Békés Megyei Népújság, 1988. november (43. évfolyam, 261-285. szám)

1988-11-08 / 266. szám

o NÉPÚJSÁG 1988. november 8., kedd NB 111 SPORT SPORT SPORT SPORT Megfogyatkozott szurkolósereg előtt Békéscsabai Előre Spartacus-Dunaújvárosi Kohász 3-1 (2-0) NB I-es labdarúgó-mérkőzés. Békéscsaba, 4 ezer néző. V.: Szi­lágyi (Makó I., Varga S.). BÉKÉSCSABA: Baji — Bánfi, Ottlakán, Mracskó — Szenti, Bel­von (Hasik, 88. p.), Csató, Csanáiosi, Horváth — Kvaszta (Kanál, 82. p.), Arky. Edző: Csank János. DUNAÚJVÁROS: Sági — Ress, Boldóczki, Németh, Miskovicz — Márkus, Zombori, Dupai, Szabó (Vajda, 61. p.) — Csorba, Szauer (Varga, 46. p.). Edző: Vági István. Gólszerző: Csanáiosi 11-esből (13. p.), Kvaszta (30. p.), Arky (59. p.), Ottlakán, öngól (75. p.). Sárga lap: Csorba (27. p.), Csató (42. p.). Szabó (43. p.), Arky (54. p.). Kiállítva: Németh és Horváth (66. p.). Szögletarány: 3:3 (2:1) a Békéscsaba javára. A találkozót megelőzően a hangosbeszélőn keresztül fel­hívással fordultak a békés­csabai játékosok szurkolóik­hoz, amelyben kérték, hogy a korábbi évekhez hasonló­an országosan is elismert magatartással segítsék átvé­szelni a kritikus időszakot, egyben ígérték, hogy tovább­ra is sportszeretettel küzde­nek a klubért és a városért, hűen a lila-fehér színekhez. A második percben Csa- nálosi bődületes erejű sza­badrúgása a kapufán csat­tant, majd a 13. percben megszületett az első gól: jobboldali beadás után az ötösön álló Árkyt Dupai ala­posan fölvágta gólhelyzetben — jogosan mutatott a 11-es pontra a játékvezető. A bün­tetőt Csanáiosi nagy erővel a bal felső sarokba lőtte, 1—0. A 20. percben hiába ke­rült a kapuba Kvaszta lab­dája, lesállás miatt már fújt a játékvezető. A 27. percben Csorba sípszó után elrúgta a labdát, amiért sárga lapot kapott. A 30. percben növel­te előnyét a hazai csapat. Horváth jól lőtt be balról, Kvaszta az ötös sarkán áll­va még igazított is egyet a labdán, aztán védhetetlenül a léc alá vágta, 2—0. A túloldalon Baji öklözte ki Szabó közeli lövését, majd Szauer, miután kicselezte a békéscsabai portást, az üres kapuba guríthatott volna, ám a földbe rúgott. A túl­oldalon Horváth gólhelyzet­ben hasonlóképp járt, majd Csató kapott sárga lapot be­szédért. Ugyancsak villant a sárga lap, amikor Szabó szándékosan elgáncsolta há­tulról a kiugró Csanálosit. A SZÜNET UTÁN Arky ártatlan helyzetben fölvágta Szabót, ez is sárga lap volt. Az 59. percben esett az újabb gól. Bel von futott el a jobb szélen, Kvasztához ját­szott, aki futtából, szoronga­tott helyzetben átlőtt a vele futó Árkynak. Csatártársa hat méterről, estében a bal alsó sarokba kotorta a lab­dát. 3—0. A 66. percben Németh buktatta Horváthot, majd a földön fekvő játékosba rú­gott. A békéscsabai közép­pályás fölpattant, és Né- methnek rontott. A játékve­zető mindkettőjüket kiállí­totta. A 75. percben szüle­tett a negyedik békéscsabai gól. Igaz, ezúttal Baji kapu­iában táncolt a labda. Csor­ba a bal oldali szögletzász­lótól Bánfi mellett becse­lezte magát, majd belőtt az ötös előterébe, ahol Ottlakán lábáról perdült a labda a hazaiak hálójába, öngól, 3—1. A 80. percben Kvaszta lőtt a kapusba, majd Árkv és Belvon maradt le egy jó beadásról. A lefújás előtti percekben Belvon' ívelt a felső kapufára. A lendületesebben és szer­vezettebben játszó hazai csapat hamar magához ra­gadta a kezdeményezést, nem adva teret a dunaújvá­rosiak kibontakozásának, mi több, gyorsan dűlőre vitték a dolgot góljaikkal. A szünet után is jelentős fölényben játszott a viharsarki csapat. A dunaújvárosiakon a cse­rék sem segítettek. Mind több tetszetős támadást szer­veztek a hazai középpályá­sok és a két ék is rendre veszélyes volt Sági kapujára. Bár az utolsó 20 percben ki­engedett a lila-fehér gárda, egy pillanatig sem volt két­séges a győzelmük. Jó; Mracskó, Csanáiosi, Kvaszta, Arky, ill. Szabó, Csorba. Nyilatkozatok: Csank Já­nos: — A sok hiányzó elle­nére is a csapat túljátszottá ellenfelét, és jó játékkal ör­vendeztette meg erősen meg­csappant közönségünket. Vá­gi István: — Gyenge első félidei játékunk után meg­érdemelt a békéscsabai győ­zelem. Jávor Péter TOVÁBBI EREDMÉNYEK: MTK-VM—Ü. Dózsa 2—1 (1—0) Rába ETO—Siófok 5—2 (2—1) Bp. Honvéd—Haladás 2—0 (0—0) ZTE—FTC 2—4 (1—1) Videoton—Vasas 4—0 (2—0) * Tatabánya—Veszprém i—1 (1—0), ll-esekkel 3—1 Pécs—Vác 1—1 (1—0), ll-esekkel 2—4 az NB i Állasa: 1. MTK-VM 8 3 1 1 25-16 31 2. Bp. Honvéd 7 3­3 19- 9 27 3. FTC 8 1­4 21-17 26 4. Videoton 8 1 4 30-12 25 5. Rába ETO 7 1 1 4 21-16 24 6. Tatabánya 6 2 2 3 18-16 24 7. Vác 5 3 1 4 20-19 22 8. Békéscsaba 5 1 2 5 20-15 19 9. Siófok 5­3 5 17 19 18 10. Haldás 5 1 1 6 17-22 18 11. ZTE 3 3 2 5 17-17 17 12. Veszprém 3 3 2 5 8-14 17 14. Vasas 2 1 3 7 16-32 11 13. Pécs 3 2 3 5 17-18 16 15. Ú. Dózsa 2­3 8 17-23 9 16. Dunaújváros­3 2 8 10-28 8 a tartalékbajnoksagért Dunaújvárosi Kohász—Bcs. Előre Spartacus 3—2 (3—1). Bé­késcsaba, 300 néző. V.: Németh V. Békéscsaba: Gazsó (Steiger­wald) — Horval, Bordács, Kiss L., Bajnok — Szász, Udvari, Kanál (Mag), Képíró — Papp, Miklya. Edző: Szita László. Ha­mar szerzett vezetést a tetsze­tősebben és dinamikusabban játszó dunaújvárosi együttes, s góljain kívül még helyzetek so­kaságát dolgozta ki. A hazaiak ugyan mindent megpróbáltak a hajrában, de a túl nagy fel­adattal nem tudtak megbirkóz­ni. G.: Szép 2, Sánta, ill. Mik­lya. (gyurkó) TISZA CSOPORT HAJDÚBÖSZÖRMÉNY— SZEGHALOM 1—0 (0—0) Hajdúböszörmény, 150 néző. V.: Pecze. Hajdúböszörmény: Gajdán L. — Sárai, Kiss, Nagy, Csatári — Kóka, Kapus, Korok- nai — Gajdán S., Papp, Nagy­kaposi. Edző: Nagykaposi Ele­mér. Szeghalom: Szabó —Nagy, Csorba, Kovács, Zsombok J. — Csák, Lukács, Kozbák (Urr) — Zsombok A., Bress (Macskin), Bagyinka. Edző: Búza Barna. 58. perc: jobboldali hazai tá­madás végén a lesen álló Nagy­kaposi elé került a labda, aki 8 méterről a hálóba lőtt, l—0. Alacsony színvonalú mérkő­zésen a hazai csapat bírói té­vedéssel nyert. Jó: Kiss, Nagy, Nagykaposi, ill. Csorba, Zsom­bok J., Lukács. Papp Gyula KÖRÖS CSOPORT MEZÖKOVACSHAZA—MISKE 2—1 (1—0) Mezőkovácsháza, 500 néző. V.: Zsemberi. Mezőkovácsháza: Pet- rás — Szabó, Kovács F„ Török, Kovács Z. — Bartyik, Nagy, Köteles (Szatmári), — Mocsári, Schmidt, Balázs. Edző: Sári Fe- renrc. Miske: Tasnádi — Jagi- cza, Hubert, Goldschmidt, Mis­kolci — Tamási, Pesti (Ginál), Kovács — Horváth, Facskó. Pé­csi (Haierbacher). Edző: Ónodi Tamás. 4. perc: Török bal oldali sza­badrúgásából Schmidt fejelt a hálóba. 1—0. 49. perc: Mocsári remek lab­dával iramodott meg a bal ol­dalon. jól adott a kiugró Schmidt elé. aki nem hibázott. 2—0. 87. perc: egy jobb oldali be­adás átszállt a védők feje fö­lött az üresen álló Horváthhoz, aki élesen lőtt a hálóba, 2—1. Jó iramú mérkőzést láthatott a közönség, főleg a hazaiak voltak aktívabbak. Jó: az egész hazai csapat, in. Jagicza, Hor­váth. Kovács. MatUla Miklós OROSHÁZI MTK—H. KUN B. SE 1—0 (1—0) Kiskunfélegyháza. 200 néző. V.: Pápa. Orosháza: Bugyik — Árvái, Csilek, Füredi. Szlopócz- ki — Kiss, Deák (Vlgh T.), Nagy A. (Molnár) — Kupeczki, Papp, Fabisz. Edző: Szendrei Béla. II. Kun B. SE: Gregovsz- ki — Fekete. Lenkefi, Szabó. Endre — Budai, Bódi, Boron- k.ai (Barna) — Sz. Tóth, Ár- gyelán (Kátai). Berki. Edző: Farkas László. 20. perc: gyons jobb oldali ellentámadás végén Kupeczki beadását Nagy A. hét méterről a hálóba lőtte, 1—0. A félegyházi csapat mezőny- fölényét képtelen volt gólra váltani, míg a vendégek egyet­len igazi helyzetüket ki is hasz­nálták. Jó: Kupeczki. Papp. Szlopóczki. A hazaiak közül senki sem nvúltott átlagon fe­lüli teliesítményt. MEZŐHEGYES—SZENTES 1—0 (0—0) Mezőhegyes. 600 néző. V.: Szentgyörgyl. Mezőhegyes: Fü- löp — Kovács J., Kukely, Krecs- méri, Elekes — Posztós. Ko­vács S., Burai — Zsidó (Pepó), Samu, Pálhidai (Vígh). Edző: Kozák István. Szentes: Janiga — Bagi, Bánfi, Kálmán, Olasz '— Kecskés, Németh. Katona (Mák), Gulyás — Fekete. Ocs- kó (Vörös). Edző: Jelenti Ist­ván. Szarvasi Vasas—Hatvan 3-1 (3—0) Szeged—Ózd 1—0 (1—0) DUSE—Metripond SE 1—0 (1—0) DMVSC—Szolnok 3—0 (1—0) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés. Hatvan, 800 néző. V.: Horváth J. Szarvas: Hanyecz — Nagy, Hegyi, Lipták, Holp — Aranyos, Ba­kai (Plástyik, 77. p.), Demjén — Supka, Szemere (Somogyi, 68. p.), Pisont. Edző: Pallagi Róbert. Hatvan: Vincze — Kovács, Tüzér, Mádi (Fükő, 19. p.), Hegedűs — Sima, Húszak, Zombori — Juhász, Gömöri, Szilágyi (Oláh, 60; p.). Edző: Néder István. Gólszerző: Supka (2. p.), Szemere (30. p.), Nagy (39. p.), Zom­bori, 11-esből (70. p.). Vendéggóllal indult a ta­lálkozó. A 2. percben Supka 16 méteres lövése a kint álló Vincze kapus feje fölött a jobb felső sarokban kötött ki, 1—0. A gól után a hazaiak kez­deményeztek ugyan többet, de ezek eredmény nélkül maradtak. A Szarvas máso­dik találata a 30. percben esett. Ekkor Supka átját­szotta a bal oldali védelmet, s pontos beadását Szemere 8 méterről a bal felső sa­rokba helyezte, 2—0. Ezt követően Sima 16 mé­teres lövését fogta meg Ha­nyecz. A 39. percben Supka robogott el a szélen, átadá­sát a felfutó Nagy 17 méter­ről a jobb alsó sarokba vág­ta, 3—0. A SZÜNET UTÁN ki­egyenlítettebb lett a játék, a vendégek visszavonultak sa­ját térfelükre, és őrizték a számukra kedvező ered­ményt. A 70. percben Oláh faképnél hagyta a védelmet, s már lövésre lendítette a lábát, amikor a 16-oson be­lül szabálytalanul szerelték. A büntetőt Zombori a bal alsó sarokba lőtte, 3—1. A gyors gól megzavarta a hazai csapatot, védelme hi­bát hibára halmozott, s az ötletesen játszó vendégek az első félidőben akár nagyobb arányú vezetésre is szert te­hettek volna. A folytatásban többet próbálkozott ugyan Hatvan, de támadásaiban nem volt átütő erő, s így a Szarvas megérdemelten vit­te el a három pontot a Zagyva-parti városból. Jó: Hegyi, Holp, Demjén, Supka, ill. Zombori, Szilágyi. Budai Ferenc A KELETI CSOPORT TOVÁBBI EREDMÉNYEI: Eger— DVTK 1—0 (0—0) Jászberény—Baja 1—1 (0—1), ll-esekkel 5—4 KSC—NYVSSC 2—3 (0—1) Kazincbarcika—D. Kinizsi 0—0, ll-esekkel 2—4 A Keleti csoport állása: 1. DMVSC 2. Metripojid 3. Szeged 4. D. Kinizsi 5. Szarvas 6. Nyíregyháza 7. Szolnok 8. DUSE 9. Ózd 10. DVTK 11. Kecskemét 12. Kazincbarcika 13. Eger 14. Baja 15. Jászberény 16. Hatvan 9 2­2 20- 8 31 8 2 1 2 23-10 29 8 1 1 3 20-11 27 5 5 2 1 16- 8 27 6 3 1 3 16-13 25 5 1 4 3 21-15 21 5 2 1 5 19-17 20 4 3 2 4 13-14 20 4 2 3 4 15-10 19 4 3 1 5 14-16 19 5­1 7 20-16 16 4 1 2 6 11-23 16 3 1 2 7 9-18 13 3­3 7 11-20 12 1 2 3 7 9-21 10 1 1 2 9 8-25 7 A NYUGATI CSOPORT EREDMÉNYEI: Mohács—Oroszlány 1—1 (1—1), ll-esekkel 1—4 Szekszárd—Kaposvár 2—1 (2—0) III. kér. TTVE—Komló 1—0 (0—0) Dorog—Keszthely 3—1 (1—1) Nagykanizsa—BVSC 4—0 (4—0) Építők SC—Csepel 2—4 (2—1) Bp. Volán—Csurgó 5—0 (2—0) Tapolca—Sopron 3—0 (1—0) 1. Csepel 2. Nagykanizsa 3. BVSC 4. Komló 5. Keszthely 6. Oroszlány 7. Mohács 8. Bp. Volán 9. Szekszárd 10. Dorog 11. Csurgó 12. Tapolca 13. Sopron 14. Rákóczi FC 24-13 28 24-15 27 6223 14-15 24 5323 19-11 23 54-4 12-11 23 5323 14-16 23 6-43 17-11 22 62-5 18-13 22 5215 17-18 20 3244 15-19 17 4126 15-24 16 4-36 12-12 15 3226 14-19 15 3127 11-14 13 17-23 12 12-21 12 15. Építők 2 14 6 16. III. kér. TTVE 4 - - 9 A Nyugati csoport állása: 8 2-3 7 3-3 65. perc: Krecsméri partdobá­sát Kovács S. egyből továbbí­totta Samu elé. aki szoronga­tott helyzetből, mintegy 7 mé­terről a hosszú sarokba gurí­tott. 1—0. Sok apró szabálytalanságga-l tarkított találkozón a kapuk alig forogtak veszélyben. A kissé lagymatag játékból Samu szem­füles gólja rázta fel a csapa­tokat — a mérkőzés élvezete­sebb lett, de igazi gólhelyzet továbbra sem alakult ki. Jó: Samu, Elekes. Kukely, ill. Bán­fi. Olasz. Dr. Kató János OSZTAPENKO—GYULAI SE 2-1 (1-1) Budapest, 100 néző. V.: Kiss A. Gyula: Oláh — Tóth. Szilá­gyi, Kovács, Resetár — Kurucz, Szarvas, Cserháti — Deák, Új­vári (Alberti), Jónás (Gortka). Edző: Sülé István. 13. perc: Cserháti szabadrú­gásból vezetést szerzett a gyu­laiaknak, 1—0. 43. perc: egy előrevágott lab­dánál a védők késlekedtek, Lengyel egyenlített, 1—1. 67. perc: szögletrúgás után az elalvó védők mellett Orovecz nem hibázott, 2—1. A gyulai csapat végig többet támadott, viszont a kontrákkal a hazaiak voltak veszélyeseb­bek. Újvári kétszer is csak a kapussal állt szemben, de hi­bázott. Jó: Lengyel, Orovecz, ill. Kovács, Szilágyi. Sz. S. SZEGEDI DÖZSA—BÉKÉS 4—1 (2-1) Békés, 400 néző. V.: Dömény. Sz. Dózsa} Csehó — Varga, Kálmán, Fábián, Kántor — Orosházi, Kőhalmi, Gerecz (Sza­bó), Apró (Verők) — Batik, Öze. Edző: Kurucz István. Bé­kés: Pribojszki — Nagy, Tisza, Süli, Szakái — Királyvári, Kon- dacs (Bobcsek), Farkas — Si­mák, Vozár, Bíró (Maján). Edző: Nagy Mihály. 27. perc: Süld látványos lég­stoppal Apró számára terem­tett lehetőséget, aki élt is ve­le, s közelről a hálóba lőtt, 1—0. 33. perc: a vendégvédők hi­báztak: egy hosszú előreadást Fábián fejjel hazaadott, a ré­sen levő Vozár azonban elcsíp­te azt és a jobb sarokba lőtt, l—1. 43. perc: Pribojszki látványo­san akart lehúzni egy labdát, de az kiperdült a kezéből, s Gerecz közelről az üres kapuba gurított, 2—1. 54. perc: Batik elfutott a jobb szélen, belőtt, s Öze fejjel nem hibázott, 3—1. 58. perc: a hibát hibára hal­mozó védők öngólt vétettek: Süli a saját kapujába fejelt, 4—1. A békésiek igen gyenge napot fogtak ki. A vendégek rutinos és technikás középpályás soruk­kal és a hazai védők segítsé­gével megérdemelten nyertek. Jó: Kántor, Orosházi. Kőhalmi, Batik, ill. Nagy, Vozár. Nagy Mihály További eredmények: Csong- rád—Pénzügyőr 1—1 (0—1), ll­esekkel 4—2, SZVSE—KTE 3—1 (1—1), So-ltvadkert— Kiskőrös l—l (0—0), ll-esekkel 3—1. A KÖRÖS CSOPORT ALLASA: 1. Sz. Dózsa 10 1 1 1 32-11 33 2. Gyula 7 2 2 2 23-11 27 3. Miske 6 1 3 3 21-15 23 4. Mezökovácsh. 5 2 2 4 17-14 21 5. Csongrád 5 2 1 5 15-15 20 6. Szentes 4 3 2 4 15-17 20 7. Mezőhegyes 5 2 1 4 13-16 20 8. Békés 5 1 2 4 21-20 19 9. Pénzügyőr 5­3 5 19-14 18 10. Osztapenko 5 1 1 6 18-23 18 11. SZVSE 5 1­6 18-26 18 12. Soltvadkert 4 2 1 6 20-30 17 13. OMTK 4 2­7 19-19 16 14. KTE 3 2 2 6 19-23 15 15. Kiskörös 4­3 6 24-29 15 16. II. Kun B. SE 1 4 1 7 13-24 12 Megyei I. o. KONDOROS—KÉTEGYHAZA 4—0 (3—0) Kondoros, 400 néző. V.: Bar­na. Kondoros: Anosin — Szász, Kurucz Gy., Nagy (Kórodi), dr. Bartóki, Sárosi, Brlázs, Zöl­di, Filipinyi (Sutyinszki), Ku­rucz A.. Karsai. Edző: Kunstár János. Kétegyháza: Kiss — Pé­ter. Szlávik, Csáki, Veder, Si­pos, Rotyis, Ónodi, Papp, Bá­nyai, Tarján. Edző: Batke László. A roppant lelkesen játszó ha­zai csapat győzelme — ami tel­jesen megérdemelt — a kiha­gyott helyzetek alapján na­gyobb arányú is lehetett volna. G.: Kurucz A. (5. p.). Brlázs (35. p.), Filipinyi (43. p.), Kar­sai (53. p.). Jó: Szász. Bartóki, Kurucz A., Karsai, ill. ’Kiss, Szlávik, Rotyis. (Sztvorecz Já­nos) BATTONYA—VÉSZTŐ 0—0 ll-esekkel 4—5 Battonya, 200 néző. V.: Záb- rák. Battonya: Szilágyi — Ma­gyar Cs., Hajdara, Pócsik, Mol­nár, Fekete, Törő (Juhász), Varga, Magyar I., Mákos (Sza­bó), Horváth. Edző: Szilágyi János. Vésztő: Agárdi — Háti, Szász, Varga, Petruzsán, Ba­kos, ötvös, Papp, Nagy, Rith, Rozsos. Edző: Losonczi Zoltán. Alacsony színvonalú mérkő­zésen a hazai csapat helyzet nélkül támadta végig a mérkő­zést, a vendégek szintúgy hely­zet nélkül szereztek két pontot. Kiállítva: Bakos, a játékvezető megsértéséért. A büntetőt be­rúgta Fekete, Juhász, Hajdara, Magyar Cs., ill. ötvös, Rith, Rozsos, Varga, Rácz. Kihagyta: Molnár, Szabó. Horváth, ill. Papp, Agárdi. Jó: Rácz, Petru­zsán, Rith. A hazaiak közül senkit sem lehet kiemelni. (Lu­kács István) GYOMAENDRŐD— BÉKÉSSZENTANDRAS 2—1 (2-1) Gyomaendrőd, 350 néző. V.: Kokavecz. Gyomaendrőd: Béres — Kéki, Pataki, Karácsony, Mesterházi, Bán, Bukva, Győr- fi, Tóth. Máté, Gonda. Edző: Bencsik Gyula. Békésszentand- rás: Takács — Paraszt, Csík, Bódi, Tasi, Medveczki, Virág III. (Virág II.). Petykó (Poli- csek), Kondacs, Horváth, Virág I. Edző: Koltai Lajos. Küzdelmes, változatos mérkő­zésen, végig mezőfölényben ját­szó szentandrásiakat lekontráz­ták a hazaiak. Jó játékvezetés. G. : Tóth (5. p.), Győrfi (41. p.), Ml. Policsek (41. p.). Jó: Béres, Pataki. Bukva, ill. Ta­kács. Csík. (Szabados Ferenc) H. DÖZSA SE— MEDGYESEGYHÄZA 7—0 (3—0) Orosháza, 100 néző. V.: Ta­kács. H. Dózsa SE: Nagy — Tréfa, Papp, Tóth, Szlopóczki, Szekeres, Vinetter (Kovács), Kórász. Orbán, Juhász. Széná- si (Megyebíró). Edző: Patyi Bé­la. Medgyesegyháza: Knapcsik — Hegyi, Kituljak, Katona, Ho- lecz. Szabó L., Krajcsi (Engel­hardt), Prekop, Vágási. Szabó A.. Hegedűs. Edző: Zana Mi­hály. Remek játékvezetés mellett, a sportszerű mérkőzésen a határ­őrök igen jó napot fogtak ki, lelépték ellenfelüket. G.: Ju­hász 4, Megyebíró 2, Orbán. Jó: az egész hazai csapat, ill. Knapcsik, Prekop« Kituljak. (Sín Géza) GÁDOROS—MEZÖBERÉNY 1—0 (1—0) Gádoros. 250 néző. V.: Miklós P. Gádoros: Ivanics — Hajdú, Garat, Berényi, Gabnai, Lő­rincsik (Virág), Páli, Pisont P., Orbán. Héjas, Pisont Z. (Ré- kasi). Edző: Kozmer Imre. Me- zőberény: Mosoni — Kohut, Harmati J., Harmati L., Wag­ner, Ilyés, Ravasz, Magosi, Ko- csor, Hegedűs, Lakatos.' Edző: Harmati József. A hazaiak már az első perc­ben megszerezték a vezetést. Végig nagy fölényben játszot­tak. sorra dolgozták ki a jobb­nál jobb gólhelyzeteket, de ezek kihasználatlanul maradtak. G.: Orbán (1. perc). Kiállítva: Ilyés (31. p.), Mosoni (85. p.) — mindkettő szándékos után- rúgásért. Jó: Garai, Pisont P., Héjas, Páli, ill. Lakatos, Moso­ni. (Prozlik Pál) BCS. AGYAGIPAR— NAGYSZÉNÁS 0—0 ll-esekkel 2—4 Békéscsaba. 150 néző. V.: Ba­lázs. Agyagipar: Oláh — Da- nicska. Gonda. Valentinyi, Kiss A.. Jagyugy, Tárnok. Turcsek, Taró, Galovicz Z., Lőrinczi. Mb. edző: Kovács György. Nagy­szénás: Bondás — Héjás, Szele- zsán, Krausz, Verők, Szalka, Kocsán, Nagy A., Szabovik, Se­bestyén, Szpisják. Edző: Moós János. A tartalékosán felálló Anyagipar fiataljai — kitűnő játékvezetés mellett — végig irányították a játékot. Korsze­rű labdarúgással lepték meg a listavezetőt, akik nem igazol­ták e találkozón tabellán el­foglalt helyüket. Jó: az egész hazai csapat, ill. a vendégek közül senki sem nyújtott átla­gon felülit. (Uhrin János) KASZAPER-NAGYBÁNHEGYES —KAMUT 1—1 (1—0) ll-esekkel 0—2 Kaszaper, 200 néző. V.: Da- rida. Kaszaper: Szlávik — Med­ve. Oláh. Kormányos, Rábai, BaMa, Szivák, Jámbor, Kádi, Pivoda, Lehoczki. Edző: Zalai Antal. Kamut: Szikora — Csá­kó, Ramos, Antal, Pittner, Ga­zsó. Csejtei. Bora, Antmann, Balogh. Komáromi (Fekete). Edző: Borgulya János. Gyenge színvonalú mérkőzé­sen, jó játékvezetés mellett, a látottak alapján a döntetlen igazságos. G.: Oláh (16. p.) 11- esből. ill. Fekete (86. p.). Jó: Szlávik, Rábai, Oláh. Szivák, ill. Szikora, Ramos, Pittner, Ga~. z.só. (Z. M.) SARKAD—FÜZESGYARMAT 2—1 (0—0) Sarkad, 250 néző. V.: Hajdú. Sarkad: Veres — Gurzó S., Sándor. Tóth I., Tóth II.. Szűcs, Papp (Török), Szabó, Somogyi (Hirka), Szatmári, Gurzó J. Edző: Szatmári Sándor. Füzes­gyarmat: Bere — Szőke, Kiss. Kovács, Bacsó, Saja. Pillér, Lá­zár, Barta (Jónás), Varga, Rácz. Edző: Kun Gyula. Alacsony színvonalú mérkő­zésen. a sok gólhelyzetet kiha­gyó hazaiak a jól védekező ven­dégek ellen nehezen tudták ott­hon tartani a három pontot. Kitűnő Játékvezetés. G.: Gurzó J. (62. p.). Varga (63. p.), Szatmári (79. p.). Jó: Gurzó S., Tóth II.. Szabó. ill. Szőke. Kiss. Bere. (Burás István) A MEGYEI I. OSZTÁLY ALLASA: 1. H. Dózsa 11 1­1 36- 7 35 2. Nagyszénás 11 1­1 29- 8 35 3. Gyomae. 8­2 3 22-12 26 4. B.-szenta. 7 1 1 4 26-17 24 5. Sarkad 7­2 4 26-18 23 6. Kamut 3 4 2 4 13-18 19 7. Gádoros 5­3 5 9-18 18 8. F.-gyarmat 4 2 1 6 16-18 17 9. Battonya 4 2 1 6 16-19 17 10. Kétegyháza 5 1­7 19-31 17 11. Agyagipar 4­4 5 20-22 16 12. Vésztő 3 3 1 6 10-17 16 13. Kaszaper 2 2 3 6 16-23 13 14. M.-egyháza 2 3 1 7 13-27 13 15. Mezőberény 2 2 2 7 12-21 12 16. Kondoros 2 2 1 8 11-18 11 Ifjúságiak: Battonya—Vésztő 2—0, Gyomaendrőd—Békésszent- andrás 4—0, Gádoros—Mezőbe- rény 2—4, Bcs. Agyagipar— Nagyszénás 3—1, Kaszaper- Nagybánhegyes—Kamut 6—0, Sarkad—Füzesgyarmat 1—2. . Totóeredmények A totó 45. heti játékszelvényén szereplő mérkőzések eredmé­nyei: 1. ZTE—FTC 2-4 2 2. MTK-VM—Ü. Dózsa 2-1 1 3. Stuttgart—Hamburg 4-2 1 4. Frankfurt—Leverkusen 1-1 x 5. Nürnberg—Bremen 0-1 2 6. Darmstadt—Hertha 1-1 x 7. Düsseldorf—Wattensch. 1-1 x 8. Bologna—Juventus 3-4 2 9. Verona—Milan 1-2 2 10. Como—Lecce 2-1 1 11. Brescia—Licata 2-0 1 12. Piacenza—Avellino 0-1 2 13. Taranto—Cremonese 0-0 x Pótmérkőzések: 14. Videoton—Vasas 4-0 1 15. Osnabrück—Saarbrück. 3-0 1 16. FC Homburg—Meppen 1-0 1 Mit fizet a totó? A Sportfogadási és Lottóigaz­gatóság tájékoztatása szerint a totó 45. játékhetének nyeremé­nyei a nyereményilleték levo­nása után a következők: a 13 plusz 1 találatos szelvényekre egyenként 583 545 forintot; a 13 találatosokra egyenként 400 145 forintot; a 12-esekre egyenként 8593 forintot; a 11-esekre egyen­ként 754 forintot; a 10-esekre egyenként 164 forintot fizetnek. BÉKÉS MEGYEI NÉPÚJSÁG Az MSZMP Békés Megyei Bizottsága és a Békés Megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Árpási Zoltán. Főszerkesztő-helyet­tes: Seleszt Ferenc. Szerkesztőség: Bcs. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Tel.: 27-844, főszerkesztő: 21-401. Kiadja a Békés Megyei Lapkiadó Vállalat, Bcs. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Telefon: 27-844. Felelős kiadó: Csala János. Tele­fon : 26-395. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 43 Ft, egy évre 516 Ft. Kner Nyomda lapüzeme, Bcs., Lenin út 9—21., 5600. Vezérigazgató: Háromszéki Pál. ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem érzünk meg' és nem küldünk vissza.