál­lami Gazdaság Sportegyesülete idei záró ülését a gazdaság Benedeki fogadójában. Fő na­pirend a szakosztályok verseny­évadról szóló beszámolója. Totóeredmények 1. B. München—FC Köln 2-0 1 2. Dortmund—Nürnberg 4-0 1 3. Mönchengl.—Frankfurt 2-1 1 4. Kaisersl.—Stuttgart 6-1 1 5. F. Köln—Darmstadt 3-0 1 6. Solingen—Aschaffenb. 2-2 x 7. Meppen—Blau-Weiss 2-2 x 8. Bayreuth—Braunschw. 2-1 1 9. Cosenza—Catanzaro 0-0 x 10. Cremonese—Bari 0-0 x 11. Empoli—Udinese 0-0 x 12. Genoa—Brescia 1-1 x 13. Samben.—Messina 1-1 x PÖTMÉRKÖZÉSEK: 14. Hannover—Uerdingen 0-5 2 15. Monza—Padova 0-0 x 16. Reggina—Taranto 1-0 1 A KELETI CSOPORT ALLÄSA: 1. DMVSC 10 2 - 2 21- 8 34 2. Metripond 9 2 12 24-10 32 3. D. Kinizsi 6 5 2 1 18- 9 30 4. Szeged 8 2 13 20-11 29 5. Szarvas 6 3 2 3 16-13 26 6. Szolnok 6 2 15 20-17 23 7. DVTK 5 3 15 15-16 22 8. NYVSSC 5 14 4 21-16 21 9. Ózd 4 2 4 4 16-11 20 10. DUSE 4 3 2 5 13-15 20 11. Kazincbarc, 4 2 2 6 12-24 18 12. Kecskemét 5-18 21-18 16 13. Baja 3 13 7 12-21 14 14. Eger 3 13 7 10-19 14 15. Jászberény 12 3 8 9-22 10 16. Hatvan 1 1 2 10 8-26 7 A NYUGATI CSOPORT ERED­MENYEI: Szekszárd—Tapolca 1—1 (0-0), ll-esekkel 7—8 Kaposvár—Mohács 3—0 (0—0) Oroszlány—Bp. Volán 2—2 (1—0), ll-esekkel 2—0 Csurgó—Bp. Építők 1—1 (0—0), ll-esekkel 4—5 Csepel—Nagykanizsa 4—2 (2—1) BVSC—Dorog 1—1 (0—1), ll-esekkel 6—7 Keszthely—III. kér. 2—1 (2—0) Komló—Sopron 2—2 (2—0), *11 -es ekkel 1—3 A NYUGATI CSOPORT Állasa: 1. Csepel 92-3 28-15 31 2. Nagykanizsa 73-4 26-19 27 3. Keszthely 64-4 14-12 26 4. BVSC 6233 15-16 25 5. Oroszlány 5423 16-18 25 6. Komló 5333 21-13 24 7. Bp. Volán 6215 20-15 23 8. Mohács 6-44 17-14 22 9. Szekszárd 5225 18-19 21 10. Dorog 3344 16-20 19 11. Tapolca 4136 13-13 17 12. Sopron 3326 16-21 17 13. Csurgó 4136 16-25 17 14. Rákóczi 4127 14-14 16 15. Építők 2246 18-24 14 16. III. kér. 4 - - 10 13-23 12 NB III TISZA CSOPORT SZEGHALOM— BERETTYÓÚJFALU 2—1 (0—0) Szeghalom, 450 néző. V.: Szlo- moniczki. Szeghalom: Szabó — Nagy, Csorba, Lipták, Zeombok J. — Csák (Kovács), Urr, Lu­kács — Zsombok A. (Macskin), Bress, Bagyinka. Edző: Búza Barna. Berettyóújfalu: Szabó — Szitó, Kaszás, Stercel, Vajda — Bencsik (Szalánczi), Lakatos, Juhász — Gál, Kolozsi, Muzs- nai (Vékony). Edző: Kiss Gyu­la. 55. perc: Bress jobb oldali szögletét Bagyinka hét méter­ről a kapu közepébe fejelte, 1—0. 63. perc: Gál kapufáról le­vágódott labdáját Lakatos hat méterről a hálóba rúgta, 1—1. 79. perc: Macskin ellen elkö­vetett szabálytalanságért meg­ítélt szabadrúgást Bress 23 mé­terről a sorfal mellett a jobb sarokba csavarta, 2—1. Mindkét csapat számára je­lentős mérkőzésen csak a nagy küzdelem említhető. A vendé­gek támadóbb szellemű próbál­kozásait a hazaiak biztosan hárították. A második játék­részben, főleg a vendégek ré­széről elkövetett szabálytalan­ságok a játékvezetőt is nehéz feladat elé állították, A hazaiak ezzel a győzelmükkel a közép­mezőnybe kerültek. Jó: Szabó, Nagy, Macskin, ill. Kaszás, La­katos, Gál. Papp Gyula KÖRÖS CSOPORT GYULAI SE— MEZÖKOVÁCSHAZA 5—1 (3—0) Gyula, 600 néző. V.: Herbály. Gyula: Oláh — Tóth, Kovács, Resetár, Szilágyi — Szarvas, Cserháti (Deák), Répási — Új­vári, Kurucz, Jónás (Gortka). Edző: Sülé István. Mezőkovács- háza: Petrás — Szabó, Kovács F., Balázs, Török — Kovács Z., Köteles (Kolozsi), Bartyik (Zámbori) — Mocsári, Schmidt. Edző: Sári Ferenc. 2. perc: alig kezdődött el a mérkőzés, Resetár 22 méterről laposan a hosszú sarokba lőtt, 1—0. 17. perc: Kovács egyedül ve­zette föl a labdát, majd csak­nem ugyanarról a helyről, mint előzőekben Resetár, ő is lőtt, de a bal felső sarokba, 2—0. 42. perc: Szilágyi középről próbált lőni, de labdája lepat­tant Szarvas elé, aki a kapu bal oldalába továbbította a lab­dát, 3—0. 75. perc: Újvárival szemben kétszer is szabálytalankodtak a 16-oson belül. A második alka­lommal a játékvezető meg­ítélte a büntetőt, melyet Szarvas értékesített, 4—0. 85. perc: Zámbori jobb olda­lon indította Schmidtet, beadá­sa egyedül találta középen Na­gyot, aki nem hibázott, 4—1. 89. perc: Kurucz a vendégek kapujától jobbra rendkívül éles szögből szerzett gólt, 5—1. A hazai csapat didergő szur­kolóit jó játékkal igyekezett melengetni. A mérkőzés nagy részében szép akciókat vezetve, biztos és megérdemelt győzel­met aratott. Sári edző szintén kivívta a szurkolók szimpátiá­ját, amikor az egyébként jól játszó, de végig sportszerűtle­nül reklamáló és kakaskodó Nagyot az ötödik gól után cse­re nélkül lehívta a pályáról. Jó: Szilágyi, Resetár, Répási, ill. Nagy, Török. Schmidt. Jenei Kálmán FTC—Mezőkovácsháza ba­rátságos labdarúgó-mérkő­zés lesz november 16-án, szerdán, 13 órakor az Üllői úti stadionban. A Ferenc­város vendégeként szerepel­nek az MTE NB III-as lab­darúgói a fővárosban, mely­re a baráti kör autóbusszal társasutazást szervez. SZEGEDI VSE—BÉKÉS 2—1 (1-0) Szeged, 200 néző. V.: Nagy Z. A hazai csapat végig kezében tartotta a játék irányítását a jó iramú, de csak közepes szín­vonalú találkozón. A támadóbb szellemű Szegedi VSE végül megérdemelten nyert a gyenge napot kifogó békésiekkel szem­ben. G.: Körösi, Sebestyén, ill. Királyvári. KTE—MEZŐHEGYES 3—1 (0—0) Kecskemét, 500 néző. V.: Kor­mányos. KTE: Varga — Kul- man, Gál, Nagy L., Torbavecz — Újfalusi, Forgó, Seres — Horváth, Óvári, Zóna (Salánki). Edző: Tóth Antal. Mezőhegyes: Fülöp — Kovács J., Kukely, Rédli (Hanga), Elekes — Kreos- méri, Kovács S., Burai — Posz­tós, Samu, Pálhidai (Harango­zó). Edző: Kozák István. 60. perc: Seres nagy erejű sza­badrúgása beakadt a sarokba, 1—0. 62. perc: Óvári beadását Hor­váth értékesítette, 2—0. 67. perc: Burai nagyszerű szabadrúgása a lábak között talált utat magának, 2—1. 68. perc: Salánki lefordult vé­dőjéről és a jobb alsó sarokba helyezett, 3—1. A közepes színvonalú, küz­delmes mérkőzésen megérde­melt hazai siker született. Jó: Krecsméri, Burai. Hanyecz kapusnak a rendes játékidő alatt nem sok dolga akadt a Szarvasi Vasas—Sze­ged SC mérkőzésen, ugyanis a 90 perc gól nélküli döntetlen hozott. 'Aztán a ráadásban viszont elvérzett a hazai csapat Fotó: Fazekas Ferénc Kiestek a magyarok Ködös hét végén gél nélkül Szarvasi Vasas-Szeged SC 0—0, 11-esekkel 5—6 Szarvas, 1000 néző. V.: Márton (Csáki, Győri). Szarvas: Hanyecz — Nagy, Hegyi, Demjén, Holp — Garai (Plástyik, /63. Ip.), Bakai, Aranyos (Somogyi, 81. p.), Szemere — Pisont, Supka. Edző: Pal- lagi Róbert. Szeged: Tóth Z. Magyar, Bogdán, Szabó, Tóth J. dr. — Véber, Takács, Takó — Varga (Török, 85. ip.), Kanalas (Gré- czi, 65. p.), Major. Edző: Pataki Tamás. Szögletarány: 9:6 (1:4) a Szarvas javára. OMTK—SZ. DÓZSA 0—0, ll-esekkel 1—2 * Orosháza, 400 néző. V.: Far­kas. OMTK: Bugyik — Fábisz, Csilek, Árvái, Füredi — Kiss, Kupeczki, Szlopóczki — Tapasz­tó (Molnár), Nagy (Tóth), Deák. Edző: Szendrei Béla. Sz. Dózsa: Csehó — Varga, Kál- májo, Fábián, Kántor — Batik, Kőhalmi, Orosházi (Zakar), Gerecz (Kurucz) — Apró, Öze. Edző: Kurucz István. Sűrű köd ereszkedett a pá­lyára és a dermesztő hidegben a szurkolók csak abban bíz­hattak, hogy a kék-fehérek utolsó hazai őszi mérkőzésükön jó játékkal, esetleg győzelem­mel melengetik a hívő drukke­reket. Nos, ez nem következett be, ennek oka, hogy a Szege­di Dózsa magabiztosan, körül­tekintően szervezte játékát, míg az OMTK önbizalom és tűz nél­kül lépett pályára. A vendégek mezőnyfölénye a második fél­időben helyenként nyomasztó volt. A mérkőzés utáni bünte­tőrúgásban aztán kiderült, hogy ez az „egyszerű” feladat mi­lyen nehézségeket jelent, ha a mérkőzés sorsa múlik rajta. A büntetőt belőtte Füredi, ill. Varga, Apró. Kihagyta Kiss, Kupeczki, Molnár, Csilek, ill. Kálmán. Kántor, öze. Jó: Bu­gyik, Csilek. Füredi, ill. Csehó, Kálmán, Kőhalmi. Varga Zoltán További eredmények: Pénz­ügyőr—Soltvadkert 2—1 (1—0), Szentes—Csongrád 1—0 (0—0), Miske—H. Kun B. SE 2—0 (2—0), Kiskőrös—Osztapenko 4—0 (3-0). % A KÖRÖS CSOPORT ALLASA: 1. Sz. Dózsa 10 2 1 1 32-11 35 2. Gyula 8 2 2 2 28-12 30 3. Miske 7 1 3 3 23-15 26 4. Szentes 5 3 2 4 16-17 23 5. Pénzügyőr 6­3 5 21-15 21 6. M.-kovácsháza 5 2 2 5 18-19 21 7. SZVSE 6 1 1 6 20-27 21 8. Csongrád 5 2 1 6 15-16 20 9. Mezőhegyes 5 2 1 5 14-19 20 10. Békés 5 1 2 5 22-22 19 11. Kiskőrös 5­3 6 28-29 18 12. KTE '4 2 2 6 22-24 18 13. Osztapenko 5 1 1 7 18-27 18 14. OMTK 4 2 1 7 19-19 17 15. Soltvadkert 4 2 1 7 21-32 17 16. H. Kun B. SE 1 4 1 8 13-26 12 Megyei I. o. NAGYSZÉNÁS—KONDOROS 4—0 (1—0) Nagyszénás, 200 néző. V.: Osz- lács. Nagyszénás: Bordás — Héjas, Juhász, Szelezsán, Ugró, Szalka, Kocsány, Nagy A., Sza- bovik, Sebestyén (Benkovics), Szpisják. Edző: Moós János. Kondoros: Dián — Zöldi, Ku­rucz Gy., Bartóki, Sárosi (Nagy), Kórodi, Brlázs, Szász, Sutyinszki (Filipinyi), Kurucz Z., Karsai. Edző: Kunstár Já­nos. Az első félidőben mindkét csa­pat játékosai csak találgatták, hogy hol a labda, a nagy köd miatt. A második játékrészben nagyot javultak a hazaiak, s ez gólokban is megmutatkozott. G.: Kocsány (35., 51. p), Szabo- vik (80., 84. p). Jó: Kocsány, Nagy A., Szabovik, ill. Kurucz Gy., Kórodi. (Sztvorecz Gyön­gyi) FÜZESGYARMAT— BATTONYA 1—0 (1—0) Füzesgyarmat, 150 néző. V.: Perge. Füzesgyarmat: Bere — Tóth, Kiss, Kristóf, Bacsó, Rácz, Varga, Saja, Pillér (Jónás), Lá­zár, Barta (Csák). Edző: Kun Gyula. Battonya: Szilágyi — M&gyar, Hajdara, Pócsik, Mol­nár, Fekete, Törő, Varga (Si­mon), Fekete, Mákos, Horváth. Edző: Szilágyi János, Jó Iramú mérkőzésen ki­egyenlített játék alapján az el­ért eredmény igazságos. G.: Barta (25. p). Jó: Rácz, Bere, Varga, ill. Horváth, Hajdara, Törő. (Szabó László) GYOMAENDRŐD— KASZAPER­NAGYBÄNHEGYES 2—0 (1—0) Kaszaper, 150 néző. V.: Uh- rin, Gyomaendrőd: Béres — Ké- ki, Pataki, Forgács, Mesterházi, Bán, Bukva, Győrfi, Tóth, Má­té, Gonda. Edző: Bencsik Gyu­la. Kaszaper: Szíávik — Kor­mányos, Oláh, Novák, Rábai, Bállá, Szivák, Jámbor, Kádl (Medve), Bacsa, Plvoda. Edző: Zalai Antal. Gyenge játékvezetés mellett a jó játékot mutató hazai csapat számtalan gólhelyzetet hagyott ki, míg a vendégek védelmi hi­bából szereztek vezetést, s vé­gül három pontot. G.: Győrfi (36. p), Tóth (61. p). Jó: Pata­ki, Mesterházi, Máté, Gonda, ill. Oláh, Rábai, Jámbor. (Z. M.) MEDGYESEGYHÁZA— SARKAD 2—0 (2—0) Medgyesegyháza, 150 néző. V.: Kalcsó. Medgyesegyháza: Knap- csik — Hegyi, Kituljak, Katona, Holecz, Szabó L., Krajcsi (En­gelhardt), Prekop, Vágási, Sza­bó A., Kiss. Edző: Zana Mi­hály. Sarkad: Veres — Tóth S„ Szatmári, Tóth S. II., Sándor, Szűcs, Török, Gurzó J., Gurzó S., Papp, Szabó. Edző: Szatmári Sándor. A sokat hibázó vendégek ellen megérdemelt a hazai győzelem. G.: Szabó A. (19. p), Prekop (23. p). Jó: Knapcsik, Katona, Szabó L., ill. Szatmári, Szűcs, Török. (Oravecz Tamás) VÉSZTŐ—BCS. AGYAGIPAR 1—0 (0—0) Vésztő, 250 néző. V.: Gulyás. Vésztő: Agárdi — Háti (Ma- gony), Rácz P., Varga, Pelyák (Hajdú), Nagy F„ Rozsos, Papp, Petrusán, Rith, Kaszai. Edző: Losonczi Zoltán. Agyagipar: Oláh — Danicska, Gonda, Vo- lentényi, Kiss, Jagyugy, Tár­nok, Turcsek, Taró, Galovicz, Lőrinczi. Edző: Kovács György. A hazaiak második félidei jó teljesitményükkel megérdemel­ten nyertek. G.: Rácz P. (75. p.). Jó: Rácz P., Rith, ill. Turcsek. (Buzgány József) RÉTEG YHÄZA—GÁDOROS 1—0 (0—0) Kétegyháza, 200 néző. V.: Koch. Kétegyháza: Kiss — Pé­ter, Szlávik, Rotyis, Isztin, Sí­pos, Tarján (Molnár), ónodi, Papp, Bányai, Grósz. Edző: Batke László. Gádoros: Ivanics — Hajdú, Garai, Lőrincsik, Gab- nai, Pisont Z., Páli, Pisont P., Orbán, Hájas, Berényi, Rékasi. Edző: Kozmer Imre. A helyzetek alapján megérde­melt a hazai győzelem a lelkes vendégek ellen. G.: Bányai (60. p). Jó: Kiss, Rotyis, Isztin, Ónodi, ill. Garai, Pisont P. (Bencze László) MEZŐBERÉNY— BÉKÉSSZENTANDRAS 1—1 (0—0) ll-esekkel 3—2 Mezőberény, 100 néző. V.: Pálfi. Mezőberény: Mosoni — Ács, Harmati J-, Harmati L., Vamyu, Burai M., Lakatos, Ma­gos! (Bere), Ravasz, Kocsor, Burai L. Edző: Harmati József. Békésszentandrás: Szakács — Paraszt, esik, Medveczki, Tasi, Virág II. (Koppányi), Fedorjak, Kondacs, Horváth, Bódl, Virág I. Edző: Koltai Lajos. jó iramú mérkőzésen a végig támadó hazai csapat három pon­tot érdemelt volna. G.: Ravasz (81. p) 11-esből, ill. Fedorjak (85. p) 11-esből. A büntetőt be­lőtte Acs, Harmati L., Ravasz, ill. Fedorjak, Kondacs. Kihagy­ta Varnyu, Burai L., ill. Csik, Horváth, Bódi. Jó: az egész ha­zai csapat, ill. Bódi, Fedorjak, Kondacs. (Schupkégel Adám) H. DÓZSA SE—KAMUT 4—0 (2—0) Kamut, 100 néző. V.: Erdős. H. Dózsa SE: Győrfi — Tréfa, Papp, Tóth, Szlopóczki, Szeke­res, Vinetter (Csorba), Kórász, Orbán, Lonovics, Kovács (Mi- hálka). Edző: Patyi Béla. Ka­mut: Szikora — Csákó (Ga- láth), Ramos, Antal, Gazsó, Csejtei, Bora (Fekete), Pittner, Antmann, Balogh, Komáromi. Edző: Borgula János. Jó iramú mérkőzésen biztos vendéggyőzelem született. G.: Kórász (5. p), Kovács (35. p), Szlopóczki (50. p), Lonovics (80. p). Jó: Győrfi, Papp, Szekeres, Lonovics, ill. Komáromi, Antal, Pittner. (Szlancsik János) A MEGYEI I. OSZTÁLY ALLASA: 1. H. Dózsa 2. Nagyszénás 3. Gyomaendrőd 4. B.-szentandr. 5. Sarkad 6. Füzesgyarm. 7. Kétegyháza 8. Kamut 9. Vésztő 10. Gádoros 11. Battonya 12. Agvagipar 13. Medgyesegyh. 14. Mezőberény 15. Kaszaper 16. Kondoros 12 1 - 1 40-7 38 12 1 - 1 33-8 38 9-23 24-12 29 7 X 2 4 27-18 25 7 - 2 5 26-20 23 5216 17-18 20 6 1 - 7 20-31 20 3 4 2 5 13-22 19 4316 11-17 19 5-36 9-19 18 42X7 16-20 17 4 - 4 6 20-23 16 3317 15-27 16 2 3 2 7 13-22 14 2237 16-25 13 2219 11-22 11 Ifjúságiak: Nagyszénás—Kon­doros 6—1, Füzesgyarmat—Bat­tonya 1—2, Kaszaper-Nagybán- hegyes—Gyomaendrőd 0—4, Med­gyesegyháza—Sarkad 3—4, Vész­tő—Agyagipar 1—1, Kétegyháza— Gádoros 4—0, Mezőberény—Bé­késszentandrás 1—2. AZ AGROSZER KV. BÉKÉSCSABAI ÜZEMEGYSÉGE felvételre keres esztergályos-marós, lakatos, mg.-i gépszerelő szakmunkásokat, valamint művezetőt. JEJLENTKEZÉS: személyesen, Békéscsaba, Csorvási út 25. szám alatt, vagy a 27-144-es telefonszámon. BÉKÉS MEGYEI Az MSZMP Békés Megyei Bizottsága és a Békés Megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Arpási Zoltán. Főszerkesztő-helyet­tes: Seleszt Ferenc. Szerkesztőség: Bcs. PL: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Tel.: 27-844, főszerkesztő: 21-401. Kiadja a Békés Megyei Lapkiadó Vállalat, Bcs. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Telefon: 27-844. Felelős kiadó: Csala János. Tele­fon: 26-395. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 43 Ft, egy évre 516 Ft. Kner Nyomda lapüzeme, Bcs., Lenin' út 9—21., 5600. Vezérigazgató: Háromszéki Pál. ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem örziink meg és nem küldünk vissza.