Békés Megyei Népújság, 1988. november (43. évfolyam, 261-285. szám)

1988-11-21 / 277. szám

o X988. november 21., hétfő SPORT SPORT SPORT SPORT Ottlakán ismét megtréfálta Oajit Ú. Dózsa—Békéscsabai Előre Spartacus 3-0 (2-0) (Folytatás az 1. oldalról) Nos, ez nem vált be, mivel a fővárosi lila-fehérek az el­ső perctől kezdve lendülete­sen támadtak, a viharsarkiak pedig beálltak védekezni, s lassítani igyekeztek a játé­kot. A dózsások gólja után a hazaiak is visszafogtak az iramból, s ha Ottlakán „nem kegyelmez meg” az egykori bajnokcsapatnak, akkor szo­ros állással futhattak volna melegedni az öltözőbe a já­tékosok. A második 45 perc­re tovább zuhant a színvo­nal, kevés esemény történt a pályán, így az újpestiek a három gólon kívül a 3 pont­nak örülhettek. Jó: Kozma, Katona, Szle- zák, Eszenyi. A Békéscsabá­ból senki sem nyújtott át­lagon felülit. Nyilatkozatok. Varga Ist­ván: — A kezdés már a régi időket idézte, de későbbi já­tékunkban is akadtak bizta­tó elemek. Csank János: — A korán kapott gól megad­ta a találkozó alaphangját, majd az első félidő záró­akkordja végképp nem sok jót ígért tartalékos csapa­tunk számára a folytatásban, így is történt... A tartalékbajnokságért: Ü. Dózsa—Békéscsabai Előre Spartacus 1—0 (0—0). Megyeri út. 100 néző. V.: Kálmán. Bé­késcsaba: Gozsó — Horval, Kiss L., Szász, Mag — Udvari (Janis), Lipták M., Bajnok — Lipták V., Papp, Képíró. Edző: Szita László. Kellemetlen, cson­tig hatoló, hideg szélben, a két lila-fehér csapat találkozóján már mindkét csapat kiegyezett volna a döntetlennel, amikor váratlanul, a lefújás előtti per­cekben kapushibából Balázsnak sikerült betalálnia a hálóba. Jó: Dobos. Klink. Tóth J., 111. Kiss L., Szász. Az NB I állása: 1. MTK-VM 2. Bp. Honvéd 3. Ferencváros 4. Videoton 5. Tatabánya 6. Vác 7. Rába ETO 8. Békéscsaba 9. Haladás 10. ZTE 11. Siófok 12. Veszprém 13. Pécs 14. Ü. Dózsa 15. Dunaújv. 10. Vasas 8 4 1 7 1­9 1- 9 - 1 7 2 2 6 3 1 7 1 5 1 5 1 3 3 5 - 3 3 3 2 3 3-3 13 2 2 13 1 25-16 33 3 19- 9 29 4 24-19 29 4 33-13 28 3 19-16 27 4 21-19 25 5 21-17 24 6 20-18 19 6 17-22 19 5 17-17 18 6 17-20 18 6 9-17 17 6 18-21 16 8 20-23 12 8 13-29 11 8 18-35 11 További eredmények: Vác—Rába ETO 1-0 (1-0) Dunaújváros—Pécs 3-1 (1-1) Siófok—Tatabánya 0-1 (0-0) Veszprém—Videoton 1-3 (1-2) Haladás—MTK-VM 0-0 11-esekkel 4-5 Vasas—FTC 2-3 (2-1) Bp. Honvéd—ZTE 0-0 11-esekkel 4-2 Kazincbarcika—Szarvasi Vasas 1-1 (1-1) 11-esekkel 4-3 NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Kazincbarcika, 500 néző. V.: Taj- thy (Ring, Adám). KVSE: Novák — Szabó, Kerekes, Bodal Szamosi, Kalmár, Bartuska, Orloczki, Búza — Antal, Asszony. Edző: Varga Zoltán. Szarvas: Hanyecz — Nagy, Hegyi, Holp (Plástyik, 89. p.), Demjén — Bakos, Garai, Aranyos, Szemere — Supka, Pisont. Edző: Pallagi Róbert. Gólszerző: Szamosi (19. p.), Pisont (39. p.). Sárga lap: Orlóczki (52. p.), Hegyi (76. p.), Holp (80. p.), Sza­mosi (81. p.), Kerekes (83. ,p.). Szögletaránya: 9:2 (4:1) a Kazincbarcika javára. DUSE—Baja 3-1 (0-1) DMVSC—NYVSSC 1-0 (1-0) A Keleti csoport állása: Az első negyedórában ki­egyenlített játék folyt a pá­lyán. Kalmár elől nehezén mentett Hegyi, majd a kö­zéphátvéd szabadrúgása ke­rülte el a kaput. A 19. perc­ben gyors hazai akció végén Szamosi 20 méterről lőtt, Ha­nyecz megcsúszott és a lab­da a kapu jobb oldalába vá­gódott, 1—0. A 34. percben Antal egye­dül vezette kapura a labdát, de 17 méterről laposan a jobb sarok mellé lőtt. A szarvasiak a 39. percben egyenlítettek: Aranyos a bal oldalról adott középre, a vé­dők elvétették a labdát és Pisont a jobbösszekötő he­lyéről. 14 méterről félmaga- san lőtt a jobb sarokba, 1—1. A szünet után nyomasztó­vá vált a hazaiak fölénye, de tehetetlen középpályás és támadósoruk miatt a helyze­tek kialakításáig sem jutot­tak el. A 11-es rúgások során Bú­za, Asszony, Bartuska és An­tal belőtte, a szarvasiak kö­zül Szemere, Pisont és He­gyi értékesítette, míg Dem­jén és Bakos hibázott, így a KV;SE 4—3 arányban győ­zött. Lüktető iramú, küzdelmes, de csak közepes színvonalú mérkőzést vívtak a csapatok. A hazaiak többet támadtak, a szarvasiak ellencsapásai viszont veszélyesebbek vol­tak. A vendégek teljesítmé­nye jobb benyomást keltett, mint az enervált hazaiaké. A büntetőrúgások azonban a Vegyésznek kedveztek. Jó: Kerekes, Bodai, ill. Nagy, Hegyi, Garai. Doros László A Keleti csoport további ered­ményei: Eger—Jászberény 3-0 (1-0) Szolnok—D. Kinizsi 4-2 (2-1) KSC—Ózd 1-0 (1-0) Szeged—Metripond 2-0 (1-0) Hatvan—DVTK 1-1 (0-0) 11-esekkel 2-5 1. DMVSC 2. Metripond 3. Szeged 4. D. Kinizsi 5. Szarvas 6. Szolnok 7. DVTK 8. DUSE 9. NYVSSC 10. Ózd 11. K.-barcika 12. Kecskemét 13. Eger 14. Baja 15. Jászberény 16. Hatvan 11 2 - 2 22- 9 2 1 3 24­3 22 2 20 3 17 5 24 5 16 9 2 1 6 5 2 6 3 3 7 2 1 5 4 1 5 3 2 5 16 5 1 4 5 21 4 2 4 5 16­4 3 2 6 13­6 - 1 8 22 4 2 2 7 13 3 - 4 8 13­1 2 3 9 9­1 1 3 10 9 ■ 8 37 -12 32 •11 32 13 30 14 27 •19 26 17 24 -16 23 •17 21 12 20 -25 20 •18 19 19 18 24 13 •25 10 27 8 A Nyugati csoport eredményei: Mohács—Szekszárd 0-0 11-esekkel 4-5 Sopron—Keszthely 0-2 (0-1) III. kér. TTVE—BVSC 2-2 (0-1) 11-esekkel 9-10 Dorog—Csepel 1-0 (1-0) Nagykanizsa—Csurgó 3-0 (1-0) Építők SC—Oroszlány 1-2 (0-0) Volán SC—Kaposvár 2-1 (1-0) Tapolca—Komló 0-0 11-esekkel 3-5 A Nyugati csoport állása: 1. Csepel 2. Nagykanizsa 3. Keszthely 4. Oroszlány 5. BVSC 6. Komló 7. Bp. Volán 8. Mohács 9. Szekszárd 10. Dorog 11. Tapolca 12. Sopron 13. Csurgó 14. Rákóczi 15. Epitök 16. III. k. TTVE 92-4 28-16 31 8 3 - 4 29-19 30 7 4 - 4 16-12 29 6423 18-19 28 6 3 3 3 17-18 27 5433 21-13 26 1 5 22-16 26 5 4 17-14 23 2 5 18-19 23 4344 17-20 22 4146 13-13 18 3 3 2 7 16-23 17 4 1 3 7 16-28 17 4128 15-16 16 2247 19-26 14 4 - 1 10 15-25 13 7 2 6 - 5 3 A sötét mezes Csilek szeretné megkerülni a hazaiak csapatkapitányát, Tiszát... Az NB III Körös csoportjának őszi zárófordulóján, a megyei rangadón az orosháziak jobb 11-es lövőnek bizonyultak, s két pont lett a jutalmuk, míg a hazaiaknak meg kellett elégedniük az egy ponttal: Békés—OMTK 1—1 (0—0) 11-esekkel 4—5 Fotó: Gál Edit TISZA CSOPORT H. SZABÓ L. SE—SZEGHALOM 3—0 (0—0) Mezőtúr, 400 néző. V.: Maróti. H. Szabó L. SE: Lipták — Ma­jor, Popol, Dávid, Sándor — Cseke (Hudák), Horváth, Oláh — Plókai, Simon, Nagy (Va- dicska). Edző: Földesi János. Szeghalom: Szabó — Nagy, Csorba, Lipták, Zsombok J. — Csák (Kozák), Bress (Urr), Lu­kács — Kovács, Zsombok A., Macsin. Edző: Búza Barna. 51. perc: Lipták a 16-oson be­lül szabálytalanul szerelt, a megítélt büntetőt Simon érté­kesítette, 1—0. 60. perc: védelmi hibából Si­mon beguríthatott, labdáját Hu­dák öt méterről kotorta a háló­ba, 2—0. 81. perc: Vadicska nagy part­dobását az elmélázó vendégek között Hudák öt méterről fejel­te a kapuba, 3—0. Az első félidőben a vendégek remekül tartották magukat, ám a fordulás után a gyors 11-es gól zavart okozott a sárrétiek játékában. Ebből következett, hogy a jobb játékerőt képviselő hazaiak megérdemelten győztek. Jó: Popol, Sándor, Hudák, Va­dicska, Ili. Csorba, Zsombok J., Lukács. Papp Gyula KÖRÖS CSOPORT MEZÖKOVÄCSHÄZA— KISKOROS 2—1 (2—1) Mezőkovácsháza, 500 néző. V.: Jakus. Mezőkovácsháza: Petrás — Szabó, Kovács F., Török, Ko­vács Z. — Balázs, Nagy (Zám- bori), Köteles — Mohácsi, Schmidt, Kolozsi (Bartyik). Edző: Sári Ferenc. Kiskőrös: Kovács (Szentesi) — Pál, Ben- kó, Lengyel, Szentpéteri — Be­regszászi (Dusnoki), Szekér, Bi- schoff — Szűcs, Pecznyik, Sö­rös. Edző: Gacs Tibor. 4. perc: egy bal oldali szög­let átszállt a fejek fölött, az üresen álló Balázs elé pattant, aki senkitől sem zavartatva lőtt a hálóba, 1—0. 38. perc: Mocsári a vendégek 16-osánál tisztára cselezte ma­gát, s elegánsan a hosszú sarok­ba helyezett, 2—0. 43. perc: Bischoff becselezte magát a 16-os előterébe, majd Szűcs elé gurított, aki éles szög­ből szépített, 2—1. Ügy kezdődött a találkozó, hogy a hazaiak hengerelnek. Több 100 százalékos helyzetet kihagytak. A fordulás után megváltozott a játék: a vendé­gek fölénybe kerültek, s nem sok hiányzott, hogy az elfáradt hazaiakkal szemben kiegyenlít­senek. A mezőkovácsháziak egyébként hétközben a Ferenc­város ellen játszottak, 5—2-es vereséget szenvedtek, de méltó ellenfelei voltak az I. ligás csa­patnak. Jó: Szabó, Balázs, Kö­teles, Mocsári, ill. Bischoff, Szűcs, Pecznyik, Sörös. Matula Miklós SZEGEDI VSE— MEZŐHEGYES 2—2 (1—1) 11-esekkel 4—2 Mezőhegyes, 500 néző. V.: Ber­ger. Szeged: Himer — Deák, Pi- kó (Széli), Szrnka, Buknicz — Puskás (Süli), Aszalai, Simái — Lipták, Sebestyén, Körösi. Edző: Holler Ferenc. Mezőhegyes: Fü- löp — Kovács J., Pepó, Rédli, Elekes — Krecsméri (Hanga), Kovács S., Posztós — Pálhidai, Burai, Samu (Harangozó). Edző: Kozák István. 4. perc: a 16-os táján becsor- gó labdát Simái nagy erővel lőtte a jobb felső sarokba, 1—0. 35. perc: a fejelni akaró Pál- hidait lökték a 16-oson belül, 11-es, melyet a sértett értékesí­tett, 1—1. 58. perc: Körösi hagyta fa­képnél a hazai védelmet és a ll-es tájáról elegánsan gurított a jobb alsó sarokba, 2—1. 85. perc: a 16-os táján lévő kavarodásból Pálhidai — a ven­dég kapus kezét érintve — a hosszú sarokba lőtt, 2—2. Iramos találkozón a hazai csa­pat végig enyhe mezőnyfölény­ben játszott, azonban tehetetlen csatársora — Pálhidaival az élen — jobbnál jobb helyzeteket ha­gyott ki. Így a kontratámadá­sokra alapozó vendégek kevés helyzetből is kis híján teljes si­kert arattak. Jó: Himer, Buk­nicz, Körösi, ill. Rédli, Posztós. Dr. Kató János BÉKÉS—OMTK 1—1 (0-0) 11-esekkel 4—5. Békés, 300 néző. V.: dr. Má- tyus. Békés: Pribojszki — Nagy, Tisza, Kondacs, Bobcsek — Ki­rályvári, Gyimesi (Maján), Far­kas — Simák, Vozár, Bíró. Edző: Nagy Mihály. OMTK: Bugyik — Árvái, Csilek, Szlo- póczki, Füredi — Nagy (Ta­pasztó) , Fabisz, Kupeczki (Ho- monnai) — Kiss, Deák, Papp. Edző: Szendrei Béla. 84. perc: jobb oldali szögletet végeztek el a vendégek, és a belőtt labdát Papp élesen fejel­te a hálóba, 0—1. 88. perc: a hazaiak végeztek el jobb oldali szögletet, és Ki­rályvári remek beadását Bob­csek felhőfejessel juttatta a hálóba, 1—1. Lelkesen, de sok hibával ját­szott mindkét csapat. A hazaiak mezőnyfölényt harcoltak ki, de a csatárjáték ismét meddő ma­radt. Így a lelkes vendégek el­érték céljukat, a ll-esek után 2 ponthoz jutottak. A ll-est érté­kesítette Simák, Tisza, Király­vári, Bíró, ill. Homonnai, Ta­pasztó, Kiss, Füredi, Csilek. Ki­hagyta Bobcsek. Jó: Pribojsz­ki, Nagy, Tisza, Bobcsek, ill. Bugyik, Csilek, Papp. Nagy Mihály GYULA—H. KUN B. SE 2—0 (2—0) Kiskunfélegyháza, 300 néző. V.: Köböl. Gyula: Oláh — Tóth, Szarvas, Mohácsi, Szilágyi — Deák (Alberti), Újvári (Kiss), Kovács — Kurucz, Gortka, Ré- pási. Edző: Sülé István. H. Kun B. SE: Gregovszki — Molnár, Lenkefi, Szabó, Endre — Boron- kai (Kátai), Budai, Barna — Sz. Tóth, Bódi (Berki), Mátrai. Edző: Farkas László. 5. perc: Gregovszki merész ve­tődéssel megszerezte a labdát Kurucz elől, aki viszont átesett a kapuson. A játékvezető ll-est ítélt, s a büntetőt Szarvas érté­kesítette, 1—0. 31. perc: egy előrevágott lab­dánál a félegyházi védők egy­másra vártak, Gortka rácsapott a labdára, és a kifutó kapus fö­lött a hálóba ívelte, 2—0. A H. Kun B. SE végig nagy lelkesedéssel játszott, ez azon­ban kevés volt a rutinos gyu­laiak ellen, akik könyörtelenül kihasználták a félegyházi védők hibáit. Jó: Oláh, Kovács, Gort­ka, ill. Molnár, Endre. További eredmények: Szegedi Dózsa—Miske 4—2 (3—0), Oszta- penkó—Pénzügyőr 3—2 (1—1), Soltvadkert—Szentes 1—1 (0—1), 11-esekkel 4—2, Csongrád—Kecs­keméti TE 2—1 (1—1). A KOROS CSOPORT ALLASA: 1. Sz. Dózsa 11 2 1 1 36-13 38 2. Gyula 9 2 2 2 30-12 33 3. Miske 7 1 3 4 25-19 26 4. Pénzügyőr 7- 3 5 24-17 24 5. Mk.-háza 6 2 2 5 20-20 24 6. Szentes 5 3 3 4 17-18 24 7. Csongrád 6 2 1 6 17-17 23 8. Mezőhegyes 5 2 2 6 16-21 21 9. Osztapenkó 6 1 1 7 21-29 21 10. Békés 5 1 3 6 23-23 20 11. SZVSE 5 2 1 7 21-30 20 12. OMTK 4 3 1 7 20-20 19 13. Soltvadkert 4 3 1 7 22-33 19 14. Kiskőrös 5- 3 7 29-31 18 15. KTE 4 2 2 7 23-26 18 16. Kun B. SE 1 4 1 9 13-28 12 H. DÓZSA SE—KASZAPER- NAGYBÄNHEGYES 2—1 (1—0) Orosháza, 200 néző. V.: Bar­na. H. Dózsa SE: Győrfi — Tré­fa, Papp, Tóth, Szlopóczki, Sze­keres, Vinetter, Hórász, Csorba (Orbán), Lonovics, Szénási (Ko­vács). Edző: Patyi .Béla. Kasza­per: Sajgó — Pivoda, Oláh, No­vák (Bacsa), Rábai, Bállá, Szi- vák, Jámbor, Kádi, Zámboly, Papp. Edző: Zalai Antal. A leszerelők — Győrfi, Csor­ba, Szénási — jó játékkal ruk­koltak ki ezen a találkozón is, ennek ellenére a hazai csapat mezőnyfölénye és helyzetei el­lenére sem aratott sima győzel­met. G.: Szénási (28. p), Lono­vics (79. p), Szivák (82. p). Jó: Győrfi, Papp, Csorba, Szénási, ill. Sajgó, Rábai, Szivák, Kádi. (Sín Géza) BÉKÉSSZENTANDRÁS— KÉTEGYHAZA 1—0 (1—0) Békésszentandrás, 200 néző. V.: Németh. Békésszentandrás: Takács — Paraszt, Bódi, Tasi, Medveczki, Virág III., Kon­dacs, Fedorjak, Horváth, Koppá­nyi. Edző: Koltai Lajos. Kétegy- háza: Plotár — Kiss, Szlávik, dr. Szurovecz, Tarján, Sipos, Csáki, Kádas, Veder, Isztin, Me­gye. Edző: Batke László. Közepes színvonalú mérkőzé­sen soványka hazai győzelem. G.: Tasi (8. p). Jó: Tasi, Med­veczki, Virág III., ill. Kádas, Rotás, Isztin. (Varga László) KONDOROS—VÉSZTŐ 0—0 11-esekkel 3—5 Kondoros, 100 néző. V.: Koka- vecz. Kondoros: Dián — Nagy (Tichi), Kurucz II., Bartóki, Szász, Zöldi, Kurucz I., Kórodi (Glózik), Brlázs, Filipinyi, Kar­sai. Edző: Kunstár János. Vész­tő: Agárdi — Háti, Rácz, Var­ga, Petruzsán, Bakos, Pelyák, Papp, Rozsos (Kaszai, Magony), Rith, Nagy. Edző: Losonczi Zol­tán. Alacsony színvonalú mérkő­zés, reális eredmény. A bünte­tőt belőtte Kurucz II., Filipinyi, Kurucz I., ill. Bakos, Rith, Pet­ruzsán, Rácz, Varga. Kihagyta Karsai. Jó: Szász, ill. Petru­zsán, Pelyák, Papp, Rith (Sztvo- recz János) GYOMAENDRŐD— MEZÖBERÉNY 3—0 (2—0) Gyomaendrőd, 300 néző. V.: Csonka. Gyomaendrőd: Béres — Kéki, Pataki, Forgács T. (Gera), Mesterházi, Bán, Bukva, Győr­fi, Tóth, Máté, Gonda (Forgács L. ) Edző: Bencsik Gyula. Mező- berény: Mosoni — Acs (Jakab’, Harmati' J., Harmati L., Burai M. , Varnyu, Ravasz, Burai L., Bere, Hegedűs (Lakatos), Ko- csor. Edző: Harmati József. Az őszi szezonban hazai pá­lyán 100 százalékos teljesítményt nyújtó gyomaendrődiek félgőz­zel játszva is simán győztek. G.: Győrfi (6. p), Bán (9. p), Győrfi (90. p). Jó: Pataki, Győrfi, Mesterházi, Bukva, ill. Ravasz. (Szabados Ferenc) BCS. AGYAGIPAR— FUZESGYARMAT 0—0 11-esekkel 3—2 Békéscsaba, 100 néző. V.: Szi­lágyi. Agyagipar: Oláh — Da- nicska, Kiss, Valentinyi, Gaj­dács, Jagyugy, Tárnok, Turcsek, Bognár, Galovicz (Taró), Nagy L., Lőrinczi. Edző: Kovács György. Füzesgyarmat: Bere — Tóth (Szőke), Kiss, Rácz, Kris­tóf, Bacsó, Varga, Lázár, Saja, Csák (Jónás), Pillér. Edző: Kun Gyula. Gyenge játékvezetés mellett a hazai pályán régen látott, in­diszponált labdarúgást produ­kált a hazai csapat. A ll-est ér­tékesítette Tárnok, Lőrinczi, Ja­gyugy, ill. Szőke. Saja. Kihagy­ta Gajdács, ill. Lázár, Bacsó, Pillér. Kiállítva: Turcsek (rek­lamálásért), Kristóf (fegyelme­zetlenségért). Jó: Oláh, Kiss, ill. Bere, Varga. (Uhrin János) SARKAD—KAMUT 3—0 (1—0) Sarkad, 200 néző. V.: Balázs. Sarkad: Veres — Tóth II., Sán­dor, Kapros (Török), Somogyi, Szűcs, Papp (Hirka), Szabó, Gurzó S., Szatmári, Gurzó J. Edző: Szatmári Sándor. Kamut: Szikora — Kovács, Ramos, Csák (Csákó), Pittner, Gazsó, Csejtei, Bába (Fekete), Antmann, Ba­logh, Komáromi. Edző: Borgu­lya János. Jó iramú mérkőzésen ki­egyenlített első félidő után a fo­kozatosan feljött hazaiak meg­érdemelten szerezték meg a győ­zelmet. Jó játékvezetés. G.: Szatmári (32. p, 53. p), Gurzó S. (65. p). Jó: Somogyi, Szűcs, Szatmári, Gurzó S., ill. Kovács, Ramos, Komáromi. (Burás Ist­ván) BATTONYA— MEDGYESEGYHAZA 1—1 (0—1) 11-esekkel 3—2 Battonya, 200 néző. V.: Szarvas. Battonya: Szilágyi — Molnár, Hajdara, Pócsik, Si­mon, Fekete, Törő (Adler), Ju­hász, Varga (Daróczi), Mákos, Horváth. Edző: Szilágyi János. Medgyesegyháza: Knapcsik — Hegyi, Kituljak, Katona, Ho- lecz, Szabó L., Prekop (Hege­dűs), Kiss, Vágási, Szabó A., Plástyik, Krajcsi. Edző: Zana Mihály. Küzdelmes mérkőzésen igazsá­gos eredmény született. G.: Vá­gási (25. p), ill. Adler (70. p). A ll-eseket belőtte Molnár, Daró­czi, Hajdara, ill. Kituljak, Ho- lecz. Kihagyta: Mákos, Juhász, ill. Hegyi, Szabó A., Katona. Jó: Szilágyi, Hajdara, Simon, Mol­nár, m. Kituljak, Vágási, Ho- lecz. (Lukács István) NAGYSZÉNÁS—GÁDOROS 2—1 (1—0) Gádoros, 700 (!) néző. V.: Sza­bó J. Nagyszénás: Pajkó — Hé­jas T., Juhász, Szelezsák, Ugró, Szalka, Kocsány, Nagy A., Sza- bovik, Sebestyén, Szpisják. Edző: Moós János. Gádoros: Ivanics — Hajdú (Takács), Ga­rai, Berényi, Gabnai, Pisont P., Páli, Lőrincsik (Rékasi), Orbán, Héjas A., Pisont Z. Edző: Koz- mer Imre. Héjas két góljával megérde­melten nyert a Szénás. Kiállít­va: Szpisják, szándékos rúgá­sért. G.: Héjas T. (30., 55. p), ill. Garai (88. p), 11-esből. Jó: Héjas T., Szalka, Szabovik, 111. Garai, Gabnai, Pisont P. (Proz- lik Pál) A MEGYEI I. OSZTÁLY Állasa 1. H. Dózsa 2. Nagyszénás 3. Gyomaend. 4. B.-szentand. 5. Sarkad 6. F.-gyarmat 7. Vésztő 8. Kétegyháza 9. Battonya 10. Kamut 11. Agyagipar 12. Gádoros 13. Medgyese. 14. Mezőberény 15. Kaszaper 16. Kondoros 13 1 - 1 42 13 1 - 1 35 10 - 2 3 27 8124 28 8 - 2 5 29 5 2 2 6 17 4 4 1 6 11 6 1 - 8 20 4 3 1 7 17 3 4 2 6 13 4 1 4 6 20 5 - 3 7 10 3 3 2 7 16 2 3 2 8 13 2 2 3 8 17 2 2 2 9 11­8 41 9 41 12 32 18 28 20 26 18 21 17 21 32 20 21 19 25 19 23 18 21 18 28 17 25 14 27 13 22 12 Ifjúságiak: Békésszentandrás —Kétegyháza 2—2, Gádoros- Nagyszénás 1—9, Kondoros- Vésztő 7—2, Bcs. Agyagipar— Füzesgyarmat 0—1, Battonya— Medgyesegyháza 1—1, Sarkad— Kamut 7—1, Gyomaendrőd—Me­zőberény 4—0. A totó 47. heti játékszelvényén szereplő mérkőzések eredmé­nyei: 1. Frankfurt—Bremen 0-0 x 2. Karlsruhe—Mönchengl. 3-1 1 3. Uerdingen—B. Münch. 1-3 2 4. Kaisersl.—Hamburg 0-0 x 5. Düsseldorf—Freiburg 4-0 1 6. Blau-W.—Homburg 2-0 1 7. Braunschw.—Watten. 3-0 1 8. Cesena—Roma í-1 x 9. Como—Intern. 1-2 2 10. Lazio—Verona 3-1 1 11. Pisa—Fiorentina 0-0 x 12. Piacenza—Taranto 2-0 1 13. Sambenedett.—Crem. 0-1 2 Pótmérkőzések: 14. Juventus—Napoli 3-5 2 15. Messina—Monza 2-1 1 16. Padova—Avellino 2-1 1 BÉKÉS MEGYEI Az MSZMP Békés Megyei Bizottsága és a Békés Megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Arpási Zoltán. Főszerkesztő-helyet­tes: Seleszt Ferenc. Szerkesztőség: Bcs. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Tel.: 27-844, főszerkesztő: 21-401. Kiadja a Békés Megyei Lapkiadó Vállalat, Bcs. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Telefon: 27-844. Felelős kiadó: Csala János. Tele­fon: 26-395. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 43 Ft, egy évre 516 Ft. Kner Nyomda lapüzeme, Bcs., Lenin' út 9—21., 5600. Vezérigazgató: Háromszéki Pál. ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzünk meg és nem küldünk vissza.