Békés Megyei Népújság, 1988. május (43. évfolyam, 103-129. szám)

1988-05-02 / 103. szám

í 1988. május 2., hétfő SPORT SPORT SPORT Élen a debreceni trió Szombaton délután Gyulán ismét „hatpályás” salakmotoros versenyt rendeztek, méghozzá külföldiekkel „megtűzdelt” f rangos mezőnnyel. A viadal teljes hazai, pontosabban deb­receni sikert hozott, hiszen a sorrend így fest: 1. Adorján Zoltán, 2. Tihanyi Sándor, 3. Bódi László. (Amíg ez kiala­kult, annak történéseit keddi lapunkban részletezzük) Fotó: Béla Ottó Hrapatijé a harmadik A Cardiff! súlyemelő Európa- bajnokság negyedik utolsó előt­ti napján az a feladat várt Bu­da Attilára és Szanyi Andorra, hogy feledtessék a csütörtöki magyar fiaskót. Buda Attila, aki a tavalyi vi­lágbajnokságon hetedik, az Eu- rópa-bajnokságon pedig hatodik volt, a szakítás után a negye­dik helyről várhatta a folyta­tást. Hrapatij, a lökés világcsúcs­tartója 225 kilón biztosított, majd rögtön 235-re ugrott, amit egészen könnyedén röpített a feje fölé. Ezzel saját régi világ­csúcsát javította taieg másfél ki­lóval. Marinov és Szulejmanoglu után Hrapatij a harmadik súly­emelő az EB-n, aki új világ­rekordra volt képes. Buda Attila is helytállt a ki­élezett viadalban, 4. lett össze­tettben is. Totóeredmények 1. Haladás—Ü. Dózsa 2 2. Bába ETO—MTR-VM X 3. Váci Izzó—Ferencváros 1 4. Uerdingen—Leverkusen 1 5. Stuttgart—Hamburg X 6. Kaiserslautern—B. München 1 7. Ulm—Remscheid! 1 8. Solingen—Düsseldorf 2 9. Empoli—Verona 1 10. Intern.—Sampdorla 1 11. Napoli—Milan J 2 12. Taranto—Cremonese 1 13. Triestina—Lazio 1 PÖTMERKOzESEK : 14. Juventus—Torino 1 15. VfL Bochum—Dortmund 1 16. St. Pauli—Wattenscheid 1 Ünnepi pdldzSn A hét végén történt a labda­rúgó pályákon. Szolnok—Bp. Volán 1—0 (0—0) Ózd—Nagykanizsa 2—1 (1—1) Kazincbarcika—Szeged 1—1 (1—1) Csepel—Dunaújváros 2—2 (1—1) Metripond—SBTC 1—0 (0—0) Veszprém—DVTK 3—1 (1—1) Szekszárd—Eger 1—2 (1—0) III. kér.—Ajka 4—2 (1—2) NYVSSC—Építők SC 3—1 (1—0) Komló—KSC 3—2 (0—1) az nb ii Élmezőnye: 1. Veszprém 2. Dunaújv. 3. Ózd 4. Szeged 5. Szolnok 6. Diósgyőr 30 17 5 8 40-23 39 30 14 8 8 49-32 36 30 12 12 6 36-25 36 30 13 9 8 46-26 35 30 15 5 10 49-43 35 30 15 4 11 38-42 34 KB III TISZA CSOPORT HAJDÚBÖSZÖRMÉNY— SZEGHALOM 0—0 Hajdúböszörmény, 1200 néző. V.: Tombor. Hajdúböszörmény: Gencsi — Kóka, Csatári, Kapu­si, Burai — Pipó, Kebelei, Nagy — Gajdán, Papp, Bezzeg. Edző: Lipők Lajos. Szeghalom: Do­hány — Nagy, Csorba, Lipták (Kovács), Tar — Szarvas, Macs- kin. Lukács (Elekes) — Zsom- bok A., Bress, Zsombok J. Edző: Farkasinszky András. A hazaiak próbálkozásait a sárrétiek taktikus játékukkal megfékezték. Jó: Nagy, Kebe­lei, Burai, ill. Csorba, Tar, Ko­vács, Zsombok A. CSONGRAD— MEZÖKOVACSHAZA 4—1 (2—1) Csongrád, 2000 (I) néző. V.: Berger. Mezőkovácsháza: Faze­kas — Szabó, |Kovács, Zámbori, Hovorka — Balázs, Köteles, Vá­gó (Bartyiik) — Pallagi, Schmidt, Kolozsi. Edző: Batke László. 11. perc: Vágó beadásából Kö­teles ért el gólt, 0—1. 35. perc: a kiugró Kérit Fa­zekas elhúzta, ll-es, amelyet Maszlag értékesített, 1—1. 45. perc: Apró biztosan talált a hálóba, 2—1. 56. perc: Apró megismételte korábbi alakítását, 3—1. 57. perc: Fehér beadását Paj- kó fejelte a kapuba, 4—1. 80. perc: Soós elütötte Hovor- kát, ll-es! Schmidt lövését a kapus kivédte. Főleg a második félidőben nyújtott teljesítményével nyert a hazai csapat, a lelkesen Ját­szó mezőkovácsháziak ellen. Jő: Soós, Kálmán, Maszlag, Apró, ill. Schmidt/ KÖRÖS CSOPORT SZARVAS—BÉKÉS 6—1 (2—1) Szarvas, 1000 néző. V.: Miklós. Szarvas: Hanyecz — Paulik, Hegyi, Plástyik, Holp — Dem- jén, Maján (Alberti), Gebri (Czigládszki) — Pisont, Márton, Aranyos. Edző: dr. Petróczy Gá­bor. Békés: Dávid — Süli, Ti­sza, Szakái, Királyvári (Far­kas) — Kondacs, Fehér, Rácz — Antal, Fodor (Vozár), Bognár. Edző: Szűcs Mihály. 21. perc: Aranyos szöglete után Hegyi a Jobb alsó sarok­ba fejelte a labdát, 1—0. 42. perc: Rácz Jobb oldali be­adását Bognár közelről továb­bította a kapuba, 1—l. 44. perc: Aranyos remek in­dítása után Márton a kifutó Dávid mellett az üres kapuba gurított, 2—1. 47. perc: Aranyos beadását Márton fejjel továbbította a hálóba, 3—L 56. perc: ismét Aranyos rúg­hatott szögletet, és Hegyi ezút­tal is a hálóba továbbított, 4—1. 67. perc: szarvasi támadás után Márton Alberti elé tálalt, aki öt méterről a bal alsó sa­rokba lőtt, 5—1. 84. perc: Márton a félpályá­ról indulva szerezte meg a ha­todik gólt, 6—1. Fordulás után a szarvasiaknak kedvezett a békési védelem Já­téka, és ez a gólokban is kife­jezésre Jutott. Jó: Aranyos (a mezőny legjobbja). Hegyi, Már­ton, ill. Kondacs. Csabai Pál MISKE—GYULAI SE 2—1 (1—0) Gyula, 1000 néző. V.: Bubori. Miske: Tasnádi — Jagicza, Goldschmidt, Hubert, Miskolczi — Pongó (Hajerbacher), Tóth, Pesti, Kákonyi — Bognár (Pet- recz), Pécsi. Edző: Molnár Fe­renc. Gyula: Oláh — Tóth, Ko­vács, Szilágyi, Mohácsi — Me­gyebíró, Burai, Tapasztó (Rese- tár) — Argyelán, Répási, Jónás (Zsidó). Edző: Sülé István. 2. perc: egy kipattanó labdát Tóth értékesített, 1—0. 51. perc: Bognár a Jobb szé­len húzott el, szépen adott a belül üresen maradt Tóth elé, aki ismét eredményes volt, 2—0. 87. perc: a 16-osra betörő Re- setárt a vendég védők buktat­ták, a büntetőt a sértett lőtte a hálóba, 2—1. Az első félidőben a gyors vendéggól ellenére a hazai csa­pat némi fölénye volt érezhető. A második félidőben a vendé­gek előnyük birtokában nyu- godtabban Játszhattak, s ösz- szességében megérdemelt győ­zelmet arattak. Jó: Bognár, Goldschmidt, Kákonyi, ill. Tóth, Szilágyi. Jenei Kálmán KTE—OMTK 3—2 (1—1) Kecskemét, 300 néző. V.: Ba­lázs. KTE: varga — Lipők, Gál, Nagy, Bukó — Érsek, Kovács, Seres — Horváth, Kiss, Vági. Edző: Linka József. OMTK: öl­lel — Fabisz, Hegedűs J., Ár­vái, Kiss J. — Homonnal, Már­ki (Nagy), Kupeczki (Szatmári) — Magyar, Papp, Somogyi. Edző: Szendrei Béla. 13. perc: Hegedűs menteni akart, és a saját kapuja Jobb felső sarkába talált, öngól, 1—0. 30. perc: Homonnai 25 méte­res lövése a bal felső sarokban kötött ki, 1—1. 55. perc: kapu előtti kavaro­dásban Kovács ismerte föl leg­jobban magát, s a bal felső sa­rokba lőtt, 2—1. 58. perc: Nagy ugrott ki, a ka­puson is átemelve lőtt a háló­ba, 2—2. 75. perc: vági beadását Hor­váth közelről a hálóba pöcköl­te, 3—2. Az első félidő szoros volt, a második félidőben fölénybe ke­rült a hazai csapat. Jó: Bukó, Érsek, Kiss, ill. Fabisz, Homon­nal. További eredmények: Baja- Martfű 4—0 (0—0), Szegedi Dó­zsa—H. Kun B. SE 3—1 (1—1), Kalocsa—II. Szabó L. SE 2—4 (1—2). Soltvadkert—Szentes 0—0. Megyei I. o. H. DÓZSA SE—SARKAD 3—1 (0—0) Orosháza, 300 néző. V.: Kal- csó. H. Dózsa SE: Győrfi — Tréfa, Szlopóczkl, Tóth, Ele­kes, Rubóczki, Csorba, Lono- vics (Krizsán), Nagy, Gortka, Szénási. Edző: Cziráki József. Sarkad: Pribojszkl — Gurzó S., Sándor, Szűcs, Tóth, Kocsis (Sztojka), Szatmári, Török, Gurzó J., Papp, Kesztyűs. Edző: Szatmári Sándor. 50. perc: Csorba beadásából Szénási a bal sarokba lőtt, 1—0. 61. perc: csorba 18 méterről váratlanul kapura lőtt, mely a meglepett kapus mellett a háló­ban kötött ki, 2—0. 80. perc: Nagy kitűnő indítá­sából Krizsán volt eredményes, 3—0. 90. perc: kavarodás támadt a Határőr kapuja előtt, Szatmárit megrúgták a 16-oson belül, ll­es! A büntetőből Kesztyűs állí­totta be a végeredményt, 3—1. Az első félidő eredménytelen Játéka után a második játék­részben a hazaiak megérdemelt, biztos győzelmet arattak. Jó: Győrfi, Elekes, Csorba, Gortka, 111. Pribojszkl, Török, Gurzó J., Kesztyűs. (Sín Géza) CSORVAS—BATTONYA 0—0 Csorvás, 250 néző. V.: Vezér. Csorvás: Kiss — Seres, Pászka, Zana, Varga, Hürkecz, Popol, Lónál, Taró (Béres), Varga I., Evanics. Edző: Plesovszki Mi- nály. Battonya: Szilágyi — Bo- ár, Hajdara, Pócsik, Simon, Má­kos, Magyar I., Juhász, Molnár, Agócs I„ Magyar Cs. Edző: Szilágyi János. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen egyik csapat sem érdemelt volna két pontot. Jó: Pászka, ill. Hajdara. (Lestyán Mihály) BÉKÉSSZENTANDRAS— KASZAPER­NAGYBÁNHEGYES 3—0 (0—0) Kaszaper, 450 néző. V.: Pálfi. Békésszentandrás: Szakács — Tóth, Csík, Bódl, Tasi, Do­hány, Virág, Medveczki, Kon­dacs, Horváth, Kiss. Edző: Kol- tai Lajos. Kaszaper: Szobek — Pivoda, Papp, Kun, Kőszegi, Nagy, Juhász (Zámboly), Szál­ka, Bállá, Péli, Rábai. Edző: Patyi Béla. 48. perc: a jobb szélre beadott labdát Virág a hálóba bólintot­ta, 1—0. 56. perc: Szobek a hálóba lőtt, 2—0. 86. perc: Bódi 22 méteres lö­vését Szobek belőtte, 3—0. A gyenge napot kifogó haza­iak ellen megérdemelt vendég- győzelem született. Jó: a ven­dégcsapat minden tagja, ill. Kun. (Zámboly Mihály) MEZÖBERÉNY—GÁDOROS 3—3 (3—1) Mezőberény, 400 néző. V.: Végvári. Mezőberény: Mosoni— Harmati J., Ilyés, Harmati L., Balogh Zs. (Jakab, Magosi), Kvasz P., Vamyu, Rácz, Bob- csek, Bíró, Hegedűs. Edző: Kvasz János. Gádoros: Verók— Héjas I., Garai, Lőrincsik (Ré- kasi), Szőke, Pisont I., Páli, Ple­sovszki, Csontos, Pisont II., Hé­jas II. Edző: Lenti József. 21. perc: Héjas II. a 16-osról a bal elsó sarokba rúgta a lab­dát, 0—1. 30. perc: Kvasz P. Jobb oldali beadása után Balogh Zs. 16 mé­terről a bal alsó sarokba lőtt, 1—1. 32. perc: Bobcseket a kapus buktatta az ötös sarkánál, ll-es! A büntetőt Kvasz P. értékesí­tette, 2—1. 45. perc: Bíró elment a jobb oldalon, és a rövid sarokba a léc alá lőtt, 3—1. 60. perc: Jakab buktatta Pi­sont I.-et a 16-oson belül, ll-es! Pisont II. megszerezte a gádo- rosiak második gólját, 3—2. 88. perc: Héjas IL lövése egy védő lábát érintve a kapuba Ju­tott, 3—3. Két ellentétes félidő után a találkozó végére mindkét csa­pat elfáradt, így reális ered­mény született. Jó: Harmati J„ Kvasz P., Varnyu, ill. Pisont I., Pisont II., Héjas II. (Schupké- gel Adám) BCS. AGYAGIPAR— FUZESGYARMAT 3—3 (0—0) Békéscsaba, 50 néző. V.: Dér. Agyagipar: Vidovenyecz — Vígh, Gajdács, Nagy L. (Tárnok), Ga- lovicz, Jagyugy, Kiss A., Lipták, Turcsek, Lőrlnczi, Bella. Edző: Herczegfalvi Gábor. Füzesgyar­mat: Bere — Tóth (Gyánl), Csák, Kristóf, Bacsó, Kiss, Pil­lér, Saja, Varga, Huszár, Földi (Erdős). Edző: Bökfi János. 47. perc: jobb oldali támadás végén a jókor érkező Pillér kö­zelről a kapuba helyezett, 0—1. 50. perc: bal oldali szöglet után a szemfüles Lőrlnczi szép gólt lőtt, 1—1. 52. perc: Galovicz beívelt sza­badrúgását Bella a hálóba fejel­te, 2—1. 62. perc: Galovicz pontos át­adását Lőrinczi értékesítette, 3—1. 72. perc: Csák futott el a szé­len, s visszaadott labdáját Pillér a hosszú sarokba vágta, 3—2. 84. perc: Pillér indításával Csák futott el, s egy csel után beállította a végeredményt, 3—3. Az Agyagipar a tavaszi sze­zon eddigi leggyengébb játékát nyújtotta. A gyarmatiak több helyzetet dolgoztak ki, lelkes Já­tékukkal akár a győzelmet is megszerezhették volna. Jó: Vi­dovenyecz, ill. az egész vendég­csapat. (Uhrin János) MEZŐHEGYES— medgyesegyhaza 2—0 (o—0) Mezőhegyes, 350 néző. V.: Szi­lágyi. Mezőhegyes: Vass — Molnár, Pepó, Krecsméri (Réd- li), Harangozó, Vígh, Kovács S„ Zsóri, Hanga, Csordás, Samu (Pálhidai). Edző: Kozák István. Medgyesegyháza: Knapcsik — Hegyi (Krajcsi), Prekop, Gel- lény, Cseh, Vágási, Holecz, Kiss, Kovács, Szabó, dr. Pertich (En­gelhardt). Edző: Tóth Miklós. 49. perc: Csordás egy csellel lerázta védőjét, középre ívelt, s Pálhidai a hálóba fejelt, 1—0. 72. perc: Pepó élesen belőtt szögletéből Vígh a bal alsó sa­rokba fejelt, 2—0. Sok hibával tarkított találko­zón a gyengélkedő hazaiak és a lelkesen Játszó vendégek pár­harcában a táblázaton elfoglalt különbség e délutánon nem mu­tatkozott meg. Jó: Molnár, Csordás, ill. Vágási, Kiss. (Dr. Kató János) NAGYSZÉNÁS— GYOMAENDRÖD 2—0 (2—0) Nagyszénás, 1000 néző. V.: Te- renyei. Nagyszénás: Pajkó — Nagy M., Szabovik, Tóth Z„ Bé­kési, Nagy A., Ugró, Filyó (Jám- borcsik), Kovács, Kvasznovszki, Pelyák (Sebestyén). Edző: Moós János. Gyomaendrőd: Nagy — Bán, Szilágyi, Vári, Mesterházi, Bukva, Pataki. Fedorjak, Máté (Gera), Győrfi (Forgács T.), oGnda. Edző: Bencsik Gyula. 16. perc: Kvasznovszki az ötös sarkáról a hosszú sarokba csúsz­tatta a labdát, 1—0. 28. perc: Ugró 20 méterről a jobb felső sarokba bombázott, 2—0. 36. perc: a vendégek közül Fedorjákot durva játékért a játékvezető kiállította. Végig nagy iramú, legna­gyobbrészt szikrázóan kemény mérkőzést vívtak a csapatok. Jó: az egész hazai csapat, ill. Vári, Mesterházi. (Szabó Ár­pád) VÉSZTŐ—KONDOROS 1—0 (1—0) Vésztő, 450 néző. V.: Hra- bovszki. Vésztő: Agárdi — Lá­zár, Balogh, Háti, Magony, Ba­kos, ötvös, Papp, Nagy (Rein­hardt), Rith, Petrusán (Kraj- csó). Edző: Himer József. Kon­doros: Ancsin — Zöldi, Nagy, Sonkoly, Sárosi, Szász, Brlázs, Bartóki, Filipinyi, Kurucz, Su- tyinszki. Edző: Kunstár János. 34. perc: egy kezezés miatt megítélt büntetőt Rith biztosan értékesített, 1—0. A hazaiak megérdemelték a győzelmet, mert a 60. perctől Bakos sérülése miatt tíz ember­rel játszottak, s ezt a pályán nemigen lehetett észrevenni. Jó: ötvös, Rith, Háti, ill. Filipinyi, Nagy. (Buzgány József) Diákolimpia ’88 Békés megye két arany-, egy bronzérem! Emlékezetes marad a Békés megyei diáksportolók számára az első alkalommal rendezett diákolimpia. Az országos dön­tőn ugyanis két arany- és egy bronzérmet nyertek a labdajá­tékokban. A Békéscsabai Rózsa Ferenc Gimnázium labdarúgói és a Békéscsabai Közgazdasági Szakközépiskola leány kézilab­dázói a dobogó legmagasabb fo­kára állhatták, míg a Békés­csabai RFG leány kézilabdázói a 3. helyen zárták a háromna­pos küzdelemsorozatot. Továb­bi bajnokok. Röplabda: Kecske­méti Katona József Gimnázium (fiúk), Szegedi Radnóti Gimná­zium (lányok). Kosárlabda: Ba­jai Tóth Kálmán Szakközépis­kola (fiúk), Székesfehérvári Vasvári Pál Gimnázium (lá­nyok). Kézilabda: Győri Ber­csényi Gimnázium (fiúk). (A Békéscsabán, Mezőberény- ben és Gyulán rendezett diák­torna eredményeiről részleteseb­ben holnapi lapunkban számo­lunk be.) Képünkön a labdarúgó-bajnok „rózsás” gárda. Álló sor balról: Orosi Pál testnevelő, Kár­sát Attila, Képíró Ferenc, Tímár László, Steigerwald Ernő, Mlklya Zoltán, Köves! Zsolt, Berta Zol­tán, Bánfi János, Marik László edző, id. Bánfi János. Guggolnak: Rédel Róbert, Sitkéi Endre, Hoffmann Tibor, Mag Gusztáv, Fekete Lajos, Lipták Miklós, Balázs Gyula, Udvari Sándor Ezen a felvételen pedig a bronzérmes kézilabdás lányok. Álló sor, balról: dr. Zsllinszkl Tibor testne­velő, Kovács I. Tímea, Cservenák Gabriella, Szekeres Agnes, Pasek Enikó, Kovács II. Tímea, Tobak Lászlóné edző. Elől: Bozsó Mónika, Kulyka Mónika, Benyovszki Anikó, Vandlik Krisztina, Sülé Edit, Petri Szilvia Fotó: Veress Erzsi- - Az MSZMP Békés Megyei Bizottsága és a Békés Megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Árpást Zoltán. Főszerkesztő-helyet- BEKES MEGYEI tes: geleszt Ferenc. Szerkesztőség: Bcs. PL: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Tel.: 27-844, főszerkesztő: 21-401. Kiadja a Békés Meevei Lapkiadó Vállalat, Bcs. PL: 111. Munkácsy u. 4. az., 560L Telefon: 27-844. Felelős kiadó: Csala János. Tele­ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzünk meg és fon: 26-395. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hfrlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 43 Ft, egy évre 516 Ft. Kner Nyomda lapüzeme, Bcs., Szerdahelyi u. 2/A, 5600. Vezérigazgató: Háromszéki Pál. nem küldünk vissza. NB II