Békés Megyei Népújság, 1988. szeptember (43. évfolyam, 209-234. szám)

1988-09-26 / 230. szám

1988. szeptember 26., hétfő Végre győzelem I Békéscsabai Előre Sp.—Videoton 1-o (0-0) NB I-es labdarúgó-mérkőzés. Békéscsaba, ezer néző. 'V.: Kur- mal (Varga S., Varga J.). ELŐRE SP.: Gulyás >— Szenti, Ottlakán, Bánd, Fabulya — Csa­tó, Gruborovics, Csanálosi, Horváth L. (Pásztor, 46. 'p.) — Kvasz- ta (Arky, 86. p.), (Szekeres. Edző: Csank János. VIDEOTON: petry — ;Végh, László, Novath, Horváth G. — Má­riás! (Czigány, 66. (p.), Emmer, Gyentl (Kanyok, 66. p.) — Jónás, Csucsánszky, Petres. ■ Edző: Kaszás Gábor. Gólszerző: Kvaszta (63. ip.). Sárga lap: Ottlakán (56. ip.), László (59. p.). Kiállítva: Pásztor (90. p.). Szögletarány: 5:2 >(3:2) a Békéscsaba javára. Csucsánszky két nagy lö­vése vezette be a találkozót, de az elsőt Gulyás hárítot­ta, a másik a kapufa mel­lett hagyta el a játékteret. A 10. percben Kvaszta két csel után lehuppant a 16- oson belül, a játékvezető to- vábbot intett. Aztán Hor­váth G. kapáslövése követ­kezett, de mellé szállt, mi­ként Petres nagy bombája. Két perccel később Jónás lövését Gulyás hárította, a túloldalon pedig Gruboro­vics szabadrúgása halt el Petry ölében. Ezen az olda­lon Petres fejelt, a túlolda­lon Gruborovics ismételhe­tett, de továbbra is vagy az irányzékkal volt baj, vagy a kapusok voltak a helyükön. A 40. percben Szenti jobb oldali beadását Gruborovics estében lőtte kapásból ka­pura, de a jobb oldali léc segített Petryn. Az első fél­idő lefújása előtt Jónás nem tudott kihasználni egy le­hetőséget, miként a másik oldalon Csató sem. A SZÜNET UTÄN beállt Pásztor a jobb oldali szög­letzászlótól belőtt, ám Sze­keres az ötösről csúnyán mellé fejelt. Ottlakán ala­posan fölvágta Gyentit, ami­ért sárga lapot kapott, majd László jutott hasonló sorsra, amikor a kiugró Kvasztát alaposan helyben hagyta. dás olykor tapsra ragadtat­ta a nézőket. A fordulás után új színt vitt a hazaiak játékába az egykori váloga­tott, & játékengedélyét visz- szanyert Pásztor beállítása, a középpályás kitűnően fog­ta össze a csapatot. A bé­késcsabaiak mindenképpen rászolgáltak idei első győ­zelmükre. Jó: Szenti, Ottlakán, Fa­bulya, Gruborovics, Pász­tor, ill. Novath, Jónás, Csu­csánszky. Nyilatkozatok. Csank Já­nos: — Erre a rendkívül fontos találkozóra viszony­lag kevesen voltak kíváncsi­ak, bizonyára azok, akik sze­retik a csapatot, jó hangu­latú mérkőzést láthattak. Si­került legyőzni a kitűnően játszó Videotont, igaz áldo­zatok árán. Kaszás Gábor: — Ebben a bajnokságban Vácott játszottunk hasonló­an, ahol szintén kikaptunk. Jávor Péter TOVÁBBI EREDMÉNYEK: MTK-VM—FTC 2-0 (1-0) Haladás—Veszprém 2-0 (1-0) V. Dózsa—Siófok 0-1 (0-0) Pécs—Tatabánya 1-2 (0-2) Dunaújváros—Vác 0-2 (0-1) Bp. Honvéd—Vasas 2-2 (2-1) 11-esekkel 5-4 ZTE—Rába ETO 1-0 (0-0) A tartalékbajnoksagért Békéscsaba—Videoton 1-1 (0-1). Békéscsaba. 600 néző. V.: Ja- kus. Békéscsaba: Baji (Gazsó) — Kiss A., Zahorán, Horvai (Bajnok), Kiss L. — Belvon, Kanál, Szász (Lipták), Kasik — Papp, Képíró, Udvardi. Edző: Szita László. G.: Udvardi, ill. Király. Jó: Gazsó, Zahorán, Ka­sik, ill. Verebélyi, Kerecsényi. (gyurkó) AZ NB I állása: 1. Tatabánya 2. Rába ETO 3. Vác 4. FTC 5. MTK-VM 6. Siófok 7. Videoton 8. Vasas 9. ZTE 10. PMSC 11. Bp. Honvéd 12. Veszprém 13. Haladás 14. Békéscsaba 15. Dunaújváros 16. Ü. Dózsa 4 1 1 1 12- 8 15 5 - - 2 10- 6 15 4 1 - 2 14- 8 14 4 1 - 2 11- 9 14 3211 13-13 14 4 - 1 2 10- 6 13 4----3 16- 8 12 2 1 3 1 10- 9 11 2 1 2 2 8- 6 10 2122 12-11 10 22-3 7- 6 10 22-3 4- 9 10 2113 7-11 9 1-24 6-11 5 -214 3-13 5 - - 1 6 6-15 1 Kvaszta (jobbra fehér mezben) három pontot jelentő gólja, amit Petry már csak a sze­mével tud követni Fotó: Béla Ottó Metripond SE—Szarvasi Vasas 1-0 (1—0) NB ,II-es labdarúgó-mérkőzés. Hódmezővásárhely, (2 ezer néző. IV.: Kiss. Metripond: fTőth — Hurguly, Miklós, Urbán (Jegest), Molnár — Pásztor, Leindler, Návai, (Kovács — Bárány, Kemenes (Fazekas). Edző: Himer István. Szarvas: Hanyecz — Gebri, Hegyi, Holp, Lip­ták — Fisont, INagy N., Garai (Demjén) — Bakai (FauUk), Szeme­re, Supka. Edző: (Pallagi Róbert. Gólszerző: Bárány |(9. (p.). Sárga lap: Hurguly (19. jp.), Lipták (22. p.), Kemenes (56. p.), Supka (84. jp.), Hegyi (88. ».). Szögletarány: 6:3 (1:2) z Metripond Javára. A 9. percben Pásztor ön­zetlen átadását a szabadon maradt Bárány mintegy hat méterről a bal alsó sarokba lőtte, 1—0. Az első félidőben egyér­telműen fölényben játszottak a hazaiak. Korszerű táma­dásaik rendre veszélyt je­lentettek Hanyecz kapujára, azonban még a kapu torká­ban sem tudták gólra vál­tani fölényüket. A helyzet elügyetlenkedésében Leind­ler járt az élen. Fordulás után rendezte sorait a vendégcsapat. Az elején mezőnyben többet birtokolta a labdát, de rit­kán jutottak el a mérleg­gyáriak kapujáig. A Metri­pond az utolsó negyedórá­ban legalább öt 100' száza­lékos helyzetet dolgozott és hagyott ki. összességében a szarvasiak nem igazolták táblázaton elfoglalt helyü­ket. Jó: Miklós, Pásztor, Leindler, Kovács, ill. Ha­nyecz, Hegyi, Nagy N., Sup­ka. Süli József A Keleti csoport további ered­ményei : Eger—Szolnok 1—0 Jászberény—NYVSSC 0—0 (11-esekkel 2—0) Baja—D. Kinizsi 0—0 (11-esekkei 0—3) DVTK—Ózd 1—0 (0—0) Hatvan—Kazincbarc. 0—1 (0—0) DUSE—KSC 3—2 DMVSC—Szeged 3—2 (1—1) A Nyugati csoport eredményei: Mohács—Sopron 2—1 (1—0) Szekszárd—Komló 0—2 Kaposvár—Keszthely 0—2 (0—1) Oroszlány—BVSC (11-esekkel 3—5) 2—2 Csurgó—Csepel 1­-2 (0—0) Építők SC—Dorog (11-esekkel 2—4; 2—2 (1—0) Volán SC—III. TTVE 0-3 (0—3) Tapolca—Nagykanizsa 3—3 (2—0) (11-esekkel 7—8) A Keleti csoport állása: 1. Metripond 6 - - 1 16- 5 18 2. Szolnok 4 1 - 2 14- 8 14 3. DMVSC 4 1 - 2 10- 7 14 4. Szarvas 2311 7- 6 13 5. D. Kinizsi 2221 8- 5 12 6. Diósgyőr 2 3 - 2 7- 9 12 7. Szeged 3 1 - 2 12- 7 11 8. Kecskemét 3-13 9- 8 10 9. K.-barcika 2 113 7-13 9 10. DUSE 2-23 9-10 8 11. Baja 2 - 2 2 6- 7 8 12. Nyíregyháza 1 1 3 2 7- 9 8 13. Lehel SE 1132 6-11 8 14. Eger 2 1-4 4-9 8 15. Ózd- 2 2 3 5- 8 6 16. Hatvan 1114 4-9 6 A Nyugati csoport állása: 1. Mohács 5 - 1 1 12- 6 16 2. Keszthely 33-1 7- 4 15 3. Nagykanizsa 4 1 - 214-10 14 4. BVSC 3211 9- 7 14 5. Komló 3 1 2 1 10- 4 13 6. Csepel 3 2 - 2 10- 7 13 7. Szekszárd 3 1 1 2 10- 8 12 8. Oroszlány 2122 6- 9 10 9. Bp. Volán 22-3 5- 9 10 10. Rákóczi FC 2113 9-8 9 11. III. kér. TTVE 3 - - 4 9-9 9 12. Dorog 1222 6-8 9 13. Csurgó 1123 6-11 7 14. Sopron 1114 8-10 6 15. Bauxitbányász 1-33 4-8 6 16. Építők- 1 3 3 5-12 5 r NB III TISZA CSOPORT H. ASZTALOS SE— SZEGHALOM 3—2 (0—1) Nyírtelek, 200 néző. V.: Per- ge. Asztalos SE: Holp — Ker­tész, Bihor, Oláh, Farkas — Kalóczkai, Szalontai, Csorba — Mester, Szabó (Jakab), Lu- dánszki. Edző: Siska László. Szeghalom: Szabó — Nagy, Csorba, Kovács, Zsombok J. — Csák, Kozák (Ürr), Macskin — Zsombok A., Bress, Lukács. Edző: Búza Barna. 10. perc: a kapura törő Zsom­bok Attilát 20 méterre a ka­putól szabálytalanul akadályoz­ták, a szabadrúgást Bress a jobb alsó sarokba csavarta, 0—1. 50. perc: hazad támadás vé-* gén a kapufáiról kipattanó lab­dát Mester három méterről a kapuba fejelte, 1—1. 65. perc: Ludánszki a lesre játszó vendégvédők között ki­lépett, és biztosan lőtt a háló­ba, 2—1. 70. perc: Zsombok J. jobb oldaliról Zsombok Attila elé ívelte a labdát, kinek pontos beadását Csák fejelte a hálóba, 2—2. 85. perc: a csereként beállt Jakab kapu előtti nagy kava­rodásból megszerezte a győztes gólt, 3—2. 87. perc: a hazai Ludánszki büntetőt hibázott. Sportszerű mérkőzésen a sár­rétiek tisztesen helytálltak, de a hazai pálya előnye döntött. Jó: Ludánszki., Kalóczkai, Sza­bó, ill. Gsorba, Kovács, Zsom­bok A., Bress. Papp Gyula KÖRÖS CSOPORT BÉKÉS-OSZTAPENKO 4—0 (2—0) Békés, 400 néző. V.: Németi. Békés: Pribojszki — Nagy T., Tisza, Süli, Kondacs — Szakái, Fehér, Király vári — Simák, Bobcsek (Bognár), Vozár (Ma­ján). Edző: Nagy Mihály. Osz- tapenko: Gáspár (Székely) — Lipők, Makász, Horváth, Lu­kács — Lengyel, Szeitl, Ma- hóczki — Mészáros, Farkasházi, Dunai. Edző: Túri István. 6. perc: Kondacs 30 méteres, nagy lövése a léc alá vágódott, 1—0. 15. perc: Királyvári szöglet- értékű szabadrúgását Fehér so­dorta a hálóba. 2—0. 57. perc: Királyvári szögletét Tisza bólintotta öt méterről a gólvonal mögé, 3—0. 73. perc: Simák futott el, és egy szép csel után a felső sa­rokba csavart, 4—0. A mezőnyben jói kombináló Osztapenko ellen a feljövőben levő hazai csapat a középpá­lya gyors átjátszásának, illetve a kapu előtti helyzetfelismerés­nek köszönhetően biztosan nyert. Jó: Tisza, Kondacs, Ki­rály vári, Fehér. Simák, ill. Lengyel (a mezőny legjobbja). Nagy Mihály Tibor SZEGEDI VSE— OROSHÁZA 4—3 (2—0) Szeged, 300 néző. V.: Gerber. Mindjárt a mérkőzés elején ma­gához ragadta a kezdeménye­zést a hazai együttes. Ennek eredménye meg is mutatkozott, hiszen a szünet előtt már 0- ra vezetett a vasutascsapat. A fordulás után azonban a hazai­ak részére jött a hidegzuhany, és az orosháziak nemcsak egyenlítettek, hanem még a ve­zetést is megszerezték. A talál­kozó hajrájában azonban fel­javult a szegedi csapat közép­pályás sora és ez elegendő volt ahhoz, hogy a Tisza-parti együt­tes megfordítsa a mérkőzés eredményét. összességében a győzelmet jobban akaró, lelkesebb szege­diek megérdemelten szerezték meg a három bajnoki pontot. G.: Süli 2. Deák, Simái S., 111. Nagy, Papp, Deák. Jó:Hojszák. Molnár Cs., Deák, Süli, ill. öl­lel, Papp. SZEGEDI DÓZSA— MEZŐHEGYES 2—0 (1—0) Mezőhegyes, 600 néző. V.: Nagy Z. Szeged: Csehó — Var­ga, Kálmán, Kántor, Orosházi — Fábián, Kurucz, Kőhalmi — Apró, Batik, öze. Edző: Ku­rucz István. Mezőhegyes: Fü- löp — Hanga, Kukely, Elekes, Krecsméri — Harangozó. Ko­vács S., Burai — Zsidó (Zsóri), Samu (Molnár), Pálhidai. Edző: Kozák István. 25. perc: a vendégek 1/1-esből öze révén megszerezték a ve­zetést, 1—0. 70. perc: ártalmatlannak lát­szó helyzetből Apró szemfüles gólt lőtt, 2—0. A győzelmet jobban akaró vendégek megérdemelten sze­rezték meg a három pontot. Jó: Orosházi, Kőhalmi. A hazaiak közül senkit sem lehet kiemel­ni. dr. Kató János GYULA—SZENTES 0—0 11-esekkel 4—3 Szentes, 500 néző. V.: Farkas. Élénk iramban kezdődött a mérkőzés. A vendégek főként Újvári révén a jobb 6zélen ve­szélyeztettek. Ebben a játék­részben a kapuk felváltva fo­rogtak veszélyben. A második félidőben a szentesiek fokoza­tosan átvették az irányítást, és tartósan mezőny fölényben ját­szottak. A vendégek nem iga­zolták a tabellán elfoglalt he­lyüket, a hazaiak összességében jobb benyomást keltettek. A büntetőrúgások első sorozata döntetlenül végződött. A foly­tatásban Kurucz belőtte a bün­tetőt, míg Kecskés hibázott. Jó: Stegirwald, Újvári, Kovács, ill. Janiga, Olasz, Vörös. SÖLTVADKEflT— MEZÖKOVACSHAZA 1—0 (0—0) Soiltvadkert, 800 néző. V.: Ke­resztúri. Soltvadkert: Mayer — Marosi, Zsiklia, Cseh, Szellák — Végi, Juhász (Borboly), Katzen­bach — Vadász, Somogyi, Sza­bó. Edző: Linka József. Mező- kovácsháza: Petrás — Balázs (Szabó), Kovács F., Török, Ko­vács Z. — Plástyik, Nagy, Kö­teles (dr. Pertich) — Mocsári, Schmidt, Kolozsi. Edző: Sári Ferenc. 66. perc: Vági kitűnő, bal ol­dali beadása Juhász elé hullott, aki látványos kapáslövésből a bal oldali sarokba talált, 1—0. Az első játékrészben a ha­zaiak számtalan helyzetet ki­dolgoztak, de egyet sem tud­tak értékesíteni. A fordulás után visszaesett a Soltvadkert, valamelyest följavult a mező­kovácsházi csapat, de végül a hazai csapat — ha szerencsés góllal is — otthon tartotta a három pontot. Jó: Mayer, Cseh, Vági, Juhász, ill. Petrás. Ko­vács Z., Mocsári, Schmidt. További eredmények: Csong- rád—H. Kun B. SE 2—0 (1—0), Pénzügyőr—Kiskőrös 5—0 (4—0)., Kecskeméti TE—Miske 0—0 (11- esekkel 4—2). A KOROS CSOPORT ÁLLASA: 1. Sz. Dózsa 5 1 - 1 15- 4 17 2. Gyula 4 2 1 ­11- 5 17 3. Békés 4 1-2 17- 8 14 4. Miske 3 12 1 12- 7 13 5. Szentes 3 12 1 8- 7 13 6. Csongrád 3 1 1 2 10- 7 12 8. Pénzügyőr 3 - 1 3 12- 9 10 8. KTE 2 12 2 9- 7 10 9. Mk.-háza 2 113 5-7 9 10. Mezőhegyes 2 113 7-11 9 11. Soltvadkert 3 - - 4 8-13 9 12. Kun B. SE 12 13 8-12 8 13. SZVSE 2 1-4 9-18 8 14. Osztapenko 2-14 7-11 7 15. Kiskőrös 2-14 12-19 7 16. Orosháza 11-5 8-13 5 ! Megyei 1. o. GYOMAENDRŐD— BCS. AGYAGIPAR 2—1 (0—0) Gyomaendrőd, 300 néző. V.: Majoros. Gyomaendrőd: Béres — Balázs, Pataki, Mesterházi, Ka­rácsony, Bukva, Tóth, Máthé, Forgács, Győrfi, Gonda (Ra­fael). Edző: Bencsik Gyula. Agyagipar: Vidovenyecz — Da- nicska (Valentinyi), Gonda, Nagy, Gajdács, Jagyugy, Tár­nok, Turcsek, Galovicz (Bódi), Bella, Lőrinczi. Mb. edző: Ko­vács György. Közepes színvonalú, küzdel­mes mérkőzésen a hazaiak megérdemelten nyertek. Jó já­tékvezetés! G.: Gonda (49. p.), Mesterházi (70. p.), ill. Lőrinczi (89. p.). Jó: Bukva, Mesterházi, Pataki, ill. Vidovenyecz, Gonda. (Szabados Ferenc) H. DÓZSA SE— BEKESSZENTANDR. 4—0 (2—0) Orosháza, 350 néző. V.: Búzás. H. Dózsa: Győrfi — Tréfa, Papp, Krizsán, Szekeres (Csorba), Vi- netter, Korász, Orbán, Juhász (Lonovics), Szénási. Edző: Patyi Béla- Békésszentandrás: sza­kács — Paraszt, Csík, Bódi, Ta­si, Virág III., Fedorjak, Petykó, Kondacs, Horváth I., Virág I. (Medveczki). Edző: Koltai La­jos. Magas színvonalú játékvezetés mellett, sportszerű mérkőzésen, a jó játékerőt képviselő Békés­szentandrás ezen a találkozón nem igazolta hírnevét. G.: Ko­rász, Juhász, Orbán, Lonovics. Jó: az egész hazai csapat, ill. Szakács, Tasi, Petykó, Kondacs. (Sín Géza) BATTONYA—KONDOROS 3—2 (0—1) A találkozóról nem kaptunk részletes tudósítást! kaszaper-nagybAnh.— MEZŐBERÉNY 2—0 (1—0) Kaszaper, 1000 (!) néző. V.: Szilágyi. Kaszaper: Sajgó — Pi- voda (Pajkó), Kormányos, Kun, Rábai, Balia S., Szivák, Jámbor, Balia J., Péli, Lehoczki. Edző: Zalai Antal. Mezőberény: Mo- soni — Acs, Harmati J., Har­mati L., Jakab, Kocsor, Ravasz, Vamyú, Kohut, Hegedűs, Laka­tos. Edző: Harmati József. Iramos, színvonalas találko­zón, a játék összképe alapján a hazaiak sikere megérdemelt. G.: Péli (22. p.), Pajkó (65. p.>. Jó: Pajkó, Szivák, Jámbor, Péli, ill. Mosoni, Harmati J., Lakatos. (Z. M.) FÜZESGYARMAT-VÉSZTŐ 2—0 (1—0) Füzesgyarmat, 250 néző. V.: Nagy. Füzesgyarmat: Kun — Tóth, Kiss, Kristóf, Nemes, Rácz, Varga, Saja, Erdei (Bar- ta), Lázára Jónás. Edző: Kun Gyula. Vésztő: Agárdi — Háti, Rácz (ötvös), Varga, Nagy, Ba­kos, Hajdú (Papp), Rácz II., Gorbai, Rith, Petruzsán. Edző: Losonczi Zoltán. A hazai csapat lelkes és fe­gyelmezett játéka alapján meg­érdemelten szerezte meg a győ­zelmet. G..: Jónás (27. p.), Bar- ta (48. p.). Jó: A hazai csapat minden játékosa, míg a vendé­gek közül senki sem nyújtott átlagon felülit. (Szabó László) KAMUT—KÉTEGYHÁZA 2—0 (1—0) Kamut, 300 néző. V.: Varga. Kamut: Szikora — Kovács L., Osejtei, Antal, Csákó, Gaizsó, Fekete (Kovács S.), Bora (Sze­rencsi), Antman, Balogh, Ko­máromi. Edző: Borgula János. Kétegyháza: Kiss — Csáki (Ro- tár Gy.), Szlávik, Rotár P., Ve­der, Sipos, Molnár (Tarján), Ónodi, Papp, Bányai, Grósz. Edző: Batke László. Az újoncok összecsapását nagy küzdelem jellemezte, melyből a jobban akaró hazaiak kerültek ki győztesen. G.: Antman, Ko­vács S. Jó: Antal Csákó, Ant­man, Komáromi, ill. Szlávik, Rotár P., Papp. Szlancsik Já­nos) SARKAD—GÁDOROS 7—0 (3—0) Sarkad, 250 néző. V.: Szeles. Sarkad: Veres — Somogyi, Tö­rök, Tóth I. (Soós), Tóth II., Szűcs, Hirka, Papp, Szabó (Sztojka), Szatmári, Gurzó J. Edző: Szatmári Sándor. Gádo­ros: Ivanics — Hajdú, Garai, Gabnai, Pisont P., Berényi, Horváth, Lőrinosik, Orbán, Pá­li, Pisont Z. Edző: Kozmer Im­re. A minden csapatrétszben job­ban játszó hazaiak megérde­melten győztek, még ilyen arányban is. Kitűnő játékveze­tés. G.: Gurzó J. 3, Szatmári 2, Tóth II., 11-ősből, Szűcs. Jó: Szűcs, Gurzó J., Szatmári, Tö­rök, ill. Ivanics, Orbán, Páli. (Burás István) A Medgyesegyháza—Nagyszénás mérkőzés elmaradt. A megyei I. osztályú bajnokság állása: 1. H. Dózsa SE 2. Nagyszénás 3. B.-szentandrás 4. Gyomendrőd 5. Sarkad 6. Kétegyháza 7. Kamut 8. Agyagipar 9. Kaszaper 10. Füzesgyarmat 11. Battonya 12. Vésztő 13. Mezőberény 14. Medgyesegyh. 15. Gádoros 16. Kondoros 6 1 - - 19- 2 20 5 - - 1 10- 5 15 41-2 16-12 14 4 - 1 2 11- 7 13 3-22 15-10 11 31-3 10-11 11 2212 8- 9 11 3-13 14-13 10 22-3 9-12 10 3 - - 4 0-10 9 3 - - 4 9-12 9 21-4 7-15 8 1123 6-9 7 1113 3-6 6 I- 33 5-14 6 II- 5 6-10 5 Ifjúságiak: Gyomaendrőd— Bcs. Agyagipar 4—0, Battonya— Kondoros 5—2, Kaszaper-Nagy- bánhegyes—Mezőberény 2—1, Füzesgyarmat—Vésztői 3—0, Ka­mut—Kétegyháza 2—2, Medgyes­egyháza—Nagyszénás 1—2, Sar­kad—Gádoros 2—1. Totóeredmények 1. MTK-VM—FTC 2—0 1 2. Békéscsaba—Videoton I—0 1 3. PMSC—Tatabánya 1—2 2 4. Ancona—Genoa 0—2 2 5. Avellino—Brescia 1—0 1 . 6. Barletta—Samben. 4—1 1 7. Cosenza—Cermonese 0—1 2 8. Empoli—Messina 1—0 1 9. Licata—Taranto 1—1 x 10. Monza—Catanzaro 0—0 x 11. Parma—Padova 1—1 x 12. Piacenza—Udinese 0—0 x 13. Reggina—Bari 1—1 x POTMÉRKOZÉSEK: 14. Dunaújváros—Váci ízzé 0—2 2 15. Haladás—Veszprém 2—0 1 16. Ü. Dózsa—Siófok 0—1 2 BÉKÉS MEGYEI IZHilUFTiltj Az MSZMP Békés Megyei Bizottsága és a Békés Megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Arpási Zoltán. . Főszerkesztő-helyet­tes: Seleszt Ferenc. Szerkesztőség: Bcs. PL: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Tel.: 27-844, főszerkesztő: 21-401. Kiadja a Békés Megyei Lapkiadó Vállalat, Bcs. PL: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Telefon: 27-844. Felelős kiadó: Csala János. Tele­fon: 26-395. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 43 Ft, egy évre 516 Ft. Kner Nyomda lapüzeme, Bcs., Lenin' út 9—21., 5600. Vezérigazgató: Háromszéki Pál. ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzünk meg és nem küldünk vissza. A 63. percben született meg a mérkőzés egyetlen gólja, amikor Pásztor jobb oldali szöglete után Szeke­res az ötös sarkáról vissza­játszott Csanálosinak, aki­nek viszont nem jött jól láb­ra a labda, így tovább tol­ta a berobbanó Kvasztának, aki futtából, a jobbösszekö­tő helyéről, a jobb alsó sa­rokba lőtt, 1—0. Kanyok lőtt fölé az egyik oldalon, Petry kapuja előtt pedig Csanálosinak volt le­hetősége, de mellé durran- tott. A 85. percben Kvaszta beadására kivetődött Petry, a labda kipattant róla, de Szekeres visszahelyezte az ölébe. Már mindenki az óráját nézte, amikor Czi­gány visszarántotta Pász­tort, a békéscsabai középpá­lyás visszarúgott, amiért a ■ hazaiak kedvencét a játék­vezető kiállította. Mindkét csapat nagy elán­nal vetette a küzdelembe magát, nyílt sisakkal roha­moztak, s látszott, hogy ha­mar dűlőre szeretnék vinni a dolgot. Mindig a 16-óson belül pattogott a labda, ám az irányzékkal gyakorta baj volt, más esetben a kapu­sok eredményesen hárítot­tak. A lendület egy pillanat­ra sem hagyott 'alább, s egy- egy formás, tetszetős tárna-