Békés Megyei Népújság, 1988. október (43. évfolyam, 235-260. szám)

1988-10-24 / 254. szám

1988. október 24., hétfő JEN HMM SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT Bravur — Öt mérkőzésből 14 pont Békéscsabai Előre Spartacus—Siófok 2-0 (1-0) Az első gól, amelyet Gruborovlcs ll-esből szerzett a jobbra mozduló Horváth kapus mellett Fotó: Fazekas Ferenc (Folytatás az 1. oldalról) sonlóképp járt Csanálosi föl­vágásáért. A 85. percben a 16-oson kívülre futó Gulyás kivágta a kitörő Zsadányi elől a labdát. Egy perccel később Fabulya hatalmas szabadrúgását másodjára ka­parintotta meg a kapus. A lefújás előtti másodpercek­ben Belvon növelhette volna az előnyt, de a kifutó kapus mellett laposan elgurított labdája a jobb kapufa tövé­nél hagyta el a játékteret. Az első félidő csapnivaló­an rossz játékot hozott, nem is érdemes több szót veszte­getni erre. A fordulás után megélénkült a játék, mind­két csapat egyre többet tá­madott. Gulyásnak és Hor- váthnak is ettől kezdve akadt munkája. Míg a bé­késcsabaiak kapuvédője rendkívül magabiztosan állt a lábán, addig sorstársa na­gyot hibázott, így született a viharsarkiak második gólja. Ha nem is volt szépségdíjas a találkozó, a vége felé egy­re inkább, a küzdelem miatt, élvezhette a 7000 szurkoló a második félidőt. Jó: Gulyás, Fabulya, Csa­tó, Csanálosi, illetve Olajos, Quirikó, Meksz. Nyilatkozatok: Csank Já­nos: — Nagy iramú mérkő­zésen a jól játszó Siófok nem bírt Gulyással és az öt­letesen kombináló támadó­inkkal. Gellei Imre: — A hazai pálya előnyét élvező csapat nyerte a mérkőzést... Jávor Péter TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Haladás—O. Dózsa 0-4 (0-4) Pécs—Veszprém 1-2 (0-2) Bp. Honvéd—Dunaújv. 3-0 (1-0) Rába ETO—Vasas 4-2 (1-1) MTK-VM—Vác 4-0 (2-0) ZTE—Videoton 2-2 (1-1) Tizenegyesekkel 5-3 Tatabánya—FTC 2-1 (1-0) az nb i Állasa > 1. MTK-VM 6 3 1 1 22-15 25 2. Videoton 7 ­1 3 25-10 22 3. Bp. Honvéd 5 3­3 16- 9 21 4. Rába ETO 6 1­4 15-13 20 5. Ferencxáros 6 1­4 15-14 20 6. Tatabánya 5 1 2 3 14-15 19 7. ZTE 3 3 2 3 15-11 17 8. Siófok 5 ­2 4 14-13 17 9. Vác 4 2 1 4 18-18 17 10. Békéscsaba 4 1 2 4 17-13 16 11. Haladás 4 1 1 5 15-20 15 12. Veszprém 3 2 1 5 6-12 14 13. PMSC 3 1 2 5 15-16 13 14. Vasas 2 1 3 5 16-25 11 15. Ü. Dózsa 2 ­3 6 16-20 9 16. Dunaújváros- 3 2 6 9-24 8 a tartalEkbajnoksagért Siófok—Békéscsaba 1—0 (1—0). Békéscsaba, 500 néző. V.: Ja- kus. Békéscsaba: Baji (Gazsó) — Horvai, Zahorán, Kiss L., Bajnok (Balázs) — Udvardi, Lipták V. (Bordás), Szász, Ka- sik — Papp, Képíró. Edző: Szi­ta László. Egyenlő erők küz­delmét hozta az első 45 perc, mégis a vendégek szerezték meg a lefújás előtti pillanatokban a vezető, egyben győztes gólt. A fordulás után hiába rohamozott a hazai gárda, a siófokiak min­den kezdeményezést visszaver­tek. Sárga lap: Udvari. G.: Krausz. Jó: Tatár, Aczél, Mol­nár, Szilágyi, Krausz. 111. Za­horán, Kiss L„ Bordás. (Gyur- kó) Szarvasi Vasas—Eger SE 2—1 (1—1) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Eger, 600 néző. V.: Ring (Hazafi, Tajthy). SZARVAS: Halász — Nagy M., Hegyi, Demjén, Lipták — Holp, Bakai, Garai, Aranyos — Pisont, Supka. Edző: Pallagi Róbert. EGER: Bodolai — Rácz, Csendes, Fegyvernek!, Jávorszky — Műn­él, Smuczer, Simon — Kormos, Fodor, Berecz. Edző: Bánkutl László. Csere: Smuczer helyett Lechnert az 56., Berecz helyett László a 63., Bakai helyett Plástyik a 70. percben. Gólszerző: Kormos (20. p.), Hegyi (33. p.), Pisont (58. p.). Sárga lap: Simon (3. p.), Lipták (43. p.), Csendes (75. p.). Szögletarány: 5:3 (1:1), az Eger javára. A haaalaík vezető gólját jobb olidaM szöglet előzte meg, a labdát Halász kiök- lözte, de az Simonig jutott, aki az alapvonal közeléből középre adott és Kormos négy méterről fejelt a ka­puba, 1—0. A vendégek a 32. percben csaknem egyen­lítettek, Bakai jól szöktette Supkát, aki Bodolait meg­előzve mintegy 10 méterről a jobbösszekötő helyéről az oldalhálóba helyezett. Egy perccel később egyenlített a Szarvas, Pisiont éles jobb ollda'ii beadása az 5-ősön tö­mörülő játékosok között az előrehúzódó Hegyi elé ke­rült, aki két lépésről lőtt a bal sarokba, I—1. A SZÜNET UTÁN kidom­borodott a vendégek erőn­léti fölénye, s az 58. perc­ben ez már gólban is je­A második gól szerzője: Pi­sont lentkezett, Aranyos balról laposan adott középre, s az érkező Pisont mintegy 9 méterről bombázott a kapu­ba, 2—1. Négy perccel ké­sőbb a lesre játszó egri vé­detem mögül Aranyos ug­rott ki, kicselezte Bodolait — aki megpróbálta lerántani —, de a lendületét vesztett, kisodródott középpályás már pontatlanul helyezett. Kiegyenlített első félidőt hozott a találkozó, a hazaiak taktikája arra épült, hogy a védők hátulról próbálták felhozni a labdát. Az ellen­fél kapujánál azonban nem tudtak gólhelyzetet teremte­ni^ csupán egy ízben Fodor kapufán csattant lövésével veszélyeztettek. Már szünet előtt látszott, hogy főként Supka révén eredményes le­het a vendégcsapat. Szünet után a szarvasi középpályás sor rendre megelőzte a ha­zaiakat, sok labdát szerzett, s a gyors ellentámadások egyre-másra zavart keltettek az egri 'kapunál. A látottak alapján különösen a máso­dik félidőben nyújtott, erő­től duzzadó játékával maga­biztos győzelmet aratott a Szarvas. Jó: Supka, Aranyos, Holp, Pisont, Demjén, ill. Fodor. Budavári Sándor Az NB II Keleti csoportjának további eredményei: DMVSC—KSC 1-0 (0-0) Jászberény—Metripond 0-1 (0-1) Baja—DVTK 1-3 0-2) Kazincbarcika—Szolnok 3-1 (1-t) Szeged—NYVSSC 2-1 (0-0) Hatvan—D. Kinizsi 0-1 (0-0) DUSE—Űzd 0-0 U-esekkel 5-3 A Keleti csoport állása: 1. Metripond 8 1 1 1 22- 8 27 2. DMVSC 7 2- 2 15- 8 25 3. Szeged 7 1- 3 18-10 23 4. D. Kinizsi 5 3 2 1 15- 7 23 5. Szarvas 5 3 1 2 13-11 22 6. Szolnok 4 2 1 4 17-14 17 7. Kecskemét 5 ­1 5 18-11 16 8. ózd 3 2 3 3 12- 8 16 9. DVTK 3 3 1 4 12-14 16 10. Nyíregyháza 3 1 4 3 15-13 15 11. K.-barcika 4 1 1 5 11-20 15 12. DUSE 2 3 2 4 11-14 14 13. Baja 3 ­2 6 10-17 11 14. Eger 2 1 1 7 7-17 9 15. Jászberény 1 1 3 6 7-18 8 16. Hatvan 1 1 2 7 6-19 7 A Nyugati csoport eredményei: Mohács—Csepel 3-0 (2-0) Szekszárd—Csurgó 4-2 (0—1) Kaposvár—Oroszlány 0-0 U-esekkel 3-4 Dorog—Sopron 1-1 (0-1) 11-esekkel 3-5 Nagykanizsa—Komló 0-2 (0-1) Építők SC—Keszthely 0-1 (0-0) Volán SC—BVSC 3-0 (0-0) Tapolca—III. kér. TTVE 2-0 (0-0) A Nyugati csoport állása: 1. Keszthely 4­2 10- 6 23 2. Csepel 2­3 19-11 22 3. Mohács­3 2 16- 8 21 4. Nagykanizsa 3­3 18-14 21 5. BVSC 5 2 2 2 11-10 21 6. Komló 3 2 2 14- 8 20 7. Bp. Volán 2­4 13-12 19 8. Oroszlány 2 2 3 12-15 18 9. Szekszárd 2 1 4 15-16 17 10. Dorog 2 4 3 10-13 14 11. Csurgó 1 2 5 13-19 13 12. Epitök 2 1 4 4 14-16 12 13. Tapolca­3 5 9-11 12 14. Sopron 2 2 5 13-16 12 15. Rákóczi FC 1 2 6 9-12 10 16. III. k. TTVE­­8 11-20 9 NB III TISZA CSOPORT SZEGHALOM—MEZÖCSAT 2—0 (1—0) Mezöcsát, 400 néző. V.: Nagy F. Szeghalom: Szabó — Nagy, Csorba, Lipták, Zsombok J. — Csát, Lukács (Kozák), Kovács — Zsombok A. (Macskin), Brass, Bagyinka. Edző: Búza Barna. 22. perc: Csák labdájával Zsombok A. a jobb szélen el­húzott, a 16-oson belülre cse­lezte magát, és 4 méterről, a kimozduló kapus feje felett a hálóba lótt, 1—0. 53. perc: bal oldali támadást követően a középerős labdát Bagyinka a kapunak háttal áll­va fejjel Bress elé csúsztatta, aki 14 méterről, a megdermedt védők mellett egyből a hosszú sarokba lőtt. 2—0. Korrekt játékvezetés mellett lelátszott mérkőzésen a hazai közönség hangos buzdítása nem lepte meg a vendégeket, akik fegyelmezett, taktikus játékkal végig kezükben tartották a Já­ték Irányítását. A csapatot el­kísérő lelkes szurkolók nem bánták meg a hosszú, fáradsá­gos utat. Az eredmény eléré­séhez valamennyi szeghalmi já­tékos tudása legjavát nyúltot- ta. Papp Gyula KÖRÖS CSOPORT SZEGEDI DÓZSA— MEZÖKOVACSHAZA 1—0 (1—0) Mezőkovácsháza, 500 néző. V.: Kiss A. Szeged: Csehő — Var­ga. Kalmár, Kántor, Orosházi — Fábián, Kurucz (Gerecz), Kő­halmi — Apró. Batik (Szabó), öze. Edző: Kurucz István. Me­zőkovácsháza: Petrás — Ba­lázs, Kovács F., Török. Kovács Z. — Bartylk. Nagy, Köteles (Szabó) — Mocsári, Schmidt, Szatmári (Zámboii). Edző: Sá­ri Ferenc. 29. perc: Jobb oldalról be­ívelt szöglet átszállt a fejek fö­lött, öze elé került, aki senki­től sem zavartatva fejelt a hosz- szú sarokba. 1—0. Óvatos kezdés után az első félidőben a vendégek, a máso­dikban a hazaiak támadtak töb­bet. ló játékvezetés mellett. Jó: Csehó, Apró, Batik, öze, ill. Balázs, Kovács F., Kovács Z., Mocsári. Matula Miklós CSONGRAD—GYULA 1—0 (1—0) Csongrád. 600 nézó. V.: Szűcs. Gyula: Oláh — Tóth. Alberti (Szilágyi), Resetár, Kiss (Gort- ka) — Steigerwald, Deák, Ko­vács — Kurucz, Szarvas, Ré- pásl . Edző: Sülé István. 13. perc: Bánfi a 16-oson be­lül visszaguritott Maszlagnak, áld kapásból a bal felső sarok­ba zúdított, 18 méterről, 1—0. Az első félidő egyenlő erők küzdelmét hozta, míg a fordu­lás után a gyulaiak kapujuk­hoz szegezték a házigazdákat. Néhány csongrádi kontra ugyan zavart keltett a vendégek ka­puja előtt, ám az élvezetes, küz­delmes mérkőzésen megérde­melten nyert a csongrádi csa­pat, csupaszív Játéka révén. Jó: az egész hazai csapat,, ill. Tóth, Kovács, Répásl. békési se—h. kun b. se 0—0 Tizenegyesekkel 3—5 Békés, 500 néző. V.: Szilágyi. Békés: Pribojszki — Nagy, Ti­sza, Süli, Szakái — Maján (Gyl- mesi), Királyvári, Farkas (Bí­ró) — Simák. Vozár, Bobcsek. Edző: Nagy Mihály. H. Kun B. SE: Gregovszki — Molnár (Dó- da), Lenkefi, Szabó. Endre — Boronkai, Budai, F. Tóth — Argyelán, Berki, Fekete (Mát­rai). Edző: Farkas László. Iramos, de csapkodó játékkal tarkított mérkőzést láthattak a szurkolók, a hazai gárda szinte kapujához szögezte a vendége­ket, de a csatársorban ismét nem volt átütő erő. Így a leír keis katonacsapat szinte anti- futballal jutott a két ponthoz. 11-esek: Simák, Tisza, Bobcsek, ill. Berki. Boronkai, Lenkefi, F. Tóth és Endre belőtte. Ki­hagyta Szakái. Jó: Pribojszki, Süli, Királyvári, ill. Gregovsz­ki, Lenkefi, Argyelán, Fekete. (Nagy Mihály) MEZŐHEGYES—KISKÖRÖS 2-1 (1-0) Mezőhegyes, 500 néző. V.: Keresztúri. Mezőhegyes: Fülöp — Molnár, Kukely, Rédli, Ele­kes — Krecsméri (Zsóri), Ko­vács, Zsidó — Hanga (Pepó), Samu, Pálhidai. Edző: Kozák István. Kiskőrös: Vass — Dus- noki, Szlovák, Szentpéteri, Lut­ter, Beregszászi, Lengyel, Sze­kér, Szűcs, Verebélyi, Sörös. Edző: Tagai János. 12. perc: Samu egyéni alakí­tás után remek gólt lőtt, 1—0. 47. perc: Verebélyi szabadrú­gásból egyenlített, 1—1. 73. perc: három pontot érő gólt fejelt Pálhidai a jobb hosz- szú sarokba, 2—1. Jó: Samu, Fülöp, Kukely, 111. Szűcs, Sörös. OSZTAPENKO—OMTK 3—1 (2—0) Budapest, 200 néző. V.: Ber­ger. Időnként kitűnően játszott a katonacsapat, jobb helyzetki­használás esetén győzelmük na­gyobb különbségű Is lehetett volna. G.: Kőszegi 2, Nahóczki (ll-esből), Illetve Kupeczki. További eredmények: Szege­di VSE—Pénzügyőr 0-1, Kecs­keméti TE—Szentes 1-3, Solt­va d k ért—M isk e 4-1. A Körös csoport állása: 1. Sz. Dózsa 8 1 1 1 27-10 27 2. Gyula 6 2 2 1 20- 9 24 3. Miske 6 1 2 2 20-13 22 4. Békés 5 1 2 3 20-12 19 5. Csongrád 5 1 1 4 14-12 18 6. Szentes 4 2 2 3 14-15 18 7. Pénzügyőr 5- 2 4 18-12 17 8. Mk.-háza 4 2 1 4 13-11 17 9. Soltvadkert 4 1 1 5 19-27 15 10. Mezőhegyes 3 2 1 5 11-16 14 11. SZVSE 4 1 ­6 14-24 14 12. Osztapenko 4- 1 6 16-22 13 13. KTE 2 2 2 5 14-20 12 14. H. Kun B. SE 1 4 1 5 13-22 12 15. OMTK 3 1 ­7 16-17 11 16. Kiskőrös 3- 2 6 21-28 11 ' Megyei I. o. GYOMAENDRŐD— GÁDOROS 2—0 (0—0) ( Gyomaendrőd, 300 néző. V.: Tombor. Gyomaendrőd: Béres — Kéki, Mesterházi, Karácsony, Pataki, Bán, Bukva, Győrfi (Forgács), Tóth, Máté, Gonda. Edző: Bencsik Gyula. Gádoros: Ivanics — Hajdú, Garai, Gab- nai, Pisont I. (Rékasi), Beré- nyi, Virág (Horváth), Lőrin- esik, Orbán, Páli, Pisont H. Edző: Kozmer Imre, Alacsony színvonalú, küzdelmes mérkő­zésen megérdemelt gyomaend- rődi siker született. G.: Tóth (70. p.), Bukva (71. p.). Jó: Bukva, Kéki. Tóth, 111. Iva­nics. (Szabados Ferenc) HATÁRŐR DÓZSA SE— VÉSZTŐ 1—0 (1—0) Orosháza, 200 nézó. V.: Titz. Határőr: Győrfi — Tréfa, Papp, Tóth, Szlopóczkl, Orbán (Kó­rász), Winetter, Szekeres, Ko­vács (Szénás!), Juhász, Tapasz­tó. Edző: Patyl Béla. Vésztő: Agárdi — Háti, Rácz, Magony, Petruzsán, Békés, Hajdú (Nagy I.), Papp, Nagy F. (ötvös), Rith, Rozsos. Edző: Losonczl Zoltán. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen a helyzeteit agyonkombiná­ló Határőr annak köszönheti mind a három pontot, hogy Győrfi az utolsó percben óriá­si bravúrral hárított. A golt a 38. percben Szekeres szerezte. Jó: Tóth, Winetter, 111. Háti, Petruzsán, Rozsos. (Sin Géza) BATTONYA—KÉTEGYHAZA 4—ft (1—0) Battonya, 400 néző. V.: Kalr csó. Battonya: Szilágyi — Ma­gyar Cs„ Hajdara, Pócsik, Lu­kács, Fekete, Töró, Varga, Sza­bó (Juhász), Mákos, Magyar I. (Adler). Edző: Szilágyi János. Kétegyháza: Rotár — Csild, Szlávik, Péter, Tarján, Sipos, Ónodi, Papp, Rotyis, Kiss, Ve­der. Edző: Batke László. A jól játszó hazai csapat végr re kihasználta adódó gólhelyr zeteit a lelkes vendégek elleti. G.: Kiss öngól, Varga, Hajda­ra, Törő. Jó: az egész hazai csapat, illetve Ónodi, Sípos, Szlávik. (Lukács István) KASZAPER- NAGYBANHEGYESI ZALKA TSZ— FÜZESGYARMAT 2—2 (1—2) Tizenegyesekkel: 2—3 Kaszaper. 300 néző. V.: Mol­nár. Kaszaper: Szlávik — Pi- voda, Papp, Baosa, Rábai, Bal­ia, Szivák, Tóth (Jámbor).Lá­da (Medve), Zámboly, Lehocz- ki. Edző: Zalai Antal. Füzes­gyarmat: Bere — Tóth, Kiss, Kristóf, Nemes, Rácz, Varga, Saja, Barta, Lázár, Bacsó. Edzó: Kun Gyula. Változatos, iramos mérkőzé­sen a vendégek már 2—0-ra el­húztak, de a nagy lelkesedés­sel játszó hazaiaknak sikerült kiegyenlíteniük. Kiállítva: Tóth (utánrúgásért). G.: Pivoda (38. p.), Lehoczki (63. p.), 111. Ba­csó (7. és 23. p.). Jó: az egész hazai csapat, ill. Kiss, Kristóf, Saja, Bacsó. (Z. M.) BCS. AGYAGIPAR— MEZÖBERÉNY 2—2 (2—1) 11-esekkel 2-3 Békéscsaba, 100 néző. V.: Makra. Agyagipar: Oláh — Va- lentényi, Gonda, Gajdács, Da- nicska, Galovitz (Bognár), Ja- gyúgy, Turcsek, Tárnok, Lö- rlnczi, Taró. Megbízott edző: Kovács György. Mezőberény: Mosoni — Kohut, Harmati J., Hegedűs (Burai M.), Harmati L„ Bere (Burai L.), Varnyú, Ilyés, Ravasz, Lakatos, Magasi. Edző: Harmati József. A határtalan lelkesedéssel ját­szó mezőberényiek megérdemel­ten vitték el a két pontot. G.: Gonda (5. .p.), Tuosek (ll-esből, 43. p.), ill. Ravasz (10. p.), Ily- lyés (48. p.). A 11-est berúgta: Gonda, Danicska. Kihagyta: Lőrinczi, Jagyúgy, Turcsek ill. berúgta: Burai M., Burai L., Harmati L. Kihagyta: Varnyú. Jó: Gonda, Turcsek, ill. Moso­ni, Illyés, Ravasz, Lakatos. KAMUT— MEDGYESEGYHÁZA 3-1 (3-0) Kamut, 150 néző. V.: Majo­ros. Kamut: Szikora — Ko­vács, Ramos, Antal, Pittner (Csákó), Gazsó. Csejtei (Feke­te), Bora, Antmann, Balogh, Komáromi. Edző: Borgulya Já­nos. Medgyesegyháza: Knap­csik — Hegyi, Kitoljak, Hege­dűs (Katona II.), Katona I., Holecz, Rebon, Plástyik (En­gelhardt), Kukla, Szabó. Vágó. Edző: Zana Mihály. Közepes iramú mérkőzésen a hazai csapat az első félidőben bebiztosította a győzelmet. G.: Gazsó (30. p.), Pittner (32. és 40. p.), ill. Engelhardt (80. p.). Jó: a hazai csapat minden tagja, ill. Kitoljak és Vágó. (Szíancsik János) NAGYSZÉNÁS—SARKAD 2—0 (1—0) Sarkad. 300 néző. V.: Pálfi. Nagyszénás: Bordás — Benko- vics, Nagy, Juhász, Ugró, Kvasz, Kocsányi, Szalka, Szabovik, Se­bestyén. Szpisják: Edző: Moós János. Sarkad: Veress — Tóth II.. Török, Kapros, Sándor, Papp, Szűcs, Szabó, Somogyi (Gurzó S.). Szatmári, Gurzó J. Edző: Szatmári Sándor. A nagyszénáslak nem igazol­ták, hogy listavezetők a bajno­ki tabellán. A hazaiak végig­támadták a mérkőzést, a szá­llásiak két gyors akcióból ér­ték el góljaikat. G.: Sebestyén (42. és 87. p.). Jő: Bordás (a mezőnv leglobbla). Kocsány, Szabovik. ill. Veress. Török, Szatmári. (Burás István) KONDOROS— BEkESSZENTANDRAS 0-4 (0-4) A találkozóról tudósítás nem érkezett ibe. A megyei I. osztály állása: 1. Nagyszénás 10 - - 1 25- 7 3* 2. H. Dózsa SE 9 1 - 1 28- 7 29 3. B.-szenta. 4. Gyomaendrőd 5. Sarkad 6. F.-gyarmat 7. Kamut 8. Battonya 9. Agyagipar 10. Gádoros 11. Vésztő 12. Kétegyháza 13. Kaszaper 14. M.-egvháza 15. Mezőberény 16. Kondoros 6 1 1 3 23-15 21 6-23 18-11 21 5-24 23-17 17 4 2 14 15-15 17 3 3 2 3 12-15 17 42-5 15-15 16 4-34 19-18 15 4-34 8-16 15 3 2 15 10-16 14 41-6 15-26 14 2225 14-19 12 1316 10-19 10 1226 11-20 9 12 17 7-17 8 Ifjúsági eredmények: Gyoma­endrőd—Gádoros 10-0, Battonya —Kétegyháza 5-0, Kaszaper- Nagybánhegyesl Zalka Tsz—Fü­zesgyarmat 0-2. Kamut—Med- Svesegvháza 0-7, Bcs. Agyag- inar—Mezőberény 3-0, Sarkad— Nagyszénás 3-2. Totóeredmények 1. Rába ETO—Vasas 4-2 1 2. ZTE—Videoton 2-2 x 3. E. Frankfurt—Hamburg 0-1 2 4. Karlsruhe—VfB Stuttg. 2-0 1 5. W. Mannh.—B. Münch. 0-3 2 6. Darmstadt—Osnabrück 1-1 x 7. Schalke 04—Bayreuth 4-0 1 8. Blau-W. 90—Wattensch. 1-0 1 9. Ascoli—Juventus 1-1 x 10. Verona—Intern. 0-0 x 11. Pisa—Sampdoria 1-1 x 12. Ancona—Padova 1-0 1 13. Empoli—Taranto 3-2 1 Pótmérkőzésék: 14. Nürnberg—Bayer 1«. 1-1 x 15. MTK-VM—Váci Izzó 4-0 1 16. Bp. HonV.—Dunaújv. 3-0 1 T“1 i ■ 1 BÉKÉS MEGYEI Az MSZMP Békés Megyei Bizottsága és a Békés Megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Arpási Zoltán. Főszerkesztő-helyet­tes: Seleszt Ferenc. Szerkesztőség: Bcs. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Tel.: 27-844, főszerkesztő: 21-401. Kiadja a Békés Megyei Lapkiadó Vállalat, Bcs. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Telefon: 27-844. Felelős kiadó: Csala János. Tele­fon : 26-395. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 43 Ft, egy évre 516 Ft. Kner Nyomda lapüzeme, Bcs., Lenin út 9—21., 5600. Vezérigazgató: Háromszéki Pál. ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzünk meg és nem küldünk vissza.