Békés Megyei Népújság, 1988. április (43. évfolyam, 78-102. szám)

1988-04-25 / 97. szám

1988. április 25., hétfő SPORT SPORT SPORT A jobb fővárosi átlövök teljesítményével: Bp. Honvéd—Bcs. Előre Spartacus 21-18 (11-8) NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés, Budapest, Lőrinczl sport- csarnok, 300 néző. V.: Keszthelyi, Wochner. Bp. Honvéd: Lepsényi — Balogh 2, Rudolf 1, GYŐRFI 8 (3), Szabó L., Grundmann, Le­hel 3 (1). Csere: Jegenyés (kapus), Szabó I, 2, KOVÁCS L. 5, Kalocsai, Illés. Edző: Hunyadkürti János. Békéscsaba: Tyetyák — Kiss 1, Csuvarszki, Gávai 3, Ferencz 3, Felföldi 3, Bene 1. Csere: Tóth -Gy. (kapus), Szilágyi 4 (3), Bogárdi 2, Szentmihályi 1, Lo­vász. Edző: 'Ajtony Ákos. Kiállítások: 6 perc -f- kizárás (Szabó L.), ill. 4 perc. Hétméteresek: 7/4, ill. 4/3. Álmos iramban kezdett mindkét csapat a lőrinci sportcsarnokban a vasárnapi matinén. A 10. percben már negyedik büntetőjét, lőtte a fővárosi gárda, mégis a 16. percben még 4—4-et muta­tott az eredményjelző. A kihagyott hétméteresek elle­nére a mérkőzés 23. percére 5 gólos előnyre tettek szert a piros-fehérek, a továbbra is sok hibával és gyenge át­lövő teljesítménnyel játszó lila-fehérekkel szemben. Ak­kor kezdtek följönni a bé­késcsabaiak, amikor a Bp. Honvéd ismét büntetőt hibá­zott, —< ezzel csökkentették hátrányukat a szünetre a vi­harsarkiak. A fordulás után ismét a katonacsapat éb­redt előbb olyannyira, hogy a 35. percben már 14—8-ra alakította az eredményt, el­sősorban két átlövője, Ko­vács és Győrfi révén. A haj­rára sikerült a békéscsa­baiaknak „aklimatizálódni”, s így szorosabbá vált a ta­lálkozó, mi több, kis szeren­csével akár pontrablással is végződhetett volna a hatvan perc. A rájátszás előtti vég­ső helyezés szempontjából fontos találkozón az egész idő alatt jobb átlövő teljesít­ményt nyújtó házigazdák vé­gül is megérdemelten nyer­tek. v. J. Rusz: 7 pont Lépéselőny Nagy Róbertnél A csípős, hűvös időben is csaknem négyzeren állták körül tegnap délután a Bé­késcsabai Volán gyulai pá­lyáját, az országos egyéni salakmotoros-bajnoíkság nyitó fordulóján. Az idei szezon költői kérdése lehet: vajon a fiatalok tovább ka­paszkodnak-e, meg tud iák-e szorítani az „öreg rókákat”, Adorjánt, Bódit, Petrikovi- csot? Nos, a jelek szerint igen, s ha így lesz, annak csak a sportág látja hasznát. Az első futamban Tihanyi kizárása, aztán Adorján ve­resége, később Csillik bra­vúros győzelme jelenthet iz­galmat, a 10. futamban saj­nálatos súlyos sérülés tör­tént: a nvíregvházi Kovács Zoltán bukás közben lábtö­rést szenvedett. Ami a házi­gazdákat illeti, Rusznak akadtak gvenge, és légi óbb napjaira emlékeztető pilla­natai. A második futamban 4. lett, a 8.-at viszont remek motorozással megnyerte, az­tán 1 pontot gyűjtött, a 13. futamban újra 3 ponttal gya­rapította eredménysorát, a 17. futamban viszont ritka balszerencséje volt, a defekt mellett a lánca is leesett, és így éles harcban egy pontja bánta. A kiegyenlített párharc­ban a legegyenletesebb tel­jesítményt nyújtó 21 éves szegedi villanyszerelő, Nagy Róbert jutott a baj­nokságban lépéselőnyhöz, miután 34-2 + 3 + 3 + 2 = 13 ponttal övé lett a győze­lem. „A gyulai pálya a leg­gyorsabb, s ha itt jól megy az embernek, az nagyon jó érzés. Még sosem tudtam nyerni bajnoki fordulót, bár már négy éve motorozok. Remélem, az idei junior VB-n is jól megy majd, ahol döntőbe szeretnék jutni” — mondta. A nyitó verseny alapján úgy tűnik: a szegediek az idén főszerepet játszanak majd, persze még messze van a vég. A gyulai viadal legjobb, pontosabban leg­gyorsabb versengését az 5. futam hozta, amikor Kócsó Antal megjavította Tihanyi Pál csúcsát. Az új rekord 1:09,97 perc. Eredmények: 1. Nagy R./Tlsza Volán 13, 2. Bódl/Debreceni V. 12, 3. Kócsó/Tisza V. 11, 4—7. Ador]án/D. Volán, Tihanyi/D. Volán, HaJdu7Borsodl Építők Volán, UJhelylfTlsza V. 10-10 ponttal, 8. Csillik;Tisza V. 8, 8. Rusz/Bcs. Volán 7 ponttal. r. i. A 11. futamban Hajdú vezeti a mezőnyt, mögötte Csillik, valamint Kovács A. és Rusz „Kimerevedett” a tabella Nem született igazi megiepetéi a labdarúgó NB Hl KórOa cso­portjában, habár ,az éllovasok idegenben nyertek (Szarvas, Baja). A megyei bajnokságban néhány mérkőzésen gólözönt láthattak a szurkolók, fgy Békésszentandráson, Sarkadon, és ha azt vesszük, Battonyán Is, ahol a Nagyszénás diadalmaskodott 3—0-ra. Az NB Ill-as tabellán a sorrendben csupán annyi változás történt, hogy a Gyula és á Csongrád helyet cserélt — amúgy „kimerevedett” • tabella. HB II AZ NB Il-BEN TÖRTÉNT Bp. Volán—KSC 2—2 (0—0) Építők SC—Komló 1—0 (1—0) Szeged—NYVSSC 0—0 Ajka—Kazincbarcika 1—0 (0—0) Eger—III. kér. TTVE 1—1 (0—0) N.-kanizsa—Szekszárd 1—0 (1—0) DVTK—Űzd 1—0 (0—0) SBTC—Veszprém 1—0 (0—0) Dunaújv.—Metripond 2—0 (0—0) Szolnok—Csepel 0—1 (0—1) NB IH TISZA CSOPORT DUSE—SZEGHALOM 1—0 (1—0) Szeghalom, 1000 néző. V.: Ma­rosvári. Debrecen: Lukács — Erdei, Zsuppos, Csukás, Vajda — Szabó II., Szabó I., Kiss I. — Kiss II. (Sterczel), Ulveczki, Varga dr. (Vékony). Edző: Makrai Balázs. Szeghalom: do­hány — Nagy, Csorba, Kovács, Tar — Szarvas, Macskin (Hir- ka), Lukács — Zsombok A., Bress, Zsombok J. Edző: Farka- sinszki András. 26. perc: Kiss I. partdobásá­nál a hazai védők elméláztak, és Ulveczki a bal sarokba he­lyezett, 1—0. Szabó n. durvaságért a 85., Hirka reklamálásért a 94. pferc­hen a kiállítás sorsára jutott. Hatalmas iramú, magas szín­vonalú mérkőzést vívtak a csa­patok. A hazaiak az első ne­gyedórában három nagy helyze­tet r kihagytak, és egy további meg nem adott büntető jelezte fölényüket — már ekkor eldől­hetett volna a mérkőzés sorsa. Ezt követően a szolnoki játék­vezető lépett elő főszereplővé, részrehajló ítéleteivel — a ha­zaiaknak meg nem adott bünte­tőkkel — kirívóan segítette az NB II-be igyekvő DUSE-t. A szeghalmiak ezen a mérkőzésen a vereség ellenére olyan játékot produkáltak, amelyre sokáig visszaemlékeznek majd a szur­kolók, akik nehezen értették meg, hogy miért alakult így a mérkőzés eredménye. Jó: Lu­kács (a mezőny legjobbja), Er­dei, Zsuppos, Szabó I., 111. az egész hazai csapatot dicséret il­leti. KOROS CSOPORT SZARVAS—H. SZABÓ L. SE 3—2 (2—1) Mezőtúr, 900 néző. v.: Farkas. Szarvas: Hanyecz — Holp, Plás- tyik, Hegyi, Major (Gebri) — Aranyos (Török), Bakai, Dem- jén — Márton, Somogyi, Pisont. Edző: dr. Petróczy Gábor. H. Szabó L. SE: Lipták — Major (Tóth), Oláh-, Dávid, Horváth — Cseke, Szilágyi, Borbély — Hu- dák, Simon, Repka (Honti). Edző: Földesi János. 10. perc: a kapu előtt pattogó labdát Márton szemfülesen lőt­te a hálóba, 1—0. 28. perc: Pisont jobb oldali szögletét sodorta a kapuba Demjén, 2—0. 35. perc: Dávid szépített, 2—1. 51. perc: Major csapott le a labdára, és kiegyenlített, 2—2. 55. perc: egy kontratámadást értékesített Major, 3—2. Küzdelmes, Jó mérkőzésen többet támadott a katonacsa­pat, de korszerűbben játszottak a szarvasiak, így megérdemel­ten nyertek. MEZÖKOVACSHAZA—GYULA 0-0 Mezőkovácsháza, 1000 néző. V.: Balta. Mezőkovácsháza: Faze­kas — Szabó, Kovács, Török, Hovorka — Balázs, Köteles (Zámbori), Bartyik (Vágó) — Pallagi, Schmidt, Kolozsí. Edző: Batke László. Gyula: Oláh — Tóth, Kovács, Resetár, Simák — Megyebíró (Argyelán), Szilá­gyi J., Burai — Répási, Tapasz­tó, Jónás (Cserháti). Edző: Sülé István. Változatos küzdelmet láthat­tak a szurkolók, a hazaiak nem tudták gólokra váltani mezőny­fölényüket, s ebben nagy része volt Oláh kapusnak. Jó: Ko­vács, Török, Schmidt, Kolozsi, ill. Oláh, Kovács, Resetár, Szi­lágyi. Matula Miklós békés—kte 3—1 (i—o) Békés, 800 néző. V.: Szabari. Békés: Dávid — Nagy, Tisza, Kondacs, Süli — Királyvári (Farkas), Fodor, Szakái — Fe­hér (Rácz), Antal, Bognár. Edző: Szűcs Mihály. KTE: Var­ga — Farkas, Gál, Nagy, Bukó — Érsek, Boronkai, Seres — Kovács (Pólyák), Kiss, Vági. Edző: Llnka József. 10. perc: a kiugró Fehért 18 méterre a kaputól fellökték a védők, a megítélt szabadrúgást a sértett csavarta a Jobb felső sarokba, 1—0. 50. perc: Fodor 25 méterről a bal kapufa élére bombázott, és onnan a jobb sarokba pattant a pettyes, 2—0. 60. perc: ll-eshez jutottak a vendégek, de Vági büntetőjét Dávid bravúrral kivédte. 70. perc: Fodor beadását An­tal lőtte a hálóba, 3—0. 75. perc: Seres beívelését Kiss fejjel csúsztatta a jobb sarokba. 3—1. A lelkesen és eredményesen játszó hazai csapat dolgát a ke­ményen védekező KTE csak megnehezíteni tudta. Jó: Dávid, Tisza, Kondacs, Fodor, ill. Kiss, Kovács, Seres. (Nagy Mihály) OMTK—CSONGRÁD 2—0 (1—0) Orosháza, 1000 néző. V.: Faze­kas. OMTK: öllel — Fabisz, Csi- lek (Hegedűs J.), Árvái, Ma­gyar — Márki, Homonnai, Kiss — Tapasztó (Kupeczki), Papp, Somogyi. Edző: Szendrei Béla. Csongrád: Soós — Vikor, Kál­mán, Pajkó, Gábor — Muskó, Burik, Kéri, Maszlag — Muhel (Kiss), Apró (Bánfi). Edző: Ku- rucz István. 16. perc: Tapasztó váratlanul beívelt a Jobb szélről, Somogyi mellel levette a labdát, majd 15 méterről a bal sarokba lőtt, 1—0. 90. perc: Márki elhúzott a jobb szélen, keresztbe lőtt lab­dája a lábak között Muskó ci­pőjéről vágódott a hálóba, ön­gól, 2-0. A hazai szurkolók a gólarányt latolgatták a mérkőzés előtt, mondván, hogy az eddigi hazai gólszegénység ezen a napon végre gólözönné változhatna. A mérkőzés aztán egészen más ké­pet mutatott, mert a lelkesen játszó Csongrád kis híján el­csípte az egyik pontot az OMTK otthonából. Jó: öllei, Csilek, Árvái, ill. Soós, Gábor, Pajkó. (Varga Zoltán) További eredmények: Martfű —Szegedi Dózsa 1—1 (0—1), H. Kun B. SE—Kalocsa 1—0 (1—0), Miske—Soltvadkert 2—2 (l—1), Szentes—Baja 1—2 (0—0). A KÖRÖS CSOPORT ALLASA 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. Szarvas Baja Miske OMTK Sz. Dózsa Gyula Csongrád Szabó L. SE 22 KTE Kun B. SE 22 Mk.-háza 22 Szentes 22 Kalocsa 22 Soltvadkert 22 Békés 22 Martfű 22 3 10 5 5 1 50­2 50­4 46 5 39­6 40­7 34­8 28­8 27­11 37­9 25- 9 24­12 18- 13 18- 12 26- 13 13- 15 14­■15 40 -19 34 •18 31 ■31 29 ■29 26 36 24 •23 23 •34 22 28 21 •32 20 31 16 31 15 32 15 40 14 37 14 53 8 SARKAD—KASZAPER- NAGYBANHEGYES 5—0 (2—0) Sarkad, 300 néző. V.: Barna. Sarkad: Pribojszki — Gurzó S„ Sándor G.. Tóth I. (Sztojka), Tóth II., Papp, Szűcs (Kocsis), Gurzó J„ Török. Szatmári, Kesztyűs. Edző: Szatmári Sán­dor. Kaszaper: Szobek — Plvo- da, Papp, Kun, Kőszegi, Rábai. Nagy, Szalka, Bállá, Péli, Za- mádi. Edző: Patyi Béla. 2. perc: Török labdájából Szatmári a kint lévő Szobek mellett a hálóba gurított, 1—0. 25. perc: a messzire kifutó Szobek Kesztyűst még „szerel­te”, ám a lepattanó labdából Török 40 méterről növelte az előnyt. 2—0. 50. perc: Kesztyűs 18 méterről a kifutó Szobek mellett a háló­ba talált, 3—0. 60. perc: Gurzó J. húszméte­res szabadrúgását Szobek kiej­tette. Kocsis viszont 4 méterről növelte az előnyt, 4—0. 87. perc: Gurzó S. a Jobb alsó sarokba lőtt, 5—0. Megérdemelt győzelmet ara­tott a hazai csapat. Jói minden sarkadi játékost dicséret illeti, ill. Papp, Szalka, Bállá, Péll. (Burázs István) R JB-elnök a FOCI-klubban A gyulai FOCI-klub ma j délutáni, második összejö- j vetele érdekes programot kínál: Szlávik Andrást, az MLSZ játékvezető-bizottsá­gának vezetőjét és Bosko- vics Jenöt, a FOCI főszer­kesztőjét látják vendégül, utóbbi magával hoz egy Maradona-filmet is. A klub­délután fél 6-kor kezdődik a gyulai szövetkezeti üdülő­ben. Hiába támadtak többet a fehér mezes szeghalmiak, nem bírtak a játékvezető által is támogatott NB II-es aspiráns DUSE-vai FÜZESGYARMAT— MEZŐHEGYES 1—1 (1—0) Füzesgyarmat, 350 néző. V.: Tarr. Füzesgyarmat: Szabó — Tóth, Csák, Bánfi (Földi), Ga- csó, Kiss, Hajdú, Saja, Varga, Huszár, Pillér. Edző: Bökfi Já­nos. Mezőhegyes: Vass — Mol­nár, Pepó, Kovács J. (Vígh), Krecsméri, Harangozó, Pálhidai, Kovács S., Boros (Hanga), Szpisjak, Samu. Edző: Kozák István. 30. perc: Varga kicselezte vé­dőjét, s nagy gólt lőtt, 1—0. 67. perc: büntetőhöz jutottak a vendégek, amelyet Pepó érté­kesített, 1—1. Jelentős fölényben játszottak a házigazdák, de nem tudták gólra váltani a helyzeteiket. Jó: az egész hazai csapat, ill. Vass. (Szabó László) BÉKÉSSZENTANDRÁS— MEZÖBERÉNY 6—0 (2—0) Békésszentandrás, 450 néző. V.: Zsíros. Békésszentandrás: Szakács — Tóth, Csík, Bódi, Ta­si. Rohony, Virágh, Medveczki, Kiss, Horváth, Adamovszki. Edző: Koltai Lajos. Mezőbe- rény: Mosoni (Balogh T.) — Harmati J„ Varjú (Balogh Zs.), Harmati L., Kvasz P., Illyés, Kohut, Rácz, Jakab, Bobcsek, Hegedűs. Edző: Kvasz János. 32. perc: bal oldali szögletrú­gás után a labda kipattant Bódi elé, aki 16 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 1—0. 42. perc: jobb oldali beadás után a fekvő kapus hasa alatt 5 méterről a hálóba lőtt Bódi, 2—0. 51. perc: Bódit a 16-oson be- belül buktatták, 11-es! A bün­tetőt a sértett lőtte a hálóba, 3—0. 73. perc: Tasi bal oldali szög­letét Rohony a hálóba bólintot­ta, 4—0. 75. perc: a lesre játszó ven­dégvédők közül Bódi a félpá­lyáról kilépett, a kapust kicse­lezve a bal alsó sarokba lőtte a labdát, 5-—o. 90. perc: Kisst a 16-oson belül buktatták, újabb 11-es. A bün­tetőt a hazaiak kapusa, Sza­kács biztosan értékesítette. 6—0. Ezen a délutánon a remek na­pot kifogó hazaiak bemutatót tartottak — labdarúgásból. Az eredmény a vendégekre nézve még így is hízelgő. Kitűnő Já- tákvezetés. Jó: az egész hazai csapat, azon belül is Bódi a mezőny leglobbla, ill. Mosoni, Varjú, Illyés. (Varga László) KONDOROS—HATARÖR DÓZSA 1—0 (1—0) Kondoros, 250 néző. V.: Mol­nár L. Kondoros: A.ncsin — Zöl­di, Nagy (Kugyelka), Szász, Sá- rosi, Sutvinszki. Brlázs (G16- zik), Bartóki, Filipinyi, Kurucz, Karsai. Edző: Kunstár János. Határőr: Győrfi — Tréfa. Flo- nóczki (Krizsán), Vida, Elekes, Vrbovszki, Orbán. Lonovics, Nagy. Gortka, Szénás! (Csor­bái. Edző: Sziráki József. 10. perc: 1obb oldali haza! tá­madás révén Brlázs elfutott, és a kimozduló kapus mellett a hálóba lőtt, 1—0. Közepes iramú mérkőzésen töhbet támadott a Dózsa, azon­ban mezőnvfölénve ellenére gól- helvzetbe sem tudott kerülni. A hazai akciók veszélvesehbek voltak. A 78. percben Sutvinsz­ki növelhette volna a hazaiak előnvét. de a kapufát találta el. Jó: a hazai csapat minden tag­ié. ill. Gvőrfi. Elekes. Lonovics. Vida. (Sztv'orecz János) N A GVSZENA S— B ATTONYA 3—0 (1—0) Battonya, 800 néző. V.: Szabó S. Nagyszénás: Pajkó — Nagy I., Szabóvik, Békési, Ugró, Fi- lyó, Nagy S., Tóth, Kvasz- novszki, Sebestyén, Kovács. Edző: Moós János. Battonya: Szilágyi — Boár, Hajdara, Pé­csik, Simon, Fekete, Magyar I. (Horváth), Juhász, Molnár (Má­kos), Agócs, Magyar Cs. Edző: Szilágyi. János. 25. perc: nagy hazai védelmi hiba után Kvasznovszki elé ke­rült a labda, aki közelről az üres kapuba lőtt, 1—0. 50. perc: ismét a hazai véde­lem megingását használta ki Kvasznovszki, 2—0. 82. perc: Pócsik a 16-oson be­lül kézzel ért a labdához — ll­es. A büntetőből Kvasznovszki a battonyaiak kapujába lőtt, 3—0. Hiába támadta végig a hazai csapat a mérkőzést, a vendégek kihasználták a battonyai véde­lem megingásait, s nyertek. Jő: Pajkó, Ugró, Filyó, Kvasz­novszki, ill. Hajdara, Pócsik, Fekete, Juhász. (Lukács István) GYOMAENDRÖD—VÉSZTŐ 2—0 (0—0) Gyomaendrőd, 500 néző. V.: Szarvas. Gyomaendrőd: Nagy — Bán, Szilágyi, Pataki (Gera), Vári, Fedorjak, Máté, Bukva, Győrfi, Erős, Forgács T. (For­gács L.). Edző: Bencsik Gyula. Vésztő: Agárdi — Lázár, Bakos, Magony, Háti, Himer, Balogh, Papp, ötvös, Rith, Petruzsán. Edző: Himer József. 85. perc: Győrfi húzott el a bal oldalon, beadását Máté ka­pásból a jobb alsó sarokba he­lyezte, 1—0. 88. perc: Lázár rosszul elta­lált felszabadító rúgását köve­tően a labda Erős elé került, aki habozás nélkül a hálóba helye­zett, 2—0. Megérdemelt hazai győzelem. Jő: Bán, Szilágyi, Fedorjak, Máté, Bukva, ill. Bakos, Rlth. (Szabados Ferenc) MEDGYESEGYHÁZA— CSORVAS 0—0 Medgyesegyháza. 200 néző. V.: Majoros. Medgyesegyháza: Knapcsik — Hegyi, Prekop, Gellény, Cseh, Vágási, Engel­hardt, Kiss, Kovács, Szabó, Krajcsi (Holecz). Edző: Tóth Miklós. Csorvás: Kiss — Seres, Pászka, Zana (Támyik), Varga n„ Béres, Lónai, Hürkecz, Ta­ró, Varga I., Evanics. Edző:Ple- sovszki Mihály. A mérkőzésen a hazaiak tá­madtak többet, de a 16-osnál el­fogyott a tudomány. A vendé­gek lelkesen, jól védekeztek, reális eredmény született. Jó: Prekop. Kovács, ill. Kiss, Pász­ka, Varga I. (Oravecz Tamás) GÁDOROS—BCS. AGYAGIPAR 1—0 (1—0) Gádoros, 300 néző. V.: Erdős. Gádoros: Györgyi — Héjas A., Garai. Plesovszki, Lőrincsik, Pisont P., Pisont I., Páli, Szőke (Rékasi), Csontos, Héjas T. Edző: Lenti József. Agyagipar: vidovenvecz — Galovicz, Vígh, Nagy, Gajdács, Krizsán, Tár­nok, Turcsek, Bella. Jagyugy, Lőrinczi. Edző: Herczegfalvl Gábor. 17. perc: Pisont I. végigcselez­te a fél pálvát, és látványos gólt lőtt, 1—0. végig a hazaiak támadtak többet, a vendégek kontrára éoftettek. de eredmény nélkül. Jő: Héjas A.. Garai, Pisont I., ill. Turcsek, Bella. (Prozlik Pál) A MEGYEI I. O. BAJNOKSÁG Állasa 1. Mezóhegy. 22 13 5 4 53-17 31 2. N.-szénás 22 13 5 4 4S-12 31 3. Gvomae. 22 12 6 4 35-16 30 4. H. Dózsa 22 12 5 5 44-24 29 5. Sarkad 22 8 10 4 41-28 26 6. Kaszaoer 22 12 2 8 31-34 26 7. B.-szenta. 22 10 4 8 36-24 24 8. Battonva 22 6 S 8 31-35 22 9. Kondoros 22 7 7 8 32-35 21 10. Mezóber. 22 7 7 8 29-32 21 11. AfFvasrinar 22 9 3 10 25-28 21 12. Gádoros 22 7 3 12 26-37 17 13. Vésztó 22 4 8 10 20-43 16 14. Medpvese. 22 4 7 11 20-33 15 15. Fíízesev. 22 2 7 13 16-47 11 IS. Csorvás 22 3 5 14 12-52 11 Totóeredmények 1. Nürnberg—Werder Bremen x 2. Mönchengladb.—1. FC Köln 2 3. Wattenscheid—Stuttg. x 4. Freiburg—Darmstadt x 5. Bielefeld—St. Pauli 2 6. Verona—Napoli X 7. Sampdoria—Juventus X 8. Pescara—Roma X 9. Milan—Intemazionale 1 10. Bari—Bologna 1 11. Padova—Atalanta X 12. Sambenedettese—Parma 2 13. Udinese—Catanzaro x PÖTMÉRKÖZÉSEK: 14. Meppen—Blau-Weiss 90 . ( 2 15. Remscheid—Oberhausen 1 16. Hamburger SV—E. Frankf. x BÉKÉS MEGYEI Az MSZMP Békés Megyei Bizottsága és a Békés Megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Arpási Zoltán. Főszerkesztő-helyet­tes: Seleszt Ferenc. Szerkesztőség: Bcs. PL: 111. Munkácsy u. 4. sz.. 5601. Tel.: 27-844, főszerkesztő: 21-401. Kiadja a Békés Megyei Lapkiadó Vállalat, Bcs. PL: 111. Munkácsy u. 4. sz., 560L Telefon: 27-844. Felelős kiadó: Csala János. Tele­fon: 26-395. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 43 Ft, egy évre 516 Ft. Kner Nyomda lapüzeme, Bcs., Szerdahelyi u. 2/A, 5600. Vezérigazgató: Háromszéki Pál. Kéziratokat, képeket nem érzünk meg és nem küldünk vissza.